Duiveland doet machtsgreep PZC Kiesenberg kiest zijn momenten Eenrichtingsverkeer bij Mevo-DFS Bruse Boys houdt ongeslagen status WIK'57 verliest ook I van Brouwershaven a\ Persoonlijke fouten breken SKNWK op in derby: 3-2-verlies Goed herstel hockeyers HSD TSC klopt A-jeugd Zierikzee Paul de Bruine tweede op NK Eerste nederlaag Zonnemaire Kruiningen en VCK koplopers maandag 20 september 2004 door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Het balletje kan soms raar rollen. De win nende trainer, Jan Heikamp van Duiveland, was niet tevreden over het vertoonde spel. Verlie zer Adriaan Nieuwenhuijse vond daarentegen dat zijn SKNWK naar behoren voetbal de. Het eindresultaat? Duive land won in Oosterland, mede door defensieve blunders van SKNWK, ietwat gelukkig met 3-2. Heikamp verbeet zich tijdens het streekduel op de traditione le lolly in zijn mond. Zijn onge noegen was gedurende het duel langs de lijn duidelijk zicht- en hoorbaar. „Er werd te veel gelo pen met de bal. En dat kan op dit niveau dodelijk zijn. Zelfs toen SKNWK één-op-één ging spelen, bleven we daar maar mee doorgaan. In de rust heb ik tegen de jongens gezegd 'laat zien dat je plezier hebt', maar de rem zit er dit seizoen gewoon meer op." Toch kan Jan Hei kamp terugkijken op een ge slaagde seizoensstart. Met zeven punten uit drie duels is zijn ploeg medekoploper. „Zeven punten, dat is pure luxe", weet ook Heikamp. SKNWK bleef door het eerste verlies steken op vier punten. „Ik vond dat wij zeker recht had den op een gelijkspel", keek Adriaan Nieuwenhuijse terug op de derby die bij zijn ploeg de nodige irritaties opwekte. SKNWK beklaagde zich keer op keer bij scheidsrechter Kenson over diens veelvuldige fluiten en dat leverde de Nieuwerkerkers éen aantal prenten op. De derby was nog maar koud aan de gang of de gemoederen waren al he vig verhit. Na 34 seconden maakte Duiveland-speler Leo Burgers ter hoogte van de dug-outs een schandalige over treding op Gert-Jan Tierie. De trap was rijp voor een rode •kaart, maar Kenson was cou lant: Burgers ontsnapte met geel. SKNWK, dat speelde zonder Maarten Padmos (hersenschud ding) maar mét Mark den Haan en Martijn Neele in het centrum van de verdediging, pakte de draad daarna goed op. Nog geen negentig seconden later behaal de Tierie bijna zijn sportieve re vanche, maar de Duivelandse verdediging kreeg nog een been tegen Tieries doelpoging. Waar SKNWK in de eerste tien minu ten voor gevaar zorgde, eisten de twee Oosterlandse aanval lers, Ronald Zwager en Barry Steenpoorte (Nieuwenhuijse: „Verschrikkelijk goede spit sen") daarna alle aandacht op. Klasse In de twintigste minuut was het de persoonlijke klasse van Zwa ger die Duiveland een straf schop bezorgde. Zwager kreeg een vrije doortocht van Johan Padmos en Martijn Neele. Mark den Haan maakte, op de rand van het penaltygebied, een op het oog onnodige overtreding: geel voor Den Haan en straf schop voor Duiveland. Vanaf elf meter maakte Lex Zwang ver volgens geen fout. Acht minuten later ontsnapte SKNWK aan de 2-0 toen een in zet van Ronald Zwager op de lat belandde. En weer gaf de Nieu- werkerkse defensie teveel ruim te weg. Toch was het SKNWK dat het betere veldspel