Met trap Langeveld is niets mis PZC Knap herstel Noad en Meeuwen Kloetinge revancheert zich Serooskerke als enige nog zonder puntenverlies 19 Oostkapelle mist in Dalem automatismen Vrouwelijke arbiter nog niet over grens Smits bezorgt Rillandia de zege Terneuzen voert de ranglijst aan Voetbalsters Oostkapelle verliezen Simpele zege vrouwen Smerdiek Oost-Souburgse voetballer moet na jaar stilstand nog op toeren komen bij SSV maandag 13 september 2004 goes - Dat hij een aardig potje voetballen, behoeft geen en- tel betoog. Björn Langeveld speelde immers voor de prof clubs NAC en BBC. Maar de Oost-Souburger was afgelopen seizoen nergens in competitie verband te bewonderen. En moet daarom, nu hij sinds kort in dienst is bij de Goese zater dag-eersteklasser SSV'65, weer helemaal op toeren komen. Jh kan merken dat ik er een jaar lang ben uitgeweest", sprak Björn Langeveld zaterdagmid dag na de benauwde 2-1-zege fcan zijn ploeg tegen Nieuw Lek- herland. ..Ik mis duidelijk rit me. waardoor mijn spel nog niet zo loopt als ik graag zou willen. Ik hoop, en denk ook wel, dat het in de loop van het seizoen steeds beter zal gaan draaien." Het is natuurlijk jammer voor de 26-jarige middenvelder dat hijnog met echt op toeren is ge- kómen. Maar aan de andere kant. Langeveld is allang blij dat hij weer wedstrijden kan spelen. Omdat hij geen over schrijving kreeg van Hoek naar Oostkapelle, kon hij vorig sei zoen slechts trainen En daar werd een gepassioneerd voetbal liefhebber als Langeveld be paald niet vrolijker van. „Ik werkte vorig seizoen nog in ploegendienst en kon daardoor op zaterdag niet altijd kijken naar de wedstrijden van Oostka pelle", vertelde Langeveld zater dag. „Maar die keren dat ik wel kon, baalde ik er langs de lijn enorm van dat ik zelf niet mocht spelen, En je traint doorde weeks feitelijk nergens voor, hè. Anderen leven naar de zaterdag middag toe, jij niet. Ik heb mijn .voetbalbevrediging toen voor een heel groot gedeelte maar ge haald uit het coachen van ande ren, probeerde ploeggenoten be ier te maken." Aan die 'lijdensweg' is een einde gekomen sinds hij afgelopen zo mer met trainer Cees Houtepen meekwam van Oostkapelle naar SSV'65. Bij de Goese eersteklas ser is hij weliswaar nog zoeken- j DALEM - Zeven afwezigen J bleken zaterdag toch te veel van het goede in de se- lectie van Oostkapelle. „We misten daardoor auto- matismen", concludeerde trainer Karl Vergouwen na i het verloren duel bij GJS i (3-1). Het verschil werd al in de eerste helft gemaakt, waar- in GJS-aanvaller Tommie Kant driemaal scoorde. „Een terechte ruststand", zag Vergouwen, hoewel het i Oostkapelle-kamp vond j dat er een buitenspellucht- je aan de derde goal zat. Scheidsrechter Roeland, wiens beslissingen regelma- 1 tig werden aangevochten, wilde daar echter niets van j weten. I In de tweede helft hei-vond Oostkapelle zichzelf. Een rush van Ramon van Geers- j daele. een schot en een kop- I bal van de sterk invallende Turgut Kizilarsan en een vrije trap op de kruising van Hajo Barth waren ech ter niet doeltreffend. De I goal een kwartier voor tijd van opnieuw Micha Leka- wael (hij scoorde vorige week tegen Rillandia ook j al) viel te laat om nog se- neus aanspraak te maken op een punt. J Het uitvallen van Harold j Vermeulen maakte de medi- j sche zorgen van Vergou- 1 wen er niet beter op, hoe- wel enkele geblesseerden j zaterdag tegen WGZ waar- j schijnlijk weer inzetbaar I zijn. GJS-Oostkapclle 3-1 (3-0). i j5. Tommie Kant 1-0, 23. Tommie Kam 2-0, 31. Tom- mie Kant 3-0, 80. Micha Leka- mael 3-1 