Morres traint alleen op vrijdag Joery moet voor straf glazen spoelen Veel Belgen in GP van Wemeldinge Indeling van volleybalcompetitie Volleybalteams beginnen met beperkte middelen aan competitie Favorieten Grand Prix uitgeschakeld Yvonne Wisse naar Frankrijk Bekking niet in Nederlandse boot uitslagen agenda Dopinglijst donderdag 23 September 2004 2|jj van onze sportredactie GOES - Het Zeeuwse volleybal is met slechts acht teams in de tweede en derde divisie en de twee hoogste klassen van het dis trict vertegenwoordigd. De man nen en vrouwen van Morres/Hulst spelen in de twee de divisie. De mannen van Mytilus en de vrouwen van Kwiek en Savok komen in de derde divisie uit. In de promotieklasse zorgen bij de mannen nieuwkomer Kwiek en WS'92 voor de Zeeuwse in breng. De reserves van Moi'res/Hulst zijn in de promo tieklasse de enige Zeeuwse verte genwoordiger. De competitie-indeling. Mannen, tweede divisie: Sovicos. Woerden. Morres/Hulst. Visade Voorburg 2. Taurus, Interkontakt/Pegasus, Fikszo/Krimpen, Rijnmond 2. Pij. sion, Nesselande 2. Sliedrecht Sport 2, Mikro Electro/ Roosen daal. Derde divisie: Myttó Voko/Finenzo, VOY, Atak'55, Mik ro Electro/Roosendaal 2-Schovo- comca, Capelle 2, Sarto, Rijnmond 4, Spivo, Goirle, Jola/01ympUs Promotieklasse B: Smash'75, De Burgst, Sic Pugno, Sliedrecht Sport 2, Phoenix, VVS'92, Groene Ster, Rowi, Zuvo, Kwiek Voko/Finenzo 2, Sliedrecht S 3. Vrouwen, tweede divisie: VSIS Utrecht 2, Capelle, Rijnmond 2- Morres/Hulst, Ever Ready, Mikro Electro/Roosendaal 2, Spivo WC 2, Sarto, VCV, Volley Meef. kerk'95. Derde divisie: Fusion Be- nevia, VOY, WIK/Univé, Od'uln- hus, MWVC, Savok, Sarto 2, Rijn mond 3, Sic Pugno, Alcazar/Eras mus. Kwiek. Promotieklasse B: Voko/Finenzo, De Burgst Smash'75. Dunamis. Odulphus3. Ibis. Mikro Electro/Roosendaal 3 DVO. Morres/Hulst 2. Spint, Zu vo, Jola/Olympus. door Wim de Vos WEMELDINGE - Het Wielerco- mité van Wemeldinge blijft ac tief in het organiseren van wed strijden, niet alleen op de weg, maar ook in het veld. Dit jaar werden er al twee wedstrijden in het kader van de ATB Zomer- cup gehouden en op de laatste dag van dit jaar is er de finale van de Zeeuwse ATB Cup. Of het nog niet genoeg is, is er zon dag de Grote Prijs van Wemel dinge, een ATB-wedstrijd die ge houden wordt in samenwerking met de Belgische bond Verstand houding der Noorderkempen. Het is alweer de derde maal dat deze vrije bond neerstrijkt in Wemeldinge. Over de samenwer king is Jack van Stel dan ook zeer tevreden. „Het is een serieu ze organisatie die veel leden heeft en bij wedstrijden voor veel deelnemers zorgt. Het is een club die geleid wordt door enkele wielergekken. Ze zorgen ook voor jury enzovoort. Het is goed samenwerken met hen." Jack van Stel verwacht zondag opnieuw een grote belangstel ling van de zijde van de renners. Vorig jaar waren er ongeveer 130 deelnemers en dat aantal hoopt Van Stel dit jaar opnieuw te kunnen begroeten. Als één van de favorieten g ongetwijfeld de Belg Peter Wil- lemsen van start. De Belg is we reldkampioen in zijn categorie. Verder zal ook Belgisch k pioen Chris Verbraken van de partij zijn. Van Zeeuwse zijde zullen naar verwachting de jeug digen Dick van den Berg, Jacco Wagenaar, Marco Minnaard, Jordan Vleugel en Paul Jere- miasse van start gaan en bij de veteranen zullen onder meer Jo hnny