Verzot op de voetbalsport PZC Van de Bosch laat het telraam thuis Fiere Haantjes zijn nu piepkuikens Van der Linde met De Ridder in finale zsc heeft iets KNVB en steden willen meer vitale verenigingen uitslagen 1 9 Peter Aertssen mist bij WIK'57 vooral creatieve spelers Panis stopt na dit seizoen Henman speelt benefietduel Frankrijk-Spanje in halve finale Skelton wint opwarmronde Leboucher in Nederlandse ploeg recht te zetten ZfERlKZEE - De balans van de eerste speeldag, wat zeges be treft sloeg niet door in het voor deel van de voetbalverenigingen op Schouwen-Duiveland. Acht Jjubs verloren hun openings duel. Maar de tweede speelron de brengt nieuwe kansen. In de derde klasse A spelen zo- gel SKNWK, Duiveland als fsc'62 morgen op eigen terrein. gSC'62 heeft, na de 6-0-neder- laag tegen GPC, wat recht te zet ten In Dauwendaele treft de ploeg van trainer Leen Koster geen eenvoudige opponent. IkNWK krijgt bezoek van j/HS. Beide ploegen kwamen al tot een eerste overwinning, dus doet de winnaar van deze wed strijd een gooi naar de kopposi tie. Duiveland gaf tegen Spui in de slotfase een bijna zekere over winning uit handen. Veere komt morgen naar Oosterland en Dui veland hoopt de punten dan in ieder geval in eigen huis te hou den. fn de vierde klasse B staan er twee derby's op het menu. Naast DFS-WIK'57 is Brouwers haven gastheer van Bruse Boys. Mevo reist af naar Fijnaart, waar FSV wacht. In Maurice Hrkac lijkt de Zierikzeese zater dag-derdeklasser een mogelijke ^volger in huis te hebben voor de naar ZSC'62 vertrokken Kim van Veen. Hrkac scoorde tegen Vrederust driemaal, maar dat was niet voldoende voor de winst. Mevo verloor met 4-8. Zondag speelt Zierikzee in de tweede klasse E ook thuis. Na fiet tumultueus verlopen duel j met Oosterhout (2-1-verlies), j waarin het begeleidingstrio Ro- jneo van Aerde, Ron Romeijn en Ronnie van Putten een rode kaart kreeg, zal Zierikzee in ei gen huis zichzelf willen revan- j gheren. Dat moet ten koste gaan 1 vanRKDVC uit Drunen. bi de vijfde klasse B gaat reischor bij Kwadendamme op jacht naar de eerste punten. Tegen Renesse was de ploeg van trainer Kees Verwest al dichtbij teen punt. Renesse neemt het in gen huis op tegen NVS. Zowel nesse als NVS bezit al drie nten. Zonnemaire krijgt in de erve vijfde klasse het vijfde üftal van Zeelandia Middel ing op bezoek. door Klaas Verspoor OUWERKERK - De grootste ne derlaag die Ouwerkerk vorig sei zoen leed, was de 7-1 in de uit wedstrijd tegen de latere promo vendus Luctor'88. Op de eerste speeldag van dit seizoen liepen de Ouwerkerkers tegen een ne derlaag van liefst 12-0 op. Uit te gen Hansweertse Boys, de toe komstige kampioen? Jochem van de Bosch verdedig de vanaf het eerste fluitsignaal het doel, maar kreeg in het ver loop van de eerste helft klach ten. In de rust, bij een 4-0-tus- senstand, moest trainer Ronnie de Bruine zijn keeper wegens aanhoudende ademhalingsmoei lijkheden wisselen. Een tegen vallervoor de twintigjarige doel man en voor Ouwerkerk, dat daarna Pascal Dalebout onder de lat kreeg. Jochem, hoe snel had je in de ga- ZEIST - De KNVB en