Burgerwacht actief in Hulst PZC PZC Raad Terneuzen vreest licht uit kassen bij Westdorpe Revolverhelden horen tot 3,5 jaar gevangenis eisen 13 Bewoners Steensedijk houden 's nachts raddraaiers in de gaten RPCZ zet nieuwbouw in Vlissingen door Kermisvertier in Vogelwaarde Dag van leidster en gastouder Nieuw Namen viert vijf dagen feest Openluchtdisco in Terneuzen 0800 - 0231 231 (GRATIS) Van den Baar wekt ergernis Cel geëist voor slaan met hamer Automobilist rijdt in sloot Aanranding in Vlissingen agenda Seniorensoos vrijdag 10 september 2004 Hnnr Jean-Lou de Gucht HULST - Enkele bewoners van de Steensedijk in Hulst begin nen vanaf vanavond met een burgenvacht. Ze willen een ein de maken aan de onveiligheid in hun straat. Ieder weekeinde worden buiten spiegels van auto's getrapt en worden auto's bekrast. „De maat is voor ons vol", zegt een woordvoerder van de burger wacht. Hij wil graag anoniem blijven. Want je weet volgens de 'initiatiefnemer maar nooit wat voor negatief gevolg je naam in de krant kan hebben. Vorig weekeinde zijn de bewo ners bij wijze van proef 's nachts in kleine groepjes de straat opgegaan. „Dat is zo goed VLISSINGEN - Ondanks zijn onzekere toekomst zet het Regio naal Pedagogisch Centrum Zee land (RPCZ) de plannen voor nieuwbouw in Vlissingen door. Het is de bedoeling dat de bouw in november begint, zodat het pand in het najaar van 2005 in gebruik kan worden genomen. De toekomst van de schoolbege leidingsdienst staat onder druk door de wetswijziging die al ge ruime tijd in voorbereiding is. Schoolbegeleidingsdiensten wor den nu voor de helft betaald door het Rijk en voor de andere helft door gemeenten. In de nieu we situatie gaat het rijksgeld rechtstreeks naar de scholen, die zelf bepalen wat ze ermee loen. Zij kunnen het ook aan an- lere zaken dan aan schoolbege- eiding besteden. Gemeenten ïebben de mogelijkheid hun bij lrage af te bouwen. )e nieuwbouw vervangt de vier luidige locaties van de onder wijsbegeleidingsdienst in Sint .aurens, Middelburg, 's-Graven- older en Terneuzen. .VOGELWAARDE - Vogelw aar dde viert morgen, zondag en jmaandag kermis. Er zijn kermisattracties voor de jeugd en verder is er vertier in en bij café Ons Vermaak in de Èossestraat. Vanavond is er al •jierproeven, morgen een schie- ling op de liggende wip en een gaaibolwedstrijd, gevolgd door een kermisfeest. Zondagmiddag draaien de balletjes voor de kin derbingo. Na de bingo kunnen de jongeren terecht in de disco, waar de Sasse K-3 groep op treedt. 's Avonds komen de Two Tops op het podium. Maandag middag zijn er weer een schie- tmgen gaaibolwedstrijd. Dj Ger- rie en zijn maatje Dirk draaien s avonds muziek tijdens een af sluitende dansavond. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renê van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 i Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE j Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl 'NTERNET I www.pzc.nl I E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur bevallen dat we dat voorlopig ie der weekeinde gaan doen." De woordvoerder benadrukt dat het om een vreedzaam initiatief gaat. „Het is de bedoeling om toe zicht te houden in de straat en een beschrijving van rad draaiers te geven aan de politie. Ik wil hier wel benadrukken dat wij er niet op uit zijn om jonge ren in elkaar te slaan." Burgemeester J.F. Mulder van Hulst kijkt vreemd op van het initiatief. „Ons bereiken heel weinig aangiftes van vernielin gen op de Steensedijk. Ik heb dan ook niet de indruk dat de openbare orde en veiligheid in gevaar zijn." Mulder heeft er geen enkele moeite mee dat bur gers 's nachts een oogje in het zeil houden in hun straat. „Maar het kan natuurlijk niet zo zijn dat zij gewapend met honkbalknuppels door de straat lopen." Volgens de woordvoer der van de burgerwacht