De spiegel is een televisie Smeuïge omelet is niet simpel PZC Sterkleding Parfum Tijgerprint Gel zaterdag 25 september 2004 15 De spiegel-tv past in verschillende lijsten. De dvd-recorder, bezig aan een rappe opmars, zal snel in het museum be landen. Want de recorder mét harde schijf staat te trappelen, zoals opvalt in de showrooms van de elek- tronicabranche. Maar de elektronicafirma's hebben meer nieuws in pet to, zoals ze tijdens najaars shows toonden. Van spie- geltv tot dab-radiootje. Nadat eerder dit jaar de plat te tv's doorbraken, roert nu de dvd-recorder de trom. Met dank aan de zakkende prijs: voor pakweg 280 euro heb je al zo'n opnameapparaat. Cij fers van marktonderzoeksbu reau GfK spreken duidelijke taal. Medio 2002 werden er per maand 800 dvd-recorders ver kocht. Een jaar later waren dat er 3.000. En halverwege 2004 schiet de teller door naar 12.000 stuks per maand. Steeds meer mensen die een thuisbioscoop aanschaffen, pakken meteen zo'n dvd-recorder. Twee jaar ge leden was hun aantal nog onbe duidend, nu gaat het al om één van de zeven kopers van dvd-spelers. Mediacamera Maar er is meer nieuws van het elektronica front. Zo denkt JVC dé camera te hebben uitgevon den, die zowel goede foto's als filmpjes maakt en ook nog als geluidsrecorder werkt. „Het is ieders droom om met één came ra op stap te gaan. Film en foto grafie hadden al veel eerder in elkaar moeten schuiven", oor deelt Arthur Hemerik. Deze digi tale mediacamera heet Everio. Op het piepkleine uitneembare harde schijfje (goed voor 4 Giga byte) mast een uur film of 5500 foto's., Everio presteert beter dan ande re combicamera's. Hij filmt na genoeg op dvd-kwaliteit. De fo to's zijn uitgepi'int op 10 bij 15 centimeter zeer behoorlijk. De verrichtingen van de erg com pacte Everio worden onder meer mogelijk gemaakt door de opnamechip van twee mega pixel en de lichtsterke fotocame ralens. Klein manco: hij speelt (nog) geen mp3 afIn oktober ver schijnt Everio in twee modellen, de slanke Pocketstyle (1200 eu ro) en de ietwat robuustere Twiststyle (1400 euro). De laat ste is voorzien van een draaiba re handgreep om vanuit allerlei hoeken te kunnen 'schieten'. Spiegel-tv Vorig jaar kwam Philips met een spiegeltelevisie op de prop pen, die onder meer aan hotels werd verkocht. Daarmee kun je bijvoorbeeld CNN kijken onder het tandenpoetsen of Teletekst lezen tijdens het scheren. Nu is hij ook voor de gewone consu ment te koop in negen zaken, zo als Correct en RAF. In oktober verkrijgbaar in dertig zaken. Met de Miravision, zoals de spie- gel-tv heet, mikt Philips op 'bu siness and financial people' en vooral vrouwen. Hij is bestemd voor slaapkamer of in de hal. De prijs? Vanaf 1550 euro. Een nieuwe troef van Philips is voorts de Streamium tv. Deze platte tv (diagonaal 58 cm) is draadloos verbonden met de pc 'Draadloos' dringt nog niet echt door in de huiskamer ondanks alle pogingen. Sony heeft een elegante thuisbioscoop in petto, de DAV-LF1, die samen met een platte televisie een mooie audio visuele beleving creëert. Het ont werp haakt in op het minimalis tische interieur. De vier zuilluid sprekers zijn maar vijf centime ter diep. Ze kunnen uiteraard op een standaard staan maar ook aan de muur hangen. De achterluidsprekers zijn draadloos verbonden met de hoofdeenheid door middel van Sony's DIAT infraroodtechnolo- gie. Die moet borg staan voor een beter geluid en minder kans op elektromagnetische storin gen. De dvd-speler met zijn 'zwevende design' en aanraakt- oetsen slikt ook Super Audio CD's. De prijs: 2000 euro. Sharp klopt zich graag op de borst wereldmarktleider te zijn met lcd-tv's. De Japanners ge ven met de ingebruikname van de Kameyama-fabriek een extra dot gas. Die is goed voor 128.000 toestellen per maand. De eerste exemplaren komen nu in Nederland op de markt. Het nieuwe paradepaardje impo neert in omvang en prestaties. Het paneel meet diagonaal 114 centimeter en levert hdtv - de digitale standaard van de nabije