praat mee over veiligheid PZC PZC Dierenbescherming wijst schenking af Aagtekerke bepleit veiliger wegen 11 'oliege Vlissingen wil platforms voor overleg Rondleiding )e Manteling Dostkapelle Themadag over inde fruitrassen CWI houdt banenmarkt in Middelburg Ruit vernield in Vlissingen Kijkavond gevonden fietsen Verfbeurt molen Cadzand Hulst repareert wegen Politie zoekt betrokkene ongeval weekenddiensten agenda Borstkanker Ambachtsdag 0800 - 0231 231 (GRATIS) m>uf CS-34! ■mm vrijdag 24 september 2004 der Sluis USSINGEN - De gemeente wil haar inwoners in- jakelen om de veiligheid in te vergroten. Door meer beter met hen te overleggen ffr het te voeren veiligheidsbe- jl, krijgen burgers een beter in het werk van de ge- overheid. Het colle- hoopt dat door de instelling wijkteams het aantal klach- Dat staat in de con- Integraal Veiligheids- 1-2006. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl [.Abvan der Sluis (chef) Nadïa Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE I Stationspark 28 Postbus 31 j.4460 AA GOES VTel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 ^E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 Jop maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; 4 zaterdags tot 12.00 uur met elkaar over veiligheid. Men sen die geen zitting hebben in een veiligheidsplatform moeten beter worden geïnformeerd over het gevoerde beleid, de genomen acties en de resultaten ervan. De veiligheidsplatforms moeten volgend jaar een feit zijn. In april heeft de gemeente Vlis singen onderzocht of inwoners zich veilig voelen, of zij overlast ervaren en hoe het is gesteld met de verkeersveiligheid. Daar uit kwam onder meer naar vo ren dat bijna dertig procent last heeft van de verkeersdrukte. Uit het onderzoek bleek ook dat 94 procent van de Vlissingers zich veilig voelt in de directe (woon)omgeving, dat zeven pro cent wel eens omrijdt om enge plekken te vermijden en twaalf procent 's avonds de deur nooit open doet. Ook vinden jongeren het belang rijk dat zij veilig kunnen spelen, het liefst vlakbij huis. Criminaliteit Uit een overzicht van de politie over het eerste kwartaal van 2004 blijkt dat de criminaliteit met 1,4 procent is gedaald ten opzichte van het jaar ervoor. Het ophelderingspercentage, van simpele (fiets)diefstallen tot verkrachtingen, vechtpartijen en inbraken toe schommelt tus sen de twaalf en ruim zestig pro cent. Het college heeft een prioritei tenlijstje opgesteld. De gemeen teraad kan daarin nog wijzigin gen brengen. Eén van de ideeën is om volgend jaar inzichtelijk te maken waar er enge plekken zijn in de gemeente. Het gaat onder meer om tunnels en steegjes. Het is de bedoeling om ze na de inventarisatie aan te passen. Vandaag wordt in hotel Arion aan de Boulevard Bankert tus sen 13 en 17 uur een bijeen komst gehouden over veiligheid. Meenten staan voor een di- mnia. Inwoners verwachten n de gemeente een (sociaal) dige omgeving, terwijl diezelf- burgers steeds meer risico's men om hun leven spannen de en boeiender te maken. i3t het fout, dan wordt de eerheid erop aangesproken, si van de brieven en klachten bij de gemeente Vlissingen anenkomen, hebben te maken (gevoelens van) onveilig- ii d college vindt het om die re took erg belangrijk om inwo- 2* te betrekken bij het veilig- •idsbeleid. Voorgesteld wordt a Veiligheidsplatforms' in te dien. Daarin praten ambtena- a; vertegenwoordigers van de Verse wijken, scholen, win- fis, bedrijven en verenigingen I jOSTKAPELLE - Het Zeeuws iiologisch Museum te Oostka- ;tllc houdt zondag een rondlei- üag door het natuur- en cul- inrhistorisch gebied De Mante- )e wandeling duurt van 14.00 al 15.30 uur en staat onder lei- 3ng van een boswachter van ïaatsbosbeheer. De wandeling tail vanaf het museum. Deelne- üers dienen zich aan te melden ip nummer 0118-582620. iAPELLE - In het fruitteeltmu- cum