Standwerker wil markt weer op Geen nieuwe rondwegen Veere PZC PZC PZC Meer kinderen naar de peuterspeelzaal 1 Tholenaar J. Deurloo viert zijn 102e verjaardag 13 Raad van State stelt gemeente Middelburg in ongelijk Ruildag Christelijke dansavond in Arsenaaltheater De Wijngaard houdt open dag Rommelmarkt Sloop winkelcentrum in volle gang Scooter gestolen in Vlissingen Bromfietser valt op Schroeweg Diefstal uit winkel Auto bekrast in Oostkapelle Platte daken Terneuzen slecht weekenddiensten agenda Vragen over afvalscheiding 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 10 september 2004 doqrNadiaBerkelder MIDDELBURG - Standwerker Peter van Vliet wil terug op de Middelburgse Markt. Hij werd t»K jaar geleden door de ge rente van de weekmarkt ge- „„d, omdat hij geen echte standwerker zou zijn. De Raad van State oordeelde woensdag int de gemeente niet zorgvuldig is geweest. De advocaat van de standwer ker, J. Wouters, denkt dat Van Vliet binnenkort weer sinaasap- ptls verkoopt op de Markt, Bo- jtlDDELBURG redactie WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 I Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 j E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl P"mail: web@pzc.nl Bworgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur vendien verwacht hij dat Van Vliet kans maakt op een schade vergoeding. „Dat is een logisch gevolg van de uitspraak van de Raad van State." Destijds zei Van Vliet dat hij vierduizend eu ro omzet per week misliep als hij niet in Middelburg stond. Bij de gemeente kon gisteren nog niemand reageren op de uit spraak. Die moet eerst worden bestudeerd, deelde een ambte naar mee. Van Vliet werd twee jaar gele den samen met zestien collega's door de gemeente geschorst. Hij mocht niet meer meeloten om de beperkt beschikbare standwer kersplaatsen. De officiële reden was dat de standwerkers niet voldeden aan de regels die op de markt gelden. Ze zouden hun waar niet aanprijzen als echte standwerkers. Volgens Wouters zocht de ge meente een stok om mee te slaan. De bezitters van de vaste kramen op de markt zouden bang zijn voor daling van hun omzet. De standwerkers hadden de beste plekken op de markt. Bovendien zijn er lange wacht lijsten voor een 'stille' groente- of fruitkraam op de markt. Het feit dat Van Vliet er via een standwerkersplaats elke week toch tussen kwam met zijn fruit kraam, leidde tot scheve gezich ten. Van Vliet is de enige geschorste standwerker die naar aanlei ding van het besluit van de ge meente naar de rechter stapte. Die gaf de gemeente gelijk. De standwerker ging vervolgens in beroep bij de Raad van State. Die oordeelde dat de gemeente onzorgvuldig is geweest. De rap porten die zijn opgesteld door de marktmeesters, waren te sum mier, vindt de raad. Ze geven geen goed beeld van de situatie. Op basis van die rapporten heeft de gemeente het besluit ge nomen. Van Vliet heeft twaalf jaar fruit verkocht op de markt in Middel burg. Hij had een vaste plek voor de Chinees. Hij heeft altijd gezegd dat Middelburg de enige plaats in Nederland is waar zul ke strenge eisen aan standwer kers worden gesteld. Zelf wil hij nog niet uitgebreid reageren op de uitspraak. Hij wil alleen kwijt dat hij 'er heel erg blij mee is'. Volgende week overlegt hij met Wouters over de te volgen strate gie. VUSSINGEN - De stichting Starlight of Bethlehem (SoB) houdt vanaf deze zondag maan delijkse dansavonden in het Ar senaal Theater onder de naam The Zone. diënten zijn live muziek, film, dans, multimedia en een dj. Stichting SoB wil een christe lijk alternatief bieden voor de lutgaanswereld. The Zone wordt voor het eerst gehouden overmorgen zondag de 12e) en vervolgens elke eerste zondag m de maand, vanaf 20.00 uur, in het Arsenaal Theater te Vlis- n. De zaal is open vanaf 19.45 uur. MIDDELBURG - Evangeliege meente De Wijngaard houdt morgen open huis in de oude ma vo aan de Olmenlaan in Middel- Koekers zijn welkom tussen ffi.OO en 16.00 uur. Er is een pmel- en boekenmarkt, een fistzegel- en ruilbeurs. Voor mgeren wordt een film ge kaaid. Speciaal voor kinderen s er theater tussen 13.00 en De Numisti- sche kring Zeeland houdt mor een ruildag van munten, lingen, bankbiljetten en an- ïtkaarten in het Ontmoetings- ïtrum