Mensen zijn vaak onverschillig De heilige koe elke vrijdag in de PZC! Mohawk II overgedragen aan Noorse scouts Vaart achter nieuwe woningen Dijkstraat in Scharendijke Open repetitie van Jedaja Nieuwlander ijvert voor Steunpunt tegen zinloos geweld ilïl ÜHIShJI\t woensdag 8 september 2004 door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland zet vaart achter de woningbouwplannen voor de locatie Dijkstraat in Scharendijke. Het streven van wethouder R. van der Wekken is dat volgend jaar rond deze tijd de eerste paal de grond in gaat. Dat tempo is hard nodig, vindt Van der Wekken. Al in 2000 le- NIEUWERKERK - Kinderen die graag zingen kunnen woens dag 15 september langskomen op de open repetitieavond van christelijk kinderkoor Jedaja uit Nieuwerkerk. Het koor bestaat wisselend uit zestig tot zeventig leden en is be doeld voor kinderen van zes tot en met vijftien jaar. Het reper toire bestaat uit psalmen en eventueel bewerkingen daar van, gezangen en vaderlandse liederen. Jedaja staat, sinds de oprichting in 1997, onder lei ding van dirigent en organist Peter Wildeman uit Tholen. De afgelopen jaren hebben de zingende kinderen vele uitvoe ringen gegeven, onder meer in verzorgingshuizen op Schou wen-Duiveland. Daarnaast heeft het koor herhaaldelijk me dewerking verleend aan cd-op- namen, waaronder Nieuwe Kerk Klanken van de stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Kinderkoor Jedaja heeft ook weieens een eigen kerst-cd opgenomen. De opna me van een nieuwe cd staat in het voorjaar van 2005 gepland. Kinderen die willen komen kij ken, luisteren of wellicht mee zingen tijdens de open repetitie avond op 15 september kunnen terecht tussen 18.30 en 19.30 uur in verenigingsgebouw Sa lem aan de Molenstraat in Nieu werkerk. verde bouwbedrijf - en eigenag van de gronden - Louwen twee plannetjes in voor de bon? van zes tot tien woningen opij locatie Dijkstraat. Op die éi bevinden zich een kerk en volks tuinen. Het toenmalig college vande^ meente Schouwen-Duiveli ging in beginsel akkoord metd- planwijziging, op voorwaart) dat ook de aangrenzende groa; van de gemeente in de plannen makerij werd betrokken. Kk gaat dan om de plek van de voor' malige kleuterschool en perce, Dijkstraat 17 waar nu nogdegf. meente werkplaats gevestigd is,' Daar bleef het echter langetii| bij. Voor het hele plangebi moest een ruimtelijke visie wor-! den opgesteld. Eind vorig ja werd daar binnen het gemeend huis de schouders onder geat Daar bleken de bouwplan®; van Louwerse echter weer ma1 binnen te passen. Ambtelijk an- toen nieuwe schetsen gemaakt; die 'op wat punten en komma's na' inmiddels ook al met k bouwbedrijf zijn kortgeslota De volgende stap is overleg ma de dorpsraad van Scharendjjkr geeft de wethouder aan. Daara kan daadwerkelijk met dereat satie worden begonnen. Natuurfotografi BURGH-HAAMSTEDE - tuurkenner Jan Midavainegei! voor de 23-ste keer de cimism. tuur en fotografie. Zeven to derdagmiddagen gaat hij g cursisten op excursie omdeit tuur te fotograferen. De excursies gaan onder nw naar het Slotbos in Haamstedi de Yerseke Moer en Oranje® op Walcheren. Eisen aan dek- liteit van het fototoestel worte niet gesteld. De cursus begir: op donderdag 9 Septembers het dorpshuis in Haam# (vanaf 13.30 uur) en wordt eo per veertien dagen gehoufe Aanmelden via de Zeeuws Volksuniversiteit in Middelhui; (tussen 9.00 en 11.00 uur). door Nadia Berkelder NW- EN ST JOOSLAND - Zee land moet een steunpunt krijgen van de Stichting Zinloos Ge weld. Jo Crucq uit Nieuw- en Sint Joosland wil zich daarvoor Er is veel vraag maar de activi teiten die we organiseren. Het is ook best moeilijk om overal je gezicht te laten zien, vooral om dat we nu vanuit Noordwijk werken." De landelijke stichting tegen zin loos geweld is zeven jaar gele den opgericht. De stichting geeft voorlichting, voert acties en staat slachtoffers en hun familie bij. Het beeld merk van de stichting, het lieve heersbeestje, is inmiddels overal bekend. Dat symboliseert geluk en liefde. Het lieveheersbeestje komt te rug in campagnes, op stoepte gels en op kledingstukken. Op 19 oktober om 14.00 uur vindt in restaurant de Roode Leeuw in Nieuw- en Sint Joosland een bijeenkomst plaats over zinloos geweld. Een groot aantal perso nen en instanties wordt uitgeno digd. „We moeten dan kijken wat de mogelijkheden zijn", aldus Bak