aan de Biezelingseweg in hpelle wordt zaterdag 2 okto- ler een themamiddag gehouden iieroude fruitrassen. Jeskundigen geven uitleg over ude fruitrassen, hun herkomst, 10e ze moeten worden behan- ield en welke vruchten ze ople- reren, Wie zelf oude fruitbomen en niet weet welke peren ïf appels die opleveren, kan de (nichten meenemen en door de iperts laten onderzoeken en op ira. brengen. De themadag duurt van één tot vijf uur 's mid- In het museum is een ten- itelling ingericht met vruch- ta van oude en zeer oude fruit- over het verwerken van fruit en er wordt een videofilm [vertoond over fruitteelt in 1938. Jolanda en Leo Sipma haalden vorige maand 450 euro op door hondenvoer te eten. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het moest een leuke verrassing zijn. Marga Geernaert uit Middelburg wilde een digitale camera en een chip-aflezer schenken aan de die renambulance in Vlissingen. De gift liep uit op een teleurstelling. De Dieren bescherming, waar de ambulance onder valt, weigerde het cadeau. Eind augustus zamelden Jolanda en Leo Sipma uit Heinkenszand op ludie ke wijze geld in voor het goede doel. Op de braderie in Vlissingen aten ze drieën halve kilo hondenbrokken op. De op brengst van de actie, 450 euro, schon ken ze aan Marga die zich dag en nacht inzet voor dieren in nood. Marga stelde voor het geld anders te besteden. Er werd besloten een digitale camera en een chip-aflezer te kopen voor de die renambulance omdat daar was ingebro ken. Onverwacht bezocht Marga met een de legatie dierenliefhebbers het kantoor van de Dierenbescherming in Vlissin gen om de cadeaus te overhandigen. Het bezoek kwam op een slecht mo ment. De manager moest net naar een afspraak toe. Ze was overrompeld en wilde de cadeaus niet op dat moment en op die manier aannemen. Geernaert ontving later een brief van het bestuur van de Dierenbescherming afdeling Noord en Midden Zeeland. Daarin stond dat het de 'sympathieke geste enorm waardeert'maar dat het gebruikelijk is dat over een schenking vantevoren afspraken worden gemaakt. „Onze manager kon u nu niet in alle rust uitleg geven over de reeds aange schafte digitale camera en onze argu mentatie omtrent het niet gebruiken van een chip-aflezer", schreef voorzit ter P. Roose. De voorzitter legde uit dat dieren die met de ambulance worden op gehaald, direct naar opvanginstituten of dierenartsen worden gebracht. Daar zijn wel apparaten waarmee de onder huidse registratiechips afgelezen kun nen worden. „De chip-lezer is uiterst nuttig voor op vangende instanties, maar heeft voor de dierenambulance geen toegevoegde waarde", aldus Roose in de brief aan Marga. „Het is bijzonder jammer dat u zich tevoren niet gewend heeft tot onze bureaumanager, zoals diverse dierenam bulanceteams geadviseerd hadden. Dan had deze, voor beide partijen toch wat gênante gebeurtenis niet hoeven plaats te vinden." Marga is teleurgesteld. „Natuurlijk heb ik van te voren niet gebeld, want dan is foto Lex de Meester het toch geen verrassing meer? En ik weet dat ze de chip-aflezer wél goed kunnen gebruiken. Regelmatig staan daar mensen op kantoor met een gevon den hond of kat. Ze worden doorverwe zen naar de dierenarts. Het is toch mak kelijk om ze daar zelf even langs de chip-aflezer te halen. Dan zie je zo wie de eigenaar is." Leo Sipma vindt de reactie van de Die renbescherming 'schandalig'. Toch heeft hij geen spijt van zijn actie. „Het eten van de hondenbrokken is niet zin loos geweest. We deden het voor de die ren. En het geld mag Marga gewoon houden voor haar dierenhulp, zoals aanvanke lijk de bedoeling was." Of Leo en Jolanda een volgende keer weer brokken eten voor het goede doel, weet Leo nog niet. „In elk geval kiezen we dan voor een ander merk. Ik heb er nog drie dagen last van gehad." De Dierenbescherming was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. door