Primeur voor tijdrijder Rogers Marathon viert 75-jarig jubileum Middelburg Mustangs hebben weer toekomst Bart Voskamp gediskwalificeerd Hes begeleidt zwemmers bij WK korte baan Twee regenboogtruien op één dag Jan Ullrich start zondag ook niet in wegwedstrijd Rentree Clijsters uitslagen Meeste eerste divisieclubs stemmen voor play-offs Start en finish WK-race 2005 bij Bernabeu donderdag 30 September 2004 swb20 door Hanne van Beugen GOES - De eerste wedstrijd werd verloren met 49-8, maar toch zijn de Middelburg Mus tangs op de goede weg. Het Ame rican Football is na vier jaar hard werken eindelijk wat popu lairder in Middelburg. „We be ginnen een beetje bekend te wor den en blijven absoluut door gaan", zegt voorzitter en trainer Ton Ruijsenaars. De Mustangs hebben afgelopen maanden extra promotiewerk gedaan om zo bij de jeugd in de schijnwerpers te komen staan. „We zijn vooral op scholen aan de slag gegaan om de jeugd ken nis te laten maken met de sport. En dat is heel goed gegaan. Er is een aantal jeugdspelers bijgeko men en die kunnen goed meeko men." De Middelburgers heb ben ook versterking gekregen van de Amerikaan Matthew Moistner en enkele spelers die gestopt waren, besloten terug te komen. De Middelburg Mustangs, die vorig jaar niet in competitiever band konden uitkomen omdat ze te weinig spelers hadden (minder dan 21), zijn weer springlevend. „We zijn heel blij met al deze po sitieve ontwikkelingen. Het team is nu een goede mix van er varen en jonge spelers. We be schikken nu over 25 spelers en kunnen weer meedoen aan de competitie." Ook assistent-coach Arie Ver kerk is blij dat er weer wedstrij den gespeeld worden. Maar vol gens Verkerk is het wel belang rijk dat het team beter gaat trai nen om goede wedstrijden te kunnen spelen. „Als iedereen ge concentreerd met de sport bezig is, gaan de wedstrijden beter. Er zijn veel nieuwe spelers. Met veel aanwijzingen en geduld moet het lukken." Kampioen Hoewel de Middelburgers de eer ste wedstrijd tegen de Comman ders uit Lelystad hebben verlo ren, heerst er een enthousiaste sfeer in het team. De Mustangs zijn er van overtuigd dat ze kam pioen worden in de derde divi sie. Ruijsenaars zelf is iets terug houdender. „Ik denk dat we wel bij de beste vier kunnen eindi gen. Er zaten afgelopen zondag veel goede dingen in ons spel De American Footballclub is er van overtuigd dat de positieve lijn van aflopen zomer wordt doorgezet. Ruijsenaars: „We hebben redelijk goede spelers en het team is ontzettend gemoti veerd. We bekijken alles van wedstrijd tot wedstrijd," Volgens Verkerk zijn alle teams in de derde divisie goed genoeg om eerste te worden. „We heb ben veel geleerd van de afgelo pen wedstrijd. Hopelijk helpt ons dat in de volgende wedstrijd tegen Lightning uit Leiden." AMSTERDAM - Ondanks zijn gedwongen vertrek bij Top Zwemmen Amsterdam (TZA) zal coach Fedor Hes zijn zwem mers nog begeleiden bij de WK kortebaan volgende week in In dianapolis. Marleen Veldhuis en Chantal Groot zijn de twee pupillen uit zijn ploeg die aan de wereldtitel strijd meedoen. Het contract van Hes bij TZA loopt officieel door tot eind sep tember. „Ik ben blij dat Fedor nog met ons mee kan naar de WK", aldus Veldhuis, winnares