PSV zuinig op weg naar Londen Valencia verspeelt dure punten PZC Niks geen rondjes lopen Treffers Seedorf, maar geen winst Zlatan scoort ook voor Juventus Na nipte winst op RKC (1-0) zijn alle ogen gericht op Arsenal Matige generale van FC Utrecht FC Groningen in de zorgen Van Basten pleit Baros vrij Duitsers willen WK niet openen Makelele geen international meer Totti vraagt vrijlating gijzelaars Blessure Motta is tegenvaller Hofland geniet van seizoenstart maandag 13 september 2004 door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Met het gevoel dat er morgen weinig te verlie zen valt - alles wat we pakken, is meegenomen- reist PSV van ochtend om half elf af naar Lon den. Na de matige wedstrijd en nipte overwinning op RKC Waalwijk in het eigen Philips Stadion (1-0 door een doelpunt van Jan Vennegoor of Hesse- link) zal op Highbury duidelijk worden waar de vernieuwde se lectie op Europees niveau staat. Naar de eerste Champions-Lea- guewedstrijd wordt met nieuws gierigheid uitgekeken bij PSV, zowel intern als extern. De eufo rie rond de voortvarende sei zoenstart is gaan liggen door de remise bij NAC en het moeiza me optreden tegen RKC, maar de ploeg lijkt voor de grote inter nationale wedstrijden rijper dan vorig seizoen. Ook Erwin Koeman, zaterdag terug op het oude honk als trainer van RKC, gaf een schot voor de boeg door te stellen dat PSV in Europa moeilijker te bestrijden zal zijn dan in voorgaande jaren. Hij doelde op de toegenomen routine op het middenveld (Co- cu keerde zaterdag terug in de basis en speelde een hele wed strijd) en de ruimere mogelijkhe den achterin. In die linie zijn morgen overi gens weinig verrassingen te ver wachten. Waarschijnlijk speelt Ooijer op rechts. Zaterdaga vond debuteerde Csaba Fehér op die positie. Hij deed het niet slecht, maar had duidelijk moei te met het hogere tempo. Bijter ndro. wiens rendement als rechtsbuiten (Beasley kreeg rust) te laag was. Met het oog op de wedstrijd van morgen moest PSV onnodig veel energie verspillen. Een snel doel punt had de wedstrijd eerder in zijn plooi gelegd, waarna PSV krachten had kunnen sparen. De ultieme kans was er in de overtuigende en aantrekkelijke beginfase, maar Mark van Bom mel stuitte op Sinouh na een fout van Mark van Hintum. RKC had de defensieve proble men snel onder controle. Het po sitiespel van de Waalwijkers oogde verzorgd. Met een kopbal van Texeira en een vrije trap van Fuchs liet de ploeg van Koe man zich ook voor het doel van Zoetebier gelden. Laag tempo PSV slaagde er gaandeweg niet meer in om openingen te vin den. RKC legde de opbouw van PSV bewust bij Alex neer door hem voortdurend vrij te laten. De Braziliaan wist er niet goed raad mee. speelde bovendien in een te laag tempo. Na rust nam André Ooijer zijn plaats in en werd de opbouw vlotter en ge durfder. Het enige doelpunt van PSV kwam voort uit een stan daardsituatie. Defensief zijn de Eindhovenaren kwetsbaar bij spelhervattingen, wat tegen Ar senal opnieuw een voornaam aandachtspunt zal worden, in of fensieve zin heeft de ploeg aan dreiging gewonnen bij vrije trap pen en corners. Nu kwam Ven negoor of Hesselink, die zijn honderdste competitieduel in het PSV-shirt speelde, knap voor zijn tegenstander bij een vrije trap van Van Bommel. De 1-0-voorsprong kwam niet in gevaar. PSV speelde iets be ter dan voor rust en dat was ge noeg om RKC te beteugelen. De fensief werd er nauwelijks ruim te weggegeven. Dat is wellicht de belangrijkste plus met het oog op de wedstrijd tegen Ar senal, als een hoge mate van alertheid en concentratie