DE ROOMPOT BIEDT AL 40 JAAR VAKANTIEPLEZIER PewicoriBv I www.pzc.nl/weei EXCLUSIEVE AANBIEDINGEN, SPECIAAL VOOR INWONERS VAN ZEELAND! 0900-8810 0,20 p/m) WWW.ROOMPOT.NL/40 Saab Melse Goes MIDWEEKVERBLIJF WEERT SLECHTS €40,- OUDERWETS VOORDELIGE AANBIEDING VOOR EEN DAGJE SPETTERPRET! VOORDEEL- BEWAARBON Help Soni in India naar school! GGCF GCNS r 0£N BflLLONVRRRT CRD0RU flDBRLLOn A 2.0 Classic Coupé Embassy blue 2.3 S Coupé Le mans blue, houtinleg Scarabee green metallic Imola red, airco 2.0 SE 5-drs 2.0t S 5-drs 2.0 S 5-drs 2.0 S Coupé 2.2 TiD S 5-drs 2.0c S 5-drs 2.0 Turbo Coupé 2.2 TiD S 5-drs 2.0c Luxury 5-drs 2.0t Luxury 5-drs 2.0 Aero Cabrio 2.0t 5-drs 2.2 TiD 5-drs 2.0 Aero 5-drs 2.0t Cabriolet 2.0t Vector Cabrio l.8tArc Sportsedan 2.2 TiD Sportsedan 2.0t S sedan 2.0t Sedan LPI 2.3t SE sedan 3.0t Griffin 2.0t S Estate 2.3 Turbo Aero 2.0t S Estate 2 Ot Estate 2.0t SE sedan 2.0t Estate Cosmic blue, led. bekleding, airco Scarabee green, airco Embassy blue, led. bekleding, airco Embassy blue, airco, licht met. velgen Silvermetallic, airco Silvermetallic, airco, performance Silvermetallic, airco, 205 pk Morello rood, airco, met. velgen Solid black, led. bekleding, airco Midnight blue, led. bekleding, airco Silvermetallic. full option, 205 pk Solid black, airco, licht met velgen Silvermet., airco, licht met velgen Solid black,, airco, led. bekleding Solid black, led. bekleding, airco Lime Yellow, Xenon, automaat Merlot red, led.bekleding. airco Nocturne blue, airco, park assist Midnight blue, airco Scarabee green, airco Silvermetallic, led. bekleding, airco Midnight blue, gev. led. bekleding, aut Solid black, airco Silvermetallic, led. bekleding, aut Solid black, airco Silvermetallic, airco Silvermetallic, aut, led. bekleding Silvermet, aut, airco, led. bekleding 07-19?! 02-199! 0I-I99( 03-199! 04-1991 03-19!) 04-1999 03-2001 04-2000 01-2000 01-2W 02-2OC 02-20C 03-20C 04-2001 03-200 04-20 05-20 05-2001 1 1-200: 01-Km 01-200! 01-199! 06-199! 01-199! 02-1995 05-1995 08-107 08-207 01-2001 03-2031 01-200* Saab Select Occasions Uw Saabdealer voor Zeeland. Autobedrijf Melse Goes b.v. Amundsenweg 35 4462 GP Goes (0113) 27 15 15 saab@melse.nl www.saabmelse.nl U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Stort uw bijdrage op giro 145. Namens onze passagiers: hartelijk dank. v www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl De Roompot is al lang niet meer die camping bij Kamperland. Het is de aanduiding voor een verschei denheid aan vormen van verblijfsrecreatie in Zeeland en daarbuiten. Sinds de oprichting in 1965 is er sprake geweest van een onstuimige groei die nog steeds in volle hevigheid voort gaat. Volgend jaar vindt de viering plaats van 40 jaar vakantieplezïer Maar nu al wil De Roompot de Zeeuwse bevolking laten meedelen in de jubileumvreugde. Daarom vindt u hieronder een aantal feestelijke aanbiedingen. Toeval bestaat wel! Was de Roompot ooit in het leven gekomen van de Souburger Piet Kortekaas als hij bij zijn vakantiehuisje in Zoutelande niet een buurman had gehad die hem tipte dat een boer op Noord-Beveland op zoek was naar een exploitant van een nieuw op te richten camping op zijn land? Dat trok Kortekaas zeer aan. Als machinist bij de Provinciale Stoomboot Dienst had hij toch amper kansen om door te groeien. De start was bescheiden: een lapje grond van 3,5 hectare in de luwte van de Oosterscheldedijk. Goed voor 150 kampeerplaatsen. Vanwege de situering aan de boorden van de Oosterschelde, met een als De Roompot aangeduide hoofdgeul, was de naam voor de camping niet ver gezocht. Technische kennis Zijn technische kennis en inzicht kwamen Piet Kortekaas goed van pas in zijn nieuwe beroep, want op een cam ping valt er heel wat aan te leggen en te installeren. Daardoor wist de recreatiebedrijfsvoerder zich al snel van de broeders in het vak te onderscheiden. Nu kijkt nie mand daar meer van op, maar een kleine veertig jaar geleden was de aanbieding van kampeerplaatsen mét stroom- en wateraansluiting echt iets bijzonders. De Roompot mocht dan vanwege de weinig toeristische lig ging in het Noord-Bevelandse peeland niet direct 'the place to