Vereecken moet zelf met pet rond PZC Schakers van Zierikzee zijn kansloos f Zeeuwse voetballers in amateurselectie Verrassende zege biljarter Vermeulen wbl6 Wielrenner organiseert zijn eigen definitieve afscheidskoers in Heikant Jongerius en Beije klaar voor Kustmarathon Eerste zege voor Oemoemenoe Schweertman sterk op EK voor clubteams uitslagen I Judowinst voor Van 't Westende Tenniszege voor Braat en Walpot Brons Botman op NK triatlon ssiu dinsdag 21 september 2004 door Karei Pleunis HULST - Hij rijdt zaterdag in Heikant zijn laatste wedstrijd. „Mijn afscheid, en definitief nu", belooft Eric Vereecken. Maar zo'n wielerkoers kost geld. Organisatie, premies. Evenals de feestavond die erop volgt. Daarom werd er gecollecteerd. Door Eddy de Schrijver, boezem vriend van Vereecken. En door Vereecken zelf. De gemeenschap had zich zo'n twintig jaar terug waarschijn lijk het vuur uit de sloffen gelo pen. Een renner van naam uit zwaaien, was een zaak van het dorp. Toespraken, bloemen, en veloppen, handjes schudden. An no 2004 moet een renner zelf met de pet rond om geld voor zijn laatste wedstrijd op te ha- GERAARDSBERGEN - Marlies Jongerius en Arjan Beije. beiden uitkomend voor Top Running Zeeland, zijn gezien hun recente prestaties klaar voor de Kustma rathon van Burgh-Haamstede naar Zoutelande op 2 oktober. Jongerius combineerde haar laatste lange duurloop van 30 ki lometer met een wedstrijd in het Belgische Geraardsbergen. Jon gerius werd daar tweede in een tijd van 2 uur, 1 minuut en 40 se conden. Arjan Beije was actief op de 10 Engelse mijlen bij de Dam tot Damloop van Amsterdam naar Zaandam Beije verbeterde daar zijn persoonlijk record met 40 seconden naar 54 minuten en 8 seconden. Dankzij de prestatie van Beije werd het PTT-team eerste in de business-competi- tie. Aanstaande weekend staan Jon gerius en Beije met het Top Run ning Zeelandteam in Tilburg aan de start voor een estafette over in totaal 110 km. GOES - Het Middelburgse Oe moemenoe behaalde in de twee de rugby-competitieronde de eerste overwinning. Op sport park Voorborch werd Rhino's met 22-12 verslagen. Tovaal kon in het uitduel met REL geen team op de been brengen. Oemoemenoe-Rhino's 22-12: Oe moemenoe speelde met veel in zet en had het grootste gedeelte van de wedstrijd een overwicht, maar het ontbrak bij de Middel burgei's aan raffinement. Rhi no's leidde bij rust met 5-7. Daarna bleef het lang span nend. Oemoemenoe had het over wicht en sloeg pas halverwege de tweede helft toe. Eerst bracht Jan Albregtse zijn team vanuit een penalty-kick op een 8-7-voorsprong en direct daarna zorgden Sander de Looff en Jan Albregtse voor een beslis sende kloof: 15-7. Tien minuten voor het einde bracht Wouter Krikke de voorsprong op 22-7 en ook het bonuspunt leek voor Oemoemenoe binnen bereik, maar vlak voor tijd viel de score tegen de verhouding aan de an dere kant: 22-12. GOES - Piedro Schweert man is met zijn Belgische ploeg Impuls Lifestyle op het Europees kampioen schap squash voor club teams in Linz (Oostenrijk) als negende geëindigd. In de poule van vier had Schweertman pech dat Im puls net naast de tweede plaats greep. Het kwartet uit Lommei eindigde ach ter het onaantastbare Co- j iets Health Fitness uit Engeland gelijk met Team GÖteborg