de vier ste den Amsterdam, Den Haag, Rot terdam en Utrecht willen het aantal vitale voetbalclubs verho gen, De G4 en de voetbalbond hebben hiertoe het convenant integrale en structurele aanpak verenigingsondersteuning' geslo ten. De partijen willen het aan tal clubs verhogen door ze effec tiever en efficiënter te onder steunen en de hoeveelheid pro blemen terug te dringen. De KNVB en de steden namen het initiatief tot het convenant omdat veel voetbalclubs in de grote steden specifieke proble men hebben. Bij de aanpak wor den de thema's vrijwilligersbe- l,d" en werving, waarden en normen, ledenbehoud- en wer ing. financiën, accommodatie en infrastructuur en wet- en re gelgeving gehanteerd. zai 'n kaart worden gebracht jfl welke mate verenigingen kam pen met problemen en hoe ze on dersteuning nodig hebben. Er ttordt daarna een programmati sche aanpak aangeboden met ais doel het voetbal plezier snel omhoog te brengen, ANP ten dat het een desastreuze zon dagmiddag kon worden tegen Hansweertse Boys? Jochem van de Bosch: „Al vrij snel. Het liep niet lekker bij ons. Er zaten veel foute passes in ons spel. En we hadden te maken met een tegenstander die heel makkelijk voetbalde. Het was een goed ingespeelde ploeg." Werd je ziek vanwege de weers omstandigheden of werd je ziek van de tegenstanders die rondlie pen bij Hansweertse Boys? Lachend: „Het zou allebei kun nen. Ik heb astma. Door de warmte sloeg mijn adem naar binnen en kreeg ik geen lucht meer. Daardoor droogde ik ook uit en werd ik duizelig. Ik moest veel drinken en afkoelen onder de douche. Na 25 minuten had ik ook al zuurstof toegediend ge kregen en onze trainer moest mij van de scheidsrechter in de gaten houden." Zaten er bij de vier doelpunten die je tegen kreeg goals waarbij jij jezelf wat kon verwijten? „Ik denk bij ééntje. De bal werd voorgegeven, gekopt en daarna nog een keer gekopt. Ik ging on der de bal door. Het was meer een communicatiefout. Maar verder kon ik er weinig aan doen. Ze stonden iedere keer met drie man voor mijn neus." Zelf maakte je in de oefencam pagne op de buitenwacht een re delijke indruk. Was deze uitslag een gevolg van de gebrekkige voorbereiding die Ouwerkerk heeft gehad?. „Nee, eigenlijk meer van het Krekenfeest van zaterdagavond Niet iedereen had de alcohol la ten staan. Ik heb de tweede helft met afschuw staan kijken. Je kunt zelf wel je best doen, maar je hebt altijd te maken met ande ren. Maar over de voorberei ding: voor mezelf heb ik wel aar dige wedstrijden gespeeld." Zondag komt Lepelstraatse Boys naar Ouwerkerk toe. Moe ten de toeschouwers hun tel- raam weer meenemen? „Ik hoop het niet. In de voorbe reiding hebben we ook tegen die ploeg gespeeld en toen wonnen we met 2-1. Toen was het ook warm, maar stond er nog een windje. Afgelopen zondag niet. Maar we gaan gewoon winnen van Lepelstraatse Boys." door Wilko Voordouw PARIJS - De guillotine is van stal gehaald, de valbijl geslepen. Raymond Domenech, de nieuwe Franse bondscoach, weet dat hij zijn lot alleen kan ontlopen als de door hem 'vernieuwde Haan tjes' op 9 oktober een klinkende opvoering geven tegen Ierland in het Stade de France. De koppen in de Franse kran ten, na de onthutsend zwakke 0-2-zege op de Faeröer logen er niet om. 