Stroosmjder, Jan Min naard, Adri Jongeneelen en de Belgische kampioen André Lou- rijssen het tegen elkaar op gaan nemen. Herdershoefje Het wielercomité heeft dit jaar het parkoers behoorlijk gewij zigd. Er zal niet alleen door het Wemeldingse Bos worden gere den maar ook door het Herders hoefje. Daardoor is er een voor al snelle en technische omloop uitgezet. De eerste wedstrijd gaat zondag om 13.00 uur van start; de laat ste categorie (tot 35 jaar) begint om 15.15 uur aan het karwei. door Peter van Kouteren HULST - Harry van Putte was zelf als volleyballer een man die zijn ploeg met zijn enorme ge drevenheid kon inspireren. Hij ontwikkelde zich bij De Sterre en Morres/Hulst tot een vaste waarde en is ook als trainer leer gierig. Van Putte staat aan de vooravond van zijn derde sei zoen bij de vrouwen van Morres/Hulst en is sinds enige maanden in het bezit van het voor de tweede divisie vereiste diploma. Garantie voor succes biedt dat niet. De oefenmeester vindt wel dat hij veel van de cur sus heeft opgestoken. Morres/Hulst verbaast met de standaardteams al jaren de con currentie, omdat slechts één keer per week met een voltallige selectie kan worden getraind. Minder dan 24 uur vóórdat in competitieverband moet wor den aangetreden, worden de se lecties meer dan eens aan een zware training onderworpen. Onverantwoord, weten ze in Hulst. Maar niet aan te ontko men. De samenstelling van de selectie is daar debet aan. Veel studen ten keren pas vrijdags terug naar huis. Die gelegenheid wordt in Hulst benut om geza menlijk te trainen. Harry van Putte geeft toe dat zijn team vorig seizoen wedstrij den heeft verloren, omdat vrij dagsavonds heel pittig was ge traind. De kersverse oefenmees ter B weet ook dat alom de wenkbrauwen worden opge haald, als hij dat vertelt. „Ik heb op de cursus onder ande ren Jan Berentsen en Michel Everaert als docent gehad", zegt hij. „Dat is voor mij een gewel dig leerproces geweest. Tac tisch, technisch, maar zeker ook in conditioneel opzicht." Herstellen Ook in het volleybal is periodise ring als trainingsmodel in zwang. Uitgangspunt is dat spe lers na een intensieve training minstens 48 uur moeten kunnen herstellen, voordat een nieuwe De immer fanatieke Harry van Putte tijdens een time-out van Morres Hulst. foto Camile Schelstraete training of wedstrijd volgt. „In de voorbereiding heb ik er echt rekening mee gehouden", ver telt hij. „Maar tijdens het sei zoen is het voor ons gewoon heel moeilijk. Aan de andere kant: ik heb vroeger bij De Sterre onder Arjen Leijte getraind. We had den donderdags onze laatste training, maar gingen daarna met zijn allen nog wat pinten drinken. Ik denk niet dat dat zo veel beter is geweest." Van Putte wil zijn team vooral in technisch en tactische op zicht sterker maken. „Michel Everaert en Jan Berentsen heb ben zó'n goede visie op volley bal", vindt hij. „Daar heb ik veel dingen van opgepikt. Mi chel is een heel gedreven per soon. Hij heeft me beoordeeld tijdens mijn examen. Ik zag er eerlijk gezegd enorm tegenop, maar het ging ontzettend goed. Halverwege wist ik al dat het goed zat. Jeroen Bijl, de huidige trainer van Piet Zoomers/ Dyna mo, zat ook op de cursus. Ik ben zelf nooit spelverdeler geweest en heb heel veel van hem opge stoken. De wisselwerking tus sen onze spelverdelers en aanval- sters moet beter