Terneuzen vermaakt het publiek Zwak Breskens pakt eerste punten Bisschop is goud PZC Bolssens heerst ook in Eede HVV'24 legt MOC'17 aan banden waard voor Steen leeuws-Vlaamse ploeg voert na zege op OSS'20 de ranglijst aan ,21 Hoek 2 verpulvert Kloetinge 2 Gelijkspel voor Terneuzen Al HVV'24 Al stelt teleur B-junioren HVV'24 kansloos Terneuzen Cl begint met verlies Gelukkige zege van IJzendijke Tweede plaats Eddy Morcus maandag 13 september 2004 j finprPptftrvan Kouteren XfflNEUZEN - Het was zo'n twintig minuten voor tijd en hij I had Terneuzen net voor de eer- <ie keer op voorsprong gezet. I chinedu Chukwugbo, in Terneu- ien kortweg Hilary genoemd, /waaide met de cornervlag en lachte zijn tanden bloot. De Ni- geriaan stond met die actie mo- del voor het plezier dat van het Temeuzense voetbal afstraalt en had als centrumspits een be langrijk aandeel in de tweede competitiezege van Terneuzen. Chukwugbo was met zijn sterke Bchaam voortdurend een plaag voor de Brabantse defensie, liet met zijn doelpunt zijn derde in een nog prille competitie aante kenen en vormt met de eveneens balsterke Marco Faassen een pri ma koppel voorin. Terneuzen won met 5-3 van OSS'20 in een duel met een hoge amusements waarde en voert in de eerste klasse van het zondagvoetbal trots de ranglijst aan. Twee wed strijden, zes punten, acht doel punten voor en drie tegen. Wie dat vooraf had voorspeld, zou voor gek zijn verklaard. Terneuzen deed in zijn eerste thuiswedstrijd aan klantenbin ding. De sterke competitiestart komt ook voor de spelers als een volslagen verrassing. De gelovi ge Chinedu Chukwugbo dankte God voor zijn wonderschone treffer en prees de werklust van de groep, waarin de concurren tie groot is. Mike But, die zich eind vorig seizoen afvroeg of hij moest blijven, lijkt aan zijn tweede jeugd begonnen. „Het is me honderd procent mee gevallen", gaf de aanvoerder gis teren toe. „Ik had vooraf zoiets van: wie moet voor ons straks de doelpunten maken? Dit is na tuurlijk fantastisch. Het is alle maal anders. Een nieuwe trai ner met nieuwe ideeën en een heel leuke groep, die echt een eenheid aan het worden is. Ik ben jaren Paul Telussa gewend geweest, maar deze trainer heeft een heel andere visie. Hij is heel goed bezig met het uitvoeren van taken in de organisatie. Ie dereen pakt dat goed op." Mike But ging in de beginfase tegen OSS'20 verbaal sturend als een echte leider voorop in de strijd. De bezoekers deelden met de wind in de rug in een sterk eer ste kwartier de lakens uit en kwamen al vroeg op 0-1. Het was aan de uitstekend keepende Kim Gommers te danken dat de Brabanders niet verder uitlie pen. „Organisatorisch stond het helemaal scheef", vond Ardian Lekaj. „Daarna hebben we het goed opgepakt." Het duel kantelde, toen Terneu zen halverwege bij de eerste de beste kans raak schoot. Mama- douba Gueye, die op het midden veld in de punt naar achter sterk speelde, was er als de kip pen bij toen de Brabantse goalie een vrije trap van But slecht ver werkte: 1-1. Terneuzen nam daarna het initiatief over, maar moest kort na rust opnieuw in de achtervolging. Aanvoerder Ralph Timmermans mocht uit een vrije trap ongehinderd bin- nenkoppen: 1-2. Dat was tegen de verhouding in, omdat Terneuzen direct na rust met de wind in de rug opnieuw de aanval zocht. Marco Faassen tekende evenwel kort daarna voor de gelijkmaker (2-2). De de finitieve ommekeer volgde toen OSS'20 met tien man verder moest. Chukwugbo werd grof onderuit geschopt, nadat hij was doorge broken. Edwin Peteas kende de consequentie en was al op weg naar de kleedkamer, voordat scheidsrechter Van Rooijen de rode kaart te pakken had. Met een man meer buitte Ter neuzen de ruimte knap uit. Met opkomende mensen langs de flanken werd het Brabantse doel bestookt. Dat i-esulteerde binnen een kwartier in twee tref fers. Chukwugbo en Joost van der Steen waren het eindstation van uittrappen van doelman Gom mers, die met het hoofd werden verlengd. Aanvoerder Timmer mans zorgde met een benutte strafschop voor een sprankje hoop in de Brabantse gelederen (4-3), maar invaller Jan Bosman loodste Terneuzen vier minuten voor tijd in veilige haven. Hij rondde een snel uitgevoerde uit val bekwaam af: 5-3. Terneuzen-OSS'20 5-3 (1-1). 