SKNWK is een stuk verder PZC Zlatan Ibrahimovic opgelucht Dennis Huttinga geniet van assists ,2\ Vier Schouwse clubs zijn nog zonder punten Marcel de Bruine drukt Duiveland in de positie van underdog Titelstrijd judo gaat toch door RKC huurt Takak van PSV Arday interim-bondscoach Ghana Ster van Zwolle wil hogerop Rebellin bij WK voor Argentinië uitslagen Rust terug bij Schalke 04 vrijdag 17 september 2004 IIERIKZEi; - Aan de voora- iaj van de derde speelronde iaQ het voetbalseizoen 10U4-2OO5 wachten nog vier teams"op Schouwen-Duiveland [op de eerste punten. In de zon- Lorapetitie geldt dat voor Zierikzee én voor vijfdeklasser jOreischor. Dat Dreischor nog op de nul ■«ai is bijzonder. De ploeg van '■vier Kees Verwest oogstte in öe voorbereiding en de beker of, maar zowel van Renesse als tsadendamme werd verloren. Jeischor speelt in de vijfde ijsse B nu op eigen veld tegen Lewedorpse Boys. Ouwerkerk «eelt m Ovezande uit bij Vol- ïarding en jaagt op de tweede .i&oenszege. laikzee kan daar voorlopig jfeen van dromen. Voor Zie- ■izee is het zaak om in de twee- te klasse E, waarin de ploeg als eiige nog puntloos is, zo snel mogelijk punten te pakken om "JoSet al te ver achter te gaan lo ten bi] de overige teams. De aan passingsproblemen aan de nieu- klasse dienen daarvoor zo rel mogelijk naar de achter pad te verdwijnen. Zondag geelt Zierikzee bij Uno Animo ia Loon op Zand, dat één punt :jit twee wedstrijden verzamel de Lastig tZonnemaire speelt in de reserve [vijfde klasse de lastige uitwed strijd tegen het tweede team van Ouwerkerk. Een dag eerder :aat ZSC'62 in de derde klasse A op bezoek bij Spui, dat eerder ét seizoen Duiveland op een ge lijkspel hield. In de vierde klasse B speelt me- I dekoploper Bruse Boys tegen SPS. Daarnaast staan er twee Schouwse derby's op het menu. WK'57 speelt thuis tegen Brou wershaven, dat tegen Bruse Boys (0-1-nederlaag) te weinig ikreeg. Mevo is gastheer van DFS. Voor zowel WIK'57 als Me- jvostaat de teller nog op nul. Me vo kreeg in twee wedstrijden [achttien doelpunten om de oren. [Tegen DFS zal de ploeg van trai ner Cees van Dijk het gemiddel devan negen per duel graag om- laag brengen. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Dat het voet bal momenteel leeft in Ooster- land en Nieuwerkerk is wel dui delijk. En dat er al weken voor uitgekeken wordt naar de con frontatie van morgenmiddag, Duiveland-SKNWK, is ook hel der. Duiveland-speler Marcel de Bruine manoeuvreert de tegen stander in de favorietenrol: „We weten dat ze beter zijn dan wij." Als Duiveland en SKNWK el kaar op het voetbalveld treffen, is er sprake van een heuse der by. De dorpsbewoners kunnen elkaar qua afstand bijna ruiken en de voetballers kennen elkaar over het algemeen wel. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de wedstrijd al weken leeft in de twee Duivelandse dorpen. „Wij hebben het er al een poosje over. Het is toch anders dan wanneer we bijvoorbeeld tegen ZSC spe len. Duiveland tegen SKNWK en Duiveland tegen Bruse Boys, dat zijn de echte derby's voor ons", vindt Marcel de Bruine. Het is de eerste keer dat de clubs elkaar op dit niveau tref fen. In het debuutjaar als derde klasser liep Duiveland buurman SKNWK niet tegen het lijf, want toen speelden de Nieuwer- kerkers nog in de vierde klasse. In het seizoen 2000-2001 ont moetten Duiveland en SKNWK elkaar voor het laatst in compe titieverband. Duiveland hield daar geen beste herinneringen aan over. Op 9 september 2000 werd het in Oosterland 0-4 voor SKNWK. Exact drie maanden later won die ploeg ook op eigen veld: 6-2. Duiveland werd dat seizoen vijfde, SKNWK derde. Debuut De Bruine (20) maakte die duels niet mee. In het seizoen 2001- 2002 maakte hij onder trainer Ton van der Spaan zijn debuut in het eerste van Duiveland. „Sa men met Johnny Bolle deed ik een paar wedstrijdjes mee. On der Piet Roks kwam ik vast bij de groep, maar toen had ik nog geen basisplaats." Eigenlijk veroverde De Bruine Marcel de Bruine (nummer 6), hier in duel met Marco Ganzeman van WIK'57, heeft SKNWK hoog zitten. pas aan het einde van vorig sei zoen, onder Jan Heikamp, een plaats in de eerste elf. „Ik rou leerde daarvoor met Jan IJzelen- berg, maar op het eind won ik het van hem." Dit seizoen startte De Bruine tel kens in de basis. Tegen Spui als rechtshalf, tegen Veere als spits. Noodgedwongen, omdat Duive land veel aanvallers miste. „In de beker speelde ik ook al als spits. En vroeger in de jeugd was ik ook altijd spits. Ik kan op meerdere plaatsen spelen. Spits, rechtshalf, mid-mid en soms, als Ronald Zwager er niet is, linkshalf." Tegen SKNWK verwacht De Bruine weer 'gewoon' midden velder te zijn. Barry Steenpoor- te is terug van vakantie en ook Dennie le Comte is na een rug blessure op de weg terug. De Bruine, constructiemedewerker van beroep, speelde al wel twee keer tegen SKNWK. „Dat was voor de beker. Toen wonnen we met 3-2 en scoorde Ronald Zwa ger de winnende." In dat duel was De Bruine invaller. „Vriend schappelijk heb ik ook een keer met 2-1 van ze gewonnen." Duiveland is in de ogen van De Bruine de afgelopen twee seizoe nen gegroeid. „Qua ploeg zijn we zeker vooruitgegaan, ikzelf in ieder geval. Maar misschien zijn we als spelers ook wat se rieuzer geworden." Duiveland, maar ook De Bruine zelf, is gezegend met derdeklas se-ervaring. „De derde of vierde klasse, dat scheelt echt veel. In de vierde klasse krijg je veel meer ruimte. En in de derde klasse zijn de voetballers veel slimmer. Tussen de tweede en derde klasse zit minder verschil. We hebben een paar keer tegen een tweedeklasser gespeeld en meestal wonnen we." Marcel de Bruine verheugt zich op het treffen tussen de twee derdeklassers, die ongetwijfeld veel publiek zal trekken. „In de derde klasse tegen Bruse Boys, foto Dirk-Jan Gjeltema en ook vorig jaar tegen Chrislan- dia, stonden er zo'n