Zaamslag koestert weinig hoop Ruiterclub Haringruiters is nog altijd springlevend Terneuzen stelt doel nog niet bij Driebanders moeten wijken voor een feest tweedeklasser denkt alleen aan derby winst bij slechte dag Terneuzense Boys Titelstrijd judo gaat toch door RKC huurt Takak van PSV Arday interim-bondscoach Ghana Ster van Zwolle wil hogerop Rebellin bij WK voor Argentinië uitslagen vrijdag 17 september 2004 z21 door Eddy van der Hooft en njflryan Kouteren ïEBNEUZEN - Op de derde eeidag van het voetbalseizoen qaat Zaamslag alweer voor zijn tutede derby. Was op de eerste speeldag AZW te gast. morgen iomt Terneuzense Boys op be- 2oek. Hoopvol is de thuisclub «hier niet gestemd. „We heb benalleen kans als Terneuzense Hok een slechte dag heeft", denkt Menno den Dekker. iZaamslag bewees zichzelf vori ge week een slechte dienst door betuttduel met Noad'67 met 3-1 ie verliezen. Na de 12-0-neder- 'aaj die de tegenstander een ireek eerder tegen 's-Graveland leed, had niemand daar reke ning mee gehouden. Den Dek- fer „Er zat bij ons niets in. Ik jan met anders zeggen dan dat «ineen gigantische dip zitten, ïe kunnen elkaar de bal nog ret eens drie keer toespelen." De verdediger hoopt dat dat gei verandert, omdat hij vreest '.dat we dit seizoen anders niet wel punten pakken." Waaraan he stroeve start van Zaamslag te wijten is. weet Den Dekker niet. .Wat er vorig jaar wèl was, is er dit jaar niét. Ik weet wel dat we [vorig jaar rond deze tijd met vrijwel dezelfde ploeg heel sterk speelden. Maar momenteel is het droevig met ons gesteld." De vooruitzichten voor de derby Terneuzense Boys (in slag) zijn dan ook niet al te best, weet de verdediger. „Ik k dat we een zware middag tegemoet gaan. Misschien is het wel het beste om ver terug te ikken en op de counter te spe- n. Als we naar voren verdedi gen, worden we overlopen." Mee! nog dan de 1-6-nederlaag [dieZaamslag vorig seizoen op ei- n veld tegen de Terneuzena- "ren leed, houdt het gebrek aan m de ploeg momenteel bezig. „Die nederlaag zit wel in ons achterhoofd", zegt Den Dekker. r niet meer dan dat. We hebben het momenteel druk ge noeg met onszelf." Zaamslag st doelman Bart Corstanje en aanvaller Jacco den Hamer. Méér dan ooit geldt Terneuzen se Boys dus als favoriet voor de zege. Middenvelder Robbie Jonkman wéét dat, maar is er la coniek onder. „Dat zal wel", zegt hij. „Maar wat koop je daar voor? Vorig jaar was Zaamslag favoriet en wonnen wij met 1-6. Ik bedoel maar." Tevredenheid heerst in elk geval bij de Boys na de voortvarende start van de competitie. „Vorig jaar begonnen we met één punt uit twee wedstrijden, nu staan we er al op vier. Dan mag je best tevreden zijn", aldus Jonkman. De spelmaker is optimistisch voor de derby. „Het is een bij zondere wedstrijd, maar als we blijven voetballen zoals we dat de afgelopen weken deden, kun nen we weer winnen." In de selectie van Terneuzense Boys keert Arjen Oostdijk terug. Vanwege blessures ontbreken nog wel Sven Ranzijn, Arco Her- rebout en Matti Buijsse. AZW AZW ervoer vorige week dat je niet altijd goed hoeft te spelen voor de winst. Thuis tegen Zwa- luwe werd het na een matig duel 3-2. „Het ging