Scheidsrechter: 1. Roeland (Sleeuwijk) Gele kaart: Arjen Patlenier (Oost kapelle) Aantal, toeschou wers: 225. de naar zijn topvorm van wel eer, maar één ding werd zater dag wel duidelijk: de lange trap van Björn Langeveld heeft niet of nauwelijks geleden onder zijn absentie op de voetbalvelden. De middenvelder zette zich drie minuten voor de pauze achter een vrije trap en plaatste de bal over zo'n veertig meter akelig nauwkeurig op het hoofd van voorstopper Maurice van den Hemel, die hoog boven alles en iedereen uittorende: 1-1 „Maar ik blijf samen met Peter (De Jong) en Dennis (Van der Welle) na de training ook altijd nog een tijdje op het veld om het passen en trappen te oefenen", zo ontvouwde Langeveld het ge heim van de meester. „En die in vestering wordt op zo'n manier dus uitbetaald", voegde SSV- trainer Houtepen, die steeds meer van zijn spelers op trai ningsavonden wat extra arbeid ziet verrichten, eraan toe. Bouwvakker Dat was voor de Goesenai-en maar goed ook. Want tot de 1-1 wees helemaal niets erop dat SSV op sportpark Het Schenge een punt, laat staan meer, zou pakken. Nieuw Lekkerland, fon kelnieuw in de eerste klasse, metselde de boel achterin dicht met de precisie van een doorge winterde bouwvakker, zag dat SSV zich daar totaal geen raad mee wist en kwam door een fout van Christol van Campenhout nog pardoes op voorsprong ook. De doelman, gepokt en gema zeld in het profvoetbal toch, liet de bal na een hoge voorzet uit zijn handen vallen alsof het een gloeiend hete kroket betrof, waarna Remco Zuiderbaan de bal voor het intikken had: 0-1. Ook na zeven minuten spelen in de tweede helft maakte Van Campenhout bij een schot van Joey van Axel-Dongen duidelijk dat Wilfred Poley, voorlopig door Houtepen naar het tweede plan verwezen, niet hoeft te wanhopen. Maar de Bredanaar werd gered door de paal. Zo kregen de gasten de meeste kansen op een tweede treffer, maar de overwinning ging naar SSV. Dennis van der Welle, door Houtepen naar links ge haald in een poging het tij te ke ren, wilde de bal in de 74e mi nuut in het strafschopgebied van Nieuw Lekkerland met de borst meenemen, maar zag zijn route naar het doel geblokkeerd door de arm van Sander Knik ker. Heel Nieuw Lekkerland schreeuwde moord en brand, maar arbiter Wisse uit Koude- kerke deed niets anders dan de regels strikt toepassen: penalty. Marcel Kole nam vervolgens de rol van beul op zich: 2-1. „Het ging erg moeizaam van daag", wist ook Björn Lange veld. „We hebben het uiteinde lijk gered op inzet. Ach, het eni ge dat telt, is de overwinning. Vorige week speelden we uitste kend, maar moesten we Schellui- nen vlak voor tijd nog een gelijk spel toestaan. Als ik mag kie zen, dan weet ik het wel. Doe mij dan maar een overwinning met slecht voetbal. Deze punten zijn goed voor het vertrouwen, en dus voor het groeiproces waarin wij nog volop zitten." SSV'65-Nieuw Lekkerland 2-1 (1-1). 21. Remco Zuiderbaan 0-1, 42. Maurice van den Hemel 1-1, 74. Marcel Kole 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: G.J.P. Wisse (Kou- dekerke). Gele kaarten: Michel de Groote (SSV56), Jan Dirk Verheij en Sander Knikker (Nieuw Lekker land). Rode kaart- 89. Gert Jan Stout (Nieuw Lekkerland, twee maal geel). Aantal toeschouwers: 110. ssv'65: Christol van Campenhout: Michel de Groote, Peter de Jong, Maurice van den Hemel, Yuri Baart; Bjom Langeveld, Pim Bruins. Marcel Kole, Elco de Schipper (64. Stefan Paardekoo- per); Dennis van der Welle, Christi- aan Boon (83. Ronnie Proos). X J «Se t 4:V Wj. 1 4 iï? X'X;- X'X' -ó - v 'Ms