liet zien. In de Duivelandse goal maakte René Zwart bij een aantal doel pogingen een solide indruk. Zo hield hij tot tweemaal toe Chris tian van Vossen van een treffer af. Toch moest Zwart kort voor rust vissen toen Jacky de Bruine hem met een geplaatst schot kansloos liet. In de rust zette Heikamp- de boel om, Lex Zwang en Leo Burgers wissel den van positie, en dat pakte goed uit voor Duiveland. Bur gers verzond in de 48e minuut een dieptepass op Barry Steen poorte. Met Mark den Haan naast zich kwam Steenpoorte toch tot een schot dat in de ver ste hoek langs De Jonge ver dween: 2-1. Een kwartier voor tijd, nadat Nieuwenhuijse kort daarvoor Neele naar de kant had gehaald en Richard Bevelan der liet invallen, kwam Duive- Duiveland-speler Leen IJzelenberg (nummer 10) is ploeggenoot Lex Zwang en SKNWK-speler Leon de Bruine te snel af. foto Marijke Folkertsma land op 3-1. Leen IJzelenberg kreeg de bal van Marcel de Brui ne en schoot op het doel. IJzelen- berg: „De keeper verkeek zich duidelijk." Een houdbare bal, maar Koen de Jonge ging kinder lijk in de fout. Vervolgens rea geerde hij zich af op een jonge toeschouwer naast zijn goal die door hem omver werd geduwd. Collega Zwart voelde na afloop, nadat SKNWK drie minuten in blessuretijd via Gert-Jan Tierie nog op 3-2 kwam, mee met zijn blunderende collega. „Ik weet zelf hoe het voelt om fouten te maken. Maar, dat kan gebeu ren." Nieuwenhuijse was lovend over Duiveland, maar ook over zijn eigen elftal. „Dit is zuur, want voetballend waren we be ter. Er had alleen nog wat meer van de zijkanten kunnen ko men. Maar Duiveland heeft ver schrikkelijk goede spitsen. Dit is een knappe prestatie van Dui veland, maar wij moeten niet wanhopen. Wij hebben een elf tal om bovenin mee te spelen, en dat gaat gebeuren ook." Voorlopig is die rol toebedeeld aan Duiveland, dat samen met Dauwendaele aan de leiding gaat in de derde klasse A. Duiveland - SKNWK 3-2 (1-1). 20. Lex Zwang 1-0 (strafschop), 42. Jacky de Bruine 1-1. 48. Barry Steenpoorte 2-1, 76. Leen IJzelen- berg 3-1, 93. Gert-Jan Tierie 3-2. Scheidsrechter: R. Kenson (Kloe- tinge). Gele kaart: Leo Burgers (Duiveland), Mark den Haan, Jacky de Bruine, Jan-Jaap Pad mos en Gert-Jan Tierie (allen SKNWK). Aantal toeschouwers: 265. Duiveland: René Zwart, Jasper van Almen- kerk, Lex Zwang, Johnny Bolle en Mamix van der Hulle; Jan IJzelen- berg, Leo Burgers, Leen IJzelen- berg en Marcel de Bruine; Ronald Zwager en Barry Steenpoorte. SKNWK: Koen de Jonge, Johan Padmos, Martijn Neele (71. Richard Bevel ander), Mark den Haan en Martin Huisman (89. Leon Pollemans); Jacky de Bruine, Leon de Bruine en Gert-Jan Tierie; Emiel Kuijten, Jan-Jaap Padmos en Christian van Vossen (83. Sytze Stins). ZEERIKZEE - De hockeyers van HSD herstelden zich knap van de ruime nederlaag in de openingswedstrijd te gen Zevenbergen. Pelikaan 3 werd op eigen veld versla gen: 4-3. Dat gebeurde in een attractief hockeyduel, met veel inzet van beide partijen. HSD kon echter op het best verzorgde samenspel bogen en was ook gevaarlijker. Na dat de thuisploeg de leiding had genomen boog een fana tiek spelend HSD de achterstand om in een voorsprong van 1-3 door fraaie doelpunten van Ric