m PZC 50% )uders in paniek door ïieuwe regels crèches Ministerie bang voor gijzeling Nederlandse burgers in Irak Resten vermiste Zaankanters ingemetseld gevonden JAGUAR mssnm Reizen Daar moetje naartoe. Wethouder mist kleren rees voor prijsstijging van honderden euro 's Cornflakes ngezond l^l 15° jf~) 1 §11° W 5 fjnuit het westen bewolkt, gevolgd door lioden met regen. Vrij krachtige westelij- !ffinden maxima rond 15 graden. je jaargang no. 227 lerdag 25 september 2004 mummer 1,70 mnumi KRANT VOOR ZE ELAND Neem nu een proefabonnement Vijf inreken voor 14,50 Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn Ipostlbankrekeningnummer I 1 PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Ir treft u nadere informatie aan 7/\'\b?,m5'55'*7 dD Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maandenl L_l Noteert u mij voor een abon nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automati sche incasso 19,95). D per kwartaal met automa tische incasso 58,00). per jaar met automatische incasso 222,50). Stuur deze bon naar' PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 Advertentie Uil' Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 WZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www, bogaers-jaguar.nl Advertentie Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 1e katern pagina 10 (Advertentie) Vraag via de website van deze krant en klik op Reizen REISGIDSEN aan en ORIENTEER f de herfstwinter of winterzon vakantie Elke week in de zaterdagkrant van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het ministerie van Buitenlandse Zaken maakt zich grote zorgen over Neder landse burgers die zich in Irak bevinden. Dat zijn er minstens acht. Het ministerie vreest dat zij slachtoffer kunnen worden van een gijzeling. Voor Irak geldt een negatief reis advies. „We kunnen niet verbie den dat er Nederlanders naar Irak reizen, maar ons advies is duidelijk: het land kan nu beter even worden gemeden", aldus een woordvoerster. Over wie de ze Nederlanders zijn, is weinig bekend. Wel weet de ambassade in Bagdad dat het om zes hulp verleners gaat, minimaal twee zakenlieden en een onbekend aantal Iraakse Nederlanders. De meeste Nederlanders zitten in het rustiger noorden. Bijna veertig buitenlanders wor den in Irak gegijzeld; eerder wer den dertig gegijzelden gedood. Mocht het zover komen dat er een Nederlander wordt ont voerd, dan zijn de Nederlandse Advertentie MEGA OPRUIMING super veel kado's voor slechts veel oorbellen 2 halen 1 betalen ALLEEN NOG DEZE WEEK ENTENY KADOSHOP ambassade in Bagdad en het mi nisterie in Den Haag verant woordelijk voor de verdere gang van zaken. Volgens het ministe rie ligt er een noodplan klaar voor het geval dit mocht gebeu ren. Over de inhoud daarvan worden geen mededelingen gedaan, al dus een woordvoerster. „Behalve dan dat er niet zal wor den onderhandeld met de ont voerders en er geen losgeld wordt betaald. Dit omdat we ons niet chantabel willen ma ken. Dat zou de veiligheid van andere Nederlanders in de regio ook in gevaar brengen." Onthoofd Gisteren werd bekend dat twee Egyptenaren donderdagavond laat uit hun kantoor in Bagdad zijn ontvoerd door een groep ge wapende mannen. De twee wer ken voor een telecombedrijf Vorige week verdwenen twee Amerikanen en een Brit. De Amerikanen zijn onthoofd. Ook voor het leven van de Brit, Ken neth Bigley, wordt gevreesd. Door een ernstig verkeersonge val met een voertuig van Neder landse militairen in het zuiden van Irak zijn gisterochtend twee Irakezen omgekomen. Een Ira kees raakte zwaargewond, twee