zc Geld voor efficiënter ziekenhuis Letselschade? Nu nog Klaas, morgen Laura' EO Rillandse dorpsraad eist starterswoningen Prijsdoorbraak! J-Od mabberie Zorgen over voortgang bouw theater Middelburg \rgverzekeraar biedt aan om operatiekamers te laten doorlichten nazomer keAtival.nl MIKV Oesterkotter boven water gehaald Fietspaden langs alle 80-kilometerwegen Politie gul met bekeuringen zonnebril op sterkte €45,- Schade door ontbreken markering Onderhoud bij Total Gewonden bij botsing auto en trein Indringer steelt geldbedrag PALS GROEP zeeuwse almanak Bunkers ^0113-315649 bffiC.il lredactie@pzc.nl bus31,4460 AA Goes rtentle-exploitatie: j.en Midden-Zeeland: 01 '13-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; uflgal: 020-4562500. nderdag 9 september 2004 editie Bevelanden-Tholen rWadia Berkelder IDELBURG - De Middel- gemeenteraad maakt grote zorgen over de voort ijen de financiële consequen- Ivan de bouw van het nieuwe Lr aan de Zuidsingel. Coalitiepartij PvdA spreekt zelfs van een verkeerde beslis sing. Vorige week werd bekend dat de bouw opnieuw vertra ging oploopt. Over een maand moet duidelijk commissie maatschappelijke za- zijn wanneer de werkelijke ken. De aannemer heeft proble- bouw van het theater kan begin- men met het storten van de laag nen, zei wethouder A. van 't onderwaterbeton in de bouw- Westeinde gisteren tegen de put. Dat karwei is inmiddels al twee keer uitgesteld. Of de ver traging consequenties heeft voor de opleveringsdatum van het theater is nog niet duidelijk „We hebben geen zekerheid dat ES - Zorgverzekeraar CZ ft geld aan het Oosterschelde- icnhuis en Ziekenhuis Wal- zodat ze de operatieka- sdoelmatiger kunnen benut- Patiënten van de Goese en ssingse instellingen worden sneller en beter geholpen, icht de verzekeraar. geling geldt alleen voor zie- Ihuizen waarvan de meeste enten bij CZ zijn verzekerd. e-in Terneuzen komt &in aanmerking. Het meren- Èvan de patiënten van dit zie- hhuis betaalt immers premies 1 concurrent OZ. De Mid- |-Zeeuwse ziekenhuizen krij- d van CZ als ze hun ope- mers laten doorlichten ir de Plexus Medical Group nsterdam. I ervaringen van dit bureau met het verbeteren iOK's veel winst is te boe- la „Tot veertig keer de investe- aldus D. Westerwoudt |CZ ijtijd [Hay van Plexus geeft aan Ier zeer grote verschillen zijn de operatiekamers van |verschillende ziekenhuizen, ivergelijkend onderzoek leer- em dat in het ene zieken- er vijftig minuten snijtijd Advertentie JUWW. caugt/mi2Aept2004 «10900 33 000 33 fstivalhart Abdij Middelburg ilEZMICNOIZ dezmer do9sept 21u30 Abdijplein luatis Brassericmenul Poolse rode bietensoep cn Cypriotische gevulde paprika of Slowaakse kip cn kwark pannenkoeken 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 tentoonstellingen op binnenplein docenten aan de wanden Roosevelts en Zeeland uit collectie Roosevelt Study Center bekijk ook onze website nodig was voor een heupopera tie, terwijl artsen in een ander ziekenhuis dubbel zoveel tijd no dig hadden voor zo'n handeling. Ook de personeelsbezetting voor een operatie verschilt per ziekenhuis. „Verschillen tot meer dan honderd procent." Hij stipt aan dat de ene OK ook veel beter is in het plannen dan de andere. Zo kent hij ziekenhuizen waar operatiesessies gemiddeld vijf tig minuten uitlopen, terwijl an dere instellingen nauwelijks uit loop hebben. Bij de een houden ze ook veel beter rekening met calamiteiten dan bij de ander. „Er kan dus veel geleerd wor den van eikaars werkwijze." Terugstorten Ziekenhuizen die niets doen met de adviezen om hun OK's effi ciënter te laten draaien, moeten het geld terugstorten in de kas van CZ. Ziekenhuizen die al effi ciënter werken met hun opera tiekamercomplex kunnen op kosten van CZ hun eerste-hulp- post