PZC Auto A TAX-FREE AutoTeam! Straatrijpe automode op show Parijs SHOPPEN BIJ kijkopwww.autoteam.nl in samenwerking met Q AutoTrack.nl -3 Een caravan is alles net niet Fiat Panda 4x4: serieus off-roadertje n nij iii.il tan blije klanten www.autoteam.nl factie bijlagen: 0113-315680 pzc.nl/auto St redacties pzc.nl Uus 31,4460 AA Goes ^wentie-exploitatie: 3en Midden-Zeeland: 0113-315520 73Wiws-Vlaanderen: 0114-372770 Snaai: 020-4562500 wijdag 17 september 2004 Eind september toont de auto- industrie in Parijs wat we nu, of teer binnenkort, kunnen aan schaffen. Met de pure showmo dellen valt het dit keer mee. Er moet verkocht worden, en liefst vlug ook. DrRien van der Steen Op de komende autotentoonstel ling van Parijs is uiteraard een trots plaatsje in- «eruimd voor de Franse fabri kanten. Renault zet groot in de splinternieuwe Modus en met de bij de tijd gebrachte ;o. Peugeot wil vooral de nieuwe 407-modellen laten aen naast enkele studies en concemgenoot Citroen heeft een zuinig stop&go-systeem geïn stalleerd in een C3, zodat die de motor af laat slaan als hij niet nodig is en automatisch aan de helpt als het gas inge drukt wordt. De auto schijnt er Den procent zuiniger mee te draaien. De pure showmodel len lijken dit keer niet de aan dacht op te eisen - de industrie wil vooral haar straatrijpe pro ducten laten zien nu het in de en de breedte wat min der gaat. Klaarblijkelijk moet er geld verdiend worden. Zo komt Volvo met zijn eerste V8 benzinemotor - zie ook de volgende Autopagina - en laat BMW op deze Mondial de l'Au- tomobile de 320Cd Cabriolet zien. De eerste open BMW met dieselaandrijving komt naar Ne derland in het voorjaar en gaat zo'n 50.000 euro kosten. Clean Power Tussen de motorische primeurs schittert ook Toyota met zijn 2.2 D-CAT diesel. De milieuspa rende motor ligt in een studie model, de D-4D 180 Clean Po wer. Het aggregaat heeft een vermogen van 180 pk en een koppel van 400 Nm. Bijzonder heid van deze motor is dat de uitstoot van stikstofoxide en roetdeeltjes respectievelijk 50 procent en 80 procent onder de huidige Euro-4 emissiewaarden blijft. In 2005 komt hij in pro ductie. Van het Koreaanse Hyundai staat er een nieuwe Sonata. Het Foto links: de 907, luxe toekomst zoals Peugeot die ziet. Linksboven: de Astra GTC komt ook met een ver naar achter doorlopende panoramische voor ruit. Rechtsboven: De Mazda 5, opvol ger van de Premacy. merk is erop gebeten een plek je te veroveren in de klasse van de zaken-sedans, maar tot nu toe met uitblijvend succes. Hyundai wil volgend jaar we reldwijd 300.000 nieuwe Sona ta's verkopen. Dochter Kia laat de nieuwe Sportage zien, die erg veel lijkt op de Hyundai Tucson. Het Japanse Subaru showt zijn Legacy 3.0R in spor tieve outfit en een Forester met 2,5 liter turboboxer met 210 pk. Nissan heeft vier nieuwe modellen, waaronder de grote suv Pathfinder en de fraaie crossover Murano. Naast de nieuwe 1007 met zijn schuifdeuren, het middelpunt op de stand, laat Peugeot op de Mondial gewoontegetrouw drie nieuwe studiemodellen zien. De Fransen maken gewiekst ge bruik van computertechnieken om op een snelle manier con cept cars in elkaar te zetten. Een mooi voorbeeld daarvan is de imposante 907, een grote coupé met een zes-liter VI 2-mo- tor. Peugeot houdt voor de der de keer een ontwerpwedstrijd via internet. De winnende auto wordt op ware grootte ge bouwd en eind 2005 op de auto tentoonstelling in Frankfurt aan het publiek getoond. Premacy Mazda gebruikt de show van Pa rijs om de nieuwe 5 te onthul len. De opvolger van de huidige midi-mpv Premacy krijgt desge wenst zeven zitplaatsen of zes met extra bagageruimte. Welke versie naar Nederland komt is nog onzeker. De Mazda 5 komt medio 2005 te koop. Een ander debuut is voor de Opel Astra. De driedeurs Gran Turismo Compact is de derde carrosserievariant na de vijf- deurs Astra en de