Squash Klubb. De Zweden hadden echter een beter setgemiddelde, zodat Schweertman de I strijd om de negende tot en j met twaalfde plaats restte. Daarin bleef Impuls twee I keer aan de goede kant van de scoi'e. Schweertman speelde een prima toer nooi. Hij won vier partijen en hoefde alleen de Engels man Danny Meddings te fe liciteren. len. Hoeveel pijn deed dat Ver eecken, de jongen van het dorp? Die vraag werd hem vaak ge steld tijdens de rondgang in Hei kant. Aan de deuren waar hij aanbelde, waar ze hem kenden en waar ze al dan niet iets in de bus duwden. „Tja, wat moet ik dan antwoorden. Het is schijn baar niet anders." Vereecken is 39 en wel wat gewend. Hij heeft de wielerwereld zien evolueren en een privé-leven met ups en downs achter de rug. Hij is aan beland op het moment waarop hij zich wil overgeven aan het onvermijdelijke. Aan de jaren, aan de leeftijd. Al had hij het af scheid nog ver voor zich kunnen uitschuiven. Neem ex-prof Wim de Waal, 53, die fietst ook nog steeds mee. En hard ook. „Die hoor je nog altijd door het peloton bulderen. Hij is in al die jaren niets veran derd", lacht Vereecken. „Maar ik heb het gezien. In alle dorpen en gaten ben ik geweest, overal gereden. Na 25 jaar is het mooi geweest. Het wordt tijd voor An- gelika, met wie ik in 1998 ben getrouwd. Zij zag dat wielren nen nooit zo zitten. Ze ging zel den of nooit mee. Ik heb gezegd dat ik er voor m'n veertigste mee zou kappen, dat doe ik. En ik bedenk me niet meer. Zater dag is dus echt de laatste wed strijd voor Vereecken. „Die dag is echt m'n laatste." Het is begrijpelijk dat hij dat zo expliciet herhaalt. Vereecken nam al enkele keren eerder af scheid, om vervolgens terug te komen op zijn besluit. De eerste keer in 1995. „Dat was direct na de koers in Hulst. Ik was het beu, zag het niet meer zitten." Maar het stof kreeg geen kans zich vast te zetten op de glim mende velgen. Vereecken zat in no-time weer op de fiets. Gek ge maakt op een wielerbal in Kloos- terzande. Nee, niet meer als eli te zonder contract, maar als trimmer ging hij verder. Doping Dan volgt een bekentenis. „Ik heb die tijd een keer uit het pot je gesnoept." Doping? „Ja. Wat gepakt. Uit pure nieuwsgierig heid. Ik had er al zo vaak van ge hoord. Nee. ze hebben me niet betrapt, gelukkig. Want dat was een smet geweest. Het was één malig. Ik voelde me er ook niet beter bij, ik presteerde die wed strijd niet super. Het had op mij geen effect. Misschien maar goed ook. Ik heb het nooit meer Hij boekte als trimmer succes sen, maar in 1998 stopte hij weer. Hij stapte toch weer op, reed in de ATB-competitie ieder een het snot voor de ogen, maar stopte in 2000 andermaal. Toen was er echter een sponsor die hem over de streep trok. „Dat aanbod kon ik niet laten lo pen. Ik heb maar weer een licen tie aangevraagd." Zo bleef Vereecken meedraaien en eiste hij min of meer het pre dikaat 'Heintje Davids' op. Daarna won hij bijvoorbeeld nog eens in zijn geboorteplaats en woonplaats van zijn ouders, Sint Jansteen. Maar nu is het dus definitief, beweert hij met grote stelligheid. „Ik wil wat an ders gaan doen, gaan reizen." Hij wil activiteiten ontwikkelen in Polen, het land van herkomst van zijn echtgenote. Vereecken trainde veel in Polen, hij reed er ook enkele