'Dit was een minimale vertoning', schrijft Le Parisien. Het gezaghebbende sportdag blad L'Équipe op de voorpagi na: 'Ce n'est pas gagné', wat vrij vertaald kan worden met 'We zijn er nog lang niet'. Wat het Franse elftal woensdag liet zien was niet om aan te zien. De Fransen, gewend als ze zijn om een imperiaal team te zien spelen bestaande uit toparties ten omringd door op hun taak berekende waterdragers, kregen geen waar voor hun geld. De voorbereiding was al niet best. Toen bekend werd dat een groot deel van de gouden generatie (Zidane, Thuram, Lizarazu) be dankte voor het nationale elftal moest Raymond Domenech op zoek naar nieuw talent, dat mis schien niet in 2006, maar zeker in 2008 weer tot de top hoort. De fiere Haantjes van 1998 (we reldkampioen) en 2000 (Euro pees kampioen) waren op het EK in Portugal (uitgeschakeld door Griekenland in de kwartfi nale) rijp voor de Coq au Vin. Nieuwe talenten moesten snel voor het grote werk worden klaargestoomd. Maar tijdens de voorbereiding tegen Bosnië, za terdag bij het eerste groepsduel tegen Israël en woensdag tegen de Faeröer bleken de Hanen van weleer te zijn getransformeerd tot twijfelende piepkuikens. De totale ontluistering werd ge toond door Patrick Vieira, de be oogde regisseur op het veld. Hij poogde een Schwalbe te maken in het vijandige strafschopge bied. De normalite imponerende verdedigende middenvelder van Arsenal kreeg er zijn tweede ge le kaart voor. Na ruim een uur spelen (stand 0-1) concludeerde de commentator op de Franse te levisie: „Dit elftal is bang." Het team is zeer onervaren. De drie verdedigers in het 3-5-2- systeem van Domenech totalise ren twintig caps. En nu Claude Makelele besloot het zinkende schip te verlaten, is ook het mid denveld - op Vieira en Pirès na - vrijwel maagdelijk. Voeg daar bij dat Thierry Henry in de laat ste zes duels slechts eenmaal scoorde en het is duidelijk waar om de Fransen steeds luider roe pen om de rentree van Zidane. Maar die benadrukte gisteren in de Franse kranten dat hij toch echt voor de eer bedankt. De Fransen, die vier punten heb ben in groep 4 van de WK-kwali- ficatie, moeten snel op stoom ra ken. Als zelfs Israël in het Stade de France een punt kan pakken, zijn tegenstanders als Zwitser land en Ierland levensgevaar lijk. Ondertussen zaagt een be palende speler als Robert Pirès aan de stoelpoten van Domen ech. „Hij zal ons toch duidelijk moeten maken hoe hij wil dat we spelen." De coach zelf: „Ik ben bezorgd." Zijn hoofd ligt al op het hakblok. En in de coulis sen klinken al namen van moge lijke opvolgers: Laurent Blanc en Didier Deschamps. GPD Willem Teil Ovezande Wip 1: 1e Hoofdvogel: Sj.Raas Victoria 2e Hoofd vogel: Sj.Raas Victoria 1e Zijvogel: F.Koens Spes Nostra 2e Zijvogel: H.Franse Willem Teil 3e Zijvogel: F.Koens Spes Nostra 4e Zijvogel: H.Koens Zeelandia 1e Kal: J.Vermeule Zorgvlied 2e Kal: P.Repkes Victoria 3e Kal: W.Remijnse Edele Handboog 4e Kal: n.a.g. Wip 