ZDF schorst darter Rahman jaar Voor de laagste maandlasten Nederlandse arbiters in Uefa-beki Laemers niet naar de Paralympic Twee golfers naar WC-kwalificaü Trabelsi laat Ajax opnieuw vallei Symbolisch goud turner Nemov Bestuur negeert advies tuchtcommissie inzake dragen aanstootgevende kleding (doe je de Postbank Hypotheektest) Dat is de kracht van de Postbank donderdag 9 september 2004 ZEIST - De voetbalscheidsrechters Dick van Eg» Pieter Vink, Ruud Bossen en Eric Braamhaar zijn maand actief in de Uefa-beker. Van Egmond leidt q september het duel tussen het Zweedse HammerbyeE Spaanse VillaReal, Vink op dezelfde dag de partij tu het Hongaarse Ujpest en het Duitse VfB Stuttgart 0; september fluit Bossen de wedstrijd tussen het Na Stabaek en het Franse Sochaux en Braamhaar het van het Hongaarse Ferencvaros met het Engelse Milh Braamhaar is ook aangewezen voor een WK-kwalificj duel op 9 oktober tussen Luxemburg en Rusland. Janl gereef en René Temmink fluiten op 19 of 20 oktober ij Champions League. In welk duel is nog niet bekend.A ATHENE - De Limburgse tafeltennisster Truus Laej doet niet mee aan de Paralympische Spelen, van 17 tc met 28 septemeber in Athene. De speelster uit Heytk sen kreeg van artsen te horen dat ze het evenement vac ge ernstige maagproblemen moet laten schieten. Vierj terug won de aan een rolstoel gekluisterde Laemers b; bij de Paralympics in Sydney, zowel in het enkel- a! het dubbelspel. In Athene zou ze naast het enkelspel in het dubbel uitkomen met Jolanda Paardekam. ANP BILTHOVEN - De golfers Guido van der Valk en Ni Kraaij gaan proberen zich in Maleisië te kwalifia voor de World Cup. Het duo is door de PGA Hollanda gewezen om Nederland te vertegenwoordigen. De go: konden kiezen of ze zich in Maleisië dan wel Mexicot den plaatsen voor het eindtoemooi, van 18 tot en me november in het Spaanse Sevilla. ANP AMSTERDAM - De directie van Ajax is weer zwaar leurgesteld in Hatem Trabelsi. De Tunesische interna nal bleef gisteren voor de tweede keer weg bij eer spraak met de club. Ajax wilde in het gesprek met Tri si diens rentree op korte termijn bespreken. „Ajax dos alles aan hem weer aan het spelen te krijgen", zei al meen directeur Arie van Eijden. „Het is jammer dai niet is gekomen. Hij zal zelf, neem ik aan, ook wel beg pen dat we geen oplossingen vinden als hij telkens i blijft." Ajax benadrukt dat de club Trabelsi aanzijn; tract houdt. De verdediger verklaarde eerder nooit a voor de Amsterdamse ploeg te willen voetballen. ANP MOSKOU - Het Russische Olympisch Comité zal tui Aleksei Nemov belonen met een symbolische gouden: daille. Nemov werd de inzet van een striemend fluia eert na zijn olympische oefening aan de rekstok in A ne. De 28-jarige Rus werd gewaardeerd met 9,725 puil veel te laag in de ogen van de toeschouwers. De coma tie lag 10 minuten stil, waarna de jury de score verhoq tot 9,762. Daarmee kwam hij niet in aanmerking voon metaal. Hij werd vijfde. Volgens de Russen werd Nes door de jury beroofd. ANP door Bauke Boersma en Karei Pleunis VLISSINGEN - De Zeeuwse Darts Fe deratie (ZDF) heeft Steven Rahman tot 1 september 2005 geschorst. De 27-jari- ge Vlissinger zou op 29 juli van dit jaar tijdens het bijhouden van de score in de wedstrijd tussen DC Knudde en Zeeuwse Troep aanstootgevende kle ding hebben gedragen. „Ik wist niet wat ik meemaakte toen ik de brief las, waarin stond dat ik voor zo'n lange tijd werd geschorst", zegt de hooglijk verbaasde Steven Rahman. „Het lijkt wel of ik iemand om zeep heb geholpen." Terwijl hij naar eigen zeggen slechts een T-shirt droeg met daarop de letters PIDK DWIEL, wat volgens Rahman staat voor: Pindakaas In De Koelkast Dan Win Ik Een Leg. Daarbij valt te twisten over goede smaak, maar aan stootgevend lijken die woorden toch al lerminst. Rahman bezweert ook dat er geen ande re uitleg voor de afkorting is. Maar ZDF-voorzitter Carl Lucassen zegt wel beter te weten, zonder de vermoede tweede betekenis prijs te geven. „Me neer Rahman weet dat hij fout zit. Hij heeft altijd twee verklaringen voor de afkortingen op zijn blouses. Een voor z'n eigen kringetje en een voor het mo