Fortis gaat het nooit redden Vlissingen is hoopvol gestemd PZC Vrije renners houden traditie in Eede in ere ,21 Trainers Fortuna, Nic en DOS schatten kansen Souburgse korfballers laag in Korfbalteams in veldhoofdklasse D BeVoBo Hulst is met 31 teams van start gegaan Andy Roddick in Davis Cup Goede start korfballers Zaamslag Trimlopen in de polders rond Axel Individuele tijdrit TMZ-seizoen Zeeuwen naar zware marathon uitslagen Indeling donderdag 9 september 2004 Pjinnrflnaland van Vliet GOES - Alleen als de korfbal lers van Fortis in de eerste helft van het veldseizoen al hun thuis wedstrijden winnen en ook nog één keer in een uitwedstrijd stunten, dan zijn de Souburgers voor het begin van de zaalcom petitie zeker van lijfsbehoud. Dat zegt Kees Vlietstra, trainer :van het Groningse Nic. „Je hebt 'acht punten uit zes wedstrijden 'nodig om bij de bovenste twee 'in de poule te eindigen. Voor Wjc en Fortis wordt dat heel moeilijk. Fortuna en DOS WK lebben de betere spelers, Nic en ""Fortis moeten dus zorgen dat ze een beter team hebben." Fortis debuteert zaterdag in de veldhoofdklasse met een thuis wedstrijd tegen het Enschedese DOS WK. Die moet dus al direct twee punten opleveren. Daarna 'volgen de wedstrijden tegen het 'Delftse Fortuna (uit), Nic (uit), ''Nic (thuis), DOS WK (uit) en Fortuna (thuis). Ralph Gillissen, trainer van For tis, gaf al eerder aan dat zijn ploeg voor een schier onmogelij ke opdracht staat. Immers', al leen de nummers één en twee van de poule plaatsen zich voor 'de kampioenspoule, de andere (wee moeten in de tweede helft van de veldcompetitie vechten tegen degradatie. „Fortis is de grote onbekende in de poule", weet Vlietstra. „Misschien dat ze dat nog wat gaat opleveren. Fortuna-trainer Hans Heemskerk toont zich minder optimistisch voor de Soubur gers. „Met drie kleine heren gaat Fortis het nooit redden in de hoofdklasse. Met één kleine heer is dat al een hele opgave, laat staan met drie." Favoriet voor de eerste plaats in de hoofdklasse D is Fortuna. De Delftse ploeg is hofleverancier van Oranje en eindigde het afge lopen veldseizoen als tweede. Hans Heemskerk: „We beginnen weer aan een heel lang seizoen. We hebben eerst het veldsei zoen, beginnen dan aan de zaal, eind december spelen we de Korfball Challenge, in januari proberen we in Saint-Etienne weer de Europacup te winnen." Hoppen „Daarna gaan we ook nog voor de zaaltitel in Ahoy' en vervol gens is er de tweede helft van de veldcompetitie. We hoppen van prijs naar prijs. Belangrijk is dan dat mijn spelers genoeg rust krijgen, zeker diegenen die inter landverplichtingen hebben. Daarom wil ik dat we ons in de komende duels zo snel mogelijk Fortuna/Tempus -Plaats: Delft Opgericht: 1957 Clubkleuren: rood-wit Trainer: Hans Heemskerk Sterspelers: Heieen van der Wilt, ffim Scholtmeijer en Joost Preu- ninger Bijzonderheden: Fortuna is hou der van de Europacup en de rege rend landskampioen in zaal. DOS WK Plaats: Enschede .Opgericht: 1910 Clubkleuren: blauw-zwart Trainer: Erik Wolsink 'Sterspelers: Wendy Burchartz, •Frank Landkroon Bijzonderheden: DOS WK haalde afgelopen veldseizoen verrassend de