SSV'65-aanvaller Dennis van der Welle (links) schermt de bal af voor verdediger John Vink van Nieuvv-Lekkerland. foto Ronald den Dekker doorWim Broekhoven GOES - Noad'67 en De Meeu wen herstelden zich in de twee de klasse van hel zaterdagvoet bal knap van de zware nederla gen van vorige week. Noad'67 won met 3-1 van Zaamslag en De Meeuwen versloeg Dintel- oord:4-0. Arnemuiden-Kapclle 4-0: De eerste helft was gelijkopgaand, maar in blessuretijd tekende Bart van Steveninck toch voor 1-0. Na rust bleek Kapelle niet echt in staat het initiatief te ne men. Een kwartier voor tijd werd het 2-0 door opnieuw Van Steveninck, Via de voor Jack de Smit ingevallen Arjan Reijn- oudt werd het nog 4-0. Nieuwdorp-De Zwerver 1-4: Met drie doelpunten van Hugo Penning in het eerste halfuur hadden de bezoekers de punten snel binnen. Penning tekende na rust ook voor de 0-4. Tim Dries- se redde de eer. De Meeuwen-Dinteloord 4-0: Robert van de Graaf tekende na dertien minuten uit een voorzet van Arnold Krijger voor 1-0. Vijf minuten later werd diezelf de Van de Graaf gevloerd, waar na Krijger vanaf elf meter voor 2-0 kon zorgen. Via Jan Pieter de Vries werd het vlak voor rust zelfs 3-0. De Meeuwen kwam nooit meer in problemen en via Van de Graaf werd het na een uur spelen ook nog 4-0. Arjan de Pagter van Dinteloord kreeg nog rad in het duel. Noad'67-Zaamslag 3-1: Na vijf minuten kon Corné de Frel voor 1-0 zorgen. Een kwartier voor rust werd Zaamslag-doelman Bart Corstanje wegens hands buiten het strafschopgebied uit het veld gestuurd. Veldspeler Jo ris Rademakers nam zijn plaats in, maar tegen de bijhorende vrije trap van Iwan Geense was hij niet opgewassen. In de eerste minuut na rust tekende Coen Goossen toch voor 2-1. Het aandringende Zaamslag ont snapte halverwege de tweede helft na een overtreding van Lars Steijn aan een tweede rode kaart. De vrije trap van Iwan Geense bleek echter opnieuw on houdbaar. Er was ook nog rood voor Johan van Splunder van de thuisclub. AZVV-Zwaluwe 3-2: Zwaluwe leidde al na drie minuten met 0-1 dankzij een treffer van Rick van der Stelt. De Axelaars kwa men na een halfuur op gelijke hoogte door Jacco Koekoek na een vloeiende aanval, maar net voor rust zette Arnold Loome- ijer de Brabanders met een schlemielig doelpunt op 1-2. De bal stuiterde via het gezicht van doelman Niels Meesen over de doellijn: 1-2. Na rust stelde AZW orde op za ken via een strafschop van Ger- ben Steijaert en een vrije trap van Leon Goossen: 3-2. Scheids rechter H. Filius uit Goes deelde negen gele kaarten uit, waarvan zeven voor Zwaluwe. Terneuzense Boys-'s Graven deel 4-4: Voor het begin van de wedstrijd was er ontzag in het kamp van Terneuzense Boys. 's-Gravendeel speelde een week terug immers Noad'67 met twaalf goals verschil van de mat. Maar na het snelle ope ningsdoelpunt van de thuisclub viel alle schroom weg. Met de 4-4, in een spectaculair duel, wa ren beide ploegen tevreden. Het scorend vermogen van Ter neuzense Boys was, ondanks de afwezigheid van de zieke Arjen Oostdijk, die vorige week nog twee maal doel trof tegen Dintel oord, opvallend. Uit welgeteld vijf doelkansen werden vier treffers gemaakt. Ruud Hoogesteger bracht Ter neuzense Boys al na zes minu ten op 1-0, maar Arjan Fortuijn en Remv Spier hadden hun ant woord klaar: 1-2. Tim Louwies- se (2-2), Mario Verwijs (2-3) en Robbie Jonkman maakten het halve dozijn goals nog voor de pauze vol. Twintig minuten voor het einde van de wedstrijd zette Remy Spier de gasten weer op rozen. Maar vlak voor tijd zorgde Ruud Hoogesteger