Kraker eindigt zonder winnaar Poloploeg Schelde ronde verder AZVV speelt eerst om te winnen PZC BKC wint derby tegen Luctor Bevrijdingsloop Belgisch festival Steen knokt met succes voor zege Johan 't Hooft wint toernooi op Tholen Terneuzense Boys houdt gelijke tred met gevreesd 's Gravendeel: 4-4 Fausto Dhanis zesde in cup Cadzand gaat in slot tegen VCK onderuit uitslagen maandag 13 september 2004 door Jack Begijn TERNEUZEN - Voor het begin van de wedstrijd was er vooral ontzag in het kamp van Terneu zense Boys. 's-Gravendeel, de te genstander van zaterdag, had een week geleden immers met twaalf goals verschil Noad'67 van de mat en naar huis ge speeld. Maar na het snelle ope ningsdoelpunt van Terneuzense Boys viel alle schroom van de schouders. Met de 4-4. in een spectaculaire wedstrijd, was zo wel Terneuzense Boys als 's-Gra vendeel tevreden. Henk Ottens, trainer van Ter neuzense Boys: „Natuurlijk heb ben we vooraf veel gesproken over de kracht van de tegenstan der 's-Gravendeel moest enorm sterk zijn of Noad enorm zwak. Dat eerste leek mij onlogisch, anders speel je minstens een klasse hoger." Het was niets teveel gezegd. De bezoekers waren niet meer dan een modale tegenstander. De kracht bij de tegenstander lag in de spelhervatting, waarbij kopsterke mensen naar voren werden geschoven om gevaar te stichten. Aandachttrekkers Vooral Remy Spier en verdedi ger Peter Paasse waren de aan dachtstrekkers, maar achterin manifesteerde de zwakte van 's-Gravendeel zich. Centrale ver dediger Paasse zag er bepaald niet uit: houterig, kromme be nen en weinig snelheid. Terneuzense Boys wist echter onvoldoende te profiteren van de zwakte in die laatste lijn. De lange ballen naar voren, in de trechter van de verdediging, werden met het grootste gemak verwerkt. Alleen als de aanval len over de vleugels werden op gezet, was er gevaar. Henk Ottens: „Die tactiek was vooraf besproken. Onze backs moesten zich inschakelen bij de opbouw. Dat hebben ze overtui gend gedaan. Uit voorzetten van Jordy Goossen en Robert Rijn berg maakten we twee goals. Het scorend vermogen van Ter neuzense Boys was, ondanks de afwezigheid van de zieke Arjen Oostdijk. die vorige week nog twee maal doel trof tegen Dintel- oord. opvallend. Uit welgeteld vijf doelkansen werden vier tref fers gemaakt. Alleen Robbie Jonkman werd diep in de twee de helft verrast door een kans die hij zichtbaar niet had ver wacht. Het was de enige grote mogelijkheid die verloren ging. Vooral de eerste helft was het aanzien zeker waard. Het hobbe lige veld was alleen spelbreker in het doelpuntenfestijn. waarin de bordjes voor de rust op 3-3 bleven steken. Na een vlotte combinatie over de schijven Van Opdorp, Rijnberg en Ruud Hoo- gesteger rondde de laatste fraai af. Missers Veel plezier beleefden de thuis- spelers niet aan de voorsprong, want krap vier minuten later bo gen Ronald Hulsbosch en Remy Spier de achterstand om in een voorsprong. Tim Louwiesse maakte gelijk, waarna 's-Gra vendeel andermaal op voor sprong kwam via Mano Ver wijs. Zwevend in de lucht teken de Robbie Jonkman nog voor de rust de gelijkmaker aan. 