PZC De Jong graag op herhaling Globetrotter in een kleine wereld 19 Walcheren niet ,an de wijs door »rote nederlaag Futsallers van SSV verspelen eerste punten Golfers maken een zwakke start Tholense Boys moet koppositie verdedigen bij VVC'68 Hoondert/de Waard uitgebekerd Zeeuwse dartsranking start zondag Sterke ploegen naar NK zwemmen Verkerk voorlopig niet onder mes uitslagen vrijdag 24 september 2004 wb fUSSlNGEN - Na winstpar- lijen tegen Hontenisse en De Noormannen werd vierdeklas ser Walcheren afgelopen zondag in eigen huis door Jong Ambon ,p een forse nederlaag getrak- leerd, Wil de ploeg zondagmid dag tegen Oostburg een kans ma ten, dan zal er volgens Sjoerd Reijnhoudt uit een ander vaatje ,etapt moeten worden. „Er zal eieer beleving moeten zijn." Waar het de eerste twee wed strijden absoluut niet aan ont- Irak, bleek tegen Jong Ambon het gi'ote manco. De 7-2-neder- jaag had Walcheren volgens linksbuiten Sjoerd Reijnhoudt voor een groot deel aan zichzelf Ie wijten. „Niets ten nadele van jong Ambon, maar als je tegen ren technisch betere tegenstan der veel te weinig inzet toont, dan roep je het onheil over je zelf af. Juist zo'n ploeg moet je fysiek tegemoet treden, maar dat lieten we na. Daarnaast be schikken zij over een fantas tische spits, die het ons uiterma te lastig maakte", aldus de twin tigjarige Reijnhoudt. Zeperd Ondanks de forse zeperd laat de Vlissingse ploeg zich niet van de 'wijs brengen. „We hebben als doel gesteld zeker in de midden moot te eindigen, maar ik zeg op mijn beurt dat we voor meer moeten gaan", zegt Reijnhoudt. Walcheren zal dit wel moeten bewerkstelligen met een ploeg waar de nodige ervaring is weg gevallen. Reijnhoudt: „Vooral het vertrek van Fred Compeer Marco Schroevers doet zich .den. Zeker in defensief op zichtzijn we nog zoekende." Desondanks beschikt Walche ren volgens Sjoerd Reijnhoudt /nog over een goede mix. „Er zijn nog verschillende ervaren spelers over. Bovendien is het een voordeel dat diverse jongere rs zich dit jaar meer laten n." Tegen titelkandidaat Oostburg zal Walcheren weer alle zeilen bij moeten zetten om met een po sitief resultaat huiswaarts te kunnen keren. .Ik verwacht een fysiek sterke ploeg, maar dat ligt ons juist wel." GOES - In de eerste klasse van het futsal morste SSV/E1 Toro, na twee gewonnen duels, zijn eerste punten. ZVH/Morres uit Hulst hield het Goese team op 2-2. Schouwse Boys had geen problemen met De Driesprong. ZVH/Morres-SSV/El Toro 2-2 (2-1): De twee Zeeuwse teams hielden elkaar in evenwicht. betekende het eerste punt voor de thuisploeg. SSV leed door liet gelijkspel juist zijn eer ste puntverlies. Hoewel SSV in de openingsfase wat kansen kreeg, begon Morres in Den Dul- laert sterker aan het duel en leid de na acht minuten met 2-0. Bei de treffers kwamen op naam vanJordy Bakker. In de 22e mi nuut vond SSV de aansluiting door een doelpunt van Bud Aschman. De routinier, die is te ruggekeerd na een knieoperatie, was in de tweede helft ook ver antwoordelijk voor de gelijkma- Na de 2-2 waren er kansen over en weer, maar er werd niet meer gescoord. Schouwse Boys/Café de Biet- De Driesprong 4-2 (2-1): Omdat het duel met ZVO/Goodbookers e week werd uitgesteld, was dit pas het tweede duel van de Schouwenaren. Serge