Paardenmiddel werkt probaat Arsenal verspeelt eerste punten PZC Koeman wil met Ajax praten over zijn toekomst Heerenveen moet meteen vlammen 21 PSV boekt met boomlange spitsen zwaarbevochten 1-0-zege op Panathinaikos champions league Schaatsploeg DPA door Telfort overgenomen Voetbal gevoelig voor misdaad Coureur Sainct verongelukt Uytdehaage betrokken bij ongeluk Galasek en Grygera geselecteerd Enkelblessure voor Ballack Del Neri opvolger Voller bij Roma Dopingvondst bij Duitse trainer donderdag 30 september 2004 Hnnr Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Als het hele maal niet wil lukken, heeft trai ner Guus Hiddink dit seizoen al tijd nog een paardenmiddel tot rjjn beschikking om PSV tot le ven te wekken. Met bijna vier meter centrumspits, de totale lengte van Sibon en Vennegoor ofHesselink samen, en opportu nistisch spel brak de Eindhoven- se club gisteravond de vechtwed- strijd tegen Panathinaikos open. De moeizame, magere ze- se van 1-0 brengt PSV in een kansrijke positie om ronde één van de Champions League einde lijk eens te overleven. Hiddink gooide al eerder alle remmen los om zijn ploeg uit een staat van onmacht te bevrij- Groep E Rosenborg (IMoo)-Arsenal (Eng) 1-1 |0-1). 6. Ljungberg 0-1, 52. Strand 1-1. PSV-Panathinaikos 1-0 (O-O). tenal 2 1 1 0 4 2-1 'within. 2 10 13 2-2 ?SV 2 10 13 1-1 Rosenborg 2 0 11 12-3 Groep F Barcelona (Spa)-Shakhtar Donetsk (Oek)3-0 (I-O). 15. Deco 1-0, 64. Ronal- iinho 2-0 (strafschop), 89. Eto'o 3-0. AC Milan (Ita)-Celtic (Sch) 3-1 (1-0). iSjevtsjenko 1-0, 74. Varga 1-1, 89. In- aghi 2-1,90. Pirlo 3-1 Barcelona 2 2 0 0 2 0 0 2 6 6-1 6 4-1 0 2-6 AC Milan Celtic Sh. Donetsk Poule G Anderlecht (Bel)-lnternazionale (Ita) 1-3(0-1). 8. Martins 0-1, 51. Adriano 3-2.55. Stankovic 0-3,90. Baseggio 1-3. Werder Bremen (Dui)-Valencia (Spa) 2-1 (0-1). 2. Vicente 0-1, 60. Klose 1-1, 34. Charisteas 2-1. Rode kaart: Marche- na (Valencia). Inter 2 2 0 0 6 5-1 Valencia 2 10 13 3-2 Bremen 2 10 13 2-3 Anderlecht 2 0 0 2 0 1-5 Poule H CSKA Moskou (Rus)-Paris St. Ger main (Fra) 2-0 (O-O). 64. Semak 1-0, 77. Love 2-0 (strafschop). Chelsea (Eng)-FC Porto (Por) 3-1 |1-0). 7. Smertin 1-0, 50. Drogba 2-0, 58. McCarthy 2-1, 70. Terry 3-1 Chelsea 2 2 0 i CSKA Mosk. 2 111 Porto isSG 2 0 0 2 6 6-1 4 2-0 1 1-3 0 0-5 den. Dat was tijdens de seizoens opening tegen RBC Roosendaal, toen de twee krachtpatsers een 2-1-achterstand ombogen in een 2-5-zege. Net als toen wilde het gisteren voetballend niet lukken bij PSV. Het raffinement ont brak om de wedstrijd met een surplus aan techniek of beter po sitiespel open te breken. De lan ge bal richting de twee spitsen bood in de tachtigste minuut wel soelaas. Een voorzet van Van Bommel belandde via het hoofd van Alex tegen dat van Vennegoor of Hesselink, die ver baasd moet hebben gehoord dat iedereen begon te juichen toen hij de bal had geraakt. Zo kwam er een onverwacht ein de aan een wedstrijd, die een kwelling leek te gaan worden voor PSV. Tegen een ultra-ver dedigend Panathinaikos moest een klein gelukje haast wel de beslissing brengen. Dat had zich al na elf minuten kunnen aandie nen. Uit een reeks acties ont stond het kortstondige hoogte punt van een schrale eerste helft. Park zocht het duel met Skacel, hetgeen hem een vrije trap opleverde. Farfan knalde