Kassen schrikbeeld Westdorpe najaarscollecties PZC modedorp Zaamslag SABINA inspirerend sprankelend actueel Vijver in Clinge wordt opgeknapt Kanker betekent lang niet altijd het einde Maand gevangenis voor klap met fles Bewoners hebben bedenkingen tegen nieuwe rijksweg HOOD HIEF FLTIIt IIOCIOIIS IN DE LUCHT. 11 VANAF €2,SO Pil MMND HE1PTII n. OM ZELF EEN MENSWMIDIC BESTAAN OP IE MEN. GIRO 0020 IK LEIDEN. TEL OIHMé OF IHM1) Glastuinbouw volgens dorpsraad bedreiging landelijk karakter Dansavond KBO Koewacht www.wilhelmbv, 0 van Fraeijenhove DAMES MODE FEEST VAN WESTEN woensdag 8 september 2004 door Rene Hoonhorst WESTDORPE - Dorpsraadvoor zitter M. Hemelsoet-de Jaeger laat de leden van de Terneuzen- se commissies Omgeving en Eco nomie vanavond weten dat veel Westdorpenaren niets zien in plannen om glastuinbouw in de Autrichepolder toe te staan. Wethouder A. van Waes en ver tegenwoordigers van Zeeland Seaports konden de dorpsraad gisteravond niet overtuigen dat de dorpelingen nauwelijks last ondervinden van kassen in de polder, omdat een groensingel het tuindersglas aan het zicht zal onttrekken. Gemeente en havenschap bena drukken dat het nog lang niet ze ker is dat in de polder tussen het kanaal en het dorp kassen komen. Zeeland Seaports hoopt nog steeds havengebonden be drijven naar Axelse Vlakte én Autrichepolder te kunnen lok ken. Maar de gemeente Temeu- zen moet wel meer dan driehon derd hectare vestigingsgebied voor glastuinbouw aanbieden om in aanmerking te komen voor Rijkssubsidie. Omdat in de Koegorspolder ook al andere ontwikkelingen zijn voorzien (windmolens, afvalverwerkende bedrijven) moet ook de Autriche polder bij het mogelijke vesti gingsgebied worden betrokken, maakte de wethouder eerder de ze week duidelijk. Folderpraat Hoewel Van Waes gisteren we derom benadrukte dat het dus allerminst vaststaat dat de kas sen tot aan de Westdorpse dorps kern oprukken, blijven de dorps raadleden ongerust. Secretaris G. de Braai bleef het gevoel hou den dat gemeente en ha venschap zich voornamelijk be dienen van 'folderpraat'. „De wethouder en havenschapsmen sen zeggen wel dat er een groen singel komt, maar als die barriè re niet meer omvat dan een rij tje bomen met daarachter een strookje struiken dan weten we door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 21-jarige vrouw uit Terneuzen is gisteren in Middelburg voor een poging tot het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaar delijk. De vrouw gaf op 26 juni tijdens een avondje stappen in Terneu zen een jongen een klap in het gezicht met een bierflesje. Poli tierechter J. Hopmans conclu deerde uit het strafblad van de Temeuzense dat de aardige jon ge vrouw die voor hem zat, aan de lopende band mishandelin gen pleegt. Ook vorig jaar had de verdachte een jongen met een bierfles had geslagen en voor dit het wel. Bij Schapenbout kun je zien hoe goed de industrie dan aan het zicht wordt onttrokken. Staatsbosbeheer zal ook niet blij zijn dat het net aangelegde natuurgebiedje in de polder mid den tussen de kassen komt te lig gen." De Braai stelt dat de Westdorp se dorpsraad niet tegen de komst van kassen is, maar al leen vreest voor de teloorgang van het plattelandskarakter van het dorp en het uitzicht van veel (net weer veel jongere) bewo ners aan de Graafjansdijk. De secretaris hecht weinig geloof aan het werkgelegenheidsargum ent ('binnen de kortste keren moeten er ax-beidskrachten uit het buitenland worden ge haald'), maar ziet wel de aan trekkingskracht van Westdorpe sterk afnemen. De dorpsraad hoopt de Terneuzense gemeente raadsleden aan zijn zijde te krij gen. De Braai wil nog niet op even tuele acties vooi'uitlopen, maar mocht de raad donderdag 23 sep tember