Swart maakt favorietenrol waar De Putter beleeft rampdag PZC TTC Middelburg heeft goede jeugd mis en Felius leggen beslag op dubbeltitel Prima afsluiting van Zeeuwse zwemmers 23 De Stene Brug wint en verliest op dezelfde dag Darter uit Nieuw en Sint Joosland winnaar Jelmer Memorial NhnGEN - Tom Huis en Jlarc Felius mogen zich het ko- m jaar Zeeuws kampioen "bel noemen. De twee tennis- Vlissingse kitesurfers naar Maui Eddy Smit snel op tien kilometer Menner Boogaard in supervorm Toptienplek Alice Naber-Lozeman Zijspantitel Willemsen en Stupelis Cheruiyot snel in Rotterdam gp Imp </an den Oudenhoven JOJS - Dc competitiestart van Je biljarters van De Stenc Brug Lrfe direct al twee punten Tegen Vcilingzicht 2 uit Unbosch werd het G-2. i„(el aansiuitend wachtte de Si jkentnjtl tegen tvveededivisio- éstBuremans Biljarts uit Berge- J Dit duel ging voor De Stene tl „g met 2-6 verloren, v dondert/de Waard verloor het maandag 13 september 2004 eerste competitietreffen in eigen huis met 3-5 van 't Tapperijke. Voor de driebanders van De Ste ne Brug was het zaterdag een lange dag. 's Middags werd een zeer verdienstelijke overwin ning geboekt op Veilingzicht 2. Zonder tot groots spel te komen, werden de punten in eigen huis gehouden. Piet Koek had de juis te vorm nog niet te pakken en verloor van Van der Steen. Dat was 's avonds wel anders. Het gevoel was er toen wel, het ni veau ook, maar de tegenstand was van een ander kaliber. De uitslag van van het treffen in de kwalificatieronde van de natio nale bekercompetitie met Burg man Biljarts stond eigenlijk vooraf al vast. Het verzet van de thuisploeg was bewonderens waardig. Er werd beter gespeeld dan enkele uren daarvoor, maai de inspanningen leverden min der op. Piet Koek speelde voor treffelijk maar Kühl nog net even beter. Alleen Marco van der Hout wist zijn partij te win nen, van Burgman met 3-0. De Stene Brug-Veilingzicht 2 6-2. Piet Kock-v.d Steen 26-35 in 58 beurten; Wijn de Kok-v. Ooster hout 35-34 (59); Arjo Hollestel- le-M.H. Machielse 30-20 (63). Ad Menheere-M. Machielse 30-21 (67) De Stene Brug-Burgmans Biljarts 2-6. Piet Kock-Kuhl 1-2 (sets 4-15, 15-10, 14-15), moyenne 0.868- 1.052, Wim de Kok - Amdt 0-3 (5-15, 13-15, 14-15), 0.507-0.692, Arjo Hollestelle-Royers 0-3 (6-15, 9-15, 12-15), 0.50Ó-0.818; Marco van der Hout-Burgman 3-0 (15-7, 15-8, 15-13), 0.652-0.417. Hoondert/de Waard kon in het eerste thuisduel de hooggespan nen verwachtingen niet waarma ken. Vooral de nieuwe kopman Vic Herreweghe liet het afweten en ging onderuit. Ondanks een prima partij kwam Frans de Koek niet verder dan remise. Hoondert/dc Waard-'t Tapperijke 3-5. Vic Herreweghe-J Roovers 30-35 in 64 beurten; Frans de Kock-K. Roovers 35-35 (47); Sjaan van Kuyk-Dam 30-23 (49); Johan Visser-C. Broos 22-30 (56). - nor Sv n Bakker OOST-SOUBURG - Er werd ge- Khen. gerookt en gedronken in sportkantine De Belt in li Oo>i-Souburg. In de schaduw 8 dc World Darts Trophy in jtrecht - waar vermoedelijk iok gelachen, gerookt en gedron- Jkawerd - vond in Zeeland de ^ïide editie van de Jelmer Me- noria! plaats. Het evenement is J Huoemd naar de twee jaar gele- i den op 43-jarige leeftijd overle- i den Jelmer O verdam. (Wam was wedstrijdleider tan de Zeeuwse dartsfederatie en betekende enorm