wedstrijden rond Torun, maar betreurt dat hij bij voorbeeld nooit deelnam aan de Vredeskoers. „Dat was nog in het communistische tijdperk. Jammer, het was toch een bij zondere wedstrijd." Spijt Er is meer waar Vereecken spijt van heeft. Hij heeft immers niet het maximale uit zijn loopbaan gehaald, dat weet hij zeker. „Er gens in de jaren tachtig kon ik met Albert Stofberg en een ploeg naar Spanje. Zoals ook Matthieu Hermans deed. Maar wat had ik, een gewone jongen van Sint Jansteen, daar te zoe ken. 'Doe gewoon' zeiden m'n ouders. Ik ben niet gegaan. Ach teraf gezien dom. Ik kon goed omhoog rijden en met de warm te had en heb ik nooit proble men. Ik had m'n draai er best ge vonden en waarschijnlijk veel geld kunnen verdienen." Enkele jaren later vroeg de ja ren geleden overleden André Wagtmans uit Sint Willebrord of Vereecken niets voelde voor een avontuur in Amerika. Weer bleef de 'doodgewone jongen van Steen' thuis. Daar waar Tommy Post uit Oosterhout wel ging en later met een aardige zakcent terugkeerde. „Amerika was schitterend geweest. „Ik won er ooit De Darby Road Ra ce, vóór jongens die allemaal professional waren. Toen ston den ze me daar raar te kijken. In Duitsland, bij wedstrijden die meetelden voor de Bundesliga, heb ik Jan Ullrich geklopt. Die reed toen nog voor de DDR." Mooie herinneringen zijn het. Ze zullen zaterdag ongetwijfeld ter sprake komen. Fouten? Ja, die waren er ook. Moe „Dat pilletje. En ik trainde te hard, te veel ook. Ik nam twee dagen voor een wedstrijd geen gas terug, daar waar dat wel had gemoeten. Ik pakte op de voorlaatste dag voor een wed strijd ook nog een uurtje of ze ven mee. Ik vond dat dat moest. Van trainen werd je beter. Ik stond vaak moe aan de start. Die verkeerde filosofie heeft me zeges gekost, zeker weten. Een kwestie van begeleiding. Eigen lijk is dat wat ik het meest ge mist heb in mijn loopbaan, bege leiding." Eric Vereecken stopt defintief met wielrennen: „Ik wil wat anders gaan doen, gaan reizen." foto Wim Kooyman door Roeland Alders GOES - Het schaakteam van Terneuzen heeft laten zien dat het na één seizoen af wezigheid weer op landelijk niveau wil gaan spelen. Vlissingen was volledig kansloos tegen de degradant: 6-2. Terneuzen-Vlissingen 6-2: Met Jan Breu- kelman en Matthieu Freeke aan de top- borden was er geen vuiltje aan de lucht voor de Terneuzenaren. De Zeeuws-Vla mingen waren daardoor veel te sterk voor Vlissingen. Gedetailleerd: 1. J. Breukelman-P. van Rooi- jen 1-0, 2. M. Freeke-L. de Jong 1-0, 3 A.J Breukelman-W. Punt 0-1, 4. W. Vlees- kens-II. Weiten 1-0, 5. D Lansay-M Wise re mise, 6'. J. Gemaart-E. van Driel 1-0, 7. J. Dekker-G. de Pree remise, 8. G. Kammin- ga-E Lafeberl-O. Landau 2-Landau 2-6: Het eerste team van Landau was duidelijk te sterk voor het eigen tweede team. Door overwinnin gen van Martijn de Clerck op Hans Des tombes en Bart Audenaert op Ronald Janssen werd het verschil ingezet. Het is dit jaar aan het Axelse Landau of ze een bedreiging kunnen vormen voor Terneu zen. 1. A. Arendse-D. van Vliet remise, 2. H. Des- tombes-M. de Clerck 0-1, 3. D. v/d Wouw-P. Moens 0-1, 4. J. van Hoorebeke-T. de Pulter remise, 5. R. Janssens-B. Audenaert 0-1, 6. S. Kruit-E. Bolleman 0-1, 7. I. Jansen-W. Sinke remise, 8. R. de Hulster-R. de Footer remise. Middelburg 3-Zierikzee 6,5-1,5: Op pa pier was Zierikzee duidelijk de favoriet voor aanvang van het duel. De einduit slag deed anders vermoeden. Ronald Lau- er won van Hans Aangeenbrug en Alex Jonkheer gaf Martin Krijger het nakij ken. Met nog een handvol Middelburgse bordpunten was de malaise voor het acht- tal uit Zierikzee compleet 1. R. Lauer-H Aangeenbrug 1-0, 2. A. Jonk- heer-M. Krijger 1-0, 3. S. Sanders-B. v/d Graaf remise. 