is dat echter niet het geval. Mulder is wel bereid om het ge sprek aan te gaan met de bewo ners van de Steensedijk. „Ik ga op heel korte termijn samen met de politie praten met de bewo ners en de wijkraad. Ik wil ook niet beweren dat er helemaal geen problemen zouden zijn. Al leen bereiken ons heel weinig klachten. We zulllen eerst de groep moeten traceren die de vernielingen uitvoert. Ook kan er natuurlijk altijd een extra pa trouille van de politie zijn. Maar ik kan echt niet een hele nacht een agent op de Steensedijk neerzetten." Fractievoorzitter A. Hegger van Progressief Hulst, die het probleem aan kaartte in de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken, meent dat Mulder het probleem onderschat. „Ik heb met zeven bewoners van de Steensedijk ge sproken en die hebben mij alle maal verzekerd dat de openbare orde en veiligheid wel in het ge ding zijn. Die mensen zitten vol emotie. Vind je het gek dat ze geen aangifte meer doen? Er ge beurt toch njets met hun klach ten. Ik hoop maar dat de situa tie niet escaleert. Dat vroeg of laat een van de bewoners een raddraaier een flinke klap ver koopt. Met alle gevolgen van dien." Dat is zeker niet de bedoeling van de burgerwacht. „Wij zijn uit op een vreedzame oplossing. Dat de vandalen gepakt worden en de vernielingen stoppen. Op dat moment stoppen we ook met onze burgerwacht. En we willen een beetje meer begrip van de ge meente." Cathy Spaans (links) en Katja Verselder van De Tuimelaars kregen bonbons en een zonneklep. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Zeker, het is lèuk dat haar werk eens op deze manier gewaar deerd wordt, vindt Katja Verselder (30). Maar echt veel ophef hoeven ze er van haar niet van te* maken. Ze eet nog een Belgische bonbon, die ze gisteren kreeg van de Stichting Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen. Net als 150 andere leidsters. Want gisteren was door de landelijke belangenvereniging van ouders in de kinderopvang (Boink) uitgeroepen tot Dag van de leidster en gastouder. Behalve een doos bonbons kregen de leidsters ook een zonneklep. „We hopen dat ze die nog een aantal dagen kunnen gebruiken, zo aan het einde van de zo mer", lacht coördinator Barry Haerens van de stichting Kinderopvang. De 160 gastouders die voor de stichting wer- ken, kregen gisteren een attentie per post toegestuurd. De kinderen kregen allemaal een pakje koekjes. Waardering voor het werk van de leid sters en andere medewerkers van de stichting is er ook bij de 1600 ouders die gebruik maken van de diensten van de kinderopvang. „Het imago van de kinderopvang is dat het duur is. Maar dat bestrijden wij met klem, want je krijgt een groot deel van het geld terug via de belastingdienst", zegt stichtings directeur Rianne Vons. Met de invoering van een nieuwe wet die de kinderopvang regelt, bestond bij veel mensen de vrees dat de kinderop vang veel duurder zou worden dan nu het geval is. Maar volgens Vons is die angst onge grond. „Voor de helft van de ouders die gebruik maken van onze opvang blijven de kosten gelijk. Een kwart gaat zelfs minder betalen. Alleen de mensen met de hogere inkomens en slechts één kind in de opvang gaan meer betalen. Men sen die gebruik maken van de diensten van de gastouders, zijn in tachtig pro cent van de gevallen goedkoper uit." De tijd van de enorme jaarlijkse prijsstij gingen is in de kinderopvang bovendien achter de rug, zegt Vons. „Voor 2005 is er slechts sprake van een tariefsverho ging met drie procent." Anders dan in de Randstad, maken vol gens Vons in Zeeuws-Vlaanderen nog veel ouders gebruik van alternatieven foto Peter Nicolai voor de opvang van hun kroost. Vaak worden hier de opa's en oma's ingescha keld. „Al zie je daar langzaam maar zeker toch ook verandering in komen. Steeds meer ouders maken een combinatie: ze