Dreischor sterker geworden Globetrotter in kleine wereld PZC John de Frel komt voor drie punten ,19 Duiveland na zegeroes naar \rendskerke Sander Vijl speelt met vijf deklas ser uitwedstrijd tegen Ouwerkerk Geen problemen voor futsallers Schouwse Boys Hoondert/de Waard uitgebekerd Zeeuwse dartranking start zondag Sterke ploegen naar NK zwemmen Verkerk voorlopig niet onder mes uitslagen vrijdag 24 september 2004 ZIERIKZEE - Na de 3-2-zege op buurman SKN WK verkeerde Duiveland dagen in een overwin ningsroes. Het is te hopen dat trainer Jan Heikamp zijn team op scherp weet te zetten, want morgen wacht Duiveland in de derde klasse A de lastige uitwed strijd tegen Arendskerke. jfet FC Dauwendaele gaat de ploeg uit Oosterland aan de lei ding met zeven uit drie. Arends kerke, de degradant uit de twee deklasse, heeft drie punten min der. SKNWK en ZSC'62 spelen indezelfde klasse een thuiswed strijd. In Nieuwerkerk komt Yer- seke op bezoek en ZSC'62 is gastheer van Veere. Pikant de- °ail: vorig seizoen wisten zowel SKNWK als ZSC'62 tweemaal hun eerstvolgende oppo nent te winnen. En dat zal bij zo wel Yerseke als Veere ongetwij feld tot wraakgevoelens leiden. Inde vierde klasse B is het weer eens tijd voor de bijna wekelijk- derby. Deze keer is het de beurt aan Brouwershaven en Me- In 'Brouw' gaat Mevo op nieuw op jacht naar het eerste punt. De thuisploeg van Arie Janse pakte vorig speelweekein- fe tegen WIK'57 de eerste pun ten. W1K'57 gaat zelf naar Poort vliet, waar SPS wacht. Beiden zijn geen hoogvlieger in 4B. DFS en (vooral) Bruse Boys ver dienen dat predikaat voorlopig wel. DFS zit achter de vier kop lopers met zes punten op het vin kentouw en krijgt in Burgh- Haamstede bezoek van Smer- diek. Bruse Boys reist af naar hetThoolse land waar SC Stave- nisse wacht. Met negen punten, tien doelpunten voor en nul te gen is het voor Bruse Boys wach ten op de eerste tegenslag. Zou Stavenisse daarvoor kunnen zorgdragen? Of is het wachten op de Brabantse tegenstanders FSV, ZPR'84 en Chrislandia? Zondag speelt Renesse thuis te gen Robur. De laatste keer dat Renesse won van de Goese ploeg was op 9 september 2001. Toen werd het onder trainer Cees van Dijk in Renesse 4-0. Het derde elftal van Jong Am- bon komt naar Zonnemaire, de Middelburgers zijn nog ongesla- door Klaas Verspoor DREISCHOR - Wegens blessure leed ging het seizoen 2003-2004 grotendeels aan hem voorbij. En even, toen hij enkele weken te rug weer de competitiestart aan zich voorbij moest laten gaan, leek het alsof hem dit jaar een zelfde lot was beschoren. Niets is minder waar: Dreischor-spe- ler Sander Uijl is terug, fit en wel. Hij is klaar voor de uitwed strijd tegen Ouwerkerk. Duels tussen Dreischor en Ou werkerk leveren doorgaans veel doelpunten op. In de laatste zes confrontaties werden er gemid deld vijf goals per duel ge maakt. Dat belooft wat voor zon dag als Ouwerkerk gastheer is van Sander Uijl en zijn ploegge noten. „Ik heb er zin in", meldt Uijl. „Al doen we het de laatste tijd daar niet zo goed. We heb ben twee keer achter elkaar ver loren. Maar het zijn altijd heel leuke duels, met veel