van olympisch brons op de 4x100 vrij. „Ik heb veel vertrou wen in hem." Hes en zijn assistent Benno Kui pers trainden de zwemmers de afgelopen weken in de voorberei ding op de WK. „Al die perike len rond de ploeg hebben wel in vloed op de voorbereiding, maar ik hoop dat ik het volgende week tijdens de wedstrijden een beetje achter me kan laten." Wegens geldgebrek na het afha ken van sponsors wil het be stuur van TZA de ploeg laten op gaan in zwemvereniging De Dol fijn. De zwemmers voelen ech ter niets voor deze optie en gaan op zoek naar alternatieven, ANP door Peter van Leeuwen BARDOLINO - Bart Voskamp is gisteren bij de wereldkampi oenschappen wielrennen uit de uitslag van de individuele tijdrit geschrapt. De Nederlander, die de achttien de tijd realiseerde, werd gedis kwalificeerd wegens stayeren achter de Zweed Larsson, die hem had ingehaald. Voskamp was het absoluut niet met die be slissing eens, waarna vertegen woordigers van de KNWU pro test wilden aantekenen. „Ik heb niet in zijn wiel gezeten en heb ook nooit een waarschuwing ge kregen", vertelde de boze Vos kamp. „De regel is dat je, als je wordt ingehaald, 25 meter af stand moet bewaren. Misschien heb ik er 23 meter achter geze ten, maar dan hadden ze me ook een keer tijdens de race kunnen waarschuwen. Het gaat erom dat ik een respectabele afstand houd, dat heb ik gedaan." Een bezoek aan de jury was te vergeefs. Protest was niet moge lijk. Jury-commissarissen langs het parkoers hadden geconsta teerd dat Voskamp te dicht op zijn voorganger had gezeten, wat een werknemer van de inter nationale wielrenunie UCI, die in een volgauto had gezeten, be vestigde. Joost Posthuma, de an dere Nederlandse deelnemer, steeg door het wegvallen in de uitslag van Voskamp naar de 23e plaats. Hij moest een kleine vier minuten toegeven op win naar Rogers. ANP door Peter van Leeuwen BARDOLINO - Michael Rogers beleefde gisteren in Bardolino een primeur in het wielrennen. De 24-jarige Australiër ontving twee regenboogtruien op één dag. Nadat hij in de ochtend was gehuldigd als wereldkampi oen tijdrijden van 2003 - een ge volg van de dopingstraf voor Da vid Millar - verdedigde hij later op de dag aan de boorden van het Gardameer met verve zijn ti tel. Rogers was op het ruim 46 kilo meter lange parkoers meer dan een minuut sneller dan de Duit ser Michael Rich en de Kazak VERONA - Jan Ullrich zal zon dag niet van start gaan in de wegwedstrijd op de wereldkam pioenschappen wielrennen. Dat heeft zijn begeleider Rudy Pevenage gisteren in Verona ver klaard. De 30-jarige Duitser heeft last van een hardnekkige maag- en darminfectie. Eerder "méldde hij zich af voor de tijdrit van gisteren. Markus Fothen van Gerolsteiner is zondag zijn vervanger in de Duitse ploeg. „Het seizoen zit er op voor mij. Ik voel me zo zwak dat ik als ik thuis de trap oploop al buiten Aleksandr Vinokoerov. Hij was een klasse apart, maar wel in een deelnemersveld waarin zo als gewoonlijk de beste tijdrij der van de wereld, Lance Arm strong, ontbrak. Andere favorie ten - Ekimov, Ullrich, olym pisch kampioen Hamilton - kon den om allerhande redenen niet in Bardolino zijn. Rare dag Het was een rare dag voor de jonge renner van Quick-Step die 's