Woede over weghalen remmers PZC PZC Stilte is de kracht van deze actie PvdA voorstander meer naaktstranden Wethouder negeert blijvend verzet tegen plannen hertenkamp 1 3 Gentsebreedstraat volgens Dorpsraad Philippine weer racebaan TPG Post opent Business Point Jeugdcircus Koegorspolder zoekt bondgenoten tegen turbines Bingo Vier jaar cel voor incest Straf voor handel in softdrugs Vlissinger (50) aangehouden Vrouw slachtoffer van babbeltruc Nieuw CDA-bestuur Reimerswaal agenda donderdag 23 september 2004 jnnr René Hoonhorst PHILIPPINE - De Dorpsraad Philippine voelt zich geschof feerd door het dagelijks bestuur tan de gemeente Terneuzen, om- ilat deze week zonder overleg verkeersremmers uit de Gentse breedstraat zijn verwijderd. De dorpsraad heeft een maand kleden op verzoek van de ge beente een zeer uitvoerig advies opgesteld over de meest wense lijke verkeersmaatregelen in de Gentsebreedstraat. Dat op ge- cprekken met omwonenden ge baseerde rapportje is blijkbaar voor niets opgesteld, vrezen de lorpsraadleden. „De gemeente beeft ons nooit uitgenodigd voor overleg. En nu worden er tegen ons advies in verkeersremmers weggehaald, zodat de straat weer een racebaan wordt. Men- hebben twee, drie dagen niks aan een gedocumen- leerd plan gewerkt en de ge meente geeft geen enkele uitleg. Schandalig", fulmineerde voor zitter W. Zwartelé van de dorps raad, De dorpsraad stuurde gisteren «n boos e-mailtje aan wethou- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur der P. Hamelink. Die kon geen uitsluitsel geven, omdat ver keersmaatregelen niet tot zijn portefeuille behoren. Hamelink beloofde wel binnenkort met de dorpsraad te spreken over de on- derhoudstoestand van straten en openbaar groen in Philippi ne. Over die zaken hebben dorpsraadsleden ook nogal wat op hun lever. Verkeerswethouder J. van Schaik, gisteren op dienstreis als voorzitter van het sociaal werkvoorzieningsschap Dethon, wist in eerste instantie niet pre cies welke verkeersmaatregelen in de Gentsebreedstraat worden genomen. Later meldde Van Schaik dat de gemeente niet zomaar voorbij gaat aan adviezen van de dorps raad. „De vluchtheuveltjes voor de chicane in de Gentsebreedst raat zijn alvast weggehaald om de putten uit de rijbaan te ha len. De straat wordt later nog aangepakt, waarbij de meeste aanbevelingen van de dorps raad worden gerealiseerd", wist de wethouder. Zijn opmerking dat ook de dorpsraad de verkeersremmers niet langer nodig vindt als er bij voorbeeld aan twee kanten van de straat parkeerplaatsen ko men, is bezijden de waarheid zegt Zwartelé. „Verkeersobsta kels blijven nodig om de vaart uit het verkeer te halen. Er heb ben in het verleden wel mensen geklaagd over de chicane, maar dat was vooral omdat door de gaten in de weg extra lawaai ontstond. Er moeten wel rem mers in de Gentsebreedstraat blijven om zwaar sluipverkeer af te schrikken." Zwartelé was wel blij te horen dat Van Schaik op korte termijn met de dorps raad om de tafel wil, omdat de wethouder het ook vervelend vindt dat de dorpsraad niet is in gelicht over de geplande ver keersmaatregelen. „We zullen maar even afwachten welke maatregelen burgemeester en wethouders precies voor ogen hebben, alvorens ons standpunt te bepalen", zei Zwartelé. HOLST - TPG Post opent mor- haar nieuwe Business Point het Stationsplein 36 in Hulst. De nieuwbouw vervangt depostbussenruimte aan de Min derbroedersstraat. Het Business Point is bedoeld voor zakelijke klanten in het midden- en kleinbedrijf. Vol- dit concept bouwt TPG Post door heel Nederland 250 vestigingen. Ruim tweehonderd daarvan zijn inmiddels ge- ipend.Het Business Point in Hulst bestaat uit een verkoop- en informatiebalie, een postbus- senruimte en een postafgifte- iunt met een lopende band, vaarop klanten hun voorgefran keerde post inclusief pakketten enpartijenpost leggen. HEIKANT - Jeugdcircus Reinar- (li geeft gratis voorstellingen in gemeenschapshuizen in Hulst. Reinardi wil hiermee iedereen bedanken voor de nieuwe aan hanger die het circus cadeau kreeg. Het jeugdcircus treedt zondag om 14.30 uur op in 't Hei- lein Heikant. De aangekondigde hervormingen van het sociale stelsel zijn zelfs de politie te gortig, bleek gisteren tijdens de stille mars in Terneuzen. foto Camile Schelstraete door Cees Maas TERNEUZEN - Het was gisteren de dag dat zelfs de doorgaans gezagsge trouwe dienders zich