Bestuur van dorpsraad stapt op Basisscholieren leren veilig skaten Wie ben ik, wat kan ik en wat wil ik? Collectief aftreden in Grijpskerke door gebrek aan nieuwe bestuursleden Hinder voor verkeer door werk aan brug ,13 Vijkcomité lergadert faterschap lest coupures ABT jaagt Tholen flink op kosten Aanhoudingen voor geweldpleging Aanrijding in Veere Buiten bewustzijn na ongeval Botsing tussen drie auto's Brug over dok bij KSG is geen weggegooid geld J ^Miriam van den Broek 0JPSKERKE - Het bestuur sin de dorpsraad Grijpskerke ueedt in december collectief af. Voor drie van de vijf bestuursle- jen zit de ambtstermijn er op en it is niet gelukt opvolgers te linden. Het bestuur vindt nu jat de leden zelf een nieuw be- jtnur moeten formeren. foorzitter Peter van Beem en pningmeester Bram van der ifiuyt benadrukken dat Grijps- irke een dorpsraad nodig stelt. „Wij hebben geen nieuwe tetuursleden kunnen vinden, je dorpsraad heeft een gekozen tor Jelmer Oskam GISSINGEN - De groepen 7 en 8 van de Vlissingse basisscho len Ravenstein, Sint Jozefschool en 't Vlot deden gisteren mee aan de Skate Safe Clinic in porthal Baskensburg. Hier leer- Jen de kinderen de basiskneep- ]cs van het skaten, zodat ze vei ligover straat kunnen rijden. He clinic werd georganiseerd tor Missingen in Beweging en de Skatebond Nederland. Plet Programma Skate Safe wil de jeugdige skater bewust maken van het belang van goede be schermingsmiddelen en de juis- je vaardigheden. «°nd half twee 's middags was pep 7 van basisschool 't Vlot aan de beurt. Toen de skates Het andere veelgehoorde argu ment dat inwoners geen tijd heb ben om zitting te nemen in het bestuur, is volgens Van Beem ook onjuist. „Plet valt hartstik ke mee. Soms ben je wel een paar uur per week bezig, maar dat is niet altijd zo. Bovendien is het geen vervelend werk. Plet gaat vanzelf", zegt Van Beem. De problemen met de bezetting van de bestuursfuncties begon nen in april toen de toenmalige voorzitter Wim Bartels en secre taris Klaas Sengers opstapten. Er werden drie nieuwe bestuurs- aan de voeten zaten en de be schermers op hun plek, kregen de leerlingen eerst een spoedcur sus vallen, wat tot de nodige hi lariteit leidde. Enkele leerlingen vroegen de in structive of ze ook een backflip (achterwaartse salto) kon doen, anderen hadden voorlopig meer interesse in het vooruit komen en blijven staan. En daar werd dan ook op geoe fend. De jonge cursisten reden van de ene kant van de zaal naar de andere kant, alwaar ze een rondje moesten maken om een pion. Vervolgens werd er ge oefend op het remmen. Voor die genen die onbedoeld toch recht door bleven rijden, was er een dikke mat geplaatst om ze op te vangen. En dat was nogal eens nodig. leden aangetrokken. Twee daar van hielden het na een paar maanden voor gezien. Van de vijf huidige bestuursleden zou den er drie zich volgend jaar aan het einde van de ambtster mijn, niet meer verkiesbaar heb ben gesteld. Terugfluiten Op dinsdag 14 december stapt het bestuur tijdens de algemene ledenvergadering op. „We ho pen dat er dan nieuwe kandida ten opstaan die meteen gekozen kunnen worden door de leden. Na een aantal oefeningen had het overgrote deel van de leerlin gen het licht enigszins gezien. Niet iedere skater bewoog zich even makkelijk voort, maar het ging dan ook om de basisvaar digheden. De deelnemers deden enthou siast mee en hadden zichtbaar plezier. Want ook daar gaat het natuurlijk om. „Ik vond het hart stikke leuk. Vooral als je je vriendjes naar de grond ziet gaan. En het is ook wel