ROVINC Vervuilen wordt zwaarder belast Frankrijk geeft verzet op tegen Irak-missie Navo _Ji|irpciclc PZC SAROUK OPEN HUIS Supermarkt betaalt larkeerboete klant a£ oalitiepartijen sluiten akkoord over wijzigingen in kabinetsplannen Kijkje achter de Walcherse dracht p 15T pT r - 21 Kijkers bekeken Doornbos mag in Formule 1 rijden Frustratie over gat in wet Stremming veerdienst zal vaker voorkomen Stop! Volg de pijlen voor X-tra Lang X-tra Laag! JUMBO supermarkten i k 17" tl2" Herfstweer onderlijk bewolkt en buien, met kans nweer en zware windstoten. Ook af toe zon. Maxima rond 17 graden (ejaargang no. 225 «iderdag 23 september 2004 c 1 on nummer 1,20 Perzische Tapijten DEFINITIEVE TIJDELIJK OPRIL GROTE MARKT 12 GOES TEL. 0113-227101 nternet: www.pzc.nl HAAG - CDA, VVD D66 willen milieuvervui- gzwaarder belasten. Het U wordt gebruikt om een el van de bezuinigingen ihet kabinet voorstelt, te- te draaien. In totaal wil- - de coalitiepartijen voor een miljard aan bezui- jingsvoorstellen van tafel Jen. regeringspartijen onderzoe nde mogelijkheid accijns te Hen op kerosine, de brandstof rvliegtuigen. Ook wordt be ien of grote bedrijven meer ergiebelasting kunnen beta- De regeringspartijen heb- :een pact gesloten om samen trekkên tegen het kabinet, lovereenkomst is zo goed als id. De financiële deskundi- van de fracties rekenen de iking van de tegenvoorstellen idoor. halve naar de invoering van ikerosine-accijns, wordt ook ieken of leaserijders harder unen worden aangepakt. Een i van hen betaalt te weinig lasting. Het is nog onbekend «veel de maatregelen zullen veren. repensioen partij heeft een stokpaard- De WD wil het grijs kente- voor bedrijfswagens hand- iven (het kabinet wil dat af- iaffen). D66 wil de kortingen het hoger onderwijs terug- aaien en het CDA wil een ver- onge Palestijnse laast zich op i Jeruzalem BUZALEM - In Jeruzalem ijn gistermiddag twee agenten in de Israëlische grenspolitie agekomen door een Palestijn zelfmoordaanslag. Ook de ouwelijke dader (18) verloor it leven. Vijftien mensen raak- igewond. Nas de eerste zelfmoordaan- ag in zeven maanden in de ad. De aanslag had plaats bij nch Hill, een voornamelijk »r joden bewoonde deel in het pbische oosten van Jeruza- B. Dit deel van de stad werd 31967 door Israël veroverd, if Al Aqsa Martelaren Briga- bdie gelieerd zijn aan Al Fa- Èvan de Palestijnse president hfat, heeft de verantwoorde- icheid voor de aanslag op- fct. ANP/AFP/RTR soepeling van de vut- en prepen sioenplannen en het behoud van de ontslagvergoeding. De drie fractievoorzitters Verha gen (CDA), Van Aartsen (VVD) en Dittrich (D66) hebben vorige week tijdens een etentje afge sproken gezamenlijk meer tegen gas te geven aan het kabinet. Zij willen meer dualisme in het de bat en laten zien dat ze niet de lakeien van het kabinet zijn. Verhagen stelde op prinsjesdag voor de prepensioenvoorstellen te verzachten. Iedereen die op 1 januari 2006, als de plannen in gaan, 56 jaar of ouder is, kan wat het CDA betreft nog met vervroegd pensioen of vut. In de kabinetsvoorstel is dat 57 jaar of ouder. Ook mensen die veer tig jaar een zwaar beroep heb ben gehad, moeten eerder kun nen stoppen met werken. Het CDA ziet ook niets in het plan van minister De Geus (So ciale Zaken) om de ontslagver goeding te korten op de WW-uit- kering. De christen-democraten willen dat een ontslagen werkne mer maximaal één netto jaarsa laris mag meekrijgen zonder dat het tot een korting op de uitke ring leidt. De Geus wilde hier mee 150 miljoen euro besparen. De coalitiepartijen willen ook de dip in de politiesterkte repa reren. Verder moet er 10 miljoen euro extra uitgetrokken worden voor jeugdzorg. Ook willen de partijen dat de bezuiniging