F Pc-scholen zoeken samenwerking Jongens verdacht van bedreiging op internet Waar een wil is... ROC en HZ openen samen laboratorium Trajectcontrole op Zeelandbrug slaat zich goed door tests De bewoner die niets vuil veranderen. Seldboete voor ioeriersbedrijf Een echte SieMatic voor maar 9.400,-? SieMatic De bewoner die extra service wil. lestuurlijk samengaan op Zuid-Beveland moet onderwijs ten goede komen -if* Jongen gewond bij brand in loods Kenniswerf laat op zich wachten Eén locatie Eben Haëzer in Kapelle De bewoner die minder wil betalen. ■jjmgg zeeuwse almanak Groen „jsctie: 0113-315649 ^redactie® pzc.nl gbus 314460 AA Goes Urtentie-exploitatie- tórd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^uws-Vlaanderen: 0114-372770; Epnaal: 020-4562500. ;onderdag 30 september 2004 editie Bevelanden-Tholen 'KHarmen van der Werf 4ES - Zestien protestants- tnstelijke basisscholen op jd-Beveland werken aan een öiaurlijke samenwerking, met doel waarschijnlijk begin 1)6 tot een fusie over te gaan. (uwe regelgeving van de rijks- tfheid is de drijfveer. R samenwerkingsverband aft voorlopig 'Van Sloe tot leekrak' als naam meegekre- D. „Dat is een mooie omschrij- igvan ons werkgebied", vindt van den Broeke, voorzitter n het directieberaad van de Stien Zuid-Bevelandse pc-ba- scholen én directeur van de fuses Ireneschool in Goes, letiwe regelgeving van de rijks- lerheid noopt de zestien protes- uts-christeli j ke basisscholen aar bestuurlijk op te zoeken, ïnenteel zijn ze verenigd in f schoolbesturen, in Wemel de, Kapelle, de gemeenten rsele, Reimerswaal en Goes i ministerie van Onderwijs Miles Browning Didge bekijk ook onze website www.drukkcri i m iddclbure.n 1 (Advertentie) £|ke bewoner is anders. Daarom valt 'wat te kiezen bij Nuon. Maar het 'oeft niet, als u niet wilt. Want alle I Jin-klanten krijgen standaard Suon Basis. Ofwel gas en stroom voor onscherpe prijs met de vertrouwde «ivicé van Nuon. Meer weten? naar www.nuon.nl. IN'33 wil in 2006 een nieuw financie ringssysteem invoeren, waarbij - zoals Van den Broeke het uit drukt - de scholen 'een zak geld' krijgen en het daarmee moeten zien te stellen. „Om in die toekomstige situatie de fi nanciële risico's te spreiden, is samenwerking geboden", ver klaart Van den Broeke, „zeker ook omdat straks het tweede ziektejaar doorbetaald moet worden. Dat geeft extra ver plichtingen. Om al dat soort za ken goed te kunnen regelen, is een scholengroep van twaalf ba sisscholen of van tweeduizend leerlingen nodig." Eigentijds De zestien protestants-christelij ke basisscholen op Zuid-Beve land hebben samen ruim 2.200 leerlingen en 230 a 240 leer krachten. „Om een eigentijds personeelsbeleid te voeren, is dat een geschikte omvang", oor deelt de directeur van de Prin ses Irene-school. De fusie zal gevolgen hebben voor de samenstelling voor het bestuur. Volgens Van den Broe ke valt er niet aan te komen om professionele bestuurders te werven voor het dagelijks be stuur. Toch blijft de bestuurlij ke inbreng van ouders, het ken merk van bijzonder onderwijs dat vaak van onderop is ont staan, gewaarborgd. Naast het dagelijks bestuur wordt gedacht aan de vorming van een alge meen bestuur. En het idee be staat een vereniging op te rich ten voor de nieuwe organisatie voor pc-onderwijs tussen Sloe en Kreekrak, waarvan ouders lid kunnen worden. Een stuurgroep die de kar voor de samenwerking trekt, geeft dinsdag 5 oktober tekst en uit leg over alle voornemens tijdens een bijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand. Meer dan 