publiek." Over de jongste zes competitie duels gezien is de balans tussen de twee kemphanen volledig in evenwicht. Dreischor won twee maal, Ouwerkerk ook en twee keer werd er gelijkgespeeld. De laatste keer dat Ouwerkerk Dreischor thuis trof, was op 4 april 2004. Toen won Ouwer kerk met 3-2, maar scoorde San- der Uijl wel éénmaal. Op dat mo ment was hij net terug van de blessure die hem lang aan de kant hield. „Op de eerste trai ning van vorig seizoen ging er ie mand op mijn voet staan. Het was een ongelukkig duel. De kleine teen van mijn linkervoet bleek gebroken. Pas een paar maanden na de winterstop kon ik weer voetballen. Het revalide ren heeft lang geduurd. Mis schien kwam dat ook omdat ik zelf weer te snel ging werken." Op het moment van zijn blessu re was Uijl nog student en wa ren de verdiensten van zijn bij baantje - zoals bij iedere stu dent - meer dan welkom. Sinds mei van dit jaar is Uijl afgestu deerd HTS'er en hoopt hij bin nenkort in de elektrotechniek aan de slag te gaan. Zijn terug- door Klaas Verspoor HALSTEREN - Zierikzee krijgt zondag, in de thuiswedstrijd te gen Halsteren, een oude beken de op bezoek. Trainer John de Frel loodste Zierikzee vorig sei zoen, in het laatste deel van zijn tweejarige ambtstermijn, als kampioen in de tweede klasse. is hij. op de vierde speel dag van het seizoen 2004-2005 terug op Zierikzeese bodem, met als doel de tweede overwin ning van het seizoen te boeken. Als doelman maakte John de Frel de hoogtijdagen mee met Halsteren, dat destijds op het hoogste amateurniveau van Ne derland uitkwam. Nu is hij, na uitstapjes als trainer bij Rillan- dia, KVV'24 en Zierikzee, terug gekeerd bij zijn Brabantse club. Als trainer, welteverstaan. Hoe is het om hij Halsteren te rug te zijn op het oude nest? John de Frel: „Eigenlijk heel GOES - In de eerste klasse van het futsal kende Schouwse Boys in eigen huis geen problemen te gen De Driesprong: 4-2. Schouwse Boys/Café de Biet- De Driesprong 4-2 (2-1): Omdat het duel met ZVO/Goodbookers vorige week werd uitgesteld, was dit pas het tweede duel van de Schouwenaren. Serge Berre- voets kreeg direct na het start signaal een aantal goede kan sen, maar het was Erwin Nelis- sen die de score opende voor Schouwse Boys met een lobje. De Driesprong kwam gelijk, maar Lesley Wolters zette de Zeeuwen voor rust weer op voor sprong. Berrevoets vergrootte de marge in de tweede helft met ^en hard schot en na de treffer van Wesley Goud (4-1) was het duel gespeeld. De Driesprong be paalde de eindstand op 4-2. ZVH/Morres-SSV/El Toro 2-2 (2-1): De twee Zeeuwse teams hielden elkaar in evenwicht. Dat betekende het eerste punt voor de thuisploeg. SSV leed door het gelijkspel juist zijn eer ste puntverlies. Sander Uijl: „Als we in het linkerrijtje eindigen, zijn we goed bezig. weg na de blessure zal Uijl ech ter niet snel meer vergeten. Ook op vijfdeklasse-niveau bleek wedstrijdritme een vereiste. „Op het moment dat je weer te rug bent, mis je de conditie." Onlangs kreeg Sander Uijl een déja-vu. „In het bekerduel met Mevo ging iemand op mijn teen staan. De vorige blessure was het botje van