Toegangswegen Dreischor dicht PZC Tekort aan podia voor Big Band Snel beslissing over pakhuisjes PZC Rijverbod geëist voor inrijden tent ,11 pestuur Goemanszorg presenteert parkeerplannen jumbo-super vestigt zich in Heinkenszand Praten over drugs in MFC Provincie geeft afvalverwerker waarschuwing Automobilist krijgt klap Kop-staartbotsing in Goes Vrouw botst op auto in Eede Aanpassing winkelsluiting Hulst Geld voor aansluiting riolering BB Case in Zonnemaire Kledingbeurs in Zierikzee agenda ftjifPsme Soesman jflSCHOR - Om het rioolstel- itt verbeteren gaan twee toe- joswegen van Dreischor op Bschop. De Bogerdweg en Mo- Jmcg worden beide tijdelijk af- Ltcn in verband met de jUzaamheden. Met de hele L is een maand of drie ge- ioeid. l&orden twee bergbezinkbas- --1 Aan de oostkant t de Bogerdweg komt e dinsdag 21 september 2004 redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a 3ostbus 80 «00ab zierikzee Tel: 0111-454647 Fax-0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Riet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 •w60aa goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgk|achten: °BOO-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur op het stuk landbouwperceel tussen begraafplaats en dorp. Op de Molenweg - tussen de gro te watergang en Streek- en Landbouwmuseum Goemans zorg - wordt het bergbezinkbas- sin in de weg aangelegd. Ook de diameter van de riolering in de buurt van de bassins moet wor den vergroot. De werkzaamhe den strekken zich uit over de Bo gerdweg. tussen Bogerdhof en Stoofweg en de Molenweg en Welleweg, vanaf de Mr. P. Mog- gestraat. Na de ingrepen vol doet het stelsel van Dreischor aan de (milieu-)eisen die de Wet verontreiniging oppervlaktewa ter anno 2004 stelt. Met extra berging, een betere afvoercapa- citeit en minder kans op over stort van afvalwater op sloten. Met het werk is, naar verwach ting, een maand of drie ge moeid. Volgens de huidige plan nen wordt eerst de Bogerdweg en aansluitend de Molenweg aangepakt, In beide gevallen zal de weg tijdelijk worden afgeslo ten. Omwonenden worden daar over uitgebreid door de gemeen te Schouwen-Duiveland geïnfor meerd, te beginnen met een in formatieavond woensdag 22 sep tember. Die avond praat het bestuur van Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg ook over de plan nen die er zijn voor de aanleg van drie busparkeerplaatsen aan de Molenweg tegenover het museum. Een landschapsarchi tect heeft een ontwerp gemaakt voor deze parkeerplaatsen in combinatie met herstel van het Zwanenvlot: een poel met ei landje zoals dat voor de Waters noodramp in die buurt bestaan heeft. Dat plan is eind vorig jaar gepresenteerd als antwoord op de bezwaren van de omwonen den op de aanleg van een 'grote' parkeerplaats. Ook het nieuwe plan heeft tot bezwaren geleid. Daar is goed naar geluisterd en de plannen zijn aangepast, schetst H. Doeleman van het stichtingsbestuur. Het museum maakt gebruik van de voor om wonenden belegde vergadering I0NKENSZAND - In de oude Jstiging van meubelbedrijf De Hoek Van Dijke aan de jtnevate in Heinkenszand font een supermarkt van het limbo-concern. ft bord waarop staat dat Lau- p. bekend van Konmar, Edah BSuper De Boer - in het pand sn winkel opent, wordt nog de- i week van de gevel verwij fd. Aannemingsbedrijf Fraan- j iit Lewedorp neemt de ver ruwing voor zijn rekening. De pwachting is dat de Jumbo-su- jEimarkt mei 2005 klaar is. De linkel krijgt een vloeropper- i)alc van tweeduizend vierkante seter ii Heinkenszand is aan de jjurpsstraat al een vrij grote su- fnnarkt gevestigd van Em-Té, behoort tot het Sligro-con- n Em-Té heeft bij de Raad ir. State bezwaar gemaakt te- jr, de bouwvergunning voor f levensmiddelenwinkel in de tide meubelzaak van De Jonge Soek Van Dijke. Dat was tever- fs. De vergunning is onher- epelijk. van Bergen, hoofd projectont- ükkeling bij Jumbo, verwacht er in Heinkenszand genoeg idizie te vinden is voor twee ïpermarkten. Jumbo heeft in feland al filialen in Goes, Mid- en Terneuzen. ÉRIKZEE - In het MFC in Zie- ifcee wordt woensdag 29 sep- imiber een voorlichtingsavond ithouden over het gebruik van drugs. ra deskundige van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol i Drugs (ZCAD) is aanwezig fc ie praten over drugsgebruik de gevaren die daaraan zijn «bonden. Verder zal worden psproken over een nieuw op te pten gespreksgroep voor en verwanten van drugs- ibniikers en over misdrijven i onder invloed van En er wordt een korte Sm vertoond. De bijeenkomst jnel MFC begint om 19.30 uur. ïevr informatie is te krijgen via -371680. Big Band Tammany pakt in café De Gekroonde Suikerbiet nog eenmaal swingend uit. door Ali Pankow DREISCHOR - Het is voor de leden van Big Band Tammany een mengeling van euforie en melancholie. Ze bewaren goeie herinneringen aan de afgelopen zes jaar, waarin deze band werd gefor meerd en een swingend repertoire werd opgebouwd Maar nu is het einde daar. Na een bruisend optreden afgelopen za terdag in café 'De gekroonde suiker biet' in Zierikzee zwijgen de instrumen ten van Tammany. Schouwen-Duive land blijkt te klein voor een Big Band van allure. „Het is geweldig fijn elke veertien da gen met elkaar te repeteren, maar er heerst natuurlijk binnen o.ize groep ook een grote podiumhonger en die kan in dit gebied alleen niet gestild wor den", zegt Rini de Looze uit Dreischor. Hij was in 1998 samen met zijn vrouw Gisela de oprichter van Tammany en legde daar zijn ziel en zaligheid in. Het lukte in korte tijd de ideale big band-be zetting bijeen te krijgen met vijf saxofo nisten (twee tenoren, twee alten en een bariton), vier schuiftrombones, vier trompetisten, een pianist, bassist, drum mer en slaggitarist. „Het is een mengeling van factoren dat we er nu mee stoppen. Je hebt voor een Big Band met achttien mensen inder daad een flink podium nodig én publiek natuurlijk. Lang niet iedereen houdt van die swingende sound uit de jaren dertig van de vorige eeuw", zegt De Looze. Hij trekt een vergelijking met Big Bands in de Randstad. Talrijke gro tere bedrijven daar bieden dit soort or kesten een geweldige markt. Big Bands zijn daar zeer geliefd met optredens voor het zakenleven en bij business to bxisiness bijeenkomsten. Een dergelijke markt biedt het bedrijfsleven op Schou wen-Duiveland niet of nauwelijks. „Je moet het voor optredens dan buiten de regio gaan zoeken, maar wil je dat een beetje goed doen in het kader van pr en marketing dan vergt dat heel veel tijd", zegt De Looze. Die tijd ontbreekt hem. Hij heeft het druk met zijn eigen administratiekantoor en verder ver dient ook het gezin de nodige aandacht. „Ik heb nu zes jaar de kar getrokken, maar er is niemand die in organisato risch opzicht de fakkel van me kan over nemen." Als initiator van het eerste uur betreurt hij dat wel, anderszijds wil hij er ook weer niet te dramatisch over doen. „Uit iets dat ophoudt te bestaan, kunnen best weer nieuwe initiateven voort vloeien", zegt hij optimistisch. Boven dien blijft Tammany een herinnering om te koesteren. Die naam duidt overi gens op de ambitie om langer te leven. Tammany was de hoofdman van een In dianenstam en hij was zo krachtig als een berg. Glenn Miller, Duke Ellington en Count Basie waren lichtende voorbeelden voor de eerste Schouwse Big Band. Zaterdag vulde die pittige oude jazz het Zierikzee- se café dat in de volksmond wordt aan geduid als 'De Biet'. Dat gebeurde on- foto Marijke Folkertsma der leiding van dirigent Jo Flipse uit Goes. „Het was heerlijk om daar te spe len met veel respons van een publiek van tachtig a honderd mensen. Dat had den we dus wel wat vaker gewild", zegt De Looze. Hij heeft zelf altijd veel ple zier beleefd aan de repetities van Tam many. „Er zaten geweldig goede muzi kanten tussen. Zelf beschouwde ik het als een eer met hen te kunnen spelen. Maar ja, uiteindelijk wil je toch meer dan alleen maar repeteren." Sommige leden krijgen nu betrokken heid bij andere muziekgezelschappen. Eén van die alternatieven is dweilor kest 'Liever Ier As Tuus'. Dat geldt ook voor De Looze zelf. Volgens hem gaat voor dat dweilorkest nou net het omge keerde verhaal van de Big Band op. „Aan de vraag naar optredens van het dweilorkest is bijna niet voldoen." Hoe wel 'Liever Ier As Tuus' met een breed repertoire de meetlat ook behoorlijk hoog legt, is dat volgens De Looze toch niet vergelijkbaar met hetgeen Tamma ny te bieden had. „Met het stoppen van onze Big Band is er voor