laten hun kind twee dagen in de opvang en één dag naar opa en oma gaan, om dat het anders voor die mensen ook te veel is." Cathy Spaans (27) werkt al tien jaar in de kinderopvang en leidt samen met col lega Katja de groep kinderen van nul tot vier jaar bij De Tuimelaars, een van de drie kinderdagverblijfgroepen in het Kinderplein, zoals de opvang in het cen trale kantoor van de stichting aan de Bellamystraat in Terneuzen is gedoopt. „Het leukste van dit werk is natuurlijk de omgang met kinderen. Het werk in deze groep is afwisselend. Je kunt met de oudere kinderen knutselen, en de al lerkleinste kinderen verzorgen." NIEUW-NAMEN - Het grens dorp Nieuw-Namen viert van vandaag tot en met dinsdag ker- Voor de jeugd is er op het Anto- niusplein vertier met verschil lende kermisattracties. Het feest - en sportcomité heeft ver der een programma opgesteld voor jong en oud. Zo is er van avond een familiequiz in café St.Cecilia. Morgenmiddag vertrekt vanaf café 't Rost Zand een autorally en in café St.Cecilia is er (even als maandag- en dinsdagmid dag) een schieting op de liggen de wip. 's Avonds opent fanfare de Scheldezonen met een rond gang het festival 'Op grootva ders wijze'. Zondagmorgen zijn fanfare en zangkoor St.Cecilia te horen in de hoogmis. Maandag om 10.00 uur is de traditionele mis voor overleden parochianen. De leer lingen van basisschool St. Jozef gaan 's middags op de speel plaats stoeptekenen. De traditionele wielerwedstrijd op dinsdagavond gaat niet door. Er is nu een trimloop voor kinde ren van vier tot en met zestien jaar. Alle deelnemers krijgen een startpremie van vijf euro. door Cees Maas TERNEUZEN - Een belangrijk deel van de gemeenteraad van Terneuzen eist harde garanties van het college van B en W dat de bewoners van Westdorpe en omgeving geen hinder zullen on dervinden van lichtuitstoot in de nacht, als gevolg van de drie honderd hectare kassen die daar gepland zijn. Dat bleek tijdens de zitting van de raadscommissie Omgeving, waar het plan voor een grote gla- TERNEUZEN - De onderne mers in de Nieuwstraat zetten de Terneuzense uitgaansstraat morgen op zijn kop. Vanaf 14.00 uur tot zondag 1.00 uur is de straat een openlucht disco met swingende muziek en lichteffecten. Tot 18.00 uur is de straat vooral het domein van kinderen; van 15.00 tot 17.00 uur laat dansstudio Fatimotion de jeugd 'interactief' dansen. zen stad politiek werd voorbe- sproken. „Het moet gewoon een eis zijn dat er geen licht in de nacht ontsnapt uit die kassen", zei M. Vereecken van Groen- Links. „Lichtvervuiling moet hoe dan ook worden tegengehouden", stelde fractievoorzitter G. van den Berg-van Dijk van de Chris tenunie. „En is de mate van ver lichting in een milieuvergun ning te regelen?" vroeg J. Ver dunnen van de plaatselijke lijst TOP aan wethouder A. van Waes (CDA). „Het antwoord is ja. In de mi lieuvergunning worden dit soort zaken nauwgezet omschreven," zei Van Waes. „En laat er geen misverstand over bestaan: wij willen de beste technieken, de modernste technieken die er zijn, om lichtvervuiling tegen te houden." Voorafgaand aan de discussie stipte H. Jongepier van de Stich ting Houdt de Koegorspolder Leefbaar in de inspreektijd het onderwerp ook aan, „Driehonderd hectare glastuin bouw lijkt op zich niet veel, maar als je je realiseert dat heel het Westland maar 3500 hectare glas heeft, wordt het toch een an der plaatje. En vier procent van de hele Nederlandse energiebe hoefte gaat naar de glastuin bouw. Wat die kassen bij West dorpe gaan verbruiken aan ener gie is het honderdvoudige van wat bijvoorbeeld Hydro Agri ge bruikt. Straks komt er een enor me boel licht naar buiten. En met vocht in de lucht wordt het één rode gloed die boven de streek gaat hangen." Wordt het ooit weer echt nacht, echt donker in Westdorpe als die kassen er eenmaal