)e Mythe vrijwel binnen budget PZC Drama' s in de Lommerstraat Woningcorporatie koopt verouderde woningen Kats Kamp duurder en later klaar Overijverig college frustreert het duale bestel, vindt NBB Heen rolstoelonvriendelijke lift minpuntje aan nieuw Goes' theater agenda lollandsche lloevedag over [ruit in Goes Dorpshuis met Herfstmarkt open Hond loopt fietsster omver Geen cent voor archeologie Ambulances gaan verhuizen Verbandkoffer reddingsbrigade PZC abonnees opgelet! vrijdag 17 september 2004 b 13 van der Werf jOES-De kosten van het vorig oktober geopende Goese „aterDe Mythe zijn binnen de trien gebleven. Op een begro- van 7.8 miljoen euro is spra- j van een overschrijding van y.ööO euro. koudere. Linssen (CDA. cul- B) is zeer tevreden over dit re- |jat, zeker omdat de extra sta' duidelijk verklaarbaar - en niet te voorkomen waren. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 «60 AA goes Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Het nieuwe theater is tegen een oud pand aangebouwd, waarin een ambachtsschool en later een drukkerij heeft gezeten. Bij de bouw bleek dat het maken van een verbinding tussen de nieuw en oudbouw veel ingewikkelder was dan voorzien. Extra staal constructies waren nodig. Dat heeft onverwacht meer gekost. Ook de inrichting van het plein voor het theater, het Bleekveld, is duurder uitgevallen. Goes stond voor de keuze: het Bleek veld een beetje opknappen tot er over drie jaar nieuwbouw wordt gepleegd of goed herinrichten. Voor het laatste is gekozen. „Want", zegt wethouder Lins sen, „een mooi theater met een lelijk plein staat niet, ook al is het tijdelijk." Op het Bleekveld zijn aan de zijkanten enkele woongebouwen gepland, waar door het een intiemer karakter krijgt. Het Bleekveld wordt dan ook autovrij. Tussen het Bleek veld en de Kolveniershof komt ter vervanging een grote parkeer garage. Zo tevreden als Linssen over de financiële afwikkeling van het theaterproject is en over het theater zelf, zo ontevreden is hij over de lift in het gebouw. Zon der hulp kunnen rolstoelers er geen gebruik van maken. De lift heeft meer weg van een goede renlift dan een personenlift, tot grote ergernis van Linssen. Vol gens hem is de lift geplaatst zon der dat de gemeente daarin is ge kend. Bij de oplevering vorig jaar is de voorziening niet geac cepteerd. BBN-adviseurs uit Houten, het bedrijf dat de bouw van het thea ter begeleidde, is gevraagd een oplossing aan te dragen. Tot op heden is dat niet gebeurd. Op korte termijn vindt er weer een gesprek met de gemeente plaats, meldt een medewerker van BBN-adviseurs. Hij wil niet er veel over kwijt. Plaatsing van een andere lift kan, maar dan zijn wellicht sloopwerkzaamhe den nodig. Linssen vindt het zo teleurstel len dat de lift niet goed toeganke lijk is, omdat hij in het theater juist ruim baan wilde maken voor rolstoelgebruikers. In de zaal is nog deze zomer extra plek gemaakt voor rolstoelen. De benedenzaal wordt binnen kort ook beter bereikbaar door de komst van een plateaulift die een trap van enkele treden over brugt. Een sponsor betaalt dit. {OES-De kinderboerderij, het (luur-educatiecentrum MEC ÏBevelanden, het Ambachts- mtnun, het eethuis de Vier Lin den de imkers, kortom alle or- pjisaties die de Hollandsche loevein Goes het hele jaar door 15! een belevenis maken, hou- jai zaterdag 25 september de Bollandsche Hoevedag. bi gebeurt met een