2. Ro land van Gaal 0-1, 27. Mamdouba Guyey 1-1, 52. Ralph Timmermans 1-2, 54. Marco Faassen 2-2, 61. Chi nedu Chukwugbo 3-2, 74. Joost van der Steen 4-2, 84. Ralph Tim mermans (strafschop) 4-3, 86. Jan Bosman 5-3. Scheidsrechter: A. van Rooijen (Papendrecht). Gele kaart: Edwin Peteas, Ralph Tim mermans, Dave Eveleens (allen OSS'20), Mamadouba Gueye, Tim Faassen, Chinedu Chukwugbo, Joost van der Steen, Jan Bosman (allen Terneuzen). Rode kaart (61.): Edwin Peteas (OSS'20). Aan tal toeschouwers: 275. Terneuzen: Kim GommersRemco van Leeuwen, Denny ter Steeghe, Eric-Jan Naudts, Roel Albert: (46. Tim Faassen); Joost van der Steen, Mamadouba Gueye, Mike But, Jor- den Takedinne (46. Jan Bosman); Chinedu Chukwugbo, Marco Faas sen (80. Daryl Rawidjan). Chinedu Chukwugbo had als centrumspits een belangrijk aan deel in de tweede competitieze ge van Terneuzen. foto Wim Kooyman door Wim de Vos HULST - Eddy van der Hooft, de trainer van HVV'24, had zijn huiswerk goed gedaan. Vorige week begon MOC'17 uit Bergen op Zoom de competitie met een imposante overwinning (7-2) op Zeelandia Middelburg. De oefen- meester wist hoe de gevaarlijke spitsen bestreden moesten wor den en nam zijn maatregelen. Het resultaat was ernaar. De Brabanders kregen nagenoeg geen kansen. Zelf speelden de Zeeuws-Vlamingen een aantrek kelijke pot, creëerden kansen en scoorden bovendien ook. Het werd 3-0. Vooral in defensief opzicht stak het goed in elkaar bij de Hul stenaren. Kees Duitemeijer was belast met het in bedwang hou den van Dennis van Ravels (vori ge week nog goed voor vier doel punten) en deed dat op voorbeel dige wijze. Van Ravels was nim mer gevaarlijk en omdat ook Eric van de Watering amper in het spel voorkwam, moest doel man Jean-Pierre de Keijzer spo radisch in actie komen. „Ik was vooraf ingeseind over het spel van de twee spitsen. Ik heb de verdedigers daar de op drachten voor mee gegeven en ik moet hen een compliment ma ken. Er is enomi hard gewerkt. Ook over de rest van het getoon de spel ben ik zeer content", rea geerde Van der Hooft. HW'24 was gistermiddag de be tere ploeg, had meteen het initia tief en ging vooral niet in op de intimidaties van de tegenstan der. Via de uiterst beweeglijke Kana da Rosa Bernardo en de balvas te Jordy Bakker waren de Zeeuwen de gehele wedstrijd een gevaar voor de Brabantse te genstander. En omdat de mid denvelders Hans van Damme en Kieran O'Shea constant voor de aanvoer zorgden, kwamen er tal van mogelijkheden, waarvan er in de eerste helft één werd be nut. O'Shea kopte een corner van links na een kwartier bin nen. Daarna waren er kansen voor Kana da Rosa Bernardo en voor Percy Verlinden, maar zij kon den nog van een treffer worden gehouden. In de tweede helft, toen de emo ties soms hoog opliepen, bleef HW het betere van het spel hou den. De Zeeuws-Vlamingen wis ten de stand in de slotfase dank zij treffers van Maarten Scheer ders en Jeroen Claessens nog naar 3-0 te tillen. HVV24-MOCT7 3-0 (1-0). 15 Kieran O'Shea 1-0, 87. Maarten Scheerders 2-0, 90+3: Jeroen Claes sens 3-0. Scheidsrechter: P. Quin- ten (Colijnsplaat). Gele kaart: Nor- bert Baart, Jordy Bakker (HVV'24), Hans Nuijten (MOC'17). Aantal toeschouwers: 150. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart, Ayhan Atmaca, Kees Duitemeijer, Hans Goethals; Kyran o'Shea, Jeroen Claessens, Percy Verlinden (81. Maarten Scheerders), Hans van Damme (90, Dimitri Verlinde); Jordy Bak ker, Kana da Rosa Bernardo. HOEK - De reserves van hoofdklasser Hoek hadden zater- - dag op de eerste speeldag van de nieuwe voetbalcompeti tie weinig te vrezen van Kloetinge 2. De ploeg van trainer- Arie Dekker won na een 3-0-ruststand met 6-0. Peter Ha melink verzorgde met drie doelpunten op rij in zijn eentje Hoeks productie in de eerste helft. Na de hervatting scoor-" de de spitsspeler nog eens (5-0). De overige twee goals (4-0 en 6-0) kwamen op naam van Hairam Collin. BREDA- De A-junioren van Terneuzen openden het sei zoen zaterdag met een 2-2-gelijkspel in de uitwedstrijd te gen Baronie Al. Geheel tevreden was trainer Dennis Sanches echter niet. „Er zat meer in", zei hij na de wed strijd. Ondanks een veldoverwicht keek Terneuzen bij de rust tegen een 2-1-achterstand aan. Twee verdedigings- fouten leidden de twee tegentreffers in. Tussendoor werd het 1-1 door een eigen doelpunt van een van de Baro nie-verdedigers. Na de rust bracht Sinan Coban de stand weer in evenwicht: 2-2. Daarna drong Terneuzen nog sterk aan, maar ontbrak het aan scherpte voor het doel. ZIERIKZEE - Voor de A-junioren van HW'24 begon het voetbalseizoen zaterdag met een onverwachte nederlaag: In Zierikzee werd het tegen Zierikzee Al 2-0. „We heb ben gevochten als leeuwen", zei trainer Honny Claessens na afloop. „Maar als je acht opgelegde kansen laat liggen heb je niet veel te zeggen." Zierikzee profiteerde van het gebrek aan stootkracht bij de Zeeuws-Vlamingen twee maal na de rust. In de 55e minuut werd het 1-0 en in de 72e 2-0. Terneuzense Boys Al hield aan het thuisduel met TSC Al in elk geval nog een punt over. Na een 1-1- stand bij rust werd het 3-3. Mohammed Hassan scoorde als enige voor de rust. In de tweede helft werd het eerst 2-0 door Emma nuel Pauwels voordat TSC terug kwam tot 2-1. Toen Leon van Fraeyenhove vervolgens voor 3-1 zorgde leek het pleit beslecht. In de slotfase kwam TSC echter alsnog terug tot 3-3. HULST - De B-junioren van HVV'24 bleken zaterdag wei nig in te brengen te hebben tegen Halsteren BI. In Hulst werd het ongelijke voetbalduel door de bezoekers met 5-0 in hun voordeel beslist. Voor de rust kon de ploeg van trai ner Bennie van de Branden Halsteren nog wel redelijk vol gen, maar toen het kort voor de rust van 1-0 2-0 werd en vrijwel onmiddellijk na de hervatting ook nog eens 3-0 bleek het duel beslist. ROOSENDAAL - De C-junioren van Terneuzen debuteer den zaterdag in de derde divisie van het landelijk jeugd voetbal met een nipte nederlaag tegen BSC Cl: 2-1. De thuisploeg was fysiek sterker en had ook het beste van het spel. Weliswaar kon Cihan Keten de Terneuzenaren voor de rust op een 1-0-voorsprong brengen, maar binnen een tijdsbestek van vijf minuten sloeg de thuisclub na de hervatting terug. TERNEUZEN - De regionale derby in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal tussen IJzen dijke en Schoondijke eindigde in 1-0. Daarmee kreeg dit tref- een onverdiende winnaar, want Schoondijke was de betere en gevaarlijkste ploeg. Uzcndijke-Schoondijke 1-0: Schoondijke verdiende meer. Tot vier keer toe kwam de ploeg alleen voor IJzendijke-doelman Sander Tazelaar, maar men kon de keeper niet verschalken. Het was IJzendijke dat met de winst ging lopen in dit matige duel. In de 65e minuut counterde de thuisformatie naar 1-0 door Martij n Rijckaert. Sluiskil-Corn Boys 0-0: Sluiskil was in deze ontmoeting, die nooit het predikaat derby waar- 'igwas, wel iets beter en gevaar- jker. Graauw-Vogelwaarde 2-0: Het duel leek op 0-0 af te stevenen, maar in