kruisfinales, maar verloor daar in van Die Haghe Nic./Expertus Plaats: Groningen Opgericht: 1920 Clubkleuren: groen-wit Trainer: Kees Vlietstra Sterspelers: Michiel Gerritsen Bijzonderheden: Nic moet het dit seizoen stellen zonder Taco Poels tra. De veelvoudig international stopte aan het einde van het afgelo pen seizoen en krijgt op 23 okto ber nog een afscheidswedstrijd. Fortis Plaats: Oost-Souburg Opgericht: 1998 Clubkleuren: geel-zwart Trainer: Ralph Gillissen Sterspelers: - Bijzonderheden: Fortis is de eerste Zeeuwse club die op het veld in de hoofdklasse uitkomt, alleen Rob Sanderse heeft eerder op het hoog ste niveau gespeeld met Swift. HULST - De bedrijfsvolleybal- competitie in Hulst is deze week van start gegaan met twintig vrouwen- en elf mannenteams. Vorig seizoen waren er nog 22 vrouwen- en dertien mannen- ploegen. De (licht) teruglopende belang stelling voor de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst blijkt ook uit het aantal klassen waar in dit jaar wordt gespeeld. In te genstelling tot twee jaar terug, toen nog sprake was van zes klassen, zijn de diverse teams dit seizoen in slechts vier klas sen ondergebracht. De eerste en tweede klassen bij de vrouwen bestaan elk uit tien teams. De eerste klasse mannen is samen gesteld uit zeven teams en de tweede klasse mannen uit niet meer dan vier teams. Een aantal 'bekende' namen is ook verdwenen, zoals Kaatje •Jans Axel, CVC/Boehlé en De Bnnjn (bij de vrouwen) en Ave- sta, Kole Luctor 2 en Necker- mann (bij de mannen). Nieuw zijn Rogiest Accountancy, dat in de eerste klasse wouwen de plaats van Kaatje Jans inneemt, en Outokumpu, de vervanger van Avesta in de eerste klasse mannen. De speeldagen zijn zoals gebrui kelijk dinsdag en donderdag (aanvang 20.00). Als vanouds worden de wedstrijden in sport hal Den Dullaert gespeeld. De indeling: Vrouwen. Eerste klas se: Cerestar Benelux, Ferket en de Maat, Jong Morres, Vroome, Ro- mt Accountancy, SC Morres 1. \rvr Waterschoot, Voorwaarts, WC Rhodos en Zaman Sport. Tweede klasse: Brandax, Outo- wmpou, Doolaege/Matthijs, Kole factor, Party Max Smash 2000, araao Mannen. Eerste klasse: OeBeule, De Sterre, DiDi, PCPla- ce' f,c Morres 2, SC Morres 3, Tèn- ce, Van Wesemael, Wentzler Pauio- els. Tweede klasse: Ambulo, ROC Verschelde, Stuntmarkt, War- nierTelecom& Data. NEW YORK - Andy Roddick voert het Amerikaanse Davis- jmpteam aan in de halve finale tegen Wit-Rusland. De wedstrijd wordt van 24 tot en met 26 september gespeeld. Roddick krijgt gezelschap van Mardv Fish en de broers Bob en Mlke Bryan (dubbel). ANP door Peter Snelders VLISSINGEN - De hockeycompetitie staat weer op stapel. Komende zondag is het zover. Nieuwe uitdagingen worden aangegaan. Het pas gepromoveerde man- nenteam van Vlissingen wil zich in de derde klasse zo goed mogelijk manifeste- In de vierde klasse zullen Rapide en Olympia uitmaken wie de beste van Zeeuws-Vlaanderen is. Goes heeft na een jaar absentie weer een mannenteam. De mannen van Middelburg zijn afgehaakt. Door het verlies van enkele spelers heeft de club er voor gekozen om in de reserve derde klasse uit te komen. Bij de vrouwen