Dauwendaele aan de ijlandstraat in Middelburg, ruildag duurt van 9.00 tot }6 00 uur. 1USSINGEN - De Vlissingse werkgroep Opo Doro en de Stichting Surant houden mor gen een rommelmarkt in Vlissin- gen. De opbrengst gaat naar de on dersteuning van het onderwijs in het Surinaamse dorp Albina. De rommelmarkt wordt van 11 16 uur gehouden in het wel- ajnscentrum aan de A. Coorte- Siem krijgt een knuffel tijger omdat hij het achthonderdste kind is dat dit jaar in een peuterspeelzaal van het stadsgewest is ingeschreven, foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Over twee jaar moet in Middelburg en Vlissingen tachtig pro cent van de peuters met een taalachter stand op een kinderdagverblijf of een peuterspeelzaal zitten. Dat is van be lang om achterstanden zo vroeg moge lijk op te sporen. Gisteren ontving Kin deropvang Walcheren (KOW) het acht honderdste kind op een peuterspeel zaal. Siem (2) is deze week voor het eerst bij peuterspeelzaal De Speeltrein in Mid delburg. Hij gaat twee ochtenden in de week, net als de meeste kinderen in zijn groep. Omdat hij het achthonderdste kind is dat dit jaar in Middelburg en Vlissingen is ingeschreven, krijgt hij een knuffeltijger van de directie. Moe der Marjolein Michieisen heeft bewust voor de speelzaal gekozen, vertelt ze. „Ik breng hem hier zodat hij met ande re kinderen kan spelen. En om lang zaam naar de basisschool toe te werken. Mijn twee dochters zijn allebei naar een kinderdagverblijf geweest. Bij Siem heb ik ei-voor gekozen hem bij me te houden." De overheid stimuleert ouders om hun kinderen naar een dagverblijf of een speelzaal te sturen. Eventuele achter standen kunnen zo sneller worden opge merkt. „Kinderen die voorschools iets doen hebben een betere aansluiting op de basisschool", vindt Marlou Boer booms van KOW. „Op de peuterspeel zaal gaat het om twee dagdeeltjes, in de kinderopvang zijn kinderen gemiddeld iets meer dan twee dagen. Het is echt niet alsof ze op school zitten." Kinderen mogen er spelen, ze hebben nauwelijks in de gaten dat ze iets aan het leren zijn. In alledaagse situaties wordt gewerkt aan taalontwikkeling, bij het voorlezen, tijdens het knutselen of spelen. De ge meente betaalt voor kinderen die extra aandacht nodig hebben een derde dag deel in de speelzaal. „Om dat vast te stellen gebruiken we hetzelfde systeem als de basisscholen", zegt Boerbooms. „We kijken of ouders een taalachter stand hebben omdat ze bijvoorbeeld al lochtoon zijn of omdat ze alleen lager onderwijs hebben gehad. Onze leidsters zijn geschoold in het signaleren van pro blemen." Peuterspeelzaalleidsters hebben daar van onderwijsbegeleidingsdienst RPCZ een training voor gehad. De problemen kunnen sociaal of emotioneel van aard zijn, maar het kan ook gaan om achter stand in motorische ontwikkeling of in spraak en taal. Ook consultatiebureaus is gevraagd om achterstanden bij peu ters te signaleren. Die kinderen kunnen met voorrang terecht bij de speelzaal. Boerbooms wil het misverstand dat peu terspeelzalen en kinderdagverblijven duur zijn graag uit de wereld helpen. „Ouders betalen een inkomensafhanke lijke bijdrage. Voor peuterspeelzalen is dat één tot drie euro per uur. We heb ben het imago dat we duur zijn, maar een zwarte oppas aan huis is veel duur der." Kinderopvang Walcheren heeft dit jaar extra geld gekregen van de gemeente. Met dat geld kunnen de peuterspeelza len veel vaker open. „We hebben in één keer alle wachtlijsten weggewerkt. Bij sommige peuterspeelzalen moesten ouders wel een jaar wachten. Dat is in één keer opgelost. Daarnaast is het na tuurlijk de bedoeling dat er meer kinde ren komen." KOW streeft ernaar om in 2006 duizend kinderen op de speelzalen te hebben. door Lucas Boot THOLEN - Burgemeester W. Nuis van Tholen kon dit jaar voor de derde achtereenvolgen de keer een bezoek brengen aan zorgcentrum Ten Anker. Inwo ner J. Deurloo vierde gisteren namelijk zijn 102e verjaardag. „Ik voel me nog steeds een jonge man van vijfenveertig", vertelt de jarige job. Deurloo werd geboren op 9 sep tember 1902 in Schakerloo, een gehucht bij Tholen. Hij was de derde in een gezin van twaalf kinderen en werkte vanaf jonge leeftijd in de land- en tuinbouw. In 1924 trouwde hij met Johan na van Vassem. Samen