mijn voet naar mijn teen toe. Dit was gelukkig anders. Maar daardoor deed ik wel de eerste competitiewed strijd tegen Renesse niet mee." Zondag tegen Lewedorpse Boys kwam Dreischor, na eerdere ne derlagen tegen Renesse en Kwa- dendamme, voor het eerst tot een overwinning. Het werd 6-3. foto Marijke Folkertsma „In het begin van de wedstrijd liep het nog niet zo. We zaten een beetje in een negatieve spi raal, maar voor rust werd het nog 2-2. Na rust was iedere kans een goal voor ons." Uijl scoorde zelf tweemaal, „Op zich ben ik niet iemand die veel scoort. Ik heb wel een tijdje in de spits gelopen, maar ik zie me zelf meer als middenvelder. Ie mand die de passes geeft. Dat is meer mijn plaats." Als zeventienjarige debuteerde Uijl onder trainer Toine Tiggel- man in de hoofdmacht van Dreischor en op zijn 24e is hij dus al getooid met een redelijke ervaring. Met Dreischor maakte hij mindere jaren mee, maar daar lijkt een kentering in te ko men. „Dreischor is sterker geworden ten opzichte van vorig jaar. Er zijn gewoon wat mensen bijgeko men. Twee jongens van Mevo (Matthijs Heeres en Mathijs Bil), iemand uit de jeugd (Daan Ruitenbeek) en Peter van Beve- ren van Zierikzee. Al deed die, wegens een knieblessure, nog weinig mee." Groeien Uijl acht het nog te vroeg om te stellen dat Dreischor mee gaat doen in de top van de vijfde klas se. „We moeten reëel zijn. Als we in het linkerrijtje eindigen, zijn we goed bezig. Als we ver der kunnen groeien, kunnen we volgend seizoen met wat verster king meedoen voor de bovenste plaatsen. Renesse, NVS, Robur, Hansweertse Boys en Kwaden- damme zijn de ploegen waarte gen we het dit seizoen lastig krij gen. Als we dan van de andere ploegen maar winnen." Sander Uijl schaart Ouwerkerk bij 'die andere' ploegen. „Ik geef ons een goede kans. Ou werkerk heeft wel zes punten, maar ze speelden al tegen Vol harding en Lepelstraat. Ik heb een goed gevoel over deze wed strijd. We kunnen er winnen." goed. In het begin was het wel wennen, maar ik vind het tof om nu bij Halsteren te werken. Het is natuurlijk anders dan toen ik wegging. Toen speelden we nog in de hoofdklasse, nu spelen we in de tweede klasse." Met Halsteren heb je vier pun ten uit drie wedstrijden. Ben je als trainer tevreden over de re sultaten tot nu toe „Eigenlijk is vier punten te wei nig voor ons! Aan de andere kant ben ik niet ontevreden. Na een heel goede voorbereiding hebben we verdiend gewonnen van SCO. Tegen Longa dachten we het zonder enige arbeid te verrichten wel even te gaan doen en kregen we het deksel op de neus. De kwaliteit komt pas bovendrijven als je ook werk lust op de mat legt. Afgelopen zondag tegen Desk was 2-2 een verdiende uitslag." Zierikzee staat na drie wedstrij den onderaan. Had je dat ver wacht toen je daar een paar maanden geleden wegging? „Dat had ik zeker niet ver wacht. Er stond toen ik vertrok toch een behoorlijk collectief." Wat weet je over de speelwijze van Zierikzee onder trainer Ro meo van Aerde? Volg je ze nog een beetje? „Natuurlijk. Ik ben door de krant en door de website op de hoogte van het wel en wee van Zierikzee. Ze hebben