SAMEN VOOR DARFUR Giro 999 OPEN DAG Klassieke en nieuwe 'trends' op Help de vluchtelingen van Soedan 0 WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? ik Liberia: niet om aan te zien 0 PZC >14 uitvaartverzorging De Groot-De Kam GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! 0900-821 24 11 Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 vrijdag 24 september 2004 Datum: zaterdag 25 september 2004 Tijd: 10.00 tot 17.00 uur. De zevende open dag van uitvaartverzorging De Groot-De Kam vertegenwoordigt dit jaar een aantal ver nieuwende onderdelen. Dit jaar staat het thema 'asbestemmingen' centraal. De uitvaartverzorging richt zich hiermee op het groeiende aantal crematies ten opzichte van begrafenissen. Voor een ieder met vragen over de uitvaart en het rouwproces, of gewoon nieuwsgierig is, staat een kopje koffie klaar Nabestaanden weten niet altijd een juiste en passende bestemming voor de as van de overledene. Bekend zijn het verstrooien van de as op een strooiveld, of het bewaren van de as in een urn of in een sieraad. Dat de as van de overledene ook verwerkt kan worden in een schilderij, of geperst kan worden tot een hoog waardige diamant als blijvend aandenken, is minder bekend. Het zijn ondermeer deze nieuwe vormen van asbestemming die dit jaar op de open dag van De Groot-De Kam gepresenteerd worden. Verder ziet het programma er als volgt uit: - Schilderes Carine Triest van Creatas Memorial Art exposeert een aantal van haar olieverfschilderijen waarin as verwerkt is. De kunstenares schildert in opdracht van nabestaanden, om de per soonlijkheid van de overledene zo goed mogelijk te benaderen. - LifeGem toont diamanten, welke wor den vervaardigd met behulp van de kool stof uit de as die resteert na een crematie. Diamant, al eeuwenlang het symbool van de liefde, krijgt hierdoor een nog waar- Carine Triest bij een aantal van haar schilderijen welke geëxposeert devollere betekenis. worden tijdens de open dag - Keramisch kunstenares Gerdi Zwaan heeft een expositie met keramische urnen en ashuizen ingericht. - De Zeeuwse auteur Martin van den Broeke presenteert zijn nieuwste bundel over Zeeuwse begraaf plaatsen, welke eind dit jaar zal verschijnen. Het boekje is afkomstig uit de reeks 'Funeraire cultuur' van Vereniging de Terebinth. - Inmiddels is de schrijfster van troostgedichten Ina Sipkes de Smit een vertouwd gezicht op de open dag. Ook dit jaar zal zij bundels van haar hand signeren. - Het komt steeds vaker voor dat er tijdens een uitvaart foto- of filmopnamen gemaakt worden, in opdracht van de familie. Een filmopname kan later een waardevol document zijn voor (klein-)kind of partner. Alexander de Groot geeft hier informatie over. - Kunstenares Ellen Kortenbout decoreert kistbekleding. "Men onderschat dat een klein detail, als een bepaalde kleur of patroon in deze bekleding, een grote bijdrage kan leveren aan de rouwverwerking," aldus de kunstenares. - Notaris Herwig geeft informatie over testamenten. - De steenhouwerijen Dominicus en Zandee-De Kuijper tonen diverse grafstenen en toebehoren. - Den Hartog Financiële Dienstverlening geeft informatie over het afsluiten van levensverzekeringen. - Bloemist Orchidee verzorgt een aantal fraaie rouwbloemstukken. Verder wordt een nieuwe collectie kisten en urnen getoond en presenteert uitvaartverzorging De Groot-De Kam haar vernieuwde website en haar nieuwe collectie rouwdrukwerk. Een leuke blikvanger is de uitvaart- fiets. Deze fiets heeft een speciale aanhanger waar een kist op gemonteerd kan worden. In Holland is deze nieuwe vorm van rouwvervoer al een begrip. U vindt uitgebreide informatie op onze vernieuwde website www.degrootdekam.nl. Bent u geïnteresseerd, maar slecht ter been of heeft u geen vervoer? Indien u voor zaterdag 25 september via telefoonnummer 0118-612868 een afspraak maakt, wordt u kosteloos thuis opgehaald (binnen Walcheren) en teruggebracht. uitvaarverzorging de Groot-de Kam Veerseweg 36 4332 BG Middelburg e-mail: info@degrootdekam.nl De Outlander 2.4 Sport 4WD is er V.3. 32.795,- of 159,- p.mnd. Slaap je 8 uur per dag, dan houd je 16 uur over om leuke dingen te doen. Deze gedachte was de inspiratie voor de Qutlander, een crossover van terreinauto en stationwagon. Veilig, comfortabel en grenzeloze vrijheid, ook buiten de verharde weg. De Outlander 2.4 Sport 4WD is luxe uitgerust met o.a.: 2.4 MIVEC-motor Climate control Mistlampen vóór Fulltime 4WD Lichtmetalen velgen Extra donker getint glas Nu tijdelijk op elke Outlander standaard een VDO Dayton audio-navigatiesysteem t.w.v. 1.399,-. Prijzen incl BPM/BTW, exd. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken af Schiphol-Rijk Brandstofverbruik Outlander 9.1 - 10,0 1/100 km. COz-emissie 215 - 240 gr/km Elke nieuwe Mitsubishi-personenauto heelt drie jaar Multlgarantie/Mltsubtshi Assistance Package Wijzigingen voorbehouden Imp MMSN B.V. Schlphol-RiJk, (020)405 68 00 Dealeradressen op www.mitsublshi-motors.nl. www.helpdarfur.nl Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een prak tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart- I patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/kruisv voor meer informa tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 0900-0400020, reanimatie@hartstichting.nl n d e h NederlandseHF Hartstichting vrienden van de hartstichting (10 cent per minuut) advies en voorlichting een informatief gesprek brochures en boekjes Or epHcpBilijn is een sBtnenwerkingswiband tossen het Xodanaol Epilepsie ronds en de pottintemmremgiap Epilepsie Verenging Hedeilond KRANT VOOR ZEELAND In St. Philipsland zoeken wij M/V Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken. De minimumleeftijd is 15 jaar. j KRANT VOOR ZEELAND In Oudelande zoeken wij M/V Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken. De minimumleeftijd is 15 jaar. "...en ze sloegen heel hard. llijn rader en moeder waren bang. Wij ook. Mijn broertje kon niet ophouden met hui len. Daarom schoten ze hem "...en ze sneden de keel door De ingewanden werden opgehan gen als een waslijn. Ik moest er onder door kruipen..." "...ze vermoordden mijn ouders. Uet mijn kleine zusje ben ik het bos ingelopen. Ik liep heel veel dagen met mijn zusje op mijn rug. Ik moest de hele tijd huilen..." "...mijn dochter en haar man zijn toen vermoord. Hu zit ik met hun baby. Hoe moet ik die in leven houden? We hebben al twee dagen niks gegeten..." "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd..." Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling "Ik bespaar u de foto's van deze mensen. Hun gezichten spoken wel de hele dag door mijn hoofd. Hij» hart springt zowat van woede, we kunnen wat doen. U ook." Stichting Vluchteling, Den Haag WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING www.vluchteling.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32