PZC Stranden dicht voor opspuitingen mi Letselschade? Hpals groep Kindertheater heeft geen pretenties Ongewoon design past in een gewone keuken. Hengelen naar medaille op WK kustvissen landsuppletie op Noord-Beveland en Walcheren is nodig om kust te verdedigen Camera gestolen in Zierikzee Veilig Honk komt er ook in Borsele aan zonnebril op sterkte 45,- l3pr1gfV/ Vrouw slachtoffer van babbeltruc Nieuw CDA-bestuur Reimerswaal Vrouw rijdt sloot in Vierde plek mosselkok Philippine Straf voor handel in drugs Beven Zeeuws- i-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 23 september 2004 joorUicasBoot editie Bevelanden-Tholen OUD-VOSSEMEER - Het we- leldkampioenschap kustvissen in Engeland staat voor de deur. Rustvissers Ilonka van Vossen |jl) en Clarinda van de Zande Mg) uit Oud-Vossemeer vertrek- |en vandaag naar het Engelse ifeymouth om zich klaar te ma ten voor de wedstrijden. De Zeeuwse hengelaars verte genwoordigen het Nederlandse damesteam met nog drie andere kustvissers. De dames zullen flink moeten hengelen, willen zij een kans maken op een me daille. Misschien dat het weer en de locatie een voordeel ople vert. „We vissen in Zuid-Enge- land. De weersomstandigheden daar lijken op de onze. En we zijn hier ook gewend aan een ru we zee. Toch valt er geen peil op te trekken. Ervaring speelt na melijk een grote rol", legt Cla rinda uit. Met deze wetenschap hopen ze toch een streepje voor te hebben op concurrenten als Italië en Portugal. „Het Italiaan se damesteam is al drie keer we reldkampioen geworden, dus daar moeten we voor uitkijken", zegt Ilonka. De hengelaars zijn voorzichtig met het inschatten van medaille kansen. Bij de eerste vijf willen ze toch wel eindigen. Grote kanshebbers op eremetaal zijn Wales en Engeland, weet Ilon ka. In totaal doen er negen vrou wenteams mee aan de viskam- pioenschappen. Reserve De 24-jarige Zeeuwse gaat overi gens mee als reserve. Ze vond dat eerst nogal een teleurstel ling, maar heeft er inmiddels vrede mee. „Ik loop al een half jaar met rugklachten en kustvis sen is erg zwaar. Maar als ik moet invallen, doe ik uiteraard mijn uiterste best en vergeet ik mijn rug. Nu heb ik bovendien eens de kans om bij andere teams te kijken en dat is ook leuk", vertelt Ilonka. De wedstrijden beginnen offici eel op zondag 26 september, maar de vissers zitten voor die tijd niet stil. „Alle teams doen to Henk Postma MIDDELBURG - Grote stuk ten strand op Walcheren en \oord-Beveland zijn de komen de weken verboden gebied. Er üordt daar dan zand opgespo- Hetgaat-om het Nollestrand in ïlissingen, het strand langs het roormalige waterwingebied bij Oranjezon en het strand voor de ïeersegatdam tot aan de storm vloedkering. De werkzaamhe den duren tot eind oktober. De klus wordt uitgevoerd door de firma Blankevoort uit Bloe- mendaal. Het is de bedoeling in de eerste week van oktober met de werkzaamheden te beginnen, ijk enkele dagen later dan ld. De vaartuigen die het benodigde zand moeten opzui gen uit de Noordzeebodem, lig- nu nog voor de kust van De nemarken. De werkzaamheden die daar worden uitgevoerd, zijn in verband met de harde Kind vertraagd. Rijkswaterstaat, die verantwoor delijk is voor de zandsuppletie, maakte dit gistermiddag be- ZIERIKZEE - Vanaf een terras aan het Havenplein in Zierikzee is gistermiddag een digitale film- ramera gestolen. De eigenaar op het terras wat gedron- en was na het afrekenen gegaan. Even later kwam hij tot de ontdekking dat hij zijn camera was vergeten. Toen hij terugkwam bij het tafeltje was de camera weg. Het toestel had een waarde van enkele honder deneuro's. kend tijdens een voorlichtings bijeenkomst in het nieuwe wa terschapskantoor te Middel- burg. De stranden worden opgehoogd en verbreed om hun functie als waterkering veilig te stellen. Het gaat om onderhouds werkzaamheden die om de vier jaar worden herhaald. Het Nolle strand bij Vlissingen wordt met voorrang