worden." Daarnaast wil de trainer veel aandacht schenken aan de op slag. „Die is altijd een sterk wa pen geweest, maar vorig jaar te wisselvallig geweest. Het is vo rig seizoen ook voor mij een leer jaar geweest. We stonden tij dens de winterstop op de twee de plaats, hebben daarna een dip gehad, maar zijn uiteinde lijk toch nog sterk teruggeko men. Ik ga ervan uit dat we ook dit seizoen lekker meedraaien." Selectie: Loeki Tak, Marieke Ta- nis, Judith van der Hoeven, Anne Seghers, Mirjam Rubbens, Sonja Gelderland, Eline Colsen, Linda Blommaert, Suzanne de Gucht, El- ly de Theije. Mannen Ook Guido de Beule weet dat de trainingsmogelijkheden bij Morres/Hulst verre van ideaal zijn. Hij had zijn mannenselec- tie half augustus voor het eerst bij elkaar. Met drie trainingen per week legde de oefenmeester een conditionele basis. Sinds be gin september heeft ook hij al leen vrijdags de beschikking over een voltallige selectie. „Maar onze studenten trainen wel doordeweeks elders mee", zegt hij. „Bij Mytilus, Protos, Vo- casa, Interkontakt en Goirle. Al lemaal op het niveau van de der de of tweede divisie." Het kost volgens de trainer veel moeite om zijn spelers bij ande re clubs te laten meetrainen. „Zeker als je de kant van Utrecht uitgaat, valt dat niet mee. Zelf doen we daar bij Mor res niet moeilijk over. Als spe lers hier aankloppen, zijn we daar heel gemakkelijk in. Als er voor onze spelers kosten aan ver bonden zijn als ze ergens anders trainen, dan betalen ze bij ons minder contributie. Het moet na tuurlijk niet zo zijn, dat het de jongens geld kost. Als ze niet trainen, vallen ze door de mand. Maar ik weet zeker dat ze alle maal goed trainen." De Beule verwacht na een sterk eerste jaar in de tweede divisie een lastig seizoen. Spelverdeler Maarten van Goethem kampt met een zogeheten jumpersknie en is zeker nog drie weken uitge schakeld. Marc van Egmond is voorlopig zijn vervanger. „Als ik links en rechts de gelui den hoor, dan zijn de meeste ploegen versterkt", weet de trai ner. „Het zal een zwaar seizoen worden." Selectie: Frank van Egmond, Si mon van Bellen, Martin Ferket, Maarten van Goethem, Joost van Damme, Davy Hoffmann, Koen Koutstaal, Edo de Looff, Marc van Egmond, Wilco Herrebout, Sander Blommaert, Michel van Troye. Savok De vrouwen van Savok eindig den vorig seizoen op de derde plaats in de promotieklasse, mochten onverhoopt aan de na- competitie meedoen en promo veerden naar de derde divisie. „Er is talent genoeg, maar het is eigenlijk te vroeg", beseft trai ner Kees Kosten. „Iedereen vindt het een geweldige uitda ging. Het is een heel hechte groep, die bij tegenslagen niet zo maar uit elkaar zal vallen. We gaan voor behoud." Selectie: Maartje Snelders, Mars- ha Moelilcer, Annemijn van der Graaf, José Wintjens, Jacqueline Dieleman, Evelien Bakker, Marjo lein Audenaerd, Sandra van Puy- velde, Marjolein Bode, Klaske Ver schelling, Sonja Jonkman. Morres/Hulst 2 Onder leiding van Ronald van Goethem debuteert het tweede team van Morres/Hulst in de promotieklasse bij de vrouwen. De club verkleinde met de be haalde promotie de kloof tussen het eerste en tweede team. „We leggen de lat niet hoog", zegt de trainer. „Het is een jonge ploeg, dus ie dereen moet beter worden. Maar we gaan niet voor een prijs." Selectie: Inge d'Haens, Anniek d'Hondt, Evelien Vereecken, Kim