4. J de Jager-A Bandsma re mise, 5. M. de Bock-R. v/d Veken 1-0, 6. .4 de Visser-H. Jukkenekke 1-0, 7 D. Wol- ters-A. de Jonge 1-0, 8. W. Obbink-S. Spie gels remise. De Zwarte Dame-Souburg 2: Het duel had naar twee kanten uit kunnen vallen en het 4-4-gelijkspel was daarom te recht. De Souburgers kwamen na over winningen van Roel Schroevers en Edgar van Boven wel op een 4-3-voorsprong, maar Ronald Steijn kon het voor de uit spelende vereniging tegen Anton Quakke- laar niet waarmaken. 1. W. Bliek-P. Uijtdewilligen remise, 2 P. v/d Borgt-M Toetenel remise, 3. W. Meul- blok-E. van Nassau 1-0, 4. A. Quakkelaar-R. Steijn 1-0, 5. C. Heijboer-P. Noorlander re- GOES - Vijf Zeeuwse amateurvoet ballers zijn opgenomen in de selectie van het district Zuid 1, die van 15 tot en met 19 oktober deelneemt aan de Uefa Regions Cup in Tsjechië. Ma- madouba Gueye (Terneuzen). Joan van Belzen, Joffrey Geldof (beiden Kloetinge), Benjamin Verwest en Rutger Kiioman (beiden Zierikzee) maken deel uit van een selectie van zestien spelers. De selectie, die onder leiding staat van coach Johan van Heertum, speelt de komende weken ter voorbe reiding op het evenement drie oefen duels tegen beloftenteams van prof clubs. Aanstaande woensdag zijn de beloften van RBC op sportpark Vier- hoeven in Roosendaal de eerste te genstander. Volgende week woens dag (29 september) speelt de selectie van Zuid 1 in stadion De Vliert te gen de beloften van FC Den Bosch en op woensdag 6 oktober treft het team de beloften van NAC in Breda. De duels beginnen om 19.30 uur. Het toernooi om de Regions Cup wordt voor de vierde keer georgani seerd en is louter bedoeld voor ama teurs. De duels in Tsjechië worden afgewerkt in de omgeving van Velke Bilovice en daar heeft het district Zuid 1 achtereenvolgens amateurs electies uit Tsjechië, Zweden en Por tugal als tegenstanders. Na een voorronde zijn inmiddels vijf teams afgevallen. De resterende teams spelen verdeeld over acht pou les van vier een minitoernooi, waar bij alle ploegen één keer tegen el kaar aantreden. De winnaars van de acht groepen plaatsen zich voor het eindtoernooi, dat voor juni 2005 staat gepland. De locatie daarvoor wordt in een later stadium aangewe zen. De volgende spelers zijn uitgenodigd: Joan van Belzen (Kloetinge), Joffrey Geldof (Kloetinge), Mamadouba Gueye (Terneuzen), Benjamin Verwest (Zierik zee), Rutger Kooman (Zierikzee), Nor- din Attouzin (SV Triborgh), Bas Cre- mers (RKVVO), Michou Hombergen (Vlijmense Boys), Nebieu Kargbo (Uni- tas), Samir El Makrini (TEC), Lorenzo Meriba (DFC), Jorick van der Miessen (OJC Rosmalen), Sander Schouwenaar (OJC Rosmalen), Tommy Weber (Zwa luw VFC), Jaap Akerboom (WSC) en Hans Zwartkruis (DBS). Fahd Bouchti (SV Triborgh), Ethmond Henriquez (Nuenen) en Stefan Walhain (Schelluinen) staan op de reservelijst