Zierikzee weet het even niet meer Eerste punt ZSC'62 is binnen PZC Tactiek Jan Heikamp levert drie punten op Voetbalsters WIK'57 fier aan de leiding Schouwse tweedeklasser verliest thuis met 0-4 van RKDVC SKNWK laat overwinning na de rust glippen Meisjes Delta Sport vijfde op NK Geflatteerd verlies HSD Goede start jeugd Zierikzee maandag 13 september 2004 ^nrppn van den Aarssen ZIERIKZEE - Doodstil was het na afloop in de kleedkamer van Zierikzee. Iedereen draaide Toor zichzelf de film van de 4-0-thuisnederlaag tegen RKD VC terug. En in elk hoofd spook- ,e een variatie op dezelfde „aag: hoe kan het zijn dat een riftal dat vorig seizoen nog zo tompact speelde en vlot combi neorde. ineens als los zand aan elkaar hangt en zonder vertrou wen over de mat beweegt? Voorde hand ligt het om te wij zen naar het hogere niveau van tegenstanders in de tweede klasse. Dat deed ook aanvoerder Michel Winkels. „Het is alle- net een tandje hoger. We if moeten even wennen aan het ni- «au. Ik heb er nog altijd ver trouwen in dat we dit niveau aankunnen." Winkels was ech ter ook realist. En wees op de trainingsachterstand die een deel van de selectie door privé- .1 problemen, late vakantie en stu- die heeft opgelopen. Ook is er het andere accent wat de nieu we trainer Romeo van Aerde in Set spel van Zierikzee probeert aan te brengen. Van Aerde denkt offensiever dan zijn voor ganger John de Frel, met op dit 'moment vooral veel lange ballen en ver uit elkaar spelende linies j als gevolg. Zierikzee moet ge duld hebben, vindt Winkels. „Ik ben ervan overtuigd dat we ook deze manier van spelen kunnen uitvoeren, Het enige wat we s moeten doen is scherper trai- Het waren allemaal bespiegelin- na een pijnlijke nederlaag. Zierikzee kwam tegen het vorig jaar nog in de eerste klasse uit komende RKDVC uit Drunen op [alle fronten tekort. Al in de ope- ontsnapte de [thuisclub aan een achterstand toen Joris Hendriks bij een voor zet millimeters tekortkwam om in te koppen. Halverwege de eer- ste helft bood een taxatiefout van Lee Mol vrije doorgang aan Jeroen Schrover: 0-1. Kort daarop ontsnapte Patrick aan een rode kaart door Klaas Verspoor Patrick Verkaart (rechts) probeert langs een verdediger van Zierikzee te komen. nadat hij zijn elleboog in het ge laat van de doelpuntenmaker had geplant. Nog een keer mocht Zierikzee voor de pauze niet klagen. Uit een in eerste in stantie geblokte vrije trap schoot Hendriks op de lat. RKD VC was sneller, feller in de duels en slimmer op de beslissen de momenten. Een uitgespeelde aanval in de 55e minuut, afge rond door Schrover, zorgde voor de beslissing: 0-2. Jaco van der Schee redde vervol gens met de vingertoppen bij een van richting veranderd schot van invaller Ronald van Bijnen. Over de linkerkant pro beerden Niels Lodewijk en Ser ge Berrevoets het vuurtje nog op te stoken, maar zij kregen te wei nig steun van hun medespelers. Niet één kans wist Zierikzee ge durende de partij af te dwingen, ook de ten koste van Thomas Vos in dé basis gestarte Patrick Verkaart niet. Na een actie van Van Bijnen zorgde Hendriks voor de 0-3. Rob van Delck, nog een invaller bij de Brabanders, tekende voor 0-4. Illustratief voor de malaise bij Zierikzee was een gemiste straf schop van Elmar Verhage in blessuretijd, toegekend nadat Mariko Rouw bij een vrije trap van Ben Verwest werd vastge houden. „Het klopt allemaal nog niet", stelde Romeo van Aer de na het debacle vast. „Het zijn vooral persoonlijke fouten die ons de das omdoen. Achterin staat het niet en elke linie lijkt een eigen gedachte te hebben." Na twee nederlagen moet er bij Zierikzee wat gebeuren, kondig de Van Aerde aan. „Alle jongens moeten de mogelijkheid hebben om zich te herpakken. Ik wil in principe mijn elftal het vertrou wen geven. Aan de andere kant kunnen we natuurlijk niet vier of vijf wedstrijden blijven aan modderen. Ik ga de komende week nadenken over enkele posi ties." foto Dirk-Jan Gjeltema Zicrikzee-RKDVC 0-4 (0-1). 