voor gerechtigheid: 4-4. door Jan Dagevos DORDRECHT - Het hekerechec van een paar dagen eerder werd weggespoeld. Kloetinge herstel de zich zaterdag van de zware 7-2-ncderlaag tegen Terneuzen. De Bevelandse eersteklasser maakte in Dordrecht korte met ten met Oranje Wit: 1-6. „We hadden wat recht te zet ten", vond trainer Dolf Roks van Kloetinge. „Iedereen was zich daar terdege van bewust en het is er ook uitgekomen." Kloetinge legde in het tweede competitieduel van het seizoen behoorlijk spel op de mat. De Be velandse ploeg domineerde de hele wedstrijd en gaf nauwelijks kansen weg, Joffrey Geldof, Jef frey Frijters, David den Hollan der en Arno Melaard vormden een solide defensie. Op het mid denveld vertolkte Johan de Goe deren een hoofdrol. De thuis ploeg kreeg welgeteld anderhal ve kans. Kloetinge kreeg het veelvoudige aan mogelijkheden. Oranje Wit had het vooral moei lijk met de snelle buitenspelers Ferry Alt'ons en Wilco de Valk. In de elfde minuut leidde dat al tot de 1-0-voorsprong. Wilco de Valk ging op snelheid goed door en werd in het strafschopgebied onderuitgetrokken. Het leverde Kloetinge een strafschop op, die door uitblinker Johan de Goede ren feilloos werd benut. Nog voor rust werd verder afstand genomen via fraaie kopgoals van Emiel Dorst en Arno Me laard (hij kopte raakt uit een hoekschop). Na de pauze haperde de produc tie even. Het duurde tot de 77e minuut voordat clubtopscorer Wilco de Valk weer een kans be nutte. In de slotfase laaide het vuurtje nog even op. Faton Baj- rami deed namens Oranje Wit wat terug, waarna Emiel Dorst in de 90e en 91e minuut de eind stand op 6-1 bepaalde. Lering „We hebben gedaan wat we moesten doen", vond oefenmees- ter Dolf Roks. „We hebben le ring getrokken uit de wedstrijd tegen Terneuzen. We bleven nu wel de hele wedstrijd scherp." Kloetinge heeft na twee duels in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal nu de leiding. De Be velandse formatie heeft als eni ge club de volle buit binnenge haald en heeft al een indrukwek kend doelsaldo. In twee wedstrij den werd tien keer gescoord. Volgende week wacht Kloetinge de uitwedstrijd bij Groote Lindt. In die ontmoeting kan de ploeg weer beschikken over Ist- van Bakx. Hij heeft zijn schor sing van vier duels eropzitten. Oranje Wit-Kloetinge 1-6 (0-3). 11. Johan de Goederen 0-1 (penal ty), 27. Emiel Dorst 0-2, 44. Arno Melaard 0-3, 77. Wilco de Valk 0-4, 87. Faton Bajrami 1-4, 90. Emiel Dorst 1-5, 91. Emiel Dorst 1-6. Gele kaarten: Chris de Jonge, Otto van de Broek (beiden Oranje Wil). Scheidsrechter: J. Goumun (Ridderkerk). Aantal toeschou wers: 300. OOSTERLAND - Scheids rechter Rina van der Meij- den uit Oosterland kan een internationale carrière in het vrouwenvoetbal voorlo pig uit haar hoofd zetten. Van der Meijden slaagde er vrijdag in Zeist niet in bij de Coopertest de verplichte 2400 meter te halen. Die test was de laatste hobbel voor de Zeeuwse arbiter voor de begeerde Fifa -bad ge. In september 2005 krijgt ze een herkansing. De 24-jarige Van der Meij den staakte vrijdag de strijd toen ze merkte dat de benodigde afstand onhaal baar bleek. „Dat was ba len. De omstandigheden za ten ook niet mee. Het was warm, er stond de nodige wind. Bovendien ben ik geen echte loper. Ik krijg nu gelukkig een jaar de tijd om te trainen. Ik ben nog jong. Mijn motivatie is in elk geval niet afgenomen." Van der Meijden studeert rechten in Tilburg en staat te boek als één van de meest beloftevolle vrouwe lijke arbiters. Ze fluit in de hoogste groep van het lan delijk jeugdvoetbal. Daarnaast