PZC China omarmt de Formule I Van loopmelding naar elektronische klok 16 Azië ziet sport als een ideaal uithangbord Organisatie stak bijna vierhonderd miljoen euro in circuit agenda duiven Z3 Hj vrijdag 24 september 2004 SHANGHAI - Twee jaar gele den het WK voetbal, nu de For mule 1-Grand Prix in Shanghai, in 2008 de Olympische Spelen. Azië manifesteert zich steeds na drukkelijker als organisator van mondiale sportevenementen. Een continent dat zich econo misch razendsnel ontwikkelt, ziet sport als ideaal uithang bord. Bernie Ecclestone, Formule 1-baas, riep het al een paar jaar geleden. „We moeten met de For mule 1 naar China." Er werd ge lachen. Onmogelijk, dachten ve len, maar anno 2004 is het Grand Prix-circus in Shanghai. „Ecclestone ziet als geen ander de mogelijkheden om geld te ma ken. Eerst het Midden-Oosten (in het voorjaar werd een Grand Prix in Bahrain verreden), nu China. Dat doet Ecclestone per fect", zegt Frank van den Wall Bake. Volgens de marketingdeskundi ge heeft Ecclestone perfect inge speeld op de drang van Azië om de wereld te tonen dat er wel haast onbegrensde mogelijkhe den liggen op zakelijk gebied. „Ze willen laten zien wat ze kun- - nen, de deuren openen naar de westerse wereld. Zeker China geeft graag een visitekaartje af als perfecte organisator. Niets beter dan de topsport om de we reld te bereiken." Volgens Van den Wall Bake snijdt het mes aan twee kanten. „Azië wil zich graag etaleren en de sport is blij met landen die bereid zijn veel geld te besteden en faciliteiten te verlenen om een groot evenement te organise ren." Ecclestone waarschuwde Europa onlangs dat China bin nen tien jaar dé economische grootmacht van de wereld zal zijn. „Europa is veel te democra tisch. Alles is aan regeltjes ge bonden, waardoor zaken te traag tot stand komen. Binnen tien jaar is Europa op econo misch gebied een derde-wereld continent." Van den Wall Bake: „In zijn business, de Formule 1, ligt nog een hele markt braak. In China wonen meer dan een miljard mensen die tot nu toe niet bereikt werden door de For mule 1-sponsors." GPD door Ivo Op den Camp SHANGHAI - Vorige week sier de hij nog de billboards in het centrum van Shanghai. Samen met Michael Schumacher, de ze venvoudig wereldkampioen. Een reclamestunt van Omega, fa brikant van chique en vooral ook dure horloges. „Zaterdag zit ik samen met hem aan een di ner", zegt hij zonder te willen pochen. Hij, dat is Ho-Pin Tung, Chinese ouders, in Nederland ge boren, beschikkend over het ta lent vlotte auto's snel over het asfalt te loodsen. Opgegroeid in Velp, maar nu kien gebruik mak end van zijn Chinese achter grond. Dong-he Bin heet hij in China. Sinds hij vorig jaar het Formule BMW Azië-kampioenschap op zijn naam schreef is Ho-Pin Tung een volksheld in het 1,3 miljard inwoners tellende land. Ho-Pin Tung voelt zich thuis in Shanghai. Vorig jaar \yoonde hij er vijf maanden, downtown in een klein appartement. Nu is hij er wat minder, omdat zijn race activiteiten zich voornamelijk in Duitsland afspelen. Uiteinde lijk hoopt de 21-jarige Gelder lander de eerste Chinese Formu le 1-coureur te worden, al ligt er concurrentie op de loer. China - en