laten doorlichten op doel matigheid. CZ heeft deze week ook zieken huizen in Brabant, Limburg en Gelderland het voorstel gedaan. Er hebben zich al drie ziekenhui zen gemeld. Voorzitter A. van Alphen van de Raad van Be stuur van het Oosterscheldezie- kenhuis bespreekt het voorstel van CZ volgende week met zijn staf. Op voorhand noemt hij het 'lovenswaardig'. Wel merkte hij op dat de Goese OK's door recen te maatregelen al zeer efficiënt werken, zodat hij niet weet of er nog wel verbeteringen mogelijk zijn. Zijn collega G. Bogaerts van Ziekenhuis Walcheren was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Efficiënter Westerwoudt verwacht dat alle geselecteerde ziekenhuizen in zullen gaan op het voorstel. „Vooral omdat ze in de toe komst hoe dan ook efficiënter moeten werken." Directeur J. Gijzen van zorgver zekeraar OZ is op de hoogte van het plan van de concurrent. Zelf vindt hij het niet nodig een soortgelijke actie op te zetten voor het Terneuzense zieken huis, omdat De Honte nauwe lijks tot geen wachtlijsten kent. „Wij proberen op andere manie ren de kwaliteit van de zorg in Terneuzen te verbeteren." Als de beide Midden-Zeeuwse ziekenhuizen ingaan op het voor stel van CZ, moeten de eerste re sultaten binnen een jaar merk baar zijn. YERSEKE - De in de nacht van maan dag op dinsdag in de Yersekse Julianaha- ven gezonken oesterkotter Yerseke 29 is gistermiddag rond half zes boven water gehaald. Een bok van het Hansweertse aannemingsbedrijf Van der Straaten, de Delta, moest eraan te pas komen. Een po ging om het zesendertig meter lange schip dinsdagavond te lichten, was nog mislukt. Water uit de kotter pompen en tegelijkertijd lucht erin pompen bleek niet genoeg. Trekkracht was nodig in de vorm van de bok van Van der Straaten die in allerijl van een karwei bij de Total raffinaderij in Vlissingen-Oost is ge haald. De Yerseke 29, eigendom van de firma Prins en Dingemanse, lekte be perkt olie. Met oliebooms is de olie rond het schip opgevangen en olie is uit het water gehaald met tankwagens van Mar tens uit 's-Heerenhoek. „Gelukkig stond er noordoostenwind", stelde woordvoer der A. van Oost van Prins en Dingeman se, „dus van de Oosterschelde af, de ha ven in. We hadden er niet aan moeten denken dat die olie naar buiten was ge gaan. Mosselen met een oliesmaakje zijn toch minder lekker." Wat er met de kot ter gaat gebeuren, is nog onbekend. Een verzekeringsexpert verklaarde dat eerst wordt bekeken hoe het schip ervoor staat, waarna offertes aan scheepswer ven worden gevraagd. „Het hangt er ook door Harmen van der Werf NISSE - De provincie wil in 2007 langs alle 80 kilometerwe gen een vrijliggend fietspad of een alternatieve fietsroute in de directe omgeving hebben. De Drieweg tussen Nisse en de weg 's-Gravenpolder-Ovezande is één van de provinciale 80 km- wegen waarlangs nog een vrijlig gend fietspad moet komen. Het eerste deel van de Drieweg, tus sen Heinkenszand en Nisse, is aan de westkant dit jaar van zo'n fietspad voorzien. Dat ligt aan de westzijde. Voor het vervolg, vanaf Nisse tot de Zwaakse Weel, dubt de provincie erover aan welke kant het fietspad moet komen. Uit oogpunt van veiligheid zou het meest logisch zijn, stelt provin cieambtenaar P. Beulens, het westelijk gelegen fietspad door te trekken. Dat scheelt een over steekplaats. Maar zo eenvoudig is het niet. Persleiding Aan zowel de west- als de oost zijde van het laatste deel van de Drieweg zitten bedrijven. Aan de westkant loopt ook een pers leiding van het waterschap. Aan de hand van inspraakreacties wil het dagelijks provinciebe stuur- in november de knoop doorhakken. Beulens denkt dat daarna niet eerder dan in 2007 met de werkzaamheden kan wor den begonnen. De tijd is nodig om de procedures af te