's-Gra- vendeel profiteerde van enkele missers in het hart van de verde diging van de thuisclub. „Ook dat kan wel eens gebeu ren", relativeerde Ottens na af loop. „Anderzijds moet ik mijn spelers een compliment maken. Ze kwamen tot drie keer terug uit een achterstand. Dat zegt ge noeg over de werklust en de wils kracht van deze ploeg." Na rust was het spel van beide ploegen meer gebaseerd op het voorkomen van doelpunten dan om ze te maken. Remy Spier en Ruud Hoógesteger tekenden voor de eindstand. Terneuzense Boys - 's-Gravendeel 4-4 (3-3). 6. Ruud Hoogesteger 1-0, 10 Arjan Fortuijn 1-1, 25 Remy Spier 1-2, 27 Tim Louwiesse 2-2, 33 Mario Verwijs 2-3, 38 Robbie Jonkman 3-3, 71 Remy Spier 3-4, 85 Ruud Hoogesteger 4-4. Scheids rechter: A. Lindhout uit Goes. Ge le kaarten: Mevlud Eryurük en TERNEUZEN - De derby tus sen de korfballers van Luctor en BKC is zaterdag geëindigd in een 11-9-overwinning voor BKC. Zaamslag maakte kop loper Atlas in Ritthem moei lijk, maar verloor met 11-9. Luctor-BKC 9-11. De derby begon hoopgevend voor de thuisploeg: na acht seconden scoorde Davy Jonker uit de eerste de beste aanval 1-0 en een handvol minuten later zorgde dezelfde speler voor "2-0. Daama nam BKC de wed strijd over. Drie BKC-stippen zetten 2-5 op het scorebord. De bezoekers verzuimden ech- ter door te drukken en na 6-7 i bij rust kon de wedstrijd nog alle kanten op. Waar BKC echter over sturende mensen I in de vakken beschikte wer- den die bij Luctor node ge- 1 mist. De Terneuzense ploeg bleef I dan ook steeds achter de te genstander aanlopen. Omdat BKC het betere spel niet in doelpunten uitdrukte, bleef het tot de laatste minuut span nend. Wietse Roest, met zes doelpunten BKC-topscorer, besliste de derby in de slotmi nuut: 9-11. Bij Luctor is overigens wel versterking op komst met een paar spelers van RWA. Scores Luctor: Davy Jonker 6, Eric-Jan Dellebeke 2, Ferry de Waele 1. Scores BKC: Wietse Roest 6, Michiel Roest 2, Lilian van de Lijke, Jolanda Dees en Car men Snouwaert 1 Atlas-Zaamslag 11-9. Aan voerder Frans Verpoorte tilde na afloop niet al te zwaar aan de nederlaag: ..We speelden tegen een iets betere tegen stander beslist een goede wed strijd en toonden ook mentale weerbaarheid." Dat viel ook uit de tussenstand op te ma ken: van 5-1 achter naar 5-5. ..Maar we waren nog iets te slap in de duels en lieten ook wat kansjes onbenut. Daar zijn we op afgerekend." Zaamslag liep steeds achter de thuisploeg aan. Daardoor bleef de aansluiting uit. Atlas moest wel tot de laatste mi nuut gaan om de zege veilig te stellen. Scores Zaamslag: Frans Ver poorte 3, Marco van Reeuwijk en Joris de Bree 2, Marjan Verhage en Wilco van de Ree 1 van onze sportredactie SINT ANN AL AND - Het acht tiende invitatietoernooi van Smash'76 uit Sint Annaland is gewonnen door de tafeltennis ser Johan 't Hooft van SAR uit Klooster/ande. In sportzaal de Wellevaete te Sint-Annaland kwamen 65 spe lers in actie. Het waren voorna melijk senioren, omdat in Krui- ningen op dezelfde dag een jeugdtoernooi werd gehouden. In de A-klasse van de senioren was Johan 't Hooft oppermach tig. In de finale bleef hij Edwin Draaijer uit Woerden de baas met 11-3, 11-5, 11-5, 11-13 en 11-6. De Zeeuws-Vlaming won het toernooi eerder ook al in 2001. De plaatselijk favoriet Chris tian van 't Hof (Smash'76) viel net buiten de prijzen met een ge deelde derde plaats, die hij moest delen met zijn clubgenoot Anné van Dijke. B-Klasse In de B-klasse werd Pieter Kort weg (Witac'89 uit Willemstad) winnaar Erik Schuurman van