Risico door WCT niet veel groter i PZC Kwaliteit spreekt uit de eenvoud www.pzc. n l/service Eis drie jaar voor drugshandel naar België en Frankrijk f Bouw containerterminal heeft geen gevolgen voor veiligheid Vlissingen weekenddiensten ê800 VAN ONTWERP TOT ADVIES, DA'S L0GUS... BAKDEMONSTRATIE In India leven 15.000 meisjes in een achterhuis. H Giro 999 Beter leven is mogelijk (3 vrijdag 17 september 2004 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Door de toena me van het scheepsverkeer op de Westerschelde, neemt het risi co op calamiteiten toe. Dat ont kende F. de Bruijne van Zee land Seaports niet in de speciale commissievergadering van de ge meente Vlissingen over de Wes terschelde Containerterminal (WCT). „Maar de komst van de WCT speelt een bescheiden rol in de toename. Ook de havens van Antwerpen, Gent, Terneu- zen en Vlissingen zullen tot 2020 groeien", zei hij gister avond. Volgens De Bruijne is het zinvol om te onderzoeken hoe het ge vaar op een ramp zo klein moge lijk kan worden gehouden. „Vlis singen en andere overheden zijn daar ook al enige tijd mee be zig." Op dat vlak worden vorde ringen gemaakt. Bedrijven die van ammoniak afhankelijk zijn of ammoniak produceren ma ken samen afspraken over een veiliger transport. „En door het transport van ammoniak over de Westerscheldeterug te drin gen, neemt de veiligheid toe." Het onderwerp risico en veilig heid op de Westerschelde komt regelmatig terug in de vergade ringen van de Vlissingse raad. Onlangs werd meegedeeld dat enkele veiligheidsmaatregelen zaterdag 18 en zondag 19 september 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301. zondag: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118)591212. Tandartsen Walcheren M. Smallegange, Gerbrandystraat 176, Vlissingen, tel. (0118) 465326. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H Hament, tel.(0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: T. Adriaansen, tel. (0118) 626045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelletel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1,tel (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118)612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissin gen, tel. (0118) 466345. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. op en rond het water ei-voor ge zorgd hebben dat de grens van de risicocontour tot aan de Vlis singse vloedlijn is terugge bracht. De risicocontour liep voor die ingrepen over een deel van de Vlissingse binnenstad, wat inhield dat voor een aantal huishoudens de statistische kans op letsel bij een scheeps ramp aanwezig was. „Wat er ook gebeurt, de aanleg van de WCT heeft geen negatieve gevol gen voor de risicocontour", be klemtoonde De Bruijne. Het college van B en W is voor stander van een WCT. In een eer der stadium sprak ook een meer derheid van de raad zich uit voor de aanleg. WD-wethouder P. van der Ma den: „We kunnen doorgaan met sinaasappels kolen en fruit, maar dan vertrekt een aantal be drijven en zal blijken dat we een blunder hebben gemaakt door niet te durven investeren in een WCT." Maar juist ook de finan ciële risico's baarden enkele commissieleden zorgen. „Waar om moeten we als bank opere ren en kunnen we dat niet over laten aan een bank", vroeg C. Se- ijbel van het CDA zich af. Van der Maden reageerde dat Zee land Seaports, waarvan de pro vincie en de gemeenten Borsele, Vlissingen en Terneuzen aan deelhouder zijn, een publiek or gaan is. „Dat betekent dat Zee land Seaports nooit failliet kan gaan en dat banken bereid zijn een lening tegen een zeer lage rente te regelen." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nee. hij is geen evangelist van de keuken. Toch is zendingsdrang Ron Hen- derikse niet vreemd. De voorma lig kok/eigenaar van restaurant Het Groot Paradijs begint deze winter met kooklessen. „Ik weet hoe het is om graag te koken en het niet te kunnen." „Ik ben zelf autodidact", vertelt Henderikse op een Middelburgs terras. Toen de Franse kok in zijn restaurant er jaren geleden mee ophield, besloot hij zelf maar te gaan koken. Het moest wel in één keer goed, want dat verwachtten de gasten. De drang tot presteren werd be kroond met een Michelinster. Twee jaar geleden deden Hende rikse en zijn vrouw het restau rant van de hand om naar Frank rijk te vertrekken. „De winters zijn heel lang als je niets doet", vindt Henderikse. „Het is ook eeuwig zonde om twintig jaar ervaring in de kast te laten liggen." Die ervaring wil hij doorgeven aan mensen die plezier hebben in koken. „Er wordt wat afgekookt, wij als professionele koks kunnen men sen snel in de goede richting du wen." En dan gaat het niet alleen om kooktechniek, maar vooral om smaak. „Er is tegenwoordig een enorme smaakvervlakking, soms voel ik me net een Don Qui- chotte. Toch zie je ook dat men sen steeds meer bewust worden van wat ze eten. Ze gaan bijvoor beeld weer groenten bij de boei kopen." Eenvoud wordt het credo bij de kooklessen. „Niet die vreselijk ingewikkelde recepten, of deca dent gedoe met ganzenlever. Een stuk goede kabeljauw kan tien keer lekkerder smaken dan een tarbot. Het mooiste compli ment dat ik in het restaurant kon krijgen was dat de vis er ver ser smaakte dan bij een ander. Kwaliteit spreekt uit de een voud." De lessen worden gegeven in de keuken van de brasserie van de Drukkerij. „Omdat het daar is, heb ik gekozen voor het thema kookboeken. De eerste les staan Engelse koks centraal. Die zijn momenteel erg in trek. De verbe tering van de keuken is daar ook het grootst geweest." Later in de cursus komen Duitse, Fran se en Nederlandse koks aan bod. „En misschien ga ik de laat ste keer wel vreemd naar Thai land." De cursus is één keer per maand op een avond naar keuze. Deel nemers koken in groepjes, een wijnproeverij is onderdeel van de les, net als de maaltijd die is samengesteld uit cursusmateri aal. Meer informatie is te vin den op www.uitgekookt.info. gesteld aan de hand van de ks* liteit en de kwantiteit van I softdrugs. „Er was sprake dezelfde werkwijze", verzefe. de Jeuken. Na een transport op 15 mei rig jaar werd besloten intepj pen. Twee auto's werden de douane op de grenswegte^ gehouden. In een van de auto's bevond zich 41 kilo hennep. Ee van de inzittenden werd aan™ tand gevoeld. Hij vertelde sinds 2001 in Rilland bij j transporten te zijn betrokis De verdachten gaven de Ie* ring van de 41 kilo wiet to= maar ontkenden verder elke k trokkenheid. In de vuilnis^: ken zouden volgens de Rillaaa kweekmaterialen voor 2 growshop hebben gezeten B de huiszoeking werd 58.000 ec' ro in een kluis, een revolvers een geldtelmachine aangetro:- fen. Ook zijn kompaan had een ton bedrag (52.000 euro) in zijn 1^ zit. In zijn auto werden 17 pi vorig jaar Big Shoppers met een henneplucht gevonden. Beide mannen hebben een strafblad met drugsgerelateerde delicten De verdediging vond niet bewe zen dat hun cliënten hebba deelgenomen aan een criminele organisatie. Raadsman A. Beckers stelde dat zijn Zeeuws cliënt een normale onderaen? is met een legale growshop. één keer in de fout is gegaan ft officier kondigde tegen de ver- dachten een ontnemingsvonk ring voor wederrechtelijk ver- kregen voordeel aan. Ron Henderikse gaat kooklessen geven: „Ik weet hoe het is om graag te koken en het niet te kunnen." foto Ruben Oreel door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 43-jarige inwoner van Rilland heeft vol gens officier van justitie R. Jeu ken een aantal jaren een leiding gevende rol gespeeld bij de han del in softdrugs. De officier eis te gisteren bij de rechtbank in Middelburg drie jaar gevange nisstraf tegen hem. Een 32-jarige man uit Moerdijk hoorde voor zijn rol bij de drugs transacties een jaar cel tegen zich eisen. De officier vond bewezen dat de Rillander vanuit zijn achteraf