de bal met veel verve in de korte hoek waar doelman Chalkias at tent reageerde. Een nieuwe po ging van Park bracht de bal via De Jong bij de vrijstaande Alex. Op vijf meter van het doel, en ge heel vrijstaand, eindigde een on besuisde trap met links ver naast het doel. Ondermaats PSV had steeds meer moeite de spitsen te bereiken. Hiddink sprak vooraf de verwachting uit, dat Vennegoor of Hesselink dichtbij het doel van Chalkias vaak in balbezit zou komen, maar kwam bedrogen uit. De aanvoer vanuit het middenveld was ondermaats. Cocu was weinig dynamisch. De voeten van De Jong deden maar zelden wat zijn hoofd wilde en Van Bommel was slordiger dan normaal. De aanvoerder had, te gen het rustsignaal, een volley tussen de palen moeten knallen, toen de Griekse keeper kansloos op de grond lag, maar kreeg geen lekker contact met de bal. Kort na de pauze talmde Van Bommel net te lang, waardoor verdediger Kirgiakos kon ingrij pen. Veel later stuurde De Jong de bal met een hard schot over het doel. De enige zekerheden waarop PSV kon bouwen, waren de hechte verdediging en de sobe re, koele doelman Gomes. Al hoefde de Braziliaan nooit in te grijpen, toch straalde hij giste ren aanzienlijk meer rust uit dan in de eerste fase van het sei zoen. En aan de technische en fy sieke kwaüteiten van Gomes hoeft niemand te twijfelen. Omdat standaardsituaties niets opleverden, moest PSV het heb ben van uitgespeelde aanvallen of missers in de Griekse defen sie. Die missie leek heilloos, zag ook Hiddink. Hij greep in door Sibon in te brengen. De Griekse coach Itzhak Shum reageerde door aanvaller Pa- padopoulos te vervangen door verdediger Morris. Daarmee kon Panathinaikos zich nog ver der ingraven dan het de hele wedstrijd al had gedaan. Een strafschop had de wedstrijd al kunnen openbreken. Park, de beste PSV'er, verdiende die na vijf kwartier, toen Andric zijn standbeen wegtikte. Scheids rechter Plautz zag het niet of wilde het niet zien. De bevrijdende treffer kwam kort daarna alsnog uit de lucht vallen. PSV-Panathinaikos 1-0 (0-0). 78. Vennegoor of Hesselink 1-0. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Gele kaart: De Jong (PSV), Konstantin- ou, Munh (Panathinaikos). Aantal toeschouwers: 26.500. PSV: Gomes; Lucius, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en De Jong; Park (88. Vogel), Vennegoor of Hesselink en Farfan (64. Sibon). Panathinaikos: Chalkias; Vintra (84. Sapanis), Kirgiakos, Goumas en Münh, Basinas, Andric, Gonza les en Skacel (56. Epallé); Papado- poulos (71. Morris) en Konstantin- ou. GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - Belbedrijf Tel fort heeft de schaatsploeg DPA overgenomen. Het leleeombe- drijf zal tot en met de Olympi sche Winterspelen van 2006 als geldschieter van de ploeg optre den. RUSWIJK - De bedrijfstak Be taald Voetbal is kwetsbaar voor inmenging van de georgani seerde misdaad. De sector zou er verstandig aan doen meer te investeren in het voorkomen van die dreiging. Dit ólijkt uit een preventieve door lichting door KPMG Integrity Investigation Services voor het ministerie van Justitie. ANP PARIJS - De Franse motorcou reur Richard Sainct is gisteren verongelukt tijdens de rally van de farao's in Egypte. Drie keer won de op een KTM lijdende coureur de monsterrit Parijs-Dakar. Sainct