Miriam van den Broek AAGTEKERKE - De dorpsraad Aagtekerke wil een fietspad langs de Koekoeksweg en de Kaasboerweg. De wegen zijn le vensgevaarlijk, vindt de raad. Het waterschap vindt dat mee vallen en zegt dat er de komen de jaren niets aan deze wegen wordt gedaan. „We staan er versteld van dat er nog geen ernstige ongelukken zijn gebeurd", zegt S. Minder- houd van de dorpsraad. „De wegen zijn heel gevaarlijk. Het zijn drukke plattelandswe gen waarop ook fietsers rijden. De fietsers hebben er bovendien MIDDELBURG - Bij het CWI Walcheren te Middelburg vindt op zaterdag 2 oktober de lande lijke banenmarkt plaats. Werkzoekenden kunnen hier van 10.00 tot 15.00 uur terecht voor een groot aanbod aan vaca tures. Ook zijn er workshops sol liciteren en is er de mogelijk heid om een sollicitatiebrief en cv te laten controleren. Het CWI Walcheren is gelegen aan de Sint Sebastiaanstraat. te maken met een harde zij wind. Als er dan een vrachtwa gen met tachtig kilometer per uur voorbij rijdt, wordt je als fietser helemaal opzij gezogen. Een ongeluk is dan zo gebeurd." De dorpsraad benaderde het wa terschap Zeeuwse Eilanden in maart van dit jaar voor het eerst. „In een gesprek is ons toen ver teld dat de wegen niet op de knelpuntenlijst van het water schap staan", zegt Minderhoud. „Toch hebben we nu weer een brief gestuurd, want we vinden dat het zo echt niet langer kan. De verkeersveiligheid moet ver groot worden voordat er slacht offers vallen." Ongelukken Volgens woordvoerster D. Steijn-Laing maken de we gen voorlopig geen kans om op de prioriteitenlijst te komen. „Daarvoor kijken we naar het aantal auto's, fietsers en brom fietsers dat er per etmaal rijdt. Ook kijken we hoeveel ongeluk ken er gebeuren. Op de Kaas boerweg tussen Biggekerke en Meliskerke rijden dagelijks ge middeld tweeduizend auto's en tweehonderd fietsers of brom fietsers. Op de Koekoeksweg tus sen Meliskerke en Aagtekerke rijden per dag vijftienhonderd auto's en tweehonderd fietsers. Bovendien zijn er op deze weg de afgelopen zes jaar geen gere gistreerde ongelukken gebeurd. Ter vergelijking kijk ik even naai- bedrijventerrein De Poel in Goes, waar we een doseerinstal- latie hebben aangebracht. Daar reden vierduizend auto's per dag." In het gesprek dat de dorpsraad in het voorjaar met het water schap had, is gesproken over een zogenoemde suggestiestrook voor fietsers. Door een lijn op de weg te trekken, hebben fietsers een duidelijke plaats op de weg en krijgen automobilisten de in druk dat de weg smaller is, waardoor ze minder hard rij den. „De ambtenaar heeft daarover een toezegging gedaan. Maar ik weet niet wanneer die stroken VLISSINGEN - Een onbekende vrouw heeft in de nacht van woensdag op donderdag een ruit vernield van een ho recazaak aan de Nieuwendijk in Vlissingen. De vrouw wil de rond twee uur naar binnen bij de zaak, maar die was al gesloten. Toen ze dat merkte, schopte ze tegen cle deur waardoor de ruit sneuvelde. VLISSINGEN - Op het politiebureau in Vlissingen aan de Molenstraat wordt maandag een fietsenkijkavond gehou den. Kijker worden verzocht om de aangifte van diefstal of vermissing van hun fiets en een passend sleuteltje mee te nemen. De kijkavond duurt van 19 tot 20 uur. CADZAND - De bergkorenmolen Nooitgedacht aan de Zuidzandseweg in Cadzand krijgt een grondige schilder beurt. Het onderhoud aan het monument uit 1898 gebeurt iedere vijf jaar. Behalve de wieken inclusief borden, de staart en een deel van de kap worden ook de deuren van een nieuwe laag verf voorzien. De Nooitgedacht is de op volger van de staakmolen De Kat die in 1897 volledig af brandde. Ook de huidige molen bleef dergelijk onheil niet bespaard. Bij een felle brand liep de Nooitgedacht op 12 februari 1974 aanzienlijke schade op. Om de mölen te her stellen, werd hij in 1977 aangekocht door de