ronden en ook grondaankopen te doen. Vrijdag wordt in Nisse het eer ste deel van het nieuwe fietspad langs de Drieweg officieel in ge bruik genomen. Nieuw is ook een fietspad onder- (Advertentie) Transseksualiteit in Na de diagnose, 22.25 uur nec(-1 horen zien geloven langs de provinciale weg tussen Stavenisse en Sint-Maartens dijk. Halverwege gaat dit pad over in een ouder en vrij smal te gelpad. De provincie overweegt om daar een bredere fietsvoor- ziening van asfalt te maken, maar daarvoor moet bij enkele bewoners nog grond worden ge kocht. Op Tholen staat voorts de aanleg van een fietspad van Oud-Vossemeer in de richting van de weg naar Sint-Philips- land op de rol. MIDDELBURG - De politie heeft gisterochtend tussen kwart over zeven en negen uur bij een verkeerscontrole op de Schroeweg in Middelburg bijna vijftig bekeuringen uitgedeeld. De weggebruikers die in overtre ding waren kregen boetes voor onder meer het rijden door rood licht (16 keer), het inrijden van een gesloten verklaarde weg (12 keer), brommerrijden zonder certificaat (5), een te groot ver mogen van de bromfiets (12) en een defecte rem van een brom- door Rob Paardekam RILLAND - De dorpsraad van RiUand-Bath wil dat de gemeen te Reimerswaal zich inzet voor de bouw van starterswoningen in het dorp. Wethouder J. Bliek wil daar echter geen toezeggin gen over doen. „Wellicht op ter mijn." De anderhalf jaar geleden opge richte dorpsraad heeft op basis van een enquête onder de bevol king prioriteiten gesteld. De bouw van betaalbare starterswo ningen, voor jonge mensen die voor het eerst een huis kopen, was er daar één van. „We zijn eerst zelf gaan zoeken en vonden een stukje grond van een hectare aan de rand het dorp", zegt voorzitter C. de Vries. „We zijn vervolgens naai de woningstichting gestapt en hebben gevraagd of ze op die grond, net als in Krabbendijke, starterswoningen wilde bou wen. Daar stonden ze niet on welwillend tegenover." Het lapje grond heeft echter een agrarische bestemming en daar om zou de gemeente die moeten vanaf gratis^^ bij aankoop van een complete bril! FOCUS OPTIEK b.v. NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 0118-625310 we in september 2006 kunnen starten met de eerste voorstel ling", zei de wethouder. „Ik wil pas een nieuwe planning maken als er één of twee lagen van de parkeergarage liggen." Ook de financiële consequenties zijn niet duidelijk. WILHELMINADORP - Een automobilist uit Wilhelmina- dorp is gisterenochtend bij het Goese Sas op een ongemar keerde wegversperring gereden, waardoor zijn nieuwe au to ernstig werd beschadigd. Achter de wegversperring was een boer uit Kattendijke kanthooi aan het maaien. Hij had een grijze, gegalvani seerde buis over de openbare weg gelegd om te voorko men dat het verkeer tegen zijn maaier aanreed. De Wilhelminadorper die de dijk op wilde rijden, zag de buis niet en schoot er tot halverwege zijn auto onder. Tegen de boer, die van de eigenaar van de weg, het water schap Zeeuwse Eilanden, toestemming had om te maaien, is proces verbaal opgemaakt. NIEUWDORP - De Total Raffinaderij in Vlissingen-Oost neemt de komende weken een groot deel van de fabrieks- installaties uit bedrijf voor de tweejaarlijkse onderhouds- en schoonmaak werkzaamheden. Dat kan voor omwonenden in de verre omtrek hinder met zich meebrengen. De werkzaamheden duren tot en met 13 oktober. Het bedrijf heeft inwoners van de omliggende dorpen Nieuwdorp, 's-Heerenhoek en Borssele via een huis-aan-huis schrijven geïnformeerd. Tijdens de onderhoudsstop, zo meldt Total, zal voor de omwonenden wellicht een toename merkbaar zijn van vrachtverkeer en woon-werkverkeer. Ook kan bij tijd en wijle sprake zijn van andere vormen van geluidsoverlast, bijvoorbeeld bij het uit bedrijf