werd 34 jaar. KTM heeft zijn complete formatie in Egypte inmiddels mt de wedstrijd teruggetrok ken. ANP „We vinden het jammer dat DPA is gestopt met de sponso ring", sprak coach Ingrid Paul. „Maar we zijn ontzettend blij met Telfort. Nu hebben we dui delijkheid over wat er de komen de tijd gaat gebeuren en kunnen we proberen onze doelen op de Spelen in Turijn te verwezenlij ken." In het nieuwe team schaat sen komend seizoen Ids Postma, Gretha Smit, Ralf van der Rijst, die alledrie zijn gekomen van DPA, en de nieuwelingen Bob de Jong en Remco Olde Heuvel. ANP PSV-speler Alex vecht een duel uit met keeper Kostas Chalkias van Panathinaikos. van onze sportredactie TRONDHEIM - In de groep van PSV heeft Arsenal gisteravond de eerste pun ten verspeeld. Tegen Rosenborg kwamen de Engelsen niet verder dan een gelijk spel. Het werd in Trondheim 1-1. Al na zes minuten nam Arsenal de lei ding. Het doelpunt kwam op naam van een Scandinaviër, de Zweedse internatio nal Ljungberg. Hij tikte binnen, nadat de Noorse verdedigers de bal na een hoek schop van Henry niet hadden kunnen wegwerken. Bij Arsenal was Fransman Pires terug na een blessure, maar ontbrak de Braziliaan se middenvelder Gilberto. De eerste trip naar Noorwegen van de Gunners sinds het seizoen 1971-1972 ging ook zonder Bergkamp, die als bekend verre reizen aan zich voorbij laat gaan. Landgenoot Van Persie zat op de bank. Acht minuten voor het einde viel de oud-Feyenoorder in voor Pires. In de zevende minuut na de rust werd het gelijk. Strand scoorde, door hard raak te schieten uit een pass van Storflor: 1-1. Het weerzien met FC Porto is trainer José Mourinho uitstekend bevallen. Vier maanden geleden veroverde de Portuge se coach de Champions League met zijn voormalige werkgever. Gisteren won hij op Stamford Bridge met zijn nieuwe ploeg Chelsea met 3-1 van zijn oude lief de, die door een uittocht van de beste spe lers veel aan glans heeft verloren. Dankzij Smertin kwam Chelsea snel op voorsprong. Drogba verdubbelde de mar ge kort na de rust. In het duel met PSG scoorde hij ook al twee keer. McCarthy bracht de spanning terug, maar Terry stelde daarna de Engelse zege alsnog vei lig. In de andere groepswedstrijd liep Pa ris St. Germain tegen zijn tweede neder laag aan. CSKA Moskou was voor eigen publiek met 2-0 te sterk voor de Franse ploeg. De treffers van invaller Semak en Love (strafschop) vielen in het laatste halfuur. Deco Barcelona, met Van Bronckhorst, behaal de in groep F de tweede zege. De ploeg van coach Rijkaard won met 3-0 van Shakhtar Donetsk. Deco scoorde na een kwartier, Ronaldinho besliste uit een strafschop de wedstrijd na ruim een uur. Eto'o tilde in de voorlaatste minuut de Trainer gaat al een tijdje niet met plezier naar zijn werk door Antal Crielaard AMSTERDAM - Ronald Koe man wil op korte termijn met Ajax praten over zijn toekomst. De trainer van Ajax vindt dat er wn groot verschil zit tussen de ambitie die de club uitstraalt en de huidige kwaliteiten van zijn elflal. „Als niet iedereen dat be seft, wordt het heel moeilijk ?oor een trainer", aldus de oe- fenmeester van de Amsterdamse dub. Koeman wil nog niet vooruitlo pen op de uitkomsten van het ge sprek. „Ik sluit niets uit. Maar misschien is het ook wel het mo ment waarop alle neuzen dezelf de