gelegen woning in de polder de wïettransporten naar België en Frankrijk regelde. Er zouden re gelmatig partijen verdovende middelen van tien tot veertig ki lo zijn verkocht aan grote Bel gische en Franse afnemers. Er zouden bedragen tot 70.000 eu ro mee zijn gemoeid. De aanzet tot het onderzoek vormde de arrestatie van een man voor overvallen op vakan tiewoningen in Kamperland. Hij vertelde wegens schulden door een criminele organisatie onder druk te zijn gezet. De Ril lander zou volgens hem de spil in de organisatie zijn. Hij zou het drugsgeld incasseren, een (il legale) boekhouding voeren en zich vooral bezig houden met de inkoop en verkoop van hasj. „Ik ken die man. Ik weet niet waar om hij mij erin geluisd heeft",was de reactie van de hoofdverdachte. Hem werd ver der verweten de drugs bij zijn kompaan te bestellen. Vuilniszakken De politie slaagde erin, met eni ge vertraging, om een camera te plaatsen bij de woning van de Rillander. Via observaties, tele foontaps en een peilwagen wist men wanneer de transacties zou den plaatshebben. De politie sig naleerde vaak dezelfde auto's voor de woning. De wiet zat ver pakt in vuilniszakken en Big Shoppers en werd overgeheveld van de ene naar de andere auto. In de woning werd een prijs vast- JU De rechtbank doet 29 septemba uitspraak. bij nader inzien In het artikel over de waardevermiró- ring van een appartement aan de Bok vard Evertsen in Vlissingen doordek gekondigde sloop en wederopbow van hotel Britannia, is een storende fout geslopen. De Vlissinger heeftzi> appartement niet verkocht voor 240.03 euro, zoals stond vermeld, maar voer! 280.000 euro. 'sHO^OOW Een haard met een schitterende schouw in uw van design tot klassiek. Logus is een intensief samen- woonkamer. Naast een heerlijke warmtebron is een haard werkingsverband tussen een groot aantal ondernemingen bij uitstek een verrijking van uw interieur. Elke haard in bouw- en afbouw-producten. Imabo Anker Desein is wordt voor u persoonlijk naar uw wensen en mogelijk- als LOGUS bedrijf als geen ander in staat u tot de heden ontworpen. Onze adviseurs demonstreren u graag volle tevredenheid van dienst te zijn, van exterieur ons breed assortiment aan haarden en schouwen, tot interieur PROFCENTER VLISSINGEN: TOTALE UITVERKOOP VAN HAARDENSETS, HAARDEN EN SCHOUWEN Ijjlfrlij!] ulü CD GOES 'Voortleef! Imabo PilaarA Joachimikade 33. T 0113-215401 VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13 (A58. afrit 40). T 0118-690025 Voor meer informatie over onze aanbiedingen en openingstijden verwijzen wij u graag naar onze website www.logus.nl LOGUS: BOUWMATERIALEN I BADKAMERS I TEGELS EN NATUURSTEEN I VERWARMING I KEUKENS IINTERIEURAFBOUW van Soezie-prociukten Zaterdag 18 september van 10.00 tot 16.00 uur. Lokatie: Kaasboerderij Pitteperk Breeweg 21Koudekerke Telefoon 0118-596031. De koffie staat voor u klaar! Heeft u een idee om de zelfredzaamheid van ouderen te vergroten? Kijk dan op: www.zorg-voor-een-goed-idee.n Kijk voor meer informatie op peoplestrust.nl of bel 071 - 513 17 83. Steun People's Trust in de strijd tegen kinderprostitutie in India. De goedkoopste gift van Nederland kost niets! Als collectant van de Brandwonden Stichting is het enige dat u geeft, een beetje van uw tijd. Dat kost niets, maar u helpt wel heel con creet mee om mensen met brand wonden een beter leven te geven! Word collectant! Bel (0251) 27 55 55 Help de vluchtelingen van Soedan 0 Gehandicapt? Arbeidsongeschikt? Chronisch dek? ANGO maakt een beter leven mogelijk. Of hel nu gaat om juridische onder steuning. belastingteruggave, uitkenn- gen, zorg en hulp, wonmgaanpassin- gen, vervoer of lotgenotencontact Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO' inlo@ango.nl (Handicap.nl Is de londsenwervingsorgani- satie van ANGO, kijk op www.handlcap.nl voor meer informatie) NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14