roerden. Aanlei ding vormden de aangekondigde hervor mingen op het sociale stelsel. De politie en de belastingdienst liepen zij aan zij in een stille mars in Terneuzen tegen de kabinetsplannen. Een groep van 72 mensen, waaronder ook de zorgverleners en brandweerlui, verzamelde zich bij het Terneuzense po litiebureau en trok vervolgens op naar het Stadhuisplein. Daar aangekomen stelden de betogers zich op in de vorm van een grote, menselijke 'nee'. „De kracht van deze actie is de stilte. We beginnen stil en geven een signaal, meer niet. Wat volgt zien we wel", had de coördinator van de actie, de politie man Guido Lampaert vooraf gezegd. Hij doelde met zijn 'wat volgt' op de po litiebonden, die aankondigen dat er in oktober werkonderbrekingen bij de poli tie komen. Gisteren demonstreerden er landelijk 4500 politiemensen tegen de bezuinigingen. Terneuzen was het de cor van het Zeeuwse aandeel. De stoet trok veel bekijks. Demonstre rende politiemensen en belastingmede werkers zie je niet elke dag. Daarbij kwam dat veel deelnemers zich uitge dost hadden met een blauwe hoofddoek met een protestleus er op. En zo zag je gisteren in het centrum bebaarde kerels in poli tie-uniform met een hoofddoekje op, zwijgend voorbij trekken. Want ook politiemensen ontkomen niet aan de Haagse bezuinigingsdrift. „Neem nou mezelf", zegt Lampaert, „ik ben 52, brigadier, en ik zou over hon derd maanden met de VUT kunnen. Dat worden nu 160 maanden. Hetgeen niet alleen onprettig voor mezelf is, maar ook jonge politiemensen kunnen min der doorstromen omdat ik die plaats be zet hou. Verder krijgen politiemensen bij een dienstongeval voortaan maar ze ventig procent van hun salaris in plaats van de honderd procent die ze nu krij gen. En, we krijgen een duurder, maar kwalitatief niet beter verzekeringspak ket opgedrongen." Producten Lieve Soetemans, thuishulp van de Stichting ZorgSaam en eveneens deel neemster aan de mars, zegt het zo: „Het feit alleen al dat ze over mensen praten als over producten, dat is toch ver schrikkelijk?" „Het is een schrijnende situatie, de af braak van de zorg gaat in noodtempo en iedereen is er de dupe van", vult haar collega Jetty Dorsselaer aan. „We zijn ineens dertig jaar terug in de tijd geslingerd", zegt vice-voorzitter Jo hn Roels van de Ondernemingsraad van ZorgSaam. „De boekhouders zijn aan de macht en het hele stelsel wordt afgebroken. En op de lange termijn bekeken is het mis schien niet meer te repareren wat hier gebeurt." „Het zijn a-sociale maatregelen. En de regering' weet niet eens wat ze aanricht. Laat ze maar eens bij ons komen kij ken", zegt Ineke de Ruyter, ook van ZorgSaam. Verontrusting, boosheid soms en strijd bare taal, dat waren gisteren de ingre diënten van de mars. De omstanders rea geerden voor het grootste deel instem mend. Er klonken kreten aan het adres van de regering als 'weg met die bandie ten' en 'kom volgende keer maar met jul lie Mobiele Eenheid'. Op het plein voor het stadhuis liet geen gemeentebestuurder zich zien. De men selijke 'nee' bleef een klein kwartier in formatie staan. Daarna was de actie af gelopen. door René van Stee GROEDE - De PvdA in Sluis is voorstander van uitbreiding van naaktrecreatie langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust. In een brief aan het college van B en W vraagt de partij dan ook het aantal gebieden waar nudis- ten terecht kunnen, aanzienlijk te vergroten. De sociaal-democraten reageren op een brief van P. Wielders uit het Belgische Berchem over het nijpende ruimtegebrek op de naaktstranden in de gemeente Sluis. „De huidige locatie bestaat uit twee stranden nabij Nieuwe- sluis te Groede. Gezien de wen sen en de tegenwoordige maat staven blijkt dat de huidige re gelgeving veel te beperkt is. Het is toch niet meer van deze tijd dat in onze toeristische gemeen te de mogelijkheid om naakt te recreëren bestaat uit een gebied je van een paar honderd me ter?", schrijft fractielid M. van 't Land aan B en W. De PvdA verwijst naar de ophanden zijn de aanpassing van de algemene plaatselijke verordening. De aanwijzing van nieuwe gebie den waar naaktrecreatie is toe gestaan, moet hierin worden op genomen. Als locatie suggereert doet de partij een gebied bij Cad- zand-Bad, Nieuwvliet-Bad of Breskens. Borden Recreanten op het naaktstrand in Groede klagen al langer over ruimtegebrek. In het eerste weekeinde van augustus