25. Jeroen Schrover 0-1, 55. Jeroen Schrover 0-2, 70. Joris Hendriks 0-3, 88. Rob van Delck 0-4. Scheidsrechter: M. Haak (Gorin- chem). Gele kaart: Lee Mol, Niels Lodeioijk- (beiden ZierikzeeAan tal toeschouwers: 150. Zierikzee: Jaco van der Schee, Lee Mol, Jamo Vermeulen, Michel Win kels, Serge Berrevoets (78. Martijn van Grunsven), Patrick Rogge band (80. Mariko Rouw), Niels Lo dewijk, Ben Verwest, Rutger Koo- man, Elmar Verhage, Patrick Ver kaart. MEUWERKERK - SKNWK verspeelde zaterdagmiddag te gen WHS een 3-0-voorsprong en dat stemde trainer Adriaan Nieuwenhuijse begrijpelijk onte vreden. „Het leek wel of we de instelling hadden van 'dat doen we wel even' en dat ging dus mis." SKNWK kreeg het deksel op de neus, WHS scoorde na rust drie keer en daardoor ein digde het duel in een 3-3-geIijk- spel. De wedstrijd was nog zo mooi gestart voor de Nieuwerkerkse derdeklasser. „De eerste helft was de beste die ik gezien heb van SKNWK. Drie schitterende goals", keek Nieuwenhuijse te rug op het eerste bedrijf. Na ruim een kwartier legde rechts buiten Emiel Kuijten de bal te rug op Gert-Jan Tierie die voor 1-0 zorgde. Kuijten had, met een voorzet op Christiaan van Vossen, ook een aandeel in de tweede SKNWK-goal, Een indi viduele actie van Gert-Jan Tie- ne leverde zes minuten voor rust ook nog de 3-0 op. -Na rust was de concentratie minder en we verdedigden niet scherp genoeg", aldus een teleur gestelde SKNWK-trainer. De ploeg uit Sint Annaland kwam boor goals van Patrick van Schetsen en tweemaal Matthijs Brmjnzeel terug lot 3-3. Toch freeg de thuisploeg daarna le gio mogelijkheden om zelf ook nog te scoren. Zo raakte de in de rust voor Martin Huisman inge vallen Mark den Haan de lat. was de ingevallen Richard Bevel ander dicht bij een treffer en had ook Emiel Kuijten SKNWK nog een vierde treffer kunnen rgen. SKNWK doet met uier punten uit twee duels goed mee in de derde klasse A. SKNWK - WHS 3-3 (3-0). 17. ben-Jan Tiene 1-0, 26. Christiaan m Vossen 2-0, 39. Gert-Jan Tie- 3-0. 54. Patrick van Schetsen H 58. Matthijs Bruijnzeel 3-2, A yalthlis Bruijnzeel 3-3. scheidsrechter: V.M. Wagenaar 'hrabbendijke). Gele kaart: Sytze tins (SKNWK), William Oosdijk en Ivan Hage (beiden WHS). Aan- t<ft toeschouwers: 150. KNWK: Koen de Jonge, Sytze tons, Johan Padmos, Marlijn Nee- J en Martin Huisman (46. Mark °en Haan); Maarten Padmos (46 ncky de Bruine), Leon de Bruine n Uert-Jan Tierie; Emiel Kuijten, 1! Padmo-i en Christiaan der) 1 Richard Bevelan- Trainer Leen Koster valt terug op het vertrouwde 4-4-2-systeem door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Sommige acties moet je inlijsten, sommi ge spelers moet je koesteren. Matthias Hoekman zorgde voor twee in één. Koud in het veld zorgde hij met een briljan te ingeving voor het mooiste moment van de wedstrijd ZSC'62 - Dauwendaele (2-2) zorgde. Achter het standbeen langs werkte de Dauwendaele-inval- ler een voorzet van Joran Moes achter ZSC-doelman Sander Vaane. Een wereldgoal! „Heb je het gezien? Hij kon volgens mij ook niks anders!", glunder de Marien Schroevers na af loop. De trainer van Dauwendaele had een gelukkige hand van wisselen. Nog geen twintig se conden nadat hij Dennis Dob belaar van het veld haalde liet Hoekman, met een Zlatan Ibra- himovic-look (lang haar, haar bandje), Dauwendaele voor de tweede keer juichen. „Die voor zet mocht veel te gemakkelijk gegeven worden. Leon Weeda