Kloetinge-doelman Joan van Belzen maakt deel uit van de amateurselec tie van het district Zuid 1. foto Ruben Oreel door Joop van den Oudenhoven NIEUWERKERK - Etienne Vermeulen van biljartvereni ging LBV uit Lewedorp is in café De Mebaal in Nieuwer- kerk de verrassende winnaar geworden van het kampioen schap driebanden tweede klasse. In een enerverende fi nale versloeg hij Arjan Dorre man van het organiserende DOS. Een ongekend scenario ken merkte het verloop van het persoonlijk kampioenschap. Camiel Weering van ALM uit Goes voerde na de tweede speeldag de ranglijst aan en leek op weg naar een zekere overwinning. Slechts één par tij was tot dan toe verloren ge gaan en alle concurrenten hadden al twee verliespar- tijen moeten incasseren. Toch ging het nog mis voor Weering. In de finale had hij genoeg aan een gelijkspel en tegenstander Dennis Franse van BV Kwadendamme werd op een 24-21- achterstand ge zet. Nog één punt had Wee ring nodig, maar hij ver krampte en zag zijn tegenstan der de verdediging op slot gooien. Scoren was er voor Weering niet meer bij en bij I 24-24 (na zeven missei's van beide kanten) vonniste Fran se zijn opponent door het ont-1 brekende punt te maken Wee- ring eindigde vervolgens slechts op de vierde plaats Grote winnaar werd Etienne i Vermeulen. Liefst vier fmalis- j ten eindigden op acht punten Het moyenne moest de door slag geven en daarin was Ver meulen de beste. De hoogste serie kwam op naam van El len Riemens van ALM met 7 De hoogste partij kwam op naam van de toernooiwin- naar met 0.862. Vermeulen j verdiende ook nog een plaats in de regionale finale die vol- f gende maand in Horst wordt gespeeld. mise, 6. A. Hagenaars-R. Schroevers 0-1, 7. L. Zweedijk-E. van Boven 0-1, 8. J.K. Tol- hoek-J.P. van Gemert remise. Goes-SVWZV 3,5-4,5: In een spannende wedstrijd waren het deze keer de Oost burgers die aan het langste eind trokken. Door overwinningen van Gerard de Win ter, Johan de Meester, Chris Lanckriet en Simon Provoost kwamen de Zeeuws- Vlamingen op een riante 4-1 voorsprong. Op de rest van de borden zag het er min der uit. Joey Grochal vond het nodig re mise aan te bieden. Tegenstander Ab van Hoeve kon dit niet weigeren, wat de winst voor de Oostburgers betekende. 1. J. Grochal-A. van Hoeve remise, 2. R, v/d Braak-S. Provoost 0-1, 3. L. Nieuwen- huijse-C. Lanckriet 0-1. 4. R. Burgerhoff-B. de Vogelaere 1-0, 5. E. Kloosterman-A. Steij- aart 1-0, 6. M. Luitwieler-JDamen 1-0, 7. J. Pauptit-J. de Meester 0-1, 8. J. van Ruler-G. de Winter 0-1. Zierikzee. Zierikzeeloop. Mannen. 4 kilometer: 1. Tommy Staal 14.16, 2. Ar jan Meijer 17.52, 3. Joost Geluk 18.04. 7 kilometer: 1. Frank Daszkowski 32.37, 2. Sander Mes 35.46, 3. Johan van Koe- veringe 37.26. 10 kilometer: 1. Han van Achterberg 38.17, 2. Archie Staal 39.15, 3. Piet van Mourik 39.21. Vrou wen. 4 kilometer: 1. Laurey Heij 17.33, 2. Kelly van Harmelen/Krïsty Blommaert/llse Smits 20.34. 