nemen en opnieuw opstar ten van installaties. Werkzaamheden die meer geluid produceren, worden zo veel mogelijk overdag uitgevoerd. Bij de vorige stop werden een aantal grote projecten uitge voerd. Dit keer gaat het dus in hoofdzaak om inspectie, onderhoud en schoonmaak van een groot deel van de fa- brieksinstallaties. SAS VAN GENT - Bij een botsing tussen een personen auto en een goederentrein in Sas van Gent zijn gistermid dag rond kwart voor vier twee mensen gewond geraakt. Een 75-jarige automobilist uit Assenede (B) had de goede rentrein over het hoofd gezien, toen hij de niet-beveiligde overgang aan de Sint Albertstraat in Sas van Gent over stak. De goederentrein raakte de auto aan de zijkant en sleurde hem vervolgens mee. De bestuurder kwam klem te zitten en raakte zwaarge wond. Zijn inzittende, een 66-jarige plaatsgenoot, liep verwondingen op aan zijn gezicht. Beiden zijn naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. MIDDELBURG - Een onbekend gebleven persoon heeft dins dagnacht een klein geldbedrag gestolen uit een portemonnee in een woning in de Dolfijnstraat in Middelburg. De bewoonster werd wakker van het gehuil van haar hond en merkte dat iemand zich toe gang tot haar woning had ver schaft. Beneden gekomen ont dekte de vrouw dat de achter deur openstond en dat er geld uit haar portemonnee was gesto len. De indringer was inmiddels ver dwenen. (Adverti vanaf wat de eigenaar met het schip wil." Prins en Dingemanse wacht voorlo pig af. De Yerseke 29, gebouwd in 1978 en in 1992 van een nieuwe motor voor zien, had net een onderhoudsbeurt ach ter de rug. Het schip is waarschijnlijk ge zonken, omdat het aan de achterzijde droog was gezet om een tros uit de schroef te halen, bij laag water iets vooro ver is gaan hellen en bij hoog water is vol gelopen. foto Ronald den Dekker Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding Kosteloos juridisch advies (Advertentie) veranderen in een woonbestem ming, door een vrijstellingspro cedure te volgen. Toen dat verzoek binnen kwam, heeft wethouder Bliek gezegd dat er eerst maar eens moet wor den gekeken naar gronden die al beschikbaar zijn voor woning bouw. En die zijn er. De gemeen te heeft in de volgende fase van de wijk Werfkampen een strook grond op het oog, waar even tueel starterswoningen ge bouwd kunnen worden. Maar meer dan 'eventueel' is het vol gens Bliek nog niet. „We richten ons eerst volledig op het starters- project in Oostdijk", zegt hij. „Als dat een succes wordt, komt ook Rilland aan de beurt." Melden De Vries wil dat niet afwachten en roept Rillanders die belang stelling hebben voor een star- terswoning op om zich aan te melden bij de dorpsraad. „Na tuurlijk schept dat geen enkele verplichting. Het is meer om te kunnen aantonen dat we niet zo maar wat roepen, maar dat er echt behoefte is aan dit soort wo ningen in Rilland." Definitieve ontharing, m.b.v. I.P.L.(flitslicht) Nu ook bij blond en grijs haar! Bovenlip kin 75,00 liezen oksels onderbenen 300,00 Met mogelijkheid tot gespreide betaling, v.a. 50,00 p.m. *Prijzen per behandeling GRATIS "OPKNAPBON" T.W.V. 20.00 BIJ UW EERSTE BEHANDELING IN SEPTEMBER. Andere behandelingsprijzen op aanvraag, bijvoorbeeld bij Uw GRATIS en vrijblijvend intakegesprek. /ZBHUSnr Kloetinge, 0113-222704 Of kijk voor meer informatie op www.dopknapperie.nl Een fotograaf van deze cou rant belde deze week met een verslaggever, omdat hij zo juist een nieuwswaardig kiek je had gemaakt. Twee bunkers bij Breskens werden gesloopt. Benieuwd naar de exacte locatie van de bunkers vroeg de verslagge ver aan de fotograaf of hij wist 'van wie die bunkers ei genlijk waren'. Het antwoord ivas bloedserieus: „Van de Duitsers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29