PZC Welzijnshuis is onder de pannen NU 50% m II vraagt, ik help.. Bewoners Weststraat voelen zich misleid iiCTfjfïïiv, Bl0f bouwt intiem feestje in grand café Helder Mijn huwelijk trouw blijven? Personeel schap Zeeuws-Vlaanderen ongerust over fusie 1and kinderopvang aan Calandplein wordt nieuw onderkomen Dierenasiel dicht door kattenziekte Snel, simpel én voordelig KORTING OP ALLE TUINPLANTEN Maritima PEKAAR Partners Frisco-disco voor Goese jeugd Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Fiets-voetveer wekt irritatie zeeuwse almanak Spraakverwarring tetie: 0113-315649 kpzc.nl .3ilredactie@pzc.nl «[bus 31,4460 AA Goes wentie-exploitatie: Mfd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; «uws-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. g 24 september 2004 tprMelita Lanting ;DtZEE - Het dierenasiel iiwen-Duiveland is geslo- jj in verband met kattenziek- Een van de kittens is vorige Kk doodgegaan en had vrij- zeker de kattenziekte. Er is uniddels sectie verricht op het sstje. De uitslag wordt volgen- »week verwacht. waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland „Het diertje was nog maar kort in het asiel. Je zag er niets aan, maar het werd al snel ziek", ver telt J. Meerman van het dieren asiel. „Het katje vertoonde heel veel symptomen van de ziekte." Kattenziekte is een virusinfectie van het maagdarmkanaal en tast het afweersysteem aan. De symptomen zijn hoge koorts, braken, bloederige diarree, uit droging en buikpijn. Kittens overleven de ziekte meestal niet, bij volwassen katten is de overle vingskans groter als de behande ling snel wordt gestart. Katten ziekte is heel besmettelijk. „We weten niet of er nog meer katten geïnfecteerd zijn. Gelukkig is de incubatietijd kort, dus daar ko men we snel achter. We zijn nu iedere ochtend met man en macht bezig om alles schoon te maken en te ontsmetten." Een hele klus, omdat het asiel vol zit. Momenteel zitten 59 katten, vijf honden en zeven cavia's in het asiel. Het gevolg van de ziekte is ook dat het asiel nog minimaal twee weken gesloten blijft voor bezoe kers. Alleen de honden kunnen IERIKZEE - Het nieuwe Wel- jnshuis heeft onderdak gevon- jjn, De stuurgroep heeft een and op het oog aan het Caland- iein in Zierikzee. In dit pand il nu nog de kinderopvang, saar daarvoor wordt vervangen- Siruimte gezocht. Dit is een wezenlijk besluit in anloop naar de vorming van jtwelzijnshuis", zegt voorzit- ;r G. van der Salm van de jiurgroep Welzijnshuis. Als men twijfelt over het dak, 'er ook twijfel over het pro- is," Van der Salm doelt daar- het feit dat pas met het uitrekken van een pand het fu- es heel tastbaar wordt Mi' alle betrokkenen. welzijnshuis gaat rond 1 :jiivolgend jaar van start. In de ieuwe organisatie worden de dichting welzijn ouderen, de Weropvang, peuterspeelzaal, erk, sociaal-cultureel jerk en sociale (ctivering/vrijwilligerscentrale samengevoegd. (Advertentie) (p.ju Met de Kamen Number 0900-0-009 yft Doorverbind-service steunt u het WWF Wereld Natuur Fonds Nummerinformatie (70 cent per minuut) lorverbindservice (99 cent per gesprek) www.name-n-number.com (Advertentie) ICtuincentrum *%siraati 0118 470400 Vlissingen De directeuren van de verschil lende organisaties komen alle maal samen in het nieuwe wel zijnshuis te zitten. De activitei ten worden op andere plekken, zoals bijvoorbeeld in het MFC, ondergebracht. Het pand is volgens Van der Salm precies geschikt voor het Welzijnshuis. „Er is voldoende parkeerruimte, we kunnen alle werkplekken kwijt en het pand kan een 'eigen gezicht' krijgen door bijvoorbeeld een bord aan de gevel. Overigens moeten de aangesloten organisaties nog wel 'ja' tegen het gebouw zeg gen." In de zoektocht naar een ge schikt pand voor het nieuwe Welzijnshuis is ook gezocht in de binnenstad van Zierikzee. „Maar dat gaf toch teveel pro blemen. Je zit met parkeren en het pand moet gemakkelijk be reikbaar zijn, ook voor de oude ren, want die maken ook onder deel uit van het Welzijnshuis", zegt wethouder R. van der Wek ken. Waar de kinderopvang naar toe gaat verhuizen is nog niet be kend. „Daar wordt nog naar ge zocht. Maar we wisten dat deze huisvesting eindig zou zijn." Dat heeft alles te maken met de kantoorbestemming die op het pand rust. Destijds is een onthef fing verleend voor vijf jaar en dat loopt af", aldus Van der Salm. De vorming van het welzijns huis ligt goed op schema, vertelt Van der Salm. De onrust die eni ge tijd geleden onstond binnen de kinderopvang is ook van de baan. Bij de de oudercommissie en de ondernemingsraad waren Bief in grand café Helder. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow RENESSE - Voor leadzanger Paskal Jakobsen van Blof was het lang geleden dat het publiek zo dichtbij stond. Neerlands po pulairste popgroep trad gister avond op in grand café Helder in Renesse voor in feite een handjevol publiek, in vergelij king met wat Blof normaal ge wend is. Het optreden gold als officiële opening van het grand café en droeg het karakter van een intiem feestje voor uitverko ren insiders. De bereidheid dit kleinschalige optreden te geven heeft alles te maken met het goede doel dat er mee is gediend: de waterprojec ten van de organisatie Plan Ne derland (voorheen Foster Par- entsplan) in Kenia. Horeca-exploitant Leo van Vliet sprak voorafgaand aan het optreden zijn grote waardering uit voor de inzet van Plan Neder land en de wijze waarop de man nen van Blof daar ook hun aan deel in hebben geleverd. „Het is geweldig dat de groep in Kenia heeft willen optreden op plek ken waar ze normaal nooit een concert zouden geven. Op een letterlijk ondergelopen voetbal veld bijvoorbeeld en voor een publiek dat nog nooit dergelijke concerten heeft meegemaakt", sprak woordvoerster Lianne van Plan Nederland. Zij liet we ten dat specifiek de optredens van Blof 800.000 euro hebben opgeleverd ten bate van de wa terprojecten in de verschillende provincies van Kenia. In totaal is overigens een bedrag van acht miljoen dollar nodig om alle wensen op dit gebied te vervul len. „Zoveel heb ik niet voor je", gaf Van Vliet te kennen, maar hij stelde wel de opbrengst van de kaartverkoop voor dit concert van Blof in Helder beschikbaar evenals de volledige baromzet deze avond. Dat kwam neer op een schenking van tussen de der tien en vijftienduizend euro. Voor de leden van Blof had hij een fraaie fotocollage van hun concerten in Kenia. Korte act Het geduld van het publiek werd nog even op de proef ge steld toen recreatieondernemers Ton Rijstenbil en Ed Troost, ver kleed als Masai-strijders samen met Ivonne Valkenburg als de 'dochter van de koning van Ke nia' Van Vliet overvielen met een korte act. Maar toen was het dan toch zover. Blof bleek er zin in te hebben en begon met een akoestisch setje met als eerste nummer 'Water makers', gevolgd door 'Ze is er niet' en 'Laat het licht aan'. De onderlinge communicatie tussen de muzikanten vergde wat improvisatie. „Dit is ook eigenlijk geen podium om op te treden, maar we doen het toch", liet Paskal welwillend weten. Een grand café met de naam Helder - te vens de titel van de tweede cd van Blof - schept tenslotte een band. door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - Het actiecomité Weststraat-Burghse- weg Leefbaar voelt zich misleid door wethouder W. Renden (Pv dA). Het comité verwijt hem dat hij toezeggingen van zijn voor ganger niet nakomt en intern on juiste berichten verspreidt over de verhouding tussen de actie voerders en de dorpsraad van Burgh-Haamstede. Drie leden van het actiecomité maakten gisteravond in Zierik zee gebruik van het raadsleden spreekuur om hun grieven te spuien. Woordvoerder J. de Roode noemde de wijze waarop Renden met de belangen van de bewoners van de Weststraat en Burghseweg omspringt, 'onbe schoft'. De groep ijvert al zeven jaar voor het weghalen van de drem pels op de route. Trillingen van het auto- en vrachtverkeer ver oorzaken scheuren in woningen en zorgen voor een niet aflaten de geluidsoverlast, onderstreep te De Roode nog maar eens de kern van het probleem. Onder Rendens voorganger L. Geluk-Poortvliet (CDA) leek er een oplossing in het vooruit zicht. Ze deed de toezegging dat de drempels zouden worden (Advertentie) Vanavond in HelpDesk Live, ned. 1, 00.30 uur horen zien geloven weggehaald en wilde er wegver smallingen voor in de plaats te rugbrengen, zodat de snelheid van het verkeer