streeft Vlissingen in de derde klasse naar een plaats in de subtop. Rapide hoopt op een probleemlo ze competitie na de zorgen van vorig sei zoen. De hockeysters van Goes willen ook weer in een standaardklasse uitko men, maar zijn nog naarstig bezig om een acceptabele selectiegroep op de been te brengen. Daarom komt het voor dat team goed uit, dat het komende zondag vrij is. Mannen Vlissingen: „Een eerste vereiste is hand haven", vindt trainer/manager Chris Jis- koot van Vlissingen. „Lein Labruyère is gestopt. Hij was een bijzonder goede kracht voor ons. Daar is gelukkig kwali teit voor teruggekomen. Maarten Prause is een sterke middenvelder die nog eerste klasse heeft gespeeld en Michiel Stap is een veelzijdige speler die op tweede-klas seniveau heeft geacteerd. Daarbij komen dan nog de jeugdspelers Maarten Jiskoot en Wiegert de Koning. Twee beloftevolle spelers die vorig seizoen nog Top 1-klas- se speelden in de jeugd van Middelburg." „Iiessel Rispens heeft zich vanaf dit sei zoen bereid verklaard om naast de trai ningen ook het coachen te doen. We staan er dus goed op. Dat bleek onder meer tijdens onze oefenstage. Aan de twee sterke ambitieuze derdeklassers Pe likaan en Hoeksche Waard konden we goed partij bieden. Dat schept vertrou wen. Handhaven staat voorop, maar ik denk dat er wel wat meer in zit." Olympia: Volgens aanvoerder Gijs Schue- ler is zijn team er op vooruit gegaan. „Philippe Kole en Christian Taverne zijn gestopt. Daar staat de komst van Lucas Buys, Eric Leliveld en Aaron Lexmond tegenover. Lucas Buys stopte drie jaar ge leden, maar gold destijds als een stugge en sterke verdediger. Juist die kunnen we nu gebruiken, omdat we te gemakke lijk doelpunten tegen kregen. We hopen binnen de topvier te eindigen. Bijzonder interessant zullen weer de duels zijn te gen streekgenoot Rapide zijn. Ik heb be grepen dat zij verzwakt zijn. Dit ver groot de kans dat wij boven hen eindi gen." Rapide: „Het zal anders zijn dan vorig seizoen", zegt trainer Peter van de Kerk- hove. „Kwalitatief, maar ook qua routi ne hebben we veel ingeleverd. Yannick van Putte en Koen Schouten zochten hun heil elders. Jeroen Fassaert is pas na de winterstop oproepbaar en Jochem Be- aart loopt stage in Brussel. Hij zal er heel vaak niet zijn. Jeugdspelers als Ferry Koen en Wouter Oudshoorn komem bij de selectie. Als je dat tegen elkaar weg streept, hebben we in moeten leveren. Vreemd genoeg heb ik er toch een goed gevoel bij. We zullen anders spelen, maar dat betekent niet dat het eindresultaat van vorig seizoen (derde plaats) zoveel minder zal zijn." Goes: Coach Angela Kuys: „Het is kantje- boord wat spelersaantal betreft. Het hele vorige seizoen hebben wij, Jolande de Wit en ik, er achter aan gezeten. We le ken alles rond te hebben. Maar aan het einde van vorig seizoen bleek dat drie jongens naar Tempo in Bergen op Zoom vertrokken. Weer drie anderen kunnen om studieredenen regelmatig niet van de partij zijn." Kuys weet echt niet wat ze van haar team mag venvachten. „Het niveauver schil binnen de groep is vrij groot, mede door het wegvallen van die drie dragen de krachten. Daarbij komt