moeizaam", zo is aanvaller Veli Eryürilk eerlijk. „Maar het belangrijkste is dat we drie punten pakten. Als we verloren hadden, hadden we op nul punten gestaan. Dat wilden we per se voorkomen." AZW speelt morgen uit tegen Kapelle, dat na twee wedstrij den op drie punten staat, maar in vergelijking met vorig jaar aan kwaliteit lijkt te hebben in geboet. „Bij Kapelle zijn drie be langrijke spelers weg", weet Erytirük. „Maar dat is geen ga rantie voor de zege. Vorig jaar verloren we er flink, dat moet dit nu anders." AZW kan ver moedelijk vanwege schorsingen geen beroep doen op Jochem Marcus en Jelmer de Pooter. RIA Westdorpe Ondanks twee nederlagen op rij is er bij RIA in Westdorpe geen sprake van paniek. De debutant kreeg tegen Vlissingen volgens routinier Geertjan de Smet zelfs de betere kansen, maar bleef in door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Met zes pun ten uit twee wedstrijden mag Terneuzen zich tot nu toe dé I verrassing van het nieuwe sei zoen noemen. De jonge ploeg van trainer Ar- dian Lekaj leek in de eerste klasse van het zondagvoetbal voorbestemd tot een rol van j bescheiden betekenis, maar I verbaast tot nu toe niet alleen i met een aanvallende en aan trekkelijke speelstijl, maar ook met een veelheid aan doel- punten. „Er staat nu een écht tn". zegt Remco van Leeu wen (23), de tot rechtsback I omgeturnde middenvelder. .Dat was de laatste jaren niet j -Va twee wedstrijden nog geen puntverlies en acht doelpun ten vóór: wie kon dat een paar maanden terug bevroe- j den? Remco van Leeuwen: „Nie- nd. denk ik. We zijn ten- j slotte begonnen met een heel I jonge selectie, waarvan nie- nd wist wat voor kwalitei ten er in schuil gingen. In de I eerste wedstrijden van dit sei zoen is in elk geval al geble ken dat we wel degelijk kwali- teit hebben, méér ook dan ik zelf voorafgaand aan de voor- j bereiding voor mogelijk hield. Vanaf de voorbereiding t hebben het met z'n allen snel (epakt en zijn we ook snel eon team geworden. Daarna is het beter en beter gegaan." Waaraan schrijf jij het succes KQi dit moment toe «Succes is misschien een groot woord, want, in feite staan we nog maar aan het be- en kun je er nog heel wei- g van zeggen. We zijn, vind wél een echt. team, waarin iedereen voor elkaar wil wer- L Dat is het belangrijkste sn automatisch komen de kwaliteiten van de groep dan wel naar voren. Bovendien nebben we een paar jongen eiewat extra's kunnen bren- Maar waar we echt staan, moet nog blijken. In de voorbereiding hebben we goe de wedstrijden tenslotte ook afgewisseld met minder goe de. Dat kan ook in de competi- Hoe zien jullie nu het verdere verloop van de competitie Lijfsbehoud was het uitgangs punt, maar zijn jullie nu niet geneigd dat bij te stellen? „Nee, hoor. Daar is na twee wedstrijden nog geen enkele reden voor. De trainer heeft ook al gezegd: tot aan de win terstop is ons enige uitgangs punt eersteklasser te blijven. Mocht het tegen die tijd echt zo goed gaan dat we ons over handhaving geen zorgen moe ten maken, dan kunnen we al tijd nog verder kijken. We zijn goed bezig, maar niet zó goed dat we onze doelstelling al moeten bijstellen. Je kunt in deze klasse