Integreren doe je samen T& Giro"! EXECUTIE VERKOOP GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE SAMEN VOOR DARFUR Vluchtelingenwerk Nederland maakt er werk van! Ulil jij ook winnen? maandag 13 september 2004 [eativalaponaora productieéponóoró -Ouiveland ie Oost- gemeenle Kapelle ■neente Vlissingen - Op dinsdag 14 september 2004 om 10 00 uur, vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een prat tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van had patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/kruisv voor meer informa tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utrectf. 0900-0400020, reanimatie hartstichting.nl Nederlandse\l Hartstichting vrienden van de hartstichtiM Drie weken kind zijn geeft energie voor de rest van het jaar. Meld u aan als gastgezin om drie weken in de zomer vakantie een kind op te vangen. Een kind dat zonder uw hulp genoodzaakt is thuis te blijven in een vaak troosteloze omgeving. Bel on 8- 627974 of ga naar www.europakinderhulp.nl Help de vluchtelingen van Soedan Mrtt'tiBt www.helpdarfur.nl A. Sakalarlou te Middelburg Te koop wordt aangeboden: Een restaurantinventaris, w.o. RVS keukenapparatuur De plaats van verkoop is: Lange Noordstraat 14 te Middelburg Bezichtiging dinsdag 14 september 2004 vanaf 09.30 uur tot de verkoop. Alleen contante betaling. Geen opgeld De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes Voor inlichtingen telefoon 06-13 54 03 98 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. Belastingdienst/Zuidwest Dankzij het programma 'Extra Impuls' dat de NCDO, samen met Nederlandse ontwikkelings- en sportorganisaties heeft opgezet, doen gehandicapte atleten uit ontwikkelingslanden nu ook serieus mee. Meer weten? Kijk op de site." Öncck> Speel de webgame en win! uiuiui.meedoenisuiinnen.nl as iflfl HffK f Vluchtelingenwerk Nederland werkt al 25 jaar aan integratie van vluchtelingen. In bijna elke gemeente is een Vluchtelingen- Werkgroep actief. Onze lokale medewerkers begeleiden vluch telingen tijdens hun eerste perio de in hun nieuwe woonplaats. Ook uw bijdrage aan integratie, bijvoorbeeld in de buurt of op het werk, is van groot belang. Hieronder vertellen wij iets meer over ons werk en wat u zelf kunt doen. Hopelijk heeft u even tijd voor onze informatie. Want inte greren? Dat doe je samen. Onze aanpak De lokale medewerkers van Vluchtelingenwerk introduceren vluchtelingen bij uiteenlopende instanties. Ze helpen hen bij het vinden van woonruimte. Ze on dersteunen hen bij de aanvraag voor gezinshereniging. Ze orga niseren huiswerkbegeleiding en conversatielessen. Ook geven onze medewerkers voorlichting, onder meer op scholen, om bij kinderen meer begrip te kweken voor vluchtelingen die in hun ge meente komen wonen. Kortom, ze helpen vluchtelingen om zich hier thuis te voelen. Wat kunt u doen? Ook u kunt een bijdrage leveren aan integratie. Het gaat vaak om eenvoudige dingen. Niet mee gaan in vooroordelen bijvoor beeld. Een open houding hebben. Belangstelling tonen. En, waar het allemaal mee begint: contact ma ken. Thuis, op straat, op het schoolplein, op het werk, in de vereniging. Gewoon over een drempel stappen, de ontmoeting opzoeken. Overal in het land or ganiseren lokale Vluchtelingen- Werkgroepen activiteiten waar vluchtelingen en Nederlanders elkaar kunnen ontmoeten. Er zijn bijvoorbeeld interculturele avon den, kunstexposities, internatio nale eetcafés, forumdiscussies, kookcursussen etc. Vaak is dat heel positief en verrassend. Wie een vluchteling zo leert kennen blijkt vaak meer met hem of haar gemeen te hebben dan ver wacht. Uw bijdrage aan integratie is broodnodig. Vraag informatie! Postbus 2894 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 campagne@vluchtelingenwerk.nl www.vluchtelingenwerk.nl Giro 123488 Bescherming en integratie van vluchtelingen. Wij maken er werk van. I "De Olympische gedachte is: 'meedoen is belangrijker dan winnen'. Maar meedoen is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Zeker niet voor gehandicapte atleten uit ontwikkelingslanden. Voor hen is kwalificatie voor de Paralympics in Athene op zich al een wereldprestatie. Voor hen geldt: meedoen is winnen! Wij informeren u graag over de (ontmoetings)activiteiten die Vluch- telingenWerkgroepen organise ren in uw gemeente. Kijk eens op www.vluchtelingenwerk.nl. Vluchtelingenwerk Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34