richting op gaan. Ik ben het echter met een aantal zaken niet eens en ga de laatste weken niet met plezier naar mijn werk. Ik wil dat dat weer terug komt en daar gaan we komende tijd over praten." Overigens wil de oefenmeester niet dat het idee ontstaat dat hij weg wil bij de club. „Bij dit soort verhalen worden altijd meteen conclusies getrokken. Daarvoor is het echter nog veel te vroeg, zo'n scenario is nog niet aan de orde. Ik heb op dit moment nog geen flauw idee wat er uit de gesprekken gaat komen." De beleidsbepalers bij Ajax wil den woensdag niet reageren. „Ik denk dat dat niet verstandig is op dit moment", aldus algemeen directeur Arie van Eijden. De onvrede van Koeman kwam al direct na het fors verloren Champions Leagueduel tegen Bayem München (4-0) naar bui ten. Hij noemde zijn elftal onder meer „ongeschikt voor dit ni veau". Een dag na de forse ne derlaag bleken de uitspraken van de trainer niet zo zeer te zijn gericht aan het adres van zijn spelers. Koeman ergert zich veel meer aan leiding van de Am sterdamse vereniging. De oud-intemational is het niet eens met de manier waarop de club wordt geleid. Hij ziet elk jaar zijn beste spelers vertrek ken en blijft daardoor de op bouwtrainer die hij eigenlijk niet is. Nog veel erger vindt Koe man het dat de club blijft propa geren dat het huidige elftal mini maal goed genoeg is voor de tweede ronde van de Champions League. Technisch directeur Van Gaal droomde bij zijn aan treden al eens van een nieuwe overwinning op het hoogste Eu ropese niveau. Het huidige team van de Amster dammers mist echter de kwali teit en de ervaring om ver te ko men in Europa. De coach ver pakte zijn onvrede na de wed strijd tegen Bayem in de volgen de zinnen: „Als er nu nog men sen bij Ajax zijn die denken dat dit elftal goed genoeg is voor het hoogste niveau, hebben ze dat mis. Nationaal kan het goed ge noeg zijn, maar internationaal zeker niet." Een dag later kwam hij met een uitleg. „Ik doelde met mijn woorden vooral op de druk die op dit elftal wordt uitgeoefend. Er wordt in deze club veel te HILVERSUM - Schaatser Jochem Uytdehaage is dinsdag avond in het Brandwondencentrum van Beverwijk be land na een eenzijdig auto-ongeluk op de snelweg A27 na bij Hilversum. De olympisch kampioen en oud-wereld kampioen heeft kneuzingen en tweedegraads brand wonden aan rug, nek, hand en hamstring. Hij ligt in Beverwijk ter observatie en zal naar verwachting nog voor het weekeinde uit het hospitaal worden ontslagen. ANP PRAAG - Tomas Galasek en Zdenek Grygera van Ajax zijn gisteren opgenomen in de selectie van het Tsjechische elftal voor de WK-kwalificatieduels tegen Roemenië en Armenië. Galasek ontbrak door een blessure in het duel tegen Nederland in Amsterdam (2-0), Grygera was wel van de partij. Tsjechië speelt op 9 oktober in Praag tegen het ongeslagen Roemenië en vier dagen later in Jerevan te gen Armenië. ANP MÜNCHEN - Michael Ballack heeft aan de wedstrijd van dinsdag tegen Ajax in de Champions League een blessure aan de linkerenkel overgehouden. De middenvelder van Bayern München ontbrak gisteren op de training. Een scan moet uitwijzen of hij zaterdag kan meespelen in de Duitse topper tegen landskampioen Werder Bremen. ANP ROME - Luigi del Neri is gisteren aangesteld als trainer van AS Roma. De 