zeker Shanghai - heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een economische grootmacht. Gevolg is dat op autosport geen taboe meer rust en ondernemin gen de zin van sponsoring onder kennen. Cultidool Een mooi voorbeeld van het nieuwe China is Han Han, een 22-jarig cultidool uit Shanghai. Hij schrijft bestsellers, loopt als een ware filmster van party naar party en doet ook nog aan racen. „En spreekt vloeiend Mandarijns", zegt Willy Matter, zijn Duitse promotor. „Dat is het grootste nadeel van Ho-Pin Tung; hij spreekt de taal niet vol doende." Ho-Pin erkent dat na deel, maar ei-vaart het niet als zodanig. „Uiteindelijk word je toch beoordeeld op je racecapa citeiten." Sinds twee jaar gele den de contracten werden gete kend tussen Formule 1-baas Ber nie Ecclestone en de organisato ren van de Grand Prix is Formu le 1 'booming business' in Chi na. Wat niet lang geleden nog een utopie leek en verfoeid werd, wordt nu omarmd als een nieuwe liefde. In achttien maan den tijd werd een bijna vierhon derd miljoen euro kostend pro ject uit de grond gestampt. Acht duizend bouwvakkers, waarvan drieduizend in continudienst, vonden emplooi. Veertigduizend heipalen gingen de grond in, no dig omdat het circuit is ge bouwd op een zompige onder grond. Het resultaat is van een andere planeet. De wijze waarop de im mense hoofdtribune aan twee veertig meter hoge torens is ge koppeld, is een architectonisch hoogstandje. Gelijk een immens ruimteschip van zilverkleurig staal. Oogverblindend, net zoals het rennerskwartier. Daar heeft Herman Tilke, de uit Aken af komstige ontwerper van het cir cuit, op speelse wijze - in de vorm van een Chinese tuin met pagodes en waterpartijen - hos- pitalityruimtes en kantoren ge creëerd voor de Formule 1-teams. Een half jaar geleden was het Bahrain dat de toon zette met een bedwelmend complex. Nu is Shanghai de maatstaf. „De Eu ropese promotors moeten hier maar eens komen kijken", riep Renault-teambaas Flavio Briato- re gisteren. „China wil in alles de beste zijn. Maakt niet uit hoe" geeft Ho-Pin Tung de dadendrang aan. Natuurlijk wordt het land daarbij geholpen door de regel geving, die - zacht uitgedrukt - minder democratisch en minder ver doorgevoerd is dan in Euro pa. Neem de Maglev, de snelste trein ter wereld. Met 430 kilome ter per uur raast de magneet trein van de luchthaven Pudong richting centrum van de stad. Een puur prestigeobject dat twee miljard euro heeft gekost en waarvan rekenmeesters zich afvragen hoe het ooit rendabel moet worden. Het futuristische circuit in Shanghai werd in achttien maanden uit de grond gestampt. Een eeuw georganiseerde duivensport in Vlissingen; PV De Posthoorn honderd jaar oud door Fred Rabout VLISSINGEN - Het kasboek dat Max Meerman, secretaris van de Vlissingse postduivenver eniging De Posthoorn, uit zijn archief te voorschijn tovert, ziet er nog perfect uit. De harde kar tonnen kaft geeft het jaar 1904 aan, maar ziet er gaaf uit, geen uiterlijk van een honderdjarige. Binnenin staan de namen van J.J. Süljle, J. Roelse, J. Weijer- mans en M. Jansen. In sierlijke krulletters, een lettertype dat een eeuw later op geen enkele computer te vinden