Schouwen-Dui veland op muzikaal gebied best iets bij zonders verdwenen." HOEK - Het bedrijf Delta Mi lieu Gevaarlijk Afval in Hoek heeft van de provincie een waar schuwing gekregen wegens over treding van de wet Milieube heer. Vorige maand kwam een lading glazen buisjes met tweecompo nentenlijm binnen. Omdat onduidelijk was wat er met het spul moest gebeuren, na men werknemers de proef op de som door een buisje te breken. Toen de afvalstoffen niet direct begonnen te reageren, namen ze aan dat de buisjes in een afval put moesten worden gegooid Ook andere afvalstoffen werden erbij gedumpt. Na verloop van tijd liep de temperatuur in de put echter flink op. Het bleek dat de stoffen toch met elkaar reageerden. Incident De inhoud werd snel in een con tainer geschept, die tot de vol gende ochtend werd geobser veerd en bewaakt. Het incident liep met een sisser af. Volgens de provincie zijn de me dewerkers de fout in gegaan door zelf een proef te doen. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland moet op korte termijn beslissen wat met de pakhuisjes aan de Maarstraat/Melkmarkt moet ge beuren. Dat zegt wethouder W. Renden. De pakhuisjes zijn ei gendom van de gemeente en staan al geruimte tijd leeg. De situatie wordt nijpend om dat de panden snel verpaupe ren. De pakhuisjes maken onder deel uit van het plan om het ge bied rondom het stadhuismu seum op te knappen. „Het is al leen nooit verder gekomen dan het plan omdat het geld ont breekt", zegt wethouder Ren den. „Maar we moeten nu wel op korte termijn beslissen." Keuze Welke kant die beslissing uit gaat, kan de wethouder niet zeg gen. „Of we moeten nu zeggen dat we geld beschikbaar stellen of we moeten de keuze maken dat we de panden verkopen Ik zal het op korte termijn op de agenda zetten." Begin 2003 lan ceerde toenmalig wethouder A. van der Wouden het plan om het gebiedje Maarstraat/Melkmarkt op te knappen en daar oude am bachten en kunstateliers te vesti gen. De bezoekers van Zierikzee laten het gebied nu een beetje links liggen. Dat heeft negatieve gevolgen voor de bezoekersaan tallen van het Stadhuismuseum. om over de parkeerplaatsen te praten. Het museumbestuur hoopt dat het parkeerterreintje voor het volgende seizoen ge reed is. Met de rioleringswerk zaamheden van de gemeente Schouwen-Duiveland wordt in oktober begonnen. Een plan ning is in de maak. Vorige week is het karwei aanbesteed. Tij dens de informatiebijeenkomst woensdag is de aannemer van de partij. De avond in het dorps huis van Dreischor begint om 19.30 uur. GOES - Een zeventigjarige automobilist uit Kapelle is gis teren omstreeks 14.30 uur op de Anthony Fokkerstraat in Goes door een medeweggebruiker in het gezicht geslagen. Hij werd klemgereden door de bestuurder van een bestel bus, nadat hij zijn remlichten had laten opflitsen, omdat deze achteropkomende bestuurder kort op zijn voertuig zat. Bij de rotonde werd hij van de weg gedrukt en klem gereden. De onbekende stapte uit en toen de zeventigjari ge zijn raampje opende kreeg hij direct een klap in het ge zicht. De bestuurder van de bestelbus reed daarna weg in de richting van de Deltaweg. De politie heeft de zaak in onderzoek. GOES - Op de Deltaweg in Goes heeft zich gisteren om 13.50 uur een kop-staartbotsing voorgedaan. Een dertigjarige Zierikzeese automobilist kon niet tijdig stoppen toen enkele voor hem rijdende auto's voor het overige verkeer moesten remmen. Hij botste tegen het voertuig van een 22-jarige Goese vrouw, die op haar beurt tegen de auto van een 31-jarige man uit Helmond reed. Deze tenslotte raakte de auto van een 64-jarige man uit Kerkrade. In de auto van de 31-jarige man uit Helmond bevond zich een baby van enkele weken oud. Het kindje is door een arts bekeken, maar over eventueel letsel is niets bekend. Alle voertuigen raakten beschadigd. EEDE - Een veertigjarige automobiliste uit de gemeente Sluis heeft zondagavond een aanrijding veroorzaakt na dat ze onwel was geworden. Het ongeval gebeurde op een parkeerterrein aan de rijks weg in Eede. De vrouw reed weg en botste achterop de ge parkeerde auto van een 51-jarige automobilist uit dezelf de gemeente. Haar zoontje kwam door de klap met zijn hoofd tegen de ruit terecht en is voor behandeling