gaf veel te veel ruimte weg", mopperde ZSC-trainer Leen Koster over de tweede Middel burgse gelijkmaker. De rechterkant in de verdedi ging van ZSC'62 moest tegen Dauwendaele vooral na rust overuren maken. „Wij kwamen op links inderdaad een flink aantal keer door", zag ook Schroevers. „Wij hebben hier twee punten verloren. Dat zegt mijn gevoel op basis van de tweede helft. Als je de kansen ziet die Jeroen van der Schelde kreeg. De eerste helft waren wij niet aanwezig. ZSC is een lastige tegenstander voor ons. Wij hadden het betere voetbal, maar zij compenseerden dat met werklust." Daarmee complimenteerde Schroevers ook collega Koster die ZSC met vier middenvel ders en twee aanvallers liet spe len. Koster bleek een snelle leerling te zijn. De 6-0-afstraf- fing tegen GPC van vorige week ging hem niet in de kou de kleren zitten. „Meda daar door spelen we nu weer 4-4-2. Gewoon proberen om toch wat compacter te spelen." Kosters speelwijze betaalde zich al in de vierde minuut van het leven dige duel uit. ZSC's mooiste aanval van de middag bleef lan ge tijd het hoogtepunt. Kim van Veen stuurde Wouter Fi ool e op rechts weg. Fioole kap te zijn man uit, gaf met links een voorzet die John van der Have verlengde en uiteindelijk kwam de bal bij Martin Kiesen- berg. De aanvoerder van ZSC omspeelde twee tegenstanders (Schroevers: „Wel erg eenvou dig.") en bood de meegelopen Kim van Veen een niet te mis sen kans: 1-0. Warrig Daarna onderscheidde ZSC-keeper Sander Vaane zich enkele keren op afstandscho ten van Jorrit Schuurman en Jordi van Bunderen. Van goed voetbal was in het veiwolg van de eerste helft nauwelijks spra ke. Dauwendaele ontsnapte in de 32e minuut aan een straf schop, toen Kim van Veen in het penaltygebied onderuit ging na een actie van Fred Me- laard. Scheidsrechter Jasperse, die warrig floot, zag er echter niets in. Tien minuten voor rust schoot Jeroen van der Schelde oog in oog met Vaane voorlangs en vier minuten voor rust weerhield Dauwendae- le-doelman Robert Groenen- berg Martin Kiesenberg van een tweede Scharendijkse tref fer af. Ook de eerste tien minuten van de tweede helft gaf Dauwen daele niet thuis. ZSC kreeg - via Fioole, Van der Have en Snoek - wel kansen maar doel punten leverde het niet op. In de 58e minuut weigerde Jasper- se, toen Jordi van Bunderen on deruit ging in de zestienmeter, opnieuw voor een penalty te fluiten. Zo stond het daarin ge lijk en niet veel later kwam de gelijke stand ook op het bord. Van Bunderen zette vanaf links voor en bij de tweede paal werkte Robin van der Vel de, nog in de weg gelopen door Van der Schelde, de 1-1 bin nen. Vijf minuten later, nadat Schroevers met wat omzettin gen zijn ploeg nog wat aanval lender liet spelen, kwam ZSC weer op voorsprong. Fioole stuurde, nadat hij goed profi teerde van een slordige op bouw bij de bezoekers, Martin Kiesenberg de diepte in Kie senberg maakte oog in oog met doelman geen fout: 2-1. De Scharendijkse vreugde was van korte duur, want Matthias Hoekman eiste daarna alle aan dacht voor zich op. Dat Jeroen van der Schelde tot tweemaal toe de beslissing op zijn schoen en hoofd had, zei veel over de tweede helft, waarin ZSC met hangen en wurgen overeind bleef. „We zijn van de nul af", besloot een nuchtere Leen Kos ter. ZSC'62 - Dauwendaele 2-2 (1-0). 4. Kim van Veen 1-0, 60. Robin van der Velde 1-1. 