werd diverse naturisten gesommeerd zich naar een door borden afge bakend terrein te begeven. Van wege de drukte hadden zij een plekje net buiten het eigenlijke naakstrand ingenomen. Officieel is slechts anderhalf strandvak als naaktstrand aan gewezen, maar het wordt ooglui kend toegestaan dat dit gebied is uitgebreid tot twee stranden. Door de toegenomen drukte wor den de laatste jaren ook regelma tig drie strandvakken door de naaktrecreanten gebruikt. door Wout Bareman SPUI - De stichting Houd Woon omgeving Koegorspolder Leef baar heeft de hulp ingeroepen van de directie van kunstmest- producent Yara Sluiskil en van de Gasunie in de strijd tegen de bouw van een windmolenpark in de Koegorspolder bij Sluiskil. B en W van Terneuzen willen het bedrijf Win Wind bv via een verkorte bestemmingsplanproce dure toestemming geven voor de bouw van 22 windmolens. De stichting verzet zich daar al geruime tijd fel tegen. Half au gustus werd bij het college be zwaar aangetekend tegen de pro cedure. In de brieven aan Yara en de Gasunie wijst het stich tingsbestuur nog eens nadrukke lijk op de gevaren (onder meer blikseminslag), die plaatsing van de windmolens kunnen ople veren. „Het is dan ook geheel onbegrij pelijk dat de windmolens ge plaatst worden rond Yara, een zogenaamd Sevesobedrijf, en een aardgasstation met bijbeho rende hoofdtransportleidingen van grote diameter", schrijft het bestuur. „Er mag niet aan ge dacht worden dat er iets mis gaat met een van de 22 windmo lens." In de brief aan de Gas unie wordt verwezen naar de re cente gasexplosie in het Bel gische Gellingen, waarbij meer SAS VAN GENT - De Vrienden van de Redoute uit Sas van Gent houden zaterdag als start van het werkjaar een grote bin go in de recreatiezaal van De Re doute. Deze begint om 19.00 uur. dan twintig mensen omkwa men. Bij Yara verhoogt de aanwezig heid van ammoniakopslag en -transportleidingen de kans op een calamiteit. Het bestuur van Koegorspolder Leefbaar roept beide bedrijven op geen enkele medewerking te verlenen aan de komst van het windmolenpark. De brief be sluit: „Wij stellen goed nabuur schap zeer op prijs, Hopelijk kunnen wij op de medewerking van een goede buur rekenen voor het behoud van een leefba re en veilige woonomgeving." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 44-jarige inwoner van Sint-Annaland voor het plegen van incest met zijn toen nog jonge dochter veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf. De man heeft het slachtoffer jarenlang misbruikt. De ontuchtige handelin gen begonnen toen het meisje nog een kleuter was en stop ten pas toen ze vijftien jaar was. De rechtbank achtte de verklaringen van het meisje be trouwbaar. Verder werd de Sint-Annalander kwalijk ge nomen dat hij geen enkele compassie met zijn dochter had getoond. Saillant detail was dat de man gisteren jarig was. De uitspraak was conform de eis van de officier van justitie. MIDDELBURG - Twee mannen uit Bergen op Zoom zijn gisteren in Middelburg voor handel in verdovende midde len veroordeeld tot 285 dagen gevangenisstraf, waarvan; 180 dagen voorwaardelijk en 240 uur werkstraf. De broers van 37 en 31 jaar werden door de rechtbank vrijge sproken van betrokkenheid bij de uitvoer van softdrugs. De mannen leverden de drugs aan Zeeuwse koffieshops. De Brabanders hebben de opgelegde celstraf al in voorar rest uitgezeten. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag' op woensdag een vijftigjarige Vlissinger aangehouden im de Badhuisstraat. De man wordt ervan verdacht met zijn auto tegen het geopende portier van een andere auto te zijn aangereden in de Paul Krugerstraat. De Vlissinger stopte verderop en liep terug om met de benadeelde te pra ten. Hij zei eventjes zijn motor te zullen uitzetten, maar reed vervolgens weg. Volgens de politie was de man onder in vloed van alcohol. OUD-VOSSEMEER - Een oudere vrouw uit Oud-Vosse- meer is door middel van een babbeltruc beroofd van een. paar honderd euro. Zij had dinsdagmiddag twee onbekende vrouwen in haar huis binnengelaten die zeiden een briefje te willen schrij ven voor een buurvrouw die niet thuis zou zijn. Een derde persoon is vermoedelijk vervolgens de woning binnenge komen en heeft een paar honderd euro en ook sieraden weggenomen. KRUININGEN - Het CDA in Reimerswaal heeft een nieu-i we voorzitter, H. de Kunder (50) uit Waarde, en een nieu we