2: 1e Hoofdvogel: E.Geelhoed Willem Teil 2e Hoofdvogel: B.GIerum Diana 1e Zijvogel: P.Repkes Victoria 2e Zijvogel: D.Verdonk Jac.v.Beieren 3e Zijvogel: M.Joosse Edele Handboog 4e Zijvogel: D.Boon- man Willem Teil 1e Kal: M.Joosse Ede le Handboog 2e Kal: M.Verdonk Jac.v.Beieren 3e Kal: F.Rentmeester Wil lem Teil 4e Kal: n.a.g. Verenigde Senioren 's-Heerenhoek: 1e Hoofdvogel: C.Eversdijk st.Sebasti- aan 2e Hoofdvogel- A.Dekker Doel naar Hoger 1e Zijvogel: A.Dekker Doel naar Hoger 2e Zijvogel: A.Dekker Doel naar Hoger 3e Zijvogel: P Vette Concordia 4e Zijvogel: C.Eversdijk st.Sebastiaan 1e Kal: B.Bos st.Sebastiaan 2e Kal: A.Dek ker Doel naar Hoger 3e Kal: F.Oosthoek Concordia 4e Kal: n.a.g. Koningen en Keizers H. Schipper 1x Vic toria Kwadendamme (winnaar) L. Rent meester 1x Willem Teil Ovezande. Tennis New York. US Open. Vrouwen, kwartfinale: Davenport (VSt/5)-Asa- goe (Jap) 6-1 6-1, Koeznetsova (Rus/9)-Petrova (Rus/14) 7-6 6-3. Dub bel, kwartfinale: Dementjeva /Sugiyama (Rus/Jap/15)-Huber/ Tanasu- garn (ZAf/Tha) 4-6 6-2 6-4, Ruano Pascual/Suarez (Arg/Spa/1 )-Husarova/ Martinez (Slw/Spa/6) 6-3 6-3. Mannen, kwartfinale: Henman (GBr/5)-Hrbaty (Slw/22) 6-1 7-5 5-7 6-2, Federer (Zwi/1) -Agassi (VSt/6) 6-3 2-6 7-5 3-6 6-3, Dub bel, halve finale: Knowles/Nestor (Bah/Can/3)- Benneteau/Mahut (Fra) 7-6 7-6. Paes/Rikl (lna/Tsj/13)- Nadal/ Robre- do (Spa) 6-3 6-3. Vlissingen. Zeeuwse dubbelkam- pioenschappen. HD6-17+: J. de Waal/H. de Roover-V. van der Meijden/ H van den Boezem 6-3 6-0. HD6-35+: K. van Belzen/K. Leenhouwers-P. Koster /A. Langstraat 2-6 6-4 6-3 HD7-17+: E. Goossen/E. van der Male-L.Baas/D. Wondergem 6-3 4-6 6-4, H. Feijen/V. door Sven Bakker VLISSINGEN - Connie de Rid der en Ciska van der Linde heb ben bij de Zeeuwse dubbelkam- pioenschappen in Vlissingen de finale bereikt in de 35-pluscate- gorie van het vrouwendubbel zes. Het duo won gisteravond van Marie-Louise van Mierlo en Marianne Stijnman. De eerste set in de partij ging ge lijk op, waardoor er een tie break aan te pas moest komen. De als eerste geplaatsten De Rid der en Van der Linde kwamen daar als sterksten uit, waarna ook het tweede bedrijf werd ge wonnen (7-5). En dat terwijl Van Mierlo en Stijnman in de tweede set met 4-3 voorstonden. van der Linden-R. van Oorschot/R Becks 6-2 7-5. HD8-17+: E Vermeulen/ N. Samijn-M. van Lomwel/J. Schipper 6-1 6-2. DD6-35+: C. de Ridder/C. van der Linde-M.L. van Mierlo/M. Stijnman 7-6 7-5. DD7-17+: L. Molegraaf/M. Soo- chit-P. Samplonius/L. Navest 3-6 6-1 6-1, A. de Kraker/M. de Kraker-D. van Boekhout/P. Becks 7-5 6-1, D. Koeman/D. Koeman-M. van Belzen/L. Hoogendoorn 6-3 6-0. DD7-35+: E. Geelhoed/N. Sierveld-N. de Neef/H. Wolthaus 2-6 7-6 6-2. GD6-17+: M. van der Schelling/E. Vermeulen-K Aarts/C. Smolders 6-3 6-1. GD7-35+: Y. van Rosevelt/F.' Dobbelaer-H. Lugtenberg/H. Siegers 6-3 6-2. Castellon de la Plana. Ronde van Spanje. Zesde etappe, Benicarló-Castelion de la Plana: 1 Freire (Spa) 157 km in 3.48.23. 