zomaar twee keer winnen, maar ook twee keer verliezen." Je werd zelf van middenvel der rechtsachter? Bevalt dat? „Dat bevalt eigenlijk heel goed. In mijn tijd bij Club Brugge heb ik daar ook al eens gespeeld. Het is dus niet zó dat ik deze plaats hele maal niet gewend ben. Ik zit momenteel gewoon goed in mijn vel, niet alleen door die rechtsachterplaats, maar ook door het vertrouwen dat ik van de trainer krijg. Ardian is een trainer die heel veel ver trouwen geeft. Voor mij maakt het daarom niet uit waar ik speel. Ik spéél en dat is het belangrijkste." Zondag naar TEC, de num mer zeven van de ranglijst, mei drie punten uit twee wed strijden. Is Terneuzen nu plot seling de favoriet in dat duel? „Geen idee. Ik ken TEC niet. Ik weet wel dat ze uit de hoofdklasse komen, maar dat is ook alles. Drie seizoenen te rug heeft Terneuzen er al eens tegen gespeeld, maar toen was ik er nog niet bij. Ik kan er dus weinig van zeggen. Ik weet wel dat wij er elke wedstrijd vol tegenaan gaan, met het idee: we zien wel waar het schip strandt. En mochten we onverhoopt ver liezen, dan is er nog niets aan de hand. Voor mij is het be langrijkste dat ik voor het eerst in twee jaar het gevoel heb dat er nu een echt team staat. Een jonge groep met twee, drie ouderen. Dat klikt. De voorgaande jaren was het lang zo gezellig niet." Menno den Dekker: „Het is momenteel droevig met ons gesteld." de afwerking in gebreke. „Nul uit twee is geen perfecte start", beseft De Smet. „We wisten dat we het moeilijk zouden krijgen, maar ik vind dat we best een goede ploeg hebben. We voetbal len zeker niet slecht." De middenvelder kwam vier jaar geleden terug van Hoek. „Toen speelde RIA in de zesde klasse, nu in de derde. Een enor me impuls voor de club. Het wordt alleen tijd dat we punten pakken. Daar heb ik tegen foto Wim Kooyman MOC'17 wel vertrouwen in. Thuis zijn we toch nog iets ster ker dan uit." HVV'24 Waar HVV'24 al jaren bekend staat als ploeg die op de aanval teert, valt in de eerste competi tieduels op dat de ploeg in verde digend opzicht de rijen gesloten houdt. MOC'17, dat in het eerste competitietreffen liefst zeven keer raak schoot tegen Zeelan- dia /Middelburg, stichtte zon dag in Hulst slechts één keer ge vaar. „Dat voetbalt lekker", vindt linksback Hans Goethals. „Als je weinig weggeeft en voor in de kansen benut." Goethals vei-wacht in het twee de opeenvolgende thuisduel een geladen opponent. Het door in terne strubbelingen geplaagde Zeelandia Middelburg staat puntloos onderaan. „Ik snap niet dat ze met 7-2 van MOC'17 verloren. Ik denk dat we onze borst kunnen natmaken." Het naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal gepromo veerde Spui speelt morgen op nieuw op eigen veld. Na Duive- land is nu ZSC'62 te gast. Tegen de huidige nummer tien van de ranglijst hoopt de ploeg van trai ner Rob Liplijn zijn eerste sei zoenszege te mogen begroeten. „We hebben er aan moeten wen nen dat in de derde klasse alles een stapje sneller gaat", ver klaart aanvoerder Gert-Jan Vla ander de moeizame start van Spui. „Maar ik weet zeker dat het goed komt. Als je ziet hoe er getraind wordt, moet het op een gegeven moment gaan