Informatie over kassen faalt K' is verhuisd t PZC Kouteren «u Vloer van jeugdsoos krijgt een steuntje Hangjongeren verzieken sfeer Heerstraat De Grutmoole viert 25-jarig bestaan ARGA bv Klusbouw Koster HARTELIJK GEFELICITEERD! 00K HIER VERZORGDEN WIJ DE BELETTERINGEN C RSTELEIJ1L»? inBSttt» l College Terneuzen betreurt dat folders niet overal zijn bezorgd Zomerconcert Vriendendienst tegen isolement van b.v. De Beveiligingsrolluihen werden door ons geleverd en geplaatst aluminium deur MAAS AFBOUW B.V. Na een periode van 7 jaar aan de Stationsweg 63-b in Terneuzen te zijn gevestigd, werd het voor Hacktic Computer Products tijd om uit te breiden en te verhuizen naar een groter pand. Het betrekken van het nieuwe pand zorgt voor meer ruimte voor het uitstallen en breder opzetten van het assortiment. Hacktic houdt zich, zoals voorheen, voornamelijk bezig met de levering van computers en componenten en de fabricage en reparatie van computers Jurry Terneuzen b.v. mm Telecom Security Zeeland BV Wij verzorgden het sanitair en het keukenblok Het personeel van Hacktic Computers heet U van harte welkom aan de Mr. F.J. Haarmanweg 21-b te Terneuzen. Telefoon 0115-648501, fax 0115-648506, email info@hacktic.com en website www.hacktic.com XOMPUffi,PRODUCTS donderdag 9 september 2004 door Cees Maas TERNEUZEN - De politici van Terneuzen hebben gisteravond het college van B en W verweten de bevolking van Westdorpe slecht te hebben voorgelicht over de 300 hectare kassen die waarschijnlijk aan de rand van het dorp worden gebouwd. „Een zware onvoldoende, en dat is niet voor het eerst", zei de WD-er R. Noët. „Jammer dat de voorlichting aan de bevol king nu al tekort schiet", voeg de P. Stoker van de LPF daar aan toe. „Geen goed begin van het project, dat de bewoners niet op de hoogte zijn ge bracht", merkte de woordvoer der van de SGP op. „Het was een valse start van een op zich mooi project", constateerde G. van den Berg-Van Dijk van de Christen Unie. „Jammer, dat het zo slecht is verlopen," zo deed N. Atmac van de PvdA nog een duit in het zakje. Het gebeurde tijdens de vergade ring van de raadscommissie om geving, een adviesgroep van raadsleden dat een advies aan de gemeenteraad moet formule ren. Het onderwerp, 300 hectare glastuinbouw in de Autrichepol- der, de achtertuin van Westdor pe, brengt al heel de week een groot deel van het dorp in beroe ring. Het ontstaan van een grote glazen stad die mogelijk licht vervuiling en verkeersoverlast veroorzaakt, is een schrikbeeld voor de Dorpsraad van Westdor pe. Die bij monde van voorzitter M. Hemelsoet gisteren dan ook op pittige toon op de vergade ring insprak. door Gino van den Broecke BIERVLIET - Toen eind juni van dit jaar het Biervlietse dorpshuis na een renovatie offi cieel werd heropend, bleef de Jeugdsoos om veiligheidsrede nen gesloten. Er werd toen een aanvraag voor renovatie van de vloer naar de gemeente ge stuurd. Op dit moment wordt de vloer gerenoveerd, zodat de soos binnenkort weer open kan. Jeugdsoos Attic zat voor de reno vatie beneden en is later via een interne verhuizing op de boven verdieping terechtgekomen. Toen bleek dat de vloer van de bovenverdieping niet draag krachtig genoeg voor het aantal jongeren dat in de soos verbleef. Na inspectie is toen besloten om de soos tot nader order te slui ten vanwege de veiligheid. De gemeente heeft in de vakan tieperiode naar oplossingen ge keken en net voor de bouwvak is er een voorstel naar