naar de huisartsenpost gebracht. HULST - Winkeliers, opererend op het grondgebied van de oude gemeente Hulst, mogen - als ze dat willen - elke zondag hun zaak openhouden van 10 tot 18 uur. Warme' bakkers in oud-Hulst mogen hun winkeldeuren openhou den van 8 tot 12 uur op zondag en ondernemers op het grondgebied van het oude Hontenisse, die houden tradi tioneel op zondagen de deur gesloten. Deze nieuwe win kelopeningstijden zijn vastgelegd in een nieuwe verorde ning, waarover de Hulster raad donderdag een oordeel geeft. OOSTBURG - Bewoners van huizen in de Sluisse buurt schappen Stroopuit bij Waterlandkerkje, de Sint-Bavo- dijk bij Nieuwvliet en de Sluisse Veer bij Sluis krijgen van de gemeente Sluis een bijdrage van ruim 2383 euro; voor het aansluiten van hun woning op het gemeentelijke rioleringsnet. In totaal gaat het hier om circa vijftig wo^ ningen. De raad spreekt zich donderdag uit over de ge meentelijke bijdrage. Dit zogenoemde ambachtskwar tier is echter nooit van de grond gekomen. De pakhuisjes aan de Maarstraat/Melkmarkt verpauperen snel. foto Marijke Folkertsma DEN HAAG- Als het aan advo caat-generaal Geradts van het Haagse gerechtshof ligt, mag een 22-jarige Duitser in ons land drie jaar lang geen auto meer rijden omdat hij stomdron ken op een camping een tent bin nenreed. De hofaanklager eiste gisteren deze straf in het door de Duitser aangespannen hoger beroep te gen zijn eerdere veroordeling door de rechtbank in Middel burg. Behalve de rijontzegging eiste de advocaat-generaal een gevan genisstraf van een jaar waarvan de helft voorwaardelijk. De Duitser was niet naar het Haag se Paleis van Justitie gekomen zodat de behandeling van het ho ger beroep bij verstek plaats had. Gebroken ribben De man reed op 19 juni vorig jaar tijdens zijn vakantie op camping Duinhoeve op Schou- Bekeuringen bij verkeerscontrole MIDDELBURG - Bij een contro le op Achter de Houttuinen in Middelburg zijn gisteren elf be keuringen uitgeschreven. Eén keer voor rijden door rood licht, één keer voor keren waar dat niet mag en negen keer voor het niet dragen van de autogor del. ZONNEMAIRE - De band BB Case treedt zaterdag 25 septe- mer op in café Bommenede in Zonnemaire. BB Case is een nieuwe band, die is opgericht door Rinus Oudejans en Kees de Feiter. Bei den hebben eerder in bands ge speeld zoals The Juke Joints en Crosshead and the Southside Horns. BB Case speelt onder meer muziek van Delbert Mc- Clinton, Jimmy Smith, Buddy Guy en Rinus Oudejans. Het optreden begint om 21.00 uur. wen-Duiveland een tent binnen. Daarbij liep een 31-jarige ande re Duitser gebroken ribben op. De 22-jarige was die dag al vroeg begonnen met drinken. Vanaf twee uur 's middags wis selde hij de bacardi's af met gla zen whisky. Rond zeven uur! kreeg de man het verzoek om zijn auto bij de tent weg te ha len aangezien deze op de par keerplaats thuishoort. De Duis ter ging achter het stuur zitten en reed de tent binnen. Bij de bloedproef kwam aan het licht dat de man vier keer zoveel alco hol op had als toegestaan. De geëiste straf in hoger beroep is; gelijk aan het eerdere vonnis van de rechtbank in Middel burg. Uitspraak volgt over twee we ken. ZIERIKZEE - De Stichting Kle dingbeurs Zierikzee houdt vrij dag 1 en zaterdag 2 oktober kin- derkledingbeurs in zorgcentrum Borrendamme in Zierikzee. De opzet is hetzelfde als voor gaande jaren. Vrijdagavond kun nen belangstellenden hun win- terkleding inleveren, tussen 19.30 en 21.30 uur. Deelnemers mogen maximaal vijftien stuks babykleding leve ren in de maten vijftig tot en. met 86 en 25 stuks kinderkle ding in de maten 92 tot en met 188. Hiertoe worden ook sport en regenkleding, schoeisel en skates gerekend. Onder babykle- ding worden ook slaap- en draagzakken en zachte schoen tjes geschaard. Niet verkochte kleding wordt, als de aanbieder akkoord gaat, aan een goed doel gegeven. Zaterdagochtend vindt de ver koop plaats tussen 10.00 en 11.30 uur. 1 STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - dorpshuis de Schutse. 20.00 uur. openbare vergade ring dorpsraad; WESTENSCHOUWEN Schuur Staats bosbeheer, 13.30 uur: Vertrek excursie door Boswachterij, aanmelden via VVV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29