dat de groep uit vrijwel allemaal jeugdspelers bestaat. Plezier in het spel zal voorop staan. Aan een goede klassering denken we voorlo pig niet." Vrouwen Vlissingen: Volgens aanvoerster Miriam de Looff moet een plaats bij de eerste vier mogelijk zijn voor Vlissingen. „Ik verwacht dat we de lijn van na de winter stop van het afgelopen seizoen doortrek ken. Voor de winter lukte het niet. Toen speelden we niet slecht, maar verloren we vaak ongelukkig. Na de winterstop hebben we heel veel punten gepakt. Ook tegen de topploegen. Tenslotte zijn we nog als zesde geëindigd. Monique Ris pens is gestopt, maar er komt heel wat te rug. Eva Sauer, Adriënne Krijnen, Eileen Deynen, Willemijn de Looff en Eva Zel- ders zijn de nieuwe aanwinsten. In de breedte zijn we een stuk sterker gewor den." Rapide: De routiniers Karin Martens (knieblessure), Saskia Haayer en Marlie- ke van Ommen zijn terug bij Rapide 1. Daarnaast kan trainer Xander Blom ook bogen op de inbreng van de nieuwko mers Liesbeth van Damme en Ilse Fran- ckaert. „We moeten met deze groep dan ook een probleemloze competitie kunnen afwerken. Vorig seizoen kwamen we on nodig in de problemen. Toen leken we veilig, maar maakten we het onszelf nog moeilijk door van hekkensluiter Rosma len te verliezen. Met de huidige kem denk ik dat we het niveau goed aankun nen." ZAAMSLAG - Met een 14-9-overwinning op Blauw Wit zijn de korfballers van Zaamslag de veldcompetitie in de vierde klasse B goed begonnen. Geholpen door een zwak ke verdediging van de Bevelandse bezoekers schoten in de openingsfase vooral de Zaamslag-vrouwen met scherp en leek met 8-3 bij rust de buit al binnen. In het derde kwart dreigde Blauw Wit na 10-7 de aansluiting te ma ken, maar doelpunten van Debby Cerpentier en Joris de Bree zetten Zaamslag op weg naar 12-7 en de verdiende zege. Scores Zaamslag: Marjan Verhage, Marco van Reeu- wijk en Joris de Bree 3, Frans Verpoorte 2, Sandra Hame link, Inge van Zuidam en Debby Cerpentier 1 AXEL - Zaterdag gaat onder organisatie van Road Run ning Axel een reeks van vier trimlopen van start. Al enke le jaren achtereen wordt deze wedstrijdenreeks gehouden en vooralsnog willen voorzitter Anton Wattel en zijn me dewerkers hier niet van afwijken. De Bevrijdingsloop betekent jaarlijks de opening van de serie. Daarna volgen de Appelloop (25 september), Erpel- kappersloop (16 oktober) en tenslotte de Ronde Kijkuit (27 november). Er wordt telkens gelopen in de polders rond Axel waarbij steeds wordt gestart bij sporthal 't Sportuus in Axel, waar ook de inschrijving plaats zal vin den. Zaterdag staan er drie afstanden op het programma: 4000, 7000 en 12.700 meter. De start is 15.00 uur. KRUININGEN - Het TMZ-wielerseizoen loopt op zijn einde. Nog een paar keer komen de vrije renners aan bod in wedstrijden die overigens niet meer van belang zijn voor de verschillende klassementen. Zaterdag is er een in dividuele tijdrit in de buurt van Kruiningen. De belang stelling was met name vorig jaar groot voor de individue le race tegen de klok. Zo kwam bij de vrouwen de natio naal kampioene in deze discipline aan de start. Jolanda van Dongen-Cools