Arnemuiden werd tweede. In de enige jeugdklasse ging de hoofdprijs naar Melanie van Ber- kum (Woerden). Tristan Ben schop (Witac'89) won het zilver. De verenigingbeker werd voor het eerst gewonnen door het Bra bantse Witac'89 uit Willemstad. De beste Zeeuwse club was Sar'72 uit Kloosterzande. De Terneuszense keeper Guido Vinke ligt verslagen op de grond nadat Remy Spier heeft gescoord. Marco Bolleman (Terneuzense Boys) en Dave Schaeffer en Guillia- no Walter ('s-Gravendeel). Aantal toeschouwers: 175. Terneuzense Boys: Guido Vinke, Jan-Gerard Hartman, Robert Rijn berg, Luc van Waes (77 AU Eryüruk), Jordi Goossen, Mevlud Eryurük, Marco Bolleman, De waterpoloërs van De Schelde (blauwe cap) zetten een aanval op in de wedstrijd tegen De Stormvogel. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpolo- ploegen van De Schelde en De Stormvogel troffen elkaar zater dag in de voorronde van de be kercompetitie. Het werd in Vlis- singen een ronduit matige wed strijd, die door de Terneuzense ploeg werd gewonnen: 7-9. De Schelde speelde zonder routi nier Cees van Houwelingen en miste Stefan de Die. De Storm vogel speelde in de nieuwe, ver jongde samenstelling met Pim Bekkers onder de lat. Het werd een wedstrijd die niet echt een klassieker waardig was. Beide ploegen zijn nog dui delijk in voorbereiding op de competitie. De Schelde nam een 2-1-voorsprong, maar miste in de laatste minuut een straf- worp, waardoor het verzuimde de marge groter te maken. Dat lukte wel in de tweede perio de, want De Schelde liep uit naar 1-4. Via 2-4 en 2-5 kwam de wedstrijd iets meer in even wicht (4-5), maar na een versnel ling tussendoor liep De Schelde weer verder uit naar 4-8. Pas aan het eind kwam De Stormvogel nog sterk terug, de Vlissingers konden niet voorko- Axelaars halen twee keer achterstand op tegen Zwaluwe: 3-2 door Aector Dooms AXEL - Het resultaat was heilig voor AZW, in de wedstrijd die de Axelaars zaterdag speelden tegen Zwaluwe. De ploeg van trainer Ad Roovers won zonder tot goed voetbal te komen met 3-2. Dat het spel niet oogstre lend was, daar hadden ze bij AZW maling aan. De drie pun ten zaten in de knip, daar ging het om. „Tegen Zaamslag speelden we aanmerkelijk beter, maar we verloren wel. En nu pakken we drie punten in een wedstrijd die niet best was. De ploeg heeft er keihard voor gewerkt", zei een tevreden Roovers na afloop. Dat het rommelig was, had ook te maken met de tegenstander, die zich bij vlagen irritant ge droeg en op het randje van het toelaatbare speelde. Ook trainer Jack Beusenberg (oud-speler van NAC) liet zich niet onbe tuigd door scheidsrechter Filius uit Goes herhaaldelijk van com mentaar te voorzien. Zwaluwe incasseerde niet voor niets zeven gele kaarten, nadat de Brabanders tegen Arnemui den ook al in gele kaarten had den gegrossierd. Filius had het in de ogen van Zwaluwe ver bruid. „Bedankt scheidsrechter, ik houd aan uw optreden geen goed gevoel over", beet de voor zitter van Zwaluwe hem in de bestuurskamer toe. Er is niet veel voetbalverstand voor nodig om Zwaluwe na twee duels al tot een serieuze de gradatiekandidaat te rekenen. De ploeg eindigde vorig jaar in de derde klasse op de zesde plaats, maar wist via de nacom- petitie te promoveren. De selec tie bleef in tact, aangevuld met enkele jeugdspelers. De techni sche tekortkomingen