is. Het moet dit kwartet zijn geweest dat op 21 augustus 1904 De Posthoorn het levenslicht gaf. Max Meer man heeft nog meerder kasboe ken. Van latere data. Ze hebben de wereldoorlogen overleefd. De duivensport ook. De 59-jari- ge Klaas Theune is de huidige voorzitter. Hij werd tussen de duiven geboren, werd als het wa re met duivenmelk aan de groei gebracht. Hij maakte de hoogtij dagen en de neerwaartse spiraal mee, maar desondanks bleef de club altijd één hechte familie. Theune: „Begin jaren zestig van de vorige eeuw hadden we 108 leden, nu nog 17. In de Vrouwen straat was het enige nationaal inkorfcentrum van Zeeland." Die Vrouwenstraat was de eer ste locatie waar De Posthoorn was gehuisvest. Op de begane grond onder de woonst van dui venmelker Jan van Gemert. La ter werd hun onderkomen de Willem III-kazeme aan de Oran jestraat, vervolgens een lokali teit bij het Belgisch Loodswe zen, de Beaufortstraat, de Berla- gestraat om in 1997 in de huidi ge accommodatie aan de Iris laan terecht te komen. Men had beslag weten te leggen op een oud waslokaal van de PSD. Met vele ijverige handen, aan vrijwil ligers was er nooit gebrek, werd een fraai onderkomen gereali seerd. Vlak naast de ingang van het stadion van VC Vlissingen waar nog steeds de geur hangt van Zeeuws profvoetbal, dat een paar jaar eerder een vroege en stille dood stierf. Theune heeft de duivensport zien evolueren. Van de loopmel ding naar het elektronisch klok- systeem. Zijn verhaal begint in de jaren vijftig ..Wij woonden vier hoog in de Nieuwstraat. Op de vliering had vader zijn dui ven. Ik moest beneden wachten. Kwam er een duif thuis, dan gooide mijn vader de gummi- ring naar beneden en was het voor mij rennen geblazen naar een plaats aan de Nieuwedijk waar iemand woonde die een constateur had. Toen mijn vader jaren de contributie van de vere niging had opgehaald, kreeg hij als dank zijn eerste constateur. Een stalen prikklok, merk De Vriend. Ik weet het nog als de dag van gisteren. Hij hangt trou wens nog in ons clublokaal." Niet alleen op dat onderdeel hebben Max Meerman en Klaas Theune hun sport zien verande ren. De snelheden van de duiven werden aanmerkelijk hoger. Theune: „Vroeger stonden de prijskampen voor de overnacht- vluchten bijna een week open, nu is het op zes over en sluiten. Snelheden van 1100 meter per minuut was uniek, nu is het al vlug 1500 meter per minuut bij dezelfde weersomstandigheden. Door medische begeleiding en de kruisingen van diverse kam pioenen is het zo ver gekomen." „Ook werd er in de vijftiger ja ren nauwelijks op weduwschap gespeeld. Het was allemaal nog nestspel. Het weduwschapspel was toen nog een mysterie in on ze sport. De duivensport die al tijd zijn geheimen heeft gehad en zal blijven houden. Maar het belangrijkste is en blijft: hoe houd ik mijn renstal gezond." Theune en Meerman maakten ook het begin van de nog steeds afnemende belangstelling voor hun sport mee. „De vraag is: hoe houden we die afname staande? Sterker, hoe kunnen we de afna me omzetten in een toename? Er wordt veel aan gedaan, maar de interesse van de jeugd is veran derd. Er zijn voor hen meer mo gelijkheden tot sport of hobby. Wel