kregen zij twee dochters, Marie, inmiddels 78 en Joke van 74. Behalve zijn twee dochters heeft hij nog vijf kleinkinderen en maar liefst elf achterkleinkin deren. Voordat Deurloo in zorgcen trum Ten Anker terechtkwam, woonde hij twaalf jaar in een aanleunwoning van het zorgcen trum. Door een flinke val moest hij noodgedwongen verzorgd worden. Uitstapjes Het zorgcentrum beviel hem wel en Deurloo bleef. Inmiddels woont Deurloo al twee jaar in het Thoolse verzorgingstehuis en het gaat hem goed af. Hij maakt nog steeds uitstapjes en doet af en toe nog vrijwilligers werk. „Hij geeft de hond van zijn blin de buurvrouw te eten, dat ver staat hij onder vrijwilligers werk", zegt zijn jongste dochter lachend. Het versieren van vrou wen is de oude man ook nog niet verleerd. „Het is een oude snoe- pert. Je had hem vanmorgen bij de zusters moeten zien", zegt Jo ke. De oudste bewoner uit het dorp is ook zijn gevoel voor humor nog niet kwijt, zo bleek toen de fotograaf hem wilde vastleggen. Deurloo slaakte een gil en trok een gekke bek. Ook verstrekt hij wijze raad. De Thoolse burge meester werd duidelijk gemaakt dat hij niet teveel moest eten. Anders zou hij 'zwabberkaken' krijgen, ofwel hangwangen. Het geheim achter de goede ge zondheid is volgens Deurloo een combinatie van goed eten, niet roken en op tijd naar bed gaan. door Ron Magnée DOMBURG - In de gemeente Veere komen voorlopig geen nieuwe rondwegen. Een onder zoeksbureau had aangeraden met dergelijke maatregelen de verkeersproblemen van enkele dorpen aan te pakken. Maar de provincie houdt de hand op de knip en Veere zelf heeft geen geld voor de nieuwe rondwegen. „De provincie heeft besloten tot een stop op de rondwegen", ver telt verantwoordelijk wethou der M. te Roller van de gemeen te Veere. „En zonder deze groot ste meebetaler heeft het geen en kele zin om met die rondwegen verder te gaan. Die dingen zijn verschrikkelijk duur. Bovendien wordt de gemeente ook nog eens geconfronteerd met algemene bezuinigingen die aan alle ge meenten wordt opgelegd." De ergste verkeersnood zou met enkele nieuwe routes naar re creatiegebieden en rondwegen bij enkele dorpen worden gele nigd, schreef het adviesbureau Goudappel Coffeng vorig jaar na aanleiding van twee onder zoeken. Het bureau had een stu die verricht naar de verkeersop stoppingen in het hoogseizoen in de kernen Zoutelande, Dom burg en Oostkapelle. Volgens het bureau kunnen de knelpun ten verder aanzienlijk worden verminderd door de aanleg van extra parkeerterreinen. Ook is een goed parkeerverwijssysteem nodig en moeten alternatieve vormen van vervoer, als de fiets en de bus, meer worden gestimu leerd. Verkeersdrukte Het bureau baseerde zijn advie zen op een tweetal onderzoeken. In het ene onderzoek werd de verkeersdrukte in de drie ker nen gemeten. In het andere werd de beleving van de bewo ners en ondernemers weergege ven. Voor elke kern werd een an dere oplossing voorgesteld. Zou telande heeft vooral baat bij een rondweg. Voor Domburg is het belangrijk om zo snel mogelijk een verbinding tussen de Tra verse en de Schelpweg te realise ren. Oostkapelle heeft het mees te baat bij een zuidelijke rond weg tussen de Noordweg en de Domburgseweg. Bijna alle plannen voor rondwe gen gaan voorlopig in de ijskast De kans dat Oostkapelle en Domburg binnen afzienbare ter mijn een rondweg krijgen, is vol- VLISSINGEN - De sloopwerkzaamheden voor de nieuw bouw van De Fonteyne aan de Spuistraat, Lange Zelke en Oude Markt in Vlissingen verlopen volgens plan. Volgen de week zullen de gevels en het skelet van het blok van de Aldi worden gesloopt. Het verkeer met als bestemming Oude Markt en omgeving zal vanaf 25 oktober worden omgeleid. Rond 27 september wordt een begin gemaakt met de sloop van het blok van de Hema. Medio november worden de damwanden in de Spuistraat van circa twintig meter aangebracht voor de bouwput van de parkeergara ge. Het doorgaande verkeer wordt een week in beide rich tingen afgesloten. In januari wordt de Spuistraat in beide richtingen drie weken lang afgesloten. In die periode wordt een tijdelijke brugconstructie aangelegd, waardoor het Bellamypark en omgeving tijdens de verdere werk zaamheden bereikbaar blijven. VLISSINGEN - Vanaf het terrein van de