speciaal hier voor opgerichte Stichting Molenbehoucl West-Zeeuws- Vlaanderen. HULST - Een aantal wegen in de gemeente Hulst wordt vanaf maandag gerepareerd. Het gaat om de Tarweweg in Absale, de Mariadijk in Walsoorden en de Zoutestraat in Hulst. De Tarweweg in Absdale wordt maandag ter plaatse gerepareerd. Deze klus duurt naar verwachting slechts een dag. Ook werkzaamheden aan de Mariadijk in Walsoorden zijn maandag in een dag gepiept. Maandag wordt begon nen met het herbestraten van de rijweg op het Van Ceulen- plein in Hulst. Het gaat om het deel tussen de Jacob Cat- slaan 40 en de Sportlaan 21. Deze klus duurt naar ver wachting twee weken. Een deel van de Zoutestraat krijgt op dinsdag 5 oktober een nieuwe deklaag. Het gaat om het deel tussen de Van der Leijenlaan en de snelheidsrem mer bij de bebouwde komgrens. Mensen worden verzocht de auto niet in het betreffende deel van de Zoutestraat te parkeren. Dit werk duurt een dag. DIRKSLAND - De politie is op zoek naar een automobi liste die maandagavond betrokken was bij een aanrijding in Dirksland. De vrouw heeft een achtjarig jongetje aange reden op de Molenzicht. Het jongetje raakte daarbij licht gewond. De vrouw is wel gestopt, en heeft de gegevens van het kind genoteerd, maar is daarna weggereden en heeft tot nu toe niets meer van zich laten horen. De vrouw is tussen de 40 en 50 jaar, heeft grijs haar en rijdt in een zilvergrijze Opel Astra. De politie vraagt de vrouw en eventuele getuigen zich te melden bij het wijkteam Goe- ree-Overflakkee of via nummer 0900-8844. zaterdag 25 en zondag 26 september 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76, tel. (0118) 644301 zondag'. C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon, 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen Walcheren R. Claessen,Langeviele 47, Middelburg, tel. (0118) 650510 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Klompe, tel.(0118)471140, vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M.Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B M. Meesters, Kor te Noordstraat 61Middelburg, tel. (0118)637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg l,tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Stromenwijk -'t Zand, Lange- vieleweg 81, Middelburg, tel. (0118) 635565. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Ontmoetingscentrum Griffioen, 19.00 - 23.00 uur: Inloop avond voor jongeren met onder meer tafelvoetbal en darts; VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat/ Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga; 10.35 uur: Power yoga; DOMBURG -Peuterspeelzaal Hummel- honk, 19.00 uur - 20.30 uur: Kinderkle ding- en speelgoedbeurs; OOST-SOUBURG - In het Pa- lazzoli Huis aan het Oranjeplein in Oost-Souburg wordt dinsdag 5 oktober een informatieavond over borstkanker en erfelijkheid gehouden. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Verpleegkundig spe cialisten oncologie van het Zie kenhuis Walcheren geven infor matie. Bezoekers dienen zich vooraf telefonisch aan te mel den. MIDDELBURG - Verschillende Zeeuwse ambachtslieden tonen zaterdag 2 oktober hun kunsten in Onder de Toren te Middel burg. In het hele pand zijn die dag Zeeuwse presentaties, van ambachten tot hapjes. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Onder de Toren is gevestigd in de Nieuwe Kerkgang. De weg tussen Aagtekerke en Meliskerke, via de Koekoeksweg en Kaasboerweg, is volgens de dorps raad levensgevaarlijk voor fietsers. foto Lex de Meester (Advertentie) er komen", zegt Minderhoud. Steijn-Laing zegt dat ook dat voorlopig niet wordt uitge voerd. „Ik heb hier de lijst met actie punten voor de periode 2004-2006 en ik zie dat het daar niet bij staat. Het zal dus voor na die tijd zijn dat de fietssug- gestiestroken gepland zijn Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11