moeten we ons blijven inzet ten, want ik ben ervan over tuigd dat als men éénmaal door de microbe is besmet, die dan la tent aanwezig blijft en er later weer een melker bij komt." Meerman noemt zijn dochter Bi- anca, 22 jaar ondertussen, als voorbeeld. „Ze is bloedfanatiek, heeft hier thuis een eigen hok met zeventien weduwnaars en het is iedere week weer een in terne strijd tussen vader en dochter. Misschien zal ze er ooit een poosje uit liggen, maar ze zal nooit helemaal los van de duiven zal komen." Grote namen uit de historie van De Posthoorn zijn: Bram van Keulen, Adri van de Berge, Cor Mommaas, Jaap van Peenen, Frans Lacor. Mannen die hun mannetje stonden, ook natio naal. Theune: „En dan vergeten we er ongetwijfeld een paar." Op naar het 125-jarig bestaan. Meerman en Theune beseffen dat het moeilijk wordt. Meer man: „Er zal dan toch vlug wat nieuw bloed bij moeten komen. Of we dat jubileum halen, valt te bezien. Afgelopen jaar al wer den fusiebesprekingen gevoerd met De Scheldevliegers. Dat wa ren voor 1996 de zaterdagvlie gers, wij de zondagvliegers. Be stuurlijk waren we eruit, maar de leden van de Scheldevliegers zagen het niet zitten. Begrijpe lijk, maar ook jammer. Want verenigingsconcoursen met vijf honderd duiven zijn leuker dan met honderd duiven. Sportief ge zien heeft een eerste prijs dan toch meer inhoud." Maar wat er allemaal nog zal ge beuren in de toekomst is van la tere zorg. Het eeuwfeest werd vorige zaterdag eerst gevierd. Met een grote verkoop via inter net, en een receptie en feest avond voor de Posthoorn-fami lie. Het werd ook een beetje een reünie, men was weken druk doende oud-leden naar de Iris laan te halen. Namens de gemeente Vlissingen kwam burgemeester mevrouw Van Dok-Van Weele de eeuw- li ng feliciteren. De afdeling Zee land van het NPO was vertegen woordigd door tweede penning meester Rinus Ars uit Lewedorp en commissaris Kees Niemeijer uit Hansweert. Ars ging in zijn speech ondermeer in op de terug loop van het aantal leden, waar op het antwoord nog niet gevon den is. Hij had de plaquette van het NPO bij zich, om die aan voorzitter Klaas Theune te over handigen. Klaas Theune heeft de duivensport zien evolueren. foto Lex de Meester De bonnenverkoop die al enkele weken via internet draaide, was een groot succes. Minder succes vol vond secretaris Max Meer man de matige belangstelling van collega-verenigingen op de receptie. „We hebben alle 48 ver enigingen van de afdeling schrif telijk uitgenodigd. Als ik dan de opkomst zie, vind ik het jammer dat we ons de moeite getroost hebben. Temeer er maar een klein aantal de moeite nam zich af te melden. Het zal wel een te ken des tijds zijn." Verenigingskampioenschappen Volharding Westdorpe Oude duiven Vitesse: Koning: 1ste afgegeven duif. P. Baecke, Aanged: 1ste en 2de aangegeven duif: P. Baecke Midfond: Koning: A. van Paemel, Aanged: R. de la Ruelle. Asduif vitesse/midfond: l.A. van Paemel. 