alle goede aanvallende bedoelingen over boord gegooid en spelen met één spits. Maar ik begrijp dat ze eerst garanties willen inbou wen. Ik vind het logisch dat ze op die manier eerst wat punten willen pakken. Dat zou ik ook zo doen. Maar ik was wel heel blij voor ze dat ze tegen Uni Ani mo een punt pakten." Wordt het zondag een weerzien met vrienden of is Zierikzee ge woon een tegenstander die ver slagen moet worden? „Het wordt een weerzien met vrienden en een weerzien met mensen met wie ik graag heb ge werkt. Maar de insteek voor mij is wel gewoon om met Halsteren drie punten te halen. Het is ge woon een competitiewedstrijd die gewonnen moet worden." En als dat nu niet mocht lukken en Zierikzee wint? „Ik kan slecht tegen mijn ver lies, maar als wij er alles aan hebben gedaan en Zierikzee wint, dan is dat zo. De beste moet maar gewoon winnen." Squashster Vanessa Atkinson wil de nummer één van de wereld worden. foto Evert-Jan Daniëls/GPD Vanessa Atkinson met Nederland op WK squash voor landenteams Vanessa Atkinson doet vanaf zondag mee aan het WK squash voor landenteams. In Amsterdam is Oranje derde geplaatst. Een verhaal over relaties, reizen en haar race naar de wereldtop. „Ik zou echt niet weten hoe dat voelt: nummer één zijn." door Dennis Jansen DEN HAAG - Het is nog maar drie jaar gele den dat Vanessa Atkinson werd opgebeld door een verlegen knul die haar vroeg op te draven op een vrijgezellenfeest. „Moest ik tegen de vrijgezel een partijtje squash spe len en hem alle hoeken van de baan laten zien. Ja hoor, dan ging ik. Kreeg ik driehon derd gulden. Kon ik weer een tripje naar het buitenland betalen." Het kan nóg steeds, Atldnson inhuren voor een vrijgezellenfeest, maar de nummer drie van de wereld heeft tegenwoordig wél haar prijs. Lachend: „Denk maar aan 700 euro. Per partijtje,hè!" Sappelen, centjes bijeen schrapen, het hóeft niet meer. Het gaat goed met Atkinson, de topspeelster uit Den Haag, die vanaf zondag het wereldkampi oenschap voor landenteams speelt in Am sterdam. Ze haalde vorige week de halve fi nale van de World Classic in Bahrein. Haar winst: drieduizend euro. Dus heeft Atldnson sportief en financieel de wind in de rug. Met de verloren halve finale in Bahrein kwam er een einde aan een onge slagen reeks van vijftien partijen. „Het gaat beter dan ooit", zegt Atkinson, die in de vorm van haar leven verkeert. Dat blijft niet onopgemerkt. De geboren Engelse heeft het drukker dan ooit en niet alleen met squashen. Ze krijgt veel verzoeken voor een interview. „Ik vind het leuk", laat ze een verlegen glimlach om de lippen krullen. „Maar ik weet: nu is het enkele dagen hec tisch, straks is het allemaal voorbij. Dat was de vorige keer ook toen bekend werd dat ik in de mannencompetitie ging spelen." Vanessa Atkinson - 28 lentes, waarvan de eerste tien in Engeland - werd geboren in Newcastle, maar verhuisde naar Nederland toen vader als ingenieur emplooi vond in Dordrecht. „Ik was tien. Bang was ik niet, ik vond het heel spannend. Van Engeland herinner ik me mooie dingen. Landschap pen, veel platteland en veel familie om me heen. Ik deed