KC Bedrijfsleven krijgt rekening spoorhinder Letselschade? Justitie wil hevig verliefde stalker laten behandelen Egeltjes komen elke avond even snacken Deel noordbaan A58 in weekeinde dicht voor werkzaamheden Biggekerke kiest voor historisch bos Provincie houdt vast aan bijdrage Gemeentebestuur moet vrijwilligers gaan helpen Wietkwekerij Individueel design van SieMatic voor de prijs van een gewone keuken. Locaties HKPD in onderzoek Fietsers massaal door rood licht Eigenaar moet op auto letten PALS GROEP zeeuwse almanak Telefoon Lie 0113-315649 •SSJflieepzc."1 K 31,4460 AA Goes Enlle-exploitatie: Jm Midden-Zeeland: 0113-315520; «.Vlaanderen: 0114-372770; Eat 020-4562500. donderdag 16 september 2004 Welkom in het stadskantoor De gemeente Middelburg nodigt u van harte uit voor de open dag in het nieuwe stads kantoor aan de Kanaalweg. U bent welkom op zaterdag 18 september van 10.00 tot 16.00 uur. editie Walcheren LrRinus Antonisse UeLBÜRG - Het dagelijks provinciebestuur houdt eraan nstdat het bedrijfsleven meebe- laalt aan maatregelen tegen treinoverlast op de Zeeuwse spoorlijn. Dit blijkt uit antwoor den op vragen van de Statenfrac ties van GroenLinks en Partij roor Zeeland. let spoor. (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu slasoep en vegetarische quiche of lasagna varkens haas en frambozen smoothie 12,30 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 vanavond 19.30 uur Kunstzinnige vorming debat MI KV zaterdag 18 september 13.30-16.30 uur Homo seksualiteit 13.00-16.30 uur Erik van de Berge MIKV docenten aan de wanden Roosevelts en Zeeland uit collectie Roosevelt Study Center bekijk ook onze website tVWV.drilkkerijmirldplBnro nl drijfsleven) te liggen. Daarnaast wordt onderzocht of een ver diepte ligging van het spoor ter hoogte van Goes in financiële zin haalbaar is (technisch kan het). Hierbij worden alle betrok ken partijen en gebruikers bena derd, dus zowel het rijk en lage re overheden als ook het be drijfsleven. Het dagelijks provinciebestuur geeft aan dat momenteel nog geen concreet voorstel beschik baar is voor meebetalen door het bedrijfsleven. Spoorwegbe heerder ProRail werkt aan een plan voor verbeteringen langs de Zeeuwse lijn. Dat gebeurt in samenspraak met de Zeeuwse werkgroep Achterlandverbin dingen. Het plan moet begin 2005 be schikbaar zijn. Uitgangspunt is in elk geval dat lange, hoge schermen langs de spoorlijn, zo veel mogelijk vermeden moeten worden. Eind dit jaar beginnen de ge sprekken over de financiering van de maatregelen. De provin cie heeft al een miljoen euro vrij gemaakt voor hinderbeperken- de maatregelen. door Jelmer Oskam VLISSINGEN - Als het aan GroenLinks-raadslid Alex Soplantila ligt, krijgt het Vlis- singse vrijwilligerswerk binnen kort een helpende hand van het gemeentebestuur en de raadsle den. Soplantila wil graag met alle di rect betrokkenen van het ge meentebestuur een bijdrage leve ren aan het eigen vrijwilligersbe- leid. Zijn oproep is gericht aan B en W, alle raadsleden en de com missieleden. „Er zijn veel maat schappelijke organisaties die hulp kunnen gebruiken. Daar om leek het mij een goed idee om met z'n allen eens op een vrije dag of avond de handen uit de mouwen te steken. Zo kun nen we de organisaties concreet van dienst zijn." Over de frequentie en het soort werk heeft Soplantila nog geen idee. „Ik moet eerst maar kijken hoe het idee ontvangen wordt. Het soort werk maakt me in ieder ge val niets uit. Dat kan verschil len van zwaardere klussen, tot administratief werk." Soplantila hoopt dat zijn idee breeduit gesteund wordt. „Maar ik wil niemand iets opdringen. Sommigen hebben er misschien geen tijd voor, of geen zin in. Maar met de helft ben ik ook te vreden." aan zoals schermen, en