2.200 uitnodigingen zijn daarvoor ver spreid. De vergadering waarop onder anderen Van den Broeke het woord zal voeren, begint om acht uur 's avonds. Van een noodgedwongen samen- JroDELBURG - De economis- :k politierechter G. van Un- k heeft gisteren een 41-jarige kroner van Driewegen een boe- i van zeshonderd euro opge- M- k verdachte had 9 september dg jaar voor zijn koeriersbe- njf een chauffeur in dienst, ior wie hij geen vergunning li Bij een controle op de Rijks- eg A16 in Moerdijk werd de be- mirder aangehouden. (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu gemarineerde aubergines en visstoofpot of spinazie pecan-roomtaart (vegetarisch) en sinaasappel zabaione 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 vanavond 19.30 uur [Modeshow Elena Vlady reserveren: 0118-886870 saterdag 2 oktober 15.00-16.30 uur .V- r*. WEMELDINGE - Wie zei dat de jeugd van tegenwoordig weinig betrokkenheid toont? Die moet maar eens in Wemeldinge gaan kijken. Deze jongen haalt het we reldnieuws en de spekkrantjes uit de brievenbus, zonder dat daarvoor de meest op timale voorwaarden geschapen zijn. Hij is oplossingsgericht bezig: een paar spor ten in het gaas omhoog, deksel open, spullen op de grond en dan meteen sorteren. Met zulke gasten kan het alleen maar goed komen. foto's Willem Mieras door Romain van Damme en Harold de Puysseleijr TERNEUZEN De twee minder jarige jongens (17 en 15) uit Sas van Gent die maandag zijn aan gehouden, worden verdacht van bedreiging op internet. Wie er bedreigd werd, wilde het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg niet zeggen. Volgens de oudere broer Halim vertelde een agent tijdens de huiszoeking in het ouderlijk huis van de 17-jarige verdachte dat het vermoedelijk te maken had met een bedreiging van een lid van de.Tweede Kamer. De politie zegt stoffen te hebben gevonden die gebruikt kunnen worden voor het maken van ex plosieven. Die stoffen werden meegenomen. De vader van de jongen zegt dat het gaat om kunstmest voor de tuin. „Die had ik meegenomen van de kunstmestfabriek, waar ik voor mijn baas, een aanne mer, werkte." Onderzoek van het OM heeft in middels uitgewezen dat er geen banden zijn met terroristische organisaties en dat er absoluut geen sprake is van terroristische activiteiten. Halim: „Persoonlijk denk ik nu dat het een uit de hand gelopen kwajongensstreek is. Geknoei op internet met gevolgen die niet voorzien waren." De twee jongens worden van middag voorgeleid aan de kin derrechter in Middelburg. Die neemt een besluit over eventue le verlenging van de hechtenis. „Dan weten we precies wat er in het procesverbaal staat", zegt mr. A. Cambier uit Axel, raads man van de vijftienjarige jon gen, een vriend van de andere verdachte. „Ik heb kort met hem gesproken. Hij is erg ge schrokken en zegt dat het uit de hand gelopen spielerei op inter net is. Volgens hem waren ze niet van plan verder iets te on dernemen." pagina 17 OM neemt geen enkel risico dit verdient onze familie niet (Advertentie) Vertel ons wat uw budget is en wij ontwerpen een echte SieMatic keuken voor u Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. /Us u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerst aan SieMatic. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg industrieter Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedy laan 32 0115-680612 door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De middelbare laboratoriumopleiding van ROC Zeeland en de HBO-opleiding chemie hebben gisteren een nieuw gezamenlijk laborato rium in gebruik genomen in het gebouw van de Hogeschool Zee land in Vlissingen. HZ-voorzit- ter J. Mandos zei bij de opening trots te zijn op de samenwer king met het ROC. De middelbare laboratoriumop leiding was tot het oude school jaar gevestigd in de Rommerswa- lestraat in Goes. Met ingang van het nieuwe schooljaar is de opleiding onder gebracht bij de cluster techniek in het ROC-pand aan de Oude Veerhavenweg, naast de hoge school. Samen een laboratorium bou wen en ontwikkelen is goed voor de doorstroming van ROC-studenten naar de HBO op leiding chemie, stelde Mandos vast. Eigen agenda De HZ-voorzitter zei aanvanke lijk een nog groter en mooier la boratorium voor ogen te hebben gehad in samenwerking met het bedrijfsleven. „Maar, het be drijfsleven heeft een eigen agen da. Het waterschap heeft nog niet zo lang geleden een nieuw laboratorium in gebruik geno men. We hebben het gepro beerd, maar het is niet gelukt." Mandos hoopt dat het bedrijfsle ven wel gebruik gaat maken van de HZ- en ROC-investeringen, door bijvoorbeeld onderzoeken uit te besteden aan het lab in de HZ. „We kunnen bijvoorbeeld voor de politie forensisch onder zoek verrichten. Bedrijven, die zelf geen laboratorium hebben, kunnen ook bij ons terecht." Voorzitter J. Lilipaly van het ROC Zeeland zei dat de middel bare opleiding en de hogere be roepsopleiding na vijftien jaar weer samen zijn. „Ooit zaten ze samen in Goes. We waren uit el kaar, maar zijn nu weer here- nigd." (Advertentie) Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Neem bijvoorbeeld Nuon Extra. Dan betaalt u iets meer, maar kunt u rekenen op extra services zoals een 2i»-uurs calamiteitenhulp voor gas en stroom. Meer weten? Michael Rogers krijgt twee kampioenstruien op één dag ^v\C~ w, gaan wil Van den Broeke niet spreken. Hij benadert het posi tief. „Wij kunnen op deze ma nier de toekomstige ontwikkelin gen beter aan." In de praktijk is dat naar zijn mening bewezen door de vorming van een direc tieberaad voor directeuren uit het Zuid-Bevelandse pc-onder- wijs. „Dat heeft onze onderhan delingspositie versterkt." Noord-Beveland doet niet mee. Het pc-onderwijs werkt daar sa men met gelijkgezinde basis scholen op Walcheren. SINT-ANNALAND- Een vijftienjarige jongen uit de ge meente Tholen is gistermiddag gewond geraakt bij een brandje in een loods aan de Ceciliaweg in Sint-Annaland. De jongen wilde in een kleine knutselruimte in de loods zijn Zippo-aansteker vullen. Hiervoor had hij zijn aanste ker ondergedompeld in een emmer gevuld met benzine. Toen de jongen wilde testen of de aansteker werkte, vatte zijn hand vlam. Van schrik liet de Tholenaar de aansteker vallen op een houten werkbank, waar ook wat benzine op gemorst was. De werkbank vatte vlam en daardoor verbrandde de jon gen zijn arm, rug en ribbenkast. Omstanders schoten te hulp en hielpen de jongen met spoelen. Per ambulance werd de jongen overgebracht naar ziekenhuis de Lievensberg in Bergen op Zoom. De brandweer had de kleine brand snel geblust. VLISSINGEN - De voorzitter van de Hogeschool Zee land, J. Mandos, wil dat er meer vaart komt in de ontwik keling van de Kenniswerf in Vlissingen. Volgens Mandos is de Kenniswerf een unieke kans voor Zeeland om allerlei instellingen bij elkaar te huisvesten. Zo kan een kruisbestuiving ontstaan tussen het bedrijfsle ven en het onderwijs. Hij vraagt de gemeente Vlissingen, de provincie, het be drijfsleven en de woningbouwcorporatie in Vlissingen snel met elkaar om de tafel te gaan zitten om de plannen tot uitvoering te