had de rood-wit-blauwe trui gewon nen, maar voelde zich niet te groot om aan een kleine wed strijd mee te doen. Vanwege die belangstelling besloot TMZ door te gaan met de tijdrit. Zaterdag komen de lief hebbers van het solo door de polder rijden in actie nabij Kruiningen, in recreatiegebied Den Inkel. In totaal heb ben zich dertig renners aangemeld. Onder hen Fonny Kint, Roelof Stam, Nathan Traas, André Traas, de plaatse lijke Evert Eckhardt. Bij de vrouwen is er een minimale belangstelling met alleen Annet de Bot op de deelnemers lijst. De eerste renner start om 13.30 uur. GOES - Tien Zeeuwse atleten nemen zaterdag in Zwitser land deel aan de loodzware Jungfraumarathon. Wim Be- suyen, zijn broer Marius, Lein Lievense, Jan Bostelaar, Franky Beljaars, John Guequièrre. Adrie Hollestelle (allen Dynamica), Kees de Winter (AV'56), Joop Lasseur en Wout van de Berg (beiden Delta Sport) starten in Inter laken op 566 meter boven de zeespiegel. Het eerste traject van 25 kilometer gaat licht bergop, daarna moet er flink geklommen worden. De top van de Jungfraumarathon ligt op 2205 meter. Een groot deel van het traject van de marathon die de zwaarste ter wereld wordt genoemd, gaat over onverhard terrein. Tallinn. EK-kwalificatie mannen. Groep E: Estland-Nederland 91-88 (49-46). Toeschouwers: 6000. Topsco rers Nederland: Akerboom 24, Elson 16, Van Paasen 12, Heinen 10. Estland: Muursepp 22, Dein 19. Bosnie-Herzegovina-Turkije 65-75. Goes. Klasse A01: Sranang 1-DFC 4-0. A11: SSV'65 1-Eteha 5-4 A21: Pubbles 2-Biezentrappers 1 7-8, Sra nang 2-Kloetinge 1 8-5, SSV'65 2- SSV'65 3 4-5, Amigo's/De Post-FC Dau- wendaele 6-5. A31: Matisse 1-Biezen- trappers 3 3-3, ZVV/TMF1-SSV'65 47-4. Sportpriisvracien Lucky Day: 4-7-14-15-17-19-21-23-30- 32-41-43-49-51 -52-59-61 -63-70-72 On der voorbehoud. New York. US Open, 15 miljoen eu ro. Mannen, vierde ronde: Johans son (Zwe/28) - Llodra (Fra) 6-2 6-3 6-2, Roddick (VSt/2)-Robredo (Spa) 6-3 6-2 6-4. Haas (Dui)-Berdych (Tsj) 7-6 6-1 7-5. Mannen, dubbelspel, kwartfina le: Knowles/Nestor (Bah/Can/3)- Gonzalez/Massu (Chl) 7-6 5-7 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Capriati (VSt/8|-Serena Williams (VSt/3) 2-6 6-4 6-4 Vrouwen, dubbelspel, kwartfi nale: Koesnetsova/Likhovtseva (Rus/2)- Navratilova/Raymond (VSt/5) 6-7 7-6 6-1. Jongens, eerste ronde: Van Keulen (Ned)-Naso (Ita) 6-3 6-4, Baker (GBr)- Sijsling (Ned/14) 6-4 6-1. Meisjes, eerste ronde: Cibulkova (SIw)- Schoofs (Ned) 6-0 6-1 Seoul. Challenger, 75.000 euro. Eer ste ronde: Suzuki (Jap)-Logtens (Ned) 6-4 6-4. EK-kwalificatie onder 21 jaar. Groep 1. Jerevan: Armenië-Finland 0-1. Stand: 1. Roemenië 2-6 (6-1), 2. Ma cedonië 2-3 (5-5), 3. Finland 2-3 (1-1). 