in Engeland vooral aan atle tiek. In Nederland ben ik via mijn ouders, pas écht fanatiek gaan squashen." Atkinson, die op haar twintigste naar Den Haag verhuisde, bleek een talent en nadat ze haar vwo had voltooid, werd ze prof. „Maar de eerste jaren was het hard werken. Ik moest her en der lokale toernooitjes af om mijn reizen naar het buitenland te beta len. En ja, ook een vrijgezellenfeestje op z'n tijd. Gelukkig hoeft dat niet meer." Inmiddels verdient ze het predikaat wereld reiziger ten volle. „Ik ben zo'n drie, vier maanden per jaar van huis. En meestal één of twee weken per keer." Soms is er ruimte kennis te maken met andere culturen. „De piramides in Egypte zijn altijd mooi", zegt Atkinson. Bevoorrecht Ze zegt, mede om die reden, een bevoor recht mens te zijn. „Reizen geeft je een ge voel van vrijheid. In je eentje op reis gaan, je eigen baas zijn, heerlijk. Is ook best gek, hoor, want je komt overal, maar eigenlijk is het een klein wereldje, want je komt telkens dezelfde mensen tegen." Maar elke keer is thuiskomen ook prettig. „Ik heb altijd weer zin om naar huis te gaan. Mijn vrienden weer te zien, mijn fami lie, mijn huis, mijn hondje. Het ritme van thuiszijn, hier trainen, met vrienden wat RILLAND - De driebanders van Hoondert/de Waard zijn uitgeschakeld in de nationale bekercompetitie. De Wind hoek 1, één van de subtoppers in de eerste divisie, was een te groot obstakel: 0-8. Vic Herreweghe moest topper Danny Breur een 1-2-over- winning in sets toestaan, maar had zeker ook winstkan sen. Na verlies in de eerste en winst in de tweede set ging de derde, na wisselende kansen, met 13-15 verloren. Frans de Koek vocht met John van der Stappen een felle strijd uit. Hij wist de eerste set naar zich toe te halen, in de tweede en derde moest hij echter diep buigen. Hetzelf de gold voor Sjaan van Kuyk. Ook hij won de eerste set, maar kreeg daarna niet veel kans meer op de overwin ning. Die kwam er ook niet voor Johan Visser. Hij wist nog wel de laatste set te veroveren, maar dat was nadat de tegenstander Wilfried van Beek de touwtjes had laten OOST-SOUBURG - De Zeeuwse dartsranking trapt zon dag af voor het seizoen 2004-2005. In sporthal De Belt in Oost-Souburg wordt de eerste van in totaal tien wedstrij den gespeeld. De laatste en voor het eindklassement be slissende ronde is 5 juni 2005 in Domburg. Er wordt tijdens de Zeeuwse dartsranking zowel een kop pel- als een singletoernooi gespeeld. Daarnaast is het eve nement gesplitst in een mannen- en vrouwenschema. Vrouwen mogen zich inschrijven voor het mannentoer- nooi, maar die keuze moeten ze op voorhand maken. Con sequentie is wel dat ze gedurende de rest van de Zeeuwse ranking niet meer bij de vrouwen mee mogen doen. De inschrijving voor het koppeltoernooi staat zondag open tot 11.00 uur, waarna de wedstrijden omstreeks 11.30 uur beginnen. Aanmelden voor het singleschema kan tot 13.00 uur, om circa 13.30 wordt dan gestart met het toernooi. VLISSINGEN - De zwemploegen van De Schelde en De Stormvogel nemen dit weekeinde in Dordrecht deel aan de nationale estafettekampioenschappen voor junioren. De