morgens in het Gritti-ho- tel, verzamelplaats van UCI-offi- cials, een merkwaardige huldi ging had ondergaan. Een drietal renners was opgetrommeld om dopingzondaar David Millar te adem ben", verklaarde Ullrich op zijn website. Ullrich reed dit jaar een teleur stellende Ronde van Frankrijk (vierde) en faalde opzichtig bij de Olympische Spelen in Athe ne. „Tevreden ben ik zeker niet, ik had me dit seizoen anders voorgesteld, maar catastrofaal is het nou ook weer niet", aldus Ullrich. Mario Kummer, zijn ploegleider bij T-Mobile, kon zich vinden in de afzegging van Ullrich. „Hij kan absoluut niet trainen, dan heeft deelname zondag geen en kele zin." ANP doen vergeten. Nadat de Franse justitie hem het vuur na aan de schenen had gelegd, bekende de wereldkampioen tijdrijden van 2003 epo te hebben gebruikt, voordat hij in Hamilton naar goud was gefietst. De internatio nale wielrenunie ontnam hem met die wetenschap zijn medail le en riep Rogers uit tot nieuwe wereldkampioen. „Gerechtig heid", zei voorzitter Hein Ver- bruggen. Dat was fijn voor de renner die al zo vaak podiumplaatsen had behaald bij WK's, maar nooit de hoogste trede vond. Sinds de Olympische Spelen, waar Ro gers de meest ondankbare plek - vierde - bezette, waren zijn ge dachten bij de race in Bardolino geweest. „Het is geen vijf minu ten uit mijn hoofd geweest." Jeugdvriend Rogers, woonachtig in Italië, be leefde de race als een nieuw hoofdstuk in zijn loopbaan. „Te vaak was ik tweede. Bij de junio ren, bij de neo's, ik heb heel wat keren gedroomd van deze trui." Rogers droeg zijn overwinning op aan een jeugdvriend, Mark Carter, die dit voorjaar overleed aan de gevolgen van een val van een trap. „We fietsten vroeger veel samen, het was vreselijk te horen dat hij overleden was. Voor mijn gevoel was hij van daag bij me." Michael Rogers is op weg naar de wereldtitel tijdrijden. land 1-2. Naudé - Leevey 3-0 (9-4 9-5 9-4), Atkinson - Kitchen 1-3 (8-109-17-9 3-9), Huisman - Crome 0-3 (2-9 7-9(791 Eindstand: 1. Nieuw-Zeeland 4-8. 2 Nederland 4-6. 3. Belgié 4-4. 4. Dene marken 4-2. 5. Oostenrijk M. Nieuw-Zeeland en Nederland naar kwartfinale. Bangkok. Mannen. Eerste ronde: Wassen (Ned) - Andrejev (Rus/7) 61 6-2, Soderling (Zwe/8) - Levy (Isr) 61 6-2, Vanek (Tsj) - Udomchoke (Tha) 3-6 7-5 6-2. Shanghai. Mannen. Eerste ronde: Tipsarevic (SMo) - Van Lottum (Ned) 6-1 6-4, Nieminen (Fin/6) - Phau (Dui) 3-6 6-3 6-4, Novak (Tsj/2) - Hsun (Tail 6-2 6-2, Arthurs (Aus) - Taik (ZKo) opga ve. Peking. Vrouwen. Eerste ronde: Safi- na (Rus) - Diaz-Oliva (Arg) 6-1 6-2, Bran- di (PRi/6) - Nan-nan (Chn) 7-6 6-3, Jie (Chn) - Vento (Ven/5) 6-2 6-0 Tweede ronde: Sucha (Slw) - Koukalova (TspSi 7-6 6-4, Li Na (Chn) - Jankovic (SMo® 6-0 2-6 7-6. Katwijk. EK-kwalificatie. vrouwen Nederland - Denemarken 1-5 (1-2). Doel punt Nederland: Ran. Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse Beko-Pulse audio en video 0-8, Eastman-Karnps 5-3, Auto de Voogd-Begijn makelaar 3-5 Tweede klasse: Kuijper betont»- ringen-LVV 3-5, Piet VoskampA Zand- WEA Dauwendaele 6-2, Delta consult/Dauwendaele-Bosma elektra 6-2, AKZ verzekeringen-HZ sport 3-5 Derde klasse: Provincie Zeeland- Schoonen/Flipse/MZ 7-1, Indoor kartin- g-Bowl de Kruitmolen 2-6, AKZ verteke ringen 2-SVA/Kodde 5-3, Ziekenhuis Walcheren-PZC 8-0. Vierde klasse: Eastman 2-AKZ verzekeringen 3 2-6, AKZ verzekeringen 4-ROC Zeeland 0-8, Aannemersbedr. Louws-SV Duo 6-2, Bayard alu constr.