Hogeschool aan de Edisonweg in Vlissingen is gisteren een scooter wegge nomen. Het betreft een zilverkleurige Peugeot van meer dan duizend euro. MIDDELBURG - Op de Schroeweg in Middelburg is giste ren omstreeks 13 uur een bromfietser gevallen. Een 30-ja- rige vrouw uit Middelburg fietste vanuit de Oude Vlissing- seweg de Schroeweg op. Op hetzelfde moment kwam een 74-jarige Middelburger op zijn bromfiets vanaf de Schroei brug aanrijden. De bromfietser moest hard remmen en viel, waarbij zijn bromfiets schade opliep. VLISSINGEN - Onbekenden hebben uit een winkel aan de Spuistraat in Vlissingen fotoapparatuur en vier draag bare telefoons weggenomen. De waarde is niet bekend. OOSTKAPELLE - Onbekenden hebben gisteren een auto bekrast die geparkeerd stond in de Groene Specht in Oost kapelle. Een schadebedrag is niet bekend. TERNEUZEN - Meer dan de helft van de zogenaamde lichte platte daken op openbare gebouwen in de gemeente Terneuzen voldoet niet. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente heeft uitgevoerd naar aanleiding van een lan delijk rapport van de VROM-inspectie over instortingen van lichte platte daken. Landelijk zijn bij meer dan de helft van de nader onder zochte daken risicovolle situaties aangetroffen. Een lichte platdakconstructie is een draagconstructie van staal met daarop geprofileerde stalen dakplaten. Over de veiligheid van deze constructies rezen de nodige vragen, na instortingen bij enkele zwembaden en bij een meubelbedrijf. Het gaat om 20 gebouwen. Het college wijst er op dat dit resultaat goed vergelijkbaar is met het landelijke beeld. zaterdag 11 en zondag 12 september 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118) 644301. zondag: S. A. van den Haak. Rouaanse- kaai 47, tel. (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: G. C. M. Rul lens Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen Walcheren P. de Boer, Molenwater 77, Middelburg, tel.(0118)613320. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. gens wethouder Te Roller 'nul komma nul'. Ze wil alleen een uitzondering maken voor Zoute lande, waar de nood het hoogst is. Voorbereidingen Daar worden wel voorbereiden de handelingen getroffen, als bij voorbeeld het aankopen van gronden, om op lange termijn toch de verkeersdrukte te kun nen verminderen. Oostkapelle krijgt dan wel geen zuidelijke rondweg, de noordelijke door steek van de Noordweg naar de Duinweg, gaat wel gewoon door. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Bar American, plein 1940, vanaf 20.00 uur: optredens van hardcorebands Death Pact. Blood Red, Downslide, Justice en Rise and Fall; Ontmoetingscentrum Griffioen, 19.00-23.00 uur: Inloopavond voor jon geren met onder meer tafelvoetbal en darts; VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat /Scheldeplein, 8.00-16.00 uur Week markt; Open Hof. 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; VROUWENPOLDER Voormalig pompstation Oranjezon. 19.15 uur: Na zomeravondwandeling olv Het Zeeuw se Landschap. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf. A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreek uur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. 633803. za. en zo. visi tes aanmelden van 08.00-09 00 uur Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1 Oost-Souburg, tel. (0118) 461593. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Dauwendaele, Roozenbur- glaan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. HULST - Volgens de Hulster CDA'er D. Steijaert is het veel goedkoper om alle afval in een bak te gooien dan gescheiden in een grijze en groene container. T. Maas (Algemeen Belang) be toogde in de vergadering van de commissie Ruimte dat inzame ling van klein chemisch afval niet meer van deze tijd is. A. Totté (CDA) vond het voor stel niet zo gek. „De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft het onlangs vrijgelaten. De mogelijkheid is er om alles in één bak te gooien. Waarom zullen we dat niet onderzoe ken?" Wethouder E. De Deckere wilde daar echter niet aan begin nen. „We blijven streven naar het gescheiden inzamelen van af val. De gemeente Hulst heeft het milieu hoog in het vaandel staan." (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13