2. en 3. A. van Paemel/R. de la Ruelle. Jonge duiven Vitesse: Koning: Stephanie Mar tens, Aanged: Stephanie Martens. Asduif vitesse/midfond: 1. P. Bae cke, 2. Stephanie Martens, 3. R. de la Ruelle. Natoer (oud en jong) Koning: comb. Gijsel/Istas, Aan ged: P, Baecke. Generaal kamp: 1. P. Baecke, 2. A. van Paemel, 3. R. de la Ruelle, 4. comd. Gijsel/Istas, 5. Stephanie Martens, 6. Staf Martens, 7. R. Pie- laet. 8. A. Rombaut, 9. Doolae- ge, 10 M. Silvius Sluiskilse Reisduif Oude duiven Vitesse: Hok-C. de Mul, Duif-C. de Mul. Midfond: Hok-C. de Mul, Duif-C. de Mul. Dagfond: Hok-comb. Roegiest/de Visser, Duif- comb. Roegiest/de Visser, Overnachtfond: Hok-A. de Bruij- ne, Duif: A. de Bruijne. Jonge duiven Vitesse: Hok-comb. De Mul/ Ver- meirssen, Duif-J. Boerman. Midfond: Hok-comb. de Mul/ Ver- meirssen, Duif-comb. Roegiest/de Visser, Natoer: Hok-comb. de Mul/ Ver- meirssen, Duif-C. de Mul. Generaal Hok: 1. C. de Mul, 2. comb. Roegiest/de Visser, 3. P. Pladdet, 4. T. de Bruijn, 5. P. Ze- gers, 6. A Bouchaut Zn, 7. A. Rammeloo, 8. P. Pieters&Zn, 9. comb, de Mul/Vermeirssen, 10. O. Haers. Generaal duif: 1. comb. Roegiest/ de Visser, 2. C de Mul, 3. C de Mul, 4. comb. De Mul/ Vermeirs- sen, 5. C. de Mul. Liercompetitie Walcheren: 1. J. Marteijn, 2. L. Boone. 3. J. de Vos, 4. H. Buys, 5. K. Wielemaker. 6. H Siereveld, 7. N. Schotanus, 8. M de Vos. 9. gelijk J. Roest en B. On- derdijk. (In totaal werden 26 dui ven geklasseerd). I vrijdag Coopertest. Aanvang 18.00 uur: 12 mi nuten conditietest. Locatie: sportpark Banninkte Zierikzee. Van die snelheden kunnen de be zoekers van de Formule 1-race slechts dromen. Wie de dagelijk se files aanschouwt, houdt zijn hart vast voor zondag als de Grand Prix wordt verreden. In de metropool beweegt het ver keer zich voort als vette stroop. De bezoekers zullen minstens twee uur nodig hebben om de bijna veertig kilometer af te leg gen, vanuit de stad naar het cir cuit. Want de geplande snelwe gen zijn nog niet klaar en ook de trein houdt vijftien kilometer voor de poorten van de race baan halt. Het is allemaal niet af. „Kom volgend jaar maar te rug. Dan is dat probleem ook op gelost", roepen de Chinezen in koor. GPD Biljarten Persoonlijk kampioenschap Libre zesde klasse. District Delta Zuidwest (Noord+Zuid). Organisatie: Phoenix. Lo catie: dorpshuis Ouwerkerk. Aanvang: 19.00 uur. Grand prix driebanden ZVB. Locatie: café De Kroon in Sint-Jansteen. Aan vang: 19.00 uur. Tafeltennis Hoofdklasse: TTC Middelburg 2-SAR 2 (Middelburg 20.00). Voetbal Eerste divisie: Cambuur Leeuwarden - BV Veendam, FC Eindhoven - FC Dord recht, Emmen - Heracles Almelo, Haar lem - Fortuna Sittard, MW - Sparta Rot terdam, TOP Oss - Stormvogels Telstar, FC Volendam - AGOW Apeldoorn, zaterdag Atletiek Appel-loop. Eerste wedstrijd SSP Run nerscriterium. Locatie: sporthal 't Spor- tuus. Axel. 14.45 uur jeugd (500 me ter) 15.00 uur: 4, 7 en 12,7 kilometer. In schrijven: kantine sporthal 't Sportuus, Axel. Biljarten Dammen Zeeuws kampioenschap. Tweede ronde in alle klassen. Locatie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Aan vang 13.00 uur. Paardensport Dressuur RV De Vosseruiters. Paar den. 10.00 uur. Pony's. 12.00 uur. Loca tie Manege Magrette te Axel. Tafeltennis Vrouwen eerste divisie: SARRabo- bank-Vice Versa (Kloosterzande 17.30).Tweede divisie: Victoria-SAR 2 Mannen tweede divisie: SAR/ Rabo- bank-llac (Kloosterzande 