Discussie over regels terrassen Jongens verdacht van bedreiging Hoveniers knappen tuinen gratis op 20 De bewoner die extra service wil. De bewoner die minder wil betalen. Een echte SieMatic voor maar 9.400,-? SieMatic Gezamenlijk lab open Middelburgse horecaondernemers kunnen niet met eisen uit de voeten Verdachte overvallen aangehouden Geheimzinnigheid rond pand V&D Kenniswerf laat op zich wachten De bewoner die niets wil veranderen. zeeuwse almanak Groen jctie: 0113-315649 jvv.pzc.nl "„3il;redactie@ pzc.nl jstbus 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: Wd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; •Iws-Vlaanderen: 0114-372770; Eonaal: 020-4562500. jnderdag 30 september 2004 Michael Rogers krijgt twee kampioenstruien op één dag editie Walcheren Bke bewoner is anders. Daarom valt erwat te kiezen bij Nuon. Maar het hoeft niet, als u niet wilt. Want alle jon-klanten krijgen standaard fr ^on Basis. Ofwel gas en stroom voor onscherpe prijs met de vertrouwde Q -ervice van Nuon. Meer weten? H Canaarwww.nuon.nl. (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenul gemarineerde aubergines en visstoofpot of spinazie pecan-roomtaart (vegetarisch) en sinaasappel zabaione 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 vanavond 19.30 uur [Modeshow Elena Vlady reserveren: 0118-886870 zaterdag 2 oktober 15.00-16.30 uur Miles Browning Didge bekijk ook onze website Advertentie Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Neem bijvoorbeeld Nuon Extra. Dan betaalt u iets meer, maar kunt u rekenen op extra services zoals een 2it-uurs calamiteitenhulp voor gas en stroom. Meer weten? Ga naarwww.nuon.nl. 3^'-32 (Advertentie) (Advertentie) Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Neem bij voorbeeld Nuon Budget. Dan betaalt u, tegen heldere voorwaarden, een zeer scherpe prijs voor gas en stroom. Terwijl u de zekerheid hebt van een betrouwbare energieleverancier. Meer weten? Ga naar www.nuon.nl. iN-aa Vertel ons wat uw budget is en wij ontwerpen een echte SieMatic keuken voor u Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. Als u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerst aan SieMatic. Welkom! AXEL SieMatic KeukenstucJio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk89 0115-564070 SOES PtiegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaanl5 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg indusfrieter. Amestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kdnuedyiaan32 0115-680612 -nfNadia Berkelder ©DELBURG - De regels voor uiterlijk van caféterrassen uMiddelburg worden mogelijk ingepast. Op dit moment zijn i regels wel erg streng, vindt "((college van B en W. Boven wis niet altijd duidelijk wat tien wat niet mag. S college van B en W heeft de- sweek besloten de welstands- emissie te vragen om te over een met een vertegenwoordi- van de horeca. Samen moe- ze nieuwe regels afspreken, vind dat mensen moeten innen meebeslissen over het leid. Als ze het eens zijn, moe afspraken goed worden mggekoppeld naar de achter- a* zegt wethouder A. de nes. „Zodat iedereen weet jarhij aan toe is." langs de terrassen mochten geen reclame meer bevatten. Het doel van die regels was om de binnen stad een meer samenhangend ui terlijk te geven. De aanleiding daarvoor was de grootscheepse opknapbeurt van het centrum van de stad. In de praktijk blijkt dat onder nemers niet goed met de regels uit de voeten kunnen. Het is niet duidelijk wat wel en niet mag. Die onduidelijkheid leidt weer tot aanvaringen tussen de ge meente en ondernemers. Twee maanden geleden werd het meu bilair van café 't Hof aan de Vlasmarkt in beslag genomen. De terrassen van restaurant de Huifkar en café de Geere waren aanleiding tot overleg in het col lege van B en W. „Een paar za ken hebben pas nieuw meubi lair aangeschaft", zegt De Vries. „Daar zijn grensgevallen bij. Er is er ook één waarvan ik vind dat het te ver gaat om daar te genop te treden." Rotan Wat zijn eigenlijk redelijke eisen van welstand? Volgens J. Meijer van de gemeente zijn de regels niet zo vaag als het lijkt. „Rotan is altijd goed. Als het wat anders is, moet het wor den voorgelegd aan de wel standscommissie. Het moeten ge dekte kleuren zijn, niet te druk en het meubilair moet passen bij het meubilair dat er in de buurt staat." Dat laatste is een probleem. „Er is geen ruimte voor modernise ring. Als de buren rotan hebben, moet het nieuwe terras ook ro tan zijn." Nu het terrasseizoen ten einde loopt, is besloten dat iedereen zijn oude terrasmeubilair nog even mag houden. De partijen hebben de hele winter om eruit te komen. „Tot de discussie klaar is, zullen we niet optre den", zegt De Vries. „Voor het volgend seizoen moet er duide lijkheid zijn." Van het bestuur van de Middelburgse afdeling van Horeca Nederland was giste ren niemand bereikbaar. In het nieuwe laboratorium werken ROC en Hogeschool Zeeland samen. