PZC donderdag 23 september 2004 advertorial If) 80 jaar Prins Glas Het betere vloerenwerk: Van den Dongen Parket SAP Business One: de perfecte én voordelige software totaaloplossing Zicht op jezelf met PCS De Rijke Van der Meer: stevige ruggesteun voor het MKB Utropia: tropische verrassing van Zeeuwse bodem Valeria Produkten: de sleutel tot uw welzijn Polderdijk Gevelverfraaiing: let the sun shine in... maar met mate Er warmpjes bij zitten in kleding van De Egelantier Vlissingen - Prins Glas viert morgen - 24 september - een dubbel jubileum: het 80-jarig bestaan van de zaak én het feit dat Joop Prins al 40 jaar een hoofdrol speelt in het Vlissingse familiebe drijf. Prins Glas maakte naam met een grote diversiteit in glasproducten en voegt nog dagelijks nieuwe prestigieuze projecten toe aan zijn lange staat van dienst. De laatste 20 jaar wordt glas, naast het traditio nele gebruik voor bin nen- en buitenbeglazing in de bouw, meer en meer toegepast in de particuliere sector. Voorbeelden zijn badkamerbeglazingen als spiegels, planchetten en bad- dan wel douche afscheidingen. Ook in de keuken leidt het gebruik van gehard en eventueel gekleurd spiegel glas tot fraaie resultaten. Dit glas (Emalit of Colorbel) is zeer goed bestand tegen hoge temperaturen en kan eenvoudig worden verlijmd. Zeer trendy is het zogeheten satijnglas, door architecten enthousiast aangemerkt als interieurbeglazing. Daarnaast wordt (veiligheids)glas toegepast in deuren, wanden en balustrades ten, daklichtelementen, vitrines, bui tengevels en deuren van het Vlissingse Maritiem MuZeeum. Ook het stadskantoor, het water schapsgebouw en de schitterend gerenoveerde historische panden in de Kuiperspoort in Middelburg illustreren de expertise van Prins Glas. Prins Glas bv, Paul Krugerstraat 288, Vlissingen T.: 0118 413351 Middelburg Parketvloeren van Van den Dongen zijn niet de goedkoopste maar ook zeker niet de duurste in Zeeland. Eén ding zijn ze zeer beslist wél: de best gelegde. Al 17 jaar tekent Van den Dongen voor perfect en kunstig gelegde parketvloeren, in woningen en zelfs op miljoenenjachten. 'Werken met hout, om daarmee de mooiste en beste vloeren te leggen: dat moet in je zitten'. Wim van den Dongen laat in de showroom van het bedrijf foto's zien van schitterende parketvloeren in talloze houtsoorten, onder andere met ingenieuze sierpatronenAan de basis van deze kunststukjes in hout liggen de beste kwaliteit hout en groot vakman schap. Van den Dongen Parket - als enige in Zeeland aangesloten bij de Vereniging van Parketvloerleveranciers - biedt uitgebreide mogelijkheden in parket. Een houten vloer geeft sfeer, isoleert en gaat wel 100 jaar mee. Alle parketvloeren van Van den Dongen worden verlijmd, om krimp en uitzet ten van het hout te beteugelen. Daarvoor wordt het zogeheten Lorraine-systeem gebruikt, met een HDF-ondergrond. Dit voor Zeeland exclusieve systeem - met vloerdelen tot 30 cm breed - is zeer vochtbestendig en voorkomt pro blemen rond het 'werken' van het hout. Vloerverwarming onder de parketvloer vraagt om speciale zorg, die Van den Dongen Parket met grote kennis van zaken biedt. Iedere houtsoort heeft immers zijn eigen 'gedragskenmerken', waarmee rekening moet worden gehouden voor een optimaal en duurzaam resultaat. Steeds meer objecten worden voorzien van isolerende beglazing. Hierin biedt Prins Glas een uitgebreid program ma. De toepassing van kunststof kozijnen maakt hier deel van uit. Ook levert Prins Glas schuifpuien in kunststof, hardhout of geïsoleerd aluminium in diverse kleuren. De kennis en kunde van Prins Glas wordt regel matig ingeroepen bij de ontwikkeling van con structies met glas in de bouw. Voorbeelden daarvan zijn de vloeren, trapelementen, wanden, balustrades, liftschach- Vlissingen - Jan de Rijke en Romke van der Meer maken zich sterk voor eerlijk en gedegen advies in verzekeringen en hypotheken. Particulieren, maar ook het MKB in de regio varen wel bij de stevige ruggesteun die De Rijke Van der Meer hen bieden. Verzekeringen, hypotheken: over het algemeen geen materie waar men vro lijk van wordt. De schijnbaar ontelbare mogelijkheden en ingewikkelde regel geving maken het afsluiten van een verzekering of hypotheek vaak