toch zou wor den afgeremd. De toezeggingen staan volgens De Roode zwart op wit in een verslag van de ge meente, zei hij op vragen van het WD-raadslid D. Meulblok. Op verzoek van Geluk maakte het comité bovendien een uitge breide plantekening, waarop zij de meest ideale situatie op beide wegen vormgaven: negen weg versmallingen, voetgangersover steekplaatsen bij de kinderop vang en de huisartsenpraktijk en aan één kant een stoep over de volle lengte. Wegblokkade Na de tussentijdse machtswisse ling binnen het dagelijks ge meentebestuur kreeg het comité echter een brief dat de drempels in 2005 worden weggehaald, maar er verder niets voor in de plaats zou komen. Het comité besloot als reactie daarop eind juli tot een korte wegblokkade. Een gesprek die middag met wethouder Renden in het ge meentehuis, bracht geen uit komst. Sterker nog, gaf De Roode gisteren aan, het comité was na het korte onderonsje des te gedesillusioneerder over de gang van zaken. „Renden herhaalde domweg dat hij, omwille van de financiën, voor ons niet meer kon beteke nen dan wat er al in de brief stond." Wat De Roode bovendien stoort, is dat de wethouder in het inter ne verslag van dat gesprek heeft (Advertentie) Op 24 september zijn onze kantoren te Goes, Middelburg en Stellendam wegens een personeelsreis gesloten. http ://www. peka ar.nl worden uitgeplaatst, omdat die niet bevattelijk zijn voor de vi rusinfectie. Ook de traditionele open dag ter gelegenheid van Dierendag gaat niet door. „Dat is heel jammer, want dan kunnen we vaak veel dieren plaatsen. We hopen later in samenwerking met de dieren arts alsnog een open dag te hou den." twijfels gerezen over het wel zijnshuis. „Er is een moment ge weest van wantrouwen, maar we hebben stuurgroepvei'gade- ring gehad en iedereen was posi tief. Zowel de oudercommissie als het personeel hebben hun vertrouwen uitgesproken." Wanneer het pand wordt betrok ken is niet bekend. „Dat wordt rond 1 juli of zoveel eerder als mogelijk is. outdoor camping jeans schoenen skates hengelsport ook ai het winter gevoel? nu ruime keus in winterjassen THE FALCON STORE FOR MORET Walstraat 68 4381 GE Vlissingen tel: 0118-441478 GOES - Een groepje Goese jongeren gaat onder leiding van jongerenwerker Peter Remijn alcoholvrije disco-avon den organiseren. De Frisco-disco's zijn bedoeld voor schooljeugd tussen de dertien en zestien jaar. Remijn is al in gesprek met de uitbater van discotheek Opa Kees aan de haven. Het is de bedoeling dat de jongeren, Remijn en de exploitant van Opa Kees volgende week definitieve af spraken maken. Remijn was gistermiddag aanwezig op de tweede bijeenkomst van het Goese jongerenplatform. Het Goese gemeentebestuur probeert door middel van de plat formbijeenkomsten helder te krijgen wat jongeren precies willen. Dat blijkt nog niet zo eenvoudig. Van de rond de twintig jongeren die voor de zomervakantie de eerste bij eenkomst bijwoonden, waren er gisteren zeven komen op dagen. Zij kregen een stortvloed aan informatie over zich heen. Zelf hadden de jongeren nauwelijks inbreng. Half oktober is er weer een bijeenkomst gepland, ditmaal 's avonds, omdat dat veel scholieren beter uitkomt. Het is de bedoeling om dan een dusdanig grote groep jongeren op de been te brengen, dat het jongerenplatform echt vorm kan krijgen. RILLAND - Een 33-jarige automobilist uit Italië moest gistermiddag zijn rijbewijs inleveren voor een snelheids overtreding. De man reed met een gecorrigeerde snelheid van 172 km over de A58 ter hoogte van Rilland, terwijl daar 120 km is toegestaan. Ter plaatse werd het rijbewijs ingevorderd en proces-verbaal opgemaakt. BRESKENS - Een lachertje. Andere woorden kan vaste gebruiker Jan Elfrink uit Groede niet vinden voor het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen. Het is hem al regelmatig overkomen dat hij halsoverkop per fiets terug naar huis moest om met de auto via de tunnel naar de overkant te reizen, omdat de boot weer eens uitviel. „Met de bus duurt het te lang om er te komen. Het gebeurde zelfs twee keer toen ik een sollicitatiegesprek had." „Het ergste is nog wel dat iedereen vantevoren wist dat die boten regelmatig uit de vaart zouden zijn. En dan heb