draaien." ZSC'62 is voor de middenvelder onbekend. „Afgaand op hun re sultaten moeten we de eerste punten kunnen pakken. Hope lijk kunnen we er morgen iets moois van maken." Bij Spui zijn Martin Kalisvaart (rugblessure) en Alex Meijer (spierblessure) de belangrijkste twijfelgevallen. Voor de overige ploegen in de derde klasse van het zondagvoet bal is er dit weekeinde een uit- duel. Steen, de trotse koploper, gaat op bezoek bij RCS en Bres- kens bij Patrijzen. RCS en Pa trijzen hebben na twee speelda gen een totaal van drie punten. De drijvende krachten achter De Haringruiters. Vlnr: Frans Haak, Truus Dekker, Simon van Hoeve en Arcène Goossens. foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt BIERVLIET - De boerenmarkt in IJzendijke vormde veertig jaar geleden de aanzet tot de op richting van De Haringruiters. Drie kinderen, een ezel, een po ny en een paard waren voor en kele vaste bezoekers van de we kelijks markt reden om een Bier- vlietse ruiterclub in het leven te roepen. Het bleek een schot in de roos. „De critici dachten dat het een bevlieging van ons was. Zodra onze kinderen het zat waren, zou het met ons gedaan zijn, zo dacht men. Ze hadden het mis. Wij zijn de eerste club uit de streek en waren ook de eerste club, die een concours organi seerde. Onze club is niet meer weg te denken", zegt de 89-jari- ge erevoorzitter Simon van Hoe ve, de nog enige in levende zijn de oprichter van de club, met ge paste trots. Ezel Wie eveneens niet meer is weg te denken is Frans Haak. Zijn naam duikt veelvuldig op. „Het is eigenlijk allemaal begonnen met Frans en zijn pony", zegt Si mon van Hoeve. „Hij werd te groot voor dat beestje en ik kocht hem voor mijn kinderen. Frans kreeg een paard. Een an dere kennis had een ezel waai de kinderen op reden. Ze hiel den wedstrijdjes onder elkaar Zo is uiteindelijk de club ont staan." De nu 55-jarige Frans Haak is uitgegroeid tot één van de pijlers van de club. De land bouwer is nog steeds actief in de sport. Als penningmeester heeft hij zitting in het bestuur. En als vrijwilliger maakt Haak zich op vele fronten verdienstelijk. Haak vindt het allemaal maar gewoon. „De club heeft mij veel plezier bezorgd, dus ik vind het normaal dat ik daar iets voor te rugdoe." Haak. „Als bestuur vormen we een hecht team. Er zijn weinig mutaties. Simon van Hoeve was 25 jaar voorzitter. Johan van 't Westeinde volgde hem op en zit er nog steeds. Je kent elkaar door en door, dat maakt het wer ken gemakkelijk. Het werk valt allemaal wel mee. Vroeger had je de clubles in de Braakman en in de winter in de schuur bij Si mon van Hoeve. Soms met wel 25 kinderen. Dan moest je nogal eens improviseren om alles in goede banen te leiden. Dat is nu allemaal niet meer nodig. De meeste mensen nemen pri- vé-les." „Aan de andere kant vind ik het jammer dat daardoor de onder linge contacten vervagen. Vroe ger gingen de paarden op de vrachtwagen en ging je gezamen lijk naar een concours. Tegen woordig heeft iedereen een ei gen trailer en zie je elkaar nog op de wedstrijd. En soms nog niet eens. Want de meeste gaan direct nadat ze hebben gereden naar huis. Ze hebben blijkbaar geen belangstelling