de slotfase sloeg de sploeg alsnog toe. In de 86e minuut zorgde Jan d'Haens voor 1-0 en vijf minuten in blessure tijd liet hij ook de 2-0 noteren. Groede-SDO'63 3-1: Een fraaie vnje trap van Marty Poppe in de kruising betekende 0-1. In de tweede helft zette Groede de te genstander goed vast op eigen helft en kwam al na tien minu ten op l-i door Angelo Sinack. Hij miste even later een straf- 'P- Die werd gestopt door doelman Johnny de Bakker van SDO'63. Het venijn zat in de staart. Drie minuten voor tijd werd het dan toch 2-1 door Sebastiaan Blok. Angelo Sinack bepaalde de eind stand op 3-l.Philippine-Bier- vlict 1-3: Biervliet kreeg in de eerste periode de beste kans. Edo Lucieer zag zijn inzet vanaf elf meter echter gestopt worden door doelman Daniël Schieman. Hort na de hervatting maakte Lucieer zijn fout goed: 0-1. Bier vliet liep daarna uit naar 0-3 door doelpunten van Theo de Schepper (strafschop) en Rens Gielleit. Stephan Epskamp red de de eer voor Philippine. Hoofdplaat-Sluis 2-1: Na negen odnuten zorgde Pascal Pijcke u°r 1"°'- In de 38e minuul Kwam Sluis langszij via een be- j "ofte penalty van Robin van Hal In de tweede helft had de thuisploeg pech dat Enk de I «echter de paal trof. Net toen ie dereen dacht dat het 1-1 zou blij ven sloeg Hoofdplaat toe. Op ingeven van Pascal Pijcke voorde Erik de Rechter 2-1 door Jan-Jaap Corré MIDDELBURG - „Als ik naar zo'n wedstrijd moet kijken, dan zit ik liever op mijn werk. En mijn werk is niet mijn hobby." Dat waren de alleszeggende woorden van Breskcns-trainer Rinus Zegers na het uitduel met Zeelandia Middelburg. Het spel van de Zeeuws-Vlamingen was gisteren ver onder de maat, maar omdat de Middelburgers nog slechter waren, kon Zegers toch de eerste drie punten van het seizoen begroeten: 1-3. Wat een week was het geweest voor Zeelandia Middelburg. De eerste competitiewedstrijd werd met liefst 7-2 verloren van MOC en afgelopen dinsdag stapte trai ner Wil Wijnands onverwachts op. Leider Paul Schipper werd gebombardeerd tot inte rim-coach en aan hem dus de taak om de onervaren ploeg aan het voetballen te krijgen. Het bleek een onmogelijke opgave. Met het inbrengen van routi niers Piet Baan en Marcel Lou- rens probeerden de hoofdstede lingen de boel nog in het gareel te krijgen, maar het lukte niet. Het enige geluk voor Zeelandia Middelburg was dat Breskens, dat met een 5-2-nederlaag tegen Steen ook slecht aan het seizoen was begonnen, angstig was. Het resultaat was een wedstrijd met een veel foute passes. „Beide teams grossierden in de slordig heden", stelde Breskens-coach Rinus Zegers terecht vast. „Door de slechte competities tart zat er toch wel wat angst in het team en als je dan ook nog met zo'n domme fout aan de wedstrijd begint, dan maak je het jezelf meteen moeilijk. Al kun je natuurlijk beter na drie minuten achter komen, dan drie minuten voor tijd." Zegers doelde op de fout die zijn aanvoerder Dwight van Hulle beging (misverstand met keeper Marco Boonman), waardoor Zee landia Middelburg-spits Mimo Fofana de thuisploeg al na drie minuten op voorsprong zette. Doorgaan kon de ploeg van Paul Schipper echter niet. Het gemis van ervaren krachten als Geert Bosschaart, Ronnie Mesu en Pascal van den Berg speelde de ploeg parten. Schipper: „Als die jongens terugkomen, komen de punten ook wel. Maar we moeten ons geen illusies maken. Handhaven is het hoofddoel, al les meer is alleen maar meegeno men. Nu is het zaak zo snel mo gelijk een nieuwe trainer te vin den." Schipper blijft dus geen coach, maar wie moet de groen-witten dan wel in de derde klasse hou den? Aanvoerder Marcel Lou- rens hoopt in ieder geval op een snelle oplossing. „Het opstap pen van Wijnands kwam voor de ploeg als een verrassing. Zijn