stationwa gon. De GTC komt als extra met een gepatenteerde panorami sche voorruit, die naadloos overgaat in het stalen dak. Hij wordt vanaf volgend jaar gepro duceerd in Antwerpen. Focus Ford kiest Parijs voor de premiè re van de nieuwe Focus. Maar ook voor een paar nieuwe spor tieve Fiesta's is een plaatsje in geruimd. De ST, aangedreven door een motor met 150 pk, en de wat tammere S. Ze komen te gen het einde van het jaar. Mondial de l'Automobile, Porte de Versailles. Parijs Van 25 september tot en met 10 oktober, www.mondial-automobile.com ^Auto's in Frankrijk De grote merken RENAULT CITROËN PEUGEOT De productie De productie van Franse auto's groei de van 4 miljoen in 1997 naar 5,6 mil joen in 2002. De omzet bedraagt 10,6 miljard euro, de hoogste op de Franse handels balans Het marktaandeel West-europa Frankrijk 25% 60% De Peilstok Mijd Mokum! O Vorige week vroegen wij welke stad in Nederland volgens u het meest auto-on vriendelijk is Niet geheel onverwacht sleept Amsterdam, met bijna eenderde van alle stemmen, de dubieuze titel binnen Wel ver rassend zijn de laatste plaats van residentie Den Haag en de hoge notering van Arnhem. Welke stad is het meest onvriendelijk voor auto's? ^3 Amsterdam Q Utrecht Q Arnhem (3 Breda ^3 Andere stad ^3 Nijmegen O Marcel Elmers 0 Rotterdam van Rijschool Veilig Verkeer in w Eindhoven Amsterdam: Q T||b „Het verkeer in Amsterdam is verge- Den Haag leken met andere steden wellicht wat minder beleefd. Voorrang krijgen ter wijl je dat niet hebt kom je hier zelden tegen. Maar juist in de vaak zo gevreesde bin nenstad is autorijden als gevolg van alle verkeerslichten vrij eenvoudig. Parkeren is een ander verhaal. Door het tekort aan plaatsen en de torenhoge tarieven is dat echt een ramp WegDroomPlaat Bij onze zoektocht naar het ultieme nummer voor in de auto gaat Marco Borsato' s Binnen in de tussenstand aan kop. Hotel California van The Eagles en Vivaldi's Vierjaargetij den zitten Borsato op de hielen. Nog niet gestemd? Ga dan naar de website van de krant, klik op de rubriek Auto en wir een Pioneer autoradio/cd-speler! Extra: kampeer- en caravanbeurs Vandaag besteedt Auto een pagina extra aan caravans. Dit vanwege de Kampeer- en Caravanbeurs die dit weekeinde be gint in de Utrechtse Jaarbeurs. Met onder meer beursinforma- tie, nieuwtjes en artikelen over klassieke caravans, stalling en verzekering. Zie verderop in dit katern Verkopen blijven achter In augustus 2004 zijn 32.281 nieuwe personenauto's verkocht. Dat blijkt uit gegevens van de RAI Vereni ging en Bovag. In dezelfde maand vorig jaar werden ruim vierduizend auto's meer verkocht. In totaal zijn dit jaar nu 356.486 personenauto's verkocht. Vorig jaar wa ren dat er in dezelfde periode 364.789. De best verkoch te merken in augustus waren: Ford (3.306), Opel (3.263), Peugeot (3.129), Volkswagen (2.566) en Renault (2.558). De best verkochte modellen waren de Peugeot 307 (1.532) en 206 (994), Opel Astra (984), Ford Ka (963) en Volkswagen Golf (874). Surfer vindt weg naar routenet.nl Hoestopje vier slaap plaatsen, een keuken, een toilet, een wastafel, «n kachel, een ijskast twintig °pbergkasten, twee ramen, een deur, vier lampen en een tafel ra een ruimte die niet groter is dan een diervriendelijk kippen hok? Door achter alles een ver kleinwoord te zetten! En dan knjgje een caravan. Of, als er ook nog een motor inzit, een kmper. Het poppenhuis op welen voor wie er eens hele maal uit wil, maar die niets van de gemakken thuis missen wil. öeze vakantieganger komt he- u"~' edrogen uit. Want een ca ravan is het schoolvoorbeeld van alles net niet. Je zit niet lek ker, je ligt niet lekker, je kookt "iet lekker vanwege alles veel je klein. En je verdriet verdrin ken lukt ook al niet met die drie blikjes bier die net in het koelkastje passen, len weekendje in de caravan Saatnog. Dat krijgt de fysiothe