Berre- voets kreeg direct na het start signaal een aantal goede kan sen, maar het was Erwin Nelis- sen die de score opende voor Schouwse Boys met een lobje. De Driesprong kwam op gelijke hoogte, maar Lesley Wolters zet lede Zeeuwen voor rust weer op voorsprong. Berrevoets vergroot te de marge in de tweede helft met een hard schot tot twee en ia de treffer van Wesley Goud (4-1) was het duel gespeeld. De Driesprong bepaalde de eind stand nog wel op 4-2. door Ron de Waal THOLEN - De seizoensvoorbe reiding en de bekerduels van Tholense Boys gaven genoeg stof tot nadenken. Maar over de competitiestart van de derde klasser is nog geen onvertogen woord gevallen. Ondanks de on geslagen koppositie wil centrale middenvelder Michael de Jong zijn ploeg waarschuwen. „We moeten alert blijven." Echt hoopvol waren de vooruit zichten niet voor Tholense Boys bij de competitiestart. „Mede door blessures en vakantieperi kelen was het verre van ideaal. Maar ook qua voetbal liep het zeker nog niet", staat het de 26-jarige Michael de Jong nog glashelder voor de geest. Toch verraste de ploeg vriend en vijand door aansprekende re sultaten neer te zetten. Een 7-1-thuiszege op Seolto, een 1-0-uitzege bij Dongen en afge lopen zaterdag een klinkende 5-0 in eigen huis tegen The Gun ners deden Tholense Boys, in een klasse met louter Brabantse tegenstanders, op een voorlopi ge eerste plaats belanden. „Het is in het begin aftasten hoe de onderlinge verhoudingen zijn", zegt De Jong. „Er zijn enkele on bekende ploegen bij, daarom is het heerlijk als je zo start." Als geen ander weet De Jong dat de sterke opening verwach tingen schept. „Maar we willen ook bovenin meedraaien. Vorig jaar eindigden we na een slechte start ook nog op de tweede plaats, dus waarom zouden we niet voor het allerhoogste gaan. Ik besef dat dit moeilijk wordt, maar we willen er voor gaan." Concurrentie Naast WC'68 en DVO'60 ver wacht De Jong daarbij ook de nodige concurrentie van Baro nie. „Dat blijft een vreemde eend in de bijt. Er is geen peil op te trekken met wat voor een ploeg zij tevoorschijn komen." Tholense Boys zelf zal de strijd om de bovenste plaatsen tot een goed einde moeten zien te bren gen met een ploeg waar de laat ste seizoenen de nodige ervaring is weggevallen. De Jong: „Erva ring was altijd de grote kracht van dit elftal. Maar zeker de laatste twee jaar is het minder geworden met het aantal routi niers in de ploeg. Eigenlijk is al leen Johan Schot nog over. Toch zijn langzamerhand verschillen de midden-twintigers die taken aan het overpakken. Vergeet niet dat een groep van een man of zes er al een paar jaar staat. Aangevuld met diverse jonge jongens staat er een groep met veel potentie. Groot voordeel is dat de wil er absoluut is." Prettige bijkomstigheid is vol gens De Jong dat de ploeg bijna alleen uit spelers bestaat die af komstig zijn van Tholen. „We willen gewoon een stapje extra voor elkaar doen en daarmee moet je toch beginnen. Zeker na zo'n competitiestart voel je de ploeg sterker worden. Daarbij moet wel worden gewaakt voor al te veel optimisme. Sommigen maken zo'n start voor het eerst mee en worden overladen met al lerlei complimenten. Dat er ge makzucht in de ploeg sluipt, kunnen we niet gebruiken." Groepsproces Daarbij