Aarssen, Marjolein Seghers, Caro- lien van Damme, Els Freijser, Leo- nie de Munter, Anne Blommaert, Jolein Colsen. SINT JANSTEEN - Na twee wedstrijddagen zijn er al ver schillende ex-winnaars gesneu veld in het eerste Grand Prix driebanden van dit seizoen van de Zeeuws-Vlaamse biljart bond. Het handicapsysteem was in de meeste gevallen scherp rechter. In de openingsronde moest Frits Bakker met minimaal verschil het hoofd buigen voor teamge noot Jack de Maat. De cijfers (43-35 in 62 beurten) spreken wel in het voordeel van Bakker, maar in het gehanteerde handi capsysteem kwam hij twee ca ramboles te kort. Dat systeem was niet van doorslaggevende aard bij de ontmoeting Lex de Feyter-Ben de Waal. Oud Grand Prix-winnaar De Waal werd op caramboles geklopt: 30-22 in 57 beurten. In de vooruit gescho ven partijen van de tweede ron de speelde het handicapsysteem wel een rol bij de uitschakeling van Theo Platjouw door Marco Potvlieger. Dat gold ook voor het verhes van Hans de Witte te gen Willy de Boey. Anders lag het weer bij Anointe de Maat-Gennaro Pecoraro. De Maat liet de kortste partij note ren met 36 beurten en klopte Pe coraro op caramboles: 20-14. GOES - De Vlissingse atlete Yvonne Wisse is na langdurig blessureleed zodanig hersteld dat ze komend weekeinde aan de Decaster Meerkamp in het Franse Talence kan meedoen. Wisse maakte vorige week haar rentree tijdens de Arena Games in Hilversum. Ze kampte met rug-, heup- en hamstringblessu res. AMSTERDAM - Bouwe Bek king, een van de meest ervaren zeezeilers van Nederland, is niet beschikbaar voor de twee teams die hoofdsponsor ABN Amro voor de Volvo Ocean Race (2005-2006) heeft ingeschreven. De 40-jarige profzeiler, die al vier keer meedeed aan de zware zeilrace om de wereld, is aange steld als schipper op het Spaan se schip van Telefonica Movi- Jeugdvoetballers in district kiezen steeds vaker voor alternatieve straffen door Frits Bakker TERNEUZEN - Wat Joery thuis nooit doet, heeft hij zaterdag op het voetbal veld gedaan. Hij heeft de ramen van de kantine gelapt en een paar uurtjes gla zen gespoeld achter de bar. Die Joery toch. Wat een keurige jongen, die Joery. Of heeft hij van de nood een deugd gemaakt? Ja dus. Joery doet mee aan het KNVB-project van de alterna tieve straffen in het voetbal. Twee weken geleden heeft hij met BI een kaartje opgelopen voor een iets te grove tackle. En in plaats van een schor sing, doet hij nuttig werk voor de club. Voor A- 'en B-junioren wordt de straf meestal omgezet in het fluiten van een pupillen wedstrijd, maar C'tjes mogen nog geen wedstrijd leiden. Die mogen kiezen: ballen oppompen, de kantine schoonmaken, de tribune vegen enzovoort. Het werkt langs twee kan ten. De speler zelf wordt gestraft voor zijn daad op het veld, maar mag wel blij ven voetballen. En de club heeft er voor een paar uur een hulpje bij. Frans Saunier (18) van Kloetinge heeft er ook aan meegewerkt. Hij kreeg met Al een rode kaart en dreigde voor vier wedstrijd te worden geschorst. „Ik heb ervoor gekozen om die weken op zater dagmorgen de D-pupillen te fluiten. Om tien uur 's morgens moest ik er zijn. Ik vond het een redelijk zware straf, want anders had ik nog een paar uur tjes in bed kunnen blijven voordat ik mijn wedstrijd moest spelen." Voor veel clubs in het zuidelijk district, met Zeeland en Brabant, is de