-Nehalennia7-1 Vijf de klasse: Provincie Zeeland 2-de Voogd 6-2, CZ actief in gezondheid-Del ta cars 1-7, HZ sport 2-Rabo Walcheren 4-4. Vrouwen. Derde klasse. De Reus en van Heemst-Ziekenhuis Walcheren 6-2, 8akker Schrieks/MZ-Breedijk/SVS 6-2 Ardita-Wijk Klarenbeek 3-5, Jong Ara- bon-'t Ken net 1-7. Bardolino. WK wielrennen, duele tijdrit, mannen: 1. Rogers (Au= 46,7 km in 57.30 (48,781 km/ul, 2. R'cn (Dui) 1.12, 3. Vinokoerov (Kaz) 1.25,4 Larsson (Zwe) 1.34, 5. Zabriskie (VSi' 1.36, 6. Bruseghin (Ita) 1.37, 7. Wauters (Bel) 1.56, 8. Cancellara (Zwi) 2.10.9 Gutierrez (Spa) 2.23, 10. Peschel (Dui) 2.28, 24. Posthuma 3.50. Gediskwali' ceerd: Voskamp. HASSELT - Kim Clijsters heeft een geslaagde rentree gema op de tennisbaan. De Belgische won in eigen li in de tweede ronde van het inter nationale toernooi van Hasselt van de Tsjechische Iveta Benes- ova 7-6 6-2. Dit seizoen nté!e Clijsters wegens een polsblessu re onder meer Grand Slams van Parijs, Londen en New York. Sinds begin mei had Clijste5 geen officiële competitie meer gespeeld. Destijds trok ze ad) geblesseerd terug in Berlijn. Den Bosch. Dutch Open Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Pittard (Eng) - Vooren (Ned) 11-6 11-1, Van Cutsen (Ned) - Bott (Ned) 11-2 11-7, Beenhak ker (Ned) - Jonsdottir (Ned) 11-3 11-5, Stolzenbach (Ned) - Tolmoff (Est) 11-7 11 -9. Meulendijks (Ned) - Douglas (Ned) 11-8 11-2. Mannen, enkelspel, eerste ronde: Amar (Mal) - Ridder (Ned) 15-3 15-1, Bruijstens (Ned) - Hunter (Can) 15-1 15-3, Zwiebler (Dui) - De Ruiter (Ned) 15-1 15-9, Suijkerland (Ned) - Azrihan (Mal) 10-15 15-10 15-9, Kanektar (Ina) - Van Moorst (Ned) 15-1 15-4. Wintercompetitie ZDF. Eerste com petitieronde. Eredivisie: De Belt-P hantoms 2-8, Arrows 2-DTP-Roadhou- se 2-8, Red Lions1-Red Lions 2 7-3, Yip Piazza 4-Yip Plazzal 8-2, Bouncers-De Mops 3-7, Hart van Middelburg 1-Des- perados 10-0. Eerste divisie: Yip Piaz za 3-Walk inn 12-1, Scumbags-Mid Ci- ty1 1-12, Game Onl-Veerhuis 5-8, Jerommekel-Hart van Middelburg 2 10-3, Basken 1-PC de Zwaan 7-6 Twee de divisie: Wicked- Bravour 12-1, Gom- py 2-Aloha's 7-6, DC Zierikzee-Crazy De vils 8-5, DT Les Amies1-Once Again 7-6. De verenigde senioren 's-Heeren- hoek. 1e Hoofdvogel C. Jeremiasse Zorgvlied, 2e Hoofdvogel: C. Jeremias se Zorgvlied, Ie Zijvogel: J. v.d. Dries Eensgezindheid, 2e Zijvogel: C. Jere miasse Zorgvlied, 3e Zijvogel. D. Brand Zorgvlied, 4e Zijvogel: J. Harinck Diana, 1e Kal J. v.d. Dries Eensgezindheid, 2e Kal: E. Nutzman Zorgvlied, 3e Kal; E. Nutzman Zorgvlied, 4e Kal: J. v.d. Dries Eensgezindheid. Ellewoutsdijk. Wip 1,1e Hoofdvogel: F. Koens Zorgvlied, 1e Zijvogel: R. Klip- pel Doel naar Hoger, 2e Zijvogel: L. v. Dijke ADLM, 3e Zijvogel: Sj. Raas Victo ria, 4e Zijvogel: J. Vermeule Edele Hand boog, 1e Kal: L. v. Dijke ADLM, 2e Kal: A v.d Dries Eensgezindheid, 3e Kal: H. Koens Zeelandia, 4e Kal: C. Jeremiasse Zorgvlied. Wip 2: 1e Hoofdvogel: R. Verdonk Concordia, 1e Zijvogel: R. Ver donk Concordia, 2e Zijvogel: E. Maat Zorgvlied, 3e Zijvogel: Sj Raas Victoria, 4e Zijvogel: M de Jonge Soranus II, 1e Kal J de Koeyer Diana. 