ker. „Wellicht kunnen we onze krachten bundelen." inzetten. Hij krijgt steun van de landelijke organisatie. Crucq heeft al twee keer eerder een poging gedaan om een Zeeuws steunpunt van de grond te krijgen. Dat is mislukt, voor al vanwege gebrek aan belang stelling. Deze keer krijgt hij hulp van de Stichting tegen zin loos geweld. Die heeft inmiddels vijf steunpunten, verspreid door het land. Zijn inzet voor het steunpunt komt voort uit een drama in zijn eigen leven. Tien jaar geleden verloor hij zijn vrouw. Ze werd door de buurman met een trac tor overreden. De buurman had het gezin voor de fatale dag al jaren geterrori seerd. Instanties grepen niet in. Politie en justitie gaven later toe dat ze meer hadden moeten doen. Onverschillig Crucq wil met het steunpunt zin loos geweld onder de aandacht brengen. Hij vindt dat mensen vaak onverschillig zijn. „Als in de Lange Delft in Middelburg een oud vrouwtje van haar tas wordt beroofd, doet niemand iets. Mensen denken dat ze niets mogen doen of ze zijn bang voor hun eigen hachje, maar je mag gewoon iemand staande hou den." De stichting streeft ernaar om in elk geval in elke provincie een steunpunt op te richten, zegt medewerker Sanneke Bak ker. „We worden steeds groter. agenda STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Slot Haamste de, 11.30 uur diavoorstelling over het slot en de natuur. door Ron Maqnée VLISSINGEN - Voor het luttele bedrag van één euro hebben de Noorse scouts gisteren hun Mo hawk II van Rijkswaterstaat te ruggekocht. Ze kunnen het schip nu vervoeren naar Oslo. Het betekent echter niet dat de zeeverkenners volledig vrijuit gaan. De scouts hebben een ver klaring ondertekend waarin ze beloven een zo groot mogelijk deel van de bergingskosten te rug te betalen. De kosten voor de berging van de Mohawk II komen iets lager uit dan tot voor kort werd gecal culeerd. Al met al hangt er aan het bergen van de Noorse boot een prijskaartje van 120.000 eu ro. Die kosten moeten de Noorse scouts zo veel mogelijk terugbe talen, zo staat er in een verkla ring te lezen die gisteren door Rijkswaterstaat en de Noorse zaakgelastigde P. Brynildsen werd ondertekend. Het honderd jaar oude zeilschip Mohawk II raakte in juli in aan varing met een Amemuidse vis sersboot voor de boulevard van Vlissingen. Niemand raakte ge wond, maar het schip zonk bin nen enkele minuten. De schuld vraag ligt nog steeds open, aan gezien het onderzoek naar de aanvaring nog niet is afgerond. Mochten de Arnemuidenaren ook voor een deel of volledig schuld hebben, dan dekt hun verzekering een deel van de ber gingskosten. Dankbaar Zaakgelastigde Brynildsen toon de zich gisteren zeer in z'n nop jes met het behaalde resultaat. De in Terneuzen werkzame Met een euro en wat handen schudden is de Mohawk II weer van de Noorse scouts. foto Ruben Oreel Noor die de belangen van de scouts behartigt, nam gisteren het schip officieel in ontvangst. „Ik ben zeer dankbaar. Vooral voor de mensen die hebben ge collecteerd en geholpen." Bry nildsen voer zelf twintig jaar ge leden op de Mohawk II. Het schip had toen nog niet z'n ka rakteristieke groen/bruine kleur, maar was compleet zwart geverfd. „Toen was ze nog black and beautiful", vertelde hij bij de overhandiging van het schip. Overigens zat er voor Rijkswa terstaat niet veel anders op dan het zwaar gehavende schip aan de Noren over te dragen. Uit een taxatierapport bleek dat het schip nauwelijks nog waarde heeft. Mocht het wrak bij opbod worden verkocht, dan zou Rijks waterstaat er wellicht geld op moeten toeleggen. Of, zoals H. van der Laak van Rijkswater staat het bij de overdracht om schreef: „Dit schip heeft voor ons een heel andere waarde dan voor de scouts. Voor ons als Rijkswaterstaat betekent het: er ligt een gezonken schip in de vaargeul en die moet er snel uit." De komende tijd gaan Schel de- poort, Rijkswaterstaat en scouts op zoek naar een schip dat be reid is de Mohawk II mee te ne men naar Oslo. Daar zal het wrak door de scouts zelf worden gerepareerd. O AutoTrack.i Op zoek naar een nieuwe auto of gewoon geïnteresseerd in de heilige koe? In de Autobijlage leest u alles over de laatste trends op het gebied van autorijden en vervoer, de nieuwste modellen en verslagen van testritten. Zo blijft u op de hoogte van het actuele autonieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38