tot een heidens karwei. De Rijke Van der Meer zijn hun cliënten optimaal behulpzaam bij het op een rij krijgen van de benodigde informatie, om ver volgens hun zaken tot in de finesses te regelen. Kennis van zaken, realiteitszin en eerlijkheid staan centraal in de werkwijze van De Rijke Van der Meer: voor het geven van een zonodig negatief advies schrikken zij niet terug. Ook MKB-ers weten het bedrijf goed te vinden voor een totaalpakket in ver zekeringen, preventieve advisering en financierin gen. In die zin vormen De Rijke Van der Meer voor de MKB-er een steunpi laar, naast de accountant. Uitgangspunt bij verzeke ringszaken is altijd een risi coanalyse op locatie. De situatie van de cliënt wordt haarscherp in kaart gebracht, voor het const rueren van perfect passen de oplossingen. Preventie speelt daarbij een grote rol: adequate maatregelen ter voorkoming van bijvoor beeld brand of diefstal kunnen een interessante besparing op verzekerings kosten opleveren. De Rijke Van der Meer lichten tevens de reeds bestaande verzekeringssituatie door: zowel onderverzekering als oververze- kering moet worden voorkomen. Ook de personeelstechnische situatie wordt onder de loep genomen, ter voorko ming van problemen bij o.a. ziektever zuim of ontslag. De Rijke Van der Meer, Scheldestraat 57, Vlissingen T: 0118 449009 I: www.rijkemeer.nl Middelburg - Het spoor even bij ster: dat kan de beste overkomen. Maar hoe krijg je je leven weer op de rails? Counsellor-psycholoog Theo Splinter helpt in zijn in Zeeland unieke Praktijk voor Counselling, Stress management Neurofeedback (PCS) bij het vin den van creatieve oplossingen voor psychische problemen. Ook adviseert hij in stressmanage- ment. Maar zijn specialiteit is neurofeedback. Counsellor-psycholoog en gecertifi ceerd neurofeedback-therapeut Theo Splinter is opgeleid in de humanistische psychologie. Hierbij ligt de nadruk op een zeer persoonlijke benadering van de hulpzoekende. Counselling richt zich op de psychisch gezonde mens, die tijdelijk door omstandigheden - het verlies van een dierbare, een scheiding of stress in de werksfeer - het spoor bijster is. Alles wat mensen belemmert in hun dagelijks bestaan kan met Splinter worden besproken.- Hij luistert zorg vuldig, inventariseert de persoonlijke noden van zijn cliënten en reikt hen instrumenten aan waarmee zij zelf oplossingen kunnen vinden voor hun problemen. Ook stressmanagement ofwel het leren omgaan met en het hanteren van spanning valt onder het werkge bied van Theo Splinter. Door inzicht te knjgen in hoe hij omgaat met stress, kan de cliënt door middel van adem en ontspanningsoefeningen negatieve spanning verminderen dan wel voor komen. Maar neurofeedback is bij uitstek het specialisme van Theo Splinter. Bij mensen met b.v. hersenletsel, stress, slaap- of concentratiestoornis sen, pijn, burn-out, migraine, AD(H)D en autisme is de hersenactiviteit ontre geld. Neurofeedback, dat geschikt is voor cliënten van alle leeftijden, leert de cliënt zelf de hersenactiviteit te sta biliseren. Vergoeding van bovengenoemde behandelingen is vaak mogelijk, o a. op basis van een persoonsgebonden budget. PCS, Ewisland 25, Middelburg T: 0118 637374 I: www.pcs-neurofeedback.nl Middelburg - Op 1 september was het feest bij Utropia, de op 1 mei j.l. geopende tropische vogel- en orchideeëntuin in Middelburg: het tienduizendste toegangskaartje ging er over de toonbank. Eigenaren Ricardo en Anja Brasser zijn terecht zeer trots op het grote succes van hun prachtattractie. Onthaasten gaat als vanzelf in Utropia. De temperatuur is er aangenaam 20 graden. Bij de ingang laat Tweety, een fraai in de veren zittende witkuif- kakatoe, zich door Jan en alleman eens lekker kroelen. Naast hem pronkt ara Mowgli met haar oogverblindende verenpracht. Het vriendelijke welkom van de beide publiekslievelingen is het begin van een wandeling door een tuin vol tropische verrassingen. Vogel- en plantenfanaten i Ricardo en Anja Brasser tover den een oude bedrijfsloodsom j tot een weelderige botanische tuin met o.a orchideeën, bananenplanten, vleesetende vegetatie, paradijsvogelplan- ten en bromelia's. Door de lucht zeilen schitterende, soms flink luidruchtige vogeb: Chinese