vertrek had niets met de uitslag van vorige week te maken, maar met zijn ontevredenheid over de voorbereiding en misschien speelden er ook nog wel wat din gen van vorig seizoen. Voor de rust in de ploeg is het te hopen dat we snel een geschikte opvol ger vinden." Het rommelt dus bij Zeelandia Middelburg en daar maakte Breskens dankbaar gebruik van. Nadat spits Angelo Corne lls zijn ploeg aan het eind van de eerste helft op gelijke hoogte had gebracht, zorgde hij in de tweede helft met een goal en een assist voor de definitieve nek slag. „We speelden zeker nog niet goed maar het belangrijkste is dat we hebben gewonnen. Het is vooral belangrijk voor ons dat Esad Osmanovski er weer bij is. Daar gaat het hele team beter van draaien", wist Cornelis. Zeelandia Middclburg-Breskens 1-3 (1-1). 3. Mimo Fofana 1-0, 45+3 Angelo Cornelis 1-1, 70. An gelo Cornelis 1-2, 87. Michel Coc- quyt 1-3. Gele kaart Mimo Fofa na, Fred Compeer (Zeelandia-Mid- delburg), Divight van Hulle (Bres kens). Scheidsrechter: H. Sardjoe (Breda). Aantal toeschouwers: 120. Breskens: Marco Boonman. John ny de Jaeger, Divight van Hulle, Gerben Schram, Johnny den Bes ten; Björn den Hamer, Mario de Fouiv (12. Niels Pielaat, 45+1. Mi chel Cocquyt), Esad Osmanovski, Robin Buitendijk; Angelo Corne lis, Robbie van de Wijnckel (73. Tom Nieuwelïnk). door Wim de Vos EEDE - Hij heeft al zoveel wed strijden naar zijn hand weten te zetten. Patrick Bolssens, de vete raan uit het Belgische Kiel- drecht, is een veelvraat. Een korte solo in de slotfase, een lange vlucht of een massale aankomst, het maakt Bolssens niet uit. Gistermiddag was Bols sens de man van de Acht van Ee de, de slotwedstrijd van de Ron de van Zuid-West Nederland voor vrije renners. Het eindklas sement werd echter gewonnen door Peter Mol. Om als winnaar gehuldigd te worden van het regelmatigheids criterium over de Zeeuws- Vlaamse wedstrijden van de Bel gische vrije bond WAOD was het voor Peter Mol voldoende om aan het vertrek te komen. Natuurlijk stond de coureur uit Kapelle aan de startlijn, maar hij werd al in een vrij vroeg sta dium verrast door een snelle uit val van het duo Patrick Bols sens en Forrny Kint. In de eerste kilometers gingen de twee routi niers aan de haal, namen een riante voorsprong, maar toen er 50 kilometer waren afgelegd be gon de voorsprong aanmerkelijk te slinken. Zeeuwen Zes man slaagden er daarna in om de aansluiting te maken. On der hen een behoorlijk aantal Zeeuwse renners: Eric Ver- eecken, Wim de Waal (de laatste paar weken overwinning op overwinning behalend in Bel gische wedstrijden), Dennis Me su, Johnny van der Klooster, Fonny Kint en de leider in het al gemeen klassement, Peter Mol. De Kapellenaar deed dus wat hij aan zijn stand verplicht was. De Belg Patrick Bolssens en Erik Vereecken (links) waren zeer actief in de Acht van Eede. foto Peter Nicolai Bovendien rekende hij ook nog af met de nummer twee uit het algemeen klassement, Kurt Pauwels. De Belg miste de aan sluiting en wist zich dus defini tief geklopt. Hij werd uiteinde lijk wel de beste van de rest door als negende te finishen. In tussen bleef met name Patrick Bolssens uiterst actief. Met nog acht kilometer te rijden ging hij er opnieuw vandoor. Ditmaal in het gezelschap van Eric Ver eecken, terwijl ook Wim de Waal probeerde aan te haken. Dat lukte niet zodat Bolssens en Vereecken om de eerste plaats mochten strijden. Bolssens werd winnaar van deze uitgave van de Acht van Eede. Peter Mol ein digde als vijfde. doorJurqen Naeye SINT JANSTEEN- Na twee speelronden deelt Steen samen met Goes de koppositie in de derde klasse A van het zondag voetbal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won nipt van Patrijzen. Werner Bisschop maakte