be' zijn voor vakantiegangers, je had er dankzij techneut Kortekaas toch maar mooi allerlei voorzienin gen, zoals een verwarmd toiletgebouw en vorstvrije mogelijkheden om de camping ook in de wintermaan den open te houden. Drie jaar na de oprichting van het recreatiebedrijf diende de eerste uitbreiding zich al aan. De verdubbeling van de omvang van het terrein werd wel toegestaan, maar dan moest er wel een zuiverings installatie komen. Dat gaf aanleiding tot wenkbrauw fronsen 'Dat ding is nooit rendabel te bouwen', werd er voorgerekend. Maar 'eigenwijs en dwars natuurlijk' liet Piet Kortekaas zich daardoor niet afschrikken. Het toen in eigen beheer ontwikkelde systeem werkte zo goed dat het, zoveel jaren later, nog steeds met succes wordt toe gepast. De eerste klanten waren Belgen. Als hartstoch telijke sportvissers hadden zij al eerder de weg naar de Zeeuwse dijkglooiingen gevonden, maar wat De Roompot aan comfort kon bieden, dat hadden andere campings niet. De belangstelling van de Oosterburen voor een verblijf op De Roompot werd volgens grond legger Kortekaas vooral aangewakkerd door de Duitse Posterijen. Die lieten op het terrein vijftig stacaravans plaatsen om eigen personen een vakantie onderdak te kunnen bezorgen Traditie Gaandeweg werd het een traditie om zo ongeveer om de drie jaar tot een verdubbeling van de bedrijfscapa- citeit te komen De exploitatie van de camping kreeg nieuwe impulsen toen Piet Kortekaas een verwarmd binnenbad liet bouwen. Zwemmen op de camping, dat kon toen nog nergens in Zeeland. Met de realisering van een subtropisch zwembad liep camping De Roompot in 1980 zelfs landelijk voorop. De voorziening was niet alleen erg prettig voor de eigen gasten, ook Zeeuwse ingezetenen profiteerden er royaal van. Inmiddels had een romance de huidige directeur van de onderneming, Henk van Koeveringe, binnen het bedrijf gebracht. Hij had zichzelf een carrière in het onderwijs in het vooruit zicht gesteld, maar was vanwege de enorme expansie drang van zijn aanstaande schoonvader van harte welkom om het pioniersgezin te ondersteunen bij de vele werk zaamheden. In 1974 trad Van Koeveringe officieel in dienst bij het bedrijf. Dat leidde tot een verdeling van taken: Kortekaas deed voortaan alles wat technisch was en de schoonzoon kreeg de zorg over wat er overbleef. De vestiging in Kamperland groeide uit tot een opper vlakte van 30 hectare. In de jaren tachtig kreeg De Roompot er een maritieme poot bij door de aankoop van de nabij gelegen werkhaven die tot jachthaven werd om gebouwd, met daar omheen ca. 300 vakantiebungalows. Betere structuur De komst van de computer bracht met zich mee dat er een betere structuur ontstond om op meerdere plekken tegelijk toeristische verblijfsrecreatie te ontwikkelen. Er werden campings gekocht, bestaande vakantieparken over- of in beheer genomen en nieuwe bungalowterrei nen ontwikkeld. Zo kreeg De Roompot er in Zeeland tal van vestigingen bij: Noordzee Résidence De Banjaard in Kamperland, Hof Domburg, Camping De Zandput in Vrouwenpolder, Bos Duin in Oostkapelle, Camping Dishoek, Zeebad in Breskens, Pannenschuur in Nieuwvliet- Bad, Zeeland Village in Scharendijke, de recreatieparken De Soeten Haert en Klein Poellarid in Renesse, Livingstone in Burgh-Haamstede, Résidence Port Scaldis in Breskens en de Oesterbaai in Wemeldinge. Het was er voor De Roompot niet zo snel van gekomen om buiten Zeeland te gaan kijken als er meer voortgang had geze ten in het bij Cadzand-Bad gesitueerde project Cavelot, dat voorziet in de bouw van ongeveer 250 recreatie woningen in een fraai landschap met veel groen en water. Inmiddels heeft De Roompot ook vestigingen in Brabant (De Katjeskelder) bij Oosterhout, Noord-Limburg (Weerterbergen) en Hellevoetsluis (Cape Helius). De Roompot is in veertig jaar tijd uitgegroeid tot een onder neming met meer dan 40 campings en bungalowparken, en 600 mensen in vaste dienst. De jaaromzet bedraagt meer dan 100 miljoen. Er worden tussen de 2500 en 3000 vakantiewoningen verhuurd, 3000 kampeerplaat sen, 1500'stacaravanplaatsen en 400 bootplaatsen. In de zomer gaan er alleen in Zeeland al per week 30.000 