Nederlanders lichtgewond. Het ongeluk gebeurde op de rou te Tampa bij de plaats Tallil. Het voertuig van het Nederland se detachement kwam in aanrij ding met een Iraaks burgervoer tuig. GPD/ANP pagina 5 leger Irak heeft nog een lange weg te gaan TERNEUZEN - De Terneu- zense wethouder Co van Schaik - ook wel bekend als rooie Co - hulde zich de afge lopen dagen noodgedwongen in naargeestig grijs-zwart. Al zijn kleren zijn deze week ge stolen bij een inbraak in zijn woning in de buurtschap Schapenbout, bij Axel. Fleurige dassen en pastelkleu- rige overhemden sieren zijn lijf niet meer. Het is een kwes tie van overmacht. „Tot op heden heb ik nog geen tijd gehad om een nieu we garderobe aan te schaffen. Dat zal ik binnenkort toch eens moeten doen", zegt Van Schaik, die weinig hoop koes tert dat zijn kostuums, broe ken, overhemden en stropdas binnenkort - één niet gestrik te, de andere hadden de inbre kers laten liggen - ergens op duiken. Omdat Van Schaik sinds jaar en dag de portefeuille sociale zaken in de gemeente Terneu- zen beheert dachten de dien ders die het delict onderzoe ken dat de dader(s) wel eens uit rancune hebben kunnen handelen. De wethouder betwijfelt dit ten sterkste. „Hoewel, ik be trap me er wel op dat ik op het stadhuis en in de stad voortdurend aan het rondkij ken ben of er iemand in mijn spullen gestoken zit. Zijn dat mijn schoenen, is dat geen col bertje van mij?" De politie heeft de zaak - waarbij overigens ook nog een camera, munten en ande re kleinere zaken uit de wo ning werden meegenomen - in onderzoek. PART N E RS ECHTE 0118 MAKELAAR - 616617 nonze redactie binnenland Advertentie (Advertentie) ■/Sylvia Marmelstein HAAG - De nieuwe fi- icieringsregels voor kin- rjpvang veroorzaken pa- ,Under ouders. Zij vre- 3 dat ze vanaf 1 januari aderden euro's per and duurder uit zijn. Ve- i overwegen hun kinde- van de crèche en na- ioolse opvang te halen. ^gevers en crèches kunnen anog niet de gegevens ver sken die nodig zijn om de Sa precies te berekenen, nieuwe bruto-maandtarie- voor kinderopvang zorgen r schrikreacties. Die tarie- houden echter geen reke- gmet de fiscale tegemoetko- en een mogelijke werkge- ■jbijdrage. Nadere berekenin- ilaten zien dat de nieuwe fi- iciering met name ongunstig uitvallen voor ouders met ikind op de opvang, i ministerie, van Sociale Za- schat dat een kwart van de «rs die afhankelijk zijn van the of naschoolse opvang er- achteruit gaat. Hun nadeel bij een hoger inkomen en aikelijk van de werkgevers- lage, oplopen tot honderden a's per maand. Voor ouders rt meer kinderen of met een i» inkomen valt het netto-ta- rief minder dramatisch uit. La ge inkomens kunnen er zelfs op vooruit gaan. De financiering is zo ingewik keld dat veel ouders zich nog geen beeld kunnen vormen van de kosten die zij straks maande lijks kwijt zijn. „Sommigen ne men het zekere voor het onzeke re en zeggen de boel op. Of ze overwegen dat binnenkort te doen. Ik hoor dit soort geluiden dagelijks", zegt G. Jellesma, voorzitter van de Belangenver eniging voor Ouders in de Kin deropvang (Boink). „Door de on zekerheid gaan de emoties met de mensen op de loop", reageert T. van Ulden die een adviesorga nisatie in de kinderopvang heeft en nauw betrokken is geweest bij de invoering van de wet. „Het is de mensen veel te lastig gemaakt om uit te zoeken hoe veel ze moeten betalen." Voor veel ouders is het zelfs onmoge lijk om uit te zoeken hoeveel geld ze vanaf volgend jaar kwijt zijn. Eerst moet duidelijk zijn wat precies de prijs wordt van de opvang. Veel crèches