veel voor jet Zeeuwse darten, De twee fi- I glisten in Oost-Souburg waren trdan ook op gebrand de wissel- i eker in ont vangst te mogen ne- ien. De Jelmer Memorial kreeg 3 ateindelijk een verdiende win- iw pr. Pascal Swart, één van de leste darters van Zeeland, kart (34) haalde de finale door SIK nj[ partijen te winnen Dat p»» fel ook zijn tegenstander in de i!,,: mdslnjd, Dennis van Lommei jl), Swart maakte in sportkan- vijW fee De Belt zijn favorietenrol te door Van Lommei met dui- ova felijke cijfers kansloos te laten: W 4)in sets (3-0, 3-1). Vflfl» Auto-ongeluk ,Het liep allemaal behoorlijk —Iml" zei Swart na afloop. „Vo- jaar verloor ik de finale, ik pdevandaag per se winnen." Lommei had zich al min of neer neergelegd bij een neder- „Twee jaar geleden heb ik enauto-ongeluk gehad. Nu ben ik terug en mijn spel zit nog al tijd in een stijgende lijn. Maar Pascal was gewoon te goed." Swart is pas vijf jaar actief in de dartswereld en kreeg het dartsvirus uitgerekend via Van Lommei te pakken. Vlissinger Van Lommei is lovend over 'zijn' pupil. „Pascal heeft het in zich om een heel goede darter te worden, voor zover hij dat al niet is. Maar het probleem in Zeeland is, dat je maar beperkte mogelijkheden hebt om punten te pakken voor de Nederlandse ranglijst. Daarvoor moet je vrij wel altijd buiten Zeeland toer nooien spelen." Probleem Dat is niet alleen een probleem voor het darten, andere sporten hebben daar ook last van. „In Brabant of Limburg kun je een toernooi spelen wanneer je wilt. Volgens mij hebben ze daar zelfs doordeweeks toernooien. Maar ik moet wel zeggen dat het steeds beter gaat met het Zeeuw se darten", legde Van Lommei uit, terwijl aan de bar de bier tap overuren draaide. De uit Nieuw en Sint Joosland afkomstige Swart is desondanks ambitieus. „Ik train elke week zo'n 20 a 25 uur. In het weekein de speel ik een toernooi of com petitie, die over twee weken be gint. Ik hoop ook een keer mee te doen aan een groot toernooi als de World Darts Trophy of de Doeland Grand Masters." Dennis van Lommei steunt hem daarbij. „Het verschil in de subtop van het darten is echt heel erg klein. Zet Pascal of mij KRUININGEN - De nieuwe fu sievereniging TTC Middelburg leeft op het Open Zeeuwse 031 Jeugdtoernooi in Kruiningen netecn van zich laten horen. De Middelburgse tafeltennissers wroverden zaterdag op het 3: grootste tafeltennisevenement toor de jeugd van Zeeland en Iet-Brabant de verenigingsbe- ter. Die prijs is bestemd voor de dub die op het toernooi de mees- teereplaatsen voor zich opeist. Het toernooi kende met 166 deel- teers een recorddeelname in -J |p bestaan. Spannend was de Ütelstnjd in de hoogste catego- f ie bij de jongens, waar eerste- prs junior Wesley Wegman tn TTC Middelburg en derde- ^-arsjunior Johan van de Nieu- *®diuizen van JCV uit Vught dig aan elkaar waren ge- Wegman won de titel bij ïoren, terwijl Van de Nieu- mizen beslag legde op de ti- in de gecombineerde jeugd Bij de meisjes beheerst- 72, zoals verwacht, de ti- orSven Bakker lKaren gisteren in de eind- wijd in de derde categorie bij t f Zeeuwse dubbelkampioen- Ajschappen in Vlissingen veel te r™voor John Meijer en Emiel Hen: 6-2 6-3. Jansei -j - Huis/Felius won vrij ®Pel van Meijer/Jansen. Ei- 5JPujk werd de echte finale