17.30). Derde divisie Arnemuiden-llac 2 (Arnemui- den 15.00), Scylla 3-TTC Middelburg. Hoofdklasse: Belcrum 2-Arnemuiden 2. Meisjes landelijk A: Stip- hout-SAR/Rabobank. Jongens lande lijk B: Arnemuiden-Flits 2 (Arnemuiden 14.00), Flash-TTC Middelburg. Lande lijk C: Reynaert-VDN Salamanders (Hulst 14.00). I Veldkorfbal Hoofdklasse D: Fortuna-DOS WK, Nic-Fortis (15.30). Eerste klasse F: Per- nix-GKV, HKC-Ondo G, Oranje Wit-Tem- po, Kios N-Tjoba (15.30). Tweede klas se G: RWA-Korbis, Ondo M-Swift (16.00), Ventura Sport-De Dijkvogels, TOP-Sagitta (16.00). Derde klasse C: Oranje Nassau-DVS, Spirit-All Ready (16.00), ADO-Korbatjo, Stormvo- gels-DSO (16.00). Derde klasse D: Vios W-Good Luck, NlO-Oranje Zwart, Togo-Vriendenschaar B (15.30), Seol- to-Olympia S (16.00). Vierde klasse B: Blauw Wit-Luctor (16.00), Atlas-Schelde- vogels (16.00), Volharding-BKC (16.15), Zaamslag-De Voltreffers (16.00). Res.ov.kl.A: Fortis 2-De Meeuwen 2 (14.15), Koog Zaandijk 3-Tjoba 2 (15.30). Jeugd: Hoofdklasse A: Wion-Tjoba (16.00). I Voetbal l Volleybal Mannen, tweede divisie C- cos-VTC/Woerden, y^j rus-lnterkontakt/Pegasus, Fusion-Nest* lande 2, Sliedrecht Sport j.u;S Electro/Roosendaal, Morres/Hulst-Visade/Voorbura in. Dullaert, 17.00 JJ Fikszo/Krimpen-Rijnmond 2. DerdeV' visie: Mytilus-Voko/Finenzo (SportiM Zeeland, 20.00 uur), VOY-Atak'55 Ml ro Electro/Roosendaal 2-Schovocóm» Capelle 2-Sarto, Rijnmond 4-SnjJ!' Goirle-Jola/Olympus Promotieklij,, B: Smash'75-De Burgst, SicPugno-Sfo drecht Sport 3, Phoenix-WS'92 7u. vo-Kwiek. Eerste klasse D: MvtiC 2-De Burgst 2, AVC'87-YVC. Tweeï klasse F: Voorwaarts-De Stort. VVS'92 2-Gavok 3, Ardito-DynanS AVC'87 2-Kwiek 2 Derde klasse G il tilus 3-De Burgst 4, Voorwaarts 2-De Kil kers, Savok-Cometo 3, AVC'87 3-Ardii0 Waterpolo 13 Mannen. Bond tweede klasse: -• Rijn-De Schelde (19.45 uur) Derde klasse: Stormvogel-Kempvis |18« uur Vlissingen). District. Vrouwen eerste klasse: De Schelde-Lutra|193( uur te Terneuzen). Wielrennen j Persoonlijk kampioenschap Libre zesde klasse. District Delta Zuidwest (Noord+Zuid). Organisatie: Phoenix. Lo catie: Dorpshuis, Ouwerkerk. Aanvang: 12.00 uur. Persoonlijk kampioenschap Libre zesde, vijfde en vierde klasse jeugd. District Delta Zuid West (Noord+Zuid). Organisatie: VEGABV. Lo catie: sporthal van Duyvenvoorde, Oost Souburg. Aanvang: 10.00 uur. Finale: 18.00 uur. Finale ATB Zomercup. Locatie Bos- wachterij Westerschouwen. 12.30 uur jeugd t/m 12 jaar. 13.15 uur. jeugd 13 t/m 16 jaar en vrouwen. 14.00 uura- nioren en veteranen. Afscheidswedstrijd Eric Ver- eecken. Locatie: Julianastraat, Ha- kant. Alle categorieën. Aanvang: 17.M uur. Afstand. 70 kilometer. Inschrijven: 't Heike, Julianastraat, Heikant. Zaalhandbal Vriendschappelijk. Vrouwen. Olym pus-EHV. Locatie: sporthal de Bel: Oost-Souburg. Aanvang: 15.30uur. Mannen: GSC-Swift 2000. Loca tie:Sportpunt Zeeland, Goes, Aanvanq' 19.15 uur. Delta Sport 2-Swift 2000. Locatie:sport- punt Zeeland, Goes. Aanvang: 20,30 Zeilen- Unit 4 wedstrijden. Vierde en laatst! wedstrijd voor jeugd. Klassen: Opfr mist, Splash, Laser standaard. Laser re diaal, Laser 4,7, Europe, 420,470enCa det. Locatie: Oosterschelde bij Room