meer voor de prestaties van anderen.'" Accommodatie Frans Haak denkt overigens niet dat dit alleen te wijten is aan gebrek aan belangstelling. „Ik denk dat het ontbreken van een eigen accommodatie hier ook schuldig aan is. Vroeger hadden we in het recreatiecen trum De Braakman een eigen terrein. Dat zorgde toch voor een apart sfeertje. Toen De Braakman in particuliere han den kwam, was het snel gedaan. VLISSINGEN - De provinciale kampioenschappen judo gaan dit jaar toch door. De Zeeuwse scholen en verenigin gen hebben de afgelopen week de handen ineengeslagen en het evenement alsnog van de grond gekregen. De titel strijd wordt zaterdag 9 oktober in sporthal Baskensburg in Vlissingen gehouden. De kampioenschappen leken vori ge week nog van de baan, toen bekend werd dat Ju- do-Ryu Van Schaik de organisatie niet rond kreeg. Hier na sloegen de Zeeuwse scholen en clubs de handen ineen en werd gepoogd het evenement toch door te laten gaan. Gisteren werd de knoop doorgehakt en besloten het evene ment toch weer op de agenda te zetten. Samen met Judo Ryu Van Schaik wordt het ZK nu opgezet. WAALWIJK - RKC Waalwijk huurt middenvelder Jasar Takak voor de rest van dit seizoen van PSV. Beide clubs bereikten hierover gisteren een akkoord. De bedoeling is dat coach Erwin Koeman morgen over Takak (22) kan be schikken in de wedstrijd tegen RBC. ANP ROTTERDAM - De voetbalbond van Ghana heeft Sam Ar day aangesteld als interim-bondscoach van het nationale elftal. Arday is technisch directeur van de Feyenoord Fet- teh Football Academy in zijn land. Arday vervangt de Por tugees Mariano Barreto, die het bondscoachschap verruil de voor de functie van trainer bij het Portugese Maritimo Funchal. ANP ZWOLLE - De amateurwielersport is vanaf 2006 de tradi tionele openingsklassieker de Ster van Zwolle kwijt. Or ganisator Jan van Ommen wil over anderhalf jaar zijn wedstrijd terugzien op de profwedstrijdkalender van de internationale wielerbond UCI. De Ster van Zwolle maak te de afgelopen twee seizoenen deel uit van de KN- WU-topcompetitie, daarvoor had de wedstrijd de status van vrije klassieker. Na het opheffen van de topcompeti- tie in de huidige vorm door de Nederlandse wielrenunie aan het einde van dit seizoen - volgend jaar bestaat de reeks uit internationale wedstrijden als Veenendaal-Vee- nendaal en de Ronde van Noord-Holland - is volgens Van Ommen het moment gekomen om een andere weg in te slaan. „Nu de Pro Tour ook de nationale kalender over hoop haalt, wil ik me op een voorjaarsklassieker voor profs gaan richten.ANP BERLIJN - De Italiaanse wielrenner Davide Rebellin mag bij de wereldtitelstrijd eind september in Verona uit komen voor Argentinië. De Argentijnse minister van Sport, Claudio Moresi, heeft hiervoor gisteren schriftelijk toestemming gegegeven, Rebellin koos voor een Argen tijns staatsburgerschap omdat hij bij de grote kampioen schappen steeds buiten de boot viel. Vorig jaar miste hij de WK in Hamilton en werd ook niet geselecteerd voor de Olympische Spelen in Athene. Ook de wielrenunie UCI is akkoord gegaan met een start van Rebellin onder de Ar gentijnse vlag. ANP /DPA Het werd een overloopterrein voor