alterna tieve straf een uitkomst. Dig Vleugel uit Bruinisse, die meer dan tien jaar geleden aan de wieg heeft ge staan van het project: „Het komt steeds vaker voor dat jeugdelftallen maar net genoeg spelers hebben. Die kunnen op zaterdag niemand missen. En als zo'n jongen een dag moet fluiten, vindt hij het soms nog leuk ook. Dan houdt de club er nog een scheidsrechter aan over." Niet overal De KNVB hanteert de alternatieve straf niet overal in het land. Het beperkt zich tot het district Zuid 1, waartoe de Zeeuwse clubs behoren. Meewerken is niet verplicht. De clubs moeten aan de voetbalbond bij het begin van het sei zoen laten weten of ze zich aansluiten bij de regeling. Het idee komt eigenlijk voort uit de vroegere afdeling met Zeeland. Brabant en Den Haag. Dig Vleugel: „We zijn er zo rond 1990 als een experiment mee be gonnen. Bij de herstructurering van de KNVB heeft het even op de tocht ge Een voorbeeld van een alternatieve straf: het schoonmaken van de tribune. staan. Er is een onderzoek gehouden on der alle clubs in het land, waaruit bleek dat alleen Zuid 1 het wilde doen, op vrij willige basis." Van alle Zeeuwse clubs (honderd in to taal) hebben er zich negentien niet aan gemeld voor het project. Het zijn meest al de kleinere clubs met weinig jeugd, maar opvallend is dat een jeugdbol- werk als RCS niet meedoet. Janus van Eenennaam, jeugdsecretaris: „Wij doen het bewust niet, omdat je dan ook club mensen moet inzetten om die spelers te begeleiden." RCS, met zijn driehonderd jeugdleden, heeft het kader toch al hard nodig. „We doen het wel eens in de club zelf, bij voorbeeld als er vernielingen zijn aange richt. Dan laten we de dader een kleed kamer schoonmaken. Een wedstrijd flui ten in.plaats van een schorsing uitzit ten, vinden we niks. Als ze het met te genzin doen. maken ze er toch een puin hoop van. Bovendien vinden we het be ter dat ze twee wedstrijden niet mogen spelen dan ze twee weken op de velden te laten rondhangen." De meeste clubs denken daar anders over. Kloetinge (met twee A-elftallen, vier B's en vijf C's) hanteert voor spe lers die een rode kaart krijgen bijna uit sluitend de taakstraf. Jeugdsecretaris Antoine van Goethem: „Bij ons komt het gemiddeld vijf, zes keer voor per jaar. We vragen de speler of hij wil meewerken en ze doen het vrij wel allemaal." Gemakzucht Alex Dehulsters (Terneuzen): „Wij doen wel mee, maar eerlijk gezegd zien we er uit een soort gemakzucht vaak vanaf. Je moet het aanmelden bij de bond en je moet erop toezien. Het komt zelden voor dat we een speler verplichten om zo'n straf uit te voeren." Ellen van der Bijl (Bruse Boys): „Ik wil niet zeggen dat het bij ons allemaal bra ve jongens zijn, maar een rode kaart komt heel weinig voor. Het is al twee jaar geleden, schat ik. Toen hebben we iemand voor het schoonmaken ingezet. Maar gelukkig is dat maar een zeld zaamheid." Het zuidelijke district vindt niettemin dat de regeling moet blijven bestaan. Wim van Varik van het bondsbureau in Breda: „We hebben ongeveer vierhon- foto Camile Schelstraete derd clubs in het district, waarvan er driehonderd meedoen. En van de dui zend strafzaken per seizoen bij de jeugd, worden er 350 in een alternatieve straf omgezet. Dat aantal is de laatste jaren alleen maar toegenomen." Op het uitvoeren van de straf wordt wel dege lijk streng toezicht