2e Kal: J. de Jonge ADLM, 3e Kal: F. Koens Spes Nostra, 4e Kal: P. Oosthoek Vrije Schut ters. Kwadendamme. 1e Hoofdvogel: Fr. Koens Spes Nostra. Ie Zijvogel M de Jonge Soranus, 2e Zijvogel Fr. Koens Spes Nostra, 3e Zijvogel J. Vermeule Edele Handboog, 1e Kal P. Oosthoek Concordia, 2e Kal Stan Kopmels Victo ria. EXSEXsmsiWÊÊiKÊÊKm Lucky Day. 29.09 2004 1-7-8-17-27 Goes. Eerste competitieronde Stich ting Squash Promotie: Double Dot 1 (Middelburg)-Sieben 2 (Roosendaal) 5-0, Double Dot 1-Sports Pleasure 2 (Hoogerheide) 5-0, Sportpunt Zeeland 1 (Goes)-Sieben 2 5-0, Sportpunt Zeeland 1-Sports Pleasure 2 5-0, Sports Pleasure 1 (Hoogerheide)-es-com Sie- ben 1 (Roosendaal) 5-0, Sports Pleasure 1-Double Dot 2 (Middelburg) 4-1, Sports Pleasure 1-Mega Sport 2 1-4, es-com Sieben 1-Double Dot 2 5-0, es-com Sieben 1-Mega Sport 2 4-1. Stand: Double Dot 1 Middelburg 2-10, Sportpunt Zeeland 1 Goes 2-10, es-com Sieben 1 Roosendaal 2-9, Sports Pleasure 1 Hoogerheide 2-5, Mega Sport 2 Middelharnis 2-5, Double Dot 2 Middelburg 2-1, Mega Sport 1 Middel harnis 0-0, Top Shot 1 Oudenbosch 0-0, Inslag Sportcenter 1 Breda 0-0, Sieben 2 Roosendaal 2-0, Sports Pleasure 2 Hoogerheide 2-0. Amsterdam. WK landenteams, vrou wen. Groep C: Nederland - Nieuw-Zee- van onze sportredactie APELDOORN - Een meerder heid van de clubs uit de eerste divisie stemt vandaag (donder dag) naar alle waarschijnlijk heid in met een nieuwe competi- tieopzet. Ruim 70 procent om armt het plan voor een systeem met play-offs. Tot dusver is alleen van AGOW en Excelsior bekend dat zij niets zien in de wijzigingen. En kele clubs wilden nog niet reage ren. Net als in de eredivisie zullen volgens de plannen in de eerste divisie plav-offs worden inge voerd. Wat blijft is de automati sche promotie van de kampioen naar de eredivisie. Er komen vijf periodekampioenen waar er nu vier zijn. Dat vijftal wordt, net als nu bij de nacompetitie, aangevuld met de drie hoogst ge klasseerde ploegen in de eind stand (zoals nu ook bij de na- competitie het geval is). In het Voorstel komen de laagst geklas seerde periodekampioen en de drie ploegen die op basis van de eindstand instromen, in de eer ste ronde van de play-offs te recht. De andere teams stromen pas de volgende plav-offs-ronde in. De eindrangschikking blijft dus belangrijk. De winnaars van de eerste ron de treffen in de tweede ronde de nummers zestien en zeventien Van de eredivisie. De winaar gaat naar een van de twee fina les. De vier beste periodekam pioenen maken onderling uit wie zich voor de twee finales plaatst. De winnaars van de twee finales verzekeren zich van een seizoen eredivisie. In de play-offs geldt consequent de wet van 'the best, of three'. Als je uit met 0-1 verliest en thuis met 4-0 wint, komt er een derde en beslissende wedstrijd, met eventuele verlenginging en strafschoppen. De derde wedstrijd wordt ge speeld op het veld van de in de eindrangschikking hoogst geëin digde ploeg. In het treffen tus sen de eredivisieploegen en eer- Stedivisionisten geldt het on derlinge resultaat. Win je thuis tnet 3-0 en verlies je uit met 0-2, dan