Duikplaatsen worden veiliger WAO? 6eef mij liever een geschikte baan! Middenstand wil recreatieverkeer houden PZC EEN GOED PLAN Celstraffen geëist voo pogingen tot doodslag ANGO maakft) beter leven mogelijk! Werkgroep zoekt mogelijkheden voor betere bereikbaarheid hulpdiensten weekenddiensten WERKT OVER vrijdag 10 september 2004 bl door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - De duikstekken in Zeeland worden beter beveiligd. De Werkgroep Zeeland van de Nederlandse On derwatersport Bond (NOB) hecht aan een éénduidig proto col voor duikers en hulpverle ners bij ongevallen. Het plan is onder meer alle plek ken te voorzien van een bord met naam en nummer. Dat moet onnodig zoeken van hulpverle ners naar de onheilsplaats voor komen, zegt werkgroeplid B. Steijn uit Burgh-Haamstede. Duikers die niet uit de omge ving komen, zijn vaak onbekend met de exacte locatie van de plek waar ze te water gaan. In geval van calamiteiten weten ze de stek niet altijd even goed te benoemen. Ook niet alle hulpver leners kunnen de bewuste dijk- overgangen blindelings vinden en dus, zegt Steijn. moet er voor die instanties ook een kaart ko men waarop de nummering is in gevuld. ..Dan is het in één oogopslag voor iedereen duidelijk." Daar naast zinspeelt de werkgroep op een mogelijkheid om actuele in formatie over (gevaarlijke) ont wikkelingen op duikplaatsen snel bij de doelgroep te krijgen. Dat gebeurt nu ten dele via de website van de NOB, maar duik centra in de regio zouden daarin tevens een rol kunnen spelen, denkt Steijn. Bijdrage De werkgroep heeft dit jaar ver betering van de veiligheid tot topprioriteit verheven. In over leg met de betrokken overheids instanties werd eerder al een in ventarisatie gemaakt van de no den en wensen op dat gebied. Die rapportage wordt nu nader uitgewerkt en heel specifiek toe gespitst op de betreffende re gio's in Zeeland. Steijn hoopt zo een inhoudelijke bijdrage te kun nen leveren aan de diverse re creatienota's die momenteel door de gemeenten rond Ooster- schelde en Grevelingen worden geschreven en naar verwachting komend voorjaar de besluitvor ming ingaan. Het stemt hem hoopvol dat Schouwen-Duive- land in de concept-nota de duiksport tot één van de dertien aandachtspunten van het nieu we recreatiebeleid heeft be noemd. Onder veiligheid ver staat de werkgroep ook het bui tendijkse talud en de situatie aan de waterlijn, „Tussen die twee punten schuilt in feite het grootste gevaar voor een verder goed voorbereide duiker. Iedere verdrinking vind je terug in de annalen van de NOB, maar een lelijke uitglijder aan de kant, die worden doorgaans niet ge meld. Maar dat het gebeurt, zien we helaas maar al te vaak en dus moet daar aandacht voor komen." Degelijke trappen op de dijk en, op de drukkere stek ken, platforms op de grens met het water kunnen een hoop el lende besparen, aldus Steijn. „Ook voor de hulpverlening. Probeer maar eens een volwas sen vent van tegen de honderd kilo tegen een steile helling om hoog te slepen!" De Werkgroep Zeeland is deze week versterkt met zes nieuwe leden. Door uit eenlopende visies had eerder een aantal leden het voor gezien gehouden. Onder de nieuwko mers bevindt zich ook een Belg, opdat ook de belangen vanuit die doelgroep kunnen worden gehoord en gewogen. Steijn pre tendeert echter niet de Bel gische duikers tot een specifiek aandachtspunt te maken. Dat er overwegend veel Belgen betrok ken zijn bij duikongevallen in Zeeland, komt volgens hem in de eerste plaats omdat zich hier relatief meer Belgen dan Neder landers met deze sport bezig houden. Daarnaast wordt ge zegd dat de zuiderburen meer belang hechten aan grotere diep ten en een langere duikduur. „Maar de opleidingen in beide landen zijn gewoon goed. Wat uiteindelijk telt is hoe de men sen er in de praktijk mee om gaan." In dat kader ziet hi] een belangrijke rol weggelegd voor het duiken in clubverband. Zee land kent twaalf verenigingen die bij de NOB zijn aangesloten, die duikers in een rustig tempo blijvend begeleiden en bijscho len. Ook beschikken de clubs over apparatuur, zoals een zuur stofkoffer, voor het verlenen van eerste hulp bij duikongeval len. „Alles bij elkaar geeft het een extra stuk zekerheid en ver antwoording." door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Midden standers in Wolphaartsdijk voe len weinig voor het weren van recreatieverkeer uit de dorps kern. Zij vrezen omzetverlies. Volgens voorzitter S. Huissoon van de vereniging gemeenschap Wolphaartsdijk is die angst onte recht. „Ik moet er niet aan denken dat het toeristenverkeer buitenom Wolphaartsdijk wordt geleid", zegt M. van de Kreeke, echtgeno te van palingvisser en -verkoper C. van de Kreeke. „Dat kost ons klanten, maar los daarvan, Wol phaartsdijk wordt dan helemaal een saai dorp." C. den Haan, eigenaar van de rij wielshop in Wolphaartsdijk en benzinepomphouder, kijkt er net zo tegenaan. De overlast wordt volgens hem sterk over dreven. Het weren van verkeer van en naar het Veerse Meer zal de leef baarheid naar zijn idee ook niet ten goede komen, omdat het win kelbestand eronder zal lijden. „Want wij zijn als middenstan ders toch ook afhankelijk van toeristen." Voorzitter Huissoon van de vere niging gemeenschap Wol phaartsdijk kan zich de kritiek van middenstanders indenken. „Maar", reageert zij, „het dorp wordt niet afgesloten voor re creatieverkeer. Er komt alleen een aantrekkelijke alternatieve route." De route is gepland van af de doorgaande weg Goes-Zie- rikzee over de Langeweg via de Kwistenburg over de Aardebol- leweg naar de Veerweg. Toeris ten die in de omgeving bekend zijn, rijden vaak al zo, maar in de Kwistenburg zitten enkele vervelende bochten. Om dit op te lossen wil waterschap Zeeuw se Eilanden de Aardebolleweg doortrekken, zodat er een logi schere aansluiting komt op de Kwistenburg en de Langeweg. Het college van B en W van Goes heeft zich deze week ach ter dit idee geschaard, mits er een goede veilige fietsverbin- ding wordt gemaakt, zo moge lijk langs het Veerse Meer. Wethouder M. 