fungeerde ze de laatste tijd regelmatig als assistent-scheidsrechter in de hoofdklasse van het za terdagvoetbal om ervaring op te doen. Vorige week nog hanteerde ze de vlag bij het duel Baren- drecht-Dovo. Van der Meij den had haar zinnen gezet op een entree als assis tent-scheidsrechter in het internationale vrouwen voetbal. Die droom kan ze even vergeten. Ze onder ging wel met goed gevolg de medische keuring. Ook mag ze blijven vlaggen in de hoofdklasse. RILLAND - Op het moment dat Schelluinen zaterdagmid- dag dacht een onverdiend punt mee naar huis te kunnen nemen, sloeg eersteklasser Rillandia alsnog keihard toe. Een afgemeten voorzet van de Zeeuwse uitblinker Meh- met Dolma bereikte Michel Smits, die de trekker over haalde: 2-1. Zonder Jacco Baas en Michiel van Trijen nam Rillandia het op tegen een ploeg die vorig seizoen twee keer te sterk bleek in de onderlinge confrontaties. Na ruim een kwar tier voetballen, moest Rillandia-trainer Wim van Nijnat- ten ook nog eens de geblesseerd geraakte Chiel Dubbeld naar de kant halen en daardoor opnieuw zijn ploeg enigs zins aanpassen. Dat leidde na ruim een halfuur spelen tot de openingstreffer van de gevaarlijke spits Leon de Bruijn, die vorige week tegen het Goese SSV'65 twee keer scoorde: 0-1. Een herboren Rillandia startte furieus aan de tweede helft en kwam snel op 1-1. Na goed doorzetten legde Meh- met Dolma de bal panklaar op het hoofd van Michel Smits. Met de negentienjarige Ralph Kuiper als gangma ker op het middenveld ging Rillandia op jacht naar de ze ge, die er in de slotminuut kwam. TERNEUZEN - Terneuzen boekte in de eerste klasse C van het zondagvoetbal de tweede opeenvolgende overwin ning. Daardoor voert de ploeg van trainer Ardian Lekaj nu met zes punten de ranglijst aan. Tegen OSS'20 werd gisteren op eigen veld met 5-3 gewonnen. Terneuzen haalde nog voor rust een achterstand op en ging door een treffer van Mamadouba Gueye met 1-1 rus ten. Na de hervatting werkte Marco Faassen een 1-2 ach terstand weg (2-2), waarna Terneuzen in een sterke fase door treffers van Chukwugbo en Joost van der Steen uit liep naar 4-2. Nadat de gasten uit Brabant via een benutte strafschop op 4-3 waren gekomen, bepaalde Jan Bosman de eind stand op 5-3 in het voordeel van Terneuzen. Voor OSS'20 scoorden Roland van Gaal en Ralph Timmermans (2x) de doelpunten. GOES - De voetbalsters van Oostkapelle verloren zater dag hun thuiswedstrijd in de eerste klasse met 1-2 van Rijnvogels. De bezoeksters kwamen na achttien minuten tegen de veldverhouding in op voorsprong en pas vlak na rust kwam Oostkapelle via Salline Schipper op gelijke hoogte. De veel sterkere thuisploeg ging vervolgens op jacht naar de winnende treffer, maar ver in blessuretijd viel die aan de andere kant van het veld na zwak ingrij pen in de Zeeuwse verdediging. GOES - De voetbalsters van Smerdiek behaalden in de tweede klasse een simpele 5-0-overwinning tegen Peur- sum. Halverwege de eerste helft veranderde Joska Lam- per een schot van Tina Dujacovic van richting en dat bete kende de openingstreffer van de thuisploeg. Via Anne Ha- ge werd het 2-0. Een solo van Ilse Polderman leverde na de pauze de 3-0 op en een voorzet van Tamara van Boven via diezelfde Polderman betekende 4-0. Vlak voor tijd werd het door Lenny Stoutjesdijk ook nog 5-0. door Joost Beekman ook in cij fers uitgedrukt: 3-1. ZSC62-FC Dauwendaele 2-2: Al vroeg in de wedstrijd opende ZSC'62, na een prachtige aan val, via Kim van Veen de score. Bijna een uur lang keken de Mid delburgse gasten daarna