?zc Voortbestaan Colours is onzeker NU 50°/. P&P II vraagt. .si. Falcon Tieners moeten aan de identiteitskaart Nazomerfair in Kats trekt veel bezoekers Gestolen videocamera bevatte unieke tapes Mijn huwelijk trouw blijven? Wielen van auto gestolen leningen zijn verdeeld over toekomst van jongerencentrum Snel, simpel én voordelig KORTING op ILE TUINPLANTEN llll mmm gsjf J#<18 W p t Ik m Goese leerlingen doen mee aan veiligheidsproject door Ali Pankow Ichtusschool krijgt geen nieuw lokaal Inbraak in container Tholen Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Politie zoekt betrokkene ongeval Radarcontrole levert 113 boetes op Veel schade bij brand in vakantiewoning Stavenisse Dierenasiel dicht na kattenziekte .AR Partners A (jciie; 0113-315649 lpzc.nl ^us 31 4460 AA Goes intentie-exploitatie: d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; „nvs-Vlaanderen: 0114-372770; eonaal: 020-4562 5 00. 124 September 2004 outdoor camping jeans schoenen skates hengelsport ook al het winter gevoel? nu ruime keus in winterjassen THE FALCON STORE FOR MORE"" Walstraat 68 4381 GE Vlissingen tel: 0118-441478 editie Bevelanden-Tholen jannen van der Werf - Gemeenten gaan jonge- ran dertien tot en met zeven jaar aanschrijven die nog i identiteitskaart hebben, die groep tieners moet zich af 1 januari overal kunnen jlimeren. UBorsele, Reimerswaal, Ka- ^e'en Tholen doen in elk ge- val aan de actie mee. Noord-Be veland moet er nog over beslis sen. Het ministerie van Binnen landse Zaken zit er flink achter aan. De invoering van de identi ficatieplicht voor alle jongeren in de middelbare schoolleeftijd maakt onderdeel uit van het ver scherpte veiligheidsbeleid van het kabinet. Veel dertien- tot en met zeventienjarigen hebben overigens al een id-kaart of een paspoort. De totale groep be staat in Goes uit bijna achttien honderd jongeren. Van hen heb ben er een kleine zestienhon derd al een geldig legitimatiebe wijs. Alleen de groep die er nog geen heeft, wordt binnenkort door de gemeente aangeschre ven. Door tijdelijk meer mensen op de afdeling burgerzaken te la ten werken, moet de verwachte extra drukte goed te behappen zijn. „Deden ze dat bij ons ook maar, wat personeel erbij zet ten", reageert een ambtenaar van dezelfde afdeling in Rei merswaal. Het is in die gemeen te nog niet bekend hoe groot de aan te schrijven groep is. Ook in Tholen en Kapelle moet dat nog worden uitgezocht. Borsele is al wel zover. Niet meer dan zeven tig tieners moeten daar met een brief op de id-plicht worden ge wezen. Borsele heeft de gewoon te jongeren die bijna twaalf jaar zijn, automatisch te wijzen op het nut van een eigen id-kaart, voor schoolreizen naar België bijvoorbeeld. Een Europese id-kaart kost bij alle gemeenten om en nabij de dertig euro. lüarmen van der Werf - Het voortbestaan van jfrencentrum Colours aan Wijngaardstraat in Goes is ttker. Uit een evaluatie van activiteiten in het centrum uit niet duidelijk naar voren Spurs als project is ge- igdof mislukt. lours is oktober 2002 officieel jpend. Jongeren die geregeld de gesloten koffieshop Way- World aan de Frans den landerlaan kwamen, vonden plek. Zij hadden daar ook w vraagd, omdat zij naar ei- ïzeggen in andere horecagele- èeden geen plaats konden :den. „En", vertelt wethouder van Ewijk (GroenLinks, wei- ij, „als gemeente hebben wij i'opgepikt. Zo is Colours ont- ian, als ontmoetingscentrum ordie groep Nederlandse, Ma- fase en Antilliaanse jonge- Niet alleen om hen onder- ik te bieden, maar ook om het jgsgebruik in banen te leiden hen naar werk te begelei- Advertentie Met de Name'n Number 0900-0-009 Ooorverbind-service steunt u het WWF Wereld Natuur Fonds Nummerinformatie (70 cent per minuut) (Advertentie) den." Uit de evaluatie van Co lours blijkt dat één van de drie doelstellingen is bereikt. Co