Schelde is vertegenwoordigd met vier teams, De Stormvogel is met het meisjes-minioren-team present in Dordrecht. De Schelde komt met Bas van Houwelingen, Lorenzo van Poele, Robert van de Linden, Daniël Kunne, Niek Kampman en Mitchel Kappetein in actie. Bij de meisjes komen Lisanne de Jong, Shanyra van Bambost, Varda Wagter, Josje van Houwelingen en Sacha van Vor- stenbos uit in de categorie meisjes-jeugd. Anniek Minder- houd, Judith Stap, Manon Minneboo, Priscilla Meerman en Saskia de Haard komen namens de Vlissingse ploeg in actie. NEW YORK - Tennisser Martin Verkerk laat zijn schou der voorlopig niet opereren. Na een second opinion in New York besloot de Alphenaar af te zien van een medi sche ingreep in Berlijn. Een Duitse specialist vond het eer der nodig hem te opereren omdat hij al maanden last heeft van de schouderblessure. „In overleg hebben beide artsen besloten het eerst met een injectie te proberen te verhelpen", zegt Verkerks coach Nick Carr. ANP gaan drinken, gewoon thuis eten, dat soort dingen, heb ik dan gemist. Maar als het dan lang duurt, bekruipt me het gevoel weer uit te willen vliegen." Ze is momenteel de, nummer drie van de we reld. Haar zelfvertrouwen is groter dan ooit. „Begin dit jaar liep mijn relatie stuk. Een heftige tijd. We waren drie jaar samen. Als ik een relatie heb, is het voor mij moei lijk om het squash op nummer één te zetten. Daar ben ik niet egoïstisch genoeg voor. Dan wil ik diegene ook aandacht geven." Het squash stond in die periode op een laag pitje. „Je leeft een beetje in een roes. Ik trainde half door, maar echt geconcentreerd ben je niet. Je interesseert je voor niets. Ik heb veel tijd doorgebracht met vrienden en familie, die heel belangrijk voor me zijn. Na dat ik die periode afsloot, kwam squash wél op nummer één. Ik kreeg energie, zelfver trouwen. Ik ben mentaal sterker dan ooit. In februari won ik in Qatar het op één na sterk ste toernooi ter wereld. Versloeg de nummer één van de wereld. Dat was de ommekeer." Ze merkt het aan de prestaties. „Ik kan veel beter pieken", weet Atldnson, die dit sei zoen voor het eerst op het hoogste niveau in de mannencompetitie gaat spelen. „Een goe de zaak. Mannen blijven fysiek sterker en hebben een grotere beweeglijkheid en uit houdingsvermogen. Daar kan ik me aan op trekken." In Amsterdam heeft ze op het WK hoge ver wachtingen van het Nederlandse team. En geland en Australië blijven favoriet. „Maar een plek in de halve finale moet mogelijk zijn." Haar eigen ambities reiken nog ver der. „Nummer één van de wereld worden! We zitten nu met de eerste vijf heel dicht bij elkaar, dus waarom zou het niet mogelijk zijn? Maar ik zou eerlijk gezegd niet weten hoe dat zou voelen: nummer één zijn van de wereld." GPD Yokohama. Internationale wedstrij den. Mannen. 100 m: 1. Gatlin (VSt) 9,97, 2. Scott (VSt) 10,14, 3. Asahara (Jap) 10,20, 4. Fredericks (Nam) 10,27, 5. Greene (VSt) 10,33. 400 m: 1. Clarke (Jam) 46,01, 2. Harris (VSt) 46,02, 3. Sa to (Jap) 46,17. 5000 m: 1. Mosima (Ken) 13.10,48, 2. Mathathi (Ken) 13.11,17, 3. Murigi (Ken) 13.13,96. 