65. Martin Kie senberg 2-1, 68. Matthias Hoek man 2-2. Scheidsrechter: J. Jas perse (Oost-Souburg). Rode kaart (2.r geel): 87. Robert Griep (Dau wendaele). Gele kaart: Marco de Jonge. Kasimier Snoek, Wouter Fioole en Jan-Willem Dorreman (allen ZSC'62). Aantal toeschou wers: 125. ZSC'62: Sander Vaane, Marco de Jonge, Werner Klaassen, Kasi mier Snoek en Jan-Willem Dorre man (70. Sebastiaan Vaane); Jos Kristalijn (66. Jos Kristalijn), Wouter Fioole, Kim van Veen (38. Tom Roth) en Gerard Verhoek; Jo hn van der Have en Martin Kie senberg. ZSC-aanvoerder Martin Kiesenberg (midden) probeert op de been te blijven lussen Robert Griep (liggend) en Robin van de Velde van Dauwendaele. Wouter Fioole (rechts) kijkt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema BREDA - De meisjes D van atletiekvereniging Delta Sport zijn in Breda vijfde van Nederland geworden. De twaalf best geklasseerde ploegen van het land troffen el kaar in de finale voor teams in de tweede divisie. Met de negende plaats op de estafette, eens het sterkstë nummer van Delta Sport, begon de wedstrijd niet zoals-' gehoopt was. Hanna Maassen herstelde die averij echter op het onderdeel horden, waarop ze vierde werd en Kelly van Harmeien elfde. Femke Kort stootte de kogel naar 10,91 meter, wat goed was voor de derde plaats. Bij het verspringen eindigde Nicky de Looze als zesde, tei-wijl Hanna Maassen derde werd bij het hoogspringen. De 1000 meter ging snel en Kristy Blommaert (vijfde met - 3.25.47) en Ilse Smits (elfde met 3.42.54) presteerden bo ven verwachting. Speerwerpen ging wat minder (Evelien Doeleman werd twaalfde), maar op de 60 meter sprint werden weer punten gepakt: Nicky de Looze werd zesde" en Evelien Doeleman 23e. Delta Sport kwam in de finale door in de regionale compe titie als tweede te eindigen. In de gebiedsfinale, met Zuid-Holland, eindigden de Schouwse meisjes weer als tweede, met een puntenaantal dat genoeg was om zich bij de twaalf beste teams van Nederland te voegen. ZIERIKZEE - In de reserve derde klasse van de hockey- competitie voor mannen verloor HSD de openingswed-' strijd van het nieuwe seizoen met 0-5 van Zevenbergen 4. Een geflatteerde nederlaag, want gezien het vertoonde' veldspel mocht HSD op meer dan op deze forse nederlaag aanspraak maken. HSD begon in deze thuiswedstrijd met een aanvallende speelwijze. Omdat op het middenveld de slag verloren werd, schakelde de thuisploeg halverwege de eerste helft reeds over naar een middenveld met vier pei'sonen. Daar door kwam de wedstrijd meer in balans, al liepen de com binaties nog niet echt soepel bij de thuisploeg. Toch ont- stonden er kansen voor beide doelen. Maar waar HSD vol hardde in het missen van die mogelijkheden, daar sloeg Zevenbergen 4 wel toe. In plaats van een ruststand met ge lijkwaardige cijfers, stond nu 0-2 op het scorebord. De tweede helft liet niet veel anders zien. Het beter op elkaar ingespeelde Zevenbergen gaf ook in die periode een les in effectiviteit en liep uit naar riante winstcijfers. ZIERIKZEE - In de hoofdklasse van het A-juniorenvoet7 bal opende Zierikzee de competitie met een 2-0-overwin- ning op HW'24. „Qua kansen was het wel verdiend", con- cludeerde Eddie Kiesenberg. De nieuwe trainer van de oudste Zierikzeese jeugdploeg zag voor rust wel dat HW'24 het beste van het spel had, maar uitgerekend zijn ploeg kreeg drie grote kansen. Gescoord werd er in de eerr ste helft niet maar nu de thee veranderde dat. Arjan Smalheer pikte in de vierde minuut de bal op en bood Leon Sinke een niet te missen kans: 1-0. Dezelfde spelers hadden ook een aandeel in de tweede goal. Smal- heer, nu van links, was opnieuw de aangever en Sinke we- derom de doelpuntenmaker. HW'24 probeerde met déi lange bal nog wat te forceren, maar Zierikzee-doelman', Jeroen den Dunnen kwam niet meer in de problemen,, „Wij hebben nog wel wat mogelijkheden gehad maar dan was de uitslag wel wat te ruim geworden", biechtte Kie7 senberg op. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Gedwongen door de omstandigheden moest Duiveland-trainer Jan Heikamp improviseren met zijn opstel ling. Zonder vier aanvallend in gestelde spelers scoorde Duive- land in de derde klasse A toch zes keer tegen Veere. De Ooster- landers wonnen met 6-3. „Ik miste mijn complete voor hoede", aldus een opgeluchte Heikamp. Barry Steenpoorte (vakantie), Wilmar van der San- de en Edo van Beek (beiden school) en Dennie ie Comte (bles sure) waren niet inzetbaar en daarom speelde Duiveland met Ronald Zwager en Marcel de Bruine in de spits. „Ik heb er voor gekozen om Veere het spel te laten maken en om ons ver in te laten zakken, waardoor er ruimte achter de verdediging bij Veere kwam te leggen. Ik kende hun laatste man en die is niet zo snel." Heikamps tactische vond sten pakten goed uit, want in de eerste helft leverden twee coun ters doelpunten op van Zwager en De Bruine. In de tweede helft zorgde Leen IJzelenberg voor de 3-0 en 4-1, met tussendoor een. treffer van André van Malde- gem. Jacky Goudzwaard en Ron nie Louwerse scoorden nog wel voor de bezoekers, maar ook Duiveland trof, via opnieuw Zwager en Lex Zwang (penalty, na overtreding op Zwager) nog tweemaal doel. Heikamp: „Dit is een opluchting. Tegen Spui hebben we het in de slotfase weggegeven en voor de beker zijn we afgeslacht door Zeelan- dia Middelburg. Dit is lekker." Duiveland - Veere 6-3 (2-0). 22. Ro nald Zioager 1-0, 40. Marcel de Bruine 2-0, 57. Leen IJzelenberg 3-0, 60. André van Maldegem 3-1, 72. Leen IJzelenberg 4-1. 74. Jacky Goudzwaard 4-2, 76. Ronald Zwa ger 5-2, 82. Lex Zwang 6-2 (straf schop). 86. Ronnie Louwerse 6-3. Scheidsrechter: P. van Gilst (Waal wijk). Aantal toeschouwers: 125. Duiveland: René Zwart, Jasper van Almenkerk. Lex Zwang, John ny Bolle en Mamix van der Hulle; Jan IJzelenberg, Leo Burgers, Leen IJzelenberg en Bart-Jan van Damme; Ronald Zwager (83. Fabi an Verkaart) en Marcel de Bruine. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Door de 2-0-winst op Lisse bezetten de gepromoveerde voetbalsters van WIK'57 doodleuk de eerste plaats in de tweede klasse. De collega's van ZSC'62 én Zierik zee verloren hun eerste competi tieduel van het nieuwe seizoen. WIK'57 - Lisse 2-0: WIK'57 werd zaterdag de terechte win naar in het vanwege scheisrech- terlijke dwalingen vervelende duel met Lisse. „De scheidsrech ter heeft de hele wedstrijd ver ziekt. Terwijl hiervoor helemaal geen reden was. Er gebeurde he lemaal niets, maar toch kreeg bijvoorbeeld Saskia Kloet bij ons een rode kaart. Dat sloeg echt helemaal nergens op", al dus de bijna briesende WIK-trai- ner Cees Wesdorp. Door de 2-0-zege van de Kerkwerven- aren, met doelpunten van respec tievelijk Petra Dugardijn (penal ty) en Rianne Hart staat WIK'57 na twee speeldagen fier aan de leiding in de tweede klasse. ZSC'62 - Noormannen 0-9: De nieuwe trainer bij de vrouwen' van ZSC'62, Peter van der Lin de, kreeg het zaterdag meteen flink voor de kiezen. Zijn elf ver- loren op eigen veld kansloos en met grote cijfers van het bezoek ende Noormannen. „Zeker de eerste helft was uitermate slecht. Iedereen liep uit zijn posi tie. Noormannen had het gemak kelijk en bijna elke aanval was een doelpunt", vertelde Van der Linde. Na de hervatting was de organisatie bij de Scharendijkse formatie beter geregeld en kre gen zowel Jantine van Gilst als Michelle Brongeest kansjes. Zierikzee - Wieldrecht 0-4: Een brutaler en beter spelend Wield- recht kende weinig problemen' in en tegen Zierikzee. „Zierik-' zee was veel te schuchter. En' Wieldrecht speelde goed voet bal. Er valt dan ook niets op de ze nederlaag af te dingen", liet trainer Hans Schreurs weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37