7 kilome ter: 1. Willianne Schot 34.37, 2. Andrea Holtrichter 42.43, 3. Erna van Harmeien 49.10.10 kilometer: 1. Inneke van Pop- pel 52.18, 2. Henny de Jonge 53.29. Nieuwerkerk. Kampioenschap drie banden tweede klasse district Del ta Zuid West poule Noord: 1Etienne Vermeulen LBV 7 gespeeld, 8 punten, 0.486, 2. Arjan Dorreman DOS 7-8, 0.471, 3. Dennis Franse Kwadendamme 7-8, 0.423; 4 Camiel Weering ALM 7-8, 0.417; 5. Nico van de graaf Onder Vrien den 7-7, 0.466; 6. Ellen Riemens ALM 7-7, 0.440; 7. William de Jonge De Toe komst 7-6, 0.462; 8. Wim Zandée ALM 7-4, 0.385. Mlawa. EK vrouwen. Eerste ronde, belangrijkste partijen: Chub (Ned) - Azojan (Est) 2-0, Petliska (Pol) - Doe- mesh (Ned) 0-2, Van der Stelt (Ned) - Shidlauskiene (Lit) 0-2, Poepjes (Ned) - Georgiva (Rus) 1-1, Jankauskaite (Lit) - Reijgersberg (Ned) 2-0. I ii I I 11 Atletiek. Vijfkamp, stand na eerste onderdeel (kogelstoten): 1. Nielsen (Den) 11,59 m, 2. Gruijters 10,69. Goalball: Nederland - Duitsland 4-0. Rolstoelbasketbal, vrouwen: Neder land - Verenigde Staten 38-57. Man nen: Nederland - Griekenland 95-34. Rolstoeltennis. Vrouwen, eerste ronde: Hong-Youn-Suk (Zko) - Griffi oen (Ned) 6-4 4-6 7-6, Smit (Ned)- Clar ke (Aus) 6-2, 6-3. Tafeltennis, mannen, kwartfinales: Blok (Ned)- Rosenmeier (Den) 2-3 (6-11 11-8 14-12 4-11 7-11), Heijnen (Ned) - Fraczyk (Tsj) 1-3(4-11 5-11 11-9 7-11). Zeilen, sonarboot, stand na zes ra ces: 1. Groot-Brittannië, 2. Australië, 3. Nederland (Hessels, Van de Veen, Rossen). Zwemmen, mannen, 100 meter vlin der, finale: 1. Huot (Can) 59.54, 5. Mike van der Zanden, 1 01.48.100 m vrij, se ries (eerste acht naar finale): 1. Aus tin (Aus) 1.01,4,11Schep 1.06,86. Vrouwen, 100 m vrij, series (eerste acht naar finale): 1. Long (VSt) 1.10,73, 4 Thomsen 1.13,37, 7. Boon- acker 1.15,15 (nat. record). Nederlands kampioenschap in Son en Breughel. Klasse A, jeugd onder 1.70 meter. 1. Mano Don (Middel burg). Klasse A, jeugd, onder 1.60. 1. Joachim Springer (Nieuw en St. Joostland). Klasse vrouwen, junio ren A, onder 62 kg. 1. Zenna van der Mei (Middelburg). Klasse vrouwen A, onder 68 kg. 1. Tessa Sprinter (Nieuw en St. Joostland). Klasse Jeugd A, on der 1.40. 2 Sharona Theunu (Middel burg). Klasse senioren A, onder 71 kg. 2. Jesse van der Mei (Middelburg) Teamkampioenschap jeugd. 1. Taek wondo Middelburg met Mano Don, Joachim Springer en Sharona Theunu. Hoofdklasse A: Red Star'58 1-Wanzl/ Belcrum 2 2-8, Arnemuiden 2-Middel- burg 2 8-2, SAR'72 2-The Back Hands 1 4-6. 1A: Middelburg 3-Smash'76 1 6-4, The Back Hands 3-The Back Hands 4 6-4. 2A:'t Batje 1-SVNB 1 6-4, Middel burg 4-ODT 4 6-4, Smash'76 2-Vice Ver- sa'51 2 2-8. 2B: Hotak'68 4-The Back Hands 5 4-6, Middelburg 5-Effect'71 1 7-3. 2C: Tanaka 3-Hotak'68 3 7-3, ODT 3-Kapelle 1 2-8, Het Markiezaat 3-Mid- delburg 6 6-4. 3A: SAR'72 3-'t Batje 2 8-2, Arnemuiden 4-Big Smash 1 8-2, Ef- fect'71 2-Reynaert 1 10-0. 3C: Smash '70 2-SVNB 2 10-0, Witac'89 1-Scalna 1 3-7, Vice Versa'51 4-Kerkwerve 1 4-6. 3D: Kapelle 2-Arnemuiden 5 3-7, Hotak' 68 6-Vice Versa'51 5 6-4, TCO'78 1-Mid delburg 7 5-5. 3E: Oudelande 1-Middel burg 8 5-5, TCS 2-Hotak'68 5 9-1, Yerse- ke 1 -Het Markiezaat 4 4-6. Delray Beach. Mannen. Finale: Mel- lo (Bra) - Spadea (VSt/1) 7-6(2) 6-3 Sint Maartensdijk. Twaalfde Smal- stad Open. Finalerondes. Mannen- enkelspel. HE5: Jean Dhooge-J. Bakx 6-3 7-5. HE6: Jurrie Dhooge-P. Wilden berg 6-4 6-3. HE7: R. Schrauwen-L. Her- togs 3-6 7-6 6-3 HE8: M. den Haan-J. Oudesluijs 6-1 6-1. Mannendubbel- spel. HD4: E. Braat/R. Walpot-J.P. Fleurbaaij/T. Bocxe 6-3 6-3. HD5: T. Bocxe/K. Lindhout-M. Oosijk/N. Hogen- doorn 