hebben dat nog niet bekend gemaakt. Ook moeten ze weten of en hoe veel de werkgever bijdraagt. „En veel werkgevers zijn daar zelf nog niet uit", zegt M. Kaw- ka van accountantsbureau BDO. De branchevereniging MO-groep merkt nog niets van massale opzeggingen, maar con stateert wel dat de vraag naar informele opvang (oppas) snel ler groeit dan de vraag naar crècheplaatsen en naschoolse op vang. GPD Actief in Mexico IRECHT - Cornflakes zijn iii verantwoord ontbijt, zegt Consumentenbond. Cornfla- izouden alleen bij uitzonde- i?gegeten mogen worden. Te (Iverzadigd vet, te weinig ve- i Consumentenbond onder- cht 55 ontbijtgranen en con- i'ieert dat er veel kaf onder Ikoren schuilt. (cornflakes zijn helemaal niet gezond, als op de verpakking okken zoals Brinta, haver- Rit en muesli's beantwoorden het algemeen wél aan de atstaven van het Voedings- ctrum. sralop kinderen gerichte pro sten schieten tekort. Van de gen onderzochte cornflakes- scoort er zelfs niet één svoldoende. kinderproducten van i en Verkade beloven w dan ze kunnen waarma- a, zijn vaak niet meer dan Jolhydraatbommetjes met veel i-ker, concludeert de Consu- Htenbond. „Een kind is beter met een bruine boterham met "GPD In de Boerenstraat in Den Haag, die volledig is afgezet met schermen, wordt volop technisch onderzoek verricht. foto Ronald Fleurbaaij/ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - In een Haags voor malig winkelpand zijn gisteren de stoffelijke resten gevonden van twee mannen die sinds 12 augustus werden vermist. De lij ken waren ingemetseld in een muur. Het gaat om de 25-jarige Ro- benson Anill Mahabier uit Zaan dam en de 24-jarige Jeroen Dek kers uit Zaandijk. Zij waren sa men voor een afspraak naar Den Haag vertrokken, waar ze voor 'Rob' een geldkwestie zou den regelen. Hun auto werd la ter elders in de stad teruggevon den. Van de twee mannen ont brak tot gisteren elk spoor. Het pand stond al geruime tijd leeg. In en rond de winkel hing een doordringende stank. De po litie doorzocht donderdag al 22 woningen en andere panden in Den Haag. Ook een woning bui ten de stad werd onderzocht. Daarbij is een 48-jarige Hage naar aangehouden. Onbegrijpelijk Familie en vrienden van de twee mannen hebben geschokt gerea geerd op de dood van het vermis te duo. „Waar we bang voor zijn geweest, komt nu uit. We snap pen er niets van", aldus een oom van een van de slachtoffers. „Je haalt je in die zes weken dat ze nu weg zijn de raarste dingen in het hoofd. Maar ik ben altijd blijven hopen. Tegen beter we ten in, blijkt nu", zei de vrien din van Mahabier. De vriendin van Mahabier zocht donderdag na lang stilzwijgen contact met de buitenwereld. Zij wilde verhalen ontzenuwen dat de vermissing van de twee Zaankanters te maken zou heb ben met drugs. Haar vriend was volgens haar achter het adres van een louche makelaar geko men. Die zou het gezin twee jaar geleden hebben opgelicht, waar door zij en haar vriend in grote financiële problemen waren ge raakt. „Ik denk dat hij verhaal is gaan halen", zei zij. Daartoe had hij de boomlange Jeroen als hulp meegenomen. GPD Joëlle zingt met Danny Vera Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5: Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9: Zeeland: 11,13,15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Reportage: 21, 22, 23, 24, 25 en 27; Wonen: W1, W3 en W5; Reizen: W7, W9 en W11Trends: W13 en W15: Jong: W16 en W17 Huis op een bunker Eigentijdse kijk op historische kleding Ouderen steeds meer in het nauw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1