Francke eist nacompetitie PZC Zlatan Ibrahimovic opgelucht 's-Gravenpolder met zelfde team van start in nieuwe competitie Driebanders moeten wijken voor een feest 21 Middenvelder qua trainingsopkomst koploper bij Serooskerke De rust is terug bij Schalke na overwinning Titelstrijd judo gaat toch door RKC huurt Takak van PSV Arday interim-bondscoach Ghana Ster van Zwolle wil hogerop Rebellin bij WK voor Argentinië uitslagen vrijdag 17 september 2004 wb Kwadendamme nu stuk sterker KWADENDAMME - Zon- dag-vijfdeklasser Kwaden damme beleeft ongekende tijden. Na jaren in de onder ste regionen, staat de ploeg van trainer André van de Broek plotsklaps bovenaan. Maar we moeten ook weer „jet gaan overdrijven, het linkerrijtje blijft ons doel." Het zat er volgens Van de Broek aan te komen. Maar cat de verbetering zich na [j het overleven van de eerste bekerronde ook zou verta len m een voorlopige koppo sitie in de competitie, was voor de trainer wel degelijk een verrassing. „Er is een lichting A-junioren overge komen met veel potentie. Vorig jaar speelden die gas ten al beurtelings mee en dit seizoen zijn er zelfs al vijf basisspeler in het eer ste", legt Van de Broek uit. Die ontwikkeling pakte op verschillende fronten po sitief uit. Want waar ande re clubs qua aantal teams terug moesten, kregen wij er een derde team bij." Toch kan Van de Broek de situatie bij zijn club wel re lativeren. ..Ik denk dat we een groep hebben die van ie dereen kan winnen, maar net zo makkelijk van ieder een kan verliezen. Dat we bovenaan staan, is natuur lijk meegenomen, maar de sterkste tegenstanders moe ten nog komen." Zondagmiddag zal al blij ken waar Kwadendamme op dit moment daadwerke lijk staat, als medekoploper Renesse de tegenstander is. „We gaan lekker zonder druk dat duel in en zien wel waar het schip strandt", is het nuchtere commentaar van de trainer. ..Met routi niers als Roel de Jonge, Ser ge Beulens en Fred Vel kers vormen die jonge gasten een mooie mix, die volgens mij tot veel meer in staat is dan vorig seizoen. Het lin kerrijtje is reëel, want wij ajn er duidelijk sterker op geworden Terwijl de com petitie zelf er absoluut niet sterker op is geworden." door Ron de Waal SEROOSKERKE - Als zater dag-derdeklasser Serooskerke daadwerkelijk het vooraf gestel de doel weet te halen, dan is de uitstekende seizoensopening slechts een voorbode van wat er deze competitie nog staat te ge beuren. Volgens middenvelder Renco Francke ligt de lat dit jaar veel hoger dan vorig sei zoen. „Als we geen nacompetitie halen, is ons seizoen verloren." Voor aanvang van de competitie met elkaar afspreken om hoog mee te gaan spelen, is een nobel streven. Waarvan het vaak nog maar afwachten is in hoeverre hieraan voldaan kan worden. Bij Serooskerke zijn de eerste stappen echter al in de goede richting gezet. „Het is inder daad lekker als je zo weet te starten", vertelt de 25-jarige Renco Francke. „In de eerste wedstrijd versloegen we Yerse- ke in eigen huis met 4-1. Dat is in mijn ogen één van de mindere ploegen in deze klasse, maar juist daar hadden wij het in het verleden altijd lastig tegen." „En natuurlijk hebben we afge lopen zaterdag thuis tegen GPC Vlissingen uitstekende zaken ge daan. We begonnen weliswaar moeilijk, maar kwamen net voor rust op gelijke hoogte. In de pau ze hadden we een goed gesprek en kwamen we tot het besef dat we ze konden pakken. Dat ver taalde zich al snel in een 3-1-voorsprong." Daarna gaf Serooskerke volgens Francke nog één kans weg en be haalde uiteindelijk een zeer be langrijke zege. „Dat we niet in paniek