het eni ge doelpunt van de wedstrijd. De overwinning kwam niet zon der slag of stoot tot stand. Wat in de eerste helft een makkelijke middag voor scheidsrechter Nijs- se uit Oost-Souburg leek te wor den, mondde na de rust uit in een kaartenfestival. De aanlei ding was een fase in het straf schopgebied, waarbij Patrij zen-speler Marc van Haneghem onderuit werd getrokken. De leidsman had het voorval niet gezien en liet doorspelen. De be zoekers slaagden er niet in dit moment van zich af te zetten. In het verloop van de tweede helft kregen zij voor commentaar op de leiding en onbesuisde tackles zes gele kaarten waarbij Van Ha neghem de kroon spande. Hij mocht na zijn tweede gele kaart vroegtijdig de kleedkamers op zoeken. Paulus Wagemakers mocht van geluk spreken dat hij het eind signaal haalde. De jeugdige ver dediger bezondigde zich aan al les wat op een voetbalveld ver boden is. Eerst kreeg hij het aan de stok met Steen-speler Serge Merckx, waarbij beide spelers el kaar naar de strot grepen, ver volgens schoffelde hij Merckx genadeloos onderuit, waai-voor hij geel kreeg, om tot slot zijn frustraties te uiten door naar het thuispubliek te spugen. Patrijzen-trainer Kees van der Sluis reageerde laconiek op het laatste voorval. „Ik heb het niet gezien dus ik kan er niks over zeggen." Tussen de onderbrekingen d ooi- werd er ook nog gevoetbald. De thuisploeg, gesterkt door de goe de resultaten uit de laatste wed strijden, straalde veel vertrou wen uit en domineerde de eerste helft. De defensie van Patrijzen heerste in het luchtruim, maar bleek over de grond erg kwets baar. Op een lage voorzet van Merckx moesten de bezoekers het antwoord schuldig blijven. Aanvoerder Werner Bisschop zette van dichtbij zijn ploeg op een verdiende 1-0-voorsprong. In de eerste helft had Steen-doelman Danny Oppe neer het rustig, maar na de doel- wisseling moest hij de sluitpost aan de bak. De muziek galmde nog over het sportpark toen Ni- gel Holmes bijna de gelijkmaker binnentikte. Kort daarna kopte Niels Mulder net naast en Arjan Verburg zag na een fraaie solo zijn schot door Oppeneer gepa reerd worden. Het slotakkoord was voor de gasten, die met tien man nog een puntje uit het vuur probeer den te slepen. Bijna slaagden zij hierin toen een onschuldig schot van Niels Mulder verraderlijk door een polletje gras opstuitte. Oppeneer had het geluk dat de bal in zijn gezicht belandde. Steen: Danny Oppeneer; Michel van den Bosch, Michiel Vink, John ny Bogaert, Peter de Bot (40. Piet van Looy); Serge Merckx (89. Den nis Buys), Wouter de Neijs, Eddy van den Bosch. Gino van de Broecke; Sander van Remortele (46. Laurens van Remortele), Wer ner Bisschop. OOST-SOUBURG - Ferdinand Impens uit Kruiningen van bil jartvereniging Scheldezicht is persoonlijk kampioen drieban den derde klasse geworden van het district Delta Zuid West (Poule Zuid). Eddy Morcus uit Kloosterzande van WBC werd verdienstelijke tweede. Piet Donze opende het toernooi' met een daverende 0.800 tegen Renato Boeting van de Kastanje uit Kloosterzande. Het bleef niet bij deze uitschieter. In de vierde ronde liet hij een partij van 0.629 volgen. Hoogte- en dieptepunten volgden elkaar in\ snel tempo op. Dat de minst wis selvallige speler de titel zou ver overen werd al snel duidelijk. Dat was Impens. Bij aanvang van de slotdag wa ren nog drie kandidaten voor de titel over. Morcus en Donze le ken de belangrijkste gezien hun moyenne. Maar laatstgenoemde vergooide zijn kansen al in de voorlaatste ronde. Goud of zil ver was de vraag voor Morcus. Door een nederlaag tegen Paul Raas van OBK uit 's-Heeren- hoek, die zijn beste partij van het toernooi speelde, werd zil ver zijn deel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47