gehouden. De KN VB heeft alleen in Zeeland al vijf en in het hele district twaalf controleurs, die op aanwijzing van de tuchtcommissie regelmatig bij de clubs op bezoek gaan. Wim Broekhoven, scheidsrechter en be geleider van jonge arbiters: „En het mag natuurlijk niet zo zijn dat iemand de scheidsrechter een schop verkoopt en dat hij er met twee keer thee zetten vanaf komt." Voor dat soort uitwassen heeft de tuchtcommissie een strengere regelgeving. Spelers die voor meer dan vier wedstrijden worden geschorst, moe ten die straf ook werkelijk uitzitten. Joery mag zaterdagmiddag gelukkig nog wel een keer glazen komen spoelen in de kantine. Het is de straf die hij ver dient, omdat hij net iets te laat bij de bal was en de rechtsbuiten van de tegen partij heeft getackeld. Dat heeft hij nu wel afgeleerd. Sint Jansteen. Grand Prix drieban den op handicap van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond. Eer ste ronde (eerstgenoemde wint): Louis Dallinga-Jan de Rechter 50-26 (62 beurten). Cor de Jonge-Jurgen Martin 35-14 (51), Jack de Maat-Frits Bakker 35-43 (62), Johnny Bakker-Koos Zwa- nink 30-32 (41), Theo Freijzer-Johan de Witte 27-13 (37), Alex de Feyter-Ben de Waal 30-22 (57) Vooruit gespeelde partijen tweede ronde: Marco Potvlie- ger-Theo Platjouw 25-48 (60), Willy de Boey-Hans de Witte 22-28 (52), Koen Pöpsel-Fons Baart 27-29 (73), Antoine de Maat-Gennaro Pecoraro 20-14 (36), Arie Vink-Willy van Limmen 14-25 (37). Mlawa (Pol). EK vrouwen. Vierde ronde, belangrijkste uitslagen: Milsj- ina (Rus)- Chub (Ned) 1-1, Poepjes (Ned)-Tkatsjenko (Rus) 0-2, Doumesh (Ned)-Sjestakova (Rus) 1-1, Van der Stelt (Ned)-Azojan (Est) 2-0, Rijgersberg (Ned)-Gawlinska (Pol) 1-1, Viirma (Est)-Tanzykkoetsjina (Rus) 0-2, Novovi- cina (Rus)-Shiadlauskiene (Lit) 2-0. Stand: 1. Chub 7 punten, 2. Milsjina, Tkatsjenko, Novovicina 6, 5. Doumesh 5, 12. Poepjes 4, 21. Van der Stelt 3, 27. Rijgersberg 2. Atletiek Kwalificatie 400 meter wheelen, mannen: 1. Van Weeghel (Ned) 47,32 (paralympisch record)1e tijd, geplaatst voor finale. Paardensport. Dressuur, indivi dueel, grade II: 1. Slaettengren (Zwe) 72.636, 2. Stokkel (Ned) 70.545, 3. Bol- mer (Ned), Sustain (GBr) 68.727. Zitvolleybal. Nederland - Finland 3-0 (25-9 25-17 25-17). Zwemmen. Kwalificatie 100 meter rugslag, mannen, S8: Schep (Ned) 1.17,64, zesde tijd, geplaatst voor finale. Kwalificatie 100 meter rugslag, vrouwen, S8: Boonacker (Ned) 1.23,89, tweede tijd. geplaatst voor fina le, Thomsen (Ned) 1.27,66, vijfde tijd, geplaatst voor finale. Goalball. Nederland - Finland 1-8. Rolstoeltennïs. Enkelspel mannen: Ammerlaan (Ned) - Lahcen (Fra) 6-0 6-1. Enkelspel vrouwen: Vergeer (Ned) - Khantasit (Tha) 6-3 6-1. Quad mannen: Van Erp (Ned) - Nor- (Ned/21)-Bragado/Wacholter (VSt/1?) I 2-1 (14-21 23-21 15-13). Tweede ron de: Schnyder/Benoit-Kuhn (Zwi/5)- Keizer/Mooren 2-0 (21-13 21-15), Alexan dra /Monica (Bra/10)-Leenstra/Kadijf 2-1 (21-18 18-21 18-16). Keizer/Mooren en Leenstra/Kadijk naar herkansingen. Bevobo-competitie Terneuzen. Eer ste klasse: BN/De Stem-Zaman Spon 2-1, Delta-Scheldesport 2-1, BNDe Stem 2-De Pooter 0-3, Dow-Wim de Waal 3-0, NHI Terneuzen-Jacobs/Tum 0-3. Stand: Dow 3-9, Zaman Sport 3-7. Scheldesport 3-7, Rest.'t Oud Sas 2-$ BN/De Stem 2-5, Dees Sport 2-5, Ja cobs Tuin 2-3, De Pooter 3-3, Delta 3-1 Rabobank Terneuzen