nm Zo tennissen is grandioos PZC Hoe word je een beroemde popster? Nieuwe Sims nog veel leuker dan de vorige GEBOEKT W16 /A Zanger Slipknot is echt niet dood zaterdag 25 september 2004 illustratie Elly Hees, uit Popmuziek De ideale popster heeft per fecte billen, een neus als een bijna onzichtbaar driehoek je en hij/zij treedt op in een na veltruitje, een beha die op twee omgekeerde ijshoorntjes lijkt en een witte sok om de piemel. Goed kunnen zingen is niet per se nodig, want ook wie tot drie heeft leren tellen kan het ver schoppen. Als je weieens naar MTV en TMF kijkt, weet je dat popmu ziek meer is dan mooie muziek en een goede stem: 'Popmuziek is om naar te luisteren, en om naar te kijken' schrijft Hester Carvalho in Popmuziek dat 'over goede zangers en leuke liedjes gaat, maar ook over neu zen, billen, schoenen en kogelga ten'. Om op te vallen zorgen popster ren ervoor dat ze iets bijzonders hebben of iets doen wat andere zangers, zangeressen, rappers en muzikanten niet doen. Dus zet Jamai voor elke gelegenheid een andere bril op, koopt Missy Elliott iedere dag een nieuw paar gymschoenen en draagt rapper 50 Cent altijd een kogel vrij vest. En de ideale popster van hierboven? Die heeft de bil len van Jennifer Lopez en Beyoncé, het neusje van Michael Jackson, de buik van Shakira, de beha van Madonna en de sok ken van The Red Hot Chili Pep pers. Britney Spears is de ster die niet kan zingen maar wel kan tellen. Over Britney Spears schrijft Hester Carvalho in Popmuziek dat haar stem (en van Madonna, Kylie Minogue, K3) in de studio wordt bijgeschaafd met appara ten die een stem voller, helder der en krachtiger laten klinken. Britney is een typische 'show zangeres', zo een die allerlei mu zikanten, achtergrondzangeres sen en danseressen nodig heeft om van haar concerten spekta kelstukken te maken: 'Bij Brit ney's optredens ligt alles vast. De dansjes zijn ingestudeerd, ie dere beweging is afgesproken. Britney heeft het bij haar con certen zo druk met dansen en heen en weer rennen, dat ze geen adem over houdt om te zin gen.' Ze neemt daarom (zoals meer zangers en zangeressen) haar toevlucht tot playbacken. Maar soms schijnt ze te verge ten dat ze moet doen alsof ze zingt: 'Als je helemaal vooraan staat bij haar concert, kun je zien dat Britney wel haar mond beweegt maar dan vooral om de maat te tellen bij haar danspas jes: Eén, twee, drie, één, twee, drie.' Hester Carvalho kan smakelijk vertellen over de ins and outs van de popmuziek. Over Shaki ra Mebarak, niet een van de straat geplukt mooi popje maar een echte braniebabe. Over het dissen (schelden) door Eminem, Jay-Z, Nas, Ja Rule, Def P, Ex- tince en meer rappers. Over Ne derlands beroemdste zanger, luchtgitarist, luchtdrummer, luchtpianist en luchtdwarsflui- ter Marco Borsato. Over het kof fertje met spullen dat dj Tiësto bij zich heeft als hij ergens op de wereld in stadions voor soms wel honderduizend mensen zijn platen draait en het circus van meer dan tachtig vrachtwagens die achter The Rolling Stones aan rijden. Over nog veel meer dat misschien roddel is, soms verzinsels zijn maar altijd smeuï ge verhaaltjes om van te gniffe len. Tegelijkertijd echter is Popmu ziek ook een boek waarin je spe lenderwijs en ontspannen genie tend een heleboel opsteekt over van alles dat niet meteen buiten gewoon belangrijk lijkt, maar des te interessanter is nadat je er eenmaal over gelezen hebt. Nieuwsgierig naar de 'voorou ders' van popmuziek, muziekstij len, onderwerpen van liedjes, hitfabrieken, legendarische pop groepen, het (ongezonde) leven van popsterren? Lees ook waar om Blof - hoho... het zijn de woorden van Hester Carvalho! - 'nooit echt zal doorbreken in het buitenland'. Rintje maakt muziek heet het derde boek