ÜODE omer ode ierfst- winter Hondenriem van python donderdag 16 september 2004 Sommigen noemen het ruttigheid troef, anderen vinden het supervrouwe- lijk. De mode zorgt deze winter in ieder geval wel voorde nodige beroering jmdat het allemaal totaal anders is dan in voorgaande seizoenen. Het tijdperk van de halve en hele trainingspakken, lobberige combatbroeken en fluo-kleurtjes uit de jaren tachtig is voorbij. •Daarvoor in de plaats komen jurk, pantalon, mantel en pump. '00 4 - 2 0 0 5 l"» Binnenkort in de Dikke Van Dale, maar nu al in de Oxford English Dictiona- pH ry: bling bling. Het woord komt uit de hiphop-scene. De Amerikaanse rap- Oper BG (Baby Gangsta) gebruikte het naar verluidt als eerste en maakte er ook een liedje over met de veelzeggende titel 'Bling bling'. Vooral rappers vinden het heerlijk om zich te omringen met veel bling bling. Kijk maar naar de clips op MTV: vette auto's, dure merkkleding, enorme hui- 2 zen, belachelijk grote sieraden en lekkere wijven in minieme bikini's: alle maal bling bling. Op deze en de volgende pagina's voorbeelden van bling bling, die allemaal in Nederland verkrijgbaar zijn Zoals deze exclusieve hondenriem van Philippe Plein. Hij is gemaakt van py- «thonleer en gaat voor 400 euro over de toonbank. (Info: www.philip-plein.com) Sema Shegani komt net samen met haar vriendin een winkel in Goes uitgelopen. Ze hebben nog niets gekocht maar al wel een heleboel leuke aingen gezien. „Ik draag echt van allerlei dingen. Alleen skatekleaing vind ik echt helemaal niks. Ik hou van topjes, polo's, alles eigenlijk. Maar wel bijna altijd een spijkerbroek. Ik volg niet echt de trend van nu of zo, ik kijk natuurlijk wel rond me heen maar ik maak mijn eigen stijl. In de winkel Kijk ik graag goed naar al les, dan iets kiezen en dan passen. Ik kijk wel kritisch naar wat ik pas. Het moet echt leuk bij me staan anders koop ik het niet. Ik winkel niet zo vaak in Goes. Ik ga lie ver naar Vlissingen, daar zijn meer win kels. In Goes twijfel ik veel langer, terwijl wanneer ik ergens anders winkel, ik met een zoiets heb van: 'Dat wil ik graag'. Een poosje geleden was ik in Amerika en daar is het helemaal geweldig winke len. De winkels zijn groter en er zijn er gewoon veel meer. Meer stijlen ook. Hier in Nederland is het vaak zo dat je in alle winkels dezelfde kleding ziet han en. Misschien een wel een heel klein eetje anders, maar bijna altijd dezelfde kleur. In Amerika heb je voor alle men sen bijna een winkel. Ik hou zelf van R&B en hiphop stijl. R&B artiesten hebben vaak mooie kleding. Al leen vind ik de vrouwenkleding een beet je te bloot. Je kan wel zeggen dat ik de mannenversie van de R&B stijl draag. Gewoon omdat ik dat netter en mooier vind. Ik krijg van mijn ouders geld om te gaan winkelen, zij zeggen tegen me dat ik zelf maar uit moet zoeken wat ik leuk vind. Soms ga ik met vriendinnen wel twee keer in de week winkelen. Merken zeggen me niet zo veel. Ik koop ze wel, maar het maakt mij niet uit als iets geen merk is. Ik doe gewoon wat ik wil. Ik heb wel altijd merkschoenen, sportschoenen van K-Swiss of Puma lo pen lekker en zijn nog mooi ook. Soms zijn er trends die ik in het begin echt lelijk vind. Later wen je eraan en ga je het zelf ook dragen. Maar toch maak ik het liefst een eigen keuze en kleed ik mezelf zoals ik het mooi vind." Jeroen Jumelet Boven: mix match van Bandolera. Foto links: pastel bij Vero Modafoto rechts: nepbont van Vila. en rechte hakken voor de klassie ke look. Ook zeer chique is het superactuele kokerrokje tot net op de knie. Het is bijna alles rok wat de klok slaat. De broek is ei genlijk een beetje naar de achter grond verdwenen, tenzij hij deel uitmaakt van een chique broek- pak of gemaakt is van tweed. Tweed is namelijk dé stof voor deze winter. Deze van oor sprong Schotse wollen stof met het typische visgraatje roept bijna vanzelf de sfeer op van Brit se landhuizen met jachtpartijen en ritjes te paard voor de happy few. De mantels, rokken en broe ken van tweed worden heel klas siek gecombineerd met twinsetjes, lamswollen pull overs, spencers en aansluitende blouses. De accessoires zijn ook alle maal 'chique de friemel'. Parel kettingen, damesachtige hand tassen, antiek ogende broches en sjaaltjes. Voor een wat lager truttigheidsgehalte neme men een mannelijke stropdas, een