4. Tsjechië 1-1 (0-0), 5. Nederland 1-1 (0-0), 6. Armenië 2-0 (0-5). Terneuzen. Bevobo-competitie. Eer ste klasse: Zaman Sport-BN/De Stem 2 3-0, BN/De Stem-De Pooter 3-0, Rest.'t Oud Sas-Rabobank Terneuzen/Axel 3-0, Delta-Dow 0-3, Dees Sport-Wim de Waal 3-0, Jacobs/Tuin-Scheldesport 0-3. Tweede klasse: Echo Au- dio-WBAZ 1-2, Delta 2-TeVoRe 1-2, El. van Fraeyenhove-De Hoop 2-1, Dow 2-Gemeente Terneuzen 3-0, Schelde- sport 2-PSOVZ 2-1 Derde klasse: BN/ De Stem 3-Yildiz 2 0-3, PSOVZ 2-Dow 3 0-3, Interpolis Philippine-Visser Smit Hanab 0-3, V&K/C1000 Hoek-BN/De Stem 4 2-1, V&K/C1000 Hoek 2-Yildiz 0-3. Morella. Ronde van Spanje. Vijfde etappe Zaragoza-Morella: 1. Mentsjov (Rus) 186,5 km in 5.07.44, 2. Gonzalez (Spa) 0.03, 3. Valverde (Spa), 4. Piepoli (Ita), 5. Sastre (Spa) 0.05, 6. Evans (Aus) 0.09, 7. Mancebo (Spa), 8. Nozal (Spa), 9. Beltran (Spa), 10. Gomez (Spa), 72. Freire (Spa) 3.04, 83. Vene- berg 6.00, 84. Posthuma, 91. Weening, 110. Mutsaars 9.09, 117. Tankink. Alge meen klassement: 1. Beltran 18.47.16, 2. Landis (VSt), 3. Mentsjov 0.04, 4. Val verde 0.09, 5. Evans 0.16, 6. Joachim (Lux) 0.28, 7. Mancebo 0.39, 8. Garcia Ouesada (Spa) 0.47, 9. Hamilton (VSt) 0.50, 10. Pena (Col), 61. Freire 4.40, 78. Weening 8.07, 109 Posthuma 11.38, 110. Mutsaars 12.02, 113. Veneberg 12.21, 115. Tankink 12.55. Rambervillers. Ronde van de Toe komst. Zevende etappe Metz-Ram- bervillers: 1. Farrar (VSt) 146 km in 3.12.32. 2. Fernandez (Spa), 3. Chavanel (Fra) Algemeen klassement: 1. Lövkvist (Zwe) 24.28.55, 2. Veloso (Spa) 0.02, 3. Nevado (Spa) 0.04, 4. Renang (Zwe) 0.09, 5. Chavanel 0.14, 6. De Kort 0.21. Aartselaar (Bel). Memorial Rik van Steenbergen. 1. Boonen (Bel) 200,8 km in 4.19.00, 2. Eeckhout (Bel), 3. Grabsch (Dui), 4. Lwik (Ned), 5 Laguna (Spa), 6. Steels (Bel) 1.16,7. Hunt (GBr), 8. Smink (Ned). 9. Fofonov (Kaz), 10. Vierhouten (Ned). De derby's tussen Olympia en Rapide, zoals vorig jaar in Hulst (foto), staan altijd bol van de spanning. Het Terneuzense Olympia heeft goede hoop dat het de streekgenoot dit seizoen voor kan blijven in de vierde klasse. foto Lex de Meester Mannen Derde klasse A: Barendreeht, Etten-Leur, Hoeksche Waard, Krimpen, Ommoord, Pelikaan, Prinsenbeek, Spijkenisse, Tem po, Tempo'34, Vlissingen, Voorne, Vierde klasse D: DDHC, DES. Goes. HOCO, Made, Mistral, Olympia, Oudenbosch, Rapide, Shot, Teteringen. Vrouwen Derde klasse D: Berlicum, Bommelerwaard, DES, Hilvaren- beek, Pelikaan, Prinsenbeek, Rapid, Rapide, Tempo, Vlissin gen, Waalwijk, Zevenbergen. Vierde klasse A: DDHC, Evergreen, Gilze-Rijen, Goes, Made, Shot. Spijkenisse, Tempo'34, Vlijmen. door Wim de Vos EEDE - De kermiskoers blijft bestaan. Het kleine grensdorp Eede heeft op dat gebied een tra ditie hoog te houden. Al tiental len jaren komen de renners om van start te gaan in de Acht van Eede. Alleen het verschil in cate gorie is nadrukkelijk gewijzigd. Ooit streden er de beroepsren ners voor duizenden toeschou wers om de eer, daarna was er jarenlang startgelegenheid voor de toenmalige amateurs en te genwoordig zijn het de vrije ren ners die onder auspiciën van de Belgische vrije bond WAOD hun kilometers onder de wielen door malen. Zondag is het weer zover. Dan wordt het peloton weer op gang gebracht en dat in de slotwed strijd van de Ronde van Zuid-West Nederland, een wed strijdenreeks in Zeeuws-Vlaan deren die onder de vlag van de WAOD (Wielerbond Aangeslo ten Openbare Diensten) wordt gehouden. Vooral daardoor be staat er voor die wedstrijden een behoorlijke belangstelling en ook zondag mag een redelijk aantal