vierhonderd mensen langs de lijn. Dan is het extra leuk om te voetballen." Als het over SKNWK gaat en in het bijzonder over de zwakke plekken aan Nieuwerkerkse kant reageert de Oosterlander gevat. „Dat is een goede vraag. Hebben ze zwakke punten dan? Grapje! Ik weet wel wat hun sterkste punt is: Gert-Jan Tie- rie, maar dat komt wel goed, Jan Heikamp weet dat ook." De Bruine heeft SKNWK hoog zitten. „Zij zijn verder dan Dui veland, we weten dat ze beter zijn. Maar misschien dat onze wilskracht dat compenseert." VLISSINGEN - De provinciale kampioenschappen judo gaan dit jaar toch door. De Zeeuwse scholen en verenigin gen hebben de afgelopen week de handen ineengeslagen en het evenement alsnog van de grond gekregen. De titel strijd wordt zaterdag 9 oktober in sporthal Baskensburg in Vlissingen gehouden. De kampioenschappen leken vori ge week nog van de baan, toen bekend werd dat Ju- do-Ryu Van Schaik de organisatie niet rond kreeg. Hier na sloegen de Zeeuwse scholen en clubs de handen ineen en werd gepoogd het evenement toch door te laten gaan. Gisteren werd de knoop doorgehakt en besloten het evene ment toch weer op de agenda te zetten. Samen met Judo Ryu Van Schaik wordt het ZK nu opgezet. WAALWIJK - RKC Waalwijk huurt middenvelder Jasar Takak voor de rest van dit seizoen van PSV. Beide clubs bereikten hierover gisteren een akkoord. De bedoeling is dat coach Erwin Koeman morgen over Takak (22) kan be schikken in de wedstrijd tegen RBC. ANP ROTTERDAM - De voetbalbond van Ghana heeft Sam Ar day aangesteld als interim-bondscoach van het nationale elftal. Arday is technisch directeur van de Feyenoord Fet- teh Football Academy in zijn land. Arday vervangt de Por tugees Mariano Barreto, die het bondscoachschap verruil de voor de functie van trainer bij het Portugese Maritimo Funchal. ANP ZWOLLE - De amateurwielersport is vanaf 2006 de tradi tionele openingsklassieker de Ster van Zwolle kwijt. Or ganisator Jan van Ommen wil over anderhalf jaar zijn wedstrijd terugzien op de profwedstrijdkalender van de internationale wielerbond UCI. De Ster van Zwolle maak te de afgelopen twee seizoenen deel uit van de KN- WU-topcompetitie, daarvoor had de wedstrijd de status van vrije klassieker. Na het opheffen van de topcompeti- tie in de huidige vorm door de Nederlandse wielrenunie aan het einde van dit seizoen - volgend jaar bestaat de reeks uit internationale wedstrijden als Veenendaal-Vee- nendaal en de Ronde van Noord-Holland - is volgens Van Ommen het moment gekomen om een andere weg in te slaan. „Nu de Pro Tour ook de nationale kalender over hoop haalt, wil ik me op een voorjaarsklassieker voor profs gaan richten." ANP BERLIJN - De Italiaanse wielrenner Davide Rebellin mag bij de wereldtitelstrijd eind september in Verona uit komen voor Argentinië. De Argentijnse minister van Sport, Claudio Moresi, heeft hiervoor gisteren schriftelijk toestemming gegegeven. Rebellin koos