pot Marina te Kamperland. Aanvarr 11.00 uur. zondag Biljarten Eredivisie driebanden: Delta/ Ocken burgh - GSA Schiphol. Locatie: Brasse rie Ockenburgh. Aanvang: 13.00 uur Persoonlijk kampioenschap libu zesde klasse. District Delta Zuidwes (Noord+Zuid). Organisatie: Phoenix. Lo catie: Dorpshuis, Ouwerkerk. Aanvang 12.00 uur. Finale ca 15.30 uur. Darts~ Oost-Souburg. Zeeuwse ranking Eerste wedstrijd. Locatie: sporthal Oi Belt. Aanvang koppeltoernooi 11.3 uur, aanvang singletoernooi 13.30uur, Hockey Mannen. Derde klasse A: Vlissin gen-Ommoord (sportpark Bonedijke ii Vlissingen). Vierde klasse D DES-Olympia, Goes-Mistral (sportparl Het Schenge in Goes), Made-Rapidj Aanvang: 14.30 uur. Vrouwen. Derde klasse D: Vlissin gen-Prinsenbeek (sportpark Bonedijk in Vlissingen), Pelikaan-Rapide. Vierdi klasse A: Gilze-Rijen-Goes. Aanvani 12.45 uur. Paardensport Dressuur RV De Zwaanhoek. Po ny's. 9.00 uur: klasse B. 10.15 uur: klas se M1. 10.52 uur: klasse L1/L2. Paar den. 10.00 uur: klasse M1. 10.30 uur klasse M2. 11,45 uur: klasse L2, 13,0! uur: klasse B. 16.15 uur: klasse L1, Lok tie: manege De Zwaanhoek Koudete ke. Eredivisie: RBC Roosendaal-Feye- noord, PSV-Heerenveen, AZ-Willem II, Vitesse - FC Den Bosch. Eerste divisie: Excelsior - Go Ahead Eagles, FC Zwolle - VW Venlo. Hoofdklasse A: Ter Leede-Hoek, Noordwijk-Marken, Kozakken Boys-Ba- rendrecht, Volendam-ASWH, ARC-Ajax, Dovo-Lisse, Heerjansdam-Bennekom/ Tecpool. Eerste klasse C: Kloetinge-Rijsoord (15.00), LRC-Oostkapelle, WGZ-Schel- luinen (15.00), GJS-Nieuw Lekkerland (15.00), Rillandia-SSV'65 (15.00), Oranje Wit-Groote Lindt. Tweede klasse E: De Zwerver-Graven deel (15.00), De Meeuwen-Zaamslag, Tern. Boys-Zwaluwe, Noad'67-Kapelle (15.00), AZVV-Arnemuiden, Nieuw- dorp-Dinteloord (15.00). Derde klasse A: WHS-GPC, MZVC-FC Dauwendaele, Serooskerke-Spui (15.00), ZSC'62-Veere, 's Heer Arends- kerke-Duiveland, SKNWK-Yerseke. Derde klasse B: DVO'60-Klundert, Rust Roest-Baronie, Kogelvangers-Inter nos, VVC'68-Tholense Boys, The Gun- ners-Dongen, Seolto-JPS. Vierde klasse A: Krabbendijke-Wemel- dinge, Wolfaartsdijk-VCK, Nieuw- land-Borssele, Cadzand-Heinkenszand, Apollo'69-SVD, Colijnspl. Boys-Hoede- kenskerke. Kruiningen-Bevelanders; Vierde klasse B: SC Stavenisse-Bruse Boys. SPS-WIK'57, Brouwershaven-Me- vo, DFS-Smerdiek (15.00), FSV-Vrede- rust, ZPR'84-Chrislandia. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. A-junioren, derde divisie D: AS- WH-Internos, Baronie-DFC, Halste- ren-Wilhelmina, Nuenen-Papendrecht, BVV/Caterpillar-WSC, OJC Rosma- len-Terneuzen. B-junioren, derde divisie E: Jeka-TSC, WSC-DFC. RCS-OJC Rosma len, Internos-Halsteren (12.30), Braban- tia-HVV'24, Longa-BW/Caterpillar. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasse A: Wartbur- gia 2-Rijnvogels, RVVH-RCL, Oostkapel- le-Pancratius (14.30), Rijsoord-Ter Lee- de 2, Nootdorp-Reiger Boys. Tweede klasse A: MVV'27-Quick Boys, Smerdiek-Spijkenisse (14.30), RK- DEO-Lisse, Xerxes/DZB-Ter Leede 3, WIK'57-Jodan Boys (12.00), Zwalu- wen-Barendrecht, Berkel-Peursum. Rugb7~ Bekercompetitie: Tilburg-Oemoema noe. Aanvang: 14.00 uur. RCC2-Tovsl Aanvang: 14.30 uur. I Voetbal Eredivisie: FC Utrecht-ADO Den Haag Ajax - Roda JC, De Graafschap - FC Twente, FC Groningen - NEC, NACBta da-RKC Waalwijk. Eerste klasse C: WSC-Papendrech:, Best Vooruit-OSS'20, DFC-TEC, Temeu- zen-Unitas, OJC Rosmalen-DBS.SVTr- borgh-Nuenen. Tweede klasse E: Vlijmens Boys-RKDVC, Dosko-Uno Animo,Zierl't- zee-Halsteren, Desk-Dongen, Lfjn- ga-SCO, Unitas'30-Oosterhout. Derde klasse A: Breskens-RCS, Steen-Ria W., BSC-SC Gastel, Vlissin- gen-MOC'17, Goes-HVV'24, Zeelandia Middelburg-Patrijzen. Vierde klasse A: Aardenburg-Zeelaml Sport, Oostburg-Walcheren, Jong Am bon-Axel, De Noormannen-Clinge,Hon- tenisse-Domburg, Hulsterloo-Kofr wacht. Vierde klasse B: Dioz-HSC'28, Steen bergen-NSV, Grenswachters-Odio, Vel Aan-Alliance, Luctor'88-Rimboe, Me- vo-Roosendaal. Vijfde klasse A: Biervliet-Corn Boys. Graauw-SDO'63, Sluiskil-Sluis, Groe- de-Schoondijke, Hoofdplaat-IJzendijte, Philippine-Vogelwaarde. Vijfde klasse B: NVS-Hans. Boys, Vos meer-Lepelstr. Boys, Ouwe' kerk-Dreischor, Lewed. Boys-Kwader, damme, Renesse-Robur. Aanvang 14.30 uur, Vrouwen. Derde klasse: WDS'19-Me dese Boys, Schijf-Dongen, Terne.' zen-SC 't Zand (12.30), Bto Wit'81-Noad, Viola-Kaaise Boys, SC Gastel-Internos. Wielrennen 1 Grote Prijs van Wemeldings ATB-wedstrijd in samenwerking ntf Belgische vrije bond Verstandhouding der Noorderkempen. 13.00 uur: man nen 45 t/m 51 jaar en vrouwen. 1301 uur: 52 jaar en ouder. 14.00 uur 35t/m 44 jaar. 15.15 uur: tot 35 jaar. Inschrij ven: hotel Holland Inn Wemeldinge. Windsurfen Vrouwen, tweede divisie C: VSTS- Utrecht 2, VCV-Volley/Meerkerk'95, Mik- ro Electro/Roosendaal 2-Spivo, WC Vught 2-Sarto, Morres/Hulst-Ever Rea dy (Den Dullaert, 17.00 uur), Capel- le-Rijnmond 2. Derde divisie: Fu- sion-Benevia, VOY-Wik/Univé, Odulp- hus-MWVC, Savok-Sarto 2 (Vlaanderen- hal, 15.00 uur). Rijnmond 3-Sic Pugno, Alcazar/Erasmus-Kwiek. Promotieklas se B: Voko/Finenzo-De Burgst, Smash'75-Dunamis, Odulphus 3-lbis, Mikro Electro/Roosendaal 3-DVO, Morres/Hulst 2-Spirit, Zu- vo-Jola/Olympus. Eerste klasse D: Sic Pugno 2-De Sterre, Groene Ster-VVS'92, Zuvo 2-Ardito. Tweede klasse E: Mytilus-YVC 2, Savok 2-Mik- ro Electro/Roosendaal 5, Morres/Hulst 3-WS'92 2. VVR-WC. Tweede klasse F: AVC'87-De Burgst 3. Derde klasse A: Fusion 7-Kwiek 3. Derde klasse G: Voorwaarts-Scheldesport, Bok 2-WR 2, Savok 3-VVS'92 4, Ardito 2-WS'92 3, AVC'87 2-WC 3. Regiocup/Zwemerrace. Eerste wee strijd. Locatie: de Schotsman bij Kam perland. Aanvang 12.00 uur. Inschrijven vanaf 11.00 u Vriendschappelijk. Mannen: Sport-Savosa. Locatie: sporthal Onder dak, Zierikzee. Aanvang:13.00 uur. Olympus toernooi. Locatie: sportte Baskensburg Vlissingen. Aanvang 10.30 uur, einde: 16.30 uur. Zeeuwse competitie. Eerste k deel 1. Zwembad Vrijburgbad, Vlissin gen. Organisatie: Luctor et Emerge Aanvang 13.00 uur. Tweede klasse deel 1. ZwembadRfl naertland. Hulst. Organisatie: De Bruin vis. Aanvang 14.00 uur. Zeilen Unit 4 wedstrijden Vierde en team wedstrijd voor jeugd. Klassen: upu- mist. Splash, Laser standaard, Lasertc diaal, Laser 4,7, Europe, 420,470 en ca det. Locatie: Oosterschelde bij Room pot Marina te Kamperland. Aanva 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16