Axel 2-0, Wim de Waal 2-0, NHI Terneuzen 2-0, BN/De Stem 2 3-0. Tweede klasse: TeVo- Re-Dees Sport 2 1-3, NHI Terneuzen 2-Scheldesport 2 1-2, URS-PS0VZ 0-3, Echo Audio-Dow 2 0-3, Gemeente Ter- neuzen-WBAZ 1-2, El van Fraeyenho- ve-Delta 2 3-0. Stand: Dow 2 3-9, Schel desport 2 3-7, PSOVZ 3-7, El.van Frae- yenhove 3-5, De Hoop 2-4, WBAZ34, Gemeente Terneuzen 3-4, TeVoRe 2-3, Dees Sport 2 2-3, URS 2-3, NHI Terneu zen 2 2-1, Echo Audio 3-1, Delta 2 3-1. Derde klasse: BN/De Stem 3-Henno Cysouw 0-3, Dow 3-V&K/C1000 Hoek 2 3-0, Yildiz-BN/De Stem 4 3-0, Yildiz2-Hy- dro IS Partner 3-0, Zeeland Seaports-PS- OVZ 2 2-2. Stand: Yildiz 2 3-8, Yildiz 3-8, Dow 3 3-7, Henno Cysouw 2-5, Vis ser Smit Hanab 2-4, Zeeland Seaports 2-4, V&K/C1000 Hoek 1-2, Hy dro IS Partner 2-2, PSOVZ 2 2-2, BN/De Stem 4 2-1, Interpolis Philippine 2-1, De Stem 3 3-1V&K/C1000 Hoek 2 3-1. folk (GBr) 2-6 3-6. H.f.lU.lilUU* Lucky Day: 3-6-7-10-15-23-29-33-35-38 -47-49-53-56-64-67-72-77-79-80 Onder voorbehoud. Peking. Vrouwen Eerste ronde: Jan- kovic (SMo/7)-Asagoe (Jap) 4-6 6-2 7-6, Petrova (Rus/5)-Jie (Chn) 6-2 6-2. Twee de ronde: Serena Williams (VSt/1 )-Safi- na (Rus) 6-3 3-6 6-3, Sjarapova (Rus/3)- Panova (Rus) 6-3 6-1, Dulko (Arg/6)- Vento (Ven) 6-4 6-4, Medina Carrigues (Spa)-Tanasugarn (Tha) 6-4 6-4. Peking. Challenger. Eerste ronde: Logtens-Roger-Vasselin (Fra) 6-3 6-1 Covington (VSt). Challenger. Eerste ronde: Ram (VSt)-Hemmes 6-4 6-2. Tuitjehorn. Vrouwen, vriendschap pelijk: Nederland - Engeland 0-1 (0-0). Ankara. Kwalificatietoernooi World Grand Prix, vrouwen. Tweede dag: Nederland - Turkije 3-0 (25-17 25-18 25-23), Duitsland - Bulgarije 3-0 (25-20 25-19 25-17), Polen - Roemenië 3-0 (25-18 25-14 25-17). Stand: 1. Duitsland 2-4 (6-0), 2. Nederland 2-4 (6-1), 3. Tur kije 2-2 (3-3), 4. Polen 2-2 (4-3), 5. Bulga rije, Roemenië 2-0 (0-6). Beachvolleybal. Rio de Janeiro. We reldbeker vrouwen. Eerste ronde: Leenstra/Kadijk (Ned/7)-Alcon/Cati Sol (Spa) 2-0 (21-19 21-10), Keizer/Mooren La Covatilla. Ronde van Spanje. Ze ventiende etappe, Plasencia-La Covatilla: 1. Cardénas (Col) 169 km m 4.52.08, 2. Santiago Perez (Spa) 0.29,3 Heras (Spa) 1.01, 4. Mancebo (Spa/ I.15, 5. Luis Perez (Spa) 2.05,6. Gome (Spa) 2.18, 7. Ferrio (Spa), 8. Lara (SM 9. Sastre (Spa) 2.45, 10. Martin Perfr guero (Spa) 3.03, 14. Valverde (Spa) 3.11. 68. Veneberg 25.59, 74. Weening 75. Tankink, 101. Posthuma 31.52,1» Den Bakker Opgave: o.a. Jan Boven Klassement: 1 Heras 63.28.41,2 Sen tiago Perez 1.13, 3. Valverde 2.15, - Mancebo 2.16, 5. Nozal (Spa) 5.55, e Sastre 7.56, 7. Gomez 10.08, 8. Garqe Quesada (Spa) 11.09, 9. Beltran (Sjf II.51, 10. Luis Perez 12.25. 61. Vei* berg 1.30.59, 71. Weening 1.41.32,73 Tankink 1 50.53, 111. Den Batte 2.31.57,113. Posthuma 2.35.07. Aalter (Bel). A-veldrit. 1. Nijs (Bel 58,37, 2. Berden (Bel) 0.37, 3. Vanthoir renhout (Bel), 10. Van Gils 1.36,13.Var den Bergh 2.30. donderdag Biljarten Grand prix driebanden ZVB. Locatie; café De Kroon in Sint-Jansteen, w vang 19.00 uur. LAUSANNE - Het wereldanti- dopingbureau Wada heeft effi product dat gebruikt wordt oe haaruitval en prostaatprWj men te behandelen toegevoegd aan de lijst verboden middelen voor sporters. Het middel, fin&" teride, zou een maskerende wet- king hebben voor andere doping- producten. ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46