Holthe tot Echten (2x) en Ike Joziasse. De thuisploeg vond echter nog de veerkracht om voor de pauze de aansluitingstreffer te for ceren. Toen die ploeg ook in het tweede bedrijf scoorde en de stand in evenwicht bracht, beloofde het een zware kluif voor HSD te worden. De formatie uit Zierikzee bleef via snelle combinaties de aanval zoeken op jacht naar de winnende treffer. Dat doelpunt viel kort voor het einde. Mark van Doome bezorgde zijn ploeg drie punten. OOSTERHOUT - Zierikzee liep in de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal tegen de eerste nederlaag op. In Ooster hout was thuisploeg TSC met 4-2 te sterk. ,,De tegenstan der was beter moest Zierikzee-trainer Eddie Kiesen- berg concluderen. Na een half uur keek Zierikzee Al al tegen een 3-0-achter- stand aan. De Brabanders lieten de bal goed rond gaan en kozen de momenten uit. Kiesenberg: ,,De eerste goal viel na een dieptepass, de tweede na een rebound en de derde uit een penalty, na een overtreding van Werner Boot." Na dat Leon Sinke Zierikzee uit een vrije trap terugbracht (3-1) brak de beste fase van de bezoekers aan. „Op dat mo ment waren we even gelijkwaardig", aldus Kiesenberg. Het leverde, zeven minuten na de 3-1, ook een tweede Zie- rikzeese treffer op. Na een schot op goal was Wesley Quist er als de kippen bij om in de rebound voor 3-2 te zorgen. Daarna kreeg Zierikzee in de slotfase van de eer ste helft zelfs nog kansen op een derde treffer. Na rust stelde TSC orde op zaken. Tien minuten voor tijd leverde een vrije trap, na een mistrap van Patrick Verboom, de 4-2 voor TSC op. BERGHEM - Paul de Bruine is er niet in geslaagd de Ne derlandse titel scooterrace te behalen. De motorcoureur uit Nieuwerkerk wist tijdens de laatste twee races in Ber- hem geen punten meer te halen. De titel ging naar Van Nies. De Bruine werd tweede. Voor de racers volgt nog een vieruursrace in Frankrijk als afsluiting van het sei zoen. OUWERKERK - De voetballers van Zonnemaire hebben de goede competitiestart geen vervolg kunnen geven. De 5-3-overwinning op Zeelandia Middelburg 5 werd giste ren gevolgd door een 2-0-nederlaag bij de reserves van Ouwerkerk. „Twee foutjes van ons werden afgestraft", had trainer Wim van de Linde gezien. Halverwege de eer ste helft een communicatiefout en na een klein uur werd een onnodige vrije trap weggegeven waaruit de 2-0 kwam. Zonnemaire voelde het gemis van Peter van Mou- rik (waarschijnlijk een hernia) en van Edwin de Vlieger, die te ziek was om te spelen. door Klaas Verspoor SPUI - ZSC'62 heeft de eerste driepunter binnen. In en tegen Spui kwam de ploeg van trainer Leen Koster tweemaal op achter stand, maar uiteindelijk won de ploeg uit Scharendijke met 2-3. Aanvoerder Martin Kiesenberg GOES - Kruiningen (7-1-zege op Hoedekenskerke) en VCK (6-0-winst tegen Nieuwland) blijven in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal zonder puntverlies. Hoedekenskerke-Kruiningen 1-7: Na rust liep Kruiningen pas weg bij de thuisclub. De goals kwamen van Jordan van Langevelde, Raoul Sandee, Arno van de Berge, Stefan Oppeneer, Edwin van Houte, Ties van Leeuwen; voor Hoede kenskerke scoorde Julian Walra ven. VCK-Nieuwland 6-0: Erik Goudt maakte