2. Zabel (Dui), 3. O'Grady (Aus), 83. Tankink 3.20,120. Veneberg 8 29, 122. Van Hees- wijk, 127. Weening, 134 Den Bakker 12.54, 137. Posthuma, 138. Mutsaars, 159. Boven. Algemeen klassement: 1. Beltran (Spa) 22.35.39, 2. Landis (VSt), 3. Mentsjov (Rus) 0.04, 54. Freire 4.20, 96. Tankink 16.15, 98. Weening 16.36.112. Veneberg 20.50,127. Posthu ma 24.32,128. Mutsaars 24.54,129. Van Heeswijk 25.04,162. Den Bakker 32.54. Morteau. Ronde van de Toekomst. Achtste etappe, Gérardmer-Mort- eau: 1. Mares (Tsj) 199 km in 5.02.21, 2. lglinskiy (Kaz) 0.19, 3, Calzati (Fra), 11. Eltink 1.29, 37. De Maar 2.26, 45. Ten Dam, 52. De Kort 3.14, 59. Giling 5.49, 88. Van der Wal 11.12, 99. Van Katwijk 12.59.113. Frank van Duimen 21.45. Al gemeen klassement: 1. lglinskiy 29.32.00, 2. Kvasina 0.03, 3. Calzati 0.20, 14. Eltink 1.28, 23. De Maar 2.12, 39. De Kort 2,51, 42. Ten Dam 3.12, 50. Giling 5.38, 83. Van Katwijk 16.23, 117. Van der Wal 47.13,118. Van Duimen 48.49. Kalisz. Ronde van Polen. Vierde etappe, Inowroclaw-Kalisz: 1. Balda- to 183 km in 3.45.54, 2. Sabido (Por), 3. Davis (Aus), 27, Hiemstra, 98. Koerts 0.24, 109. Voskamp 1.48, 135. Van Vel- zen 9.13. Klassement: 1. Sapa (Pol) 17.12.04, 2. Davis 2.20, 3. Lewandowski 2.22, 35. Koerts 2.58, 97. Hiemstra 20.02,108. Voskamp 22.46. Izegem. GP Izegem: 1. Moerenhout (Ned) 163 km in 3.36.00, 2. Terpstra (Ned) 0.09,3. Harrigan (Aus). De Ridder en Van der Linde heb ben dankzij de zege bij ten nisclub DOS de finale bereikt. De tegenstanders zijn nog niet bekend, maar het koppel Ine Agten/Miranda van der Schil ling maakt een goede kans. Ze versloegen de als tweede inge- schaalden Renee Smit-Roeters en Nicole le Due en treffen in de halve eindstrijd Iet Moerbeek/ Greta Post of Sylvia Siegers/ Karin Stroo. Bij het mannendubbel zes 35-plus bereikten Klaas van Bel- zen en Karei Leenhouwers als laatsten de kwartfinale. In een spannende partij rekenden zij af met Piet Koster en Arie Langst raat: 2-6, 6-4, 6-3. Van Belzen en Leenhouwers treffen nu Rob Viergever en Theo Out. vrijdag 10 september 2004 Peter Aertssen: „Er is op Schouwen een plezierige atmosfeer. foto Ronald den Dekker door Klaas Verspoor GOES - Eigenlijk zat hij, als mede-eige naar van een restaurant met daarnaast een vaste dienstbetrekking van 26 uur, helemaal niet meer op een nieuwe voet balclub te wachten. De agenda van Peter Aertssen, de nieuwe trainer van WIK'57, was soms al overvol. Toch kon hij het niet laten een nieuw avontuur te begin nen in Kerkwerve. Uit liefde voor het voetbal. „Ik ben een prater. Ze weten bij WIK al wie ik ben. Als ik iets uitleg en het bevalt me niet, ram ik het er nog een keer in." Klare taal van de nieuwe trainer van WIK'57. De 49-jarige Aertssen nam dit seizoen het roer over van Jaap de Ridder. Wat hij aantrof in Kerkwerve? „Jongens die weinig zelfvertrouwen hadden omdat ze aan het eind van vorig seizoen bijna tien keer achter elkaar verloren. Er was, zoals ik het nu begrijp, weinig chemie meer tussen WIK en mijn voorganger. De groep heeft toch het seizoen gewoon uit gespeeld. En dat is tekenend voor een dorp. WIK is geen hoogvlieger maar er is over het algemeen een sterke wil bij de jongens." Aertssen is blij terug te zijn op Schou