al de halve eindstrijd afge ef Op zaterdag moesten Fe- en Huis het opnemen tegen W ennis Helleman en Gareth aij- Helleman en Lau stonden de derde set met 5-2 voor en egen liefst vijf matchpoints, *ar die werkte Felius stuk p^uk weg met een ace. Huis elius wonnen de halve fina- Pteindelijk met 3-6 6-4 7-5. Categorie van het man- kwamen er vier In de schaduw van de World Darts Trophy in Utrecht werd er ook in Oost-Souburg op hoog niveau gedart. bijvoorbeeld een keer tegen Co Stompé en je zult zien dat we een kans maken." Bij het in ontvangst nemen van zijn prijs kon Van Lommei het niet laten de microfoon te pak ken en zijn mening te geven over de kwestie Steven Rahman. De Zeeuwse dartsfederatie (ZDF) heeft Rahman tot 1 sep tember 2005 geschorst vanwege het vermeend dragen van aan stootgevende kleding. Dennis van Lommei vindt dat de ZDF zichzelf daarmee be paald geen goede dienst bewijst. „Ten eerste had Steven Rah man, die in een uitstekende vorm steekt, hier hartstikke graag gespeeld. Jelmer Over- dam heeft hem namelijk ont- foto Ruben Oreel dekt. En laten we eerlijk zijn: als hij hier had gegooid, had niet ik, maar hij in de finale ge staan. Ten tweede zal door aHe publiciteit die dit conflict krijgt, het imago van de ZDF er echt niet beter op worden." telstrijd volledig. Jeugdinterna- tional Simone de Klerk was op permachtig. In de jongste leeftijdscategorie ën vielen er verrassingen te note ren. Bij de jongens pupillen ver rustte Anthony Laco van TTC Middelburg de als eerste ge plaatste Patrick de Hoon van The Backhands uit Sint Wille- brord. Beide tafeltennissers had den in de eindstrijd af te reke nen met streekfavoriet Henri Hoogstrate van Yerseke. Hoogstrate gaf blijk van zijn ta lent door beslag te leggen op de titel in de jeugdklasse. Bij de meisjes pupillen moest favoriete Sharina Davidse van TTC Mid delburg de eer laten aan Debby Vissenberg van The Backhands. In de jongste categorie bij de jon gens welpen diende zich een nieuw tafeltennistalent aan: Martin Khatchanov van Scaldi- na uit Zierikzee. Hoewel hij nog niet in competitieverband was uitgekomen, overklaste hij al zijn concurrenten met ruime cij fers. tennissers van DOS in actie. Fer ry Sonnemans en Stanley Bish rekenden op de hoofdbaan in de eindstrijd af met Jaimy Bish en Brian Dijkstra. De uitslag tus sen de vier trainingsgenoten was uiteindelijk 6-4 6-4. De titel in het gemengddubbel- spel 4 ging naar twee tennissers van De Schelde: Esther Vendrik en Michel Kokelaar. Gisteren hadden zij veel problemen om de tieners Karlijn Agten en Jur- ran Schut te verslaan: 6-7 6-3 6-4. Mare Felius won in de der de categorie van het gemengd- dubbel zijn tweede titel. Samen met Jeantien van den Dries klop te hij gisteren met 6-2 6-2 Rian- ne Verdonck en Gareth Lau. In de derde categorie bij de vrou wen waren er maar twee kop pels, zodat meteen de finale kon worden gespeeld. Daarin won nen Eline Meijer en Kim Dijks tra van Esther Vendrik en Rian- ne Verdonck: 7-5 4-6 6-2. Een categorie lager wonnen Maria Meijaard en Brigith de Waele. Leonard van de Ven was in de groep 'snelste schichten' de snelste. foto Ronald den Dekker Autocross in s-Heer Arendskerke vol strijd, spanning en spektakel van onze sportredactie 'S-HEER ARENDSKERKE - Strijd, spanning, spektakel en stofwolken. Af en toe een wa gen die over de kop ging als ex traatje. Het waren de ingre diënten die de achtste auto cross om het open Zeeuws kam pioenschap tot een geweldig kijkspel maakten. De achthonderd bezoekers ble ven daarom totdat de laatste van de 104 bolides 'geklokt' was. „Zoiets heb ik niet eerder meegemaakt. Geweldig, promo tie voor onze sport", glom Nico Verhelst, voorzitter van de or ganiserende stichting. Van veel coureurs kreeg hij de toezeg ging dat ze ook naar de volgen de cross in de polders van Bier vliet komen. Rinkelende kassa's aan de Ein- dewege in 's-Heer-Arendsker- ke. Veel omzet, drank, hambur gers. Een uitzondering op het vrolijke, positieve sfeertje vormde Colin de Putter. Als lei der in de klasse toerwagens tot 1550cc begon hij de strijd. In de eerste manche kon hij die positie, zij het met enige mee val, vasthouden, Daarna werd het een rampdag. De negentien jarige student autotechniek uit Biervliet baalde als een stek ker. „In de tweede manche kreeg ik met een lekkage in het brandstofcircuit te maken, in de derde werd ik van achter aangereden waardoor ik dwars op de baan kwam te staan." Met een breuk in de stuurstang als gevolg. Het noodverband met tie-wraps, bleek niet be stand tegen de krachten die tij dens een cross op een auto wor den losgelaten. Hij haalde het einde van de vierde manche derhalve niet. „Mijn eerste plaats kan ik daarom voorlo pig even vergeten", foeterde de Haringkaker. Henk Burgers uit Putte won uiteindelijk de slag om het dagklassement. Enkele meters van De Putter verwijderd vierde Ruben van Overmeeren uit Zaamslag zijn feestje. Hij is de enige coureur die zich met nog twee wedstrij den voor de boeg al kampioen mag noemen. In de klasse Ke vers was hij zaterdag ander maal de sterkste Niet aUeen was hij blij met zijn overwin ning, maar ook met het feit dat er voldoende tegenstand was. „Eerder dit seizoen heb ik door gebrek aan concurrenten al en kele malen met de sprinters mee moeten rijden. Zelfs dan werd ik tweede. Leuk, dat wel, maar het gaf geen enkele bevre diging. Nu is het allemaal be ter en kon ik bewijzen dat ik de sterkste ben." Met deze titel ontbreekt op het palmares nog één kampioenschap; dat bij de sprinters. In alle andere series won hij de Zeeuwse titel al eens. Van Overmeeren: „Ik ga er eens over denken een sprin ter te bouwen." In de groep 'snelste schichten', won andermaal Leonard van de Ven. Zij het dat hij er deze keer hard voor moest werken omdat hij onder druk kwam te staan van Dion Verstraeten uit Oud Gastel. De Brabander ver scheen met een razendsnelle bolide die aangedreven wordt door een llOOcc motor, 'ge leend' van een Suzuki wegmo- tor. Maar Van de Ven kon hij niet kloppen. De gevechten in de diverse ca tegorieën waren pittig. Zo ook in de opstap klasse. De top- plaatsen waren slechts wegge legd voor de coureurs met veel lef en een geweldige stuur manskunst Veel van de 46 wa gens overleefden de vier man ches niet. Het best uit de bus kwam Goesenaar Stefan Otte, voor thuisrijder Jan Lokerse en Terneuzenaar Jo Netten. In de serie wagens tot 1950cc won klassementsleider Dennis Poppe uit Vlissingen en in de categorie tot vijf liter zegevier de Robert-Jan Huybregts uit Zevenbergschenhoek ZANDVOORT - De Vlissingers Katja Roose en Rutger Zo mer wacht een reis naar Maui, een van de Hawaii-eilan- den. Beide kitesurfers wonnen dit weekeinde bij Zand- voort de nationale Fly to Red Bull King of the Air 2004. Daarmee verwierven ze een startbewijs voor het meest voox-aanstaande kiteboardevenement ter wereld. De inter nationale Red Bull King of the Air wordt voor de zesde keer gehouden op het water bij Maui. De 23-jarige Katja Roose, die in 2003 Nederlands kampioen werd, doet voor de tweede achtereenvolgende keer mee. Vorig jaar werd ze zevende, nadat ze verrassend wist door te dringen tot het zogenaamde main event. Het internationale Red Buil King of the Air-evenement vindt van 23 tot en met 26 sep tember plaats. ZEVENBERGEN - Eddy Smit uit Kerkwerve heeft in Ze venbergen de tien kilometer lange Rabo Moerdijkloop op zijn naam geschi'even bij de mannen H50 Hij zette een tijd neer van 36 minuten en 22 seconden. Smit kon lang meelopen met Kees van Koeveringen uit Krabbendijke, die uiteindelijk tien seconden eerder over de finish ging, goed voor de vijfde plaats bij de mannen H40 Greetje Smit miste bij de vrouwen, na wat administratief geharre war, het erepodium bij de vrouwen D45. Zij liet een tijd klokken van 46 minuten 31 seconden. Adri Noordijke mis te eveneens net het podium bij de mannen H60. LEKKERKERK - Perry Boogaard verkeerde tijdens de menwedstrijd in het Zuid-Hollandse Lekkerkerk in super- vorm. In de eerste dressuurproef stuurde Boogaard de Friese merrie Reggie naar het uitstekende totaal van 71 procent. De tweede proef was goed voor 68 procent. Voor al in de in de middenproef scoorde de expressief bewegen de Friese merrie erg goed. Met deze vijf winstpunten neemt de Oudelandse aanspanning afscheid van de klasse L. Over enkele weken maakt Perry Boogaard in Gorin- chem zijn debuut in de klasse M. WAREGEM - Alice Naber-Lozeman is gisteren bij de in ternationale military (eventing) van Waregem tiende ge worden in de driesterren wedstrijd voor de wereldbeker. De Nederlandse amazone liep met haar paard Coral Esta te Baxter in de afsluitende cross-country - zaterdag was het springen al gehouden - 20,8 strafpunten op. Haar to taal na drie onderdelen kwam daarmee uit op 81,2. Andreas Dibowski won het Belgische evenement met FRH Serve Well met 54,1. De Duitser bleef de Belgische Karin Donckers (66,6) ver voor. Met zijn tweede paard Leonas Dancer eindigde Dibowski als derde. ANP VARSSEVELD - Motorcoureur Daniël Willemsen en bak kenist Kaspars Stupelis hebben gisteren in Varsseveld de open Nederlandse zijspantitel veroverd. De twee regeren dit seizoen de grandprixs en wonnen ook de wereldtitel. Na hun winst in de eerste manche waren Willemsen en Stupelis al verzekerd van de titel in het open NK. ANP van onze sportredactie ROERMOND - Tijdens de laat ste lange baan zwemwedstrij den in Oosterhout en Roermond deden de Zeeuwse zwemmers van zich spreken. Zaterdag werd in Oosterhout de wedstrijd in het Wilhelminaka- naal verzwommen. Via enkele podiumplaatsen stegen velen nog in het landelijk klassement. Door een fout van de organisa tie was in eerste instantie de baan over 1000 meter slechts 800 meter lang, met als conse quentie dat de eerste twee num mers niet meetelden voor het landelijk Masterklassement (zwemmers boven de 25 jaar). Marijke van Hoek van De Storm vogel behaalde op de 800 meter een tweede plaats bij de 45-plus- sers. Verder waren er podiumplaat sen voor Yair Klazen (Stormvo gel). Hij behaalde de tweede plek op de 1000 meter voor jon gens 13/14 jaar. Clubgenote An ne Pel was succesvol met een derde plaats bij de meisjes. De minioren Danique van Peenen en Sanne Klompe waren de num mers één en twee op de 500 me ter. Bij de senioren was Carmen de Ridder de snelste Zeeuwse op de derde plaats. Jeroen Dellebe- ke was met een tiende plek de beste Zeeuw op de 3000 meter. Ook bij de junioren-schoolslag waren de Zeeuwen in vorm. Na than Tramper (Bevelanders) won de afstand bij de junioren 1 en 2. Naomi Gelderland van Koewacht behaalde het zilver bij de meisjes. Op het senioren nummer schoolslag was Eline Nijskens succesvol met een twee de plaats; vlak achter winnares Dorith Zonneveld van SG West- land. Wind In Roermond ging het om de klassementsprijzen. De wind zorgde voor moeilijke omstan digheden. Snelle tijden waren uitgesloten. ZC Koewacht start te veelvuldig op de 2000 meter schoolslag vrouwen in een po ging om de concurrentie uit Zuid-Holland te passeren. De Westlanders waren echter te sterk en ZC Koewacht moest ge noegen nemen met de tweede plaats in de verenigingsklasse menten, Op de vrije slag werden de vrouwen derde. De Stormvogel uit Vlissingen was bij de mannen vrije slag suc cesvol met een derde plaats. Ro bert Stroo, Yair Klazen en Jeroen Dellebeke vergaarden de meeste punten voor de Vlissing se formatie. Nathan Tramper behaalde de klassementsoverwinning bij de jongens junioren-schoolslag. Carmen de Ridder (ZC Koe wacht) werd tweede bij de meis jes jeugd over de vrije slag on derdelen. Koewacht was ook succesvol met Eline Nijskens, die de derde plaats veroverde bij de meisjes jeugd schoolslag. Niek de Ridder won de afgelo pen twee jaar de klassementsti- tel bij de jongens junioren vrije slag, maar dit jaar moest hij die uit handen geven. Robert Yallop uit Hengelo was te sterk. De Rid der kreeg het zilver Met negen punten achterstand op winnares Kimberley van Uffelen uit Vlaar- dingen was Naomi Gelderland goed voor een tweede plek bij de meisjes junioren-schoolslag. De Stormvogel deed ook nog een duit in het zakje. Marijke van Hoek, Anne Pel en Yair Kla zen veroverden medailles. Van Hoek kwam uit bij de masters 45+ en schoof via snelle tijden in Vlissingen en Wilhelminadorp op naar de tweede plek. Anne Pel wist in de laatste twee wed strijden van het seizoen concur rente Inge Kuiper uit Overijssel maar net te passeren. Met een miniem verschil van 52 honderd ste van een seconde veroverde zij het brons. Yair Klazen was succesvol met het zilver bij de jongens junioren 1 en 2. ROTTERDAM - Robert Kip- koech Cheruiyot heeft gisteren de eerste aflevering van de halve marathon van Rotterdam gewonnen. Twee weken voor zijn 26e ver jaardag legde hij de afstand af in 1 uur en 11 seconden. Sneller is er dit seizoen nog niet gelo pen. Zijn landgenoot Wilson Kiprotich eindigde op de Cool- singel op bijna twee minuten achterstand als tweede. Felix Li- mo, die eerder dit jaar de hele marathon in Rotterdam won, eindigde als vijfde. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23