zal worden verlangd. Guus Hiddink: „Juist als je denkt dat je controle hebt, van daaruit te veel bravoure toont en op verkeerde momenten de stellingen verlaat, is Arsenal le vensgevaarlijk." Volgens de PSV-coach zal PSV zich op Highbury niet ingraven. Er was nóg een debutant. Om dat Ji-sung Park met lichte knie klachten kampte, mocht Jeffer son Farfan zijn eerste officiële minuten maken. De Peruviaan is een bijter, een handenbinder- tje dat nooit opgeeft, maar hij moet nog leren om zijn energie op de juiste momenten aan te spreken. Tegen RKC kon hi] nog niet imponeren, maar de belofte is onmiskenbaar. Hij was na drukkelijker aanwezig dan Lea- UTRECHT - Echt onder de in druk van FC Utrecht zal Kjell Jonevret niet zijn geweest. De trainer van het Zweedse Djur- garden zag de tegenstander in de Uefa Cup wel met 1-0 van NEC winnen in Nieuw Galgen waard, maar slecht spelen. Van de Haar scoorde kort na rust. Door de overwinning pas seert FC Utrecht de Nijmegena- ren op de ranglijst. „Het was meer spannend dan goed", beaamde NEC-trainer Jo- han Neeskens na afloop. „Veel spelers haalden vandaag hun ni veau niet. We kunnen normaal gesproken beter." FC Utrecht was uiteindelijk net iets fortuinlijker. De ploeg kan nu wel toewerken naar de wed strijd tegen Djurgarden. „Dat blijven toch altijd speciale wed strijden", meldde Utrecht-trai ner Foeke Booy „Thuis zullen we donderdag een goed resul taat moeten neerzetten, omdat het in Zweden moeilijk wordt. Ik hoop op veel steun van het pu bliek." DEN HAAG - FC Groningen ging in de eredivisie in eigen sta dion met 3-2 onderuit tegen NAC Breda. Na vier wedstrijden hebben de Groningers slechts twee punten. Dat is een punt meer dan hek kensluiter De Graafschap, dat zaterdag met 2-0 verloor van Heerenveen. RBC won in Roosendaal met 4-1 van Vitesse, de eerste zege van het seizoen. De Belg Tim Smol ders scoorde tweemaal. Willem II was met 3-1 te sterk voor Roda JC. Jan Vennegoor of Hesselink (links), in een duel verwikkeld met Virgillio Teixeira van RKC, tekende voor de winnende goal van PSV. foto Ed Oudenaarden van onze sportredactie MADRID - Valencia heeft in de Spaanse competitie de eerste kostbare punten verspeeld. De regerend kampioen speelde ge lijk tegen Athletic Bilbao: 2-2. Halverwege stond Valencia nog met 2-0 achter. Angulo redde het punt voor de favoriet. Eerst gaf hij de voorzet voor de treffer van de Italiaan Di Vaio, vervol gens tikte hij zelf de gelijkma ker binnen. Barcelona maakte tegen Sevilla geen fout. De sterk vernieuwde formatie van Frank Rijkaard won met 2-0. Giuly scoorde voor de rust, Larsson in het tweede deel. Voor de Zweedse international, gekomen van Cel tic, was het zijn eerste treffer in de competitie voor Barca. Real Madrid won in Bemabeau van Numancia: 1-0. Het enige doelpunt tegen de nieuweling werd gemaakt door David Beck ham. Duitsland Bayer Leverkusen leed in Duits land een verrassende nederlaag tegen het pas gepromoveerde SV Mainz 05. In eigen huis won de debutant met 2-0 door goals van Weiland en Auer. Door de nederlaag van Leverkusen nam VfB Stuttgart de koppositie in de Bundesliga over. Stuttgart won met 2-0 van Hamburger SV. Leverkusen verloor bij Mainz zijn ongeslagen status en zakte naar de derde plaats op de rang lijst. Voor de club van trainer Klaus Augenthaler kwam het verlies op een pijnlijk moment want woensdag speelt het elftal de eerste Champions Lea gue-wedstrijd tegen Real Ma drid. Bayem München behaalde een moeizame 1-0- overwinning op Arminia Bielefeld. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Roy Ma- kaay, die zijn tweede seizoens treffer het aantekenen. België Club Brugge handhaaft zich dankzij een nipte, maar verdien de 1-0-zege bij Charleroi aan kop van de Belgische competi tie. De Brugse ploeg won zater dagavond door een treffer uit een vrije trap van Balaban. Het doelpunt viel kort na rust. An- derlecht nestelde zich op een punt van de Bruggenaren na een 3-1-overwinning bij Oostende. Engeland In de Engelse competitie liet Chelsea voor het eerst punten liggen. De miljoenenformatie speelde in de uitwedstrijd tegen Aston Villa met 0-0 gelijk. De Londense club, waar Mateja Ke- zman een basisplaats had, sloot de eerste vier duels af zonder puntenverlies. Op de ranglijst werd het miljoenenspeeltje van staalmagnaat Abramovitsj voor bij gestreefd door Arsenal, dat voor de vijfde keer op rij geen puntenverlies leed. Fulham werd van de mat geveegd. In ei gen stadion hield de Londense formatie van goalie Edwin van der Sar ruim een uur stand, maar moest daarna diep buigen. Binnen tien minuten maakte de Engelse landskampioen drie goals. Ljungberg, Knight (eigen doelpunt) en Reyes tekenden voor de productie. Voor Manchester United wil het seizoen maar niet op gang ko men. Ondanks de rentree van Ruud van Nistelrooij kwam het elftal van Alex Ferguson niet verder dan een 2-2-gelijkspel te gen Bolton Wanderers. In de 90e minuut leek ManUni- ted een punt te verspelen toen Ferdinand de 2-1 maakte. Ik ben de afgelopen week met allerlei vragen bestookt. Nu de opleiding van jonge spelers in Kortgene begint, wil iedereen weten hoe er getraind gaat worden. De meest gestelde vraag was of er ook aandacht aan het conditionele aspect wordt besteed. Er waren ook trainers bij die wilden weten of we wed- strijdgericht gingen trainen, dus trai nen op tactiek. Nou, bij ons op de opleiding wordt er dus geen shuttleruntest afgenomen. En we gaan ook niet werken volgens de me thode van conditietrainer Raymond Verheijen. Bij ons worden er geen rond jes gelopen en we gaan ook niet tac tisch trainen. We gaan trainen om beter te worden en dat bereik je niet door een tactische training neer te zetten. Bij ons komt de nadruk te liggen op techniek, hande lingssnelheid en positiespel. Als je geen goede techniek hebt, kun je in onze ogen niet op niveau spelen. Als Feye- noord Dl tegen de Zeeuwse D-selectie speelt, is er een wereld van verschil wat betreft handelingssnelheid. Als ik dan al die opmerkingen van al die jeugdtrainers hoor, dan weet ik dat we de goede keuze hebben gemaakt. Het is niet zo dat wij de wijsheid in pacht hebben, maar we hopen met de opleiding wel een bijdrage te kunnen leveren aan de ontwikkeling van het ta lent en het Zeeuwse voetbal. Natuur lijk zullen daar jaren overheen gaan. Je bouwt niet in één dag een brug, maar ik hoop dat we over vijf, tien jaar toch kunnen zeggen dat het zijn vruchten heeft afgeworpen. Dan hoop ik ook dat we in Zeeland weer minstens drie hoofdklassers hebben. Het is nu natuur lijk een beetje karig. Ik wil niet al te dramatisch doen, maar het is wel zorge lijk. Hoek als enige ploeg op het hoog ste niveau, dat is niet iets om trots op te zijn. En dan bestaat Hoek ook nog eens uit negen Belgen en een Frans man. Begrijp me niet verkeerd: ik heb respect wat er bij Hoek wordt gepres teerd. Dat is vreselijk knap. Het zijn in mijn ogen ook allemaal prima Belgen. Iedereen moet echter ook beseffen dat ze natuurlijk niet voor niets al die jon gens halen. Als er genoeg goede Zeeuws-Vlaamse voetballers zouden rondlopen, zouden ze die heus wel aan trekken. De conclusie moet dus