gasten op Roompotparken in en uit. Na Center Pares en Landal is De Roompot de derde grootste toeristische logiesverschaffer in Nederland. Het is het grootste bedrijf in deze sector dat in Nederlandse handen is. Expansie drift blijft de Roompot organisatie beheersen. Recentelijk zijn de eerste stappen gezet voor de overname van acht bungalowparken en campings van Euroase Pares. Op verschillende parken staan uitbreidingen op het pro gramma, met luxe verblijfsaccommodaties voor grotere groepen. Naar voorbeeld van Noordzee Résidence De Banjaard wordt ook op het Limburgse vakantiepark Weerterbergen een nierdialysecentrum gerealiseerd. Met Turkije en het goedkope vliegen erbij zijn er voor het vakantiepubliek meer mogelijkheden gekomen om de vakantie in te vullen. ,,Dus zul je er voor moeten zorgen datje een optimaal goed product goed op de markt weet te brengen", meent directeur Van Koeveringe. ,,De beste overleeft", voegt de inmiddels 78-jarige Piet Kortekaas daar aan toe. Hij begon veertig jaar geleden met niks. ,,lk ben er nog steeds gröös op", zegt hij terugkijkend op de ontwikkelingen die De Roompot heeft meegemaakt „Maar ik ben er ook gröós op wat Henk er van maakt Reserveer nu een weekend of midweek in een 6-per- soons bungalow op 5-sterren-vakantiepark Weerterbergen in Weert en betaal slecht een spotprijs! Het ruim opgezette, autovrije vakantiepark grenst aan de Weerter en Budeler Bergen, met uitgestrekte bossen, zandverstuivingen en heidevelden. Samen genieten van dit prachtige natuurgebied, gezellig uit eten in één van de restaurants, zwemmen in het sub tropisch zwemparadijs, leuke uitstapjes met een snufje cultuur, afgewisseld met sportieve activiteiten in het Sportpaleis... Met een (tussendoor)vakantie op dit park laadt u zich weer helemaal op. U verblijft in een 6-persoons bungalow met 3 slaapkamers, woonkamer met open haard en badkamer met bad. Midweek (ma-vrij) €40,- Weekend (vnj-ma) €80,- Deze actie geldt voor alle midweken en weekenden met aankomst in de periode van 5 november t/m 20 december. Kom genieten van een dagje sportieve in- en ontspanning in zwemparadijs De Roompot in Kamperland of De Parel in Domburg. U profiteert nu van een ouderwetse lage prijs van 4,- 1,82) per persoon. Geldig voor max 6 personen tot 17 maart 2005 (m.u.v. herfst-, kerst- en voorjaars vakantie). Weer of geen weer, in beide zwemparadijzen is het altijd genieten. Vrijetijdscentrum De Roompot in Kamperland biedt volop subtropisch zwemplezier. Daarnaast beschikt het Vrijetijdscentrum o.a. over een golfslagbad, kinderbad, binnen-/buitenbad, reuzenglijbaan (63 meter), sauna*), zonnebanken*), Turks stoombad, kuurbaden*) en nog veel meer! -jtegen vergoeding. De Parel is hét vrijetijdscentrum in Domburg. Naast het luxueuze kuur- en Beautycentrum en het stijlvolle sauna landschap treft u er ook een uitgebreid subtropisch zwemparadijs aan met o.a. Peuterbad, binnen-/buitenbad, 70 meter lange glijbaan. Pelikaanduik, snelstromende rivier maar ook een kuur beautycentrum met sauna landschap en vele andere faciliteiten. Knip deze bon snel uit en profiteer van het supervoordelige tarief van ƒ4,- (€1,82) per persoon. Maximaal 6 personen. Geldig tot 17 maart 2005 (m u.v herfst-, kerst- en voorjaarsvakantie). constructie- straal- en conserveringswerken Betreft dat het pleziervaartseizoen weer binnenkort ten einde raakt, en uw er attent op wijzen dat wij een van de grootste straal en conserveringshal van Zeeland hebben, is een goed conserveringssysteem van groot belang om uw schip in goede conditie te houden. Wij verwerken topproducten van Sigma Coatings en International Paint rechtstreeks van de fabrikant, waarvan wij en de fabrikant een schriftelijke garantie op geven. Zelfs schepen tot 25 meter en 7 meter hoog vormt voor ons geen enkel pro bleem. 'Vraag vrijblijvend een offerte bij ons aan, informatie de heer J. G. Schipper. Tel. 0113-600428 Fax 0113-600466 BRLLOnVfiARTen minervum 7346,4817 zd breda nederland tel +31 (0)76 5145 372 www.adballon.nl edukans Steun Edukans Giro 515 Amersfoort www.edukans.nl omdat onderwijs écht helpt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 44