ROVINCIALE ZEEUWSE COURAN igranten omzeilen strenge wet Verontruste boeren willen productschappen opheffen 50% PZC m OPEN HUIS 'J^irpcick: Oppositiepartijen in de bres voor prepensioen Auto P jederlands e allochtonen regelen gezinshereniging via België Icoon André Hazes laat schare fans achter l'escaut PZC Verkrachtingszaak Pitcairn begint Slecht ouderschap met boete straffen Eén vuist tegen ontpoldering Thomas Dekker wil de wereldtitel Drie keer twee in één klas i tÊÊÊÊÊÊÊÊm [15° |l1° NW 6 «buien, mogelijk met onweer en •-gel. Stevige noordwestenwind en guur maxima rond 14 of 15 graden. iejaargang no. 226 dag 24 september 2004 ['nummer 1,20 '.raymondo.nl tel: (0118) 441 441 Vooraf stukjes gegrilde kip met salade Gevolgd door een heerlijke zalmfilet jM® i romige vissaus ÉfiiSfiHfelB met e En als afsluiting tiramisu maandmenu 23,50 internet: www.pzc.nl IUSSEL - Migranten met Nederlandse nationali- omzeilen de strengere rtten van de regering-Bal- mende voor gezinshereni- meer via België. finze redactie buitenland landse migranten bevestigt, is er nog te weinig controle of de per sonen die hun gezin laten over komen ook daadwerkelijk een jaar in België wonen. „Er zitten ook tal van achter poortjes in onze wetgeving", al dus een woordvoerder van het ministerie. „Die poortjes willen we dichten. Ook willen we ge zinshereniging ontmoedigen door de termijn van één jaar te verlengen tot drie jaar. Pas daar na zouden migranten hun fami lie naar België mogen laten ko men." Minister Dewael van Bin nenlandse Zaken bereidt nieu we wetgeving voor. Volgens de woordvoerder klop pen genaturaliseerde Nederlan ders niet alleen in Antwerpen aan. „Ook andere steden, zoals Gent, krijgen hiermee te maken. Antwerpen krijgt echter wel de meeste aanvragen te verwer ken." De Antwerpse burgemees ter Janssens heeft de schrijvers van de open brief inmiddels uit genodigd voor een gesprek. Hij wil het misbruik van de regeling voor gezinshereniging en ook het sterk toenemend aantal larover doen ambtenaren van dienst vreemdelingenzaken de gemeente Antwerpen beklag in een open brief ode Antwerpse burgemeester Bens. .oral de laatste maanden ko- Hi genaturaliseerde migran- i, die een Nederlands pas- irt hebben, steeds vaker naar gië. Het zou om 'tientallen ge len' per dag gaan. In Neder- sdzou in Stadhuizen zelfs het des gegeven worden om ge- ^hereniging te regelen door België een verblijfsvergun- iig aan te vragen. Het perso- de dienst vreemdelin- özaken stelt dat er sprake is i'nieuwe Nederlanders' die assaal' een beroep doen op de Jjische wetgeving, ie een jaar in België verblijft, m als legaal in de Europese Be wonend burger zijn fami- ilaten overkomen. Het blijft s de dienst in de praktijk sestal niet bij een man die zijn wen veel kinderen naar Bel ie heeft gehaald. 'Na drie jaar ragen ze de Belgische nationali- i! aan en vervolgens laten ze de grootouders overkomen.' 'olgens het Belgisch ministerie in Binnenlandse Zaken, dat de jenemende stroom van Neder- (Advertentie) VACATURES Bent u de werkvoorbereider/ planner die zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van leze of één van de vele andere vacatures. André Hazes tijdens zijn optreden op 29 maart dit jaar in een uitverkocht Ahoy in Rotterdam bij zijn 25-jarig jubileum. van onze redactie binnenland WOERDEN - Roemrucht om zijn turbu lente leven propvol besognes en drank is gisteren toch nog plotseling een eind ge komen aan het leven van volkszanger nummer één. Een hartstilstand werd André Hazes (53) uiteindelijk fataal. Col lega's en fans reageerden massaal en emo tioneel. In besloten kring wordt de icoon van de smartlap dinsdag gecremeerd. In bijzijn van zijn echtgenote Rachel en hun kinderen overleed André Hazes gis terochtend om half tien op een 'waardige manier'. De zanger was de laatste tijd somber ge stemd. Omdat hij sinds mei problemen had met zijn gehoor hoorde hij zichzelf niet meer terug. Hij vreesde voor het ein de van zijn loopbaan, werd gisteren op een persconferentie in zijn woonplaats Vinkeveen gezegd. Nederland verliest een monument en een icoon, aldus zijn collega's. „Hij was sim pelweg de grootste in het levenslied. Je kon van zijn muziek houden of niet, maar dat hij de beste was, stond buiten kijf", reageerde