raakten, is misschien wel tekenend voor de volwassen heid van deze groep. Dat je daar bij één van de titelkandidaten klopt, geeft een goed gevoel." Nacompetitie Na jarenlang in de subtop te hebben gespeeld, is het dit jaar dan ook de bedoeling van de Walcherse ploeg om de nacompe titie te halen. Francke: „Zeker als we ons op het mentale vlak blijven verbeteren, zit een rang- door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers nn PWG 's-Gravenpolder be- annen morgen met een ongewij- selectie aan de nieuwe tompetitie. Nadat het tiental aan het eind van vorig seizoen op het nipper tje promotie naar de ereklasse misliep, leken er enkele verande ringen aan te komen. Er was vanuit de ereklasse veel belang- ïg voor Zeeuws kampioen Bennie Provoost, maar de jonge ling uit Aagtekerke besloot zijn team trouw te blijven. "naast ondernam het be- r van PWG pogingen Leo- Sekongo aan te trekken. De sterke Ivoriaan uit Roosen- GELSENKIRCHEN - Bij de Duitse voetbalclub Schalke 04 isdankzij een overtuigende zege opMetaloergs Liepaja (5-1) de vinnigste kou na het ontslag van trainer Jupp Heynckes uit de lucht. Hoewel het spel van de ploeg uit Gelsenkirchen allesbe halve goed te noemen was, is de tweede ronde in het toernooi om de Uefa-bekcr nu al wel zo goed als zeker. Ebbe Sand was bij zijn rentree direct de grote held van Schalke W De uitblinkende Deen scoor- driemaal, voordat hij na ruim een uur voetballen plaats maakte voor Asamoah. De Ne derlandse verdediger Niels Dude Kamphuis speelde de hele wcdstnjd, de 70e van Schalke °P Europees niveau, hen rond het stadion AufSchal- sewerd uiteraard driftig gespe rd over de nieuwe oefen- rneester, die het werk van het tij- 'flelijke trainersduo Achterberg 'Reck overneemt. De laatste aaam die opdook was die van DlafThon. De 38-jarige ex-inter national deed zichzelf in de aan- bieding. Maar de papieren van 'e Zwitser Christian Gross, die Volgens middenvelder Renco Francke van Serooskerke ligt de lat dit jaar veel hoger dan vorig seizoen. lijstverbetering er ook zeker in. We beschikken weliswaar over een jonge groep, maar die is wel steeds groeiende. Hoewel er wei eens wordt gezegd dat een echte leider ontbreekt, zijn wij wel in staat collectief één en ander op te vangen." Daarnaast heeft Serooskerke volgens Francke nog een paar sterke ijzers in het vuur. „Het voetballend vermogen in deze groep is hoog en we hebben twee spitsen die ze er heel mak kelijk inschoppen. Van Frank Allaart was dat bekend, maar ook de van Veere overgekomen Wilco de Keuning weet het doel eenvoudig te vinden. Die jongen is nog maai" negentien jaar en doet het verrassend goed. Hij heeft er zelfs al meer dan Alla art ingeschopt." Een linie achter Allaart en De Keuning is dit jaar opnieuw een plaatsje ingeruimd voor Renco Francke zelf. „Vorig jaar kende ik in het begin een mindere pe riode, en speelde daardoor even in het tweede", zegt de speler, die al sinds zijn zesde jaar lid is van Serooskerke. Een tomeloze inzet en een hondstrouwe aan wezigheid op de trainingen zijn handelsmerken van Francke. Koploper ,Ik sla niet gauw een training over. In het begin van het sei zoen tweemaal door vakantie, maar ik ben qua trainingsop komst al drie, vier jaar koplo per", zegt hij niet zonder trots. Daarnaast is het Serooskerke-vi rus ook overgeslagen op zijn vriendin. „Die wordt daar ge woon in meegezogen en is inmid dels secretaris van de sponsor foto Ruben Oreel commissie", lacht hij. Voorals nog zijn het echter de sportieve inspanningen die in huize Fran cke de meeste aandacht hebben. Morgenmiddag wacht de zware