6-2 6-1 HD7: A. van Damme/F. Liefting-W. Bazen/J. den Engelsman 6-3 6-4. HD8: J. Meijer/M. den Haan-M. Baan/H. Uijl 6-0 6-3. Vrouwenenkelspel. DE7: A. Goud- zwaard-L. van der Peet 6-3 6-4 DE8: A. Goudzwaard-M. van der Werf 6-0 6-1. Vrouwendubbelspel. DD6: M. Parren/B. de Kock-E. den Engelsman/E. den Engelsman 4-6 6-1 6-2. DD7: L. van der Peet/L. Buijs-J Brevet/M. Platschor- re 6-1 6-0. Gemengddubbelspel. GD5: B Vervuren/T. Vervuren-E. Aarts/P Wal pot 4-6 6-4 6-4 GD6: G Verkouteren/L. Goedegebuure-M. Bakx/P. Bakx 6-3 6-3. GD7: M. Brattinga/W. Bosters-P de Graaf/J. Brouwers 4-6 6-3 7-5, GD8: R. Bazen/M, Bazen-A. Beens/D. Vos6-04-6 Vrouwen. Vijfde klasse: Veere-Col Boys 1-4, Zaamslag-MZVC 0-5, Aarden- burg-Wolfaartsdijk 1-2, Smerdiek 2- Thol. Boys 7-0, Kruiningen-SVD4-1, Col. Boys 2- 6 Smerdiek 2 2 3 Wolfaartsdijk 2 - 6 Aardenburg 2 3 Kruiningen 2 - 4 Veere 2 I GPC 1 - 3 Nieuwdorp2 1 0 MZVC 2- 3 Thol. Boys 21 SVD 2- 3 Zaamslag 2 0 WIMMÜ.l'.'.l ,T:' Derde div. D (A-jun): Papendrechl-SV, 1-6, Wilhelmina-Nuenen 1-4, DFC-Halsteren 6-2, Internos-Baronie 1-4. Terneuzen-ASViV 4-2, WSC-OJC gestaakt (blessure scheidsrech ter). DFC 2 - 6 Nuenen Baronie 2- 4 Wilhelmina 2-3 Terneuzen 2- 4 WSC 1-1 OJC 1 - 3 Pap'drecht 2 i BW 2-3 ASWH 2 0 Halsteren 2 - 3 Internos 2 Derde div. E (B-jun): Halsteren-Brabaniu 7-1, OJC-Internos 1-1, DFC-RCS 0-2, TSC-WSC 4-0, BVV-Jeka 2 -2, HVV'24-Longa 0-5. Halsteren 2- 6 DFC TSC 2 - 6 WSC OJC 2 - 4 BW Jeka 2- 4 Internos Longa 2 - 3 Brabantia RCS 2 - 3 HW'24 HAARLEM - Sam van 't Westen-, de (13) uit Vlissingen heeft met het team van Sport Instituut De Korte het teamtoernooi van Ke- namju gewonnen. Alle Nederlandse topteams met' judoka tot 17 jaar hadden zich ingeschreven voor dit toernooi In de finale werd gewonnen van Judovereniging Tomoda uit Nij megen. Van 't Westende, die uit kwam in het gewicht tot 42 kilo gram, leverde door al zijn par tijen te winnen een grote bijdra ge in het behaalde kampioen- SINT MAARTENSDIJK - Ed win Braat en Roland Walpot hebben bij het Smalstad Open in Sint Maartensdijk het man- nendubbelspel in de vierde cate gorie gewonnen. De twee tennis sers uit Sint Philipsland versloe gen in de finale Jean-Paul Fleur- baaij en Timo Bocxe. Beide dubbelkoppels hadden in de poule geen enkele wedstnjd verloren en dus werd het e strijd tussen Braat/Walpot en Fleurbaaij uit Steenbergen en Bocxe, die een thuiswedstrijd speelde op tennisclub Jacoba van Beieren. Het was echter snel duidelijk wie er met de zege aan de haal zouden gaan: Braat (18) en Walpot (28). Met twee maal 6-3 werden zij gekroond tot kampioen. AMELAND - Kobus Botman uil Middelburg heeft op het NK offroad triatlon, op en om het ei land Ameland, brons behaald bij de masters H50. Botman stapte na 1500 meter zeezwemmen in 34 minuten en 38 seconden op de fiets voor der tig zware kilometers over strand en duinen. Na een kleine twee uur wed strijd kon Botman op weg vooi de afsluitende tien kilometer lo pen. De finish en kwam na uur, 54 minuten en 30 seconden. Fred van Nes (Winkel) was de snelste. Kat ja Botman deed mee aan de Nordsea Challenge (1000 meter zwemmen. 30 kilometer fietsen en tien kilometer lopen). Ze werd vijfde bij de vrouwen. de grume

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16