ik het nog niet eens over het capaciteitsprobleem", zegt hij. Het om de haverklap uitvallen van het fietsvoetveer bezorgt niet alleen reizigers, maar ook BBA Fast Ferries en de provincie de nodige hoofdbrekens. Tot dusver viel vier procent van de afvaarten uit; ofwel door mankemen ten aan de aandrijving, ofwel door het slechte weer. Het probleem speelt vooral in Breskens. De aanleghaven ligt weinig beschut, waardoor harde wind vrij spel heeft. Een ander probleem zijn de hekgolven van de schepen die de aanlegsteigers heftig heen en weer doen bewegen, waar door boten niet kunnen aan- en afmeren. laten opnemen dat de dorpsraad van Burgh-Haamstede niet ach ter de actie zou staan. Ook dat klopt niet, benadrukte de woord voerder van het comité. „Ik heb de voorzitter gebeld en hij gaf aan als dorpsraad niet mee te kunnen doen aan een blokkade, maar er wel begrip voor te hebben. Dat is iets heel anders." De raadsleden nemen de proble matiek mee terug naar hun res pectievelijk fracties en beraden zich verder op een oplossing in deze voortslepende kwestie. door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Het aangekon digde onderzoek naar een moge lijke fusie van de Zeeuwse wa terschappen in 2008 heeft onder het personeel van het water schap Zeeuws-Vlaanderen veel beroering veroorzaakt. Het dage lijks bestuur van het schap en het managementteam werden de voorbije dagen geconfron teerd met tal van vragen. Dijkgraaf W. de Graaf beaamt dat de aankondiging van het fusie-onderzoek onrust binnen de organisatie veroorzaakt heeft. „Veel mensen hebben net een fu sie met allerhande perikelen ach ter de rug. Ik kan me dan ook goed voorstellen dat zo'n aan kondiging niet lekker valt. Ove rigens was het tot een maand te rug zo, dat we met de Zeeuwse Eilanden spraken over een ver dergaande samenwerking. Of we op een volledige fusie afste venen, staat nog niet vast. Dat moet dat onderzoek uitwijzen. In het eerste kwartaal van 2005 weten we meer. Dan kunnen we ook met onze mensen spreken over werkgelegenheidsconse- quenties en dat soort zaken. Nu kunnen we daar niets zinnigs over zeggen", zegt De Graaf. Personele gevolgen Mocht het tot een fusie komen - en daar vreest het personeel in Temeuzen voor - dan kunnen eventuele personele gevolgen wel eens het hardst aankomen in Zeeuws-Vlaanderen. Onder de 170 medewerkers zijn er slechts enkelen op een leeftijd die vervroegde uittreding moge lijk maakt. Probleem is echter dat de oudere waterschapsmede werkers - 27 in getal - enkele ja ren terug reeds zijn uitgetreden. „De vergrijzing bij de Zeeuwse Eilanden is een stuk groter", weet De Graaf, „en ja, als dan over personele consequenties van een eventuele fusie wordt nagedacht, dan is het logisch dat de ongerustheid bezuiden de Westerschelde wat groter is." Tekst en uitleg Ook onder hoofdingelanden is de berichtgeving over het fusie- onderzoek niet echt in goede aar de gevallen. Verschillende be stuurders vroegen eerder deze week het dagelijks bestuur van het schap tekst en uitleg te ver schaffen over de inzet van het onderzoek. Dat verzoek werd gisteren be handeld tijdens de vergadering van het dagelijks bestuur. Dijkgraaf De Graaf liet na afloop van de vergadering weten dat er op woensdag 29 september een gezamenlijke openbare commissievergadering is. Op de agenda van de ver gadering, die om 19 uur in het waterschapshuis in Terneuzen wordt gehouden, prijkt slechts één onderwerp: het fusieonder- zoek. Zeeuwse hartpatiënten wor den vaak doorverwezen naar het ziekenhuis in Antwerpen, waar een team kundige art sen zich over hen ontfermt. De patiënt moet vaak wennen aan de andere benaderingswij ze van onze zuiderburen en ook het Antwerps dialect wil nog wel eens probleempjes ge ven. Zo schrok die Vlissinger enorm toen de verpleegster hem vrolijk vertelde dat 'al zijn darmen er nu uit waren'. Hij verschoot ervan en vroeg aarzelend: „Ik was hier toch voor mijn hartkleppen? Nu zegt u dat ik een darmopera tie heb ondergaan! Hoe zit dat?" Maar meneer, dat zijn ge woon infuusslangetjes! Stel u voor dat ik u had verteld dat u uw slangetje kwijt ivas, hoe erg zou u dan wel schrikken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33