aantal eve- unenten met als thema 'fruit'. d 13.00 uur begint het met de Kiking van de ruige anjer niemand die zich op het ge- al van" natuur en milieu ver- ienstelijk heeft gemaakt. Op de oderboerderij staat een kunst je klaar, waarop iedereen mag oberen te melken en een ioefsmid komt de paarden lomyen Casper beslaan. EC de Bevelanden houdt voor keuters en oudere kinderen leurtochten door de boomgaar- ja en voor volwassenen een Kocht onder leiding van een cis In het ambachtscentrum cjfl er demonstraties hout- taaien, weven en Raku-oven stoken en er is ook twee keer sfi lioedenshow. De imkers la in belangstellenden van nabij tennismaken met de honingbij. Ie hele middag, van 13.00 tot iUOuur zijn er kraampjes met formatie, lekkers, wedstrijd- jen prijsvragen. HANS WEERT - Het nieuwe woonwagencentrum aan de Maartenbroersweg in Hans- weert is later klaar en wordt duurder. Bij werkzaamheden aan de Maartenbroersweg bleek voor de zomervakantie dat de on dergrond slechter is dan ge dacht. Om te voorkomen dat de woon- wagens en de bergingen op de acht nieuwe standplaatsen gaan verzakken, moet er worden ge heid. In de week van 4 oktober wordt daarmee begonnen. Een heimachine was niet eerder be schikbaar, volgens A. Nijssen van Nijbod Consultancy, die het woonwagenkamp in Hansweert beheert voor het woonwagen schap. Bodemsanering De vernieuwing van het woon wagencentrum loopt vertraging op én de kosten worden hoger. Die waren eerder geraamd op ongeveer 450.000 euro, onder meer voor bodemsanering. Daar komt nu 70.000 euro bij. Het woonwagenschap. Nijbod Con sultancy en de gemeente Rei- merswaal hebben over de verde ling van de extra kosten een ak koord bereikt. Jarenlang is over de renovatie van het Hansweert- se woonwagencentrum gesteg geld. Tegelijk met de vernieu wing wordt het aantal woonwa genplaatsen uitgebreid van vijf naar acht, zodat kinderen van de huidige bewoners ook een ei gen standplaats kunnen krijgen. Nijssen hoopt dat het vernieuw de kamp nog dit jaar kan wor den opgeleverd. STREEKACTIVITEITEN iERGEN OP ZOOM - Sint Gertru- feteik, voormalige Synagoge en de fecngenpoort, 13.00-16.30 uur: jengesteld voor bezichtiging; COC-ca- rieSoos, 22.00 uur: vrijdagavondca- C-OES Leger des Heils, Leliestraat 24, M2.ö0uur: Verkoop kleding en meu- kn;Kantine ZLM, 13.30-16 30 uur: Bil- Ivoor ouderen, buurtwerk Goese Pol- Markt, 19.00 uur: ABAB busi- Bloop: ANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: iiorensoos; APELLE - De Vroone, 13.30 uur: So- teit; AMPERLAND Jeugdsoos De Sik, r Geopend voor de jeugd van toten met 20 jaar; RUININGEN Ons Dorpshuis, LCO1700 uur: Biljartclub senioren; CHERPENISSE Oude Gemeen- s, 20.00-23.30 uur: Alpha jeugd- EMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: ERSEKE - Dreef en Kerkplein, 0-13.00 uur Weekmarkt; Rehoboth, injkelaan 39, 13.30-17.30 uur: Grote toping; Prinses Beatrixhaven, 13.30 C Vertrek rondvaart op de Ooster- Deel van de cast van de Zeeuwse soap De Lommerstraat, vlnr: Marina Wijnen, Sjors Postelmans, Lara Andres Reuser, Margot Schotel, Tini Ploegaert, Koen Mijnheer en Tijl Fnjns. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - De Lommerstraat is zomaar een straat waar iedereen in kan wonen en waar van alles gebeurt achter gesloten gordijnen. In de Zeeuw se soap De Lommerstraat, waarvoor de Breeweg in Middelburg is uitgekozen, ontbreekt het in de vier huizen ook niet aan romantiek, verdriet, jaloezie, on macht en wanhoop. Volgende week, van dinsdag tot en met vrijdag, zijn de afleveringen van elk twaalf minuten op Omroep Zeeland tele visie te zien. De ontknoping wordt zater dag in toneelvorm in de Mythe in Goes vertoond, aanvang 20.00 uur. „Ga je niet naar het theater, dan weet je dus niet hoe de soap afloopt", merkt Margot Schotel van Omroep Zeeland en camera- regisseur van De Lommerstraat op. Is de voorstelling uitverkocht, dan wordt er aan een extra voorstelling gedacht. Het is de combinatie van een televisiese rie en een toneelproductie die het pro ject uniek maakt. „Ik geloof zelfs dat de ze mix uniek is voor Nederland", zegt Schotel. „Dat is een belangrijke reden waarom we dit initiatief hebben om armd", legt programmaleider televisie Rik Groenewegen uit. „Regionale om roepen moeten ruimte bieden aan expe rimenten, zeker als die bijzonder zijn." Mini-play Het idee van de gecombineerde televisie serie en toneelvoorstelling is ontstaan tijdens vergaderingen van Het Getij, de werkplaats voor de Zeeuwse amateur kunst. Willemien Klaasse van Het Getij en de producent van het project De Lom merstraat, legt uit dat Het Getij eerst dacht aan een mini-play en een schrij versproject waarbij regisseur Ans Schil ders werd betrokken. Zij stuurde tekst voor het stuk op naar tekstschrijver Haye van der Heijden. „Tussen Ans en Haye van der Heijden is intensief e-mail- contact over de tekst geweest. Later, in een vergadering van Het Getij, ontstond het idee om er een Zeeuwse soap van te maken en kwamen we bij de omroep te recht. Weer later werd dat aangevuld met het idee om de tv-serie af te sluiten met een toneelvoorstelling." Wie volgende week zaterdag naar de My the in Goes gaat, krijgt vóór de pauze de hele serie nog een keer op een groot scherm te zien, na de pauze gaan dezelf de spelers de bühne op voor de ontkno ping. Bram Kwekkeboom heeft voor de regie voor de tv-serie getekend, Marjan Pan- kow voor de toneelrégie. „Van de spe lers, allemaal amateurs, is heel wat geëist", zegt Schotel. „De camera is meedogenloos. Elk overdreven gebaar wordt afgestraft. Toneelspelers zijn ge wend om theatraal en met veel overga ve te spelen. Dat is dodelijk voor de tele visie. Iedereen heeft wel de vraag ge steld: moet ik het echt zo klein hou den?" Schotel geeft toe dat het in het be gin, bij de eerste repetities soms tenen krommend was. Maar de dertien ac teurs, die uit heel Zeeland komen, ble ken snelle leerlingen. „Er zitten een paar natuurtalenten bij." Puzzel Schotel heeft zich moeten verdiepen in de principes van de soap. Ze keek naar Goede Tijden Slechte Tijden - "voor de eerste keer in mijn leven' - en noteerde soap-abc'tjes. De zogenoemde cliffhan- ger moet er in het plot voor zorgen dat de kijker ook de volgende aflevering weer wil zien. „En het script is door el kaar geschud om spanningsbogen te ont wikkelen. Het was een soort puzzel." De kijker kijkt naar binnen in vier hui zen aan de Middelburgse Breeweg en wordt in de eerste aflevering ook meege nomen naar de begraafplaats in Middel burg. „Het is herkenbaar voor iedereen. Geen enkele dramatisch onderwerp wordt geschuwd." De Audi A3 Sportback vanaf 18 september in de showroom. Auto Poppe B.V. Vllsslngen, Gildeweg 22. Tel.: 0118 - 42 40 00 Terneuzen, Handelspoort 4. Tol.: 0115 - 64 73 33 Hulst, Afriknwog 18. Tel.: 0114 - 37 01 00 