staan, dat is een onderwerp waarover nog politieke noten worden ge kraakt op 23e september, als de gemeenteraad een finaal besluit over de glastuinbouw moet ne men. Werkgelegenheid Ook de werkgelegenheid die de kassen zullen bieden was onder werp van gesprek. „We willen geen goedkope krachten uit het buitenland. De banen moeten naar mensen in de regio gaan", zei het PvdA-raadslid N. At- mac. „Ik maak me ook zorgen om de sociale cohesie, de sociale samenhang, in het dorp als daar- veel goedkope arbeidskrachten gaan wonen." (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen TERNEUZEN - Het Terneuzense WD-raadslid W. Broek- huysen heeft zich 'behoorlijk zitten ergeren' aan uitspra ken van oud-burgemeester P. van den Baar van Sas van Gent over glastuinbouw in de Kanaalzone. Dat zei hij gis teren in de vergadering van de commissie Bestuur en Mid delen. Van den Baar betoogde in de krant dat Zeeuws-Vlaanderen de voorsprong in planontwikkeling voor grootschalige glastuinbouw inmiddels heeft ver speeld, omdat er te veel tijd is verspeeld met locatie-on derzoeken en procedureel gehakketak. Het is volgens Van den Baar maar de vraag of de tuinders nog voor Zeeuws-Vlaanderen kiezen. „Oud-burgemeesters moeten met hun familie gaan wandelen en in hun tuin gaan wer ken", vond Broekhuysen, „en zich als privé-persoon voor al niet bemoeien met politiek. Dit is gewoon stemmingma kerij." P. Clijsen (GroenLinks) was het daarmee niet eens. „Ook oud-burgemeesters mogen een mening hebben", stelde hij. „Het is toch hun democratisch recht dat ze kun nen meedoen aan publieke discussies." Wethouder J. van Schaik zei het 'een heel eind' met Broekhuysen eens te zijn. „Oud-burgemeesters moeten reageren als burger en niet met informatie die ze hebben uit hun vroegere func tie. Ik vind ook dat dit niet zo hoort, maar je kunt het mensen niet verbieden." MIDDELBURG - Tegen een 44-jarige inwoner van Ter neuzen is gisteren bij de Middelburgse rechtbank twee jaar celstraf geëist, wegens poging tot doodslag. De man zou begin juni een huisgenoot met een hamer op zijn hoofd hebben geslagen. De mannen hadden ruzie gekre gen nadat ze eerst stevig hadden gedronken. De verdach te had het slachtoffer met een beeldje en vervolgens met een klauwhamer geslagen, waardoor het slachtoffer een hoofdwond opliep. De Terneuzenaar beweerde met de steel van de hamer te hebben uitgehaald, maar daar ge loofde de officier van justitie niets van. Uit het omvangrij ke strafblad bleek dat de man zich vaker niet kan beheer sen en veel geweld gebruikt als hij onder invloed van alco hol en verdovende middelen verkeert. De rechtbank doet 22 september uitspraak. ZUIDDORPE - Een 28-jarige automobilist uit Schiedam is gistermiddag gewondgeraakt bij een eenzijdig ongeval op de Provincialeweg in Zuiddorpe. De man kwam in een bocht in de berm terecht, gaf een ruk aan het stuur om uit de berm te komen, maar reed de sloot in. Hij is met onbe kende verwondingen naar het ziekenhuis in Terneuzen ge bracht. Twee inzittenden, ook uit Schiedam, raakten niet gewond. De auto is zwaar beschadigd. VLISSINGEN - Een achttienjarige Vlissingse is gisteren omstreeks 15.30 uur aangerand toen zij haar hond uitliet op de Beatrixlaan in haar woonplaats. Een man pakte haar vast en betastte haar. Ze wist zich los te rukken. De politie is op zoek naar getuigen van dit voorval. De voor alsnog onbekende dader heeft een sportief figuur, een ge tinte huidskleur, is circa 1.95 lang en heeft donker, niet krullend haar dat hij in een staartje had. Hij droeg een wit T-shirt, een witte trainingsbroek en sportschoenen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft giste ren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 22-jarige inwo ner van Vlissingen voor poging tot doodslag drieënhalf jaar ge vangenisstraf geëist. Een 