op de IOAW, een bijstandsuitke ring voor oudere werklozen waarbij geen vermogenstoets wordt toegepast, wordt terugge draaid. Het kabinet wil dat men sen pas vanaf 55 jaar voor de IO AW in aanmerking komen. Nu is dat nog vanaf het 50e jaar. De voorstellen van de coalitie fracties komen volgende week dinsdag en woensdag aan de or de bij de algemene beschouwin gen, als de Kamer over de Mil joenennota debatteert. GPD MIDDELBURG - Zo is de negentiende-eeuwse Wal cherse dracht nog nooit getoond. Nu eens niet op een pop, ook niet in een vitrine, maar op levende modellen, die de kleding laag na laag afpel len, tot op de huid. Het is een beeld uit de Stripshow 1850 van de Middelburgse kunstenaars Paul en Men- no de Nooijer. Deze in opdracht van het Zeeuwse Museum gemaakte korte film is vanaf vandaag te zien op het Nederlands Filmfestival in Utrecht, pagina 15 uit de kleren in het Zeeuws Museum oor Frank van Cooten HST - Albert Heijn in Hulst itaalt de parkeerboete van oona Tillcock uit het Belgische ttrdonk. Eigenaar Theo Mat- wuws van de supermarkt ndt dat klanten niet op deze 8"ier kunnen worden belian- ii. Dcock parkeerde haar auto aandag 9 augustus op het 's avenhofplein. Eén parkeerme- r"as buiten gebruik. Ze liep ar de andere parkeermeter, lar mensen haar vertelden dat zo ook buiten gebruik was. Belgische vroeg een mede- ^ster van Albert Heijn om "es. Toen ze terugkwam bij ar auto zat de boete van 38,10 f° achter de ruitenwisser, 'gemeente heeft een bezwaar schrift van Tillcock ongegrond verklaard. Ze had moeten beta len omdat de tweede parkeerme ter functioneerde en had niet mogen afgaan op wat mensen haar vertelden. Een pleidooi van Tillcock bij burgemeester J.F. Mulder leverde haar ook niets op. Mattheeuws vindt het een triest verhaal. Daarom is Albert Heijn bereid de boete over te nemen. „Wij vinden dat klanten in Hulst niet zo mogen worden be handeld." Mattheeuws zegt wel dat de ge meente waarschijnlijk niet an ders kan dan haar de boete op- leggen. „De gemeente moet zich nu een maal aan de regeltjes houden. Maar we moeten er wel reke ning mee houden dat mensen bij ons te gast zijn." door Ondine van der Vleuten BRESKENS - Ook gisteravond is de dienst van de fiets-voetve- ren tussen Vlissingen en Bres- kens door ongunstige weersom standigheden gestaakt. Vanaf half acht tot het einde van de dienst werden de reizi gers met bussen vervoerd. Dat betekende een rit door de tunnel en een reistijd van een uur in plaats van twintig minuten. Vandaag zullen de swaths weer enige tijd aan de kant moeten blijven, voorspelde regiomana ger J. van den Broek van exploi tant BBA Femes gisteravond. „Voor donderdag is zwaar weer aangekondigd, slechter dan het woensdag was. We moeten dus weer bussen inzetten. Zolang de haven in Breskens niet wordt aangepast, zullen we deze herfst en winter steeds de dienst moe ten stilleggen bij een combinatie van sterke wind, een ongunstige windrichting en hoog tij." Volgens Van den Broek was het probleem al bekend vanaf het moment dat de swaths gingen varen. „In Vlissingen speelt het niet zo, die haven ligt meer beschut. Maar in Breskens zijn aanpassin gen nodig. Wij hebben bij de pro vincie, de eigenaar van de aan landing in Breskens, direct om maatregelen gevraagd. Momen teel wordt onderzocht wat de beste aanpassing is." Hij ver trouwt erop dat de aanpassin gen in elk geval zijn uitgevoerd als de lentestorm zich aandient. (Advertentie) Zonder WCT telt ZEELAND niet meer mee d Port Promotion Council Zeeland for port related business door Hetty van Rooij BRUSSEL - De Navo kan begin nen met de opleiding van een Iraakse militaire politie. Na drie dagen overleg hebben Frankrijk en België gisteren hun