Iservlcevesllglng) www.autopoppe.nl Autobedrijf Van Strien Goes, V.d. Spiegelstraat 92. Tel.: 0113 -27 57 00 www.autobednjfvanstrien.nl door Ingrid Huibers KATS - Woningcorporatie Zorg- voorwonen uit Sprundel heeft twaalf verouderde woningen in Kats gekocht van Woonzorg Ne derland. Dit tot groot genoegen van de gemeenteraad van Noord-Beveland, die zich al lan ger ergert aan het trage tempo waarin Woonzorg Nederland plannen voor het project in Kats ontwikkelde. In feite lagen de ontwikkelingen in Kats al bijna een jaar vrijwel stil. Van de twaalf ouderenwo ningen aan de Christinastraat zijn er inmiddels nog maar vier bewoond. De woningen, die erg verouderd zijn, worden zeer waarschijnlijk gesloopt, zegt di recteur J. Pooyé van Zorgvoor- wonen. Wat ervoor in de plaats komt, is nog onduidelijk. Pooyé wil op korte termijn een enquête uitde len in Kats om de woonwensen van de dorpelingen te peilen. Al le opties liggen nog open. Om op voorhand in ieder geval wat meer ruimte te creëren, is Pooyé in gesprek met de eige naar van de aan de Christinast raat grenzende landbouwgrond. Hij wil daar een stukje van ko pen zodat de geplande nieuwe woningen op iets ruimere perce len kunnen komen te staan dan de huidige woningen. SCHORE - Burgemeester S. Kramer van Kapelle opent morgen het verbouwde dorpshuis van Schore. Dat ge beurt om 10.00 uur en daarmee is dan meteen de Schoorse Herfstmarkt begonnen. Meer dan een braderie met een rommelmarkt is de Schoorse Herfstmarkt een dorpsfeest waarop ook buitenstaanders van harte zijn uitgenodigd. Vanaf 21.00 uur is het bal in het vernieuwde dorpshuis met muziek van de Skyriders. MIDDELBURG - Een 52-jarige Middelburgse fietsster is gistermiddag door een hond omvergelopen. De vrouw reed rond half zes over de Generaal Eisenhowerlaan in haar woonplaats toen plotseling een herdershond de straat oprende en voor haar fiets liep. De vrouw viel en blesseerde haar knie en elleboog. Zij is met een ambulan ce naar het ziekenhuis gebracht. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wijst elk financieel risico bij archeologische vondsten op de Scheepstimmerdijk van de hand. Het terrein wordt gesa neerd in opdracht van de provincie, dus komen eventuele extra kosten volledig voor rekening van 'Middelburg', zeg gen burgemeester en wethouders. Het college is uiterst beducht op een herhaling van de af faire Nobelgate, waarin de gemeente werd geconfron teerd met hoog oplopende kosten van archeologisch on derzoek na een aantal bijzondere vondsten. De provincie heeft aangegeven eventuele kosten voor archeologie ten laste van de sanering te brengen. De gemeente betaalt 7,5 procent mee aan de schoonmaakoperatie en loopt daar mee dus een evenredig risico. In een brief aan Gedeputeer de Staten verwerpen burgemeester en wethouders nadruk kelijk elk risico op dit vlak voor de gemeente. „Ongeacht de reden waarom werkzaamheden in de grond plaatsvin den, liggen financiële consequenties voor honderd pro cent bij degene die voor archeologisch correcte afhande ling moet zorgdragen." Geld uit de Wet Bodembescher ming is nu eenmaal niet bedoeld voor dekking van kosten voor archeologie, vindt het dagelijks gemeentebestuur. ZIERIKZEE - Eind deze maand gaat de ambulancepost in Zierikzee verhuizen. De ambulances staan nu nog ge stald aan de Zandweg en gaan naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis aan de koning Gustaafweg. Daar is