van Sieb Posthuma over het vrolijkste, liefste, stout ste, grappigste, avontuurlijkste hondje van Nederland. Rintje is vast van plan een beroemd pop idool te worden en de beste ma nier daarvoor is meedoen aan een zangwedstrijd op tv. Met zijn vriendje Tobias en vriendin netje Henriëtte heeft hij een lied gemaakt: 'Hangt je staart tussen je benen, heb je een hoofd als een vergiet/ zing een lied, zing een lied.' Rintje's moeder is heus onder de indruk, maar ver biedt het drietal toch aan de wedstrijd mee te doen. O, je kent Rintje van de eerder ver schenen boeken 'Rintje' en 'Rint je ruikt avontuur'? Dan hoeven we je niets meer te vertellen! Jan Smeekens Hester Carvalho: Popmuziek. Notendop Junior; Van Goor; 120 pag.; €9,95. Sieb Posthuma: Rintje maakt muziek. Querido; €13,50. Ga eens bij Rintje langs op www.rintje.com. u Laat zien wat je kunt. Ontdek je mogelijkhe den, ga niet bij de pakken neerzitten, maar kom in be weging. Rolstoeltennisser Walter de Leeuw zou het wel van de daken willen schreeuwen: in de sport is een wereld te winnen voor iedereen met een handicap. Jong of oud, maakt niks uit. Hij gaat er eens goed voor zitten. Luister, ik praat uit erva ring, zegt Walter. „Ik weet hoe het is om in een rolstoel een partij tennis te spelen. Tuurlijk, de regels zijn aangepast, je be weegt in je rolstoel, maar het is in één woord grandioos om op deze manier een partij tennis te kunnen spelen. Het is topsport." Door het sporten is vooral z'n zelfvertrouwen weer opgekrikt. „Ik accepteer nu m'n beperking. Liever gezegd: ik kijk nu naar alle dingen die ik wel kan en niet naar m'n beperkingen." Ruim drieduizend atleten bewij zen op dit moment in Athene het gelijk van Walter. Met inzet van zo'n 15.000 vrijwilligers ma ken de sporters samen van de Pa ralympics één groot sportfeest. Dat je niet alleen in Athene te recht kan, maar ook bij een sportclub om de hoek, bewijst de Zeeuwse Olympiade, die vol gende week zaterdag - voor het derde jaar op rij - wordt gehou den in Goes. Geen goud „Nee, dan draait het niet om goud, zilver of brons", lacht sportconsulent Joost Hopmans van Sport Zeeland, samen met de NEBAS/NSG medeorganisa tor van deze dag. „De doelstel ling is simpel: alle mensen met een handicap - jong en oud - la ten kennismaken met een aantal sporten. Ook alle organisaties en bedrijven die met gehandi capten omgaan, zijn op 2 okto ber van harte welkom. Doel is om de sport voor mensen met een beperking te stimuleren en ook wat aan de beeldvorming te doen. Vaak wordt er wat meewa rig over aangepast sporten ge praat en wordt de sporter niet voor vol aangezien. Een enorm misverstand, want mensen met een beperking leveren toppresta ties." Het programma zit boordevol activiteiten en workshops. „Be wegen staat die dag voorop: atle tiek, roeien, paardrijden, bad minton, alles is mogelijk. Ster ker nog, ook duiken behoort tot de mogelijkheden. Ja, klinkt mis schien raar in de oren, maar ook dat is te realiseren." Eén van de doelstellingen van het aangepast sporten is de inte gratie van de sporter met een be perking. „Heel belangrijk", vindt Walter. „Ik ben lid van tennisvereniging De Stoof uit Koudekerke. Speel regelmatig partijen tegen valide sporters. Ook dat is mogelijk. Geen enkel probleem. Zo voor kom je, dat je alleen maar met soortgenoten om blijft gaan. Voordat ik ging tennissen heb ik tien jaar met een tafeltennis- batje in m'n handen gestaan. Toffe sport, maar na zo'n lange periode vond ik het tijd om weer eens wat anders te gaan doen. De keuze viel op tennis en daar heb ik geen dag spijt van gehad. Sporten? Ik zou niet meer zon der kunnen. Ik voel me echt let terlijk weer een compleet mens door het sporten. Lekker bewe gen, beetje kletsen na de wed strijd, het