voor een Argen tijns staatsburgerschap omdat hij bij de grote kampioen schappen steeds buiten de boot viel. Vorig jaar miste hij de WK in Hamilton en werd ook niet geselecteerd voor de Olympische Spelen in Athene. Ook de wielrenunie UCI is akkoord gegaan met een start van Rebellin onder de Ar gentijnse vlag. ANP/DPA door Klaas Verspoor RENESSE - Met zes punten uit jlwee duels leiden Renesse en iKwadendamme de dans om het kampioenschap in de vijfde klas- stBvan het zondagvoetbal. Eén ding is duidelijk: na zondag, als jkeide ploegen elkaar in Kwaden damme ontmoeten, heeft in ie- fiergeval één ploeg punten verlo- De winnaar doet dus in de derde competitieronde al goede zaken. Of die winnaar er komt, valt oog te bezien. Want vorig sei zoen eindigden de onderlinge confrontaties in een gelijkspel. Dennis Huttinga is sinds vorig sizoen rechtshalf bij Renesse en maakte die duels mee. De 22-jarige voetballer studeert be drijfskunde in Den Bosch en teint daardoor alleen op vrij dagavond. Doordeweeks houdt N door middel van fitness in oe: Brabantse land zijn conditie óp peil Conditie en doorzet tingsvermogen hielpen Renesse tegen NVS aan de overwinning. Hak voor het einde van de eer ste helft was het Dennis Huttin- in hoogsteigen persoon die iesse na een 0-2-achterstand teug in de wedstrijd hielp. Dat was een miraculeuze ont- mPping tegen NVS. Kort voor :']d met 2-1 achterstaan en toch "iet 3-2 winnen. Dennis Huttinga: „De eerste •nelft hadden we het heel moei lijk We stonden achterin aardig onderdruk Er stond veel wind en NVS had die mee. Wij kwa der niet goed uit. Na rust wa ren de rollen omgedraaid en I wonnen we op het nippertje." De laatste twee seizoenen scoor de je telkens éénmaal en nu heb je in ieder geval alweer een doel punt gescoord. Hoeveel doelpun ten gaat Dennis Huttinga dit sei zoen maken? „Verwacht er niet te veel van. Natuurlijk is het leuk een doel punt te maken, maar zelf vind ik het eigenlijk leuker om een as- sist te geven. De spitsen moeten het maar doen." Heeft Jakkoo Brouwer Renesse in zijn eerste maanden nieuw elan gegeven? Het lijkt er op of spelers plotseling meer voor het voetbal over hebben. „Er is meer duidelijkheid in de groep. Er wordt tijdens de wed strijd en na afloop meer ge praat. Ik ervaar het als heel posi tief. In het verleden ontbrak dat een beetje en lieten de spelers het daardoor ook gemakkelijker afweten. Nu weet iedereen waar hij aan toe is." De wedstrijd Kwadendamme- Renesse is een topper in de vijf de klasse B. Had jij dat drie we ken geleden gedacht? „Nee, niet echt. Maar ik heb be grepen dat Kwadendamme er een paar nieuwe spelers bij heeft gekregen. Ik denk dan ook dat ze sterker zullen zijn dan vo rig jaar. Dat gold voor NVS ei genlijk ook. Die hadden de eer ste wedstrijd ook met 8-1 gewon nen. Maar ik reken ook Hans- weertse Boys tot de toppers. Die ploeg heeft nog maar één keer gespeeld." Het zal er om gaan spannen