in de afgelopen maanden de voormalige garage verbouwd tot volwaardige ambulancepost. AARDENBURG - Reddingsbrigade West-Zeeuws-Vlaan- deren krijgt morgen een waterdichte EHBO-koffer van fi nancieel adviesbureau Huub Maes uit Aardenburg. De koffer wordt gebruikt door onder meer brandweerkorp sen, reddingsmaatschappij KNRM en traumateams. De reddingsbrigade moest zich tot dusver behelpen met verbanddoosjes die niet berekend waren op de omstandig heden aan boord van de reddingsboot. Daardoor scheur den ze regelmatig of werd het EHBO-materiaal nat. door Mieke van der Jaqt WISSENKERKE - De fractie van Noord-Bevelands Belang in de gemeenteraad van Noord-Be veland is verbolgen over de ma nier waarop het college van B en W opereert. Het college maakte bekend met de sportverenigingen te willen spreken over een voorstel over de toekomst van de accommoda ties. Het voorstel is, volgens NBB-fractievoorzitter A. Ouds- hoom, gebaseerd op een onder zoek dat nog niet met de raad is besproken. Oudshoorn beticht het college ervan nog steeds niet te snappen hoe het gemeentebe stuur in een duaal bestel moet werken. „De gemeenteraad heeft opdracht gegeven voor zo'n onderzoek. De resultaten daarvan dienen eerst in de raad te worden besproken. Het is dan aan de raad om het voorstel te maken waarmee je naar de bur gers, in dit geval de verenigin gen, stapt." Dat B en W met een kant-en klaar voorstel een afspraak heb ben gemaakt met de sportvereni gingen voor aanstaande maan dag, blokkeert volgens Ouds hoorn het beleid van de raad. „Nog afgezien van de vraag of we het eens zijn met de inhoud van het voorstel, snijdt het de raad op alle manieren de pas af. We worden buitenspel gezet als het gaat om de sportaccommoda ties, maar ook in het begrotings beleid worden we geknot. Want als je geld gaat uitgeven of be sparen, heeft dat ergens anders in de portemonnee ook gevol gen. De raad gaat over de cen ten en moet dus overzicht heb ben over het hele huishoudboek je." Volgens Oudshoorn belijdt het college het dualisme wel met de mond, maar brengt het er in de daad niets van terecht. „De raad maakt het beleid en het col lege voert het uit. Het college mag best ergens iets over den ken, maar daar mag het niet met de burgers over in discussie gaan, alsof het beleid is. De raad is daar zelf capabel genoeg voor." B en W gaan dus onderzoeken of over vijf jaar één groot sport complex voor de gemeente kan worden aangelegd. Tot die tijd moeten alleen de velden in Kam perland, Colijnsplaat en Kortge- ne in stand worden gehouden. Burgemeester en wethouders, die erg zijn ingenomen met het voornemen van Zorgvoorwonen om snel te gaan bouwen in Kats, besloten eerder deze week dat de corporatie op Noord-Beve land mag opereren. Woonzorg Nederland, gespeciali seerd in seniorenhuisvesting, is met een ingrijpende reorganisa tie bezig. Zorgvoorwonen nam al eerder in de gemeente Zun- dert een project van Woonzorg Nederland over. Pooyé heeft bij Woonzorg Neder land te kennen gegeven dat hij er wel voor voelt om de overige tweehonderd woningen die het bedrijf op Noord-Beveland be zit, ook over te nemen. (Advertentie) Advertentie NIEUW! Vanaf volgende week worden PZC abonnees in het zonnetje gezet! Vrijdag 24 september verschijnt de eerste abonneevoordeelpagina met exclusieve aanbiedingen en kortingen, speciaal voor PZC abonnee:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33