't Hart (PvdA, verkeer) onderkent dat deze op lossing gevolgen kan hebben voor de middenstand in Wol phaartsdijk. „Maar de verkeers veiligheid en de leefbaarheid in en om Wolphaartsdijk hebben voor ons als gemeentebestuur prioriteit." A. Schuit van de gelijknamige woninginrichtingszaak in Wol phaartsdijk zit namens de win keliers in de vereniging gemeen schap Wolphaartsdijk. Hij zegt 'ook liever geen omleiding te hebben'. Toch wijst hij het ver beteren van de alternatieve rou te via de Aardebolleweg niet af. „Toeristen die hier wat langer verblijven, komen toch wel naar het dorp." Het waterschap wil de Aardbolleweg doortrekken, zodat er een betere aansluiting komt op de Kwis tenburg en Langeweg. foto Ronald den Dekker zaterdag 11 en zondag 12 september 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland F.K. Wïersum, Prunusstraat 42, 's-Gra- venpolder, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: Uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)220034 Voor geheel Tholen: van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: G. Roefs, Markt 18, Tholen, tel. 0166 603988. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwsefc. theek. Stationspark 35, tel. (01131 270620. Dierenartsen B. J. Boer, tel. (0113) 313050. Goes, Heinkenszand en Noordi land: P.C. Stokman, 's Gravenpolders». 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdier Huiskes-Cornelisse en M. Berrev». Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 3O-10uv Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekendspreekuur op Kalfsdan®, 2 te Poortvliet zat. van 8.3O-9.00w in Tholen van 11.00-12.00 uuropfc mark 10. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederlanc tel.(0113)229003. Verloskundigen Verloskundige Maatscht/TEKSri Goes, vrij. 20 00-za. 20.00 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099 za. 20.00 - zo 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentral; Vlissingen, 0118 414444. De Wolphaartsdijkse dorpsvere niging is van plan de bewoners te raadplegen. Op al te korte ter mijn hoeft dat niet. De financie ring van de Aardebolleweg-rou- te - wethouder 't Hart spreekt van meer dan één miljoen euro, onder meer voor een fietsvoor- ziening - is nog niet rond. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft giste ren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 22-jarige inwo ner van Vlissingen voor poging tot doodslag drieënhalf jaar ge vangenisstraf geëist. Een 26-jari- ge Rotterdammer hoorde drie jaar gevangenis eisen, eveneens voor poging tot doodslag. De Vlissinger schoot in de vroe ge ochtend van 24 april in Vlis singen van korte afstand met een pistool op twee broers, die door de kogels in de borst en de heup werden geraakt. Een van de broers, een 26-jarige inwoner van Rotterdam, pakte tijdens de worsteling het pistool af en zette het tegen het hoofd van de schutter. Vervolgens haalde hij de trekker over. De actie bleef zonder gevolgen, om dat het wapen niet afging. Tegen hem werd voor poging doodslag drie jaar cel geëis: officier achtte ook bewezeni de Rotterdammer geprqi« had de Vlissinger te winj Pas toen de vriendin vandej terdammer begon te sein wen, stopte hij. Hoe een en ander verlopen daarover verschilden de ven len van de verdachten. Den leiding tot de schietpartij op brug van de Schuitvaartgia stond wel vast. De broers b men dronken van een bniü Ze liepen samen met een vre din en een neef op de brug. De broer van de Rotterdam sloeg de 22-jarige Vlissingen; der pardon van zijn fiets Vlissinger vluchtte naar deani re kant van de straat, ita werd ingehaald door zijn gers. Hij kreeg de nodige pen te verwerken, waarop zijn pistool pakte en schoot. Uitspraak 22 september. "Ten onrechte zijn honderdduizenden arbeidsgehandicapten afgeschreven. Ze kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste belangenorganisatie van, voor en door mensen met een functiebeperking of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je belangen! Word nu lid! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) Werken voor kinderen begint met een goed pion. En met betrokkenheid. Samen met honderdduizenden donateurs, duizenden vrijwilligers en lokale hulpverleners zet Plan (voorheen Foster Parents Plan) zich in voor kinderen. Dag in. dag uit. Plan werft fondsen in 15 landen, waaronder Nederland, en is actief in 45 ontwikkelingslanden. Miljoenen kinderen rekenen op ons. Het werkt eenvoudig. Je sponsort een kind en daar door de hele gemeenschap, met scholing, gezondheidszorg, bewustwording, inkomensverbetering en een verbeterde leefomgeving. Als je houdt van duurzame oplossingen, doe dan mee. Een goed Plan is immers ook jouw plan. 020 - 549 55 55. Foster Parents Pion Nederland Workt veor klndarsn www.plan-nederland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28