worden door de Brabanders gecompen seerd met krachtvoetbal. „AZW heeft zich gelukkig niet laten leiden door de tegenstan der", complimenteerde Roovers zijn spelers. Alleen Hasan Kesik- bas liet zich even gaan toen hij onderuit werd gehaald. De start van de Brabanders was nog veelbelovend. Na drie minu ten lag de bal al achter AZW-doelman Niels Meesen, nadat de snelle spits Rick van der Stelt door het hart van de Axelse verdediging was opge rukt: 0-1. Het duurde even voor AZW die klap teboven was. De thuisclub creëerde weliswaar een overwicht, maar de combina ties liepen stroef. „We verzuim den de flanken te gebruiken", zei Roovers. Het gevaar bleef beperkt tot po gingen van Joep Frusch (kop bal), Jacco Koekkoek en Veli Eryüruk. Na een halfuur kwam AZW verdiend langszij. Het was de mooiste aanval van de wedstrijd. Kesikbas, die bij mo menten sterk speelde, stond aan de basis. De middenvelder speel de zich op rechts knap vrij, gaf de bal voorbij de tweede paal, waar Danny Aamoutse hem ge lijk terug voor doel gaf. Jacco Koekkoek stond er om de voor zet af te ronden: 1-1. Uit de gelijkmaker leek AZW moed te putten, maar het ver trouwen liep op slag van rust op nieuw een deuk op. Arnold Loomeijer stond met zijn rug naar het Axelse doel. De mid denvelder van Zwaluwe draaide zich om en zag zijn schot misluk ken. De bal stuiterde echter net voor Meesen op en verdween via het gezicht van de doelman ter gend langzaam over de doellijn: 1-2. Reflex Het was dezelfde Meesen die vlak na rust zijn ploeg in de wed strijd hield door met een prima reflex Van der Stelt van zijn tweede treffer af te houden. Maar na een kwartier kreeg AZW een strafschop, toen Fer ry van der Veeken door zijn te genstander werd vastgehouden. Gerben Steijaert schoot van elf meter onberispelijk raak: 2-2. Vijf minuten later kwam ook de 3-2 op het scorebord. Invaller Leon Goossen, die zelf was neer gelegd, belastte zich met de vrije trap op twintig meter van het Zwaluwe-doel. De aanvaller schoot de bal fraai over de Bra bantse muur in de benedenhoek: 3-2. AZW liet zich daarna onnodig ver in de verdediging terugzak ken, zonder zelf nog tot een ac ceptabele tegenaanval te ko men. Zwaluwe zette nog wel aan voor een wanhoopsoffen sief, maar doelman Meesen hield met enkele goede reddin gen de winst in Axel. AZW_Zwaluwe 3-2 (1-2). 3. Rick van der Stelt 0-1, 31. Jacco Koek koek 1-1, 45. Arnold Loomeijer 1-2, 61. Gerben Steijaert 2-2 (straf schop), 66. Leon Goossen 3-2. Scheidsrechter: HFilius (Goes). Gele kaart: Hasan Kesikbas, Dan ny Aamoutse (AZW), Pim Schonk. Mark Smit, Ivo Ansems, Rick van der Stelt, Arnold Loome ijer, Francois Beusenberg, Ruud Ansems, allen Zwaluwe. Aantal toeschouwers: 130. AZVV: Niels Meesen; Erwin van de Broeke, Romano van Overmei- re, Gerben Steijaert, Jurgen de Reu; Ferry van der Veeke, Hasan Kesikbas, Joep Frusch, Danny Aar- noutse (57. Jelmer de Pooter), Veli Eryürük, Jacco Koekkoek (61. Leon Goossen). foto Wim Kooyman Evert-Jan van Opdorp, Ruud Hoo gesteger, Tim Louwiesse, Robbie Jonkman. door Wim de Vos AXEL - De Bevrijdingsloop in Axel kreeg zaterdag geen top pers aan het vertrek. Met ande re woorden: weinig of geen favo rieten vooraf. En dus mocht er een strijd worden verwacht. Bijna dertien kilometer lang moesten de deelnemers sleuren door de polders, in aangename