zon dag in Kwadendamme. Dennis, hoeveel punten heeft Renesse na dit weekeinde? „Negen! En we willen tegen Kwadendamme ook een overtui gende uitslag neerzetten." ffiLSENKIRC'HEN - Bij Schal- ®04 is dankzij een overtuigen de zege op Metaloergs Liepaja M de vinnigste kou na het ont- 78 van trainer Jupp Hcynckes ül< de lucht. Hoewel hét spel *an de ploeg uit Gelsenkirchen wet goed was, is de tweede ron- °e w het toernooi om de Ue- «a-beker al bijna zeker. was bij zijn rentree eheld. De uitblinkende Deen scoorde driemaal, voordat hij na tem een uur plaatsmaakte voor Asamoah. Verdediger Niels Oude Kamphuis speelde de hele wedstrijd, de 70e van Schalke op Europees niveau. Rond het duel werd driftig ge speculeerd over de nieuwe trai ner, die het werk van het tijdelij ke duo Achterberg/Reck over neemt. De laatste naam die op dook was die van Olaf Thon. De 38-jarige ex-international deed zichzelf in de aanbieding. Maai de papieren van de Zwitser Christian Gross, die weg wil bij FC Basel, lijken veel beter. ANP Zlatan Ibrahimovic (links) had woensdagavond weinig in te brengen in de duels met Zdenek Grygera. foto Marcel Antonisse/ANP door Peter van Duyl AMSTERDAM - Met zijn karak teristieke tred, het shirt van Maxwell om de schouders en een joviaal handgebaar naar de Amsterdamse fans stapte Zla tan Ibrahimovic woensdaga vond voor het laatst het veld van de Arena af. Hij was natuur lijk al een paar weken ex-Aja- cied, maar gevoelsmatig sloot hij zijn periode in Nederland pas af met de wedstrijd tegen zijn oude werkgever. Hij was blij met de overwinning die hij met Juventus op Ajax boekte (0-1), maar ergens voelde Ibrahimovic zich ook opgelucht. De Zweed had zich voorbereid op een hete ontvangst door de supporters van Ajax, met wie hij drie seizoenen lang een inten se haat-liefde-verhouding onder hield. Maar vanaf het moment dat hij het veld opstapte tot zijn laatste passen werd Ibrahimo vic met liefde en warmte overla den. „Het was geweldig dat ik werd toegejuicht", zei de lange aan- valler. „Ik voelde me hier wel kom en daarvoor moet ik de sup porters van Ajax bedanken. Ik zal ze nooit vergeten. Ik heb hier drie geweldige jaren gehad en ze waren een steun in de rug, het leek wel of ik gewoon thuis speelde. Het was een emotioneel moment." Nerveus was de Zweed in de aanloop naar het duel met Ajax niet geweest, hooguit was er wat meer wedstrijdspanning dan normaal. En heel even be kroop Ibrahimovic een merk waardig gevoel, toen hij kort voor het begin van de wedstrijd in 'de verkeerde rij' stond te wachten om het veld op te gaan. „Dat was vreemd, normaal stond ik bij de spelers van Ajax. Ik heb nog een paar jongens ge sproken, op een normale ma nier. Nu heb je opeens een ander shirt aan, juich je voor de ande re partij en doe je alles wat je kunt om van Ajax te winnen. Zo hoort het natuurlijk ook." Want hoe stormachtig de laatste weken ook verliepen voor de jon ge