sfeertje langs de baan, joh, ik zou dat echt nooit meer willen missen." Hans Segboer De Zeeuwse Olympiade wordt zaterdag 2 oktober gehouden in Sportpunt Zeeland in Goes. Be langstellenden zijn vanaf 9.30 uur welkom, als toeschouwer of als deelnemer. Walter de Leeuw: „Ik accepteer nu m'n beperking." foto Ruben Oreel Maandenlang heb je er op moeten wachten, maar nu is het programma echt te koop: The Sims 2, het vervolg op het befaamde computerspel dat vele miljoenen al lange tijd in zijn greep heeft. Op het internet wer den in de afgelopen tijd al ver woede discussies gevoerd over het nieuwe spel van Electronic Arts, waarvan al veel beelden te zien waren. De nieuwe uitvoering van The Sims is veel mooier, sneller en leuker dan de vorige, dus voor de echte fans is het smullen ge blazen. The Sims is een simulatiespel, dat vooral mensen aanspreekt die niet houden van al het virtue le geweld dat in de vele schiet spellen voorkomt. De bedoeling is dat de speler een gezin 'be stuurt'. Je bouwt een huis waar mensen zich prettig in voelen, zorgt ervoor dat ze voldoende te eten krijgen, dat ze werk en een inkomen hebben enzovoort. Als alle omstandigheden optimaal zijn, floreren The Sims en heb ben ze het naar hun zin. In de se quel van het spelprogramma is de opzet hetzelfde, alleen is het programma vele malen geavan ceerder. De karakters hebben meer dan voorheen hun eigen willetje en een persoonlijkheid, net als in het echte leven het geval is. De Sims leven samen met hun huis genoten, buren en collega's. Ze kunnen zich belangrijke gebeur tenissen in hun leven herinne ren, vooral een huwelijk of de geboorte van een kind, en hun gedrag wordt door die herinne ringen mede bepaald. Familie banden zijn erg belangrijk ge worden. Karakter en genetische eigen schappen worden vaak ook over gebracht op hun kinderen, vol gens dezelfde regels als in het echte leven. Nu The Sims 2 te koop is, zie je de echte fans nauwelijks op straat: die verblijven dezer da gen urenlang in hun vernieuwde virtuele wereld. Hun ervaringen wisselen ze uit op de vele fo rums op het internet die aan het The Sims 2 spelprogramma zijn gewijd, zo als de Sims 2-afdeling op www.gamer.nl. Ook zijn er MSN-communities gewijd aan het spelprogramma, zoals de Nederlandstalige the-sims-2@gi-oups.msn.com. Op Startkabel is een afzonderlij ke pagina gewijd aan het pro gramma: http://the-sims.startka- bel.nl. Deze verzamelpagina geeft links naar Nederlandse en buitenlandse The Sims-sites, naar websites waar de liefheb ber skins, cheatcodes en andere aanvullingen kan downloaden en naar communities die aan het programma zijn gewijd. Paul Houkes illustratie Sieb Posthuma, uit Rintje maakt muziek The Sims 2 - systeemvereisten: processor 800 MHz of sneller, 256 MB ram, harde schijf met minstens 3,5 GB vrije ruimte. Ook moet een goede videokaart beschikbaar zijn. Prijs rond €55,-. De zanger van Slipknot heeft een verklaring moe ten afleggen waarin hij 'zijn dood' ontkent. Eerder deze week deed wereldwijd het nieuws de ronde dat hij was overleden. Een radiodeejay uit het Ameri kaanse Des Moines, Iowa, bracht het slechte nieuws. Co rey Taylor, zou na een overdosis drugs het loodje hebben gelegd. Later ging het gerucht dat het ging om een dodelijk auto-onge luk. Gelukkig bevond de voor man van Slipknot zich ten tijde van deze nieuwsgolf gewoon thuis. Hij vierde daar de tweede verjaardag van zijn zoontje Grif fin. Zodra zijn aanwezigheid werd opgemerkt, kwamen uit de hele omgeving fans en nieuws gierigen hun bewijs halen. Eer der gingen ze niet .weg. De zan ger kwam hierop noodgedwon gen naar buiten en schreeuwde op zijn enige echte Slipknot-ma nier: „Ik ben niet dood!Dat is duidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 44