110 m horden: 1. Xiang (Chn) 13,31, 2. Wig- nall (Jam) - 13,33, 3. Johnson (VSt) 13,41. 400 m horden: 1. Tamesue (Jap) 48,59, 2. Thompson (Jam) 48,72, 3. Carter (VSt) 48,86. hinkstapsprong: I. Boerkenja (Rus) 16,69 m, 2. Mele- toglou (Grij 16,62, 3. Ishikawa (Jap) 16,37. polstokhoog: 1. Mack (VSt) 5,80 m. kogelslingeren: 1. Murofushi (Jap) 83,15 (bwp), 2. Pars (Hon) 78,79, 3. Tik- von (WRu) 77,68. Vrouwen. 100 m: 1, Lawrence (Jam) 11,28, 2. Williams (VSt) II,32, 3. Perepelova (Oez) 11,46. 5000 m: 1. Wangui (Ken) 15.23,83, 2. Wanjiku (Ken) 15.25,11, 3. Wangari (Ken) 15.28,28 400 m horden: 1. Glover (VSt) 54,86, 2. Taylor (VSt) 55,90, 3. Torsjina (Kaz) 56,53. hoog: 1. Slesaren- ko (Rus) 1,97 m, 2. Babakova (Oek) 1,94, 3. Veneva (Bul) 1,88. ver: 1. Bobby (Ino) 6,61 m, 2. Lebedeva (Rus) 6,61, 3. Sato (Jap) 6,44, 5. Drechsier (Dui) 6,24. ko gel: 1. Ostapsjoek (WRu) 20,02 m, 2. Bo- rel (Tri) 18,13, 3. Kriveljova (Rus) 17,56. Rio de Janeiro. Wereldbeker vrou wen. Herkansing, tweede ronde: Salgado/Salgado (Bra/32)- Leenstra /Kadijk (Ned/7) 2-1 (17-21 21-17 15-13). Leenstra/Kadijk eindigen als 13e. Nationale bekercompetitie. Hoon- dert /de Waard-De Windhoek 0-8: Vic Herreweghe- Danny Breur 1-2 (sets tanden 3-15,15-14,13-15, moyennes 0.756-1.073); Frans de Kock-John van der Stappen 1-2 (15-14,8-15,3-15, 0.666-1.000); Sjaan van Kuyk-Flor Wau- mans 1-2 (15-13, 8-15,10-15, 0.622-0.811); Johan Visser- Wilfried van Beek 1-2 (12-15,12-15,15-8, 0.590-0.567). District Zeeland, damesparencom- petitie, eerste zitting. Groep A: Kramer/Kramer 58.75, Den Engelsman /Schliekelmann 57.08, Van Duin/De Klein 55.83, Philippen/van Rijn 55.83, de Vlieger/Weststrate 55.42, V.d. Hil/V.d. Hil 50.83, Olyslager/Schoolmeester 50.42. Groep B: Dees/Westveer 62.50, Treffers/De Visser 60.42, van de Heyden /Schillemans 55.83, Geervliet/ Stolten- berg 53.33, Dondorff/de Ruiter 52.92. Groep C: Berends/Vos 64.17, Mix/Spelier 61.67, Van Dam/Heyboer 58.33, Van Dijk/Uittenbosch 57.50. Mlawa (Pol). EK vrouwen. Vijfde ronde, belangrijkste uitslagen: Tkatsjenko (Oek)-Chub (Ned) 1-1, Tan- sykkhoezina (Rus)-Doumesh (Ned) 2-0, Jankauskaite (Lit)-Poepjes (Ned) 1-1, Viirma (Est)- Van der Stelt (Ned) 1-1, Rij- gersberg (Ned)-Gorbatsjenko (WRu) 1-1, Nogovitsina (Rus)-Milsjina (Rus) 0-2, Abdoellina (Rus)-Borkova (Rus) 1-1, Tsjestakova (Rus)-Balthazi (Oek) 1-1. Stand: 1. Chub, Milsjina 8, 3. Tansykk- hoezina, Tkatsjenko 7, 5. o.a. Borkova, Abdoellina, Tsjestokova, Nogovitsina 6, 12 o.a. Doumesh en Poepjes 5, 19. o.a. Van der Stelt 4, 26. o.a Rijgersberg 3. Milton Keynes. The Heritage, Euro pese Tour. Stand na eerste ronde: 1 Lara (Spa), O'Hern (Aus) 67 slagen (-5), 3. Dougherty (Eng), Jacquelin (Fra), Mo- seley (Aus), Russell (Sch), Sjöland (Zwe), Price (Wal) 68, 56. Lafeber (Ned) 73, 93. Muntz (Ned) 74, 109. Derksen (Ned) 76. Atletiek. Mannen, discus (F57): 1 Pohlmann (Tsj) 47,53 (WR), 2. Zheng (Chn) 46,42, 3. Abdellatigf (Egy) 43,29, 5. Jansen (Ned) 41,20. Rolstoelbasketbal. Mannen: Neder land- Iran 83-51 (44-22). Topscorer: Jan- sens 43 punten (11 rebounds). Goalball. Vrouwen: Nederland-Grie kenland 6-1. Doelpunten: Sier 4, Van der Weide 2. Rolstoeltennis. Vrouwen enkel, hal ve finale: Vergeer (Ned)-Gravellier (Fra) 6-3 6-1, Peters (Ned)-Di Toro (Aus) 7-5 4-6 6-3. Mannen enkel, kwartfina le: Ammerlaan (Ned)-Saida (Jap) 6-4 3-6 7-6. Tafeltennis. Landenwedstrijd man nen: Nederland-Kroatië 3-2. Overwin ningen voor Last 2, Heijnen. CP-voetbal: Nederland-Verenigde Sta ten 6-1. Doelpunten: Van de Ven 3, Lok- hoff, Van Son, Tetelepta. Zeilen. 