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De middelbare laboratoriumoplei ding van ROC Zeeland en de HBO-opleiding chemie hebben gisteren een nieuw gezamenlijk laboratorium in gebruik genomen in het gebouw van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. HZ-voorzitter J. Mandos zei bij de opening trots te zijn op de samenwerking met het ROC. De middelbare laboratoriumopleiding was tot het vori ge schooljaar gevestigd in de Rommerswalestraat in Goes. Met ingang van het nieuwe schooljaar is de op leiding ondergebracht bij de cluster techniek in het ROC-pand aan de Oude Veerhavenweg, naast de hoge school. Samen een laboratorium bouwen en ontwikkelen is goed voor de doorstroming van ROC-studenten naar de HBO opleiding chemie, stelde Mandos vast. De HZ-voorzitter zei aanvankelijk een nog groter en mooier laboratorium voor ogen te hebben gehad in sa menwerking met het bedrijfsleven. „Maar, het be drijfsleven heeft een eigen agenda. Het waterschap heeft nog niet zo lang geleden een nieuw laboratorium in gebruik genomen. We hebben het geprobeerd, maar het is niet gelukt." Mandos hoopt dat het bedrijfsleven wel gebruik gaat maken van de HZ- en ROC-investeringen, door bij voorbeeld onderzoeken uit te besteden aan het lab in de HZ. „We kunnen bijvoorbeeld voor de politie foren sisch onderzoek verrichten. Bedrijven, die zelf geen la boratorium hebben, kunnen ook bij ons terecht." Voorzitter J. Lilipaly van het ROC Zeeland zei dat de middelbare opleiding en de hogere beroepsopleiding na vijftien jaar weer samen zijn. „Ooit zaten ze samen in Goes. We waren uit elkaar, maar zijn nu herenigd." VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag in het cen trum van Vlissingen een 18-jarige man uit de gemeente Middelburg aangehouden. Hij wordt verdacht van over vallen op winkels in Oost-Souburg en Dishoek. Daarbij werd onder verbale dreiging of bedreiging met een mes een greep uit de kassa gedaan. De man wordt deze week nog voorgeleid aan de rechter-commissaris. De politie kwam hem op het spoor aan de hand van een signale ment. Op 31 augustus werd geld weggenomen bij een dro gist aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg, op 6 septem ber sloeg de overvaller in hetzelfde dorp toe bij een super markt en op 11 september was een supermarkt bij Dis hoek het doelwit. MIDDELBURG - Het is nog steeds niet duidelijk wat de nieuwe bestemming wordt van het pand van V&D aan de Lange Delft in Middelburg. Moedei-maatschappij Vendex KBB wil daar nog geen mededelingen over doen. De eige naar van het pand, onroerendgoedbeheerder Rodamco, is iets loslippiger. Volgens dii-ecteur i-etailmanagement P. Vaders komen er in het pand twee winkels. „Er komen onderdelen in van Vendex." Het winkelconcern is onder meer eigenaar van de Hema, de Bijenkorf, Hunkemöller, Formido, Dixons en It's. De Middelburgse vestiging van Vroom en Dx-eesmann ging deze zomer dicht. Bij de gemeente is inmiddels een aammaag binnen voor een verbouwing, maar ook op het stadhuis wil men de plannen niet toelichten. Dat is afge sproken met Vendex. Volgens Vaders gaan de winkels op 1 januari volgend jaar open. „Er moeten nog een aantal wijzigingen in het pand plaatsvinden." Volgens een woordvoerder van Vendex is de zaak nog niet helemaal beklonken. „Zolang de handtekeningen niet zijn gezet, kunnen we hier niet over naar buiten treden." VLISSINGEN - De voorzitter van de Hogeschool Zee land, J. Mandos, wil dat er meer vaart komt in de ontwik keling van de Kenniswerf in Vlissingen. Volgens Mandos is cle Kenniswerf een unieke kans voor Zeeland om aller- lei instellingen bij elkaar te huisvesten. Zo kan een kruis bestuiving ontstaan tussen het bedrijfsleven en het ondex- wijs. Hij vraagt de gemeente Vlissingen, de provincie, het bedrijfsleven en de woningbouwcorporatie in Vlissingen snel met elkaar om de tafel te gaan zitten om de plannen tot uitvoeidng te brengen. De gemeente wil dat het gebied tussen de Edisonweg en de Binnenhaven een bruisend ge bied wordt met