aangepakt, omdat het de zwakste schakel is gebleken in de kustverdediging. Afgelo pen voorjaar werd om dezelfde reden het strand tussen Westka- pelle en Domburg opgehoogd. De stranden worden één tot twee meter hoger en enkele tien tallen meters breder gemaakt. Daar waar wordt gewerkt is het strand niet toegankelijk voor pu bliek. Want door de aanwezig heid van zwaar materieel zoals bulldozers, en het ontstaan van drijfzand, kan gevaar ontstaan. Het zand wordt uit de Noordzee gewonnen door zogeheten sleep hopperzuigers, en via pijpleidin gen naar de stranden getranspor teerd. Bij Vlissingen wordt zand gewonnen vlak voor de kust, on geveer ter hoogte van hotel Westduin. Daarmee wordt met een ook een drempel uit de vaar geul weggehaald. Bij de stormvloedkering wordt de zandbank Roompot-Hompels uitgediept. Rijkswaterstaat hoopt daarmee de vloedschaar (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu bordje tapas en couscous (naar keuze vegetarisch) en vruchtenbavarois €12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 zaterdag 25 september 12.00-13.00 uur Meer doen met minder over Genoeg uitgegeven, besparende tips van en door Marieke Henselmans bekijk ook onze website www.drukkeriimiddelburg.nl Kinderen moeten een beroep uitbeelden tijdens het kindertheater in Brogum in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma de lïppll KERY Beeld ScGeluid door Marcel Modde ZIERIKZEE - Onder Zuid-Ame rikaanse klanken druppelen de kinderen tegen twee uur gister middag het Zierikzeese Brogum binnen. De herfstwinden buiten zetten zich in de zaal voort. Vlie gen, rennen, vallen, opstaan en weer doorgaan, kris kras over het podium, een beter opwar mertje kunnen theatermakers Wim Hillebrand en Henk Verha- ge er zelf niet van maken voor de 28 acteurs in een no te dop. De start van het kindertheater is voortvarender dan Hillebrand en Verhage hadden gedroomd. „We weten wel dat er een grote behoefte is aan dit soort activi teiten, maar dat we direct een deelnemersstop moeten toepas sen, daar ga je aan het begin van zo'n eerste seizoen niét van uit", zegt Hillebrand. Deelname kost slechts één euro per keer, subsidie krijgt het theater niet en ook sponsors moeten zich nog melden. Hille brand (docent verpleeg- en om gangskunde) en Verhage (helpt bij de gemeente Rotterdam werklozen aan een baan) mogen Brogum voor noppes gebruiken en- betalen de rest uit eigen zak. Ze worden bijgestaan door dans- docent Graziella Wobbe-Furfa- nelli, die specifiek let op de be wegingen van de kinderen. Hillebrand ligt er niet wakker van dat toneelvereniging Op Drift in Renesse juist nu ook gaat beginnen met een korte cur sus voor kinderen. „Dat duurt maar heel even, wij gaan het he le jaar door. Bovendien willen we geen concurrentie zijn. Wij pretenderen niks, zijn geen school of zo. Henk en ik zijn ge woon twee randdebielen die voor kinderen iets met theater willen doen, omdat we het zelf gewoon zo verschrikkelijk leuk vinden. Maar waar ik wel een beetje pissig om word, is dat Op Drift nu, net als ons, ook van plan is een kinder-éénakterfesti- val te organiseren. Waarom bel len ze niet even, misschien kun nen we daarin wel samenwer ken! Ons idee is, en dat bestaat al veel langer, er een jaarlijks te rugkerend evenement van te ma ken in Brogum. Net als Anywa- ve." Briefje Verhage brengt de storm tot lu wen, nadat hij ze eerst nog even flink heeft laten schreeuwen. „Zo dat hebben we dan ook weer gehad!" Wanneer de 28 ta lentjes vervolgens zo stil als een muis moeten zijn, piept er slechts één. Eventjes maar, de verwijtende blikken van de rest van de groep dwingen het los bandige type snel tot zwijgen. Na de warming-up volgen spel oefeningen. Daarbij komt het vooral aan op improvisatie, non-verbalé signalen en mi miek. Dit keer trekt iedereen een briefje, waarop een beroep of een ding staat geschreven dat moet worden uitgebeeld, door de anderen te raden. De metse