de eerste drie goals. Danny Joosse zorgde voor 4-0, Jacco Jansen vanaf elf meter voor 5-0 en Sebastiaan Schip per voor 6-0. Wemeldinge-Wolfaarsdijk 1-1: In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de bezoekers in de 55e minuut via Harm Fluijt op voor sprong. Tien minuten voor tijd zorgde Toine Gijsel na een handsbal uit een strafschop voor de verdien de gelijkmaker. Bevelanders-Krabbendijke 2-1: Leo Koole en Niels Bouterse zorgden voor de 2-0-rust. Dan ny Weber maakte 2-1 na een blunder van doelman Versluis. Heinkenszand-Apollo 1-0: Ri chard Wiskerke werd in de 38e minuut matchwinnaar met een zweefkopbal. Borssele-Cadzand 1-2: De zwak ke partij verdiende eigenlijk geen winnaar. Junior van Akker (0-1), Peter Karelse (1-1) en Moktar Abid (1-2) scoorden. SVD-Colijnsplaatse Boys 2-4: Michel van de Weele en Rob- bert-Jan van de Genugten scoor den beiden tweemaal voor Co- lijn; Menno de Haan en Jeroen van Zee maakten tussendoor 1-2 en 2-3. was met drie treffers de grote man bij zaterdag-derdeklasser ZSC'62. ZSC-trainer Leen Koster toon de zich opgelucht door de eerste seizoensoverwinning onder zijn bewind. „Dit zijn belangrijke punten. Ik ben zeer tevreden. Als we hier niet gewonnen hadden, dan bun gelden we weer direct onderinY" Zonder John van der Have maar met Joost Weeda in de spits, kwam ZSC'62 al in de zevende minuut op achterstand toen Michel Fieret Sander Vaane passeerde. Martin Kiesenberg zorgde elf mi nuten later voor de eerste gelijk maker. Na de 2-1 van Spui (doel punt Remco Hamelink) zorgde Kiesenberg kort voor rust ook voor de tweede Scharendijkse gelijkmaker. „Martin is een mo mentenvoetballer en het was echt zo'n wedstrijd waarin die momenten kwamen." Tot twee maal toe scoorde Kiesenberg uit een één-tegen-één-situatie. Kos ter: „Voor de rest was hij weinig in beeld." Na rust was Spui de eerste ploeg die scoorde, maar deze treffer van Remco Hamelink werd door scheidsrechter Klerks afgekeurd omdat Hame link hands zou hebben gemaakt. Een kwartier voor tijd maakte Kiesenberg een geldig doelpunt waai'door ZSC'62 op 2-3 kwam. Daarna kregen Kiesenberg en in valler Jos Kristalijn zelfs nog kansen op de 2-4. Trainer Koster complimenteer de zijn ploeg maar vooral ook Joost Weeda. „Hij speelde een puike wedstrijd." Weeda fun geerde als bliksemafleider, waardoor Kiesenberg zijn mo menten kon beleven. ZSC'62 heeft na drie wedstrijden vier punten en is middenmoter in de derde klasse A. Spui - ZSC'62 2-3 (2-2). 7. Michel Fieret 1-0. 18. Martin Kiesenberg 1-1, 35. Remco Hamelink 2-1, 40. Martin Kiesenberg 2-2. 76. Martin Kiesenberg 2-3. Scheidsrechter: A.A.M Klerks (Waalwijk). Gele kaart: John de Ritter (Spui). Aan tal toeschouwers: 80. ZSC'62: Sander Vaane, Marco de Jonge, Wemer Klaassen, Kasimier Snoek en Jan-Willem Dorr em,an Sebastiaan Vaane (55. Leon Wee da). Wouter Fioole, Gerard Ver hoek (71. Ruud Goudzwaard) en Kim van Veen (40. Jos Kristalijn); Martin Kiesenberg en Joost Wee da. DFS (rechts) nam zaterdag met name in het laatste kwartier van de wedstrijd afstand van Mevo. In die periode scoorde de ploeg zes keer. foto Marijke Folkertsma door Ko de Ridder ZIERIKZEE - Dat DFS-doel- man Jaap-.Tan de Boer pas na 28 