belang rijk dat we hier les in krijgen", zei Sean Glen, een leerling uit groep 7. Zijn klasgenoot Oualid Ahrouch was ook erg enthousiast. „Ik had al drie jaar niet meer geska- te, maar ik kon het nog wel. Het remmen ging wel aardig en de schans was leuk." Zo niet, dan houdt de dorpsraad op dat moment op te bestaan. En dat zou echt heel erg zijn." Van Beem en Van der Schuyt vinden dat Grijpskerke een dorpsraad moet blijven houden, zodat de gemeente ook in de toe komst geïnformeerd wordt over wensen die er in het dorp leven. Daarnaast kan de dorpsraad de gemeente in de gaten blijven houden of terugfluiten als plan nen een ongewenste kant drei gen op te gaan. „Neem nou Nim- merdor als voorbeeld. Voor Grijpskerke is dat een heel be langrijk bouwplan. Wij hebben daarover veel gesprekken ge voerd met de gemeente. Als je het huidige plan vergelijkt met dat van 2001, zie je een groot verschil. Ik zal niet zeggen dat het alleen door de dorpsraad komt hoor, maar de kavels zijn kleiner geworden en er is nu een woonzorgcomplex in Nimmer- dor ingetekend." De toekomstige bestuursleden moeten wel aan een paar eisen voldoen. Ze moeten diep gewor teld zijn in Grijpskerke, ze moe ten de inwoners kennen en ze moeten toegankelijk zijn zodat inwoners hun op- en aanmerkin gen makkelijk kwijt kunnen bij de dorpsraad. „Ik heb er eerlijk gezegd wel ver trouwen in dat er een nieuw be stuur komt", zegt Van der Schuyt. „Als in het dorp ergens de schouders onder gezet moe ten worden, dan doet iedereen mee. Kijk maar naar de jaarlijk se bazaar. Ik heb nog nooit een evenement gezien waarvoor het dorp zo goed en hecht samen werkt. Dan moet het ook lukken een dorpsraad te formeren." door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Een tijdelijke brug over het dok bij de KSG is geen weggegooid geld. Ook ande re belangen spelen een rol, al dus B en W in antwoord op schriftelijke vragen van de Loka le Partij Vlissingen. Een betere bereikbaarheid van de stad, stelt het college vast, is goed voor de economie van de stad en beter voor de veiligheid. De LPV zet al enige tijd vraagte kens bij de tijdelijke, tweede binnenstadsontsluitingsweg. De fractie is bang dat veel auto's (inclusief vrachtverkeer) door de Gravestraat rijden. Om die problemen te voorkomen, stelde de partij voor om de Aagje De kenstraat bij het KSG-terrein versneld open te stellen. De gemeente Vlissingen kan nog geen definitieve toegangsweg aanleggen over het Scheldeter- rein, omdat het werk van de scheepswerf dan in de knel komt. Verder is er voor het ge bied nog geen masterplan. In dat plan moet duidelijk worden hoe het KSG-terrein ingericht wordt en waar wegen komen. Dat kan nog wel een paar jaar duren. Definitief De tijdelijke brug over het dok is volgens het college noodzake lijk. „Wachten op het moment waarop een definitieve ontslui ting aangelegd zou kunnen wor den, achten wij niet verant woord." De tijdelijke weg is niet alleen goed voor de economie, maar ook voor de leefbaarheid. De druk op de andere toegangs wegen naar het centrum zal af nemen. B en W wijzen erop dat er geen doorgaand verkeer komt tussen de Spuistraat en de nieuwe weg over het dok. De omgeving van de Vissershaven en de Spui straat zal zo worden ingericht dat automobilisten ontmoedigd worden om ervan gebruik te ma ken. De Gravestraat zal dan ook vooral een straat blijven voor de bewoners. Het college gaat nog met hen praten om te kijken of er verkeersmaatregelen nodig zijn om doorgaand verkeer te gen te houden. Zwaar verkeer richting Spui straat (ontwikkeling Centrum plan) moeten gewoon via de Spuikomweg rijden. Het college voorziet geen al te grote proble men, omdat bij eerdere grote" bouwwerken ook geen proble men waren met de doorstroming van het verkeer. B en W stellen de LPV wel voor om de boulevards tot aan de Tromp weg in twee richtingen open te stellen als in de Spui straat de verkeersbrug wordt aangelegd. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Automobilis ten moeten op 13 en 14 oktober rekening houden met afsluiting van de Stationsbrug in Middel burg. Het Kanaal door Walche ren is van maandag 11 oktober (8 uur) tot vrijdag 15 oktober (rond 17 uur) gestremd voor het scheepvaartverkeer. De besturings- en bedieningsin stallatie van de Stationsbrug in Middelburg wordt in die week verplaatst naar de andere kant van het kanaal. De verhuizing is het gevolg van de gewijzigde verkeerssituatie aan de kant van het NS-station. Daar is het fietspad verbreed om in twee richtingen te kunnen gebruiken. Voor de bruginstalla- tie is een nieuw onderkomen ge bouwd aan de kant van het cen trum. Tegelijkertijd wordt van de stremming gebruik gemaakt om onderhoudswerk uit te voeren aan de Keersluisbrug in Vlissin gen en de Draaibrug in Sou burg. Tijdens het werk aan de Sta tionsbrug zal het wegverkeer hinder ondervinden. In de week van 11 tot 15 oktober zal er een aantal korte stremmingen zijn. De brug is voor alle verkeer ge sloten op woensdag 13 oktober van 12.30 tot 18.00 uur en op donderdag 14 oktober van 7.30 tot 18.00 uur. Verkeer wordt omgeleid over de Schroebrug in Middelburg. Voor voetgangers worden bus sen ingezet. Als gevolg van de veranderin gen bij de Stationsbrug in Mid delburg moeten er aanpassingen worden doorgevoerd aan het be dieningssysteem op het sluizen- complex in Vlissingen. Tijdens die aanpassingen moet de scheepvaart rekening houden met proefdraaiingen. zaterdag 25 september 2004 piur. Daarom vinden we dat leden nu zelf een nieuw be- (jiiurvan vijf, zes of zeven men- moeten formeren." Om te be- adrukken dat ze het echt me- ■gi, hebben de bestuursleden ■esioten gezamenlijk af te tre- «n. Negatief Pehuidige raad heeft tevergeefs jj de kennissenkring potentiële fetuursleden benaderd. „Wat jus daarbij is opgevallen, zijn gvele negatieve reacties. Men denken en praten negatief tver het gemeentebestuur en dat een dorpsraad toch jfc bereikt. Dat is niet waar. fe ervaring is dat er met het meentebestuur goed valt sa- |n te werken. Je moet alleen p weten hoe. Natuurlijk niet alle zaken even snel. Ijk maar naar het bouwplan iimmerdor. Dat loopt al negen par. Daar zijn fouten bij ge it. Maar het was niet alle- even slecht." fUSSINGEN - Het Wijkcomité iliddengebied-Oost in Vlissin- houdt woensdag om 19.30 uur een openbare vergadering het Theo van Doesburgcen- im. De agenda vermeldt on der meer de herstructurering an het Middengebied. ÏERSEKE - Met man en macht wordt in de nacht van van zater dag op zondag geprobeerd de coupure - de opening - in de Zanddijk tussen Kruiningen en lïerseke te sluiten. die per stuk; achthon derd kilo wegen, vormen de sluitstukken van de coupure. De actie in de nacht van zaterdag zondag is een initiatief van Iterschap Zeeuwse Eilanden VZE), die in de nacht van zon- ag op maandag wordt gevolgd oor het testen van de coupures Oostdijk en Krabbendij- e, n het weekeinde van zaterdag 2 p zondag 3 oktober wordt een elfde proef gedaan tussen Krab- indijke en Rilland. De coupu- bevinden zich in binnendij- i, op plekken waar openingen I de dijken zijn gemaakt voor Bij