wen-Duiveland. Eerder werkte hij voor DFS. „Er is op Schouwen een plezierige atmosfeer. Heel gezellig, het voelt lekker aan. Ik heb ook altijd met heel veel ple zier bij DFS rondgelopen. Alleen, waar ik me destijds op heb verkeken, is het in passen van jongere jongens. Het was ook daar een echt dorpsgebeuren. Dat kende ik niet echt vanuit Goes." Kampioen Na twee seizoenen DFS zocht Aertssen zijn heil weer in Goes bij SSV'65, waar hij jeugdcoördinator werd, later de A-ju nioren ging trainen en de laatste seizoe nen het tweede elftal onder zijn hoede had. Daarmee werd Aertssen in zijn laat ste jaar kampioen in de reserve tweede klasse. Aanvankelijk zou hij stoppen als trainer, totdat WIK'57 dus aanklopte. Ae rtssen: „Ik zie het trainer zijn als een vorm van ontspanning. Dat is het voor mij ook gewoon. En ik vind het leuk bij een kleine club te werken. Het ging na tuurlijk niet zo lekker met WIK, maar ik heb heldere afspraken gemaakt met het bestuur over mijn aanpak. We willen de prestaties verhogen. De spelers zijn veel al harde werkers en er zitten maar een paar creatieve spelers bij. Die zijn er echt te weinig. En er zitten ook een paar grillige spelers bij." Aertssen, in het dagelijkse leven werk zaam bij het RIO (Regionaal Indicatie Or gaan) in Tholen, wil zijn spelers zo snel mogelijk door en door kennen. Daar heeft hij zo zijn eigen manieren voor. „Ik heb in het begin een soort enquête gehou den onder de spelers met vragen als 'wel ke rol wil je in het veld'. Aan de hand daarvan heb ik bepaalde jongens bena derd voor een andere rol. Inmiddels heb ik ook al wel wijzigingen aangebracht. De verbindingsjongens staan nu wel op zijn plaats." Bal afpakken Aertssens eerste zorg was de defensie. „Dat heeft prioriteit. Tegen Colijn voor de beker, toen we 0-0 speelden, was ik zeer tevreden. De achterste linie moet de bal afpakken en inleveren." De Goese trainer hoopt dat Krijn Hen- drikse het doel in het eerste elftal wil ver dedigen. „Hij heeft mijn voorkeur en dat heb ik ook naar hem en de jongens toe uitgesproken." Erik Hoogendijk is de andere kandidaat, maar beide keepers kunnen geen twee keer per week trainen. De keuze is dus aan Aertssen, die in Leendert de Jonge, Bart Boot, Eelco Boot en Bram Blaken- burg zijn overige verdedigers ziet. Aertssen geniet al van de gedachte dat hij zaterdag tegen 'zijn' oude club DFS speelt. Na zijn vertrek verloor hij die club nimmer uit het oog. „Ik kijk iedere maandag naar de uitsla gen en standen, maar DFS heb ik altijd gevolgd. Dat blijft bij je. Ik vind het hart stikke leuk om tegen ze te spelen. We heb ben zaterdag allebei flink op onze doos gehad, maar ik zou heel erg blij zijn met een gelijkspel. DFS moet het spel ma ken." Met WIK'57 hoopt Aertssen, met behulp van de Coerver-methode, voetballend be ter te worden en met drie spitsen te gaan voetballen. „Ten eerste wil ik de spel vreugde terugbrengen bij WIK. Zorgen dat iedereen weer plezier heeft in het spel. En ik wil in het linkerrijtje eindi gen." Aertssen weet dat het bouwen van een nieuwe ploeg niet zonder slag of stoot gaat. „Soms zullen