aanvaller, hij heeft zich ra zendsnel aangepast aan zijn nieuwe situatie. „Ik vertrek niet voorgoed uit Amsterdam, ik zal hier altijd terugkomen. Maar ik ben geen eigendom van Ajax meer, speel nu voor Juventus. Zo is het, daar is niets meer aan te veranderen. Zo gaat het nu eenmaal in het voetbal." Verrassing Dat Ibrahimovic woensdag aan de aftrap stond, was een kleine verrassing. Ook van Ajax-zijde was in de voorbereiding reke ning gehouden met David Trézé- guet, de Fransman met wie Ibra himovic zal moeten strijden om een plek in de basis. Trézéguet mocht zondag tegen Brescia het seizoen openen, woensdag wa ren de rollen dus omgedraaid. „Ik heb pas een paar keer ge traind, dus zo gek was het niet dat ik zondag niet begon", vindt de Zweed. „Voor de wedstrijd te gen Ajax wist ik het eigenlijk zelf ook niet. Ik heb me gepro beerd voor te bereiden op zowel de basis als de bank." De Italiaanse zege ten spijt kon Ibrahimovic zich niet in de kij ker speler. Geconcentreerd en messcherp bewaakt door Zde nek Grygera had Ajax woens dag weinig te vrezen van de spe ler op wie het twee weken gele den nog zijn hoop bouwde. „De verdedigers van Ajax speelden erg sterk, vooral Grygera heeft het me heel moeilijk gemaakt Ik vind sowieso dat Ajax het goed heeft gedaan", bleef Ibrahi movic vriendelijk. „Het bracht ons uit ons evenwicht. Maar uit eindelijk gaat het toch om de punten." „Ik ben lekker begonnen bij Ju ventus, heb een paar keer goed getraind en heb nu anderhalve wedstrijd gespeeld. Ik scoorde zondag tegen Brescia mijn eer ste doelpunt, dat voelde natuur lijk goed. Je eerste goal is altijd belangrijk. Ajax en Juventus zijn niet te vergelijken. Je hebt Nederland en Italië, dat is al een heel verschil. Ajax is ook een topclub, maar met alle respect: Juventus is de absolute top." GPD Terneuzen. Coopertest atletiekvere niging Scheldesport. Mannen: 1 Marnix Hoek (Terneuzen) 3358 meter; 2, Henk van Tatenhove (Terneuzen) 3350; 3. Paul Kingma (Hoek) 3250, 4, Albert Platteeuw (Terneuzen) 3189; 5. Roland Volleman (Terneuzen) 3140 meter. Vrouwen: 1. Marion Goossen (Terneu zen) 2728 meter, 2. Tina Bouterse (Ter neuzen) 2245. Jongens t/m 14 jaar: 1 Quinten Volleman (Terneuzen) 3125, 2, Sebastiaan Bouterse (Terneuzen) 2837, 3. Lyam Jones (Terneuzen) 2665. Meis jes t/m 14 jaar: 1. Esther Platteeuw (Terneuzen) 2945, 2. Liselot Kaijser (Ter neuzen) 2885, 3. Claire Volleman (Ter neuzen) 2872. BS232P Willem Teil Ovezande. Wip 1: 1e hoofdvogel: J Rentmeester Willem Teil 2e hoofdvogel: B. Dossche de Wester- schelde 1e zijvogel: D. Boonman Wil lem Teil 2e zijvogel: F. Koens Spes Nos tra 3e zijvogel: J. Vogel Oud Gastel 1e kal: H. Koens. Wip 2:1e hoofdvogel H. Koens Zeelandia 2e hoofdvogel: J.v lewaarden Aardenburg 1e zijvogel: D. Boonman Willem Teil 2e zijvogel: F. Koens Spes Nostra 3e zijvogel. F. Koens Spes Nostra 4e zijvogel: H. Hoogstrate ADLM 1e kal; J. Mulders Oud Gastel 2e kal: C. de Bruin