een overstroming iten die dijkopeningen kun- worden afgesloten met bal- Tijdens de watersnood- p van 1953 bleken dijkcou- :es niet te functioneren. Het ram nogal eens voor dat er bij- irbeeld geen balken waren, 'at die waren opgestookt, of |at de balken verrot waren. fZE hanteert een draaiboek |jkbewaking voor noodsitua- P waarin ook het afsluiten landijkcoupures is opgenomen. Bestuursleden van de stichting Droom; Erik Kiljan, Irma Henkelma en Annette de Wit (vlnr). door Edith Ramakers VLISSINGEN - De nieuwe stichting Droom (Duurzame Reïntegratie Ontwik keling Ondersteuning en Motivatie) wil maatwerk leveren voor diegene die over al buiten valt of dreigt te vallen. „Er is veel kennis en er zijn veel vormen van hulpverlening. Maar toch vallen steeds vaker mensen buiten de boot, omdat ze niet in het reguliere systeem passen. Wij willen diegenen die daarmee te ma ken hebben, begeleiden en een doel in hun leven geven", zegt Annette de Wit, één van de oprichters van Droom. De stichting gaat ervan uit dat iedereen dromen heeft, maar dat niet iedereen zonder hulp en ondersteuning de droom tot werkelijkheid kan maken. De steek woorden van Droom zijn maatwerk en samenwerking. Ze richt zich op inwo ners van Walcheren en zoekt samenwer king met instanties die vooral op Wal cheren actief zijn. „Met specialisten en professionals zetten we reïntegratietra- jecten op. Het kan zijn dat een cliënt moet leren studeren, leren solliciteren of moet leren om te gaan met een werk- ritme. Dat pakket bieden we onder één dak aan en richten het op de persoon. Daarbij hoort ook ondersteuning van een persoonlijke coach of buddy", vult bestuurslid Irma Henkelman aan. Henkelman en De Wit zijn maatschap pelijk werksters. Zij worden bijgestaan door Erik Kiljan, organisa- tie-adviseur/arbeidsdeskundige. „Wij zijn goedwillende professionals, die meegemaakt hebben dat er .te vaak een leemte is in de hulpverlening die gebo den wordt aan de zwakkeren in de sa menleving." Onder druk Volgens hen komt de zorg voor die per sonen alleen maar meer onder druk te staan. Want op de reguliere hulpverle ning wordt gekort. „Tienermoeders val len buiten de boot en ook jongeren die te vroeg van school gaan en die na het project Begeleid Wonen onvoldoende nazorg krijgen." Ze leveren geen kritiek op de bestaande hulpverleningsorganisaties, want die maken ook zware tijden door. „Die zijn aan regels gebonden en kunnen vaak niet meer aanbieden dan de program ma's die voor het gros van de mensen re sultaat hebben", zegt Henkelman. „Maar tussen de organisaties onderling kan wel een beter overleg komen. Wij willen er verbanden tussen leggen met als doel dat de cliënt er beter van wordt en terugkeert op de arbeidsmarkt als de tijd rijp is." Droom wil aanvullend zijn. „We kijken niet naar wat het aanbod is, maar stel len elke cliënt centraal." Henkelman voelde zich soms machteloos in haar da gelijkse werk als maatschappelijke werkster. „Ik hoorde het probleem aan van een cliënt en wist dat er geen hulp verlening mogelijk was, die bij hem aan zou slaan. Vroeger belde ik dan uren rond tot ik een eigen programma voor hem in elkaar getimmerd had. Daar- foto Ruben Oreel voor heb je amper de tijd in de reguliere gezondheidszorg met als gevolg dat de cliënt weggestuurd wordt. Mislukken Kiljan vindt dat het contact tussen in- stromer en werkgever in veel reïntegra- tietrajecten onderbelicht is. Hij geeft de regeling van de door het Rijk gesubsidi eerde ID-banen als voorbeeld, „Deze constructies hebben zelden toekomst, omdat