verzet op gegeven. Anderhalf jaar nadat de oorlog in Irak een diepe kloof veroor zaakte binnen het bondgenoot schap, is daarmee de aanwezig heid van de Navo binnen de Iraakse landsgrenzen een feit. Frankrijk, gesteund door Bel gië, maakte eind vorige week op het allerlaatste moment bezwa ren tegen de missie. Beide lan den vreesden te moeten op draaien voor de kosten en maak ten bezwaar tegen de manier waarop de bescherming van de Navo-militairen was geregeld. De Navo-ambassadeurs hebben sinds maandag in Brussel ge zocht naar een oplossing. De Franse president Chirac is een verklaard tegenstander van be trokkenheid van de Navo bij de door de Amerikanen geleide mi litaire interventie in Irak. Deel name aan de interventie is voor het bondgenootschap daarom uitgesloten. Maar in juli ver klaarde Chirac zich in Istanboel akkoord met het plan om de Na vo de training te laten verzor gen van Iraakse veiligheidsagen ten en militaire politie. In het va ge bleef of die binnen of buiten Irak zou plaatsvinden. Volgens een diplomaat in Brussel komt het verzet van Frankrijk, afgelo pen week, voort uit de angst dat t$r« Woede bij De Schelde Voor het eerst is er uitge breid onderzoek gedaan naar degenen die burgers op stations in de gaten hou den. Mensen gaan ervan uit dat ze veilig zijn als er ca mera's hangen, maar er is weinig bekend over de praktijk, laat staan over de genen die deze beelden bekij ken. Robert Doornbos rijdt als derde Formule 1-rijder van Jordan de vrije trai ningen van de laatste drie Grand Prix wedstrijden. Hij heeft dat te danken aan zijn presta ties in de For- *9 Q mule 3000. Een rijverbod van twee jaar. Die straf kreeg een Duitse automobiliste die dronken over de Zeelandbrug reed. Maar buiten Nederland mag ze gewoon *9 weer achter het stuur kruipen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 6 en 7; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 18 en 19; Economie: 21, 22, 23 en 25 (Advertentie) Om te laten zien hoe interessant techniek is! ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2004 Van 13.00 tot 17.00 uur Airpack B.V. Groeneweegje 19 en 25 4301 RN Zierikzee Tel. 0111 - 415455 (Advertentie) Het grote voordeel vindt u vanavond in de reclameblokken rond het RTL4 nieuws „De provincie heeft het inzicht dat deze situatie niet kan blij ven voortduren. De klachten worden wel serieus genomen." Gisteravond om half zeven was de topdrukte van de spits vol gens Van den Broek net achter de rug. „Het staartje was met de bussen die we tot onze beschikking had den nog net te doen. Maar we hebben wel gemerkt dat we extra bussen zullen moeten in zetten als de stremming echt middenin de spits valt." UtMlrtu »»»w de Navo-militairen in Irak bij gevechten betrokken raken. Er werken al veertig Navo-func- tionarissen op een militaire op leidingsacademie buiten de Iraakse hoofdstad Bagdad. Dit aantal wordt uitgebreid tot drie honderd. GPD pagina 4 geweld maakt Irak bang om te stemmen pagina 5 lot gegijzelde Brit lijkt bezegeld KRANT VOOR ZEELAND Weet wat de Zeeuwen beweegt f Vijf weken voor 14,50 Voor automatische incasso stem tk toe m afschrijving van mijn (posiKwnkrekenir I I I 1 I I 1 I I P2C bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Ir treft u nadere informatie aan 1 J Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €11.50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) iJ Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso l€ 19,951 Q per kwartaal met automa tische incasso 58,00) Q per jaar met automatische incasso 222,50). Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) j? of bel gratis: 0800 - 0 231 231 ■WTiWnTrtllffll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1