toekomst. Het'is verpakt in een fraai titanium frame. Daarnaast slaagde led-pionier Sharp erin een resolutie van 1024 x 786 pixels in een lcd-tv van 50 cm te stoppen, Wat nog niet eerder vertoond is.. „Dank zij de pc-aansluiting kan hij goed worden gebruikt voor pre sentaties", stelt Jessica Mulder. Maarten van de Rakt &r De multi-mediacamera van Sony combineert film en fotografie. en kan video, muziek en foto's weergeven die daar zijn opgesla gen. Op de markt in de herfst voor 1999 euro. Niet wereldschokkend maar wel handig zijn oordopjes die gelui den 'van buiten' zoals een trein wegfilteren. En dan is daar het eerste draag bare dab-radiootje. DAB levert hoogwaardig hifi-geluid. Het is de opvolger van het FM-radio- signaal, maar in Nederland staat het nog in de kinderschoe- Als culinair schrijver krijg ik vaak de vraag wat ik zelf het allerlekkerst vind. Da's een onmogelijke, want dat is sterk afhankelijk van mijn bui, het moment van de dag, het seizoen, het weer, het gezel schap, enz. Kortom: niet te beantwoorden. Maar daarmee scheep je een goede journa list niet af. Dus heb ik een gerecht gekozen dat me zomer en winter, 's morgens, 's mid dags en 's avonds, eigenlijk altijd goed smaakt. En dat is: een perfect gebakken smeuïge kaas-omelet. Klinkt simpel, maar dat is het niet. Dat bleek weer eens toen ik een paar weken de beroemde Engelse topchef Gordon Ram sey op TV zag. Hij bemoeide zich persoon lijk met een noodlijdend restaurant in een provinciestadje, dat de pretentie had 'haute cuisine' te koken. De chef-kok probeerde te vergeefs gasten te trekken met fancy gerech ten als 'gemarineerde coquilles met bloed worst-chips', maar hij bleek de basistechnie ken van het koken niet eens onder de knie te hebben. Ramsey vroeg hem een simpele ome let te bakken. U raadt het al, hij bakte er niets van. Een droog, smakeloos, sponsach tig geval was het resultaat. De boodschap was doorgekomen: leer eerst maar eens een eitje bakken. Ik liep ooit een paar dagen stage in de keu ken van Sarcerre, destijds een gerenom meerd Frans restaurant in de Amsterdamse binnenstad. Daar mocht ik mijn eitje bak ken voor de ogen van mijn strenge leermees ter. De iele, pannenkoekachtige eierschijf met doorgebakken randen vloog recht streeks de kliko in. Met exact dezelfde ingre diënten toverde de chef een hoge, mollige, smeuïge, romige, gulle, goudgele omelet uit de pan. De lekkerste die ik ooit had ge proefd. Hij leerde me de basisregels: 1. Een omelet bak je niet, die laat je stollen. Dus: een laag vuurtje. 2. Houd de eimassa in be weging zolang die nog niet is gestold. 3. Klap hem dubbel en zorg dat z'n binnenste een beetje vochtig blijft. 4. Gebruik een goe de pan. In het restaurant hebben ze daar speciale gietijzeren pannen voor, thuis kan je het best een schone pan met anti-aanbak- laag nemen. En tot slot: werk met verse eie ren en echte roomboter, niet met margarine. Bij een subtiel gerecht als' een omelet proef je het verschil duidelijk. Sindsdien heb ik al menig omeletje gebak ken. Het viel in het begin niet mee, maar naarmate je het vaker doet word je steeds handiger. Ik ben wat je noemt een omelet-freak gewor den. Waar ik ook kom, ik bestel ze. Deze zo mer ben ik zelfs op omeletten-bedevaart ge weest. Naar Le Mont Saint Michel, een schit terend, maar erg toeristisch eilandstadje voor de kust van Noord-Bretagne. Daar be vindt zich het restaurant van La Mère Pou lard die, volgens de culinaire deskundigen, de lekkerste omeletten van heel Frankrijk bakte. Ze is al jaren dood, La Mère, maar uit haar naam worden nog steeds omeletten geserveerd. Hoe ze smaakten? Ja, lekker. Maar die van mij OMELETTE FROMAGE (kaas-omelet voor 1 persoon Ingrediënten: 3 grote verse eieren 1 eetlepel room of melk 25 gram roomboter zout en peper 2 eetlepels geraspte belegen kaas 1 eetlepel kleingeknipte bieslook. Bereiding: Breek de eieren in een schaal. Voeg room zout en (witte) peper toe en roer met een vork de eieren los, maar