weersomstandigheden. Vele atle ten probeerden de wedstrijd open te breken, maar uiteinde lijk werd het voor de podium plaatsen een Belgisch festival, zoals de speaker van dienst het omschreef. Davy van Bogaert uit Zwijn- drecht en Johan Eeckhout uit Heusden werden één en twee. Op een meer dan verdienstelijke derde plaats eindigde Patrick van Remortel uit Hulst. Bij de vrouwen was de Hulsterse Deb bie van Dorsselaer de enige deel neemster. Duitse juk Het is deze maand zestig jaar ge leden dat Axel werd bevrijd van het Duitse juk. Daarom werd de serie van vier lopen, die de Road Running Axel dit najaar organi seert. geopend met de Bevrij dingsloop. Het deelnemersaantal viel te gen. In totaal kwamen 66 lopers en loopsters opdagen. Organisa- ASSEN - Fausto Dhanis is zes de geworden in de strijd om de KNMV-cup. De Terneuzense motorcoureur eindigde in de afsluitende rit in Assen ook als zesde. Dat was vol doende om zijn positie op de ranglijst te behouden. Twee jaar geleden werd Dhanis achtste, vo rig jaar zevende. „Als ik zo door ga zit ik over vijf jaar vooraan", stelde hij vast. Dhanis kwam dit seizoen uit op de Suzuki waar mee zijn plaatsgenoot John Bak ker vorig jaar kampioen werd in de klasse superstock. tie-voorzitter Anton Wattel er toch nog een positieve fa aan. „Vorig jaar hadden m 63, we gaan dus vooruit." Van de plaatselijke favojj kon Fons Warrens zich mel de zaken voorin bemoeien Kloosterzandenaar vergai peerde zich. „Ik kreeg wee^ blemen met de ademhaling"! nold Polderman viel uit mei» spierscheuring. De middenafstand (zeven L meter) kreeg bij de manna, compleet Zeeuws-Vlaams dium. Marcel Mangnus i Hulst, Edwin de la Ruelle Koewacht en Henk Bracke Clinge waren daar veranto« delijk voor. <WCl>Hester Vink uit Westéj pe won op deze afstand bi j vrouwen met Agnes de Rtf uit Zuiddorpe als goede twees Roger Moonen uit Westden was de snelste op de drie kike ter. GOES - Cadzand g de vierde klasse van het u- teradgvoetbal op eiges veld onderuit tegen VCK. Het werd 3-2. VCK, Km. ningen en Wemeldinge voe ren na twee speeldagen dt ranglijst aan. Cadzand-VCK 2-3: Verde diger Ronald van Hijfr zorgde na vijf minuten met een vrije trap van dik der tig meter voor 1-0 Kort voor rust schoot Sebasti- aan Schipper vanaf elf me ter de 1-1 binnen, maar vu Angelo Martlé werd het in de slotminuut 2-1. had na rust een overwicht. Kees Pieter Ge: maakte er halverwi_ tweede helft 2-2 van 01 vlak voor tijd leverde een strafschop van Jacco J. sen de 2-3 op. foto Ruben Oreel men dat De Schelde de volgende ronde haalde. In die landelijke bekerronde is Wiekslag uit Pa- pendrecht de tegenstander. Stormvogel-Schelde: 1-2; 2-4; 4-5; 7-9. Scores Schelde: Chris Eijse- baert en Roderick Wondergem (3), Bram van der Heuvel, Bram van de Rest en Chris van Royen (1). Scores Stormvogel: Chris van der Draai (3), Gerco Kost (2), Dennis van de Ketterij en Ad van 't Westen- de (1). door Peter Snelders TERNEUZEN - De voetbalvrou wen van Steen behaalden in de zondag vierde klasse een zwaar bevochten zege op Virtus (2-1). Eén klasse hoger moest het zeer jeugdige Terneuzen met grote cijfers (9-1) het onderspit del ven tegen Madese Boys. Clinge was in de vijfde klasse niet opgewassen tegen Roosen daal en verloor met 8-0. Terneu zense Boys had een valse start in de derde klasse van het zater