Marco Borsato vrijwel meteen. Lee Towers stond vooral stil bij de zware laatste maanden uit het leven van André Hazes: „Het kan te veel wor den. Het is intriest hoe hij zich de laatste tijd voelde, zijn gezondheid was al lange tijd erbarmelijk." „Hij bezong zijn eigen levenslied", aldus Amsterdammer René Froger. „We wisten allemaal dat hij niet het gezondste leven leidde, maar zijn overlijden komt heel erg vroeg; een donderslag bij heldere he mel." Ook volkszanger Koos Alberts rea geerde zwaar aangedaan. „Het is vrese- an onze redactie binnenland HAAG - Verontruste boe- ra en tuinders hebben de aan kopend op de productschap en, De miljoenen euro's die ze olijks verplicht aan de schap- fee moeten betalen, worden slecht besteed, aldus de Nieuwe Agrarische Federatie flïVAF), waarin de agrariërs ech hebben verenigd. De NV AF claimt de steun van eenduizend boeren en tuinders [ehebben. De onvrede richt zich jn eerste instantie op het Pro- J"~' ïhap Tuinbouw (PT). Alle zijn verplicht lid van het If en betalen het schap 3,2 pro- ®nt van hun omzet aan heffing. In totaal gaat het om zo'n 100 nnljoen euro per jaar. foductschappen gebruiken dat p|onder meer voor collectieve reclamecampagnes en onder zoek. Daar richt zich de onvrede ook op. „Van dat geld worden collectieve reclamecampagnes betaald als 'Neem vaker een bloemetje mee' of 'Eet meer kip'. Op die manier betalen de Nederlandse boeren en tuinders mee aan de promotie van kip uit Thailand en bloemen uit Ke nia", aldus Pieter Hoff, bollente- ler uit Steenbergen. Reclame De NVAF wil dat er reclame ge maakt wordt voor de eigen Ne derlandse producten. „Het is on denkbaar dat de Duitse regering Mercedes Benz een heffing op legt en met dat geld een reclame campagne betaalt voor Hyun dai", geeft Hoff als voorbeeld. „Maar de Nederlandse regering verplicht boeren en tuinders wel om de heffing aan het product schap te betalen." Ook het agra risch onderzoek dat door het PT wordt gefinancierd, deugt niet. „Wij betalen voor het onder zoek, maar de resultaten zijn voor iedereen gratis beschik baar. Het is van de gekke dat wij op deze manier onze buiten landse concurrenten helpen", meent Hoff. „Bovendien hebben wij geen invloed op de onderzoe ken. Veel onderzoek is overbo dig en bovendien te duur." En dan is er nog de tuinbouwten toonstelling Floriade. „De laat ste kostte 35 miljoen euro. De Floriade is bedoeld om de Neder landse tuinbouw te promoten. Nou in het jaar van de laatste Floriade is de export van bloem bollen gezakt en die van de ove rige tuinbouw is ook niet geste gen. Het is dus weggegooid geld geweest", aldus Hoff. Goedkoper De geldverspilling steekt des te meer, doordat de boeren en tuin ders het toch al moeilijk heb ben. „Dagelijks stoppen negen tig boeren met hun bedrijf. Wij willen daarom dat de schappen in de huidige vorm verdwijnen. Er mag een nieuw schap voor in de plaats komen, maar dan goed koper, zonder collectieve cam pagnes en onderzoek en meer de mocratisch zodat de boeren het bestuur kunnen kiezen en in vloed hebben op het beleid", al dus Hoff. De NVAF wil komen de maand de Tweede Kamer een petitie aanbieden met haar ei sen. GPD Advertentie mega opruiming super veel kado's voor slechts fel oorbellen 2 halen 1 betalen aLLBEN nog deze week EI\ITEI\JY KADOSHOP door Hans van Soest DEN HAAG - Alle werknemers zouden verplicht moeten sparen voor vrije tijd of vervroegd uit treden. Hoe zo'n regeling er pre cies uit moet zien, is aan vakbe weging en werkgevers. Dat is de oproep van oppositie partijen PvdA, SP, LPF, Groen- Links en Christenunie aan het kabinet. In een gezamenlijk ma nifest roepen de oppositiepar tijen het kabinet op de afbraak van de huidige vut- en prepen sioenregelingen te stoppen. In plaats daarvan moeten de mi nisters weer met de vakbewe ging om de tafel. „Het huidige arbeidsklimaat is verhard", al dus PvdA-leider Bos, „Jongeren en werknemers met weinig inko men kunnen straks niet meer sparen voor vervroegd uittre den. Mensen met zware beroe pen evenmin. En ruzie met de vakbeweging is uiteindelijk slecht voor economisch herstel." Volgens SP-leider Marijnissen heeft de vakbeweging al bewe zen goede oplossingen te hebben om ouderen langer te laten door werken. „Alle vut-regelingen