verover je in het derde en beslissende duel het thuisvoor- jdeel. GPD door Hanne van Beugen GOES - De Vlissingse sportver eniging Marathon bestaat dit jaar 75 jaar. Ooit was Marathon een grote onini-vereniging met ruim tweeduizend leden. Nu zijn er van de elf sporten nog twee over, basketbal en badmin ton. Toch zit er nog volop leven in de vereniging. „Een omniver- eniging is niet meer van deze tijd. Maar ik weet zeker dat Ma rathon blijft bestaan", meent Pieter van Belle, voorzitter van de basketbalafdeling. Tijdens de hoogtijdagen begin jaren '70 was Marathon een van de grootste verenigingen van Zeeland. De in 1929 opgerichte club kwam vanaf 1969 in een stroomversnelling. De drie be staande afdelingen werden al snel uitgebreid tot elf. En voor iedereen was er wel iets te bele ven. Op veel van de verschillende af delingen werden goede presta ties behaald. Het vrouwen vol leybalteam speelde in de tweede landelijke divisie. En bij atle tiek was de Boulevardloop ieder jaar weer een succes. De in 2001 overleden Gerrie ter Meulen, or ganisator van de Boulevardloop en penningmeester bij de atle- tiektak van Marathon, was de drijfveer achter de jaarlijkse wedstrijd. Ook de recreatiesporten deden het goed. Vooral de huisvrou- BARDOLINO - De wegwed strijd bij de WK wielrennen van 2005 in Madrid zal starten en fi nishen bij het stadion Bernabeu van voetbalclub Real Madrid. Het parkoers in de Spaanse hoofdstad is opmerkelijk lang: 21,3 kilometer. De beroepsren ners rijden dertien rondjes om tot een totaal van 276,9 kilome ter te komen. De tijdrit, met start en finish in het Casa de Campo, heeft een parkoers van 22 kilometer, dat de mannen twee keer afleggen. In Madrid komen alleen nog de mannen, vrouwen en neo's in ac tie. De tijdritten zijn op 21 en 22 september, de wegwedstrijden op 24 en 25 september. ANP tig wedstrijdsporters. Tweeder de van de leden is jeugd. Van Belle is daar blij mee: ..Ma rathon heeft altijd al een sterke jeugd gekend en dat moet zo blij ven. Kinderen vinden het leuk om te basketballen. Het is een dynamische en snelle sport en ze kijken op tegen de spelers uit de NBA. Als ze talent blijken te hebben kunnen ze doorstromen naar BC Vlissingen. We hebben dat zo afgesproken omdat zij op een hoger niveau spelen." Trapje hoger De senioren doen het ook goed bij Marathon. „Het mannen- team is de afgelopen twee jaar kampioen geworden in de Zeeuwse competitie. We hebben er twee keer voor gekozen om niet te promoveren omdat we te weinig spelers hadden. Dit jaar hebben we naast het eerste ook een tweede mannenteam. Het aantal spelers is toegenomen, maar het blijft lastig om een trapje hoger te gaan. Maar wie weet gaan we het ooit nog probe ren." Ook de badmintonafdeling doet het goed. Volgens voorzitter Wim Crusio kan Marathon zijn leden goed vasthouden terwijl andere clubs daar moeite mee hebben. „We hebben nu 75 le den en er blijven nog steeds men sen bijkomen." Dankzij dit aantal leden be schikt de badmintonafdeling van Marathon over een groot aantal teams. Er zijn vijf senio renteams en twee jeugdteams. „Twee van de seniorenteams spe len in de districtsklasse. Dat wil len we graag vasthouden. De af gelopen jaren hebben we een paar keer