laar wisselt nog snel met de dronkaard van eigenaar. Hille brand en Verhage laten de kin deren zelf het initiatief. Pas wanneer ze aangeven er niet uit te komen, schiet één van de twee te hulp. „We willen zoveel mogelijk van uit het idee van de kinderen wer ken", vervolgt Hillebrand. „Gaandeweg bekijken we wat er van die ideeën valt om te zet ten in een concreet toneelstukje. Dit is kindertheater, zij bepalen de inhoud, wij sturen. Ons doel is dat ze in ieder geval een mid- (Advertentie) Voor een echte SieMatio hoeft u geen grote keukenruimte te hebben. En u hoeft ook niet rijk te 2ijn. conceptIO van SieMatic bewijst dat design, kwaliteit en functio naliteit ook perfect gerealiseerd kunnen worden op circa 10 m". Al voor een prijs van rond 10.000 euro inclusief Atag kwaliteitsapparatuur. Verrassend? Kom dan eens in onze showroom kijken naar de andere mogelijkheden van conceptIO. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 (1115-564070 GOES Plieger 8.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 6113-24 64 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter.Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEft BouwCenler De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Middelba re scholieren uit de gemeente Borsele kunnen vanaf 1 januari bij veilige honken terecht, op weg naar school of thuis. T. Capello, beleidsmedewerker veiligheid bij de gemeente, is druk bezig het project te organi seren. Hij hoopt twintig bewo ners te vinden die bereid zijn om veilig honk te worden. De veilige honken die worden uitge rust met een fietspomp, fietsre- paratieset en verbanddoos, zijn gepland langs de drie drukste fietsroutes in Borsele. Van Hoe- dekenskerke en van Ellewouts- dijk langs dorpen in de Zak van Zuid-Beveland naar 's-Graven- polder loopt zo'n route. De twee de is van Borssele via 's-Heeren- hoek en Heinkenszand naar Goes. De derde is van Nieuw- dorp over Lewedorp richting Goes. Als voorbeeld geldt het veilig honken-project van de Noord-Brabantse Halderberge. „Mijn eerste indruk was dat zo iets bij ons niet nodig was", ver telt organisator Capello. Hij ver anderde van gedachte door de vanaf gratis bij aankoop van een complete bril! FOCUS OPTIEK b.v. NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 01 18-625310 mee aan een oefenwedstrijd. Je kunt dan lopen lanterfanten, maar als het weer tijdens de wedstrijden te slecht is, telt de oefenpot mee voor het klasse ment", vertelt Ilonka. Het WK duurt tot en met vrijdag 1 okto ber. Iedere dag wordt er vier uur gevist, maar wat gebeurt er eigenlijk met de vangst? Clarin da: „Waarschijnlijk worden de vissen die het niet overleven naar een vogelreservaat ge bracht. De goeie vis wordt terug wat te kunnen verleggen. Die schuurt momenteel akelig dicht langs de kust. Bij de Kamper- landse Duintjes, vlakbij de Ban- jaard, wordt bij de ophoging een slufter gespaard. Dat ge beurt op verzoek van Staatsbos beheer die de natuurontwikke ling niet in gevaar gebracht wil zien worden. OUD-VOSSEMEER - Een oudere vrouw uit Oud-Vosse- meer is door middel van een babbeltruc beroofd van een paar honderd euro. Zij had dinsdagmiddag twee onbekende vrouwen in haar huis binnengelaten die zeiden een briefje te willen schrij ven voor een buurvrouw die niet thuis zou zijn. Een derde persoon is vermoedelijk de woning binnengekomen en heeft een paar honderd euro en ook sieraden weggeno men. KRUININGEN - Het CDA in Reimerswaal heeft een nieu we voorzitter, H. de Kunder (50) uit Waarde, en een nieu we penningmeester, J. Koutstaal (21) uit Yerseke, Zij zijn de opvolgers van respectievelijk H. Eversdijk en C. Jasper- se-Teer, die allebei in de gemeenteraad zitten. Het raadslidmaatschap is niet te combineren met een be stuursfunctie in de afdeling, vindt het CDA in Reimers waal. De afgetreden bestuurders blijven als adviseurs aan het dagelijks bestuur van de afdeling verbonden. P. Polder dijk (27) uit Krabbendijke en J. de Bat (21) uit Oostdijk zijn als secretaris en vice-voorzitter aangebleven. POORTVLIET - Ter hoogte van de Kadijk in Poortvliet is een 23-jarige vrouw uit de gemeente Tholen met haar au to in een sloot tot stilstand gekomen. Rond 15.00 uur moest de vrouw remmen voor een ver keerssituatie waardoor zij vermoedelijk in de rechter- berm terechtkwam en daardoor de macht over het stuur verloor. Hierdoor kwam haar auto achterstevoren in de sloot aan de andere zijde van de weg tot stilstand. De bestuurster was door de klap wat duizelig en werd door de ambulan ce naar huis gebracht. De auto raakte aan de gehele rechterzijde zwaar bescha digd en moest worden weggesleept. ANTWERPEN - Henk Buyze, de mosselkok uit Philippi ne, is gisteren vierde geworden in de wedstrijd in Antwer pen om de titel 'Beste mosselkok van de Lage Landen'. Hij won wel de eerste proef in de wedstrijd: mosselen na turel koken. Zo vergaardde hij 10 punten. Maar in de tweede proef, mosselen bereiden met andere ingrediën ten, waren dertig punten te verdienen. Een Vlaamse kok werd hierin winnaar. En hoewel Henk Buyze dus niet met de titel naar huis ging, kan hij zich toch de beste bereider van mosselen naturel noemen. MIDDELBURG - Twee mannen uit Bergen op Zoom zijn giste ren in Middelburg voor handel in verdovende middelen veroor deeld tot 285 dagen gevangenis straf, waarvan 180 dagen voor waardelijk en 240 uur werk straf. De broers van 37 en 31 le verden de drugs aan Zeeuwse koffieshops. De Brabanders heb ben de opgelegde celstraf al in voorarrest uitgezeten. (Advertentie) Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding Kosteloos juridisch advies 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl dag lol hebben en dat ze elke week met plezier weer terugko men. Verder willen we mini maal één of meerdere (als het meezit met kerst al) voorstellin gen geven voor publiek." De gewichtheffer betreedt het podium en weet zich al binnen luttele seconden door 27 prie mende vingers in de lucht gera den. „Heel goed", prijst Verhage de jongen. „Maar je maakt het ze ook wel heel makkelijk. Pro beer er de volgende keer eens een heel spel van te maken. Kom stoer aanlopen, poeier je handen eens flink in, dat soort dingen. Maak het gróót. Dat is het leuke aan toneel." De pizza bakker print de aanwijzing in z'n oren en pakt uit. „Welke smaak is het", wil Verhage we ten wanneer ook hij is ontmas kerd. „Niets", antwoordt de ac- teur-in-spe adrem. „Ik had er nog niks opgedaan! (Advertentie) Bankjes, leuke meubeltjes, gordijnstoffen, behang, kussens, accessoires, ledikanten, boxsprings, tienerledikanten, dekbedovertrekken, quilts... ...je vindt het bij BIGGY BEST! Vrijdagavond koopavond (men- 1 fs! tot 21.00 uur Een andere STIfl van WONEN! KOUDEKERK!, Dorpsplein 35 Tel. (0118) 55 55 30 www.tmcwoonwinkels.ni uitslag van een verkeersenquête die onder Borselse jongeren is gehouden via de jongerenraad. Van de 170 scholieren die daar aan meededen, lieten er 120 we ten het een goed idee te vinden zulke veilige honken in Borsele van de grond te tillen. Navraag leerde ook dat de veilige honken vrij veel worden gebruikt. Niet alleen om een lekke fietsband te plakken, maar ook om te schui len voor pestende mede-scholie ren. De werving van vrijwilli gers die als veilig honk willen functioneren, moet nog begin nen in Borsele. zeeuwse almanak Hij is al ver in de negentig, die Bevelander, en de jaren beginnen hun tol te eisen. Een combinatie van ouderdoms kwalen heeft het samenstel van botten, spieren en zenu wen aangetast. Wat er nog aan beweging rest, gaat met steeds meer trillingen en ande re ongecontroleerde bewegin gen gepaard. Eén ding is echter onverwoest baar: zijn gevoel voor humor. Zo zong hij laatst op zijn ver jaardag met een voor zijn toe stand toch nog krachtige stem: Lang zal hij beven in de gloria.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29