niet schui mig. Smelt boter in een koekenpan met an ti-aanbaklaag van ca. 25 cm doorsnee. Voeg ei-massa toe als de boter heet is maar nog niet bruint. Roer even door met de achter kant van de vork. Laat het ei op een zacht vuurtje stollen. Schuif daarbij de gestolde buitenkanten een beetje naar het midden en laat het ongestolde ei naar de rand van de pan vloeien. Herhaal dat tot het ei niet meer 'loopt' maar nog wel vochtig is. Strooi kaas en bieslook op één helft van de omelet. Klap met een spatel de andere helft er overheen, zodra de onderkant goudgeel begint te kleu ren. Laat nog even doorwarmen zodat de kaas goed is gesmolten, maar zorg dat de binnenkant lekker smeuïg blijft. Bestrijk de bovenkant met een vlokje boter, waardoor de omelet mooi gaat glanzen. Serveer op een lekkere verse boeren boterham. Tip: Oefening baart kunst. Gaat de omelet in het begin stuk bij het omklappen? Ge woon even in model duwen met de spatel. Puck van Kerkhoven foto Karei de Vos Een goede omelet is smeuïg en mooi bruin. - ^0 De tijden dat Tina Knowles nachtenlang doorhaalde om ach ter haar naaimachientje de sexy pakjes van dochter Beyoncé in elkaar te naaien zijn allang voor bij. Dochterlief is zo rijk dat ze zich nog slechts in peperdure de signeroutfits hult. Toch kruipt het bloed waar het niet gaan kan en moeder en dochter gaan starten met een eigen kledingla bel: The House of Dereon, ver noemd naar (groot)moeder Ag nes Dereon. Herfst 2005 ligt het in de Amerikaanse winkels. Wanneer en of het in Nederland te koop zal zijn, is niet bekend. Actrice Sarah Jessica Parker en Britney Spears pakken het an ders aan. Zij ruimen gewoon hun kast op en brengen hun af dankertjes naar liefdadigheids winkels. Ook alleen in de VS he laas, maar wij hebben gelukkig de leren jekkies van onze Boris. Die liggen begin oktober in de winkels en kosten rond de 200 euro. Onder meer bij Piet Zoo- mers en verder bij een stuk of zestig boetieks, leder- en jeans- zaken. Meer info: 077-47 23 383. Nog zo'n lucratief bijbaantje voor een ster: breng een parfum onder je eigen naam uit. Meestal gaat het dan om mierzoete, goed kope luchtjes die nog het beste tot zijn recht komen als toilet- verfrisser. Maar voor één beken de mensengeur hebben we toch een zwak: die van Isabella Ros- sellini. Zij weet ons er in ieder geval van te overtuigen dat ze iets wil overbrengen met haar geuren en dat ze hem zelf ook op zou spuiten. En Manifesto ruikt echt wel lekker. Nu heeft ze een nieuwe geur uitgebracht: Daring. Achter dit parfummet je zit weer een hele filosofie, zo tekenen we op uit de mond van de maakster zelf: „Daring weerspiegelt mijn overtuiging dat je zonder risi co's te nemen, geen origineel le ven kunt hebben. Dat er zonder risico's ook geen vooruitgang is." Voila en dat voor 14,50 euro want zoveel kost een flesje van 15 ml. Vanaf november in de winkels. Fantasie is meestal ver te zoe ken in de mannenonder- goed-branche. Kun je met vrou wenlingerie alle kanten op, de meeste heren blijven toch ver knocht aan hun sportslip of com fortabele boxershort. Het merk Hom doet met de nieuwe 3 001-collectie een aardige po ging om het allemaal wat span nender te maken met transpa rante materialen en prikkelende prints. Wie er in slaagt om een tijgerprintje spannend, smaak vol, mannelijk en absoluut niet ordinair uit de bus te laten ko men, krijgt een dikke voldoen de. Meer info: tel. 040 - 23 52 935. De verpakking oogt heel retro, maar wat erin zit is weer van een staaltje vernuft waar je steil van achterover valt. Het is een flexibele styling emulsie met een specifiek fixatiesysteem die elke haar individueel op zijn plaats houdt en bovendien ver zorgende vitamines bevat. En fin, laten we het erop houden dat deze nieuwe Nivea Hair Ca re Styling Cream Gel een beetje het midden houdt tussen een gel, een wax en een crème die in ieder geval niet plakkerig of vet aanvoelt. Een pot kost 4,99 eu ro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43