53-jarige Italiaan is de opvolger van Ru- di Voller die na 26 dagen zijn ontslag indiende bij de Ro meinse club. Del Neri tekende op 4 juni een driejarige verbintenis bij FC Porto. Amper twee maanden later, nog voor het begin van de competitie, werd hij door de winnaar van de Cham pions League ontslagen. De Italiaan was daarvoor vier jaar in dienst van Chievo Verona. ANP MAAGDENBURG - Bij een huiszoeking in het huis van de omstreden Duitse atletiektrainer Thomas Springstein zijn verboden middelen gevonden, waaronder de spierver- sterker testosteron. Springstein zal strafrechtelijk wor den vervolgd, meldde het Openbaar Ministerie in Maag denburg. Springstein had al een reputatie als dopingverstrekker, want hij was het brein achter het drogeren van oud-we reldkampioene Katrin Krabbe (100 en 200 meter in 1991) en voormalig Europees kampioene Grit Breuer (400 meter in 1990 en 1998). Hij heeft tegenwoordig Nils Schumann, de olympisch kampioen op de 800 meter van Sydney 2000, onder zijn hoede. Volgens de aanklager is er bewijs dat Springstein zijn at leten, onder wie ook minderjarigen, „medicatie heeft ver strekt die te boek staat als doping en die kwalijk is voor de gezondheid." Springstein (46) was niet bereikbaar voor commentaar. Hij is op vakantie met zijn partner, Grit Breuer. ANP/RTR foto Michael Kooren/Reuters score naar 3-0. AC Milan won voor eigen publiek ternauwernood van Celtic. Sev- tsjenko bracht de Italiaanse ploeg op voorsprong, Varga maakte een kwartier voor tijd gelijk. In de voorlaatste minuut sloeg Inzaghi toe, waarna Pirlo in de extra tijd de eindstand op 3-1 bepaalde. In groep G is Intemazionale als enige ploeg nog zonder puntverlies. De ploeg van Davids en Van der Meyde rekende simpel af met Anderlecht: 3-1. Martins, Adriano en Stankovic maakten de doel punten voor de Italianen waarna Baseg gio diep in blessuretijd alsnog de nul weg werkte. Voor de Belgische ploeg was het de tweede nederlaag op rij. Werder Bremen won thuis knap met 2-1 van Valencia, na een ruststand van 0-1. Klose en Charisteas scoorden voor de Duitse kampioen. ANP van onze sportredactie HEERENVEEN - SC Heeren veen maakt een doorstart in de eerste knock-outronde van het Uefa Cup-toernooi. De Friezen strandden vorige week op Schip hol door een massale ambtena- renstaking in Israël. De Europe se voetbalbond Uefa besloot daarop het duel van Maccabi Petach Tikva tegen SC Heeren veen te verplaatsen naar het Abe Lenstrastadion in Heeren veen. veel vernacht. De club moet naar buiten toe uitstippelen waar een elftal toe in staat kan worden geacht. Maar de laatste weken heb ik het idee dat ik de enige ben die dat moet doen." Zijn beslissing om te kiezen voor de publiciteit, is mede inge geven door zijn gedachten over de toekomst. Koeman is een am bitieuze trainer en wil graag werken in de Europese top. „Ik wil niet de rest van mijn trai nersloopbaan op deze manier doorwerken en elke keer op nieuw op nul beginnen. Dat kun je aantal keren doen, maar daar na is de lol daar van af." ANP Beide clubs moeten nu va in één ontmoeting beslissen wie op Europees voetbalniveau door mag reizen. SC Heerenveen heeft zijn huiswerk goed ge daan. Twee keer ging er een dele gatie naar Israël. Trainer Gert- jan Verbeek reisde als laatste verkenner naar Petach Tikva en