is dan ook een belangrij ke rol weggelegd voor de nieu we trainer, Gaby Niemandsver driet. „Hij komt heel duidelijk en rustig over", zijn de eerste in drukken van De Jong. „Het gro te verschil met zijn voorganger Romeo van Aerde is volgens mij dat het groepsproces nu nadruk kelijker wordt aangepakt. Hij wil de ploeg eerst van achteruit goed neerzetten en de basista ken goed invoeren, Maar dat de nieuwe trainer het nu over deze boeg gooit, is misschien ook wel het gevolg van de zeer matige voorbereiding die we hadden." Om zich bovenin te handhaven wacht Tholense Boys morgen een zware klus, de uitwedstrijd in Halsteren tegen WC'68. „Tus sen ons en hen heerst altijd een gezonde rivaliteit. Het is maar net over de brug, op vijf kilome ter van Tholen. Veel spelers van beide ploegen kennen elkaar, maar ik verwacht op het veld weer een ouderwetse strijd tot het randje van het toelaatbare. Ik vind het heerlijk zulke wed strijden te spelen. Elkaar negen tig minuten het leven zuur ma ken en daarna gewoon weer een pilsje met z'n allen drinken", stelt Michael de Jong. Bij winst zou Tholense Boys di rect goede zaken doen op weg naar een eventuele eerste perio- detitel. „Maar laten we maar niet te veel op de zaken vooruit lopen en alles vooralsnog van wedstrijd tot wedstrijd op ons af laten komen", zegt De Jong, die maar al te graag voor hetzelf de scenario tekent als in de uit wedstrijd van vorig seizoen te gen WC'68. „Toen wonnen wij en was ik de matchwinnaar." Michael de Jong: „We moeten alert blijven." foto Dirk-Jan Gjeltema Vanessa Atkinson met Nederland op WK squash voor landenteams Vanessa Atkinson doet vanaf zondag mee aan het WK squash voor landenteams. In Amsterdam is Oranje derde geplaatst. Een verhaal over relaties, reizen en haar race naar de wereldtop. „Ik zou echt niet weten hoe dat voelt: nummer één zijn. door Dennis Jansen DEN HAAG - Het is nog maar drie jaar geleden dat Vanessa Atkinson werd opge beld door een verlegen knul die haar vroeg op te draven op een vrijgezellen feest. „Moest ik tegen de vrijgezel een partijtje squash spelen en hem alle hoe ken van de baan laten zien. Ja hoor, dan ging ik. Kreeg ik driehonderd gulden. Kon ik weer een tripje naar het buiten land betalen." Het kan nóg steeds, Atkinson inhuren voor een vrijgezellenfeest, maar de num mer drie van de wereld heeft tegenwoor dig wél haar prijs. Lachend: „Denk maar aan 700 euro. Per partijtje,hè!" Sappe len, centjes bijeen schrapen, het hóeft niet meer. Het gaat goed met Atkinson, de topsspeelster uit Den Haag, die vanaf zondag het wereldkampioenschap voor landenteams speelt in Amsterdam. Ze haalde vorige week de halve finale van de World Classic in Bahrein. Haar winst: drieduizend euro. Dus heeft Atkinson sportief en financieel de wind in de rug. Met de verloren halve finale in Bahrein kwam er een einde aan een ongeslagen reeks van vijftien par tijen. „Het gaat beter dan ooit", zegt Atk inson, die in de vorm van haar leven ver keert. Dat blijft niet onopgemerkt. De ge boren Engelse heeft het drukker dan ooit en niet alleen met squashen. Ze krijgt veel verzoeken voor een interview. „Ik vind het leuk", laat ze een verlegen glim lach om de lippen krullen. „Maar ik weet: nu is het enkele dagen hectisch, straks is