zijn dat er onvoldoende kwaliteit is. En mis schien krijgen de talenten wel te wei nig aandacht. Misschien kunnen wij daar op termijn verandering in aan brengen. Dat is in elk geval onze uitda ging- Dennis de Nooijer „We moeten realistisch blijven. Arsenal is zeker bezig aan een fantastische reeks. Alles wat je daar pakt, is meegenomen. Maar op onze manier willen we daar ook voetballend wat bren gen, met name via veel snelheid voorin." Op de vleugels zullen Beasley en Park terugkeren. De knieklach ten van Park vormen geen be lemmering. Guus Hiddink reist met twintig man af. In vergelij king tot de achttien van zater dag voegt behalve de Zuid-Kore- aan ook Theo Lucius zich bij de selectie. GPD ZEIST - Marco van Basten wil dat de Europese voet'J bond de gele kaart voor Milan Baros kwijtscheld! Tsjech kreeg woensdag tijdens het WK-kwalificatii Nederland-Tsjechië een officiële waarschuwing, hij zonder schoen een actie maakte De bondscoach van Oranje vindt die gele kaart overs ven en hoopt dat de Tsjechische bond sterker staat verweer wanneer ook de tegenstander een signaal aiW Daarom heeft Van Basten de KNVB opdracht ge§ een brief op te stellen. ANP HAMBURG - Duitsland voelt er niets voor de openi^ wedstrijd van het WK voetbal 2006 in eigen land tea len. Dat heeft teammanager Oliver Bierhoff naird bondscoach Jürgen Klinsmann laten weten. Het ths! land gunt de eer van de opening aan titelhouder Brazil Sinds 1974 speelt de wereldkampioen voetbal deed wedstrijd van het volgende toernooi. Voor 2006 is de lid houder niet langer automatisch toegelaten. Dat opd de deur voor het organiserende land om af te trappend juni 2006. Duitsland heeft echter geen trek en schooi] eer door naar Brazilië, omdat de Duitsers ervanuita] dat de vijfvoudige wereldkampioen zich wel zal kwalid ren. Brazilië leidt de Zuid-Amerikaanse groep. ANPIM PARIJS - De Franse middenvelder Claude Makelele hJ zijn interlandloopbaan beëindigd. ..Het is tijd om ca plaats af te staan aan de jongere spelers", zei hijte^ l'Equipe. Makelele is de vijfde speler die bedankt vn het Franse voetbalelftal na het rampzalig verlopen E .-, pees kampioenschap in Portugal. De titelverdediger^ drie maanden geleden in de kwartfinale ondenut te* Griekenland. Eerder maakten ook al Zidane, Desilj Thuram en Lizarazu bekend dat ze niet meer voor Ffej rijk willen spelen. ANP/AFP ROME - De Italiaanse voetballer Francesco Totti kJ voor de wedstrijd van AS Roma tegen Fiorentina gepi] voor de vrijlating van twee Italiaanse gijzelaars in Ink! De twee hulpverleensters werden dinsdag in Bagdadoal voerd. De boodschap van Totti, die ambassadeur is van Uni^j was te zien op het grote scherm in het stadion Ook?,.?: een spandoek onthuld, ter nagedachtenis aan de kind® die omkwamen bij het gijzeldrama in Rusland. ANPI&R BARCELONA - Trainer Frank Rijkaard van Barceiccr kan het komende half jaar niet beschikken over zijn Bre& liaanse speler Thiago Motta. De 22-jarige speler liep zate- dag in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Sevilla ernstige knieblessure op. Diepgaand onderzoek wees gisteren uit dat Motta zeka zes maanden niet kan voetballen. Hij heeft letsel aan® banden in de linkerknie. Motta moest zaterdag na Iwa minuten het veld verlaten. Hij liep de blessure op zonós dat er contact was met een andere speler. ANP/AFP van onze sportredactie MILAAN - Twee treffers van Clarence Seedorf waren voor AC Milan niet voldoende om za terdagavond te winnen van Li- vorno. Twee keer kwam de te genstander in San Siro weer op gelijke hoogte: 2-2. De Nederlander, voor