zijn al omgezet in prepensioenre gelingen. In Europa werkt ieder een gemiddeld door tot zijn 61e, in Nederland is dat de laatste ja ren opgetrokken tot 62,5 jaar." De oppositiepartijen wijzen er op dat de levensloopregeling van het kabinet geen echt alter natief is voor prepensioen. Met die regeling kan iedereen indivi dueel belastingvriendelijk een deel van het salaris opzij zetten voor vrije tijd, bijvoorbeeld voor de zorg van een kind of om schijnhuwelijken opnieuw aan kaarten bij de regering. Het Nederlandse ministerie van Justitie ziet geen mogelijkheid mensen te verbieden gebruik te maken van wetten en regels in andere landen, zo liet een woord voerder weten. ANP/GPD BMW breekt records met experimentele H2R op waterstof foto Rick Nederstigt/ANP lijk. Hij was een kanjer." Het nieuws over de dood van de volkszanger ging als een lopend vuurtje door het land. Fans reageerden massaal. Condoleanceregisters die in allerijl wer den geopend op internetpagina's en fansi tes raakten onbereikbaar en telden bin nen anderhalf uur duizenden boodschap pen en per seconde honderden bezoekers. Nog nooit kwamen zoveel mensen op een register af, lieten beheerders weten. ANP pagina 2 van straatjongen tot miljonair De helft van de mannelijke bevolking van het eilandje Pit cairn in de Stille Zuidzee staat de komende dagen terecht voor 96 gevallen van seksueel misbruik. Een stoet van rechters, advocaten én hun medewer kers strijkt er neer vanuit Nieuw-Zeeland. Opvoeden is een kunst, die helaas niet iedereen be heerst. Het kabinet wil ouders van criminele kinde ren laten meebetalen aan de kosten van de straf. De overheid doet immers wat zij zelf hadden moeten doen: opvoeden. Het kabi net wil bijvoorbeeld een deel van de kin derbijslag in houden. Het waterschap en de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen trekken samen op in de strijd tegen de Westerschei - de-schets, die tot een derde verdieping van de vaargeul moet leiden. Zij zien niets in een verdere verzil- ting van de Braakman en ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder. Thomas Dekker rijdt maan dag op het wereldkampi oenschap in het Italiaanse Bardolino de tijdrit bij de renners tot 23 jaar zonder contract. Het is zijn laatste kans op de titel in die cate gorie, want hij is inmiddels prof bij de Raboploeg. Tho mas Dekker: „Ik ben alleen tevreden met de wereldti- AI tel." I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12 en 13; Sport: 15, 16, 17 en 19; Redactie Reac tie: 20; Auto: 21 en 23 (Advertentie) Om Ie laten den hoe inleiessanl techniek Isl ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2004 Van 13.00 lol 17 00 yur Airpack B.V. Groeneweegje 19 en 25 4301 RN Zlerlkzee Tel. 0111 - 415455 Zie onz:e advertentie op pagina 8 BIERVLIET - Drie tweelingen op een groepje van zestien kinderen. Dat vinden ze bij peuterspeelzaal Dikkie Dik in Biervliet nogal bij zonder. Luca en Danilo Mierop uit Biervliet, Bart en Niels Verbeke uit Hoofdplaat en Mathieu en Quinte Sinack, ook uit Hoofdplaat, vinden de plotse aandacht voor hun persoontje wel gezellig en gaan gewillig op de foto. In de groep is het wel te merken dat de kinderen tweelingen zijn. „Ze trekken toch vaak naar elkaar toe", zegt Diana van de Bossche. foto Camile Schelstraete ELAND Weet wat de Zeeuwen beweegt Vijf weken voor 14,50 eerder te stoppen met werken. „Iedereen weet dat collectief ge financierde regelingen goedko per zijn dan individuele", aldus Bos. „Maar dat mag niet van het kabinet. Bovendien wil het kabi net dat de regeling wordt uitge voerd door commerciële verzeke raars en niet door pensioenfon- den. Dat maakt de regeling voor de werknemers dertig procent duurder." GPD Voor automatische incasso stem ik loe in afschrijving van mijn (posl)bankrekeningnummet' F PZC bv gaal zorgvuldig 0: treft u nadere informatie i met persoonsgegevens In de colofon 71'\688"5555Z0n Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) CD Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: 0 per maand met automati sche incasso 19,95) O per kwartaal met automa tische incasso 58,00). per jaar met automatische incasso 222,50), Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Anlwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1