het allemaal voorbijDat was de vorige keer ook toen bekend werd dat ik in de mannencompetitie ging spelen." Vanessa Atkinson - 28 lentes, waarvan de eerste tien in Engeland - werd gebo ren in Newcastle, maar verhuisde naar Nederland toen vader als ingenieur em plooi vond in Dordrecht. „Ik was tien. Bang was ik niet, ik vond het heel span nend. Van Engeland herinner ik me mooie dingen. Landschappen, veel platte land en veel familie om me heen. Ik deed in Engeland vooral aan atletiek. In Ne derland ben ik via mijn ouders, pas écht fanatiek gaan squashen." Atkinson, die op haar twintigste naar Den Haag verhuisde, bleek een talent en nadat ze haar vwo had voltooid, werd ze prof. „Maar de eerste jaren was het hard werken. Ik moest her en der lokale toer- nooitjes af om mijn reizen naar het bui tenland te betalen. En ja, ook een vrijge- zellenfeestje op z'n tijd. Gelukkig hoeft dat niet meer." Inmiddels verdient ze het predikaat we reldreiziger ten volle. „Ik ben zo'n drie, vier maanden per jaar van huis. En meestal één of twee weken per keer." Soms is er ruimte kennis te maken met andere culturen. „De piramides in Egyp te zijn altijd mooi", zegt Atkinson. Bevoorrecht Ze zegt, mede om die reden, een bevoor recht mens te zijn. „Reizen geeft je een gevoel van vrijheid. In je eentje op reis gaan, je eigen baas zijn, heerlijk. Is ook RILLAND - De driebanders van Hoondert/de Waard zijn uitgeschakeld in de nationale bekercompetitie. De Wind hoek 1, één van de subtoppers in de eerste divisie, was een te groot obstakel: 0-8. Vic Herreweghe moest topper Danny Breur een 1-2-over- winning in sets toestaan, maar had zeker ook winstkan sen. Na verlies in de eerste en winst in de tweede set ging de derde, na wisselende kansen, met 13-15 verloren. Frans de Koek vocht met John van der Stappen een felle strijd uit. Hij wist de eerste set naar zich toe te halen, in de tweede en derde moest hij echter diep buigen. Hetzelf de gold voor Sjaan van Kuyk. Ook hij won de eerste set, maar kreeg daarna niet veel kans meer op de overwin ning. Die kwam er ook niet voor Johan Visser. Hij wist nog wel de laatste set te veroveren, maar dat was nadat de tegenstander Wilfried van Beek de touwtjes had laten OOST-SOUBURG - De Zeeuwse dartsranking trapt zon dag af voor het seizoen 2004-2005. In sporthal De Belt in Oost-Souburg wordt de eerste van in totaal tien wedstrij den gespeeld. De laatste en voor het eindklassement be slissende ronde is 5 juni 2005 in Domburg. Er wordt tijdens de Zeeuwse dartsranking zowel een kop pel- als een singletoernooi gespeeld. Daarnaast is het eve nement gesplitst in een mannen- en vrouwenschema, Vrouwen mogen zich inschrijven voor het mannentoer- nooi, maar die keuze moeten ze op voorhand maken. Con sequentie is wel dat ze gedurende de rest van de Zeeuwse ranking niet meer bij de vrouwen mee mogen doen. De inschrijving voor het koppeltoernooi staat zondag open tot 11.00 uur, waarna de wedstrijden omstreeks 11.30 uur beginnen. Aanmelden voor het singleschema kan tot 13.00 uur, om circa 13.30 wordt dan gestart met het toernooi. VLISSINGEN - De zwemploegen van De Schelde en De Stormvogel nemen dit weekeinde in Dordrecht deel aan de nationale estafettekampioenschappen voor junioren. De Schelde is