uitwedstrijd tegen FC Dauwen- daele in Middelburg. „Daar ver loren we vorig jaar tweemaal van en we zullen het ook nu zwaar krijgen. Verlies je, dan kan je zomaar weer vijfde staan. Maar we gaan voor de winst. Als we het mentaal voor elkaar kunnen krijgen om tot het uiter ste te gaan, dan is dat moge lijk." daal stelde echter te hoge finan ciële eisen, zodat hij dit seizoen zijn kunsten niet in Zeeland maar bij het Limburgse Cema/ De Vaste Zet gaat vertonen. Na vorig seizoen is de hoofdklas se in tweeën gesplitst. In hoofd klasse B geldt PWG niet als top favoriet. Die rol is weggelegd voor Heijmans Excelsior uit Ros malen, dat met spelers als Wim van der Kooij, Frank Teer, Mari van Ballegooijen en Karen van Lith al veel kwaliteit in huis had, maar tot veler verrassing niemand minder dan Ton Sij- brands wist te contracteren. PWG 's-Gravenpolder, dat na Heijmans Excelsior de hoogste gemiddelde rating heeft, begint de competitie met een uitwed strijd tegen de voormalige lands kampioen VAD uit Amsterdam. Evenals vorig seizoen komen de teams van Middelburg en PWG 's-Gravenpolder 2 uit in de twee de klasse. Middelburg begint morgen met een thuiswedstrijd tegen De Variant uit Ouden bosch. Een wedstrijd met een speciaal tintje, want Geert Ver- cruysse, een sterke Belgische speler die in het verleden ook bij PWG speelde, verliet deze Brabantse ploeg om bij Middel burg te gaan spelen. Dankzij de ze aanwinst moet Middelburg in staat worden geacht om mee te gaan doen om de ereplaatsen. Bij de reserves van PWG 's-Gra- venpolder zijn er in vergelijking met vorig seizoen geen opvallen de wijzigingen. Veteraan Jan van de Beek, die vorig jaar zeer sterk op dreef was, en de jonge Marlijn Rentmeester zijn op pa pier de sterkste spelers. Door een oneven aantal teams in de tweede klasse D begint PWG 2 morgen met een vrije zaterdag. De selecties. PWG 's-Gravenpol der: Andres van den Berge, Henk Gunter, Erwin Hamers, Daaf Kas se, Arjo Kousemaker, Johnny de Leeuw, Bennie Provoost, Kees Rijk, Dominique de Rooij, Aart Walraven en Jan van de Wete- ringh. Middelburg: Piet Allaart, Frans Blaas, Jaap de Jonge, Arie Kamme- raat, Wim Koppejan, Jan Moens, Piet Nieuwenhuijzen, Peter Schun- selaar, Ad Trapman en Geert Ver- cruysse. PWG 's-Gravenpolder 2: Jan van de Beek, Ferry Berkholst, René Du- sebout, Izak op 't Hof, Arie den Hollander, Ko Louwerse, Marlijn Rentmeester, Rianka Rentmeester, Niels Roelofsen en Jos de Wild. door Peter van Duyl AMSTERDAM - Met zijn karak teristieke tred, het shirt van Maxwell om de schouders en een joviaal handgebaar naar de Amsterdamse fans stapte Zla tan Ibrahimovic woensdaga vond voor het laatst het veld van de Arena af. Hij was natuur lijk al een paar weken ex-Aja- cied, maar gevoelsmatig sloot hij zijn periode in Nederland pas af met de wedstrijd tegen zijn oude werkgever. Hij was blij met de overwinning die hij met Juventus op Ajax boekte (0-1), maar ergens voelde Ibrahimovic zich ook opgelucht. De Zweed had zich voorbereid op een hete ontvangst door de supporters van Ajax, met wie hij drie seizoenen lang een inten se haat-liefde-verhouding onder hield. Maar vanaf het moment dat hij het veld opstapte tot zijn laatste passen werd Ibrahimo vic met liefde en warmte overla den. „Het was geweldig dat ik werd toegejuicht", zei de lange aan valler. „Ik voelde me hier wel kom en daarvoor moet ik de sup porters van Ajax bedanken. Ik zal ze nooit vergeten. Ik heb hier drie geweldige jaren gehad en ze waren een steun in de rug, het leek wel of ik gewoon thuis speelde. Het was een emotioneel moment." Nerveus