raildempers, trordt geen beroep op het be drijfsleven gedaan. Maar als lags de spoorlijn een zoge- id 'geluidsproductiepla- van kracht wordt, komen fe' kosten van daaruit voort vloeiende maatregelen wel bij let bedrijfsleven (met name ver eerders) te liggen, aldus het da- lijks provinciebestuur. Geluidsbelasting Een geluidsproductieplafond be tekent dat de hoogte van de ge luidsbelasting langs het spoor vastligt. Biervoerders kunnen gebruik van de spoorlijn zolang dat plafond niet wordt over deden. Dit kan betekenen dat vervoer- fesop bepaalde tijden langza mer moeten rijden, of dat ver nier soms niet mogelijk is (bij voorbeeld in de nacht). van dergelijke maat- komen in de visie van el dagelijks provinciebestuur iij de vervoerders (dus het be- MIDDELBURG - De politie in een woning in de Bedde- in Middelburg een hennepkwekerij aangetroffen. 5rwerden 222 planten in beslag genomen. Alle goederen voor de amepkweek zoals lampen, ven- lilatoren en dergelijke zijn mee genomen. De politie kon nog geen verdachten aanhouden. VLISSINGEN - Nee, namen heeft de familie Hoekstra uit Vlissingen nog niet aan de egeltjes gegeven. „Zo ver gaan we niet." Maar als de vier egeltjes stipt om negen uur 's avonds aankloppen, gaat de deur open en krijgen ze kattenvoer en korstjes kaas. „Geen melk, dat is slecht voor ze. Dat krijgen ze niet, zelfs niet als ze erom zouden roepen." (Advertentie) door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De noord- baan van rijksweg A58 is ko mend weekeinde tussen Hein- kenszand en Ritthem afgesloten voor al het verkeer. De strem ming is het begin van een reeks wegwerkzaamheden die de ko mende weken in opdracht van Rijkswaterstaat worden uitge voerd en die gepaard gaan met hinder voor weggebruikers. Morgenavond om 18.00 uur gaat het deel van de A58 dicht. Ver keer richting Vlissingen wordt over de afslag Heinkenszand ge leid en vervolgens via de Sloe- weg en Vlissingen-Oost naar de oprit bij Ritthem gestuurd. De omleiding wordt met borden aangegeven. De aannemer streeft ernaar zon dagochtend vroeg klaar te zijn met de werkzaamheden, maar is daarbij afhankelijk van de weersomstandigheden. Veilig heidshalve wordt ervan uitge gaan dat de stremming tot zon dagmiddag 16.00 uur duurt, met een uitloopmogelijkheid tot maandagochtend vroeg. Op het gedeelte tussen Heinkens zand en Ritthem worden in to taal zeven vakken onder handen genomen. Sommige delen van de weg worden over de volle breedte aangepakt, elders gaat het om verwijderen van oneffen heden en spoorvorming in het wegdek of het wegwerken van schrale plekken in het zoab (zeer open asfaltbeton). Het is niet de bedoeling het deel van de A58 helemaal van zoab te voorzien. De bezuinigingen bij de rijksoverheid laten daarvoor momenteel geen ruimte. Na zondag zijn de grootschalige wegwerkzaamheden niet afgelo pen. Het is de bedoeling dat er tot eind oktober elk weekeinde wordt gewerkt aan de A58, de N57 of de N59, wat stremmin gen voor het verkeer oplevert. Verder wordt er in dezelfde pe riode enkele nachten gewerkt. Een deel van het werk wordt overdag uitgevoerd. Het verkeer wordt dan over één rijstrook ge leid. De precieze planning van alle onderdelen is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat volgend weekeinde (25/26 september) het deel van de A58 tussen de af slag 's-Gravenpolder en de Vla- ketunnel, in de richting van Ber gen op Zoom, aan de beurt is. Viaketunnel Op het programma staan verder gedeelten van de A58 tussen de afslag Kruiningen en de Via ketunnel en ter hoogte van Ril land. Op de N59 wordt een stuk vanaf de rotonde bij Zierikzee in de richting van Nieuwerkerk verbeterd. Op de N57 moeten de opstelvak ken van de verkeerslichten ter hoogte van Serooskerke drin gend worden aangepakt. Hob bels en spoorvorming zorgen er nu voor dat de detectielussen van de verkeerslichten niet al tijd goed werken. De prijs ka» nooit een belemmering zijn om te kiezen voor een betere, mooiere keuken. U verdient een echte SieMatic. Va» harte welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 0113-246464 MIDDELBURG Woonstudio Middelburg Industrieter. Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 door Katja Loqtenberq DEN HAAG - Zijn hevige liefde voor een bankmedewerkster uit Vlissingen werd een 39-jarige man van Iraanse afkomst fataal. In plaats van haar liefde te vero veren door cadeaus, bloemen en kaarten te brengen naar haar werkplek, kwam hij achter de tralies terecht voor stalking. De rechtbank kwam tot de con clusie dat de stalker ontoereke ningsvatbaar was en besloot de schizofrene man te laten opne men in een psychiatrisch zieken huis. Zelf vond de verdachte ech ter dat hij niets mankeerde. Daarom ging hij in hoger be roep. Het Openbaar Ministerie (OM) vorderde gisteren bij het Haagse gerechthof dat de Ira niër alsnog wordt behandeld in een inrichting. In de tussentijd zit de verdachte al bijna een jaar in een gevangenis. Nog steeds voelt hij een grote liefde voor zijn slachtoffer. Zittend op een terras zag de ver dachte in januari 2003 de vrouw van zijn dromen voorbij komen in het centrum van zijn woon plaats Vlissingen. Hij trok de stoute schoenen aan en achter volgde de blonde vrouw naar haar werk. Als een schoothond je liep hij de vrouw een jaar lang bijna dagelijks achterna. Hij ging zelfs languit op het fietspad liggen waar zij voorbij moest komen. Hij zei dat hij haar niet op straat aansprak 'omdat dat onbehoorlijk zou zijn'. In de tussentijd werd het mikpunt van zijn oneindige aan dacht doodsbang voor de man. Ze durfde niet meer alleen de VLISSINGEN - De ambtelijke organisatie van de gemeen te Vlissingen wil in november een lijst met mogelijk nieu we locaties voor het Huiskamer Project voor Drugsgebrui kers (HKPD) aanbieden aan de Vlissingse gemeenteraad. Dat bevestigt T. Thiebosch van de afdeling welzijn van de gemeente Vlissingen. Thiebosch: „Er worden al enige tijd allerlei complexen genoemd, maar daar klopt niets van. We hebben in elk geval nog geen enkele lijst, nog geen en kele locatie in ons hoofd." Het HKPD is momenteel gevestigd in de Coosje Busken- straat. Het krijgt elders in de gemeente een onderkomen. De drugshulpverlening zal op de nieuwe, nog nader te be palen locatie, worden uitgebreid. Een royaler pakket aan zorg en dienstverlening wordt gecombineerd met de op vang. Voor het dagelijks gemeentebestuur biedt de huidige loca tie onvoldoende ruimte voor deze nieuwe aanpak. Daar komt bij dat omwonenden van het HKPD al enige tijd kla gen over de overlast, veroorzaakt door drugsgebruikers of dealers. MIDDELBURG - Bij een controle gisteren bij de kruising Poelendaeleweg/Nieuwe Vlissingseweg bleken nogal wat fietsers door rood licht te rijden. De politie slingerde tus sen kwart over zeven en half tien 48 fietsers op de bon we gens het negeren van het rode licht. Daarnaast hadden zes bromfietsen een te hoog vermogen, maakten twee brommers te veel geluid en ontbrak bij twee stuks het ge le vlak op het voorspatbord. Eén bromfietser kon zijn verzekeringsbewijs niet tonen, een ander had geen bromfietscertificaat op zak. Tot slot kreeg een berijder nog een bekeuring vanwege het ontbre ken van een bel. MIDDELBURG - Een 21-jarige Middelburger hoorde bij de kantonrechter in zijn woonplaats gisteren 250 euro boete eisen wegens een snelheidsovertreding en gevaar lijk weggedrag met zijn auto. Een jaar geleden reed de au to met 70 kilometer door de bebouwde kom van Middel burg, waarbij een stopbord werd genegeerd en een stoep rand werd