er een matige interactie is tussen cliënt en werkgever." Met andere woor den; de instromer blijft de instromer en wordt niet echt opgenomen in een orga nisatie. „Bij aanvang al is deze manier van hulp gedoemd te mislukken." Droom wil het anders doen. De zorg houdt niet op bij de afronding van cur sussen. Een werkboek, 'Wie ben ik, wat kan ik en wat wil ik', leidt de cursist breed op om bestand te blijven tegen 'snelle ontwikkelingen in de maatschap pij'. Binnenkort biedt de stichting haar producten aan de drie gemeenten op Walcheren aan. Kiljan: „Dan gaan we de boer op om onze manier van werken op Walcheren onder de aandacht te brengen." SINT-MAARTENSDIJK - Het is het goed recht van de lo kale partij Algemeen Belang Tholen (ABT) om vragen te stellen, maar zo langzamerhand begint het veel andere partijen in de Thoolse raad te gortig te worden. Een reeks vragen over de financiële stand van zaken van de gemeen te is met name de WD in het verkeerde keelgat gescho ten, vooral omdat de beantwoording handenvol geld heeft gekost. Volgens wethouder K. Heijboer (SGP, financiën) hebben ambtenaren daar éénenveertig uur aan besteed. De Thoolse raad gaat zich beraden op het indammen van het aantal vragen door eerst na te gaan hoeveel werk met de beantwoording is gemoeid. ABT heeft maart 2002 de verkiezingen gewonnen en kwam toen uit het niets met twee zetels in de gemeenteraad. GOES - De politie heeft donderdagnacht op de Grote Markt in Goes drie mannen in de leeftijd van 24 tot en met 32 jaar, allen uit Bergen op Zoom, aangehouden. De mannen worden ervan verdacht die nacht in de Vuilstraat een 38-jarige vrouw uit Goes te hebben lastiggevallen. De vrouw werd bedreigd en kreeg enkele ldappen. De man nen zijn in verzekering gesteld voor verder onderzoek. De aanleiding van de mishandeling is niet duidelijk. VEERE - Op de Landschuurweg in Veere vond gistermor gen rond 11.20 uur een aanrijding plaats tussen een trac tor met aanhangwagen en een personenauto. De tractor, bestuurd door een 36-jarige Arnemuidenaar, en een personenauto, bestuurd door een 48-jarige vrouw uit de gemeente Veere reden elkaar tegemoet in een ono verzichtelijke bocht. Beide voertuigen weken uit naar rechts waardoor de 36-jarige bestuurder de controle over zijn combinatie verloor en de aanhangwagen tijdens het passeren de personenauto raakte. Er was alleen materiële schade. OUD-VOSSEMEER - Bij een eenzijdig ongeval op de Ma- reweg in Oud-Vossemeer is een 20-jarige vrouw uit de ge meente Tholen gisterochtend buiten bewustzijn geraakt. De bestuurster verloor rond kwart voor negen in een bocht de macht over het stuur, waardoor de auto aan de rechterzijde van de weg in een sloot terechtkwam. Door de Map in de sloot botste de auto achteruit terug de weg op en kwam net voor de sloot aan de linkerzijde tot stil stand. De automobiliste raakte even buiten bewustzijn en werd voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. Ze hoefde niet te worden opgenomen. TERNEUZEN - Op de Buitenhaven in Terneuzen vond gistermiddag rond 16.45 uur een kop/staartbotsing plaats waarbij drie personenauto's waren betrokken. Twee daar van liepen hierbij schade op. Een 52-jarige automobilist uit Axel moest afremmen voor het verkeer. Twee auto's die achter hem reden, een 30-jarige Terneuzenaar en een 47-jarige vrouw uit Axel, konden niet meer op tijd stop pen waardoor er een kettingbotsing plaatsvond. Goed ingepakt met beschermers leren basisscholieren skaten én vallen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13