ment waarop er stront aan de knikker dreigt te komen. Dan heeft hij plots een volledig andere versie. Hij heeft op die manier zelfs bestuursleden beledigd. We hebben hem gewaarschuwd, gezegd dat hij die rotzooi op moest ruimen. Maar hij luistert niet, is gewoon door blijven gaan. Dan moet hij een grote jongen zijn en de consequenties van zijn gedrag aanvaarden. We spreken over normen en waarden en daar dient ook hij zich aan te houden." Oneens Merkwaardig genoeg blijkt Eric van Leeuwen, voorzitter van de tuchtcom missie van de ZDF, het totaal oneens met de schorsing van Rahman. „De schorsing slaat nergens op en dat heb ik het bestuur ook duidelijk gemaakt. Maar luisteren, ho maar, dat kunnen ze niet. We zitten er voor spek en bonen bij als tuchtcommissie. In het bestuur zitten er een paar die alle macht den ken te hebben en zich als zodanig ge dragen. Dat kan schijnbaar in de darts- Vlissinger Steven Rahman is door de Zeeuwse dartsfederatie een jaar geschorst omdat de letters PIDK DWIEL op zijn shirt aanstootgevend zouden zijn. foto Lex de Meester wereld." Van Leeuwen beseft dat die opstelling hem de kop kan kosten als voorzitter van de tuchtcommissie. „Denk je dat ik daar mee zit? Ik ga er mee stoppen. Want je hoort als bestuur het advies van een tuchtcommissie over te nemen. Dat gebeurt in het voetbal ook. In het Zeeuwse darten gelden ech ter eigen regels, eigen wetten. Die van het bestuur." Van Leeuwen wil voorzitter Carl Lucas sen, die binnenkort voorzitter wordt van de overkoepelende Nederlandse Darts Federatie (NDF), nog net niet be tichten van dictatoriaal gedrag. „Ik ga me niet meer druk maken om die man. Hij regelt alles zoals hij denkt dat het moet. De schorsing slaat nergens op en daarmee is alles gezegd." Daarmee is Steven Rahman echter niet geholpen. Een jaar schorsing is al erg genoeg voor de Vlissinger, maar bovendien mist hij nu komende zondag de Jelmer Memo rial in Oost-Souburg. Dat evenement wordt gehouden ter nagedachtenis aan de ruim twee jaar geleden overleden Jel mer Overdam, die jarenlang een stu wende kracht binnen de ZDF was. Band „Ik had qua darten een heel bijzondere band met Jelmer", zegt Rahman, de nummer zes van de Zeeuwse ranking. „Hij ontdekte mij toen ik amper een half jaar darts speelde. De Memorial is echt het hoogtepunt van mijn seizoen. Door die belachelijke schorsing wordt deelname mij nu ontnomen." Hoewel een herziening van de straf er voor komend weekeinde vast niet van zal komen, zoekt Rahman het toch ho gerop. „Ik heb al bij de NDF geïnfor meerd en die vinden de schorsing ook volstrekt onaanvaardbaar. Ik mag dus gewoon uitkomen in wedstrijden die worden georganiseerd onder een ande re vlag dan die van de ZDF. Ik ga de NDF nu ook allerlei spullen opsturen, maar weet niet of zij de ZDF kunnen overrulen. Ik wacht het maar af." Ook overweegt Rahman, die op 13 au gustus in beroep ging tegen de schor sing, maar daarover nog steeds niets heeft vernomen van de bond, juridische stappen tegen de ZDF. „Want het is nogal wat dat ze je zomaar een jaar kunnen schorsen zonder dat je tegen de regels hebt gezondigd." Of de schorsing door de ZDF alsnog wordt ingetrokken, weet voorzitter Carl Lucassen niet. „De zaak ligt bij het bestuur en we moeten er nog een be slissing over nemen." Dat hij niet gesteund wordt door de voorzitter van de tuchtcommissie, doet de Goesenaar niet bijster veel. „Oh ja, is dat zijn mening. Nou, dat mag. Het zijn zijn woorden." (Advertentie) De Postbank Hypotheektest ia gratia en doe je thuis aamen met de Postbank hypotheekadviseur. Hij berekent wat voor jou de laagst mogelijke maandlasten sijn, Je kunt die test voor je bestaande hypotheek doen, maar ook als je een nieuwe hypotheek wilt afsluiten, Elke hypotheek wordt er beter van. Zeker nu we er in geslaagd sijn om weer nieuwe hypotheekvormen te ontwikkelen die voor de laagste maandlasten sorgen. Kijk daarom op postbank.nl of bel 0900 1900 (S cent per minuut) en maak oen afspraak met onse hypotheekadviseur. Ie kunt ook contact opnemen met je eigen tussenpersoon. undented van ING JbD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20