geraakt. Het was aantoonbaar dat de jongeman op dat moment niet zelf in de auto reed. Toch wordt hij als kentekenhou der verantwoordelijk gehouden voor de overtreding. De man verdedigde zich met het argument dat het slot van zijn auto kapot was en dat de sleutels in de auto lagen, zo dat iedereen er mee weg kon. „Dan had u vooraf maar maatregelen moeten treffen om een dergelijke situatie te voorkomen", aldus de kantonrechter. Hij vonniste con- form de eis. In juni van dit jaar stond ineens een mannetjes-egel op de stoep. „Die lieten we bin nen, omdat we het leuk vonden. Op het platteland kun je voorstellen dat je egels te genkomt, maar we wonen midden in de stad." Een week later, nam hij 'zijn vrouw en twee jonge egeltjes mee'. „Ze lopen vanaf die tijd de deur plat", zegt B. Hoekman. „Ze slaan bijna geen dag over." foto Mechteld Jansen door Ron Maqnée BIGGEKERKE - Biggekerke krijgt een bos met een histori sche opzet. Dat blijkt uit een eer ste inventarisatie van de reac ties op de plannen om tussen Biggekerke en Groot-Valkenisse een bos te creëren Geïnteresseerden konden zich deze week uitspreken over het toekomstige bos bij Biggekerke. Het bos, een gebied van in to taal ongeveer 35 hectare, is voor zien aan weerszijden van de Val- kenisseweg. Tijdens een inloopavond in het dorpshuis van Biggekerke lieten zo'n 95 bezoekers zich nader in lichten. De landinrichtingscom missie Walcheren presenteerde twee schetsen die voor het ge bied bedacht zijn. Eén variant voorziet in een 'compact' bos met recreatieroutes, wandelpa den en ruiterroutes. De tweede variant is het zogeheten 'histori sche' bos. In dit plan is het bos iets kleiner, wordt meer geke ken naar de geschiedenis van het gebied en krijgt het gebied ook weitjes en poelen. Uit een eerste voorzichtige in ventarisatie van de meningen blijkt dat de bezoekers vooral het tweede model waardeerden. Bezoekers konden verder nog kanttekeningen plaatsen bij de inrichting van het bos. Volgens M. Buining van de Dienst Lande lijk Gebied kwamen daar heel verschillende opmerkingen naar voren. Met de ki'itiekpunten zal een nieuwe schets worden ge maakt en andermaal een infor matieavond over het bos wor den belegd. Op dit moment lopen meerdere procedures om op Walcheren bossen aan te leggen. Binnen kort begint de voorlopig laatste procedure, die van het geplande bos nabij Westkapelle. (Advertentie) (Advertentie) straat op te gaan. De directeur van de bank vroeg hem om geen bloemen en kaarten meer te brengen, maar de verdachte was er nog steeds van overtuigd dat zij ook gevoelens voor hem had. Hij vertelde gisteren dat ze naar hem had gekeken en gelachen, Hij kon en wilde niet geloven dat de vrouw waar hij zoveel van hield naar de politie was ge stapt. De Iraniër had alleen maar goede bedoelingen gehad met de vrouw en zag niet in dat hij iets strafbaars had gedaan. Diverse psychiaters concludeer den dat de man lijdt aan para noïde schizofrenie. Volgens hen moet hij worden behandeld. Vol gens de verdachte hadden ze al lemaal steekpenningen gekre gen en was hij geestelijk zo ge zond als een vis. Uitspraak over twee weken. Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding Kosteloos juridisch advies 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Die druzige Vlissingse, die over het algemeen zeker geen telefoonfobie valt te verwij ten, moest onlangs toch iets van het hart. Die mobiele te lefoonnummers zijn zó lang", mopperde ze. Kennelijk was het haar nooit opgevallen dat alle telefoonnummers, mobiel of niet, tien cijfers tellen. Niet meer en niet minder. „Goh, nooit op gelet", klonk het ver rast toen een collega haar daar fijntjes op wees. Die telde daarop maar even tot tien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9