vertegenwoordigd met vier teams, De Stormvogel is met het meisjes-minioren-team present in Dordrecht. De Schelde komt met Bas van Houwelingen, Lorenzo van Poele. Robert van de Linden, Daniël Kunne. Niek Kampman en Mitchel Kappetein in actie. Bij de meisjes komen Lisanne de Jong, Shanyra van Bambost, Varda Wagter, Josje van Houwelingen en Sacha van Vor- stenbos uit in de categorie meisjes-jeugd. Anniek Minder- houd, Judith Stap, Manon Minneboo, Priscilla Meerman en Saskia de Haard komen namens de Vlissingse ploeg in actie. NEW YORK - Tennisser Martin Verkerk laat zijn schou der voorlopig niet opereren. Na een second opinion in New York besloot de Alphenaar af te zien van een medi sche ingreep in Berlijn. Een Duitse specialist vond het eer der nodig hem te opereren omdat hij al maanden last heeft van de schouderblessure. „In overleg hebben beide artsen besloten het eerst met een injectie te proberen te verhelpen", zegt Verkerks coach Nick Carr. ANP Squashster Vanessa Atkinson wil de nummer één van de wereld worden. foto Evert-Jan Daniëls/GPD best gek, hoor, want je komt overal, maar eigenlijk is het een klein wereldje, want je komt telkens dezelfde mensen te gen." Maar elke keer is thuiskomen ook prettig. „Ik heb altijd weer zin om naar huis te gaan. Mijn vrienden weer te zien, mijn familie, mijn huis, mijn hondje. Het ritme van thuiszijn, hier trainen, met vrienden wat gaan drinken, gewoon thuis eten, dat soort dingen, heb ik dan gemist. Maar als het dan lang duurt, be kruipt me het gevoel weer uit te willen vliegen." Ze is momenteel de nummer drie van de wereld. Haar zelfvertrouwen is groter dan ooit. „Begin dit jaar liep mijn relatie stuk. Een heftige tijd. We wa ren drie jaar samen. Als ik een relatie heb, is het voor mij moeilijk om het squash op nummer één te zetten. Daar ben ik niet egoïstisch genoeg voor. Dan wil ik diegene ook aandacht geven." Het squash stond in die periode op een laag pitje. „Je leeft een beetje in een roes. Ik trainde half door, maar echt geconcen treerd ben je niet. Je interesseert je voor niets. Ik heb veel tijd doorgebracht met vrienden en familie, die heel belangrijk voor me zijn. Nadat ik die periode af sloot, kwam squash wél op nummer één. Ik kreeg energie, zelfvertrouwen. Ik ben mentaal sterker dan ooit. In februari won ik in Qatar het op één na sterkste toernooi ter wereld. Versloeg de nummer één van de wereld. Dat was de omme keer." Pieken Ze merkt het aan de prestaties. „Ik kan veel beter pieken", weet Atkinson, die dit seizoen voor het eerst op het hoogste niveau in de mannencompetitie gaat spe len. „Een goede zaak. Mannen blijven fy siek sterker en hebben een grotere be weeglijkheid en uithoudingsvermogen. Daar kan ik me aan optrekken." In Amsterdam heeft ze op het WK hoge verwachtingen van het Nederlandse team. Engeland en Australië blijven favo riet. „Maar een plek in de halve finale moet voor ons toch mogelijk zijn." Haar eigen ambities reiken nog verder. „Nummer één van de wereld worden! We zitten nu met de eerste vijf heel dicht bij elkaar, dus waarom zou het niet moge lijk zijn? Maar ik zou eerlijk gezegd niet weten hoe dat zou voelen: nummer één zijn van de wereld." GPD Yokohama. Internationale wedstrij den. Mannen. 