vertrekkers worden ver wacht. Immers, om in aanmer king te komen voor de prijs die behoort bij het eindklassement van de Ronde van Zuid-West Ne derland dient aan de slotwed strijd deel te worden genomen. Overigens kan de overwinning bijna niet meer aan de neus van Peter Mol voorbij gaan. Na de voorlaatste wedstrijd, een paar weken geleden in Hengstdijk, heeft de coureur uit Kapelle eer voorsprong van 42 punten op de als tweede geklasseerde Belg Kurt Pauwels. De wedstrijd ir Eede start zondag om 14.30 uur de afstand is 75 kilometer. Joost Preuninger (links) viert het behalen van de zaaltitel met Fortuna. Op het veld komt de landskampioen nu onder meer uit tegen de Souburgse promovendus Fortis. foto Ronald Hoogendoorn/ANP plaatsen voor de kampioenspou le. Als we er na vier wedstrijden al zijn, kan ik een paar spelers wat rust geven. Maar mijn erva ring leert dat we niet al zo snel zekerheid hebben." De trainer van DOS WK, Erik Wolsink, verwacht de komende zes wedstrijden minder makke lijk door te komen. Woensdag speelde hij voor het eerst een oe fenwedstrijd met zijn geplande basisachttal. „Wij hebben mis schien nog wat tijd nodig om in ons ritme te komen. Een aantal spelers is pas net hersteld van een langdurige blessure." Met topschutter Frank Land kroon en de internationals Wen dy Burchartz en Samantha Jonk man heeft DOS WK wellicht be tere korfballers dan Nic, maar Wolsink laat zich door collega Vlietstra geen favorietenrol aan praten. „Vong jaar hebben we met DOS WK de kruisfinales ge haald. Dit jaar hopen we ons ook weer zo snel mogelijk te ver zekeren van een plaats in de kampioenspoule, maar ik zie ons daar niet per definitie sa men met Fortuna weer in ko men. Onze kansen liggen in de duels met Nic en Fortuna op vijf tig procent. Het gaat straks om die drie ploegen. Van Fortis moe ten we normaal gesproken alle maal kunnen winnen." Heeft Fortis dan wel iets te zoe ken in de hoofdklasse? Eigenlijk niet, antwoorden Wolsink en Heemskerk vrij resoluut. „Ik weet dat het leuk is om te pro moveren", vertelt Heemskerk. „En tijdens de wedstrijden kun nen nieuwe ploegen vaak ook nog wel één helft aanklampen. Maar als de betere ploeg gas geeft, wordt de mindere ploeg na rust toch helemaal wegge speeld. Ik vind dat Fortis een leuke ploeg heeft, maar ik denk dat het team nog iets tekort komt." Gefrustreerd Wolsink: „Ik denk ook dat For tis niet een te hoog doel moet hebben dit jaar. Als je alleen korfbalt om bij de beste twee in de poule te komen, kun je na twee verliespartijen heel gefrus treerd raken. Dat komt de team geest niet ten goede. Zorg dat je plezier hebt en probeer een keer te profiteren van een mindere dag van de tegenstander." Zijn er nog tips voor Souburgse korfbalklers? Kees Vlietstra kopt 'm in: „Meer scoren dan je tegenstander." Erik Wolsink heeft een betere: „Bel Vada eens op. Die ploeg wordt elk seizoen weer gezien als dé ploeg die gaat degraderen uit de hoofd klasse, maar presteert het met regelmaat om nog bovenin te eindigen ook. Die hebben daar in Wageningen blijkbaar een goede formule bedacht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43