minuten het eerste balcontact had na een terugspeelbal van René Brussé was zaterdag teke nend voor de overmacht van DFS bij Mevo. De ploeg uit Burgh-Haamstede won met 0-8 bij de Zierikzeese hekkenslui ter. Zonder de tijdens de war- ming-up afgehaakte Anco van der Linde ging DFS van meet af aan op zoek naar de openings treffer. Snel scoren en dan uitlo pen was de doelstelling. Mevo stond al vroeg met de rug tegen de muur en DFS kreeg goede kansen. Toch duurde het tot de vijftiende minuut voordat de nul van het bord ging. Vincent Bakker gaf een lange pass op links aan Lennard Padmos, die de bal verlengde naar het cen trum; Remco Rotte stond klaar om de 0-1 aan te tekenen. DFS bleef vervolgens drukken, maar in een veel te laag tempo. Me- vo-trainer Cees van Dijk wissel de verdediger Daniel Lodders voor aanvaller Abubaka Makeni en de druk achterin nam zowaar af. Ook al werd Makeni vaak simpel buitenspel gezet. In de 42e minuut werd het toch 0-2 door Michael Leijten, na een goede pass van links van op nieuw Lennard Padmos. Het tweede part begon verras send met kleine plaagstootjes van Mevo, maar zonder doeltref fend resultaat. DFS nam het ini tiatief. maar het duurde tot een kwartier voor tijd voordat de DFS-machine op volle toeren ging draaien. De 0-3 kwam in minuut 75 van de.voet van Huib Nortier. In de 78e minuut plaats te Jeroen Grefkens een voorzet op de voet van Remco Rotte: 0-4. De 0-5 was een schot van Jeroen Grefkens, waarbij de Me- vo-doelman Vanya van Iwaar- den de bal door zijn benen zag gaan. In de slotfase werd het 0-6 door Jeroen Grefkens, 0-7 door Remco Rotte en uiteindelijk 0-8 door wederom Grefkens. Mevo-trainer Cees van Dijk na afloop: „Tja, hier word je na tuurlijk niet vrolijk van: 26 te gendoelpunten in drie wedstrij den. Ik mis gewoon teveel spe lers die dit niveau aankunnen. Je gaat dan eerst de organisatie van achteruit opzetten en dan zie je dat de tegenstander soms moeite heeft snel de score op te voeren. Ik ga het niet uit de weg, maar er is hier nog een boel werk te verrichten." Collega Edwin Kriens van DFS: „Ik ben nog steedszoekende naar de juiste formatie. Het is tijdrovend om een nieuw team op te bouwen met enkele jeugdi ge spelers. Ik weet nu niet waar de ploeg op dit moment staat, omdat de sterkere tegenstan ders in deze afdeling nog moe ten komen. Vanmiddag speel- door Klaas Verspoor KERKWERVE - De defensie blijft WIK'57 zorgen baren. Na twee eerdere competitienederla gen ging zaterdag ook de Schouwse derby tegen Brou wershaven verloren. De ploeg van trainer Arie Janse won in Kerkwerve met 0-5. „We waren duidelijk beter", zei Janse dan ook. „Al voetbalden we zelf wel min der dan vorige week tegen Bru- se Boys. Maar het lijkt altijd wel of wij tegen sterkere tegenstan ders altijd een stapje extra kun nen doen." Frommelgoal Brouwershaven, met Remi Lie- vense weer een helft in de ploeg, kwam via een frommelgoal van Richard van der Meer op voor sprong. Een schitterende lob, kort voor rust, bracht Van der Meer en Brouwerhaven een tweede treffer. Na rust verving de 38-jarige René Dalebout Remi Lievense en dat legde Brouwershaven geen windeieren. Binnen een half uur tijd verzorg de Dalebout een originele