Oud Gas tel 3e kal: D. Boonman Willem Teil 4e kal: C. Jeremiasse Zorgvlied. Zorgvlied Ellewoutsdijk Ie hoofdvo gel: C. Lamper Victoria 2e hoofdvogel: E. Maat Zorgvlied 3e hoofdvogel. P. Oosthoek Vrije Schutters 1e zijvogel: M. Wisse de Westerschelde 2e zijvogel: E. Maat Zorgvlied 3e zijvogel: M C Ver donk Concordia 4e zijvogel: J. Platschor- re Zorgvlied 5e zijvogel: M. Wisse de Westerschelde 6e zijvogel: J. Vermeule Edele Handboog 1e kal: P. Proost Doel naar Hoger 2e kal A. Copoolse Edele Handboog 3e kal: M. Wisse de Wester schelde 4e kal: E. Maat Zorgvlied 5e kal P Proost Doel naar Hoger 6e kal: M. Wisse De Westerschelde Ned.Bond afd. Zuid-Beveland Kam pioenschap kleppen: 1e P. Repkes Vic toria 7 st., 2e H. Koens Zeelandia 6 st., 3e Sj. Raas Victoria 4 st. Kampioen schap kleine vogels 1e L v Dijke AD LM 6 st, 2e St. Kopmels Victoria 4 st.. 3e P. Oosthoek Vrije Schutters 4 st. Lucky Day: 1-2-4-11-14-17-19-23-24- Bali. Vrouwen. Tweede ronde: Gar- bin (Ita)-Bartoli (Fra) 6-0 2-0 opgave Bar- toli, Weingartner (Dui)-Nakamura (Jap) 7-5 6-3, Camerin (Ita)-Myskina (Rus/1) 6-3 1-6 6-2, Koeznetsova (Rus/2)-Stosur (Aus) 6-4 6-4, Petrova (Rus/4)-Marrero (Spa) 7-5 6-1, Widjaja (Ino)-Barna (Dui) 6-4 4-6 6-2. Peking. Mannen. Tweede ronde: Hr baty (Slw/8)-Sanguinetti (Ita) 6-2 6-2, Joeznï (Rus)-Schuttler (Dui/4) 7-6 (4) 6-1, Srichaphan (Tha/6)- Okun (Isr) 6-3 3-6 7-6 (6), Nieminen (Fin) -Dent (VSt/7) 6-3 7-5, Lee (ZKo)-Tsonga (Fra) 7-6 (7) 6-3, Kim (VSt)-Ferrero (Spa/2) 6-4 6-4. Delray Beach. Mannen. Tweede ron de: Mello (Bra)-Fish (VSt/2) 5-7 6-4 6-4, Carlsen (Den)-Phau (Dui) 5-7 6-4 6-2. Boekarest. Mannen. Tweede ronde: Mayer (Dui/2)-Di Pasquale (Fra) 7-6 (6) 4-6 6-3, Ferrer (Spa/6)-Djokovic (SMo) 4-6 6-4 6-4, Volandri (lta/7)-Gasquet (Fra) 6-2 1-6 6-3, Hanescu (Roe)-Koubek (Oos) 6-2 6-3. Sint Maartensdijk. Twaalfde Smal- stad Open. HE7: R. Schrauwen-C Weeland 6-4 4-6 6-1, L Hertogs-M. Bentvelsen 6-2 6-1 HE8: M. den Haan-P. Groffen 6-4 6-1 HD5: T. Bocxe/K. Lindhout-M. Oosijk/N, Hogen- doorn 6-2 6-1. HD6: D. Kot/J. Kot-A. Laanen/B. van Dam 6-4 6-1. HD7: W, Geluk/J. den Engelsman-J. de Viet/C. Weeland 6-2 6-4 DE8: E. Maas-R. Ba zen 6-0 6-0. GD5: E Aarts/P. Walpot-D. Bijl/N. Bijl 2-6 6-2 6-4. GD6: G. Verkouteren/L. Goedegebuure:T Goedegebuure/A. Goedegebuure 6-1 6-0. GD8: R. Bazen/M. Bazen-A Beens/D, Vos 6-0 4-6 6-4. Uefa-beker. Eerste ronde, eerste wedstrijd. Odd Grenland (Noo)-Feye- noord 0-1 (0-0) FC Utrecht-Djurgar- dens IF (Zwe) 4-0 (2-0) PAOK (Gri)-AZ 2-3 (2-2) Ventspils (Let) - Arnica Wronki (Pol) 1-1 (0-1) Terek Grozny (Rus)-FC Ba sel (Zwi) 1-1 (1-0) Maccabi Haifa (Isr) - Dnjpr Dnjepropetrovsk (Oek) 1-0 (1-0) Wisla Krakow (Pol) - Dinamo Tbilisi (Geo) 4-3 (0-2) Zenit St.Petersburg (Rus) -Rode Ster Belgrado (SMo) 4-0 (3-0) Schalke 04 (Dui)-Liepajas Metalurg (Let) 5-1 (1-1) Nova Gorica (Slv) - AEK (Gri) 1-1 (1-1) Levski Sofia (Bul) - Beveren (Bel) 1-1 (0-0) Steaua