kwam verre van opgewekt te rug. „Het is een keiharde coun- terploeg. We kunnen onze borst natmaken." SC Heerenveen moet het van daag zonder Said Bakkati (knie blessure) stellen. De rechterver- dediger wordt vervangen door Hannu Haarala. Feyenoord De eerste vraag bij de voorbe schouwing van Feyenoord op de Uefa Cup-return tegen het Noor se Odd Grenland ging notabene over Ajax. Of coach Ruud Gullit was geschrokken van de zware nederlaag (4-0) dinsdag bij Bayern München? „Nee", rea geerde hij sportief. „Maar het is wel een hoge uitslag." Gullit greep de Amsterdamse openingsvraag dankbaar aan om bij de verzamelde media een punt te scoren. „In Nederland wordt nu eenmaal anders over voetbal gedacht dan in het bui tenland", betoogde hij. „Hier willen we zo graag dominant en aanvallend spelen. Maar daar voor moet je veel beter zijn dan de tegenstander. En dat valt in het huidige voetbal niet mee." Gullit: „Om ruimte voor jezelf te scheppen, moet je als ploeg soms terugzakken naar eigen helft. Dat wordt in Nederland meteen bestempeld als counter voetbal. Die term heeft hier een heel negatieve lading. Maar top clubs als Bayem München en Ar senal doen niet anders." Met zijn pleidooi voor de snelle omschakeling van verdediging naar aanval maakte Gullit giste ren zijn bedoelingen meer dan duidelijk. Odd Grenland, dat twee weken geleden thuis onver diend met 0-1 verloor van Feye noord, mag dan een Europese laagvlieger zijn, de Noorse ploeg hoeft niet op een vrijwil lig Rotterdams offensief te reke nen. „Zij zullen moeten aanval len. Daarvan moeten wij profite ren", gaf Gullit aan. AZ In de aanloop van AZ naar de re turn tegen PAOK wordt het ene na het andere 'bommetje' in de Alkmaarder Hout geworpen. „We horen de knallen wel, maar het geeft geen vuui'werk. Nie mand wordt geraakt", zei trai ner Co Adriaanse gisteren. Kwade genius in dat verbale oor logje is volgens Adiiaanse Jo- han Derksen van het tv-pro- gramma Voetbal Insite en het blad VI. „Eerst roept hij dat ik naar Schalke 04 ga, waar hele maal rnets van waar is, want ik ben niet gepolst. Vervolgens meldt hij dat een gesprek heeft plaatsgevonden tussen onze technisch directeur Mai-tin van Geel en Foeke Booy, de trainer van FC Uti-echt. Ook niets van waar." Co Adriaanse was enigs zins geïrriteerd door de 'bomme tjes' die de voorbereiding ver stoorden. Verder loopt alles goed. Hij kan dezelfde spelers opstellen die zaterdag met. een uitstekende eerste helft Willem II oprolden met 3-1. „Met een voorsprong van 3-2 zouden we gecontroleerd kunnen spelen", kijkt Adriaanse vooruit, „maar dat ligt ons niet. We doen net of het bij de aftrap 0-0 staat, zul len aanvallend spelen." Utrecht FC Utrecht verdedigt vandaag een voorsprong van 4-0 tegen het Zweedse Djurgardens IF. Dat kan toch niet meer mis gaan? Foeke Booy waarschuwde gisteren echter dat waakzaam heid geboden blijft. Een opstelling wilde hij tijdens de persconferentie niet prijsge ven. Wel duidelijk werd dat zelf genoegzaamheid een gevaar lijker tegenstander lijkt dan de Zweden. „Natuuxdijk hebben we het daar over gehad. Deze ploeg heeft ervaring genoeg. Als je denkt dat het vanzelf gaat, dan kun je hai-d vallen. Djurgardens heeft absoluut revanchege dachten", waarschuwde Boov. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21