hat trick. Eerst scoorde Dalebout uit een voorzet van Edwin Hof, daarna op aangeven van Richard van der Meer en tenslotte slalomde Dalebout tussen een aantal WIK-spelers door waarna hij zijn derde scoorde. De thuisploeg van trainer Peter Aertssen kon er gedurende de hele wedstrijd maar weinig te genover zetten. Slechts Elmar de Kok kon zich enkele malen onderscheiden, maar Brouwers haven-doelman Mei vin van Ast kwam nauwelijks in de proble- WIK'57 - Brouwershaven 0-5 (0-2). 15. Richard van der Meer, 43. Ri chard van der Meer 0-2, 55. René Dalebout 0-3, 70. René Dalebout 0-4, 74. René Dalebout 0-5. Scheidsrechter: C. Heyt (Koudeker- ke). Gele kaart: René Dalebout BrouwershavenAantal toeschou wers: 60. den wij in een te traag tempo. Ik denk dat het 4-3-3-systeem waarmee ik nu aan de gang ben, het best bij deze groep past." Mevo-DFS 0-8 (0-2). 15. Remco Rotte 0-1, 42. Michael Leijten 0-2, 75. Huib Nortier 0-3, 78. Remco Rotte 0-4, 82. Jeroen Grefkens 0-5, 87. Jeroen Grefkens 0-6. 88. Remco Rotte 0-7, 89. Jeroen Grefkens 0-8. Scheidsrechter: A.J.A. Simonse (Heinkenszand)Gele kaart: llco Berrevoets en Danny van Vossen (Mevo). Aantal toeschouwers: 80. Mevo: Vanya van luiaarden, Dan iel Lodders (25. Abubaka Makeni), Marc van der Linden, Kees de Rui terArno van Grunsven (75.Ro nald Verhoek), llco Berrevoets, Alex Visser, Tom van de Klooster, Danny van Vossen, Leon Hendrik- se, Mischa Hrkac (46. Henk van Reukelom). DFS: Jaap-Jan de Boer, Joost Min naar, René Brussé, Martijn Boot, Vincent Bakker, Huib Nortier, Remco Rotte, Rik van de Kasteele (46. Pape), Jeroen Grefkens, Len nard Padmos (60. Jan Marcus), Mi chael Leijten. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B won Bruse Boys met 5-0 van SPS. Ook Stavenisse (4-2 bij Chrislan- dia) en Smerdiek (2-1-thuisne- derlaag tegen FSV) pakten geen punten. Na drie speeldagen zijn er nog vier teams zonder puntenver lies: Bruse Boys, FSV, Chrislan- dia, en ZPR'84. Smerdiek-FSV 1-2: Via Erik van Haaften kwam Smerdiek op voorsprong, maar nog voor rust maakte Patrick Kerp er 1-1 van. Kort na rust zorgde Mario Sonneveld voor de 1-2 en daarna kregen de bezoekers via Veenman, De Kok en Elenbaas kansen om op 1-3 te komen. Het laatste kwartier van de wed strijd was voor Smerdiek. Doel man Henk de Graaf van FSV pakte in de slotfase twee punten voor zijn ploeg. Bruse Boys - SPS 5-0: De uitslag had nog hoger uit kunnen vallen wanneer de thuis ploeg wat zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen. Twee treffers van Peter Willem- se leidden tot de 2-0-ruststand. Marco Ketting maakte er drie minuten na rust 3-0 van en gooi de zo de wedstrijd op slot. Ge orge Geluk scoorde na een uur de 4-0 en Kees Benard zorgde kort voor tijd voor het slotak koord. Chrislandia - Stavenisse 4-2: Voor rust liet de thuisploeg niets aan duidelijkheid te wen sen over, want na 45 minuten spelen stond het 4-0. Marco Po lak, Comé Jongenelen, Pascal Pleijt en opnieuw Polak zorgden voor de treffers. In de tweede helft kon Stavenis se, door concentratieverlies bij Chrislandia, wat terugkomen. Nico Nooij zorgde uit een straf schop voor 4-1 en Youssef Sou- haride 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37