rapeut wel weer goed. Maar drie weken Spanje komt al ?auw neer op maandenlang in tensief revalideren. Met een ca ravan kom je er openlijk voor uit dat je alle avontuur in je le ven afgezworen hebt. Alleen het rijden ermee is, om dat je het niet gewend bent, be hoorlijk spannend maar daar is een caravan eigenlijk niet voor bedoeld. Voor ermee rijden. Een caravan is bedoeld voor op een mooie plek. Meestal pal naast een andere caravan. Kun je fijn de caravans met elkaar gaan vergelijken. Dus voor wie graag een complimentje wil: maak zelf nieuwe gordijntjes voor in de caravan! Geeft een heel per soonlijk tintje en wordt door andere caravanbezitters dik wijls erg gewaardeerd. Mits niet te uitbundig qua kleur. Want aan uitbundig hebben de meeste caravanbezitters een he kel. Zij vertegenwoordigen vooral het 'met beide benen stevig op de grond'-deel van onze natie. En zijn herkenbaar aan nieuwe sportschoenen, witte opgetrok ken sokken plus een korte broek met keurige strijkvou- wen in de pijpjes. En hoe komt hij aan al die wijs heid, ligt u op de lippen. Wel nu, ik heb driejaar gekam peerd in een Paradiso vouwwa gen. En dat was niet gewoon erg maar heel erg. Want een Pa radiso vouwwagen is het sum mum van net niet. Het is niet eens een caravan! Ik heb hem nog steeds. Inmid dels geheel immobiel staat hij als curieuze extra slaapkamer bij onze tweede woning. Want ja, die hebben wij. Maar er is geen hond die erin wil. En te recht. Fiat heeft de vierwielaangedre- ven versie van de nieuwe Panda klaar. Hij komt er in twee uit voeringen: de 4x4 en de 4x4 Climbing. De Panda's zijn uitge rust met een zogenaamde visco- koppeling. Doorgaans rijden ze als een normale voorwielaange- dreven auto. Maar zodra de voorwielen grip verliezen ne men de achterwielen desnoods de helft van het werk over. Dit in combinatie met een grotere bodemspeling, aangepast onder stel en het lage autogewicht maakt de Panda's tot serieuze en behendige klimgeitjes. Hel lingen tot vijftig procent zijn geen probleem. Fiat claimt ruim een miljoen testkilome ters van Lapland tot Zuid-Afrika en van de Sierra Nevada tot de flanken van de Mount Everest. Multijet De Panda 4x4 Climbing heeft een grote fun-factor en een luxere uitrusting, de 'gewone' 4x4 mikt op praktische gebrui kers die niet altijd met geplavei de wegen te maken hebben. De Hellingen tot 50 procent kan de vierwielaangedreven Panda aan. De internetsites www.routenet.nl en www.locatienet.nl kregen in augustus een record van 3,05 miljoen be zoekers. Het vorige record van 2,3 miljoen dateerde van augustus vorig jaar. Traditioneel zorgt de zomervakan tie bij exploitant Locatienet voor topdrukte, maar de stij ging van 35 procent dit jaar is verrassend. Volgens Loca tienet is dit voor een deel toe te schrijven aan het toene mende gebruik van internet. Toyota groeit in Frankrijk Toyota investeert bijna 18 miljoen euro in de fabriek van Valenciennes in Noord-Frankrijk, waar sinds ja nuari 2001 de Yaris wordt gebouwd. De productiecapaci teit groeit hiermee van 210.000 naar 240.000 auto's per (Advertentie) 4x4's worden in eerste instantie geleverd met de beproefde FI- RE-benzinemotor van 60 pk, la ter wordt ook de 1.3 Multijet turbodiesel leverbaar. De 4x4 Climbing staat half oktober in de showroom voor zo'n 12.300 euro. De eenvoudiger uitgerus te 4x4 komt in het voorjaar. QsQuad? Quark! Het opmerkelijkste voertuigje in Parijs is de Quark van Peugeot. Het lijkt een prettig, quad- achtig wagentje voor de toe komst. Onder hightech design gaan vier elektro motoren schuil die elk een wiel aandrijven. Ze worden gevoed door een brandstofcel. De Quark kent een actieradius van 130 kilometer. BMW 1-serie bij ons in de showroom! Vanaf 18 september 2004 Rijpezier met de nieuwe BMW 1-serie Zwartepoorte Goesbv Amu ndsenweg 33 245245

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23