onderwijsopleidingen, bedrijvigheid, sportcomplex, een disco en een campus voor studenten, pagina 17 Kenniswerf schiet niet op 3m32 (Advertentie) door Romain van Damme en Harold de Puysseleijr TERNEUZEN De twee minder jarige jongens (17 en 15) uit Sas van Gent die maandag zijn aan gehouden, worden verdacht van bedreiging op internet. Wie er bedreigd werd, wilde het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg niet zeggen. Vol gens de oudere broer Halim ver telde een agent tijdens de huis zoeking in het ouderlijk huis van de 17-jarige verdachte dat het vermoedelijk te maken had met een bedreiging van een lid van de Tweede Kamer. het procesverbaal staat", zegt mr. A. Cambier uit Axel, raads man van de vijftienjarige jon gen, een vriend van de andei-e verdachte. „Ik heb koid met hem gesproken. Hij is erg ge schrokken en zegt dat het uit de hand gelopen spielerei op inter net is. Volgens hem waren ze niet van plan verder iets te on dernemen." pagina 17 OM neemt geen enkel risico dit verdient onze familie niet (delijke eisen I tee jaar geleden stelde de ge- eente nieuwe regels in voor ter- sen. Stoelen en tafels moes- ia voldoen aan 'redelijke eisen d welstand'. De schermen De politie zegt stoffen te hebben gevonden die gebruikt kunnen worden voor het maken van ex plosieven. Die stoffen werden meegenomen. De vader van de jongen zegt dat het gaat om kunstmest voor de tuin. „Die had ik meegenomen van de kunstmestfabriek, waar ik voor mijn baas, een aanne mer, werkte." Onderzoek van het OM heeft in middels uitgewezen dat er geen banden zijn met terroristische organisaties en dat er absoluut geen sprake is van texroristische activiteiten. Halim: „Persoonlijk denk ik nu dat het een uit de hand gelopen kwajongensstreek is. Geknoei op internet met gevolgen die niet voorzien waren." De twee jongens worden van middag voorgeleid aan de kinderrechter in Middelburg. Die neemt een besluit over even tuele verlenging van de hechte nis. „Dan weten we precies wat er in ter die dag bezuren, toen één van de leden van de plaatselij- i ke duikclub bij de dijkvoet zoonlief in de smiezen kreeg. Onderzoekend keek de - ka- lende - man het duo aan en sprak zijn vermoeden vra gend doch met enige bewonde- ring uit: „Heeft jouw vader to- I verballen of zo!?" Bijna dertien jaar is hij, popu lair bij de meiden en altijd in voor afwijkend gedrag. Dus besloot die Zierikzeeënaar, onder enige aansporing van Rik de Kapper zijn haar groen te verven. Blauw was namelijk al weer zo gewoon geworden in het straatbeeld. Niet hij maar pa moest het la- door Jelmer Oskam MIDDELBURG - Zo n vijfen veertig voortuinen in de Magis- traatwijk te Middelburg zijn gis teren kosteloos opgeknapt. Woongoed Middelburg en groen- bedrijf Lété hadden de voortui nenactie georganiseerd. Volgens Amy Seerden, mede- werkster van Woongoed Mid delburg, is het belangrijk dat de wijk leefbaar gehouden wordt. „Als een wijk goed op or de is, zijn de mensen ook meer bereid om hun eigen tuin ver zorgd te houden. En dat woont een stuk prettiger. Wij helpen de mensen kosteloos over de drempel heen en daarna moeten ze het zelf proberen op orde te houden." De hoveniers van Lété wai'en druk in de weer met de tuinen: van grasmaaien tot snoeien en van onkruid verwijderen tot het planten van bloemen. De voortuinenactie vereiste ook de medewei'king van de bewo- ners zelf. „Dat gaat in de ene straat beter dan de andere", zegt hovenier Kees Koeman. „Sommige bewoners kunnen simpelweg niet helpen, omdat ze dat bijvoorbeeld lichameüjk niet aankunnen. Dan is dat geen probleem. Maar we verwachten van iemand die kan helpen, dat hij of zij dat ook doet. Er zijn mensen die onze aanwezigheid wel makkelijk vinden en hun tuintje ook nog even vlug mee willen laten nemen. Dat kan wel, maar dan moeten ze wel zelf meehelpen. Daar gaat deze dag ook om. Dat we het samen doen." Mevrouw G. Booden woont in de Radenhove. Haar voortuin is zojuist onder handen genomen door de hoveniers. „Mijn tuin was al redelijk op orde, hoor. De hoveniei-s hebben het gras ge maaid en wat onkruid verwij derd. En ze hebben mijn plant opgedeeld in vieren. Dat staat mooier dan dat het één grote bos is." Zelf snoeit ze hier en daar nog wat bij. „Dat stond in de brief die we kregen. Dat we zelf ook aan het werk gaan. En zo hoort het ook." Hoveniers snoeien en halen onkruid weg in een aantal voortuinen in de Middelburgse Magistraatwijk. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13