het colle ge van burgemeester en wethou ders gegaan. Dat voorstel werd aanvaard en inmiddels is een aannemersbedrijf belast met het realiseren van de klus. Er zullen extra steunbalken on der de vloer worden aange bracht, zodat die de vele jonge ren probleemlooos kan dragen. De herstelwerkzaamheden du ren ongeveer twee maanden. A. van Waes (CDA) de verant woordelijk wethouder, gaf rui terlijk toe dat er dingen zijn mis gegaan in de voorlichting. Be slist niet met vooropgezette be doeling, zei hij. „Wij willen hierin helder en tranparant zijn. We hadden een voorlichtingsfolder laten bezor gen in Westdorpe, maar kenne lijk zijn woningen in het buiten gebied overgeslagen en kenne lijk vormden de brievenbussen met die anti-reclamestickers ook een beletsel. We zullen het bedrijf erop aanspreken en we zullen opnieuw Westdorpe befol- deren. We hebben absoluut de intensie dat dit goed gebeurt. Ik beloof ook dat er een inspraak avond komt voor heel de bevol king. Dat het nu is misgegaan is dood- en doodjammer." M. He melsoet van de Dorpsraad had echter nog meer kritiek dan al leen de gebrekkige voorlichting. Het plan van 300 hectare vond ze 'te grootschalig'. „Wij in Westdorpe zijn niet tegen glas tuinbouw, maar dit is te gek", zei ze. Ze wilde voorwaarden van het college, dat de beloofde werkgelegenheid van honder- door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Voor omwo nenden van een speeltuintje aan de Heerstraat in Sint Jansteen is de maat vol. Ze zijn de over last die hangjongeren veroorza ken beu en hebben de gemeente Hulst op de hoogte gesteld. Van het klimrek, de wipkip, de schommel en de wip op het speelterreintje trekken de jonge ren zich weinig aan, ze hangen vooral rond het bankje. En dan met name 's avonds. Ze maken veel lawaai. Volgens de Hulster wethouder F. van Driessche zijn de problemen er al langer, maar is de situatie nu dusdanig uit de hand gelopen, dat de buren het echt niet langer kunnen tolere ren. „Er was sprake van de spreekwoordelijke druppel." Overleg Hulst is in overleg getreden met de dorpsraad van Sint Jansteen en de politie. Naar een oplos sing wordt naarstig gezocht, want de gemeente zit toch wel met de situatie in haar maag. Een mogelijke oplossing heeft Van Driessche wel, maar die is nog niet zo makkelijk uitvoer baar. „Ik zit eraan te denken om Het speeltuintje aan de Heerstraat in Sint Jansteen wordt vooral 's avonds bezocht door jongeren die overlast veroorzaken. foto Peter Nicolai den banen door Zeeuws-Vlaam- se arbeidskrachten zouden wor den opgevuld. Verder eiste ze dat er in het dorp een enquête zou worden gehouden en dat de resultaten daarvan zouden mee wegen in de besluitvorming. De gemeenteraad van Terneu zen neemt 23 september een be sluit over de komst van de gla zen stad bij Westdorpe. de jongerenplaats ten westen van Sint Jansteen aantrekkelij ker te maken voor de wat oude- re jeugd. Maar of die vijf jonge ren die in de Heerstraat het woongenot verpesten daar dan ook heen zullen gaan, is maar de vraag. Het laat zich moeilijk stu ren." door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Volksdans vereniging De Grutmoole uit Sas van Gent viert het komende weekeinde haar 25-jarig jubi leum. Dit wordt onder andere gevierd met diverse optredens in Sas van Gent en een grote feestavond voor (oud) leden en genodigden van de vereniging. De volksdansvereniging ont stond in 1979 na een eenmalig optreden van door volksdans groep