100 m: 1. Gattin (VSt) 9,97, 2. Scott (VSt) 10,14, 3. Asahara (Jap) 10,20, 4. Fredericks (Nam) 10,27, 5. Greene (VSt) 10,33. 400 m: 1. Clarke (Jam) 46,01, 2. Harris (VSt) 46,02, 3. Sa to (Jap) 46,17. 5000 m: 1. Mosima (Ken) 13.10,48, 2. Mathathi (Ken) 13.11,17, 3. Murigi (Ken) 13.13,96. 110 m horden: 1. Xiang (Chn) 13,31, 2. Wig- nall (Jam) 13,33, 3. Johnson (VSt) 13,41. 400 m horden: 1. Tamesue (Jap) 48,59, 2. Thompson (Jam) 48,72, 3. Carter (VSt) 48,86. hinkstapsprong: I. Boerkenja (Rus) 16,69 m, 2. Mele- toglou (Gri) 16,62, 3. Ishikawa (Jap) 16,37. polstokhoog: 1. Mack (VSt) 5,80 m. kogelslingeren: 1. Murofushi (Jap) 83,15 (bwp), 2. Pars (Hon) 78,79, 3. Tik- von (WRu) 77,68. Vrouwen. 100 m: 1. Lawrence (Jam) 11,28, 2. Williams (VSt) II,32, 3. Perepelova (Oez) 11,46. 5000 m: 1Wangui (Ken) 15.23,83, 2. Wanjiku (Ken) 15.25,11, 3. Wangari (Ken) 15.28,28. 400 m horden: 1. Glover (VSt) 54,86, 2. Taylor (VSt) 55,90, 3. Torsjina (Kaz) 56,53. hoog: 1. Slesaren- ko (Rus) 1,97 m, 2. Babakova (Oek) 1,94, 3. Veneva (Bul) 1,88. ver: 1Bobby (Ino) 6,61 m, 2. Lebedeva (Rus) 6,61, 3. Sato (Jap) 6,44, 5. Drechsier (Dui) 6,24. ko gel: 1. Ostapsjoek(WRu) 20,02 m, 2. Bo- rel (Tri) 18,13, 3. Kriveljova (Rus) 17,56. Beachvollevbal Rio de Janeiro. Wereldbeker vrou wen. Herkansing, tweede ronde: Salgado/Salgado (Bra/32)- Leenstra /Kadijk (Ned/7) 2-1 (17-21 21-17 15-13). Leenstra/Kadijk eindigen als 13e. Nationale bekercompetitie. Hoon- dert /de Waard-De Windhoek 0-8: Vic Herreweghe- Danny Breur 1-2 (sets tanden 3-15,15-14,13-15, moyennes 0.756-1.073); Frans de Kock-John van der Stappen 1-2 (15-14,8-15,3-15, 0.666-1.000); Sjaan van Kuyk-Flor Wau- mans 1-2 (15-13, 8-15,10-15, 0.622-0.811); Johan Visser- Wilfried van Beek 1-2 (12-15,12-15,15-8, 0.590-0.567). District Zeeland, damesparencom- petitie, eerste zitting. Groep A: Kramer/Kramer 58.75, Den Engelsman /Schliekelmann 57.08, Van Duin/De Klein 55.83, Philippen/van Rijn 55.83, de Vlieger/Weststrate 55.42, V.d. Hil/V.d. Hil 50.83, Olyslager/Schoolmeester 50.42. Groep B: Dees/Westveer 62.50, Treffers/De Visser 60.42, van de Heyden /Schillemans 55.83, Geervliet/ Stelten berg 53.33, Dondorff/de Ruiter 52.92. Groep C: Berends/Vos 64.17, Mix/Spelier 61.67, Van Dam/Heyboer 58.33, Van Dijk/Uittenbosch 57.50. Mlawa (Pol). EK vrouwen. Vijfde ronde, belangrijkste uitslagen: Tkatsjenko (Oek)-Chub (Ned) 1-1, Tan- sykkhoezina (Rus)-Doumesh (Ned) 2-0, Jankauskaite (Lit)-Poepjes (Ned) 1-1, Viirma (Est)- Van der Stelt (Ned) 1-1, Rij- gersberg (Ned)-Gorbatsjenko (WRu) 1-1, Nogovitsina (Rus)-Milsjina (Rus) 0-2, Abdoellina (Rus)-Borkova (Rus) 1-1, Tsjestakova (Rus)-Balthazi (Oek) 1-1. Stand: 1. Chub, Milsjina 8, 3. Tansykk- hoezina, Tkatsjenko 7, 5. o.a. Borkova, Abdoellina, Tsjestokova, Nogovitsina 6, 12. o.a. Doumesh en Poepjes 5, 19. o.a. Van der Stelt 4, 26. o.a Rijgersberg 3. Milton Keynes. The Heritage, Euro pese Tour. Stand na eerste ronde: 1 Lara (Spa), O'Hern (Aus) 67 slagen (-5), 3. Dougherty (Eng), Jacquelin (Fra), Mo- seley (Aus), Russell (Sch), Sjöland (Zwe), Price (Wal) 68, 56. Lafeber (Ned) 73, 93, Muntz (Ned) 74, 109. Derksen (Ned) 76. Atletiek. Mannen, discus (F57): 1. Pohlmann (Tsj) 47,53 (WR), 2. Zheng (Chn) 46,42, 3. Abdellatigf (Egy) 43,29, 5. Jansen (Ned) 41,20. Rolstoelbasketbal. Mannen: Neder land- Iran 83-51 (44-22). Topscorer. Jan- sens 43 punten (11 rebounds). Goalbail. Vrouwen: Nederland-Grie kenland 6-1. Doelpunten: Sier 4, Van der Weide 2. Rolstoeltennis. Vrouwen enkel, hal ve finale: Vergeer (Ned)-Gravellier (Fra) 6-3 6-1, Peters (Ned)-Di Toro (Aus) 7-5 4-6 6-3. Mannen enkel, kwartfina le: Ammerlaan (Ned)-Saida (Jap) 6-4 3-6 7-6. Tafeltennis. Landenwedstrijd man nen: Nederland-Kroatië 3-2. Overwin ningen voor Last 2, Heijnen. CP-voetbal: Nederland-Verenigde Sta ten 6-1. Doelpunten: Van de Ven 3, Lok- hoff, Van Son, Tetelepta. Zeilen. 2.4mR, eindstand: 1. Seguin (Fra), 2. Brown (VSt), 3. Schmitter (Ned). Sonar, eindstand: 1. Israel, 2. Nederland (Hessels, Van de Veen, Ros sen), 3. Duitsland. Zitvolleybal. Vrouwen: Neder- land-China 1-3. Zwemmen. Mannen, 200m wissel (SM8): 1. Wang (Chn) 2.26,82 (WR), 2. Austin (Aus) 2.32,19, 3. Spanja (Kro) 2.39,62, 5. Schep (Ned) 2.40,90. 200m wissel (SM10): 1. Huot (Can) 2.15,78, 2. Welsh (Aus) 2.22,13, 3. Pijanowski (Pol) 2.22,62, 5. De Hoogh (Ned) 2.23,70. Lucky Day: 7-10-11-13-14-15-19-24-44- 46-50-53-54-58-61-62-70-71-72-74. Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Koetsnetsova (Rus/2)- Na Li (Chn) 6-3 6-7 7-6, Zvonareve (Rus/4)-Gagliardi (Zwi) 6-2 6-3, Jankovic (SMo/7)-Doesjevina (Rus) 6-1 6-3, Petro- va (Rus/5)-Mamic (Kro) 6-3 6-3. Inde ling kwartfinales: Serena Williams-Pe trova, Zvonareva-Garrigues, Janko vic-Sjarapova, Dulko-Koetsnetsova. Peking. Challenger. Tweede ronde Logtens (Ned)-Pless (Den) 4-6 6-3 6-2. Ankara. Kwalificatie World Grant Prix, vrouwen. Derde speeldag: Ne derland-Roemenië 3-0 (25-14 25-1E 25-16). Polen-Bulgarije 3-0 (25-17 25-15 25-18), Duitsland-Turkije 3-1 (11-2S 25-23 25-17 25-23). Stand: 1. Neder land 3-6 (9-1), Duitsland 3-6 (9-1), 3. Po len 3-4 (7-3), 4. Turkije 3-2 (4-6), 5. Bul garije, Roemenië 3-0 (0-9). Avila. Ronde van Spanje. Achttien de etappe, Bejar-Avila: 1 Pascual Ro driguez (Spa) 196 km in 5.02.59, 2. Parn (Col), 3. Horrach (Spa) 0.19, 4. Buenahc ra (Col), 5. Calcagni (Zwi) 0,24, 6. Vas seur (Fra) 0,35, 7. Tankink (Ned) 0,37, Valverde (Spa) 1,24, 9. Mancebo (Spa! 10. Garzeili (Ita), 11. Heras (Spa), 24 Veneberg 1.37, 40. Weening 2.29, 6C Den Bakker 6,44. Klassement: 1. Hera (Spa) 68.33,04, 2. Perez (Spa) 1,13, Valverde 2,15, 4. Mancebo (Spa) 2,16, E Nozal (Spa) 6,08, 6. Sastre (Spa) 7,57,1 Gomez (Spa) 10,21, 8. Quesada (Spa 11,18, 9. Luis Perez (Spa) 12,25, 10. Be tran (Spa) 12,56, 51. Veneberg 1.31,12 61. Weening 1.42.37, 64. Tankin 1.50.06, 78. Den Bakker 2.37.17. Peccioli (Ita). Coppa Sabatini. 1. UI rich (Dui) 197,7 km in 4.47.36, 2. Pellizo ti (Ita), 3. Boogerd (Ned), 4. Murn (SM 0.14, 5. Wegmann (Dui), 6. Thomas Del ker (Ned), 7. Kroon, 18. Erik Dekker, 32 Eltink 0.40, 38. De Groot 2.20, 41. Lol (Ned). Quievrain. Circuit Franco-Belg* Eerste etappe, Duinkerken-Quit vrain: 1. Bettini (Ita) 214 km in 5.11.41 2. Cooke (Aus), 3. Weylandt (Bel), 4. Li quatre (Fra), 5. De Jongh (Ned), 6. Eecl hout (Bel), 8. Löwik, 10. Koerts, 11 Pronk, 19. Smink, 29. Sentjens. Stan* 1. Bettini 5.11.30, 2. Cooke 0.04, 3. We' landt 0.06, 4. Renders (Bel), 5. De Jong 0.08, 6. Casper, 10. Löwik 0.10, 1! Koerts, 20. Pronk, 21. Smink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19