2.4mR, eindstand: 1. Seguin (Fra), 2. Brown (VSt), 3. Schmitter (Ned). Sonar, eindstand: 1. Israel, 2. Nederland (Hessels, Van de Veen, Ros sen), 3. Duitsland. Zitvolleybal. Vrouwen: Neder- land-China 1-3. Zwemmen. Mannen, 200m wissel (SM8): 1. Wang (Chn) 2.26,82 (WR), 2. Austin (Aus) 2.32,19, 3. Spanja (Kro) 2.39,62, 5. Schep (Ned) 2.40,90. 200m wissel (SM10): 1. Huot (Can) 2.15,78, 2. Welsh (Aus) 2.22,13, 3. Pijanowski (Pol) 2.22,62, 5. De Hoogh (Ned) 2.23,70. Lucky Day: 7-10-11-13-14-15-19-24-4 46-50-53-54-58-61 -62-70-71-72-74. Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Koetsnetsova (Rus/2)- Na Li (Chn) 6-3 6-7 7-6, Zvonareva (Rus/4)-Gagliardi (Zwi) 6-2 6-3, Jankovic (SMo/7)-Doesjevina (Rus) 6-1 6-3, Petro- va (Rus/5)-Mamic (Kro) 6-3 6-3. Inde ling kwartfinales: Serena Williams-Pe- trova, Zvonareva-Garrigues, Janko- vic-Sjarapova, Dulko-Koetsnetsova. Peking. Challenger. Tweede ronde: Logtens (Ned)-Pless (Den) 4-6 6-3 6-2. Ankara. Kwalificatie World Grand Prix, vrouwen. Derde speeldag: Ne- derland-Roemenië 3-0 (25-14 25-19 25-16). Polen-Bulgarije 3-0 (25-17 25-15 25-18), Duitsland-Turkije 3-1 (11-25 25-23 25-17 25-23). Stand: 1. Neder land 3-6 (9-1), Duitsland 3-6 (9-1), 3. Po len 3-4 (7-3), 4. Turkije 3-2 (4-6), 5. Bul garije, Roemenië 3-0 (0-9). Avila. Ronde van Spanje. Achttien de etappe, Bejar-Avila: 1 Pascual Ro driguez (Spa) 196 km in 5.02.59, 2. Parra (Col), 3. Horrach (Spa) 0.19, 4. Buenaho- ra (Col), 5. Calcagni (Zwi) 0,24, 6. Vas- seur (Fra) 0,35, 7. Tankink (Ned) 0,37, 8. Valverde (Spa) 1,24, 9. Mancebo (Spa) 10. Garzelli (Ita), 11. Heras (Spa), 24 Veneberg 1.37, 40. Weening 2.29, 60 Den Bakker 6,44. Klassement: 1. Heras (Spa) 68.33,04, 2. Perez (Spa) 1,13, 3 Valverde 2,15, 4. Mancebo (Spa) 2,16, 5 Nozal (Spa) 6,08, 6. Sastre (Spa) 7,57, 7 Gomez (Spa) 10,21, 8. Quesada (Spa 11,18, 9. Luis Perez (Spa) 12,25, 10. Bel tran (Spa) 12,56, 51 Veneberg 1.31,12 61. Weenmg 1.42.37, 64. Tankinl 1.50.06, 78. Den Bakker 2.37.17. Peccioli (Ita). Coppa Sabatini. 1. Uil rich (Dui) 197,7 km in 4.47.36, 2. Pellizot ti (Ita), 3. Boogerd (Ned), 4 Murn (Slw 0.14, 5. Wegmann (Dui), 6. Thomas Dek ker (Ned), 7. Kroon, 18. Erik Dekker, 33 Eltink 0.40, 38. De Groot 2.20, 41. Lot (Ned). Quievrain. Circuit Franco-Beige Eerste etappe, Duinkerken-Quie vrain: 1. Bettini (Ita) 214 km in 5.11.4C 2. Cooke (Aus), 3. Weylandt (Bel), 4. Le quatre (Fra), 5. De Jongh (Ned), 6. Eecl* hout (Bel), 8. Löwik, 10. Koerts, 1! Pronk, 19. Smink, 29. Sentjens. Stanc 1Bettini 5.11.30, 2. Cooke 0.04, 3. We^ landt 0.06, 4. Renders (Bel), 5. De Jong 0.08, 6. Casper, 10. Löwik 0.10, 11 Koerts, 20. Pronk, 21. Smink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39