toch meegaan met het standpunt van het college dan zal de doi-psraad de inwoners van Westdorpe de bedreigingen van toekomstige glastuinbouw nog eens uiteenzetten. delict was veroordeeld tot een werkstraf. Gisteren bleek dat ze de alternatieve straf niet had verricht. De politierechter vond dat ze daarmee de kans op een nieuwe werkstraf had ver speeld. Als de vrouw op haar stapavondjes wodka-shots drinkt, verliest ze al snel haar zelfbeheersing, memoreerde de politierechter. Zo was het haar ook de 26e juni vergaan toen het slachtoffer haar beledigde. Voor dat de man het goed en wel be sefte lag hij gestrekt. Saillant detail is dat de vrouw een opleiding SPW (Sociaal Pe dagogisch Werker) volgt. „Ik wil kinderleidster worden", zei ze. Officier van justitie L. Boo- gert wees haar erop dat het nog moeilijk zou worden een bewijs van goed gedrag te krijgen. c -Y-ym-' CLINGE - Op het Sterreterrein van Stich ting Tragel in Clinge zijn sinds een dag of wat werklieden met tractoren, kraan en grij per bezig om de vijver een beter aanzien te geven. De laatste tijd bood het viswatertje dat voor de Clingse kinderboerderij ligt, een wat rommelige en vieze aanblik. Het eenden huis lag al een hele tijd op z'n kant in het water en de vijverkanten zagen er rommelig uit. Daar komt nu echter verandering in. On langs is al de afwatering van het terrein ver beterd. De steile wanden van de grote visvij ver worden glooiend gemaakt. Er zijn nu te veel eenden en er zit ook te veel vis in het water. Daar wordt wat aan gedaan. Er komt een mooie waterval van ongeveer twee meter en een nieuwe fontein waarin de ijzeren ster aan het begin van het terrein verwerkt wordt. Verder wordt de kleine vij ver die aan de andere kant van het brugge tje ligt, tegenover de grote visvijver, groter gemaakt. Ten slotte worden in de vijvers planten uit gezet die moeten zorgen voor een beter zuur stofniveau. Over een week of twee is het leeuwendeel van de werkzaamheden achter de rug. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel IJZENDIJKE - Minister Peijs van Verkeer en Waterstaat zal naar verwachting nog deze maand het concept ontwerptra- cé-besluit voor de nieuwe Rijks weg 61 ondertekenen. Daarna kunnen belanghebben den acht weken lang gebruik maken van het inspraakrecht, maar gisteren kregen bewoners van de gemeente Sluis ook al de kans om hun ideeën over de toe komstige Rijksweg te spuien. Projectleider S. Brasser van Rijkswaterstaat gaf tijdens een informatieve raadsbijeenkomst in Het Mauritshof in IJzendijke een toelichting op de plannen voor de herinrichting van de weg tussen Hoek en Schoondij- ke. „Als er niet al te grote be zwaren zijn tegen dit ont- werp-tracé, verwachten wij dat volgend voorjaar het definitieve tracé kan worden vastgesteld", deelde Brasser zijn toehoorders mee. Een inwoner van de gemeente Sluis wilde weten hoe de route van het openbaar busvervoer zich zal ontwikkelen op de nieu we rijksweg. Brasser zorgde daarop eerst voor verbazing door te melden dat tussen IJzen dijke en Biervliet de lijnbus over de parallelweg naast de rijksweg moet rijden. „Om prak tische redenen is het niet moge lijk dat de bus daar over de rijks weg rijdt. Dat betekent een ver menging van langzaam en snel verkeer op de parallelweg, hoe wel ook de bus daar maar maxi maal zestig kilometer per uur mag rijden. Maar de bus kan ge bruikmaken van diverse inhaal stroken op dit deel van het tra ject", aldus Brasser. Rond Schoondijke is een halve rondweg ten zuiden en westen van de kern voorzien. Een aan tal bewoners van de Wil- lemsweg en Lange Heerenstraat wilde echter vooral weten wat er aan de huidige verkeerssitua tie - verkeer dat dwars door het dorp rijdt - wordt gedaan, zo lang