grappige pet (ook van tweed ui- Basic, zo valt de kleding Anne Landman het best te omschrijven. Felle kleuren, die nu in de mode zijn, vindt hij niets. Donke re tinten dat draagt hij het liefst. „Ik doe heel weinig met mode. Ik draag wat ik leuk vind staan en trek me niets aan van anderen. Merkkleding vind ik vaak veel te duur, dat is het niet echt waard. Ik kijk vooral naar afgeprijsde artikelen. Maar als ik iets anders zie wat ik leuk vind en het is toevallig niet afgeprijsd, dan koop ik het ook wefhoor. De meeste kleding koop ik zelf. Maar soms komt mijn moeder thuis met een tas vol kleren. Ze weet precies wat ik leuk vind, dus het meeste wat ze meeneemt draag ik ook. Als ik in een winkel kom, zie ik vaak gelijk iets leuks. Dan pas ik het en neem net mee. Ik ben niet iemand die heel lang twijfelt. Ik kijk eigenlijk het meeste naar de kleur. Qua kleur draag ik meestal donkere kleu ren. Ik vind hele felle kleuren niets. Na tuurlijk draag ik tussendoor ook wel eens lichte tinten, maar meestal zwart of grijs. Als ik kleding uitzoek laat ik me door nie mand inspireren. Het is echt mijn smaak. Ook mijn vrienden zien er heel anders uit. Ik heb een maat die hele wijde kle ding draagt. Een soort hip-hop stijl. Daar heb ik niks mee. Ik heb er geen probleem mee dat hij dat draagt, maar ik zou het zelf nooit aantrekken. Schoenen zijn wel altijd van een be- Eaald merk. Ik loop al zolang ik het me an herinneren op Nikes. Ik vind ze mooi, ze lopen lekker en ik ben er aan gewend. Twee jaar geleden ging ik de horeca in en moest ik voor mijn opleiding panta lons kopen. Van die stoffen broeken. Had ik bijna nog nooit gedragen. Nu draag ik ze zelfs in mijn vrije tijd. Het zit heerlijk, anders dan een spijkerbroek bij voorbeeld en het staat nog erg netjes ook. Eigenlijk kan je zeggen dat ik van alles draag. Ik heb wel een beetje periodes. Soms draag ik vaak een pantalon en soms leg ik aie weer een poos in de kast. Ik weet niet waar dat aan ligt, dat gaat eigenlijk automatisch Jeroen Jumelet Sema Shagani uit Goes 3 jaar Draagt: een blauw-wit T-shirt met bijpassende pet, blauwe spijkerbroek en witte gymschoenen. foto Mechteld Jansen teraard) of hoge stoere laarzen die dit seizoen extreem trendy zijn. Wie het niet echt heeft op deze tutholatrend, kan zijn heil zoe ken in de bonte wereld van de mix match. Doe een graai in de klerenkast en maak spannen de combinaties van kledingstuk ken die eigenlijk helemaal niet bij elkaar passen. Een klassiek boucléjasje op een afgedragen spijkerbroek is nu al een beetje afgezaagd, maar ook een linge rieachtig jurkje met moonboots en een ruig wollen vest behoren tot de mogelijkheden. Een trai- ningsjackje (van vorig seizoen nog) op een krijtstreepbroek, bloemetjes met streepjes, gekke panty's onder een stijlvol mantel pakje. Vloekende kleurcombina ties. Alles kan. Wat ook opvalt deze winter is dat veel kledingstukken geschik ter lijken voor de zomer. De lin gerietrend van afgelopen zomer is er ook in wintervariant, maar veel verschil valt er niet te ontdek ken. Hemdjes, rokjes en jurkjes Anne Landman uit Hoedekenskerke, 18 jaar Draagt: een beige- kleurig polo-shirt, een grijze broek, bruine sportschoenen. foto Mechteld Jansen van hele luchtige stoffen zijn niet bepaald kledingstukken om tem peraturen beneden nul mee door te komen. Gelukkig kun je altijd nog een poncho, cape of een (nep)bontje (grote trend!) omslaan om min der damesachtig gesnotter voor te zijn. van sport, leger, disco en verwas sen en bevlekte stoffen. Ook de kleuren worden weer wat sober der. Grijs maakt een comeback en verder zien we naast dé mo dekleur paars veel diepe tinten groen, blauw en rood. De poe derachtige pasteltinten van afge lopen zomer zijn ook nog van de partij. Damesachtig en elegant, dat is het overheersende beeld. Sluike jurken of rokken in tere stoffen worden gecombineerd met Cha- nel-jasjes en strak gesneden man teltjes met (nep)bontkraagjes. Ge combineerd met pumps met ronde neuzen Machteld Leistra ijkt wel of we een regel rech- irong in het verleden maken, ijden herleven waarin vrou- zich alleen volledig opge- gd buitenshuis waagden in ge- eerde mantelpakjes, keurige ekpakken en mooie avondja- lenen. En dat is toch wel een van kleine revolutie na het Izoenenlange bombardement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27