was de Zweed in de aanloop naar het duel met Ajax niet geweest, hooguit was er wat meer wedstrijdspanning dan normaal. En heel even be kroop Ibrahimovic een merk waardig gevoel, toen hij kort voor het begin van de wedstrijd in 'de verkeerde rij' stond te wachten om het veld op te gaan. „Dat was vreemd, normaal stond ik bij de spelers van Ajax. Ik heb nog een paar jongens ge sproken, op een normale ma nier. Nu heb je opeens een ander shirt aan, juich je voor de ande re partij en doe je alles wat je kunt om van Ajax te winnen. Zo hoort het natuurlijk ook." Want hoe stormachtig de laatste weken ook verliepen voor de jon ge aanvaller, hij heeft zich ra zendsnel aangepast aan zijn nieuwe situatie. „Ik vertrek niet voorgoed uit Amsterdam, ik zal hier altijd terugkomen. Maar ik ben geen eigendom van Ajax meer, speel nu voor Juventus Zo is het, daar is niets meer aan te veranderen. Zo gaat het nu eenmaal in het voetbal." Verrassing Dat Ibrahimovic woensdag aan de aftrap stond, was een kleine verrassing. Ook van Ajax-zijde was in de voorbereiding reke ning gehouden met David Trézé- guet, de Fransman met wie Ibra himovic zal moeten strijden om een plek in de basis. Trézéguet mocht zondag tegen Brescia het seizoen openen, woensdag wa ren de rollen dus omgedraaid. „Ik heb pas een paar keer ge traind, dus zo gek was het niet dat ik zondag niet begon", vindt de Zweed. „Voor de wedstrijd te gen Ajax wist ik het eigenlijk zelf ook niet. Ik heb me gepro beerd voor te bereiden op zowel de basis als de bank." VLISSINGEN - De provinciale kampioenschappen judo gaan dit jaar toch door. De Zeeuwse scholen en verenigin gen hebben de afgelopen week de handen ineengeslagen en het evenement alsnog van de grond gekregen. De titel strijd wordt zaterdag 9 oktober in sporthal Baskensburg in Vlissingen gehouden. De kampioenschappen leken vori ge week nog van de baan, toen bekend werd dat Ju- do-Ryu Van Schaik de organisatie niet rond kreeg. Hier na sloegen de Zeeuwse scholen en clubs de handen ineen en werd gepoogd het evenement toch door te laten gaan. Gisteren werd de knoop doorgehakt en besloten het evene ment toch weer op de agenda te zetten. Samen met Judo Ryu Van Schaik wordt het ZK nu opgezet. WAALWIJK - RKC Waalwijk huurt middenvelder Jasar Takak voor de rest van dit seizoen van PSV. Beide clubs bereikten hierover gisteren een akkoord. De bedoeling is dat coach Erwin Koeman morgen over Takak (22) kan be schikken in de wedstrijd tegen RBC. ANP ROTTERDAM - De voetbalbond van Ghana heeft Sam Ar day aangesteld als interim-bondscoach van het nationale elftal. Arday is technisch directeur van de Feyenoord Fet- teh Football Academy in zijn land. Arday vervangt de Por tugees Mariano Barreto, die het bondscoachschap verruil de voor de functie van trainer bij het Portugese Maritimo Funchal. ANP ZWOLLE - De amateurwielersport is vanaf 2006 de tradi tionele openingsklassieker de Ster van Zwolle kwijt. Or ganisator Jan van Ommen wil over anderhalf jaar zijn wedstrijd terugzien op de profwedstrijdkalender van de internationale wielerbond UCI. De Ster van Zwolle maak te de afgelopen twee seizoenen deel uit van de KN- WU-topcompetitie, daarvoor had de wedstrijd de status van vrije klassieker. Na het opheffen van de topcompeti- tie in de huidige vorm door de Nederlandse wielrenunie aan het einde van dit seizoen - volgend jaar bestaat de reeks uit internationale wedstrijden als Veenendaal-Vee- nendaal en de Ronde van Noord-Holland - is volgens Van Ommen het moment gekomen om een andere weg in te slaan. „Nu de Pro Tour ook de nationale