de rondweg nog geen feit JÉ LI is. „Er zijn op de Willemsweg Lange Heerenstraat maatn len denkbaar als een verfe remmer, een oversteekplaat! frequente snelheidsmetin] Dat wordt allemaal besprob aldus Brasser. Doorvoerwegen Een Schoondijkenaar com teerde dat de twee straten sj het verdwijnen van de auto ren steeds meer doorvoert worden van en naar de ha van Zeebrugge. Brasser hadt iets andere kijk op de zaak. Westerscheldetunnel trekt i keer aan, dat vroeger naar ee ren reed. Tellingen wijzen dat het vrachtverkeer opde'fa met veertig pi-ocent is toe: men, maar aan de grenzenb| aantal nagenoeg gelijk ge! ven. Die constatering kun wij niet matchen met uv. A haal." Vier inwoners uit IJzendijkej P ven aan zeker bezwaar in te a' nen tegen het ontwerp-::; K omdat zij het niet eens zijn: de aanleg van de aansluit® weg tussen IJzendijke en rijksweg, die pal achter huni ningen komt te liggen. „De: reet omwonenden hadden eerder moeten worden geit meerd over deze plannen. Wi wij zijn de klanten, niet Rijks» terstaat en de gemeente Sta vond hij. Naar verwachting ligt het s werp-tracé vanaf 29 septei ter inzage. KOEWACHT - De afdelingK: wacht van de Katholieke Ba van Ouderen houdt zaterdag september in het gemeenscha; centrum De Vlaschaard des ste dansavond na de zomen kantie. Het Jumbo trio verzc traditiegetrouw de muziek deze maandelijkse ontspanm bijeenkomst, die om 20.00t begint. De zaal gaat al om 15 uur open. Mensen met kanker leven tegen woordig nietalleen langer, ook de kwaliteit van hun leven is verbeterd. Dankzij het wetenschappelijk onderzoek naar betere behandelin gen is bijvoorbeeld de kans dat iemand met kanker de eerste vijf jaar overleeft, jaarlij ks met een half procent gestegen. Momenteel betreft dat al ru i m 50 procent van de patiënten. Bij kinderen is de gemid delde overlevingskans zelfs 70 pro cent. De diagnose kanker zet lang niet altijd een punt achter iemands leven. Betere behandelingen Inderdaad, de behandelingen tegen kankerzijn vaakfysieken emotioneel bijzonder zwaar voor kankerpatiën ten. en hun dierbaren.Toch is de afge lopenjaren veel verbeterd. Bijvoor beeld bij de strijd tegen misselijkheid bij chemotherapie. Ook is er meer aandacht voor de psychische gevol gen van kanker. Behalve genezing is ook de kwaliteit van leven belangrijk: hoe ondervindt de patiëntzo min mogelijk tijdelijke en blijvende gevol gen van de behandeling. KWF Kankerbestrijding KW F Kankerbestrijding is in 1949 opgericht op initiatief van Koningin Wilhelmina.Overal waar we kunne: gaat KWF Kankerbestrijding de strijd aan tegen kanker. Door wet» schappelijk kankeronderzoek moge lijkte maken. Door het aanmoedi gen van een gezonde leefstijl en goede voorlichting te geven. Door ons in te zetten vooralle kankerpa tiënten en voorde bestrijding van alle soorten kanker. KWF Kankerbestrijding is ervoor iedereen die met kankerte maken krijgt. Ook als kanker wel het einde betekent. Helpt u mee? Eén op de drie mensen in Nederland zal ooit kanker krijgen. Anderen maken het van d ichtbij mee. Alleen I samen kunnen we kanker bestrijder! KWF Hulp-en informatielijn 0800 - 022 66 22 (gratis) KWF Geversl ij n 0900 - 2020041 (0.01 p/min) Giften kunt u overmaken op giro 26000, of doneer direct via onze site: www.kwfkanker- bestrijding.nl -1 poenen en lederwaren tl sinds 18753 i.v.m. 15 jarig bestaan MANNENMODE rmodehuis Nu de zomervakanties weer achter de rug zijn, kunt u in het modedorp Zaamslag weer terecht voor' de nieuwe najaarscollecties. De HERFST staat immers weer voor de deur. Donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 september OPEN HUIS met veel mode info. MODERN MODE-WINKELEN IN ZAAMSLAG...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 44