de losse campingbezoekers en wij konden verkassen. Moes ten we op zoek naar een ander terrein. Dat viel niet mee. Ook de eisen die door de ruiters daar aan gesteld worden zijn veran derd. Alles is professioneler ge worden. Ook bij de amateurs. De bodem moet gegarandeerd goed zijn of ze komen niet. Na diverse omzwervingen zijn we uiteindelijk naar Axel gegaan. Niets dan lof over de gastvrij heid die we daar ondervinden, maar het eigene ontbreekt toch." Tekenend voor de veranderde mentaliteit vindt Haak de be langstelling voor de reünie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan morgen in het Maurits- hof in IJzendijke. „Maanden zijn we bezig geweest om de adressen van oud-leden te ach terhalen. Uit heel Nederland, België en zelfs Duitsland heeft men gereageerd op onze uitnodi ging. Ruim honderd mensen heb ben zich opgegeven voor onze boerenmaaltijd na afloop van de receptie, maar van de huidige le den zijn er slechts enkelen bij. Dat is tekenend voor deze tijd." Terneuzen. Coopertest atletiekvere niging Scheldesport. Mannen: 1. Marnix Hoek (Terneuzen) 3358 meter; 2. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 3350; 3. Paul Kingma (Hoek) 3250, 4. Albert Platteeuw (Terneuzen) 3189; 5. Roland Volleman (Terneuzen) 3140 meter. Vrouwen: 1. Marion Goossen (Terneu zen) 2728 meter, 2. Tina Bouterse (Ter neuzen) 2245. Jongens t/m 14 jaar: 1. Quinten Volleman (Terneuzen) 3125, 2. Sebastiaan Bouterse (Terneuzen) 2837, 3. Lyam Jones (Terneuzen) 2665. Meis jes t/m 14 jaar: 1. Esther Platteeuw (Terneuzen) 2945, 2. Liselot Kaijser (Ter neuzen) 2885, 3. Claire Volleman (Ter neuzen) 2872. Sportpnisvragen Lucky Day: 1-2-4-11-14-17-19-23-24- 32-34-37-40-49-52-56-69-72-75-78. On der voorbehoud. Bali. Vrouwen. Tweede ronde: Gar- bin (Ita)-Bartoli (Fra) 6-0 2-0 opgave Bar- toli, Camerin (Ita)-Myskina (Rus/1) 6-3 1-6 6-2, Koeznetsova (Rus/2)-Stosur (Aus) 6-4 6-4, Petrova (Rus/4)-Marrero (Spa) 7-5 6-1 Peking. Mannen. Tweede ronde: Hr- baty (Slw/8)-Sanguinetti (Ita) 6-2 6-2, Joezni (Rus)-Schüttler (Dui/4) 7-6 (4) 6-1, Srichaphan (Tha/6)- Okun (Isr) 6-3 3-6 7-6 (6), Nieminen (Fin) -Dent (VSl/7) 6-3 7-5, Lee (ZKo)-Tsonga (Fra) 7-6 (7) 6-3, Kim (VSt)-Ferrero (Spa/2) 6-4 6-4. Delray Beach. Mannen. Tweede ron de: Mello (Bra)-Fish (VSt/2) 5-7 6-4 6-4, Carlsen (Den)-Phau (Dui) 5-7 6-4 6-2. Uefa-beker. Eerste ronde, eerste wedstrijd. Odd Grenland (Noo)-Feye- noord 0-1 (0-0). FC Utrecht-Djurgar- dens IF (Zwe) 4-0 (2-0). PAOK Salonïki (Gri)-AZ 2-3 (2-2) Egaleo Athene (Grij-Genclerbirligi (Tur) 1-0 (1-0). Panio- nios (Gri)-Udinese (Ita) 3-1 (2-1). Parti- zan Belgrado (SMoj-Dinamo Boekarest (Roe) 3-1 (0-1). Shelbourne (ler)-Lille (Fra) 2-2 (0-2). Dinamo Zagreb (Kro)- Elfsborg (Zwe) 2-0 (1-0). Hammarby (Zwe)-Villarreal (Spa) 1-2 (1-2). Vents- pils (Let)-Amica Wronki (Pol) 1-1 (0-11. Terek Grozni (Rus)-FC Basel (Zwi) 1-1 (1-0). Maccabi Haifa (Isr)-Dnjpr Dnepro petrovsk (Oek) 1-0 (1-0). Wisla Krakow (Pol)-Dinamo Tbilisi (Geo) 4-3 (0-2). Ze nit St.Petersburg (Rus)-Rode Ster Bel grado (SMo) 4-0 (3-0). Schalke .04 (Dui)-Liepajas Metalurg (Let) 5-1 (1-1). Nova Gorica (Slv)- AEK (Gri) 1-1 (1-1) Levski Sofia (Bul)-Beveren (Bel) 1-1 (0-0). Steaua Boekarest (Roe)-CSKA So fia (Bul) 2-1 (1-1) Metarloerg Donetsk (Oek)-Lazio (Ita) 0-3 (0-0). Trabzonspor (Tur)-Athletic Bilbao (Spa) 3-2 (2-0). Gra zer AK (Oos)-Liteks Lovetsj (Bul) 5-0 (3-0). Aab Aalborg (Den)-Auxerre (Fra) 1-1 (1-1). Calar Alto. Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Almeria-Caiar Al to: 1. Heras (Spa) 145 km in 4.19.30, 2. Santiago Perez (Spa) 0.34, 3. Mancebo (Spa) 0.53,4. Valverde (Spa) 1.27, 5. No- zal (Spa), 6. Gomez (Spa) 1.38, 7. Luis Perez (Spa). 8. Garzelli (Ita) 2.02, 9. Arrei- tunandia (Spa) 2.17, 10. Sastre (Spa) 2.28, 15. Landis (VSt) 3.06, 31. Verie- berg 9.15, 48. Mentsjov (Rus) 15.11, 67. Weening 24.33, 72. Den Bakker 26.42, 88. Posthuma 31.51, 116. Tankink, 130. Boven. Uitgevallen: Freire (Spa), Muts aars (Ned). Klassement: 1. Heras 44.50.53, 2. Mancebo 0.35, 3. Valverde 0.49, 4. Nozal 1.12, 5. Landis 2.19, 6. Bel- tran (Spa) 2.40, 7. Sastre 3.16, 8. Santia go Perez 4.22, 9. Gomez 5.07, 10. Blan co (Spa) 6.12, 57. Veneberg 49.31, 76 Weening 1.01.24, 89. Tankink 1.12.16, 119. Posthuma 1.38.58, 120. Den Bakker 1.39.27,140. Boven 2.00.10. Mainz. Ronde van Rijnland-Palts. Tweede etappe, Worns-Mainz: 1. Thomas Dekker (Ned) 174 km in 4.23.26, 2. Hondo (Dui) 1.10, 3. Schaf- frath (Dui) 1.11, 4 Van Impe (Bel) 2.23, 5. Erik Dekker (Ned), 6 Van Duimen (Ned) 4.01. 13. Engels 5.46, 36. Van der Ven 6.20, 44. Bos, 49. De Jongh. 53. Van Bon. 54. Sentjens, 60. Pronk, 72 Ten Dam, 82. Van der Wal 8.52. Opgave: Cuppens (Ned). Algemeen klasse ment: 1 Roberts (Aus) 8.40.29, 2. Kup- fernagel (Dui) 0.02, 3. Wauters (Bel) 0.08, 4. Glasner (Duil 0.09, 5. Engels (Ned) 0.13, 6. Niermann (Dui) 0.14. 14. Thomas Dekker 19.09, 17 Erik Dekker 21 40, 19. Van Duimen 23.22, 34 Bos 25.41, 40 Sentjens, 43. Van Bon, 45. Van der Ven, 50 Pronk, 57. De Jongh, 69. Ten Dam, 85. Van der Wal 28.13 door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - De eindstrijd van het persoonlijk kampioen schap driebanden tweede klasse van het district Delta Zuid West (poule zuid) wordt vanaf van daag tot en met zondag gehou den in Zaal Reseda in Sas van Gent. De partijen, die gaan over 25 punten, beginnen vandaag om 19.00 uur. Vandaag en morgen wordt op vier tafels tegelijk gespeeld. Zaalhouder Carlo van Dam, zelf ook deelnemer, streeft ernaar op de openingsdag drie ronden te verspelen. Morgen wordt om 12.00 uur begonnen en zijn er slechts twee ronden. Van Dam: „Ik hoop omstreeks drie uur klaar te zijn, want dan moet de zaal worden klaarge maakt voor een groot feest." Aanvankelijk zou de verhou ding Zeeuws-Vlaamse en Walchers/Bevelandse deelne mers in evenwicht zijn. Maar door afzeggingen is het contin gent Zeeuws-Vlamingen tot twee geslonken en zijn de 'over- kanters' numeriek flink in de meerderheid. Favorieten zijn Huib Zandee van Onda en Guust Boonen van Delta, die in de voorwedstrijden promotie afdwongen Koen Popsel van 't Bierwinkeltje, de tweede Zeeuws-Vlaming in het gezelschap, is niet van plan zich op voorhand gewonnen te ge ven. Zondag wordt om 12.00 uur (op twee tafels) begonnen en de finale is omstreeks 16.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47