de meest recente interlands niet door bondscoach Van Basten geselec teerd, scoorde in de derde en de 47e minuut. Beide keren kwam de gelijkmaker op naam van Lu- carelli. Al vanaf de zevende mi nuut speelde Milan met een man minder, na een rode kaart van doelman Dida. In blessuretijd kreeg ook Balleri van Livorno de rode kaart ?d het gepromoveerde LivornoB het de eerste wedstrijd op ia hoogste niveau in 55 jaar. Inter speelde gelijk tegen vo Verona: 2-2 Edgar Ml had een basisplaats bi] decWj uit Milaan. Hij speelde bij ijl eerste competitieoptreden V zijn nieuwe club 83 minui® mee. Inter had, zonder Van der Mi? de, wel de nodige moeite ij Chievo Bij rust leidde i thuisclub met 2-1. Semiolu Pellisier scoorden voor rust ra Chievo, nadat Stankovic InJ op voorsprong had gezet. Kat hervatting kwam Inter Andriano op gelijke hoo ANP Smith maakte echter in dezelfde minuut alweer de gelijkmaker Newcastle United won in eigen huis voor de eerste keer dit sei zoen. De club van Patrick Klui- vert versloeg Blackburn Rovers met 3-0. Saillant detail: New castle ontsloeg vorige week trai ner Robson en nam de Schotse oefenmeester Graeme Souness over van Blackburn. Patrick Kluivert kwam niet in actie, hij moest negentig minuten op de bank blijven zitten. Schotland In de Schotse competitie ver grootte kampioen Celtic voor het tweede weekeinde op rij de voorsprong op de concurrentie. Celtic won de thuiswedstrijd te gen Dundee eenvoudig met 3-0, door twee doelpunten van Cama- ra en een van Hartson. Glasgow Rangers liet een dag later twee punten liggen in de uitwedstrijd bij Hearts (0-0). ANP/DPA door Peter van Duyl BRESCIA - Zlatan Ibrahimovic heeft zijn debuut voor Juventus opgeluisterd met een goal. In de eerste wedstrijd van de Italiaan se competitie scoorde de Zweed se aanwinst de derde treffer te gen Brescia. Juventus, woens dag in de Arena tegenstander van Ajax, won met 0-3. Ibrahimovic begon het duel op de bank. maar mocht na de pau ze invallen voor de Fransman David Trezeguet, die het veld licht geblesseerd moest verla ten. Nedved en Trezeguet had den Juventus voor rust op 0-2 ge zet, oud-Ajacied Ibrahimovic be leefde zijn moment van glorie in de tweede helft. De Zweed pikte de bal op aan de zijkant van de zestienmeter, ontdeed zich van twee tegenstanders en kogelde de bal diagonaal in het doel van Brescia. Namens Ajax was assistent-trai ner Tonny Bruins-Slot aandach tig toeschouwer bij de seizoens ouverture van Juventus. De spion kreeg vooral de bevesti ging van wat ze in Amsterdam eigenlijk al wisten: Juventus is een absolute topploeg met Treze guet en Del Piero, met Zambrot- ta als back en met een centrum Thuram/Cannavaro. „Een volwassen elftal metd« gewinterde profs. Dat zie je a hun manier van doen." Pavel Nedved speelde bij Jtne tus de hele wedstrijd en if klaar voor het duel in Aratf dam. Dat betekent nieuws voor Ajax. „Ik heb., ventus al een paar keer gez» zegt Bruins-Slot. „Als Nedw meedoet, is dat een wereld» verschil. Hij heeft natuurj een geweldige drive en is dep te animator. Vooral hij mas van Juventus een het team." GPD WOLFSBURG - Met tien p» ten uit vier gespeelde weds"! den staat VI L Wolfsburg op* tweede plaats in de Duitse co# petitie. De club van de Nederlands^ ternational Kevin Hofland trainer Eric Gerets won za-' dag met 3-0 van Schalke „Dat is een ploeg die wil B# doen om de bovenste plaats® reageerde Hofland, die vorige mer PSV verruilde voordeü® se club. „Als je van Schalket» 3-0 wint, doe je het gewoon^ erg goed." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16