kalender over hoop haalt, wil ik me op een voorjaarsklassieker voor profs gaan richten." ANP BERLIJN - De Italiaanse wielrenner Davide Rebellin mag bij de wereldtitelstrijd eind september in Verona uit komen voor Argentinië. De Argentijnse minister van Sport, Claudio Moresi, heeft hiervoor gisteren schriftelijk toestemming gegegeven. Rebellin koos voor een Argen tijns staatsburgerschap omdat hij bij de grote kampioen schappen steeds buiten de boot viel. Vorig jaar miste hij de WK in Hamilton en werd ook niet geselecteerd voor de Olympische Spelen in Athene. Ook de wielrenunie UCI is akkoord gegaan met een start van Rebellin onder de Ar gentijnse vlag. ANP/DPA ..'A' Willem Tell Ovezande. Wip 1: 1e hoofdvogel; J Rentmeester Willem Teil 2e hoofdvogel. B. Dossche de Wester- schelde 1e zijvogel: D. Boonman Wil lem Teil 2e zijvogel: F. Koens Spes Nos tra 3e zijvogel" J. Vogel Oud Gastel 1e kal: H. Koens. Wip 2: 1e hoofdvogel: H. Koens Zeelandia 2e hoofdvogel: J.v. le- waarden Aardenburg 1e zijvogel: D. Boonman Willem Teil 2e zijvogel: F. Koens Spes Nostra 3e zijvogel: F. Koens Spes Nostra 4e zijvogel: H. Hoogstrate ADLM Ie kal: J. Mulders Oud Gastel 2e kal: C. de Bruin Oud Gas tel 3e kal: D. Boonman Willem Teil 4e kal: C. Jeremiasse Zorgvhed. Zorgvlied Ellewoutsdijk Ie hoofdvo gel: C. Lamper Victoria 2e hoofdvogel E Maat Zorgvlied 3e hoofdvogel. P Oosthoek Vrije Schutters 1e zijvogel: M. Wisse de Westerschelde 2e zijvogel: E. Maat Zorgvlied 3e zijvogel: M.C. Ver donk Concordia 4e zijvogel: J. Platschor- re Zorgvlied 5e zijvogel: M. Wisse de Westerschelde 6e zijvogel. J. Vermeule Edele Handboog 1e kal: P. Proost Doel naar Hoger 2e kal: A. Copoolse Edele Handboog 3e kal: M. Wisse de Wester schelde 4e kal. E. Maat Zorgvlied 5e kal: P. Proost Doel naar Hoger 6e kal: M Wisse De Westerschelde Ned.Bond afd. Zuid-Beveland Kam pioenschap kleppen: 1e P Repkes Vic toria 7 st., 2e H. Koens Zeelandia 6 st., 3e Sj. Raas Victoria 4 st Kampioen schap kleine vogels: 1 e L v. Dijke AD LM 6 st, 2e St. Kopmels Victoria 4 st., 3e P. Oosthoek Vrije Schutters 4 st. (Pol)-Dinamo Tbilisi (Geo) 4-3 Zenit St.Petersburg (Rus)-Rode Ster Belgrado (SMo) 4-0. Schalke 04 (Dui)-Liepajas Me- talurg (Let) 5-1 Nova Gorica (Slv)-AEK (Gri) 1-1. Levski Sofia (Bul)-Beveren (Bel) 1-1. Steaua Boekarest (Roe)-CSKA Sofia (Bul) 2-1 Metarloerg Donetsk (Oek)-Lazio (Ita) 0-3. Trabzonspor (Tur)- Athletic Bilbao (Spa) 3-2. Grazer AK (Oos)-Liteks Lovetsj (Bul) 5-0. Aab Aal- borg (Den)-Auxerre (Fra) 1-1, Egaleo Athene (Gri)-Genclerbirligi (Tur) 1-0. Pa- nionios (Gri)-Udinese (Ita) 3-1. Partizan Belgrado (SMo)-Dinamo Boekarest (Roe) 3-1. Shelbourne (ler)-Lille (Fra) 2-2 Dinamo Zagreb (Kro)-Elfsborg (Zwe) 2-0 Hammarby (Zwe)-Villarreal (Spa) 1-2 Millwall (Eng)-Ferencvaros (Hon) 1-1. Newcastle United (Eng)-Bnei Sakhnin (Isr) 2-0. Bodo Glimt (Noo)-Be- siktas (Tur) 1-1. Hearts (Sch)-Braga (Por) 3-1. Middlesbrough (Eng)-Banik Ostrava (Tsj) 3-0. Maritimo (Por)-Glas- gow Rangers (Sch) 1-0. Club Brugge (Bel)-Chateauroux (Fra) 4-0. Sochaux (Fra)-Stabaek (Noo) 4-0. Ujpest (Hon)- VfB Stuttgart (Duï) 1-3. Standard Luik (Bel)-VfL Bochum (Dui) 0-0. Austria Wien (Oos)-Legia Warschau (Pol) 1-0. Banska Bystrica (Slw)-Benfica (Por) 0-3. Parma (Ita)-Maribor (Slv) 3-2. Real Zara- goza (Spa)-Sigma Olomouc (Tsj) 1-0. Se- villa (Spa)-Nacional (Por) 2-0. De Italiaanse zege ten spijt kon Ibrahimovic zich niet in de kij ker speler. Geconcentreerd en messcherp bewaakt door Zde- nek Grygera had Ajax woens dag weinig te vrezen van de spe ler op wie het twee weken gele den nog zijn hoop