tegen een achterstand aan, maar Ro bin van der Velde bracht daar op aangeven van Jordi van Bun deren verandering in. Via Martin Kiesenberg, na voor bereidend werk van Wouter Fi- oole, kwam de thuisploeg vervol gens opnieuw aan de leiding. Een geniale actie van invaller Matthias Hoekman, het balletje achter het standbeen langs, be zorgde Dauwendaele daarna een punt. Vooral Jeroen van der Schelde liet vervolgens in de slotfase kansen op de 2-3 onbe nut. Duiveland-Veere 6-3: Vecre wist zich geen raad met het spel van de Oosterlanders. Voor rust kwam Duiveland door goals van Ronald Zwager en Marcel de Bruine al op 2-0. Leen IJzelen- berg zorgde in de tweede helft voor 3-0 en 4-1André van Mal- degem zorgde tussendoor uit een vrije trap voor 3-1 In het laatste kwartier van deze uitermate levendige voetbalwed strijd scoorde Jacky Goud zwaard 4-2, tekende Ronald Zwager voor 5-2, maakte Lex Zwang er 6-2 van en bepaalde Ronnie Louwerse de eindstand op 6-3. SKNWK-WHS 3-3: Door doel punten van Gert-Jan Tierie. Christiaan van Vossen en op nieuw Tierie ging SKNWK bij de pauze riant aan de leiding: 3-0. Maar verslapping en con centratieverlies aan Nieuwer- kerkse kant stelde WHS in staat om in de tweede helft terug te komen. Patrick van Schetsen zorgde voor 3-1 en daarna tilde Mat- thijs Bruijnzeel met twee tref fers de stand naar 3-3. De beste kansen waren daarna voor de thuisploeg, maar gescoord werd er niet meer. Dongen-Tholense Boys 0-1: De bezoekers waren veel beter dan de Brabanders. Ali Oumhamcd tekende na een uur spel voor 0-1, maar de score had, gezien de grote hoeveelheid kansen, ho ger moeten uitvallen. doorWim Broekhoven GOES - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal verloor GPC Vlissingen met 3-1 van en bij Serooskerke, dat in deze klas se na twee wedstrijden de enige ploeg zonder puntverlies is. Yer- seke (3-1-verlies tegen MZVC) en Veere (6-3-nederlaag tegen Duiveland) hebben na twee duels nog geen enkel punt mo gen verwelkomen. In de derde klasse B won Tholense Boys de uitwedstrijd tegen Dongen met de kleinst mogelijke cijfers: 1-0. Serooskerke-GPC 3-1: Een fraai doelpunt van Bjom Ronde lever de de sterk startende Vlissingse voetballers na vijf minuten een 0-1-voorsprong op. De thuisclub nam halverwege de eerste helft het initiatief over en dat leverde zes minuten voor rust via Frank Allaart de gelijk maker op. In de negende en de tiende mi nuut na de pauze liep Seroosker ke door doelpunten van Niels Lobbezoo en Wilco de Keuning uit naar een 3-1-voorsprong. En in het steeds onvriendelijker wordende restant van de wed strijd bleek GPC vervolgens niet bij machte die achterstand nog weg te werken. 's-Heer Arendskerke-Spui 3-1: In een zwakke wedstrijd kwam de thuisploeg na elf minuten spe len op 1-0 door een kopbal van Richard de Jager. Twaalf minu ten voor rust strafte Johnv Fie- ret een verdedigingsfout af met de gelijkmaker, maar nog voor de pauze leverde een vrije trap van Dennis op 't Hof 's-Heer Arendskerke opnieuw een voor sprong op. Direct na de hervatting werd het 3-1 voor de thuisploeg door een doelpunt van Marco Goede- gebure. 's-Heer Arendskerke liet vervolgens veel mogelijkhe den op een nog veel grotere mar ge liggen. MZVC-Yerseke 3-1: Adriaan van de Plasse tekende na een halfuur voetballen voor 0-1, maar via doelpunten van Robert Baas en Jelle Lukassen ging MZVC bij rust toch al verdiend met 2-1 aan de leiding. Na de pauze was de thuisploeg gewoon beter, maar pas een kwartier voor tijd werd dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35