Boekarest (Roe) - CSKA Sofia (Bul) 2-1 (1-1) Metarloerg Donetsk (Oek) - Lazio (Ita) 0-3 (0-0) Trab- zonspor (Tur) - Athletic Bilbao (Spa) 3-2 (2-0) Grazer AK (Oos) - Liteks Lovetsj (Bul) 5-0 (3-0) Aab Aalborg (Den) - Auxerre (Fra) 1-1 (1-1) Egaleo Athene (Gri) - Genclerbirligi (Tur) 1-0 11-0) Pa- nionios (Gri) - Udinese (Ita) 3-1 (2-1) Par- tizan Belgrado (SMo) - Dinamo Boeka rest (Roe) 3-1 (0-1) Shelbourne (Ier) - Lil le (Fra) 2-2 (0-2) Dinamo Zagreb (Kro) - Elfsborg (Zwe) 2-0 (1-0) Hammarby (Zwe) - Villarreal (Spa) 1-2 (1-2) Millwall (Eng) - Ferencvaros (Hon) 1-1 (0-0) New castle United (Eng) - Bnei Sakhnin (Isr) 2-0 (2-0) Bodo Glimt (Noo) - Besiktas (Tur) 1-1 (1-0) Hearts (Sch) - Braga (Por) 3-1 (0-0) Middlesbrough (Eng) - Banik Ostrava (Tsj) 3-0 (0-0) Maritimo (Por) - Glasgow Rangers (Sch) 1-0 (1-0) Club Brugge (Bel) - Chateauroux (Fra) 4-0 (2-0) Sochaux (Fra) - Stabaek (Noo) 4-0 (1-0) Ujpest (Hon) - VfB Stuttgart (Dui) 1-3 (0-2) Standard Luik (Bel) - VfL 8o- chum (Dui) 0-0 Austria Wien (Oos) - Le- gia Warschau (Pol) 1-0 (0-0) Banska Bystrica (Slw) - Benfica (Por) 0-3 (0-11 Parma (Ita) - Maribor (Slv) 3-2 (2-1) Real Zaragoza (Spa) - Sigma Olomouc (Tsj) 1-0 (0-0) Sevilla (Spa) - Nacional (Por) 2-0(1-0) Calar Alto. Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Almeria-Calar Al to: 1 Heras (Spa) 145 km in 4 19.30. 2. Santiago Perez (Spa) 0.34, 3. Mancebo (Spa) 0.53, 4 Valverde (Spa) 1 27. 5. No- zal (Spa). 6. Gomez (Spa) 1.38. 7. Luis Perez (Spa), 8. Garzeili (Ita) 2.02,9. Arrei- tunandia (Spa) 2.17, 10. Sastre (Spa) 2.28, 15. Landis (VSt) 3,06, 31. Vene- berg 9.15, 48. Mentsjov (Rusl 15.11. 67. Weening 24.33, 72. Den Bakker 26.42, 88. Posthuma 31.51, 116. Tankink, 130 Boven. Uitgevallen: o.a. Freire (Spa), Mutsaars (Ned) Algemeen klassement: 1 Heras 44.50.53, 2. Mancebo 0.35, 3. Valverde 0.49, 4. Nozal 1.12. 5. Landis 2 19, 6. Bel- Iran (Spa) 2.40. 7. Sastre 3.16, 8. Santia go Perez 4.22, 9. Gomez 5.07, 10. Blan co (Spa) 6.12. 23. Mentsjov 17.06, 57 Veneberg 49.31. 76 Weening 1.01.24, 89. Tankink 1.12.16, 119. Posthuma. 1.38.58, 120. Den Bakker 1.39.27, 140. Boven 2.00.10. Mainz. Ronde van Rijnland-Palts. Tweede etappe, Worns-Mainz: 1 Thomas Dekker (Ned) 174 km in 4.23,26, 2. Hondo (Dui) 1.10, 3. Schaf- frath (Dui) 1 11,4 Van Impe (Bel) 2.23, 5. Erik Dekker (Ned), 6. Van Duimen (Ned) 4.01. 13. Engels 5.46, 36. Van der Ven 6.20, 44. Bos, 49. De Jongh, 53 Van Bon, 54. Sentjens, 60. Pronk, 72. Ten Dam, 82. Van der Wal 8.52. Opgave o.a. Cuppens (Ned). Algemeen klassement: 1. Roberts (Aus) 8.40.29, 2. Kupfernagel (Dui) 0.02, 3. Wauters (Bel) 0.08, 4. Glasner (Dui) 0.09, 5. Engels (Ned) 0.13, 6. Niermann (Dui) 0.14. 14. Thomas Dekker 19.09, 17. Erik Dekker 21.40, 19. Van Duimen 23.22, 34. Bos 25.41, 40. Sentjens. 43. Van Bon, 45. Van derVen, 50. Pronk, 57. De Jongh, 69. Ten Dam, 85. Van der Wal 28.13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39