wielewalen, troepta len, oranjekuifkardinalen, tou- rako's. De verrassend tamme dieren eten rustig uit een mandje op nog geen twee meter van het koffieterras. In een aparte ruimte kwettert een groep lori's, die door de bezoeker kunnen worden ver wend met kuipjes nectar. Twee toekans knabbelen in hun privé-domein met hun enor me snavels kunstig kleine vruchtjes open. In de vijver - waann ara Mowgli nog wel eens een bad wil nemen - zijn koikarpers te bewonderen. Utropia heeft een bescheiden winkel, is rolstoelgebruikervriendelijk, verzorgt excursies en kinderfeestjes en isafte huren voor bijzondere gelegenheden Openingstijden: ma van 13 00- 17-OOu, di t/m za van 10.00-17.00u. Van1 oktober tot 1 april is Utropia op maandag gesloten. Utropia, Kleverskerkseweg 3-5, Middelburg T: 0118 651199 I: www.utropia.nl Koudekerke - Polderdijk Gevelverfraaiing voorziet letter lijk elk type gebouw van een perfect aanzien. Het bedrijf pro duceert én installeert binnen- en buitenzonweringen, maar blinkt ook uit in aluminium en kunst stof kozijnen, dakvensters, rol luiken, horren en garagedeuren. De showroom van Polderdijk Gevelverfraaiing geeft een perfect overzicht van alle kwaliteitsproducten die de zaak levert. Deze kunnen ter plekke in alle rust worden geïnspec teerd op bedieningsgemak, stevigheid en onderhoudsvriendelijkheid. Zonwering vormt de basisactiviteit van Polderdijk Gevelverfraaiing Het zeer ervaren personeel vertelt u na inventarisatie op locatie exact welk type zonwering optimaal aansluit bij uw wensen, van stijlvol klassiek (b.v markiezen) tot strak modern. Merken van naam als Mado, Weinor. Luxaflex (Polderdijk is voor dit merk Inspiration Dealer en heeft zodoende alles van Luxaflex in huis), B&C en Verosol bieden dé oplossing voor elk zonwe- ringvraagstuk. U heeft daarbij o.a. de keuze uit een fonkelnieuwe doeken collectie in fraaie dessins. Armaturen zijn verkrijgbaar in elke gewenste RAL- kleur. Bedienen kan handmatig, elek trisch en zelfs automatisch. Het duurzame en gebruiksvriendelijke assortiment van Polderdijk Gevelverfraaiing is samengeteld uit artikelen van topproducenten als Heroal en Roma (rolluiken in diverse stijlen die ook onder schuine hoeken kunnen worden geplaatst), Belutec (garagedeuren voor elk type deur), Veka (kunst stof kozijnen), Alcoa (alu minium profielen), Aluplast (aluminium kozij nen) en Velux (zonwering, dakvensters en diverse aanverwante artikelen). Ideaal zijn de in eigen werkplaats vervaardigde horren, voor ramen en (schuifdeuren. Polderdijk Gevelverfraaiing, Vlissingsestraat 1, Koudekerke T: 0118 552010 I: www.polderdijkzon- weringen.nl Middelburg - De Egelantier, spe cialist in Britse en Ierse kleding, is sinds 1 september weer present. De schappen zijn er traditie getrouw gevuld met fraaie klas sieke, traditionele en eigentijdse mode voor dames en heren, gemaakt van uitsluitend natuur lijke materialen. Eigenaren Marije en Kace Noyens selecteerden ook voor de komende herfst en winter weer de beste en mooiste Britse en Ierse kleding, waar onder wollen truien en vesten, sjaals, jasjes en broeken. De Egelantier - open van 1 september tot 1 maart - verkoopt alleen producten van natuur lijke materialen als lamswol, kameel haar, cashmere, merinowol, alpaca, katoen en zijde Dames hebben bij De Egelantier nu meer keus dan ooit: de grote vraag naar truien en vesten in natuurlijke materialen heeft geresulteerd in een verdnedubbeling van de damesafde ling met een klassieke, een eigentijdse en een traditionele collectie Sommige breisels zijn ragfijn en dragen als een bloesje. Ondanks hun ogen schijnlijk tere structuur zijn deze 100% merinowollen kle dingstukken zeer duurzaam. Ook heeft de Egelantier truien met bijpassende mutsen, sjaals en handschoenen. Nieuw bij De Egelantier is kle ding van het gerenommeerde breimerk Castle of Ireland. Naast handgeweven Donegal tweedjasjes van Magee heeft De Egelantier voor heren nu ook traditionele shooting- jackets. Een Atkinsons stropdas, Viyella overhemd (u heeft de keuze uit verschillende typen boorden) en een exclusieve leren riem completeren de combinatie. Van Viyella zijn er tevens sokken en kniekousen. Uiteraard heeft De Egelantier ook dit seizoen weer een kleurrijke