26-jari- ge Rotterdammer hoorde drie jaar gevangenis eisen, eveneens voor poging tot doodslag. De Vlissinger schoot in de vroe ge ochtend van 24 april in Vlis singen van korte afstand met een pistool op twee broers, die door de kogels in de borst en de heup werden geraakt. Een van de broers, een 26-jarige inwoner van Rotterdam, pakte tijdens de worsteling het pistool af en zette het tegen het hoofd van de schutter. Vervolgens haalde hij de trekker over. De actie bleef zonder gevolgen, om dat het wapen niet afging. Tegen hem werd voor poging tot doodslag drie jaar cel geëist. De officier achtte ook bewezen dat de Rotterdammer geprobeerd had de Vlissinger te wurgen. Pas toen de vriendin van de Rot terdammer begon te schreeu wen, stopte hij. Hoe een en ander verlopen was, daarover verschilden de verha len van de verdachten. De aan leiding tot de schietpartij op de brug van de Schuitvaartgracht stond wel vast. De broers kwa men dronken van een bruiloft. Ze liepen samen met een vrien din en een neef op de brug. De broer van de Rotterdammer sloeg de 22-jarige Vlissinger zon der pardon van zijn fiets. De Vlissinger vluchtte naai- de ande re kant van de straat, maar werd ingehaald door zijn bela gers. Hij kreeg de nodige klap pen te verwerken, waarop hij zijn pistool pakte en schoot. De 26-jarige Rotterdammer werd in de heup geraakt. Hij was bo venop de schutter gedoken om het wapen te bemachtigen. „Ik heb voor mijn leven gevochten", zei de Rotterdammer. De Vlissinger vertelde dat de broers hem helemaal in elkaar hadden geslagen. „Ik wilde ze met mijn pistool doen schrik ken, maar ze bleven doorgaan met slaan, Ik heb toen op de be nen gericht", beweerde hij. Zijn raadsman, F. Staehle, deed een beroep op noodweer en pleitte voor ontslag van rechtsvervol ging, maar dat verweer veegde de officier van tafel. „Hij loopt altijd met een wapen. Hij voelt zich altijd bedreigd. Het is toe val dat er geen doden zijn geval len", aldus de officier. De ver dachten hebben een strafblad met geweldsdelicten. De rechtbank doet op 22 septem ber uitspraak. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Bibliotheek, 13.30 uur: Verkoqp afgeschreven boeken; Gregoriuscan- trum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bin go; De Halle, 14,00 uur: Kaarten en bil jarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur; Koers bal; 13.30 uur: ANBO bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: KBO koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur; Biljarten en pieren; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur; Kaarten; HULST - De Lieve, 9.00 en 10.00 uur: Fy- sio gym; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzo ne; 13.30 uur: Bridge; Basiliek, 20.00 uur: Zomerorgelconcert Peter van de Velde; Kantine HVV'24, 20.00 uur: Kaar ten; KLOOSTERZANDE Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten de Troefslag; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.0G uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; Kerklaan 87,19.00 uur; Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia 20.00 uur; Familie quiz; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14 ÓC uur: Kaarten; De Warande. 13.00 uur Biljarten; 19.00 uur: Jeugdsoos; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur Soos voor mindervaliden Ons Verzetje biljarten en klaverjassen; Sporthal i Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak 22.00 uur: Bier proeven. IJZENDIJKE - De Senioren soos IJzendijke krijgt van hél Oranje Fonds een bijdrage var 275 euro. Het geld is bedoelc voor de aanschaf van een ge luidsinstallatie voor het vereni gingsgebouw de Zwaluw. In he' verenigsgebouw worden activi teiten voor ouderen georgani seerd, zoals kaarten, krulbollen handwerken en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39