penningmeester, J. Koutstaal (21) uit Yerseke. Zij zijn de opvolgers van respectievelijk H. Eversdijk en C. Jasper- se-Teer, die allebei in de gemeenteraad zitten. Het raads lidmaatschap is niet te combineren met een bestuursfuncA tie in de afdeling, vindt het CDA Reimerswaal. De afgetre den bestuurders blijven als adviseurs aan het dagelijks be stuur van de afdeling verbonden, waarin P. Polderdijk (27) uit Krabbendijke en J. de Bat (21) uit Oostdijk als se cretaris en vice-voorzitter zijn aangebleven. door René van Stee GROEDE - Het verzet tegen de herinrichting van het herten kamp in Groede houdt aan. Gis teren overhandigde actievoer der C. Spierenburg ruim dui zend handtekeningen aan wet houder R. Leentfaar om het pro test kracht bij te zetten. Die ko men bovenop de meer dan ne genhonderd handtekeningen die eerder werden opgehaald. Ook het bijgestelde, soberder plan voor Groede Podium vindt in de ogen van Spierenburg geen genade. Hij noemt het te steriel, kind- en dieronvriende lijk, onoverzichtelijk en veel te duur. Ook vindt hij dat er onvol doende vooroverleg is gevoerd met mensen die niet in Groede wonen en ook echt verstand van de materie hebben. „Geef nu eens een groep van ge kwalificeerde bewoners en ont werpers de kans een plan te ma ken. Wij vinden dat alles zoveel mogelijk bij het oude moet blij ven en er ook een groene corri dor naar de kust moet komen die qua beeld in het huidige landschap past", zegt Spieren burg namens de onderteke naars. Hieronder zitten niet al leen inwoners van Groede, maar ook veel toeristen en regelmati ge bezoekers van het herten kamp uit de rest van Zeeuws- Vlaanderen. Spierenburg maakt ook be zwaar tegen het tijdelijk ver plaatsen van vrijwilligers van Emergis - verantwoordelijk voor het onderhoud - en de die ren naar de Euregiotuinen in Oostburg. Volgens hem blijkt uit een namens de actievoerders opgesteld plan dat dit helemaal niet nodig is. Wethouder Leentfaar noemt de bijna tweeduizend handtekenin gen een duidelijk signaal, maar hij is niet van plan er iets mee te doen. „Ik denk dat er voldoende over leg is geweest en dat er nu een plan ligt dat zeer breed wordt gedragen. We willen dan ook zo snel mogelijk aan de slag", al dus Leentfaar. Bomen De aanpassingen omvatten on der meer het behoud van veel meer bomen dan in het oorspron kelijke plan, het behoud van al-: le bunkers op het terrein en. meer ruimte voor de herten, die" in eerste instantie buiten het park een plaatsje zouden krij gen. De dorpsraad in Groede is; in grote lijnen akkoord. Ook dë bouw van maximaal zes paalwo^ ningen in de buurt van de Zwar- tegatsekreek gaat niet door. De opbrengst zou worden gebruikt; voor het eerste plan dat voor; Groede Podium werd gemaakt. Leentfaar verwacht dat de eer-C ste spade voor de herinrichting; van het hertenkamp in novem ber de grond ingaat. Het grond werk is vermoedelijk de komend de zomer klaar. De vrijwilligers van Emergis en de dieren van het hertenpark blijven ongeveer een jaar in de Euregiotuinen. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, handvaardigheid en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en solo dansen; Trefpunt, 10.00 uur: Schilderen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: Anbo hobby/handwerkbijeenkomst; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30' uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HULST - Reynaertcollege aan de Gil-" denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex-)hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Engels, computeren; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken en koersr bal; 19.00 uur: Linedance, computeren; 19.30 uur: Bridge; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 14,00 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Oude-; renkoor; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; NIEUWVLIET - Sint Bavodijk, 19.00 uur: Landschapsexcursie; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur; Biljarten; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming tekenen en schilderen; 19.30 uur; Engels; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Eu charistieviering; 13.30 uur: Handwer ken, soos, canasta en biljarten,!9.00 uur: Bridge; De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE - 't Gelag, 13.30 uur: Koersbal; Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43