collectie behaaglijke sjaals, effen, met een Schotse ruit of met een eigentijds dessin. De Egelantier, Herenstraat 5, Middelburg T: 0118 650665 E: egelantiermiddelburg@planet nl Dit seizoen open tot 26-02-2005 Middelburg - In het voormalige pand van de Kamer van Koophandel voor Zeeland aan de Middelburgse Seisdam runnen natuurgeneeskundige Valentina Serrarens-Janssens en haar echt genoot Ron Serrarens een home opathische praktijk en drogiste rij. In de heerlijk geurende win kel zijn, naast vele natuurge neeskundige producten, onder meer prachtige artikelen te koop rond het thema 'thee'. Grondige vakkennis en een massa ervaring zijn de basisingrediënten van het werk van Valentina Serrarens- Janssens. Haar objectieve observering brengt al sinds jaar en dag cliënten uit heel Nederland naar haar praktijk. Haar sterk cliëntgerichte aanpak krijgt een vervolg in de homeopathische drogisterij, waar een bekwaam team in het knusse souterrain de cliënt van persoonlijk advies dient. De drogisterij aan de Seisdam beschikt over een groot assortiment homeopathische, fyto- en gemmotherapeutische en orthomoleculaire middelen. Ook presenteert Valeria Produkten hier een eigen lijn van huid- en lichaamsverzorgende producten onder de naam Valeria Serratura, vrij vertaald 'de sleutel tot uw welzijn'. Maar Valeria Produkten biedt meer De echte theeliefhebber wordt er ondergedompeld in een prachtige ver zameling producten rond het thema 'thee' Uiteraard is er ook thee te koop, in niet minder dan 100 verscha lende soorten. Op verzoek meng; Valeria Produkten uw eigen theere cept. Daarnaast verkoopt Valeria Produkten koffiemelanges. Opvallend in het assortiment is Caffero, een door kenners zeer gewaardeerde, alterna tieve granenkoffie die in de Benelux alleen bij Valeria Produkten te koop is. Valeria Produkten importeert tevens de originele Savon de Marseille: hypo- allergene, superzachte Franse olijf- zeep, die ook in vlokken verkrijgbaaris voor de machinewas. Valeria Produkten, Seisdam 28, Middelburg T: 0118 634942 Het resultaat: een totaaloplossing die de klant op het lijf geschreven is. DSP- Holland begeleidt het gehele te bewandelen software- en hardware traject van A tot Z. Het via DSP-Holland aangeschafte SAP Business One pakket kan in 36 maanden worden afbetaald zonder rente of andere bijkomende kosten. Desgewenst kan ook een server wor den meegefinancierd. Dit betekent voor de ondernemer een aanmerkelijke besparing. Wie toch al van plan was een nieuw net werk aan te schaffen, financiert uit-1 eindelijk alleen nog de werkstad uit eigen liquide middelen. De aanbieding van bovengenoemde aantrekkelijke leaseconstructie geldt bii DSP-Holland t/m 31 december2004 U wordt van harte uitgenodigd voor een oriënterend gesprek. DSP-Holland, Arnesteinweg 23, Middelburg T: 0118 633233 I: www.dsp-nl.com Middelburg - Een software totaaloplossing voor de finan ciële administratie en alle moge lijke andere bedrijfsprocessen: veel ondernemers dromen ervan. Distributor Special Products Holland (DSP-Holland) in Middelburg heeft het ideale, zeer voordelige antwoord op lastige softwarevraagstukken: SAP Business One. Steeds vaker legt Van den Dongen Parket vloeren van FSC-gecertificeerd hout, afkomstig uit goed beheerde bossen. FSC wordt ondersteund door 's werelds belangrijkste natuur-, milieu- en ontwikkelingsorganisaties, zoals het Wereld Natuur Fonds, Greenpeace en Novib. Van den Dongen Parket, Langeviele 75, Middelburg T: 0118 637136 I: www.vandendongenparket.nl Speciaal voor ondernemers in het MKB bedacht SAP een softwarepakket genaamd SAP Business One. Een combinatie van een complete softwareop lossing voor alle mogelijke bedrijfsprocessen en een super voordelig leaseplan maken het geheel nu wel heel aantrekkelijk. SAP Business One komt volle dig tegemoet aan de behoefte en het gemak van de gebruiker: op slechts één scherm vindt u heel veel informatie en alle knoppen naar de overige informatieschermen. SAP Business One is daarbij ook nog eens een lust voor het oog, door de fraaie lay out. DSP-Holland is gespe cialiseerd in netwerkoplos singen en werkt voor SAP Business One samen met een SAP Business Partner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16