we hard vallen, maar het is te hopen dat we ook eens punten pakken van ploegen waartegen het moei lijk voetballen is." LONDEN - De Franse autocoureur Olivier Panis neemt na dit seizoen afscheid van de Formule 1. Zijn renstal Toyota heeft dit gisteren bekendgemaakt. Hij blijft in 2005 en 2006 nog wel actief als testrijder. „Mijn beslis sing om de Formule 1 te verlaten komt na maanden van veel nadenken", lichtte Panis zijn besluit toe. „Ik ben er trots op Toyota wel van mijn diensten gebruik wil blijven maken. Ik kijk er naar uit het team verder te brengen. Ik ben ervan overtuigd dat het gaat lukken." Toyota heeft voor volgend seizoen al de Duitser Ralf Schumacher vast gelegd. Dit jaar rijdt Panis met de Brazilianen Cristiano da Matta en Ricardo Zonta. ANP/RTR LONDEN - De Brit Tim Henman krijgt in een benefiet duel met Goran Ivanisevic eindelijk de kans revanche te nemen voor zijn nederlaag tegen de Kroaat op Wimble don. In 2001 speelden de twee in de halve finales een ma rathonpartij die na diverse regenonderbrekingen in het voordeel van Ivanisevic werd beslist. De Kroaat schreef het grandslamtoernooi later ook op zijn naam. De wedstrijd is op 30 november in de Royal Albert Hall in Londen in het kader van Henmans liefdadigheidsorgani satie Kids at Heart. Ivanisevic heeft zijn loopbaan wegens schouderproblemen inmiddels beëindigd. De twee heb ben na de wedstrijd op Wimbledon nooit meer tegen el kaar gespeeld. ANP MOSKOU - De tennissters van Frankrijk spelen in de hal ve finales van de Fed Cup tegen Spanje. Dat heeft de lo ting gisteren in Moskou uitgewezen. De andere halve eind strijd gaat tussen Rusland en Oostenrijk. Frankrijk verde digt tijdens de finaleronde het Krilatsoek ijsstadion in Moskou de titel. De halve finales zijn op 24 en 25 novem ber. De eindstrijd is op 27 en 28 november. ANP/RTR CALGARY - Nick Skelton heeft de eerste serieuze op warmronde voor de lucratieve Grote Prijs van Calgary ge wonnen. De Britse springruiter was met de negenjarige hengst Russel de snelste combinatie in een rubriek op tijd. Hij finishte ruim een seconde voor zijn landgenoot Robert Smith en verdiende daarmee ruim 6500 euro. Al- bert Zoer maakte met zijn merrie Lowina een springfout en viel buiten de toptien. De andere Nederlandse ruiters kozen op het landgoed Spruce Meadows voor een andere rubriek. Wim Schroder reed met Eurocommerce Vancou ver een foutloos rondje en werd zevende, nog altijd goed voor 1000 euro. Met zijn tweede toppaard Berlin over schreed hij de tijdslimiet iets. De Amerikaanse amazone Beezie Madden won. ANP LES GETS - De Francaise Laurence Leboucher, wereld kampioene veldrijden, rijdt komend winterseizoen voor de Nederlandse ploeg Heijdens-Ten Tuscher. Ze heeft bij de formatie een contract getekend tot en met de wereldti telstrijd veldrijden in 2006, die in Zeddam wordt verre den. ANP Patrick Vieira is één van de weinige overgebleven steunpilaren in het Franse nationale elftal, maar kan de Haantjes vooralsnog ook niet tot grootse daden inspireren. foto Philippe Wojazer/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35