brengen. De gemeente wil dat het gebied tussen de Edisonweg en de Binnenhaven een bruisend gebied wordt met onder wijsopleidingen, bedrijvigheid, sportcomplex, een disco en een campus voor studenten, pagina 17 Kenniswerf schiet niet op KAPELLE - De reformatorische school voor speciaal on derwijs Eben Haëzer in Kapelle krijgt één locatie aan de Coxtraat. De huidige, tweede vestiging van de school aan de Bruëlisstraat vervalt. Op het gebouw aan de Coxstraat komt een verdieping. Wethouder J. Herselman (VVD, onderwijs) verwacht dat de werkzaamheden eind 2005, begin 2006 kunnen begin nen. Veel sneller kan niet, omdat een deel van het Calvijn Col lege, de reformatorische school voor voortgezet onder wijs, nog aan de Coxtraat zit in noodlokalen. De leerlingen van het Calvijn College kunnen pas weg, wanneer nieuwbouw is gerealiseerd bij de Calvijn-vesti- ging in Krabbendijke. Eben Haëzer heeft een regionale functie. per uur houden. Een vergelijk baar systeem is al enige tijd in gebruik op een traject bij Rotter- dam-Overschie en de resultaten daar zijn spectaculair. Het per centage hardrijders is daar ge daald van enkele tientallen naar een luttele één procent. Met als gevolg een veel rustiger ver keersbeeld en een forse reductie van de geluidsoverlast en lucht vervuiling. Trajectcontrole blijkt in de prak tijk, zegt De Lange, erg goed te werken. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er wordt volop getest met het trajectcontro le-systeem voor de Zeeland- brug. Tot nu toe zijn daarbij geen ernstige tekortkomingen van de apparatuur aan het licht gekomen. Het Bureau Verkeers handhaving van het Openbaar Ministerie gaat er vanuit dat het snelheidsmeetsysteem nog dit jaar in gebruik kan worden ge nomen. De van camera's voorziene por talen boezemen nu al ontzag in. De rode lampjes bij de camera's wekken de indruk dat het sys teem al in werking is gesteld en dat je dus maar beter de snel heidslimiet van 80 kilometer per uur niet kunt overtreden. Een prettige constatering, vindt voorlichter van het Bureau Ver keershandhaving L. de Lange. Hoewel de reactie wat voorba rig is. „Die lichtjes geven aan dat de apparatuur getest wordt en er worden ook proefopnames ge maakt met de camera's. Maar met die beelden wordt niets ge daan." Mag ook niet, legt De Lange uit, want het Nederlands Meet Insti tuut moet haar (typegoedkeu ring nog aan de apparatuur hechten. Daarna doet Justitie het testwerk van leverancier Sie mens nog eens dunnetjes over en pas dan kan en mag de appa ratuur gebruikt worden waar ze voor bedoeld is: weggebruikers dwingen zich aan de maximum snelheid van tachtig kilometer (Advertentie) Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Neem bij voorbeeld Nuon 8udget. Dan betaalt u, tegen heldere voorwaarden, een zeer scherpe prijs voor gas en stroom. Terwijl u de zekerheid hebt van een betrouwbare energieleverancier. Meer weten? Ga naar www.nuon.nl. 3n'33 Bijna dertien jaar is hij, popu lair bij de meiden en altijd in voor afwijkend gedrag. Dus besloot die Zierikzeeënaar, onder enige aansporing van Rik de Kapper zijn haar groen te verven. Blauw was namelijk al weer zo gewoon geworden in het straatbeeld. Niet hij, maar pa moest het la ter die dag bezurentoen één van de leden van de plaatselij ke duikclub bij de dijkvoet zoonlief in de smiezen kreeg Onderzoekend keek de - ka lende - man het duo aan en sprak zijn vermoeden vra gend doch met enige bewonde ring iiit: „Heeft jouw vader to verballen of zo!?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31