lours draait goed als ontmoe tingsplaats, waar zestig tot hon derd jongeren komen, van wie er vijfendertig de vaste kern vor men. „Voor die doelgroep is dat", oordeelt Van Ewijk, „een flink bereik." Het tegengaan van drugsgebruik, waarvoor het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) is in geschakeld, heeft niet gewerkt. En het begeleiden van jongeren naar werk via het reïntegratie- bureau Piblw is gedeeltelijk ge slaagd, volgens de wethouder. „En dan is het maar de vraag hoe je tegen die resultaten aan wilt kijken: is het glas halfleeg of halfvol?" Het is dinsdagavond in de eerste plaats aan de raadscommissie maatschappelijke ontwikkeling om die vraag te beantwoorden. Het Goese college van burge meester en wethouders, het da gelijks bestuur, heeft nog geen standpunt bepaald. „Gaan we door met Colours en hoe gaan we door, is de éne mogelijk heid", stelt Van Ewijk, „of we stoppen ermee." Een rondje langs raadsleden van verschillende partijen leert dat de meningen behoorlijk ver deeld zijn. F. Köhlen (Groen Links) herhaalt 'dat wij altijd voorstander zijn geweest van Co lours'. WD-fractievoorzitter S. Heijning huldigt de tegenoverge stelde mening. „Ik zie niet in waarom wij als gemeente een ge legenheid moeten subsidiëren waar een biertje kan worden ge dronken. Er zijn toch genoeg ca- fé's in Goes, ook voor die groep jongeren." D66-raadslid S. Huis- soon valt nog te overtuigen. Zij heeft nog geen standpunt inge nomen. Hetzelfde geldt voor P. Colijn (SGP/ChristenUnie). Hij wacht af wat wethouder Van Ewijk te vertellen heeft. Om het geld dat Colours de gemeente kost, gaat het hem niet, zegt Co- lijn. „Niet het geld telt, wel het resultaat." Wat betreft de PvdA blijft Colours. „Of", merkt frac tievoorzitter H. Hoogerland op, „uit de discussie moeten wel heel sombere geluiden naar vo ren komen." Onzinnig P. Remijn, die als welzijnswer ker van SMWO bij Colours be trokken is, laat weten het onzin nig te vinden dat er nu al een evaluatie van Colours is uitge voerd en ter discussie komt. „Die evaluatie is afgelopen voor jaar al gedaan, dus amper een jaar na de opening. Over zo'n korte periode kun je toch geen goede conclusies trekken." Als ontmoetingsplek voor een sub cultuur in Goes is Colours wat betreft Remijn 'zeer zeker ge slaagd'. „Sociaal-culturele acti viteiten slaan natuurlijk ook eer der aan, dan dat iemand van het ZCAD vraagt 'is dat al je twee de joint?' En de reïntegratiepoot voor werk is al wegbezuinigd. Dat was ook niet zo succesvol. Zoiets zou je ook pas na zeven jaar moeten evalueren. Dan kan je resultaten zien." Sfc.. -J. -r - KATS - Hoewel het tamelijk regenachtig weer was stierf, pakt initiatiefneemster Elly Stolk dit jaar de leren hoe ze een oogstmand moeten maken en vullen voor een nazomerfair, trok het evenement in de traditie weer op. De Zeeuwse Nazomerfair is nog tot (14.30 uur). Ook is er dagelijks een modeshow (16.00 Zeeuwse Rozentuin in Kats gisteren toch veel bezoe- en met zondag open. Bezoekers kunnen elke dag mee- uur) van kleding, sieraden en hoeden die tijdens de kers. Nadat de fair eind jaren negentig een stille dood doen aan een workshop bloemschikken (11.30 uur) of fair verkocht worden. foto Ronald den Dekker GOES - Leerlingen uit groep acht van drie basisscholen in Goes-Zuid kunnen via het pro ject Jeugd Veiligheid hun vei ligheidsproblemen aankaarten bij de gemeente Goes. Het is de bedoeling dat de leer lingen oplossingen voor hun buurtproblemen aan het ge meentebestuur presenteren. Dat gebeurt donderdag 18 no vember in activiteitencentrum De Pit in Goes. Het gaat om scholieren van De Prinses Bea- trixschool, De Zuidwesthoek en Montessori 'de Basis'. Het initia tief komt van vrijwilligers van De Pit. Welzijnsorganisatie SM- WO-Welzijn en Buurtwerk Goes ondersteunen het project. ZIERIKZEE - John Elenbaas uit Ellemeet is diep in mineur met hetgeen hem gedeeltelijk door eigen toedoen is overko men. Zijn gloednieuwe digitale videocamera is woensdagmid dag gestolen vanaf het terras bij restaurant Concordia in Zierik- zee. Dat betreurt hij, maar wat hij veel erger vindt, is daarmee ook het verlies van unieke tapes met opnamen van de huwelijks voltrekking van zijn broer en schoonzus. „Hoe vertel ik hem dat straks?", waagt John zich af. Zijn broer Jacco en diens echtgenote Daniëlle zijn nu nog op huwe lijksreis. Ze komen over twee weken terug en verwachten dan een mooie beeldregistratie van hun trouwdag. Natuurlijk be treurt John ook de diefstal van zijn camera. „Die heb ik een halfjaar geleden aangeschaft. Maar het gemis van die tapes is natuurlijk veel erger. Die zijn onvervangbaar." Hij is nu in tens op zoek naar mogelijke ge tuigen. Verder roept hij via her (Advertentie) Vanavond in HelpDesk Live, ned. 1, 00.30 uur horen zien gelouen door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - De Ich tusschool in Wolphaartsdijk krijgt geen extra lokaal, omdat volgens de wettelijke normen in andere schoolgebouwen in het dorp leegstand is. Een groep leerlingen van de Ichtusschool zal daarheen moeten. Plet Goese college van B en W heeft deze week besloten het ver zoek van de Ichtusschool voor een extra lokaal af te wijzen. J. de Wild, die namens de basis school in het dagelijks bestuur van de Vereniging voor Protes tants Christelijk Onderwijs Goes (VPCO) zit, laat weten dat de school de beslissing zal res pecteren. Naar welk ander schoolgebouw in Wolphaartsdijk een groep leerlingen van de Ichtusschool verhuist, is nog niet bekend. De gemeente Goes moet met een voorstel komen. Het schoolbe stuur zal de medezeggenschaps raad en het onderwijsteam van de Ichtusschool direct bij de keu ze betrekken. De protestants-christelijke Ich tusschool is verreweg de groot ste basisschool in Wolphaarts dijk met 130 leerlingen. Dit jaar wordt nog een groei verwacht van vijftien vierjarigen. De twee andere scholen in het dorp. de openbare basisschool De Acht hoek en de reformatorische Jo hannes Calvijnschool, tellen res pectievelijk bijna zeventig en zo'n zestig leerlingen. Een leerkracht van de Johannes Calvijnschool die dichterbij de Ichtusschool staat dan De Acht hoek, geeft te kennen dat er in ZIERIKZEE - Aan de Boerenweg in Zierikzee is een auto ontdaan van alle vier de wielen. De diefstal moet volgens de eigenaar zijn gepleegd tussen woensdagavond zeven en gisterochtend acht uur. De siervelgen en banden hebben een gezamenlijke waar de van enkele honderden euro's. THOLEN - Op een bedrijfsterrein aan de Schelde Rijn- weg in Tholen is tussen woensdagmiddag 15.45 uur en gis termiddag 12.00 uur ingebroken in een zeecontainer. Nadat de toegang tot de container was geforceerd, wer den bouwmaterialen weggenomen met een nog onbeken de waarde. RILLAND - Een 33-jarige automobilist uit Italië moest gistermiddag zijn rijbewijs inleveren voor een snelheids overtreding". De man reed met een ge'corrigeerde snelheid van 172 km over de A58 ter hoogte van Rilland waar ter plaatse ech ter 120 km is toegestaan. Ter plaatse werd het rijbewijs in gevorderd en werd proces-verbaal tegen de Italiaan opge maakt. DIRKSLAND - De politie is op zoek naar een automobi liste die maandagavond betrokken was bij een aanrijding in Dirksland. De vrouw heeft een achtjarig jongetje aange reden op de Molenzicht. Het jongetje raakte daarbij licht gewond. De vrouw is wel gestopt en heeft de gegevens van het kind genoteerd, maar is daarna weggereden. De vrouw is tussen de 40 en 50 jaar, heeft grijs haar en rijdt in een zilvergrijze opel As- tra. De politie vraagt de vrouw en eventuele getuigen zich te melden bij het wijkteam Goeree-Overflakkee of via num mer 0900-8844. MIDDELBURG - Bij een snelheidscontrole op verschillen de plaatsen in Middelburg zijn woensdag 113 automobilis ten bekeurd. Er werd van 13.30 tot 23.00 uur gecontro leerd op de Walcherseweg. Van de 1494 passanten reden er 58 te hard. Op de Nieuwe Vlissingseweg werd gecontroleerd tussen 19.00 en 22.15 uur. Daar overschreden 55 van de 1280 au tomobilisten de maximum snelheid. door Harmen van der Werf STAVENISSE - Een brand in een vakantiewoning aan de Scheldseweg bij Stavenisse heeft gisterochtend voor 50.000 tot 100.000 euro schade veroor zaakt. Het vuur is ontstaan tussen de stenen buitenmuur en het hou ten skelet van de woning. De eni ge aanwezige bewoner werd door zijn hond gewekt rond kwart over vier 's morgens, Hij heeft geprobeerd de brand zelf uit te maken, maar dat lukte niet, waarna hij de brandweer belde. De brandweergroep Stavenisse had de brandhaard vrij snel on der controle. Omdat het vuur zich tussen de wanden bevond, is de brandweer voor de zeker heid langer ter plaatse gebleven, tot half acht. „Want", zei de Thoolse commandant J. de Feij- ter, „bij zo'n brand kan het vuur alle kanten opschieten." De woning is flink beschadigd. In het dak is een gat gebrand van enkele vierkante meters. Binnen is er veel rook-, roet- en waterschade ontstaan. Comman dant De Feijter schatte het scha debedrag op 50.000 tot 100.000 euro. De direct naast het huis ge legen vakantiewoning - ze staan onder één kap - liep roetschade op in de bergzolder. De wonin gen staan op het vrij nieuwe bungalowpark bij camping Sta venisse. Over de oorzaak tastte De Feij ter in het duister. Hij vermoedt dat zich een probleem heeft voorgedaan met de elektrische installatie. ZIERIKZEE - Het dierenasiel Schouwen-Duiveland is geslo ten in verband met kattenziek te. Een van de kittens is vorige week doodgegaan en had vrij wel zeker de kattenziekte. Er is inmiddels sectie verricht op het beestje. De uitslag wordt volgen de week verwacht. Kattenziekte is een virusinfectie van het maagdarmkanaal en tast het afweersysteem aan. en der verspreide aanplakbiljet- jes in de stad mensen op de even tuele vondst van de tapes of in formatie die daartoe kan leiden, aan de politie door te geven. (Advertentie) Op 24 september zijn onze kantoren te Goes, Middelburg en Stellendam wegens een personeelsreis gesloten. H zijn school geen sprake is van leegstand. „Alle vier lokalen zijn in gebruik." Hetzelfde geldt voor De Acht hoek, meldt directeur D. Jacobs. Hij is niet tegen samenwerking met de Ichtusschool. „Dat kan ook voordelen hebben, maar ik heb nog geen contact gehad met ons schoolbestuur", houdt Ja cobs een slag om de arm. De Ichtusschool zit waarschijn lijk vooral de komende drie jaar erg krap. Een grote groep ver laat vervolgens de basisschool, waardoor meer ruimte zou kun nen ontstaan. De voorspellingen van aantallen leerlingen moeten dan wel uitkomen. Een grote groei van het aantal basisscho lieren in Wolphaartsdijk wordt niet verwacht, omdat er nog geen nieuwbouw van woningen is gepland. http ://www. peka ar.nl zeeuwse almanak Spraakverwarring Zeeuwse hartpatiënten wor den vaak doorverwezen naar het ziekenhuis in Antwerpen, waar een team kundige art sen zich over hen ontfermt. De patiënt moet vaak wennen aan de andere benaderings wij ze van onze zuiderburen en ook het Antwerps dialect wil nog wel eens probleempjes ge ven. Zo schrok die Vlissinger enorm toen de verpleegster hem vrolijk vertelde dat 'al zijn darmen er nu uit waren'. Hij verschoot ervan en vroeg aarzelend: „Ik was hier toch voor mijn hartkleppen? Nu zegt. u dat ik een darmopera tie heb ondergaan! Hoe zit dat?" „Maar meneer, dat zijn ge woon infuusslangetjes! Stel u voor dat ik u had verteld dat u uw slangetje kwijt ivas, hoe erg zou u dan wel schrikken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27