bouwde. „De verdedigers van Ajax speelden erg sterk, vooral Grygera heeft het me heel moeilijk gemaakt. Ik vind sowieso dat Ajax het goed heeft gedaan", bleef Ibrahi movic vriendelijk. „Het bracht ons uit ons evenwicht. Maar uit eindelijk gaat het toch om de punten." „Ik ben lekker begonnen bij Ju ventus, heb een paar keer goed getraind en heb nu anderhalve wedstrijd gespeeld. Ik scoorde zondag tegen Brescia mijn eer ste doelpunt, dat voelde natuur lijk goed. Je eerste goal is altijd belangrijk. Ajax en Juventus zijn niet te vergelijken. Je hebt Nederland en Italië, dat is al een heel verschil. Ajax is ook een topclub, maar met alle respect: Juventus is de absolute top." GPD Sint Maartensdijk. Twaalfde Smal- stad Open. HD5: T Bocxe'K. Lind- hout-M Oosijk/N. Hogendoorn 6-2 6-1. HD6: D. Kot/J. Kot-A. Laanen/'B. van Dam 6-4 6-1. GD5: E. Aarts/P. Walpot- D Bijl/N. Bijl 2-6 6-2 6-4. GD6: G. Verkouteren/L. Goedegebuure-T Goe- degebuure/A. Goedegebuure 6 1 6-0. Uefabeker Eerste ronde, eerste wedstrijd. Odd Grenland (Noo)-Feye- noord 0-1 (0-0 FC Utrecht Djurgar dens IF (Zwe) 4-0 (2-0) PAOK (Gri) AZ 2-3 (2-2) Ventspils (Let)-Amica Wronki (Pol) 1-1. Terek Grozny (Rus)-FC Basel (Zwi) 1-1. Maccabi Haifa (Isr)-Dnjpr Dn- jepropetrovsk (Oek) 1-0. Wisla Krakow Calar Alto. Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Almeria-Calar Al to: 1. Heras (Spa) 145 km in 4.19.30, 2. Santiago Perez (Spa) 0.34, 3. Mancebo (Spa) 0.53, 4. Valverde (Spa) 1.27, 31. Veneberg 9.15, 67. Weening 24.33, 72. Den Bakker 26 42, 88. Posthuma 31.51, 116. Tankink, 130 Boven. Uitgevallen o.a. Freire (Spa), Mutsaars INedi Klas sement: 1. Heras 44.50.53. 2. Mancebo 0 35, 3. Valverde 0.49, 4. Nozal 1.12, 57. Veneberg 49.31, 76. Weening 1 01.24, 89 Tankink 1.12.16, 119. Posthuma 1.38.58, 120. Den Bakker 1.39.27, 140. Boven 2.00.10. Mainz. Ronde van Rijnland-Palts. Tweede etappe, Worns-Mainz: 1. Thomas Dekker (Ned) 174 km in 4 23.26, 2. Hondo (Dui) 1 10, 3. Schaf- frath (Dui) 1.11, 4. Van Impe (Bel) 2.23, 5 Erik Dekker (Ned), Klassement: 1 Roberts (Aus) 8.40.29, 2 Kupfernagel (Dui) 0.02, 3. Wauters (Bell 008, 5. En gels (Ned) 0 13, 6 Niermann (Dui) 0.14 14. Thomas Dekker 19.09. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - De eindstrijd van hel persoonlijk kampioen schap driebanden tweede klasse van het distriet Delta Zuid West (poule zuid) wordt vanaf van daag tot en met zondag gehou den in Zaal Reseda in Sas van Gent. De partijen, die gaan over 25 punten, beginnen vandaag om 19.00 uur. Vandaag en morgen wordt op vier tafels tegelijk ge speeld. Zaalhouder Carlo van Dam, zelf ook deelnemer, streeft ernaar op de openingsdag drie ronden te verspelen. Morgen wordt om 12.00 uur gestart en zijn er slechts twee ronden. Van Dam: „Ik hoop omstreeks drie uur klaar te zijn, want dan moet de zaal wox*den klaargemaakt voor een groot feest." Aanvankelijk zou de verhou ding Zeeuws-Vlaamse en Wal- chers/Bevelandse deelnemers in evenwicht zijn. Maar door afzeg gingen is het contingent Zeeuws-'Vlamingen tot twee ge slonken en zijn de 'overkanters' numeriek in de meerderheid. Favorieten zijn Huib Zandee van Onda en Guust Boonen van Delta, die in de voorwedstrijden promotie afdwongen. Koen Pop- sel van 't Bierwinkeltje, de twee de Zeeuws-Vlaming in het gezel schap, is niet van plan zich op voorhand gewonnen te geven. Zondag wordt om 12.00 uur (op twee tafels) begonnen en de fina le is omstreeks 16.00 uur. Zlatan Ibrahimovic (links) had woensdagavond weinig in te brengen in de duels met Zdenek Grygera. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21