Hava Naguila uit Vogel waarde klaargestoomde gastou ders. Zij gaven op verzoek van Sas Promotion een optreden in Nederlands volksdansen. Het optreden sloeg aan bij het publiek en een groep mensen be sloot toen vol enthousiasme het opgezette initiatief voort te zet ten. Sinds september van dat jaar is De Grutmoole ontstaan en uitgegroeid tot een bloeiende vereniging, die zowel in Europa als in Nederland regelmatig dansoptredens verzoi-gd. Later werd samen met Sas Promotion ook een stichting in het leven ge roepen, die het jaarlijkse folklo- refestival organiseert. Nu vijfentwintig jaar later heeft HULST - Het laatste orgelreci tal in de serie Internationale Zo- merorgelconcerten in de Willi- bi'ordusbasiliek in Hulst dit si- zoen wordt verzorgd door Peter van de Velde. Het recital begint morgen om 20.00 uur. Hij speelt op het Loys Isoré-or- gel van J.S. Bach het orgelstuk in G BWV 572, An Wasserfliissen Babyion, de trio sonate II BWV 526 en Passacag- lia in c BWV 582. Verder delen uit Dialogue sur les Grands Jeux van Grigny en Offertoire van G.F. Couperin. De Grutmoole ruim honderd den die zich bezighouden metis ternationale en Nederland* volksdansen en volksmuziek. Op zaterdag 11 septembj zullen naast de volksdansen van De Grutmoole ook Havalfe guila uit Vogelwaarde, Rondo uit Noorwegen en Hans vornia au uit Duitsland overdag ve?. schillende optredens verzorg in het centrum van Sas va Gent. TERNEUZEN - De Vrijwi% Thuiszorg start in samemvei. king met Emergis ook g Zeeuws-Vlaanderen met het pro ject om mensen met psychisch! problemen te ondersteunen bui ten het professionele hulpverkj ningscircuit om. Dit project Vriendendieté draait al enkele jaren met suc ces op de Bevelanden. Opzet van het project is oi sociaal isolement van mensa met psychische problemen li vooi'komen of doorbreken. Vrijwilligers bouwen informele contacten met hen. Door dieccc- tacten wordt het mogelijk maakt regelmatig bezoek tekn- gen om te kletsen of activiteit op te pakken zoals wandeli winkelen of bijvoorbeeld ee naar het wijkcentrum gaan. Het Netwerk Vrijwillige Thuis zorg leidt binnenkort in Terr.ec- zen de eerste drie vrijwillig* op. Mensen die belangsteller! voor deze vorm van vrijwilliger werk hebben, kunnen zich mei den bij het netwerk, op werkda gen van 9.00 uur tot 12.00 ui via een van de volgende telefoon nummers: 0115 - 695 822 c! 0117-454565. INDUSTRIEWEG 33 - 4538 AG - TERNEUZEN TEL. 0115-694263 FAX. 0115-618579 E-mail: vankouteren@planet.nl Kantoor en productie: Noordpolderstraat 6b 4571 LR Axel Postadres: Postbus 95 4530 AB Terneuzen Tel.: 0115-56 29 45 Fax: 0115-56 49 11 e-mail adres: lnfo@arga-terneuzen.nl Website adres: http://www.arga-terneuzen.nl Wij verzorgden de Systeemplafonds Systeemwanden Alle betimmeringen Wij verzorgden de plafonds en wanden Ambachtstraat 22, 4538 AW Terneuzen, Telefoon 0115-695033, Fax 0115-695042 projectinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115) 69 59 51 Fax(0115) 69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl BU KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER jd Werkgeversvereniging Vloer- «r 'li i kiwa kiwa Telecommunicatie Inbraakbeveiliging Branddetectie Netwerkbekabeling I Industrieweg 30A 4538 AJ Terneuzen T: 0115-64 99 90 I: www.ts-zld.nl W. Koster, tel. 0115-43.60.95 of 06-43.08.81.38 Reuzenhoek 56, Zaamslag ^IJZERHRHDEl NIEUWSTRAAT 21 TERNEUZEN 0115-612312

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42