dagvoetbal. De ploeg kon niet voldoende speelsters op de been brengen om naar Rijsoord af te reizen. Een blessuregolf, ziekte, werkzaamheden en vakantie wa ren debet aan de personele pro blemen. In de vijfde klasse won Aarden burg met 4-3 van MZVC. Zaam slag kwam op alle fronten te kort tegen GPC: 8-0. MZVC-Aardenburg 3-4 (3-1). In de eerste helft was MZVC ster ker. De ploeg liep uit naar 2-0 door doelpunten van Femke Bes- seling en Miriam Adriaanse. Cin dy de Valcke scoorde nog tegen, maar de marge werd opnieuw op twee treffers gebracht door Miriam Adriaanse. Na de pauze waren de rollen om gedraaid. Binnen tien minuten boog Aardenburg de achter stand om in 4-3 door treffers van Boukje Buzeijn (2x) en Bri gitte de Waele. GPC-Zaamslag 8-0 (4-0). Zel den kwam Zaamslag p de he! van GPC. Als het wel gebeuié' dan leverde het nauwelijks^ vaar op. De thuisploeg was heer enm» ter. Voor die ploeg scoorce Kim Flipse (5x), Martina Ls- tumeten, Elianne Visser en anita Matitaputty. Terneuzen-Madese Boys H (1-2). Met acht jeugdspeeke in de gelederen kon Ternem? het tot de pauze aardig bijbj nen. In die periode was Maóa Boys ook al sterker, maart stand bij de rust (1-2) boodd enig houvast. Het doelpunt van Teroed werd gemaakt door Mandy Kktj nen. In de tweede helft gaf de: sieke gesteldheid van het tineerde Madese Boys de slag. Steen-Virtus 2-1 (0-1). Steen- gon goed, maar zakte dari ver weg en moest het initip aan Virtus laten. Het was a Steen-keepster Mascha Bote rt te danken dat het bij rusrit slechts 0-1 was door een èe punt van Debbie Broeden de pauze liep het wat bete:, de thuisploeg en werd dead® stand omgezet in 2-1 door 5" fers van Esther Verdunnen r Sanna d'Hooghe. Clinge-Roosendaal 0-8 |B Roosendaal was technische tactisch superieur. Het wasa goed keeperswerk van JuafJ Netten te danken dat de srf niet hoger uitviel. Axel. Bevrijdingsloop, 12,7 kilome ter. Mannen: 1 Davy van Bogaert (B) 46.03. 2. Johan Eeckhout (B) 46.17, 3. Patrick van Remortel (Hulst) 48.56, 4. Frank Boerebach (Hoek) 50.02, 5. Ivan Mees (B) 50.21, 6. Rudy Neve (Sint-Jan steen) 50.30, 7. Aschwin van de Abeele (Zuiddorpe) 51.31, 8. Wilfried de Kort (Axel) 51.36, 9. Frank van de Branden (Sint-Jansteen) 51.56, 10. Frits Vervaet (Walsoorden) 52.29, 11. Ebe Blaauw (Terneuzen) 52.44. Vrouwen: 1. Debbie van Dorsselaer (Hulst) 56.37. 7 kilometer, mannen: 1. Marcel Mang nus (Hulst) 26.18, 2. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 27.25, 3. Henk Bracke (Clin ge) 27.46, 4. Jan van Hoeve (Oostburg) 28.28, 5. Chris den Exter (Terneuzen) 28.36. Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 39.08, 2. Agnes de Ridder (Zuiddorpe) 41.16, 3. Paula d'Huyvetter(B)4Hi 4 kilometer, mannen 1. R°9ef.' nen (Westdorpe) 16.53, 2. Wim w» neer (Axel) 16.59, 3. Eddy Leen** (Axel) 17.48, 4. André Fierens (BM- 5. Tim Coenen (B) 17.53. Vrouwen: 1. Ilse van Goethem 20.03, 2. Marinja RaijmakeisJ» 20.24, 3. Greta de Vijlder (B) 26.08. Eindstand persoonlijk schap driebanden 3e klasw. trict delta Zuid West (poule l» 1. Ferdinand Impens Schelde** gesp. -10 punten, moyenne 0.37b, dy Morcus WBC 6-8, 0.419; 3 W ze ReHaWe 6-6, 0.364; 4. Benny* SBC 6-6, 0.353; 5. Johan van tr naam VEGABV 6-6, 0.333; 6 OBK 6-4, 0.411 (promotie); Boeting de Kastanje 6-2,0.294.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46