een klasse hoger ge speeld. Maar ieder jaar promove ren of degraderen vonden we maar niks. We handhaven ons liever in de districtsklasse. Dat zorgt voor minder spanningen. We zijn opzoek naar een combi natie tussen sport en plezier, dat is voor ons belangrijk. En op het moment gaat dat heel goed." Komende zondag houdt Mara thon een jubileumdag. Door de leden van allebei de afdelingen worden wedstrijden georgani seerd. Bij de basketballers komen twee oud teams om nog een keer te la ten zien wat ze in huis hebben. Crusio vertelt dat ze voor een klein opgezet toernooi hebben gekozen. „We willen dat het een leuke dag wordt speciaal voor de leden. Maar iedereen is wel kom." wengymnastiek was bijzonder populair. Deze afdeling herberg de ongeveer eenderde van de le den en fungeerde als een finan ciële buffer voor de rest van de vereniging. Volgens Van Belle kan de huisvrouwengymnastiek van toen vergeleken worden met de fitness van nu. „Ook vroeger vonden de mensen het belang rijk om goed op hun gezondheid te letten." Wederopbouw Toch was het ook bij Marathon niet altijd rozengeur en mane schijn. De vereniging bleek mid den jaren '70 niet opgewassen te gen de snelle groei. De club ver loor leden en verschillende afde lingen werden opgeheven. In 1976 begint Marathon aan de wederopbouw. De vereniging moet één hechte club worden. Niet allemaal losse afdelingen Uiteindelijk is dat nooit gelukt. Volgens Van Belle was dat ook niet mogelijk omdat Marathon in zijn bloeitijd zo'n gigantische vereniging was. „De vrijwilli gers hadden gewoon niet de tijd en de middelen om ook bij ande re sporten dingen te organise ren. Zelfs de bestuursleden van de verschillende afdelingen za gen elkaar niet vaker dan hoog uit een paar keer per jaar." Het aantal leden zou ook later blijven teruglopen. Bij veel afde lingen was er niet genoeg animo en vooral de afdeling atletiek had het moeilijk. De geruchten over fusies bij verschillende af delingen bleven rondgaan. Eerste fusie Eind jaren '80 was de eerste fu sie een feit. Het grootste deel van de atleten van Marathon en Zeeland Sport gingen samen in Atletica Vlissingen. Daarna volgde ook de volleybalafdeling, die ging samen met EWC. En zo verdwenen er nog meer afde lingen, waaronder de handbal- tak. die veel successen vierde. Pieter van Belle: „Veel in- door-balsporten zijn gefuseerd om te kunnen blijven spelen. Dat is niet alleen in Zeeland het geval, maar dat zag je gebeuren in heel Nederland." In 1992 was de tijd van de grote omni-vereniging definitief voor bij. Marathon had nog maar drie afdelingen over: basketbal, badminton en wandelsport. De wandelsportafdeling is in 2002 opgeheven vanwege gebrek aan leden. Toch is de vereniging blij ven bestaan. Van Belle was altijd overtuigd van de levensvatbaarheid van de vereniging en is dat nog steeds: „Het gaat goed met zo wel het basketbal als het bad minton. Er hangt een gezellige sfeer op de club. En de honderd jaar halen we makkelijk." De basketbalafdeling van Mara thon telt op het moment negen De volleybalsters van Marathon schopten het tot de tweede divisie. Hier een foto van het duel Mara- thon-Taktika in november 1972. foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20